Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 14:46

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#278HozzászólásElküldve: 2016.07.27. 12:07 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Előzmény: Tina (#277)
Megkaptam, köszönöm !! :)
(annyira dilis vagyok, hogy nem jutott ez eszembe korábban :( )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#277HozzászólásElküldve: 2016.07.26. 22:24 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: MariannSz (#276)
Küldtem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#276HozzászólásElküldve: 2016.07.26. 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Meg egy kis segítséget szeretnék abban kérni, hogy hogyan is kell belépni az RR képtárba.
Olyan rossz látni, hogy visszagörgetve az ideiglenes helyre feltöltött képek már azóta nem elérhetőek :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#275HozzászólásElküldve: 2016.07.26. 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok!

Újabb képeket hoztam Jogarról. Szerencsére továbbra is nagyon jól van, remekül néz ki. :)

Kép

Kép

Unokaöcsémmel közösen pózolva :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#274HozzászólásElküldve: 2016.04.15. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#273) Drága Jogi! Az egyik labi szerelmem! :smt007 :smt007 :smt007 Igazán le a kalappal, emlékszem, mennyire nehéz volt megtalálni, hogy mit ehet egyáltalán,de hősiesen végigpróbáltatok mindent. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#273HozzászólásElküldve: 2016.04.13. 09:14 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem már a fórumunkon. Jogarral szerencsére minden a legnagyobb rendben van. Bár továbbra is nagyon figyelünk, hogy ne kapjon semmilyen baromfis ételt (származékot).
Korábban nagyon nehéz volt száraztápot választani neki, mert szinte az összestől azonnal hasmenést kapott; továbbra is érzékeny kutyáknak szánt tápot kap, de már sokkal "toleránsabbá" vált a pocija, ha lehet ilyet mondani.

Továbbra is hihetetlen aranyos, okos és nagyon tud szeretni. Nővérem gyerkőceivel is remekül kijön, de könnyen túlpörög játék közben.

Most, hogy itt a jó idő szeret napozni kint.
Kép

Túl meleg lett a napon :roll: :)
Kép

És vicces, hogy mindig így behajtva tartja a lábát fekvés, alvás közben (néha szinte maga alá gyűri). El nem tudom képzelni, hogy az kényelmes legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#272HozzászólásElküldve: 2015.05.17. 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#271) Imádnivaló Jogi! Nálam még vizslabi volt, de látom, hogy ti rendes labit csináltatok belőle :lol: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#271HozzászólásElküldve: 2015.05.17. 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Íme ilyen szépek vagyunk most :)

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#270HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 09:16 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jó ideje nem jelentkeztünk. Jogar remekül érzi magát, továbbra is a macskák réme :) Nemrég voltunk állatorvosnál, megkapta a kötelező oltásait illetve akkor már megmutattuk, hogy lett egy szemölcs a bal szeme környékén pár hete.
Azt mondta az állatorvos, hogy kicsípni nem tudja, ha nagyon el szeretnénk távolítatni akkor műteni kellene, de igazából nem tartja szükségesnek mivel egyáltalán semmiben nem zavarja, nem lóg a szeméhez sem. Korábban a szájánál volt hasonló, de az pár hét után egyszerűen felszívódott egyik napról a másikra.

Jó ideje a Pro Plan lazacos rizses tápot eszi, nagyon bevált, nagyon kis selymes lett a szőre tőle. A kis puha szőre viszont nagyon hullik most, hogy eljött a jó idő :)

Hamarosan töltök fel képeket is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#269HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: MariannSz (#268)

Milyen szépen kikerekedett! :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#268HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 16:26 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Előzmény: MariannSz (#266)
Az előző képeket túl piciben sikerült feltenni. Felteszem őket újra :)

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#267HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 10:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#266) gyonyoruseges! Jogar annyira csodaszep es iszonyuan kedves! :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#266HozzászólásElküldve: 2014.12.27. 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Néhány édes, új kép Jogiról.

Őrzöm a töpörtyűt.
Kép

Kép

Kacsamegfigyelés bekapcsolva.
Kép

Ez az utolsó a kedvencem. Lesifotó a kedvenc alvóhelyéről. Bárhová fekhetne, de az ő kedvenc helye az a kis küszöb, ahová "kényelmesen" belegózhatja magát :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#265HozzászólásElküldve: 2014.08.11. 17:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#264)

Még mindig gyönyörű ez a kutya! A "meglódult a súlya" kifejezést imádtam :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#264HozzászólásElküldve: 2014.08.10. 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Ismét elég rég nem jelentkeztünk :) Jogarral minden a legnagyobb rendben van. (bár most egy kicsit meglódult a súlya, de már sikerült fogyni belőle és lassan vissza áll a normális súlya). Nagyon édes, imádnivaló pasi még mindig. Most szeptemberben lesz már 2 éve, hogy velünk van :) Hoztam róla pár képet is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A nagyobb képekért kattintsatok a képekre :)

A macskák a szemében fantasztikus játékszerek, de csak addig érdekes a dolog amíg mozgásban vannak. Ha a cicus nem mozdul, akkor ő is csak áll. Bár az új taktika az, hogy meglöki az orrával, majd mikor a cica futásnak iramodik akkor elé ugrik (elzárva az útját így), ezzel is hosszabbítva ezt a nagyon élvezetes játékot. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#263HozzászólásElküldve: 2014.01.12. 13:20 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jó rég nem jelentkeztünk. Jogarral minden rendben van és remekül néz ki. :) Pont ma néztem vissza a kezdeti képeit :/ mintha nem is ugyanaz a kutya lenne.

Hazautaztam vele karácsonykor. Erről készült egy szuper kép is.
Kép


Illetve egy "durcis" kép. Én gonosz nem hagytam, hogy az ágyamban aludjon :twisted:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#262HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Jogarral találkoztunk a hétvégi rendezvényen.
Pár fotó van róla, egyet máris megtaláltam, a szépségversenyen:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#261HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 10:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Tegnap vettem egy Plüsskacsát Jogarnak :)
Hasonló a színük, remélem jóban lesznek, bár első pár ismerkedési próbálkozásuk a kacsára negatív hatással voltak.
Örömmel jelentem azonban be, hogy a közös első éjszakájukat mindketten túlélték, és bár a kacsa vesztett dekorativitásából,
még mindig nagyon jól viseli a nyüstölést :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#260HozzászólásElküldve: 2013.05.21. 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#258)

Nekem az egyik legszebb labi! :smt007 :smt055 :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#259HozzászólásElküldve: 2013.05.21. 12:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Az a helyzet, hogy szép kutyáról, csak szép képet lehet csinálni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#258HozzászólásElküldve: 2013.05.18. 16:47 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Ebben a csodás időben kint jártunk Jogarral a Margitszigeten. Séta után készült pár kép, miután már a fűben henyéltünk :)

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#257HozzászólásElküldve: 2013.03.24. 07:41 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Szia!

Én ezt tenném: akár otthon is lehet gyakorolni először. Szóval, kezdjük a legelejéről. Mellettem van a kutya. Otthon, a lakásban, vagy kint az utcán, pórázon. Leteszek a földre valami finom falatot. NEM VEHETI FEL! Nálunk a "hagyd" a parancsszó erre. Nem kell kiabálni, de határozottan, ellentmondást nem tűrő hangon kell kimondani. Ez az ALAP! Ha nem veszi fel, jöhet a dicséret, jutalomfalat, esetleg klikkerrel is rá lehet erősíteni. Amíg ez nem megy, nem szabad továbblépni. Ha megy, jól be kell gyakorolni napjában többször is, az utcán is. Most azonban a tanulás időszakában szigorúan pórázon, magam mellett tartom, úgy sétálgatunk. Sajnos muszáj. Ugyanis így rögzül benne jól, ha gyakorlatozás után elengeded messzire, és talál valamit és megeszi, nem ér semmit az egész.
Következő lépés: fél méterre teszem le a földre a finom falatot. Ugyanúgy kell eljárni, mint eddig. Gyakorlás.
Következő lépés: egy méterre... majd egy kicsit messzebb. Majd elértek az öt méterre is, póráz nélkül is. Nem sietünk sehová. Gyakorlás-dicsérés. Be kell, hogy rögzüljön a kis agyába. Most, hogy 5 méterre Tőled megeszi a kenyeret, azt jelenti, hogy Tőled 5 méterre most, jelen állapotban nem tudod fegyelmezni, nem tudsz rá hatással lenni. Akkor miért is merem elengedni 5 méterre magamtól?

Az a gond, hogy csak egyszer kell, hogy megegyen valamit, ami esetleg végzetes lehet. Ez nem riogatás, sajnos így van.

Neked kell, mint főnök, falkavezér kialakítani azt a távolságot most, amely sugarú körben most érvényesíteni tudod az akaratodat.
Tovább nem mehet. Most még nem. Ha ennek az az ára, hogy pórázon kell tartani, akkor ez a kevésbé rosszabb, mint keresni a veszélyt.

Jó szórakozást, jó ebnevelést. Szeretettel: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#256HozzászólásElküldve: 2013.03.22. 18:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Köszönjük szépen :)

Egyébként nem volt ez számomra igazán új információ, persze attól még hasznos, csak a kivitelezés mikéntjét lenne a legjobb megtudni :)
Jogarnak a szemén látom, mikor engem néz, és eszi az 50 m-re lévő kenyeret éppen fel, hogy mire oda érek arrébb megy, és így is tesz, lekonyítja fülét farkát, tudja hogy rosszat csinált, de valahogy hajlandó elviselni a lecseszést a hihetetlenül finom száraz kenyérhéjért, amit ugye mindannyian felzabálnánk a földről, hisz az íze, és az állaga, hát csodás... Különösen igaz ez az emberi ürülékre... Nem hasonlítható holmi kutyatáphoz. Na meg a kedves emberek értelmes megjegyzései... "Ne kiabáljon neki, inkább adjon neki rendesen enni." - és akkor egy nagyot nyelünk, nem rúgjuk mellkason a kedves öreg bácsit, aki nyilvánvalóan az otthon ketrecben tartott elvadult, és elhízott német juhászából kiindulva okoskodik bele.

Egyébként a parkban pont a sok elhagyott kaja miatt nem is szeretem elengedni, nem is beszélve ugye a folyamatosan visszatérő emberi ürülékről...A Duna parton olyan jókat rohangál, meg sok kedves rokonlelkű lüke kutyával is találkozunk, akikkel lehet játszani. :)

Még egyszer köszönjük a segítséget, valahogy rá veszem Jogart erre, szerintem nyomtatok neki egy írásos kérvényt, azt még nem próbáltam... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#255HozzászólásElküldve: 2013.03.22. 08:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.13. 14:17
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: A térképen jobbra, aztán kicsit lefelé
Előzmény: juccus1982 (#249)
Idézet:
Csak szarnak a fejunkre, ha kello tavolsagban vannak
Na itten van a kutya elesve (ásva, mittomén) :lol: ;)
Szerintem gondoljátok át, hogy mit lehet tenni azért, hogy a kutya ne abból induljon ki, hogy csak akkor kell betartania az általatok felállított szabályrendszert, ha kartávolságon belül van... ;)
Az nagyon jó, ha a közeletekben már tudja, mi a rend. Bármelyik tükörsuliban, vagy tükörmódszerhez közel eső módszerrel működő suliban pont ennek a távolságnak a kitolásán van a hangsúly általában a középfokú tanfolyamokon. Az okos oktatók szerint ezek "gazdi felemelése a kutya fölé a képzeletbeli hierarchiában" meg "távoli kontroll biztosítása" meg hasonlók (mondanak különféle szakszavakat is, de ugye nem baj, ha azokra most nem emlékszem :) ), a lényeg, hogy el kell érni, hogy a kutty ne érezze azt, hogy ha messze vagy, akkor már azt csinál, amit akar. Merthogy úgyse érsz oda addig, nincs eszköz a kezedben arra, hogy adott esetben büntesd, ha rosszat tesz. Szerintem ez botor hozzáállás a részükről, le kell őket beszélni erről ;)

Idézet:
Miért baj, ha megijed? Társítsa csak a rosszal. Pont abban a pillanatban. Ez a lényege az egésznek.
Pontosan. Lehetőleg ne olyan helyen társítsátok benne ezt az érzést, ahol pl. ki tud nyargalni az útra, nyugodtan lehet neki csapdát állítani pl. egy réten vagy egy szántóföldön is. És ha már tudja a kótyonfittyet, akkor nyugodtan lehet utána már más helyszínen is alkalmazni a dolgot (10ből 8 kutya egyből lefekszik és megadja magát, ha már tudja, hogy a gazdi most aztán "tényleglecsavarjaajobblábamjajnekem". Tehát nem fut el.) Olyan helyen meg, ahol pl. közel van a főút, ne adjatok neki lehetőséget arra, hogy ilyet tegyen (ezt persze könnyű mondani, séta előtt én se járom körbe a placcot "egységcsomag" után vadászva :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#254HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 13:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Ugyan úgy kell kezelni azt mondták, mint a sima kajaevést, ugyan úgy kell viselkedni vele, és elvileg ugyan azzal a módszerrel működnie kell.
Hát csak a gond az hogy távol van tőlem, vagy ha pont nem figyelek eszi fel, nem ha éppen nézem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#253HozzászólásElküldve: 2013.03.15. 14:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: Gabi17 (#252)
Zara nem járt kutyasuliba. Vagyis csak retriever-ügyben voltunk tréningeken (amíg ki nem derült a defektes bokája).
A többi dolgot tőlem tanulta, beleértve a hülyeségeket is. :mrgreen:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#252HozzászólásElküldve: 2013.03.15. 10:34 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mit mondtak, mit javasoltak erre a kutyaiskolában? Ha jól tudom, Zara és Jogar is járt. Kellemes, tavaszváró hétvégét Mindenkinek! Szeretettel: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#251HozzászólásElküldve: 2013.03.14. 10:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: atszirko (#250)
Hát ez a kakievés Zaránál is megvan, bár szerencsére sokat javult, ha nem is mindig, de általában sípra visszajön, abbahagyja (persze addigra belezabált a beste dög, de legalább abbahagyja). Szerencsére ő soha nem fetreng bele (se kakiba, se semmi büdösbe), 'csak' zabálja, két pofára.
Volt olyan szitu is, hogy a Kiserdőben voltunk, és egy fa tövében láttam, hogy nekiáll falatozni. :twisted:
Na gondoltam, nem szólok rá, hanem jóóól rajtakapom. Odasettenkedtem mögé, jól elkaptam és megráztam a grabancát, meg "mitcsinálszbüdöskutya"... :mrgreen: Jól megijedt (tényleg), de hát ha lehetősége nyílik rá, azóta is eszi... Tényleg annyit javultunk csak, hogy beleeszik, de elhívható onnan. Ilyenkor persze gúvadó szemekkel, lecsapott fülekkel jön vissza, néha szinte kiröhögöm, kínomban leginkább. Aztán lefektetem, és botot apríttatok vele, hogy a szájának bukéját kicsit enyhítsük. :lol:
Vígasztal a tudat, hogy másé is csinálja, Zengő és Jammy barátunk is élvezettel falatozik ilyesmit. :evil:

Egyszer tök ciki volt, Kiserdőben voltunk, Zara kolbászolt valamerre. Jött három fiatal-növendék fekete labradorral egy csapat, nekifogtak gyakorolni, fegyelmezőzni, stb. Mondom jaj de jó, pajtik... Sípoltam. Jött is Zara. És csupa sz*r volt a szája. Azt hittem, ott süllyedek el... :twisted: :mrgreen: :oops:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#250HozzászólásElküldve: 2013.03.13. 22:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 20:08
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szeged
Előzmény: juccus1982 (#249)
Egyet kell hogy értsek ...a mi egyetlen hibánk is ez,csak Csili még bele is fekszik és jól meghempereg benne, ha észreveszi, hogy kettő mondatot beszélek egy másik kutyással és épp nem rá figyelek.Persze mindezt a töltésen szabadon, póráz nélkül. Mondhatom nagy élmény egy panelben 10 percig is szagolni az eredményt - ugyanis addig tart amíg a 34 kilós kisasszonyt berakom a kádba... :evil:
Az azonnali kiabálással nem sokra mentem, mert következőleg is pont ugyanolyan fincsi ám az!

_________________
„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#249HozzászólásElküldve: 2013.03.13. 22:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Gabi17 (#247)

Bocsanat, Gaby, hidd el, az elmeletet nagyon jol tudjuk... Nem ezzel van a gond. Es valoban, porazon mindharom eb csodasan mukodik, mintakutya mind! Es mindharom pontosan tudja, hogy nem szabad az utcan zabalniuk. Csak szarnak a fejunkre, ha kello tavolsagban vannak. Korbejartuk tobbszor is a temat, konzultaltunk oktatokkal is, szoval sajnos nagyon is kepben vagyunk.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#248HozzászólásElküldve: 2013.03.13. 17:18 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Gabi17 (#247)

Sajnos szerintem Jogar is olyan, mint Maya. Ha pórázon van, nem csinálja, csak ha legalább X méter távolságban van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#247HozzászólásElküldve: 2013.03.13. 14:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Én biztosan odarohantam volna, és AZONNAL rászólok. Miért baj, ha megijed? Társítsa csak a rosszal. Pont abban a pillanatban. Ez a lényege az egésznek. A tanítási idejére érdemes lenne pórázon vezetni, tartani, mert ez az egyszer látom, máskor nem, egyszer rászólok, máskor nem, egyszer megszidom, máskor nem, mert nem vettem észre: nem jó, nem következetes, sosem fogja megtanulni.
Utána már kiabálhatsz vele, és belenyomhatsz egy tubus fogkrémet, nem fog, nem tud, mint kutya összefüggést találni, ha később szidod le, akár csak 15 másodperccel is. Mondjuk, megette a kakit. Míg odaérsz hozzá, hogy leszidd, vagy előveszed a fogkrémet, letekered a kupakot, stb. másodpercek tellnek el csak, az igaz, viszont addig sok más is történik a kutyával. Mondjuk, pld. megvakarta a füle tövét, most Ő azt fogja hinni, hogy azért szidod le, mert megvakarta a füle tövét. Ezért van a "színészkedés" nem igazán tudja az ebzet, miért szidja le a gazdi. Pl. akkor szidod le, mikor már nyalogatja a száját a kakievés után. Most azért szidod le, mert nyalogatja a száját? Nem a szájnyalogatás a baj, hanem ami előtte történt, de ez már egy másik cselekvés.

Nálunk ez a módszer vált be, remélem, sikerült segítenem. Szép napot: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#246HozzászólásElküldve: 2013.03.13. 11:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
hali, a kiabálás nálunk is ok, de nem akarom hogy megint kiszaladjon az útra mint múltkor :/

Most épp a vonaton ülök Jogarral, várjuk hogy elinduljon 50-kor. Teszünk egy pár napos látogatást haza. :)

Táp, póráz, oltási könyv, és a többi ügyes bajos dolgok elrakva. Jogar érdeklődve várja a vonat indulását, és minden apró és kevésbé apró zörrenésre figyel.

Kíváncsi vagyok, hogy viseli majd az utat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#245HozzászólásElküldve: 2013.03.11. 21:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: dombiistvan (#244)

Fincsi is az, Panka is rendszeresen csekkolja... sajnos :P Bár nálam általában működik, ha erőteljesen rákiabálok, de a fejlődésünk ezen tempójával úgy 20 év múlva fog teljesen leszokni Manci a csemegézésről :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#244HozzászólásElküldve: 2013.03.10. 10:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Ma megint ettünk kakit -.-"
Nem tudom erről hogy tudnám leszoktatni. Oda rohanni nem akartam, mert ugye akkor megijesztem, de tudja hogy nem szabad...
Akkor meg mikor odaérek és már csak a száját nyalja, hiába baszom le, mutatja a nagy bűnbánót, de csak színészkedik.

Sztem fogok venni neki egy tubus mentolos fogrémet, és megpróbálom azt amit "Árni" gazdija mondott, hogy ha kakit eszik, nyomjak a szájába,
a kutyák nagyon nem csípik a mentolt, pláne nem azt a mennyiséget ami az emberi fogkrémekben van... hátha bejön


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#243HozzászólásElküldve: 2013.03.09. 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dombiistvan (#242)

Marha nagy mázlista vagy, hogy ilyen csodaszép fiú lakótársad van. :smt007 :smt060 :smt057 Na meg Jogar is, hogy ilyen szuper gazdikhoz került. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#242HozzászólásElküldve: 2013.03.09. 18:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Sziasztok, csináltam 2 képet a heteroszexuális élettársamról

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#241HozzászólásElküldve: 2013.02.14. 12:22 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Tegnap nagyon érdekes dolog történt. Este vittem sétálni, tekeregtünk a városban, nem ez a lényeg, fél 8 felé kilyukadtunk a Bakáts parkban (Nehru part vagy mi a hivatalos neve). És belefutottunk egy nagy csoport kutyásba, 10-12 gazdi 8-9 kutya. Elengedtem Jogart, hadd szaladgáljon, nem fűztem nagy reményeket, mert sose szokott tartósan érdeklődést mutatni, általában elcsavarog ilyenkor.
Ritának mondtuk, hogy milyen nehéz visszahívni nekünk Jogart a parkban, de tegnap nagyon szépen jött, ha kicsit messzebb is ment.

Na de tegnap nagyon meglepődtem. Még nem láttam Jogart ennyire játszani. Általában, ha leszakadt a többiektől akkor inkább elcsavargott, de most végig követte őket és együtt játszott velük. 4-en voltak így nagyobbak, ilyen Jogar méretűek, és ők így összeálltak bandázni :D

Az egyik talált egy botot és azt húzták 3-an egyszerre (ezt azért elég nehéz,ha a botnak csak két vége van, de megoldották :D ) meg szaladgáltak a "trófeával". Hihetetlenül örültem, hogy most először nagyobb érdeklődést mutatott a parkban a társai iránt, mint a környezete iránt. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#240HozzászólásElküldve: 2013.02.14. 00:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#239)

Nem konkrétan a film egy-egy jelenete ugrott be, hanem maga a kutya-gazdi páros, az összhang, a hasonlóság (külső-belső egyaránt). Cukik voltak, na! :)

Elnézést, hogy nem hallottam meg hamarabb a köszönésed, István, úgy tűnik, a kutyák jobban neveltek, mint én :D Panka amúgy mostanában tiszta zizi, szerintem az teljes véletlen volt, hogy épp kulturáltan közlekedett mellettem :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#239HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 14:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Emlékezetfrissítésként megnéztem egy részt a 101 kiskutya, Roger és Pongó jelenetből.
http://www.youtube.com/watch?v=QAESOgj2PPg

Nem tudom melyik részt szúrtad ki, de az első pár másodperc tiszta Jogar, úgy kell néha levadászni ha észrevesz valami neki tetszőt :D :D
A porázonhúzásról nem is beszélve, bár tud ő szépen is sétálni :R :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#238HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 14:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: juccus1982 (#236)

Az a bicikliző és tóban úszós rész? :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#237HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 08:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Előzmény: juccus1982 (#236)

Mivel nem nagyon vagyok otthon 101 kiskutya témában, így utána kellett néznem ki az a Roger és Pongó :D,
de ennek fényében bóknak tekintjük. Én meg képzeld el, nem is a Pankát, hanem Daisyt(bocs ha nem így írja :D)
ismertem fel, és természetesen a csodás vörös pórázát, melynek nincs párja a környéken :) .

Kiáltottam is hogy "Daisy! Panka!", és a kutyusok egyből észrevettek, viszont Jucusnak két alkalommal kiáltottam, hogy "Jucus!", de nem
"hallgatott" a nevére :P , viszont a "SZIA!"-ra már odafigyelt, bár szerintem csak arra nézett, nem kimondottan meghallott.
Aztán besétáltunk a látóterébe, és tádáá, észrevett :mrgreen: .

Panka úgy követte Jucust mint egy igazi kis stréber, illetve akarom mondani, mint egy igazi alfa-nőstényét követő és védelmező falkatag :D

Üdv
István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#236HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 08:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Tegnap láttam Jogart és Istvánt sétálni. A 101 kiskutya Roger és Pongó párosa jutott róluk eszembe :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#235HozzászólásElküldve: 2013.02.12. 10:08 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Szia,

A zöld rész körül van egy vékony ezüst csík, és az fényvisszaverős.
A középfokot még nem tudjuk, hogy mikor kezdődik :/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#234HozzászólásElküldve: 2013.02.12. 10:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: MariannSz (#233)

Király Jogar kabátja! Vényvisszaverős?
(mikor kezd a középfok, tudjátok pontosan?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#233HozzászólásElküldve: 2013.02.12. 10:03 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Mostanában nem jelentkeztünk. Jogar élvezi a kutyás-gazdis napokat. Reményeink szerint nem sokára elkezdjük majd a középfokot vele. :)
Nem rég Rita és Pisti együtt sétáltattak és megörökítették Jogar új kabátját is. :)

Kép

A képre kattintva láthatjátok nagyban :)

Ha a képen nem is látszik (bár kétlem), élőben nagyon jól áll neki, csinos benne :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MariannSz 2013.02.12. 10:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#232HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 13:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: MariannSz (#231)

Gyönyörű lett ez a kutya! Ha visszagondolok, hogy milyen állapotban indult Békéscsabáról... :shock: ! Fantasztikus! :smt007

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#231HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 12:55 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Nem a legjobb minőség, de ezer éve nem készült kép Jogarról. A Dunaparton voltunk :)

Kép

Még annyit, hogy Jogar most egészséges és az emésztése is rendben van :)
Illetve Pisti mondta, hogy kérdeztétek, hogy hol rendeltem. A Zoofasttól rendeltem, és nagyjából 5 nap alatt hozták ki a tápot. Nagyon meg voltam elégedve, folyamatosan tájékoztattak e-mailben, hogy hol tart a dolog és az ár is kifejezetten alacsony volt (5 ezer forinttal olcsóbban vettük a 14 kilót, mint a kiskerben ahol eddig vásároltunk).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#230HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 11:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
:mrgreen: :lol: :smt082

Előzmény: dombiistvan (#228)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#229HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 08:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: dombiistvan (#228)


De lökött vagy! Mariann, siess vissza, a srácaid pánikban!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség