Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 15:50

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola
#8HozzászólásElküldve: 2020.10.14. 09:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:42
Hozzászólások: 923
Tartózkodási hely: Budapest
Mazsola gazdás egy olyan családnál, aki a negyedik kutyáját vitte el tőlünk.
Sok boldog közös évet kívánunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2020.09.01. 08:39 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Fruzsi levele Mazsoláról:

Nos, hát Mazsolával van helyzet az elmúlt időben, amivel kapcsolatban próbáltam én is sokáig a tagadás állapotát felvenni.
Amióta gazdásodott voltak vele nehézségek, miközben egyébként egy áldott jó kutya, amit mindenki tud róla.
Mazsola bekakál. Néha be is pisil. Mindebben, bármilyen mértékben is, de a konkrét tendenciát nem sikerült felismernünk. A gazdájánál sem. Nálam sem... sőt...
Végigvizsgáltuk pár hónapja, minden, ami logikus keretek közt lefuthatott, lefutott. Tesztek, probiotikum, labor, gyógytáp, csodaszerek, ráolvasás. Egy darabig jó volt. Majd újra kezdődött.
Mazsola első körben eljött hozzám nyaralni. Ez idő alatt én is legóztam vele, újabb tesztek, újabb laborok, amiknek legalább annyi eredménye lett, hogy tudjuk, felszívódási zavar is van a háttérben, a B12 szintje kifejezetten alacsony.
Mára heti szinten vénásan kapja a B12-t, kap táplálékkiegészítőt és szájon át is kiegészítőket, pancreasz enzimet, gyógytápot kap (amit nemsokára leváltok egy másikra). Sorolhatnám.
Az eredmény: Nálam, a rendelőben következetesen, minden éjjel bekakált...
Ha nyitva van az ajtó napközben, kimegy, dolgát végezni. Ha nem teheti meg, már kevéssé okoz a becsinálás lelkiismereti dolgot neki...
Szóval Mazsola esetén mára vélhetően emésztési gondok és egy kicsit tanult magatartás is áll a háttérben, amiket mindkét oldalról szeretnék megfogni, rendezni, de mindenképp javítani. A helyzet hol jobb, hol nem jobb, de egyáltalán nem stabil. Még tervben van konzultáció többekkel róla, különösen, hogy a lehetetlen helyzetet ritkán szeretem beismerni. Ez ügyben továbbra is maradok a tagadásnál.
Mindenesetre mindeközben Mazsola gazdájával úgy döntöttünk, hogy Mazsola visszakerül az egyesület gondozásába. Ő lakásban lakik a belvárosban. Sok szempontból kötött pályán mozog, ami egy kényszerűségből bekakálós, és lakókörnyezet miatt nyilván szigorúan lakásba bekakálós kutya esetén elég tarthatatlan.
Így Mazsola újra gazdakereső.
Nem mindenáron. Minden nap azon gondolkodom, hogyan is tudnám megtartani, de egyelőre mindez nehezebben kivitelezhető...
De mivel a kutya gazdát, jó gazdát és nálam jobb gazdát igényel és érdemel, ezért gazdakereső.
Amit Mazsoláról tudni kell.
Ha olyan helyen élhet, ahol szabad ki-be járása van, akár kutyaajtó miatt, akár este nagyon késő, reggel nagyon korai kiengedés-beengedés végett, kertes házban, akkor ezzel a problémájával nagy eséllyel együtt lehet élni.
Mazsola nagyon szociális. Kedves, csöndes, alkalmazkodó. Mindenkivel barátságos. Játékos, kijön más kutyákkal, egy barátkozós ismerkedés után már játékra hívja a másikat. Elvan macskával, más állatokkal, nem eszik semmilyen tollas-szőrös jószágot. Gyerekekkel atomstabil, álom jó kutya.
Nem rombol, autóban tökéletesen utazik, pórázon tökéletesen sétál, póráz nélkül gond nélkül sétál és behívható. Minden funciója tökéletes. Kissé félénk, kissé bizonytalan bizonyos helyzetekben, ezen van mit csiszolni, de ez elég hatékonyan kezelhető nála.
Szívféreg kezelésen esett át és azóta negatív, rendben van.
Természetesen oltott, ivartalanított, chipezett.
Mazsola nem egy gazdát keres, hanem A GAZDÁT.
És aki ŐT akarja, annak az én kezemből kell kicsavarnia a pórázát. De azért nagyon szeretném, ha eljönne érte az A gazda, aki ezt megteheti és neki adhatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola
#6HozzászólásElküldve: 2020.03.22. 14:50 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Mazsola egy korábbi örökbefogadónkhoz gazdisodott.
Sok boldog közös évet kívánunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola - van gazdajelöltje
#5HozzászólásElküldve: 2020.03.01. 21:51 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Mazsola a konyhakövön :)

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola - van gazdajelöltje
#4HozzászólásElküldve: 2020.02.02. 14:35 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Mazsola jól viseli a szívféreg kezelést és a vele járó szürke hétköznapokat...

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2020.01.19. 19:04 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Mazsola levelet írt:
Kedves leendő Gazdám!
Mazsola vagyok. 5 éves. Függő vagyok. Labdafüggő. És kleptomániás. Játékokat lopizok :)
Szóval kedves, leendő gazdám... Mazsola vagyok és valójában nem keresek gazdát, mert olyannyira fantasztikus és csodálatos természet vagyok, hogy már így is várólistáról válogathatok a jobbnál jobb otthonok közül. Csak előtte a szívféreg nevű társbérlőimtől kell megszabadulnom.
De ha végül örökbe fogadsz, igen, Teee, aki ezeket a sorokat olvasod (neeem, nem akárki), akkor fontos tudnod: imádom a cuki plüssöket. Puhák, lehet hurcibálni őket és olyan jóóók. Megnyugtat, ha a számban lehetnek! Ha engem fogadsz örökbe, feltétlen tudd, ha engem akarsz, akkor a mostani labdáimat, játékaimat is akarnod kell.
Pacsi
Mazs

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsola - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2020.01.14. 22:51 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Mazsola (Mazsi), kiegyensúlyozott, kedves kutya, érkezésekor ő bátorította a többi vele egy időben érkezett kutyát. Nagyon cuki. Lelkes, ha kell. Pörög, ha kell. És nyugis, ha az kell. :D Szépen közlekedik pórázon és mindenkivel, kutyával és emberrel kompatibilis.

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Mazsola
#1HozzászólásElküldve: 2019.12.09. 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Mazsola 4 éves labrador retriever szuka kutya.

Püspökladányi szaporító által leadott kutyák egyike.
Kiegyensúlyozott természete van, a sorstársainak a lelki támasza, és a csapatból a legbátrabb.
Mindenkivel jól kijön, és pórázon is elég szépen közlekedik.
Sajnos szívférges.
Oltásai rendezve, ivartalanítása megtörtént, és a kozmetikán is túlesett.

Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: https://adjukossze.hu/kampany/retriever-rescue-fajtamento-egyesulet-1082

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Mazsola képtára


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség