Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 10:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#130HozzászólásElküldve: 2019.09.30. 20:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Van az a mondás, hogy ha valami nem megy, nem kell erőltetni. Ezzel nem minden esetben értek egyet, de bizonyos esetekben igen.
Próbáltuk sírva, cukiskodva, vidáman, drámával, mindenhogyan. De sikertelenül. Január óta egyetlen komolynak mondható érdeklődés nem érkezett Gaiara, akinek kiajánlottuk, mintha meg sem hallaná... Mintha láthatatlan lenne, senkinek nem akadt meg rajta a szeme, senki sem látta meg őt...
Szóval van az a pont, mikor be kell látni, hogy ha valami nem megy, nem kell erőltetni... És eljött az a pont, hogy ezt már nem csak kis családunk női tagjai látták így. ;)
Szóval Gaia gazdás. :)
Az alapcsapat:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#129HozzászólásElküldve: 2019.08.06. 21:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia a naptárfotózáskor kihasználta a lehetőséget, hogy profi fotós gépe elé állhat, ülhet, stb. ;)
Kép
Ilyen szerelmesen néz rám...
Kép
És még egy mosolyt is sikerült elkapni ;)
Kép
Gaia jól van, egyre jobban kivirul, minden nap borzasztó büszke vagyok rá, ránk, hogy mennyi mindent elért ez a kiskutya és még mennyi mindent el fog. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#128HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 22:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia szárnyal. Komolyan zseniális, nem tudok betelni vele. Hozok rövidesen pár videót is, addig pár kép:
Pemzli a napokban befogadta Gaiat. :) Eddig csak Sziszinek a hátára tette a fejét. :)
Kép
Gaia az, akire azt kell mondjam, ezer százalékosan megbízok benne, teljesen gyerek biztos, Emma imádja és Gaiahoz képest ez szerintem viszont mondható. :)
Kép
(Emma át akart jutni a kis asztalhoz a feketéken és vissza, mikor többszöri felszólításra sem mentek arrébb, akkor elkezdett a maga módján átjutni rajtuk. :P )
Kép
Bár Frilla olykor az agyára megy, jól áll neki, hogy van személyében egy csatlósa. Vicces, hogy Gaia a messiás neki. :P
Kép
Gaicsi egyre vagányabb, gyönyörűen sétál velünk póráz nélkül, vigyorog, kergetőzik, bent pihenget, tud élni na. :) És persze szuper házigazda a mostanában megforduló sok kutya mellett. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#127HozzászólásElküldve: 2019.07.03. 21:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia 2019.07.02-án életében először megmutatta a hasát és pocak simit kért. Ez azt hiszem egy olyan dátum, amit bevések a naptáramba, mint történelmi pillanat. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#126HozzászólásElküldve: 2019.06.12. 18:41 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Nagyon jó kis sztorikat kapunk - Gaia személyiségének minden oldalát megismerhetjük :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#125HozzászólásElküldve: 2019.06.11. 13:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia egyre vagányabb, például már nem akad ki, ha csacsit lát, nem akar elfutni és már meg se akarja enni védekezésként. :P
Kép
Hajlandó változatos helyeken pózolni a többiekkel
Kép

Kép

Kép
Még akár egy farakás tetjén is. :)
Kép
Futni nagyon szeret most már. Ha meglátja, hogy pakolom a futós cuccokat össze, akkor szökdécsel, nyünnyög, de szigorúan a közelemben, nehogy itthon hagyjam. :P
Kép
Tényleg aktív, pörgős kiskutya, úgyhogy örömmel fut velem akár 9-10 km-eket is, bár ez a nagy meleg azért rá is rányomja a bélyegét... Ami újabb nagy lépés, hogy a most hétvégi futásunk alkalmával LEFEKÜDT!!!! Ez nagy szó, eddig annak is tapsikoltam, ha az udvaron lefeküdt és nem járkált fel-alá aggódva. Most viszont a Cseke kápolna romjánál (itt mindig megállok inni és a tájban gyönyörködni) ő is lefeküdt, miután alaposan, de kellően diszkréten megvakartatta a kis tokáját velem. :P
Kép
Még akkor se kelt fel, mikor elkezdtem felé hadonászni Pemnek magyarázva, hogy még a tervezett út kétharmada vissza van, feküdjön le ő is kicsit a pockászás helyett pihenni. :D
Kép
Gaia belépett egy bűnbandába is, felcsapott útonállónak. Ilyen az, ha kutyák nélkül tervezek indulni valahova (eddig ő távolról figyelte az ilyen eseményeket) :P
Kép
Gaia továbbra is vár. Nagyon türelmesen, de nagyon vár. Vár egy olyan gazdira, aki meglátja benne a szépet, azt a hihetetlen ragaszkodást, amit egyre többször és egyre látványosabban megcsillant. Gaianak rengeteg jó tulajdonsága van, amit már sokszor leírtam, nem ismétlem magam. Mindezek ellenére még mindig vár. Lassan fél éve... Bízok benne, hogy nem csak az én szemüvegem jó és hamarosan más is meglátja Őt...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#124HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 21:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Nagy nap ez a mai. Gaia életében először (szerintem nem túlzok ezzel) fetrengett a hátán. Amolyan igazi boldog kutyásan. :) Kint homokoztunk Emmával, kicsit jött fület vakartatni, aztán bement a tuják alá tőlünk pár méterre, és ott belebújt a fűbe, porba, és felszabadult volt. :)
Kép

Kép
Kifejezetten jól állnak neki szerintem a pipacsok. :)
Kép
De a sima zöld is ;)
Kép
Meg Dorisz is
Kép
És az egész csapat is ;)
Kép
Nagyon vagányul megy már ez a helyben maradás. :D
Kép
És már az is megy, hogy várjon meg a többiekkel kint a kapu előtt, míg bedobom a szórólapokat az ajtóhoz. Korábban, ahogy a kapu nyílt, rohant fel az ajtóba és tüntetőleg várta, hogy beengedjem.
Kép
Emmával továbbra is minden nap van közös magán programja. Mostanában fényképalbumot nézegetnek hol egyik kutyaágyban, hol másikban. :P
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#123HozzászólásElküldve: 2019.05.08. 13:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Hoztam két videót, hogy milyen felszabadult is tud lenni Gaia kutyatársaságban. ;)

Dorisszal elég jól egymásra találtak. :P

Hétvégén nosztalgiázott Gaia és eljött velünk a Balcsira esküvőzni. Több, mint három éve járt anyukámnál utoljára, de látszott, hogy tudja, mi merre, mit lehet és mit nem, tudja, hogy hová érkezett. Sokkal bátrabb volt már, jött-ment a lakásban, leginkább utánam, de régen csak a sarokban kuporgott. Nagyon ügyes volt, oltári büszke voltam rá! A kocsiba is magától ugrott be kérésre, szépen utazott, akkor is csak fintorgott, mikor Pemzli lehányta. :P Sajnos nagyon rossz időnk volt, ezért pancsolni nem vittem le őket (így is szakadt végig az eső), de az esküvőzés előtt elvittem a csapatot egy körre anyukám kutyájával együtt.
Kép
No és igen, szokásomhoz híven nem maradhatnak el az aktuális csapatos képek sem. ;)
Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#122HozzászólásElküldve: 2019.04.26. 21:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Eni (#121)Igen, Gaia igyekszik a maga módján. :)
Nem mondanám, hogy szeret fényképezkedni már, de alakul ezen a fronton is. ;)
Kép

Kép
A helyben maradás egyre vagányabbul megy (persze csoportosban) :)
Kép
Ezt a távolságot nézzétek ;)
Kép
A héten pedig segített Emma új kutyusának beszoktatásában. :D
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#121HozzászólásElküldve: 2019.04.18. 20:12 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Ez annyira klassz, alig több mint 3 hónapja, hogy szerencsésen meglett 3 év után, avval az előzménnyel ami neki van, és milyen csodálatosak ezek a kutyák, ahogy mernek bízni, és mernek változni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#120HozzászólásElküldve: 2019.04.18. 06:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia nagyon univerzális kiskutya.
Remek futótárs, szuper lakás kutya, plüss állatnak is felcsapott mostanában, szuper sétapartner és társ a hétköznapokban. Mert egyébként sokszor észre se lehet venni, de mindig ott van velünk.
Itt például sokáig fel sem tűnt, hogy segít homokozni :D
Kép
Futásnál nem rángat, nem, húz, nem marad le, hamar felveszi a tempót és mellettem vagy most már olykor előttem fut. Ha meghallja, hogy a futós cuccok között matatok, már pattog, dörgölőzik, csipog, hogy ugye nem csak Pemzlit viszem, hadd jöjjön ő is. :)
Kép
Ja igen és a helyben maradással egész komoly fejlődésen vagyunk túl. ;) (Persze szigorúan Pemzli mellett, de ez így is nagy dolog. :) )
Kép
Lakáskutya ízig-vérig és ahogy mondtam, plüss kutya. Emma naponta kb negyedórát játszik szigorúan csak Gaiaval. Én nem tudom, célként tűzte-e ki a szocializációját, vagy miért jön ez neki, de minden nap becuccol Gaia mellé, visz neki könyvet, játékokat, hozzábújik, olvasnak, fetreng rajta, stb. Gaia elmehetne, de nem. :smt007
Kép
A kis csapat :)
Kép

Kép
Türelmesen várja A Gazdáját.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#119HozzászólásElküldve: 2019.04.10. 13:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Most a változatosság kedvéért videót hoztam. :)
Gaia és Pem nagyon egy húron pendülnek, ha játékról van szó :D

Ezt meg csak mutiba, hogy az anno pórázon vergődő, minden guruló, mozduló tárgytól rettegő kiskutya milyen magabiztosan és szépen sétál pórázon a babakocsi mellett. ;)
(És igen, farkinca az égben. ;) )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#118HozzászólásElküldve: 2019.03.25. 22:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Miért fontos és különleges ez a három kép? Mert olyan hatalmas áttörést mutat, amitől még nekem is összeszorult a torkom.
Gaia ma magától odament az épp pózoló kis csapathoz és leült, hogy köszöni, neki is itt a helye. A fényképező előtt! Emma mellett! Letettem a pórázát, nem rögzítettem fotózáshoz Sziszihez (fotózni eddig csak így lehetett).
Kép
(Elnézést a homályért, betört sajnos a kamera sarka... De a lényeg látszik. ;) )
A következő nagy lépés szoba közepén fekvés. A sajátok nélkül, egyedül, nem egy sarokban kuporogva.
Kép
Majd este azt mondta, itt az idő, hogy ő is részt vegyen az esti fürdetésben, mit neki zörgés, csapkodás, pancsolás, stb.
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#117HozzászólásElküldve: 2019.03.19. 15:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaiacska nagyon szépen fejlődik. Egyrészt a füle teljesen rendbe jött, már a múlté a megvastagodott, hólyagos "malacfül", szépen ki is szőrösödött neki. :)
Sokat mosolyog. :)
Kép
És egyre többet mozog a lakáson belül is, játszik bent a többiekkel, ha készülődünk valahova, ő is jön, hogy tuti rá is szükség van.
Kép

Kép
Kint nagyon nagy örömmel rohangál a sajátokkal és párszor a játék hevében a hangját is megmutatta már. :D Sőt, egyik nap nagyon lassan készültem össze Emmával a sétára és beszólt nekem, hogy gyerünk már, rajta van a törpösön a sapka, akkor menjünk mááááár. Nagyon jót nevettem rajta. :D
Kép
Már Balázsnak is hajlandó megengedni, hogy rátegye a pórázt, ha muszáj és a hívására is megmozdul. ;)
A mi szerelmünk meg mélyül, már sokszor olyan kéjenc fejjel nyomja nekem oda a kis hátsóját, hogy zavarba jövök. :P
Sziszivel sokszor fekszenek együtt a nagy kosárban összebújva, de olykor más társasága is akad (Emma eltökélte magát, hogy kisimítja Gaia lelkét és nagyon kitartóan dolgozik az ügyön :P ). :D
Kép
Gaia már tudja, hogy Emma nem bánt, kaját hoz vagy röptet felé, plusz ha öltözik, akkor sanszosan séta is lehet a dologból. :D
Az alakját lassan visszanyeri, így már futni is lelkesen jön és örömmel viszem.
Kép
Pemzli továbbra is a példakép, a messiás neki, olyan dolgokba is belemászik őt követve, amit sose gondolnék és olykor ő maga is megbánja. :)
Az asztalon büszkén pózolt:
Kép
De egy bizonyos magasság felett már sok neki (2 méteres magasles, Pem helyből röppen, Gaia is követte volna és kis segítséggel feljutott, aztán meg rájött, hogy nem kellene mindenhova követnie a buggyant feketét). :P
Kép
Gaia azért továbbra is Gaia, tehát rengeteg parája van. Viszont igyekszik és akar. Már olykor megszimatol idegeneket is, ha a sajátok is ott asszisztálnak mellette és eléggé észrevétlen tud lenni.
Egy vidám napsütéses mosollyal zárom sorainkat mára. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#116HozzászólásElküldve: 2019.02.02. 22:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia körül zajlott az élet a haza térése óta, csak sajnos a vizsgaidőszakkal körülöttem is, ezért kicsit nehezen jutottam el idáig, hogy írjak róla…
Kép
Szóval Gaia az első pár napban stagnált azon a szinten, mint mikor nyoma veszett. Aztán iszonyatosan gyors fejlődésbe kezdett, mintegy jelezve, hogy köszöni, de szeretne élni a második esélyével. ;)
Gaia egyre többször vigyorog, ugrándozik, csapja farkincáját az égbe és tegnap történelmi pillanat következett: életében először még ha csak kicsit is, de csóválta a farkát. :) Hogy mi hozta ki belőle ezt? Reggel kijöttem a háló szobából és ráköszöntem a kutyákokra. :)
Gaia már nem csak egyhelyben kuksol, ha mozgás van a lakásban, akkor ő is jön, már több helyen is kipróbálta a pihenést, a reggeli Puszedli nyuszi etetésnél pedig beáll Sziszi mellé simogatást kunyerálni. Séta előtt leül mellém, hogy rátegyem a pórázt, ha hívom jön, figyel rám, ha ideges vagyok, próbál engem is kioldani, rém cuki. :) Szóval ilyen Gaia. Velem. Ha Emma és Balázs ott van, már akkor is visszafogottabb. Bárki másról van szó, menekül, lapul, szeme megtelik rettegéssel. A régi arcokra emlékszik és velük nyitottabb (anyukám, barátok, stb.), de egy pillanatra nem tud lelazulni.
Viszont már hagyta magát Emmának is megsimogatni és nem kap infarktust, ha a törpös visz neki jutalomfalatot (amit csak akkor eszik meg, ha mindenki elég messze van tőle), vagy ha épp visszaviszi neki a Szofi gazdiéktól kapott plüss állatkáját.
Kép

Kép

Kép
Gaia a többi kutyával zseniális, nagyon szépen kommunikál és a legviccesebb, mikor egy félős kutyát elkezd kioldani. Pont ő. Nagyon jókat tudok rajta nevetni. :P Mindenképp szeretne maga mellé a jövőben is kutyatársat, nem szeretne egyedüli kutya lenni, rengeteget számít neki a többi kutya. Volt is most része az utóbbi időben sok kutyában, társaságban. :P
Kép

Kép
Szóval Gaia jól van. Egyre jobban. A füle szépen gyógyul és már az orvosi váróban is meg tudott kicsit nyugodni a legutóbbi látogatásunkkor.
Kép
Lakásban továbbra is hibátlan egyedül hagyva is, kocsiban szépen utazik. Pörgős kiskutya, aki szeret szökdécselni, ugrándozni, kergetőzni, úgyhogy holnap terveim szerint eljön velem ő is futni, kipróbáljuk, hogy tetszik neki. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#115HozzászólásElküldve: 2019.01.06. 15:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
ÉDES ISTENEM! DE ÖRÜLÖK!
Hát, most elsírtam magam...
Minden jót kívánok nektek, Gaia gyógyuljon meg mihamarabb. SZUPER!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#114HozzászólásElküldve: 2019.01.06. 08:40 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Sispem (#113)

Hurrá! :smt026 :smt038 :smt041 Mégis vannak CSODÁK! Nagyon örülök :D , hogy 3 év után és bár elhanyagoltan, meggyötörten, de végre megkerült Gaia!
Most már újra jó kezekben van és innentől minden rendben lesz. :D

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#113HozzászólásElküldve: 2019.01.05. 22:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Csodák márpedig léteznek!
Sosem voltam optimista alkat, én magamat realistának mondom, sokan inkább pesszimistának. Emlékszem, hogy az óvoda homokozójában az egyik barátom épp mesélte, hogy milyen CSODA történt vele. Felnéztem a homok falaim mögül és közöltem vele, hogy csodák nincsenek. (Reakció: nem igaz, megmondalak Piri néninek!!!! :P )
Viszont ma olyan dolog történt, ami miatt át kell értékelnem majd' 29 évnyi bölcsességemet...
Sosem voltam érzelgős típus. Viszont ma csörgött a telefonom, nem ismertem a számot, de felvettem. Beszéltünk pár percet egy kedves hölggyel. Majd remegve és zokogva vágtam magamat földhöz a konyha közepén...
Majd nagy levegő, sárga mappából egy 3 éve türelmesen várakozó oltási könyv elő és uzsgyi. Elindultam Pestre GAIAÉRT!!!
Tegnap este egy kutyás hölgy a kimerülés határán kis segítséggel meg tudta fogni és ma tudta elvinni chipet nézni.
Hogy mi történt vele ebben a 3 évben? Jó kérdés... Ami egészen biztos, hogy valaki elfogta. Most volt lehetősége valahogy meglépni... A hámja és nyakörve nem volt rajta, le lett cserélve, a megtaláló elmondása szerint egy régi rossz, iszonyatosan koszos, zsíros nyakörv volt rajta, amit úgy vágott le róla. Emellett Gaia karcsú alakja a múlté, nem kicsit kerekedett ki... Borzasztó koszos és büdös szegény, az arca több helyen szőrhiányos, a füleinek a vége borzalmas állapotban van...
Élből orvoshoz mentünk, kapott egy veszettség elleni oltást, féreghajtót és a fülére mindenféle szépet és jót.
Gaia eleinte nagyon zavarodott volt, nem volt meg az áttörő egymás nyakába borulás, csendben rettegett. Viszont mikor az állatorvostól mentünk vissza a kocsihoz, sikerült feltekernie magát egy fára. Itt eltaláltam valószínűleg azt a hangszínt, amin régen szólítottam, felkapta a fejét és kitekerte magát, majd kicsit bátrabban beállt láb mellé, kinyitottam a kocsit, elhangzott a hopphopp és Gaia magától röppent be a kocsiba! Itthon kicsit megint zavarba jött, mert hát 3 éve nem ez volt még az itthon... De ahogy találkozott a csajokkal, ledobta a maradék aggodalmat, hogy hova hoztam. :)
Pemzlit már hívta játszani, ha szólok neki, fordul és jön, lakásból úgy jön csak ki, ha a csajok és én is megyek vele, mint régen... :smt049
Szóval Gaia itthon. Még most se nagyon hiszem el. :oops:
A fotózással nem akartam kiborítani, mindig is utálta. :P
Úgyhogy így elsőre csak egy vetbeden radiátorral popó melegítőset hoztam róla.
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#112HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#107)
Tudom, hogy nem segít, de mégsem tudom nem leírni, mennyire szorongatja torkomat a sírás - minden nap. Tiszta hülyeség, de úgy tűnik, már éjjel is ezzel foglalkozom: azt álmodtam, hogy megtaláltad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#111HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 13:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Fruzsi (#110)

Óh, akkor sajnos feltaláltam a spanyolviaszt... Drukkolok erősen, hogy előkerüljön a kis aranyos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#110HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 11:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Opál (#109)

Ez már első este megtörtént. :cry:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#109HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 10:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Sispem (#107)

Nem tudom, hogy ezt próbáltátok-e: arra a helyre, ahol eltűnt, esetleg tegyétek ki a pokrócát és olyasmit, aminek "otthon illata" van, hátha megtalálja és használja... ha visszamegy oda és ráfekszik, lehet, hogy be is tudnátok cserkészni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#108HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 10:25 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Sispem (#107)

Köszike hogy írtál, most én is itt bőgök a boltban. Nagyon drukkolok. Nem tudom, hogyan segíthetnék. Több ismerősömnek osztottam, aki pesti.

A legrosszabb, ha megbújt valahol, és nem keresi az ember társaságát, vagy nem látja meg valaki. Erdős részen, stb. mert kemény mínuszok voltak, kaja sincs.

Én azért reménykedek, hogy meglátja valaki, szólnak, felismerik, ebben az idő segít, csak elindul valamerre valamikor.

Ha bármiben tudok segíteni, osztani neten, írni valakinek, telefonálni valakinek, nem tudom, akkor szólj bátran.

Még egyszer köszönöm, hogy írtál. Üdv: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#107HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 00:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Gabi17 (#106)Sajnálom, nem nagyon tudtam rávenni magam a válaszra... Semmi.
A fél világot bejártuk a sajátokkal Gaiat keresve, minden nap, amikor épp nem dolgozok és már/még látni bármit is, kint vagyok velük és kutatunk. Eredménytelenül. Az ipartelepeket, honvédségi telepet is átnéztük többször, sokan nagyon közreműködőek voltak, de nem jutottunk semmire. A kutyáim már alig élnek a folyamatos munkától, tele vannak sebekkel, nyűgösek, fáradtak, de ők éberebbek így is, előbb jeleznek, tehát nincs mese, be kell fogni őket. A munka mellett a hétköznapi 6-8 óra keresés (hétvégén több) a fagyban, a napi 3 óra alvá rajtam is nyomot hagyott már rendesen, de mellékes. Az a baj, hogy én attól tartok, ő már az első nap "kifutott a világból"...
2 másodpercen múlt kb minden, az, hogy most nincs itt mellettem... A szívem szakad meg miatta minden egyes alkalommal, mikor nélküle jövök haza...
Ha bármi fejlemény lenne, megírom, vagy inkább világgá kiabálom.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#106HozzászólásElküldve: 2016.01.26. 11:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#105HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 10:38 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Van valami hír?

Úgy szeretnénk segíteni. Ha van valami összeszerkesztett hirdetmény, amit közzé lehetne tenni, szívesen megtenném. Vagy felhívni valakit. Drukkolok. Sziasztok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#104HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 18:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: NitaDV (#103)

Igen, feltétlen! Nagyon megköszönjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#103HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 13:46 
Offline

Csatlakozott: 2014.11.27. 19:55
Hozzászólások: 13
Előzmény: Sispem (#95)

Nővéremék nem messze laknak Tőletek Évi, a Homoktövis lakóparkban. Van egy nagyon jól működő levelező listája a lakóközösségnek. Esetleg megkérjem, hogy küldjön ki egy mailt Gaiaról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#102HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 13:19 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
A férjem sokat kocsizik a kerületben, Polly a kocsiban és mindig jelez kutyát. Visszajön Évi !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#101HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 12:56 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Nézegettem, milyen facebook oldal van a Bp. IV. kerületre. Találtam egyet: www. facebook.com/ujpestiek

Épp a trafipaxról írtam legutóbb. Fel lehetne ide is rakni, hogy Gaia elveszett, keressük, stb. telefonszám, leírás, kép. több szem többet lát.

A Rex-Kutyaotthonnak azért írnék, ha az tényleg a közelben van, hátha oda is betelefonál valaki, hogy látott itt és itt egy kóbor kutyát, hogy tudják, hogy keresnek egy ilyen kutyát, akkor ők is tudnak szólni. Nálunk itt Kméten is beszólnak a menhelyre, ha látnak egy kutyát és nem tudják befogni.

Nem tudom, milyen kutyás facebook-ra lehetne még feltenni?

Más most hirtelen nem jut az eszembe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#100HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 08:04 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Gabi17 (#99)

Ilyenkor minden ötlet jól jöhet. Felénk is a plakátolás hatására is, és a fészbukos megosztásoknak is a hatására egy nyáron elveszett (elcsapott, és megrémült) kutyus is úgy lett meg, hogy bezárták gyorsan egy autószerelő műhelybe, ahova bemenekült és hívták a gazdáját. Sose lehet tudni.

Nagyon szorítok, hogy Gaianak is legyen annyi bátorsága, hogy előjöjjön és valahogy jelezzen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#99HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 06:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Hú, hát megnéztük a google-térképen, ez hatalmas terület. Nem tudom, csak egy gondolat, hogy van ez Ipari park, ott ilyen telepek épülettel, hogy valamilyen kp-i bejárat mindegyiknél van, esetleg postaláda? Hogy lehetne-e bedobni egy felhívást egy fényképpel, v. leírással telefonszámmal, akkor ezt az írást megtalálnák, és jó érzésű emberek szólnának, ha meglátják legalább? Előbb-utóbb muszály lenne emberközelbe érni, ha már nagyon éhes, és nem talál semmit....

Néztem a neten, vannak címek is, de telefont nem láttam így első körben.

Ahogy láttam, ott van valahol a Rex Kutyaotthon is a közelben.

Nagyon drukkolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#98HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.08. 20:12
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Gyenesdiás
Előzmény: Fruzsi (#97)
Igaz...microchip eszembe se jutott , csak az illatoson nézelődtem és megláttam.... :(
Remélem mihamarabb rátaláltok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#97HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: dyna (#93)

Gaiaban microchip van, ha valahogy valaki befogná, azonnal tudnának minket értesíteni. Csak éppen sajnos ez a gond, amit Évi is ír, hogy ezek szinte járatlan utak, ember által alig látogatott, eldugott helyek, ide még az Illatos út sem jár ki. Gaia nem keresi idegen emberek társaságát, nem fog bejelentkezni senkinél, hogy "itt vagyok, ments meg!" Ha valaki meg is látná, valószínű idegenek elől elfutna, mondhatni esélytelen lenne csak így megfogni őt. :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#96HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.08. 20:12
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Gyenesdiás
Értem :(nagyon sajnálom , remélem hamarosan meglesz. Azért nézegettem tovább az oldalakat hátha valahol felbukkan....
Sajnos így "vidéki" lévén :) nekem nem sokat mondanak a kerületek,nem nagyon tudom behatárolni , meg az ebtelepi fotó sem a legjobb.
De kitartás biztosan meglesz , szorítok mielőbb hazakerüljön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#95HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Köszönjük a sok drukkot külön csókoltatom a két ex fekete lakost, Szofit és Crusiet.
Sajnos továbbra sincs eredmény. Pemzlivel rengeteget járjuk a terepet (mikor nem dolgozok, kint vagyok és az alvásra szánt idő is kb 3-4 óra), már ő is darabokban van... Az hatalmas nehézség, hogy az erdőtől északra, amerre ment, végig telepek, gyárak vannak, amit átnézni/bejutni nem egyszerű feladat és nem is veszélytelen olykor... Erről csak akkor sztorizok, ha megtaláltuk...
Nem adjuk fel, próbálkozunk, meglátjuk...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#94HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: dyna (#93)Köszi, de sajnos nem. Gaia mellkasa és lábfejei fehérek és a 4. kerületben tűnt el északi irányban 18-án.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#93HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 20:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.08. 20:12
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Gyenesdiás
Sziasztok!

Nem Ő az?Lehet , hogy tévedek , de hátha :(
http://ebtelep.hu/allat/2016-1452770993-26-a


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#92HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.05.05. 08:58
Hozzászólások: 188
mi is nagyon szorítunk Gaianak, hogy mihamarabb hazaérjen!

_________________
nil nocere


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#91HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 11:16 
Offline

Csatlakozott: 2014.10.29. 07:56
Hozzászólások: 51
Van valami hír, vagy fejlemény? Nagyon drukkolunk!!! Kitartás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#90HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 11:01 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Gyere haza Gaia!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#89HozzászólásElküldve: 2016.01.19. 15:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.22. 09:02
Hozzászólások: 1
Előzmény: Sispem (#81)

Mi is Szofival.. nem lesz gond. Kitartás! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#88HozzászólásElküldve: 2016.01.19. 14:34 
Offline

Csatlakozott: 2014.11.27. 19:55
Hozzászólások: 13
Előzmény: Sispem (#81)

Drukkolunk!

Anita és Crusie


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#87HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 20:36 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Gyerünk Gaia! A barátnőd is előkerült, Te se bujkálj sokáig!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#86HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 20:25 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#81)
Nagyon drukkolunk!!! :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#85HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 18:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Sispem (#81)
Hú, nagyon drukkolunk! Kitartást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#84HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 12:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Sispem (#81)
Nekem is előkerült tavaly a két csavargóm (Bori és Málna). GAIA IS MEGLESZ!!!! :smt049 :smt049 :smt049
Nagyon drukkolok!!! Főleg úgy, hogy tudom, hogy milyen érzés. :smt022


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#83HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 11:56 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#81)

Előkerül, biztos vagyok benne. Eddig a mi környékünkön is meglett az összes csavargó, az egyik szilveszteri is 6 nap után, de meglett. :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#82HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 11:38 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Megy a drukk, meglesz hamarosan!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#81HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 10:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: vörös (#80)Köszönöm.
Gaia puskalövés, petárda, tűzijáték hangja mellett is mindig beállt mellém, eszében nem volt elindulni...
Balázs azt mondja, valami konténert kezdtek el ütemesen ütni. Erre megindult, mint akit kilőttek. Szóltam neki, megállt, várt, szóltam, elindult vissza, de aztán újra kezdődött a hang és eltűnt.
Nem tudom, miért akadt ki ettől ennyire, mikor ha tőlünk nem messze petárdáztak, akkor is beállt mellém... Lehet ez valami régi rossz emléket idézett föl... A többiekkel bejártuk egész Újpestet, én Pemmel elmentem Dunakesziig meg vissza. Most hoztam haza őt is, Sziszit is egyet szusszanni, Bénit már 2 órája cipeltem...
Nyomtatunk plakátot és Pemmel megyek vissza.
Az ágyát kivittük az eltűnés helyére egy bokorba, plusz az erdőt tele szórtuk a szennyesemmel, hátha...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség