Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.19. 10:38

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - In Memoriam
#113HozzászólásElküldve: 2019.03.29. 07:05 
Offline

Csatlakozott: 2013.01.27. 17:26
Hozzászólások: 14
Fruzsi által leírtakkal maximálisan egyetértek. Ami Armandával élete során történt az méltatlan volt Hozzá és főként igazságtalan,hogy egy ilyen jófej kutya csak ilyen sorsot érdemelt.

Hálásak vagyunk Fruzsinak,hogy megismerhettük őt,és köszönjük a bizalmát.

Természetesen mindaddig amíg tényeket nem tudtunk azt találgattuk mit nem vettünk észre,mit tehettünk volna érte.? Nagyon sajnáljuk!!!

Reméljük Prézlivel egymásra találnak "odafent"....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#112HozzászólásElküldve: 2019.03.18. 10:26 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Előzmény: Fruzsi (#111)
Oh, Fruzsi, megkonnyeztem ezt... es bocs, nem tudtam, hogy Armanda elment, amikor a tegnapi beszelgetesben celoztam ra.
Nagyon sajnalom :cry:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#111HozzászólásElküldve: 2019.03.16. 11:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ezt még tegnap írtam... :(



Tegnap este óta ülök. És nem értem.

(Persze azóta elmentem kutyát sétáltatni, foglalkoztam a gyerekeimmel, tettem a dolgomat. De…)

Tegnap este pont ebben az időben beszéltem Armanda gazdájával, aki hívott, akinek felvettem a telefont, mert tudtam, oka van rá. Így ismerem, ilyen a kapcsolatunk, mindig, minden fontosról szólt, korábban és Armandával kapcsolatban is.

Szóval ülök és nem értem. Armanda meghalt. Jelenleg én a tagadás fázisában vagyok. Mégis próbálom elhitetni magammal, hogy de, ez mégis megtörtént, és nem tagadhatom magamnak.

Armanda nem él… miután 3 évesen megmentettük, gazdához adtuk. Miután gazdája elhagyta, mert balesetes lett. Miután 2 évig lakott nálam apróbb megszakítással, ez idő alatt több műtéten esett át, sikertelenségbe torkollott a lábát megmentő műtétsorozat, a sok-sok kezelés, kötözés, foglalkozás. Végül amputálva lett a lába. Pár hónapot Németországban is volt gazdás, de gazdája felelőtlen volt, végül visszaköltözött hozzánk. Néhányan mindig megnézték, mindenki lepattant róla, mit örökbefogadó gazda. Végül egy régi örökbefogadónk, akiket nagyon szeretek, akiknél már két kutyánk lakott/lakik vállalták őt és tényleg, minden jó meggyőződéssel adtam nekik, mert nekik való. Tudtak mindent, vállalták, ismerték, mit jelent egy nyomorék kutya. Mindez 2018 novemberében volt. Azóta átesett náluk egy arthroszkópos műtéten, egy ízületi folyadék feltöltésen, mindent megadtak neki.

Ezek után Zsuzsa tegnap azzal hívott, hogy férje arra ért haza, hogy Armanda nem él. Még meleg, de egyértelműen nem él. Mitévő legyen, mi legyen. Boncoltassák-e. Mi a teendő. Én pedig ültem döbbenten és megszólalni sem tudtam, talán azt sem mondtam, sajnálom, mert el sem hittem.

A mai napot azzal töltöttük a gazdájával, hogy patológussal beszéljünk, kedves állatorvos kolléganő fogadta Armandát a kórbonctanon, a gazdik vállalták a boncolást, így mindent lelogisztikáztunk, hogy mindez megtörténhessen. Várjuk az eredményt.

Ennek ellenére még mindig nem értem és nem is tudom elhinni.

…és mindeközben Armanda volt az a kutya, aki, ha más kutyát látott, egy szemétláda volt. Aki ezért minimum egy alapos agymosást érdemelt volna, de ez a láb-problémái miatt mindez nehézkes volt. Mindezek mellett az a kutya, az a ritka jelenség, akinek bármikor, minden további nélkül hátat fordítottam a gyerekeim jelenlétében (a kisebb mellé született, a nagyobb 2-3 éves korát töltötte mellette), soha nem vetődött fel bennem, hogy bármilyen kárt okozhatna nekik vagy rosszul viselkedne. E tekintetben végtelen és maximális bizalmam volt benne, miközben egyedüli, lakáskutyaként a legjobb, a legkedvesebb és a legszuperebb volt. Réka egy hetet sírt, amikor örökbe adtuk, azóta is néha néha még emlegeti…

Novemberben azt írtam, visszakaptam a csodákba vetett hitemet általa. Most elvesztettem. Újra.

Gazdáinak végtelenül köszönöm, hogy hittek nekem, hogy Armanda az Ő kutyájuk, hogy bíztak bennem e tekitnetben és hogy ebben a rövid 4 hónapban gazdái voltak, szerették és mindig kiálltak mellette, az elsőtől az utolsó pillanatig.

Légy boldog Armanda az égi vadászmezőn és vigyázz magadra, mert én már nem tudok Rád!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#110HozzászólásElküldve: 2018.11.25. 15:44 
Offline

Csatlakozott: 2013.01.27. 17:26
Hozzászólások: 14
Armanda helyzetet továbbra sem változott Nálunk. (Talán csak amiatt, mert a fekhelyek átkerültek a szoba másik oldalára.) :)

Kép

Jó, hogy itt van Velünk, főleg Mázlinak, akinek nehéz volt társ nélkül az utóbbi fél év.
Úgy látjuk, Armanda is kezdi egyre otthonosabban érzi magát itt. A kinti helyüknél kicsit alacsonyabbra kellett tenni az ajtót az akadálymentes közlekedéshez, így már nem kell magasra lépnie, és teljes magabiztossággal használhatja a csapó ajtót.

A reggeli kis sétának örül, várja és nagyon lelkes. Ha az udvaron vagyunk kísérget minket.
Házat őriz, beszélget a szomszéd kutyával, és rendre utasítja a kerítésünkön át közlekedő macskát. :)
Nagyon jól alkalmazkodik, és könnyen kezelhető, szinte észrevétlenül beilleszkedett családunkba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#109HozzászólásElküldve: 2018.11.13. 22:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
A múlt héten azt hiszem, visszakaptam a csodákba vetett hitemet... :)
És mindezek mellé idézet egy levélből:

"Bevallom az első pár napban furcsa volt, hogy itt van, de mostanra már természetes, hogy itt van Velünk.
Eddig minden reggel vittük egy 10-15 perces sétára, aminek szerintem Armanda is örül. Tegnap már együtt mentek sétálni Mázlival, ami elég jól ment, de még össze kell szokniuk a sétáknál is.
Próbálom őt minden nap végig masszírozni, ahogy Prézlinél tanultam, úgy látom ezért nagyon hálás.

Armanda tényleg egy jól kezelhető, tanítható, és ügyesen alkalmazkodó kutyus."

Kép

...ha nem lenne nyilvánvaló... Armanda gazdihoz került!

Armanda múlt hétvégén került új otthonába, egy korábbi örökbefogadottunk, Mázli mellé. Ő sok-sok éve a paksi menhelyről került hozzánk testvérével, Prézlivel, aki nemrég elhunyt, gyógyíthatatlan gerincdaganat miatt. Armanda tölti most be a mögötte hagyott űrt Mázlinak, akit ezután teljesen kicseréltek... a gazdiknak, és az azóta családba költözött 2 és 4 éves kisgazdiknak. :)
És így kerek az élet, nekik, hatuknak. :)

(Én meg csöndben meghatódtam, amit ritkán szoktam. :) )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#108HozzászólásElküldve: 2018.10.08. 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda boldog nyugis hétköznapjai. :)
Na jó, itt aggódott, hogy vajon ő is kaphat-e dobos tortát. :)

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#107HozzászólásElküldve: 2018.09.06. 13:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandáról nehéz újat írni, mert annyira okosan, ügyesen alkalmazkodik a mindennapjainkba és él velünk problémamentesen, hogy nincs sok változás körülötte. Nemrég becuccolt hozzánk Barnabás, akivel nagyon rövid idő alatt barátságot kötött és most együtt bandáznak hármasban Fidoval. :)

Armanda szeretne lefogyni, csak még nem jött rá, hogyan tegye ezt. Ezért ha van, aki neki adományozna fogyókúrás tápot, akkor gondoljon rá és ne fogja vissza magát! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#106HozzászólásElküldve: 2018.07.31. 20:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Armanda cuki, tuti biztosan gyerekbiztos, igazi ölelgetni való labi lány. És még mindig várja az igazit!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#105HozzászólásElküldve: 2018.06.18. 21:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Armanda pacsit oszt
Kép
A Rékával való szerelem töretlen :smt007
Kép
És az összhangra sem lehet panasz
Kép
Dórikával is elkezdtek már egymásra hangolódni. :)
Kép
Úgy gondolom, hogy gyerekek mellé Armandánál jobb kutyát el sem lehet képzelni. Kedves, nyugodt, bújós, igazi simogatni való puhaság. :smt049
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#104HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 21:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Armanda filmjét nagyon várjuk!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#103HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda ma forgatáson vett részt. Nagyon cuki volt és két újabb rajongója lett, akikről sok-sok simit söpört be. :)
Az anyag rövidesen elkészül. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#102HozzászólásElküldve: 2018.05.21. 14:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Fido mellett mindig nézegetem a többi kutyát, főleg a lánykutyákat, hogy milyen aprócskák. :D
Kép
Aztán rájövök, hogy valójában nem a többiek kicsik, hanem Fido hatalmas. Ez így van Armandával is, aki egy teljesen normál méretű labilány. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#101HozzászólásElküldve: 2018.05.16. 12:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Anyu, azaz Mama mesélte, hogy múltkor hogy megszeretgette Réka Armandát, mert szomorú volt. Ült mellette a kövön, és simogatta, babusgatta. Bár a fotók nem adják vissza, mert utólag próbáltuk csinálni, de azért látszik, mennyire imádják egymást.
Armanda annyira jó, kedves, nyugodt és türelmes, ha gyerekek veszik körül, hogy e tekintetben csoda jó természetéről ódákat lehetne zengeni.

Kép

Kép

Amikor azt kérem, szeretgessen meg egy kutyát és közben próbálok egy használható képet csinálni... de nem megy. :D
Kép

Kép

Kép

Jutalomfalat osztás. :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#100HozzászólásElküldve: 2018.05.02. 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandáról megpróbáltam Dórikás képet készíteni, a "gyerekkel és kutyával mindent el lehet adni" elv alapján. Armanda jól is szerepelt, csak Dóri volt éppen anyamán, így konkrétan fennhangon ordított, mintha nyúznák, és ez még a fotókon is lejött. :D Így a cuki mosolygós kép még elmaradt. De ami késik, nem múlik.
Hozzáteszem, Armanda simán állta a sarat egy tényleg brutál visító gyerek mellett, és egy pillanatig nem hittem anyatigrisként én sem, hogy bármi baj lehet. Armanda gyerek mellett atomstabil, nincs jobb választás ilyen környezetbe. :)

Az utolsó két képen Zeuszék másik kutyájával van, akivel 10 perc kezelés után ilyen ismeretséget kötött. Armanda heves természetét ismerve azt gondolom, mondhatjuk, sokat fejlődött és folyamatosan fejlődik.

Kép

Kép


Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#99HozzászólásElküldve: 2018.04.13. 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Fruzsi (#98)

Nagyon szép!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#98HozzászólásElküldve: 2018.04.13. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#97HozzászólásElküldve: 2018.04.11. 16:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Szuper csapatod van!! Armanda szerintem gyönyörű!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#96HozzászólásElküldve: 2018.04.07. 21:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda ma sétálni volt. Nagyon élvezi ezeket a köröket. :)
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#95HozzászólásElküldve: 2018.04.05. 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda jól elvan, nem túl nagy aktivitású, de azért szívesen megy kisebb köröket sétálni, ha erre lehetősége van. Pórázon szépen közlekedik, a falkát szereti és mindenkivel remekül kijön. :)

Pár új fotó megint van róla. :D

Jó a társaság:
Fido, Armanda és Forte:

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#94HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 13:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandáról tényleg nehéz napról napra újat írni, mivel gondmentes, csöndben telnek a napjai, teljes összhangban a két sárga fiúval, Fortéval és Fidoval.
Fortéval nagyokat játszanak, de már Fido is kapható az ilyen mulatságokra.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#93HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda annyira cuki és gondmentes. Fortéval nagyokat játszanak a konyha kövén. Egyébként rafkós, ha esemény van, ő eltűnik valamelyik asztal alatt, így nincs kitéve a szűre, mert láb alatt van.
Múltkor ő volt a nevető harmadik, míg a két fiú, Forte és Fido a hóra kerültek, mert nem lehetett elférni tőlük, annyira zsizsegtek. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#92HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 13:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Amynél tegnap látogató járt, Armanda számára a 45 percnyi simogatás egy cseppet sem volt megerőltető, örömmel vetette magát alá mindennek. :)
Kép

Egyébként tegnap kifésültem, de ha valaki jönne még kutyát fésülni, szóljon és ne tartsa vissza magát.
Délután pedig még sétálni is elmentünk, Amy szépen közeledik pórázon, hosszú pórázon pedig örömmel volt mellettünk, követett mindenhova a kis mezőn. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bár ezzel semmi újat nem mondok, de Amy 200% megbízható és gyerekkompatibilis. Nála jobbat kisgyerekek mellé el sem tudok képzelni.
Kép

Kép


Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 09:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Réka valamelyik esti kutyaetetésnél közölte, ő segít Armandának. Ez lett belőle. :)


Itt pedig sétálnak:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#90HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 15:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda unalmas hétköznapjai...
Kép
És közben mindez a fő közlekedő folyosón a lakáson belül, ahol mindenki tizennyolcszor léphet át rajta oda-vissza-oda-vissza. :D Még szerencse, hogy nem zavarja! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#89HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 09:58 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Előzmény: Fruzsi (#87)
Hat ez tenyleg megdobbento hir! Tudok valamiben segiteni azon tul, hogy a gazdija legyek? Sajnos belvarosban masodik emeletre Lina melle nem idealis koltoznie.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#88HozzászólásElküldve: 2018.02.05. 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#87HozzászólásElküldve: 2018.02.05. 09:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda hazajött. Valójában nem értjük, mi történt, nem is találok rá szavakat és fel nem foghatom a tényleges okokat...
Armanda gazdája hatalmas szerelemben élt Amyvel, majd nemrég az a hír jött, hogy nem bír vele, Amy nem jön ki a macskájával és nem tudja kezelni más kutyák társaságában. Nem tudja tovább tartani...
A német partnerszervezettel abban maradtunk, hogy kerüljön vissza Armanda, hiszen nálunk ismerős közeg fogadja őt, emberileg és a helyet tekintve is. Így Amy február első napján hazaköltözött!
Időközben átesett egy kontrollon a Felicavetben, ami alapján sajnos mégsem lehetséges a protézis felhelyezésére a lábára. Mivel a mostani állapot nem zavarja, így remélhetőleg nincs szüksége újabb műtétre, sem további beavatkozásra.

Amy sokkal, de sokkal szociálisabb most, mint amikor elutazott. Korábban voltak súrlódásai más kutyákkal, ebből eddig minimálisat tapasztaltam nála, szóval a gazdája biztosan foglalkozott a kérdéssel, egyben emiatt sem értem, miért kellett őt visszaadni, visszafogadnunk. Továbbra sem találom a szavakat...
Amy úgy jött haza, mint aki csak nyaralt egy jót. Ugyanúgy belakta a lakást, ugyanúgy megtalálta a helyét, Fortéval az első perctől játszanak, a cicák egyáltalán nem zavarják. Összeismerkedett a hazaúton Macival, a kertben Fidoval és Zserbóval. Tökéletesen működik...

A történtek után Amy természetesen újra gazdikereső.
Számára az ideális gazdi nem akarja őt teljesítmény túrákra vinni, de szívesen megy kisebb sétákra a gazdival és családjával. Nem akar sokat lépcsőzni életvitelszerűen, vagy földszinti, vagy liftes házba/lakásba javasoljuk. Tökéletesen és maximálisan gyerekbiztos és megbízható e téren. Más kutyákkal kijön, de néha extrém hisztis tud lenni, minden új kutyával idő, hogy barátságot kössön, nem nagyvárosi kutyafuttatóra való. Akiket megismer, akivel együtt él, akikkel rendszeresen találkozik, azokkal viszont semmi gondja nincs. :)
Amy remek kutya, szerethető, kedves, bizonyos családszerkezetekbe és életvitel mellé azt gondolom, ő egy abszolút főnyeremény, amennyiben mindezt valaki meglátja benne és elhiszi nekem.

Képek hamarosan.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#86HozzászólásElküldve: 2017.12.31. 13:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda karácsonyi fotói. :)
Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#85HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#84HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#83HozzászólásElküldve: 2017.11.30. 10:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#82HozzászólásElküldve: 2017.11.13. 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2017.10.10. 13:49
Hozzászólások: 562
Jaj de édesek! Remélem szerencsésen megérkeztek német gazdijaikhoz.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#81HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda és Jonny az átadás előtti sétán. :D

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda
#80HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 19:32 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:P :P :P :P :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#79HozzászólásElküldve: 2017.11.04. 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda megérkezett. :) :smt007

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#78HozzászólásElküldve: 2017.11.03. 18:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Fruzsi (#77)
Csodálnivaló egy kutya!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#77HozzászólásElküldve: 2017.11.02. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda pár tegnapi fotója:

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#76HozzászólásElküldve: 2017.11.02. 11:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda így használja a három lábát:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - van gazdajelöltje
#75HozzászólásElküldve: 2017.11.01. 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Az elmúlt időszakban nem nagyon írtam Armandáról, ami nem jellemző rám.
Ennek több oka van. Egyrészt végre úgy érezzük, révbe ér, mivel Németországban komoly gazdijelölt várja. Nem mondom, hogy nem aggódok, sőt, nagyon is, hiszen elég régóta lakik nálam, persze, megszerettük, persze, az a tengernyi munka, ami a lábáért volt, nem múlik el nyomtalanul...
A másik oka viszont pont ez a hallgatásomnak... hiszen a lábával is volt teendő, és a tevés fontosabb volt az írásnál. Járt kontrollon. A lába nem gyógyult, a sebe újra kiújult az implantátum felett. A szakorvosok úgy ítélték, a helyzet reménytelen. A csont nem gyógyul, a lágyszövetek viszont nem tudnak behegedni az implantátum felett. Sokszoros egyeztetést követően megszületett a végső döntés, miszerint Armanda lábát amputálni kell. Az elmúlt hónapokban is felvetődött ennek a lehetősége, de az utolsó utáni pillanatig ragaszkodtam ahhoz, hogy mentsük, ami menthető, hiszen Armanda egyik könyöke sem tökéletes, így viszont három lábon külön súlyt kellene vinnie. De nem volt más választás.
Az, ami mégis optimizmusra ad okot, hogy Armanda minden eséllyel protézist kaphat majd, amit használva esélye van mégis egy négylábon való életet folytatni.
Armanda műtétje 1.5 hete megtörtént, mára itthon van. Ezer hálám Móninak, aki elvitte őt Budapestre a Felicavetbe és Ottiliának, aki hazahozta őt!
Ma megvolt a varratszedés is. Armanda eddig sem sokat használta azt a lábát (bár terhelte), sokat háromlábazott, így annyira nem volt új számára, hogy anélkül kell élnie. Fut, szalad, boldog, és minden rendben van - persze a körülményekhez képest.
Ma fotóztam is, ha eljutok odáig, hozom a képeket...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2017.09.26. 21:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandával olyan dolog történt a hétvégén, amire még ő sem számított. :D

Kép

Öt másik kutyával partyzott, ráadásul elég jó lapokat húzott, mert minden más kutya kan volt. Igazi Kánaán egy igazi sárkányhercegnőnek. :D
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2017.09.23. 11:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda jutifalatot eszik Forte és a cica társaságában. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 10:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Eljutottam a fényképek feldolgozásáig.
Armanda jól használja a sokszor műtött lábát is, persze sántikál, de szépen terheli és jól, örömmel mozog.
A szomszéd telken nagy örömmel bogarászott, egyébként a dió a gyengéje. :)
És mivel nagyon szép napsütéses idő volt, így szuper fotókat készítettem. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Armanda és Forte:
Kép

És Dóri baba két új testőrrel:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2017.09.10. 12:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Köszönhetően Csoma gazdája Sanyinak és Ottiliának, akik oda és vissza szállították Armandát a Felicavetbe, megtörtént Armanda aktuális kontrollja. Ez alapján a lába stabil, a csontosodás sajnos kissé lassan halad, de reméljük, a sok türelem meghozza az eredményét.
A seb teljesen begyógyult rajta, felületes hámsérülés van, ami pedig már semmiben sem akadályozza.

Tegnap fényképezgette, ha eljutok a fotók lementéséig, megmutatom őket. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2017.08.30. 16:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Segítséget szeretnénk kérni! FUVART KERESÜNK!

Armanda lábának ideje lenne egy kontroll a Felicavetben. Én viszont már nem tudok mozogni, órákra elmenni itthonról, ezért fuvart keresnénk számára!
Vasárnap bármikor kéne eljutnia Nyergesújfaluról Budapest 11. kerület Rétköz utcába, a Felicavetbe.
Tudna valaki segíteni? Ha igen, hívja Gabit (20/526-2703), vagy írjon emailt az info@retrieverhelp.hu címre!
Nagyon fontos lenne ez a kontroll, és az orvosok szabadságolása miatt a hétfőre beírt időpontján nem nagyon tudunk változtatni.

(Később, hétfőn-kedden haza is kéne jönnie, erre is keresnénk segítőt, ha lenne... :) )

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2017.08.20. 20:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armanda alakul.
A lábán egy aprócska seb van már csak. Nagyon reménykedem, hogy az is begyógyul és rendben lesz. De még mindig kötözünk és türelmi játékot játszunk...
Szerencsére Armanda jól viseli. Én kevésbé. Anyu egy hős, hogy minden este végigcsinálja velem a kötözgetéseket, pláne, hogy ez együtt jár Armanda emelgetésével. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandáról nehéz újakat írni. Kötözés, kötözés, lábápolás. És persze Réka, mint legnagyobb barát. :)
Legutóbb kitúrt a kisasszony a helyemről, és szakszerűen mutogatta, melyik lába fáj Armandának. :)
Kép

Egyébként Armanda használja a műtött lábát, ami mindenképp jó dolog.
Némi hámhiány van rajta, remélem, az összegyógyul és akkor már nyert ügyünk lehet!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2017.07.23. 13:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Bár nem sok szó esik Armandáról, de nehéz arról írni, hogy ma és ma és ma és tegnap is átkötöttük a lábát. Armanda már olyan profi, hogy szerintem lassan magának is mehetne.
Sajnos a sebgyógyulás most sem úgy alakul, ahogy mi szerettük volna. Eszi az antibiotikumot. A sebe egy része megnyílt, így nagyon sokat kell vele dolgozni.
Viszont a lábát használgatja, ami jó. Ezen még a fizioterápia tudna sokat dobni, amit most nehéz számomra kivitelezni, mind elvinni valahova, mind otthon csinálni. Így igyekszünk áthidalni az akadályokat, meg persze a sebgyógyulásra koncentrálunk.

A kötözgetés új síkot kapott. Egyrészről a jó idő miatt, hiszen már nem kell a lakáson belül lennünk. Más részről már nehéz a földön ücsörögni, leülni, feállni, előrehajolni a nulláról, mert akkor valaki nem jut oxigénhez. :D
Így a kerti pad+asztal lett a barátunk. :D

Armanda képtára

Kép

Nem, nem, nincs beszedálva. :D
Kép

Kép

És miközben Anyu lehet a fogdmegember, addig Réka a legfőbb asszisztencia, néha a dirigatőr is. :D
Kép

Kép

Lassan neki is megy a kötözés, így ha én kiesek a sorból, szinte válogathatok, hogy ki vegye át a helyem. Múltkor pl. Réka kicsit hehorzsolta a térdét, ami persze NAAAAGGGGGYON nagyon fájt, ezért azt is pont ugyanúgy le kellett kezelni, lefertőtleníteni, fedni, majd kötözni, mint Amy lábát. Aztán amikor rendszert akart ebből csinálni, akkor azért ledumáltam róla. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2017.07.07. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandával volt egy újabb köröm. Már kezdek elkeseredni, nagyon... de még nem halt meg a remény.
Utoljára 3 hónapja (03.28) volt műtve Amy lába, akkor belekerült egy implantátum a belső oldalra a csánkjára, amelynek az lett volna a célja, hogy ezt kifixálja, a csont összegyógyuljon és merevízület alakuljon ki. Ez jól is haladt, havi kontrollokon voltunk, minden szép és jó volt. Június 9-én kikerült belőle az implantátum. Mindenki benne hagyta volna szíve és esze szerint, viszont Armanda lábát az előző műtét óta naponta-kétnaponta kötözni kellett, ugyanis a kevés szövet miatt az implantátum lényegében fedetlenül lógott ki a bőr alól, nem volt, ami védje, így kénytelenek voltunk hozzányúlni. Rá kb. 3 hétre Amy megint úgy hordta a lábát, mint ha törve lenne, így a kontrollját elkapkodtam és mentünk a Felicavetbe, hétfőn. Utálom, ha a gyanúim beigazolódnak, ugyanis kiderült, Amy lába megint el van törve, szóval újra meg kellett műteni. Az előző macerák (fixateaur externa, implantátum, ezek maradványai, a röntgenen még látszódnak a csavarok helyei pl.) miatt csak egy újabb irányból lehetett rá lemezt helyezni, ami meg is történt kedden. Tegnap este mentem érte és hoztam haza...
Amynek lassan két otthona van, a Felicavet és nálunk, Nyerges. Megint elkezdjük a kötözgetést és nagyon reméljük, hogy begyógyul a seb megnyugtatóan és ez az implantátum örökre benne maradhat...

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2017.06.28. 23:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Úgy irigylem Armandát azért a végtelen pozitív hozzáállás miatt, ami benne rejlik! Egy ember, de sok kutya is egy ilyen baleset, ennyi megpróbáltatás, műtét és orvosi macera után már rég feladta volna, de legalább a fél világot utálná.
Ezzel szembe Armanda mindig boldog, mosolyog, beilleszkedett, nem zavarja a sántikálása, és mindenben együttműködik, hogy ez csak jobbá és jobbá válhasson.

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Armanda - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2017.06.21. 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Armandával éljük szokásos hétköznapjainkat. Naponta-kétnaponta kötözés, amit abszolút jól visel. Azt nem értem, hogy nem köti még át magának, mert már annyiszor volt benne része, hogy akár egyedül is mehetne neki. :)
Anyu állandó segítségem benne, mert bár Armanda olyan jól viselkedik, hogy se lefogni, pláne nem megküzdeni nem kell vele mindezen, de azért a lábaival kicsit kalimpál, pláne, ha megbátorkodom csikizni neki véletlen a mancsát. :)
A sebe szépen húzódik össze, remélem, lassan a kötözgetésnek is vége lesz...
A lábát használgatja, hol jobban, hol rosszabbul, mindenesetre leteszi, terhelgeti, ami mindenképp jó.

Természetesen tudni kell, hogy Armanda kivételes helyzetben él már nálunk. A lába miatt jóval többet van a lakásban, mint bármelyik másik kutya. A lakásban a legfőbb feladatának a reggeltől estig való héderelést tartja... továbbá alkalmanként a macskák megrendszabályozását. Ami vicces, figyelmebe véve, hogy a macskák hülyének néznek nálunk minden kutyát. Még Armandát is. :D :P
Ha meg kikerül a kertbe, akkor sem a "kutyás" részre, ott meredekebb a terület, több a kutya, és ugye óvjuk a lábát... így ő együtt homokozhat Rékával, együtt hintázhatnak, rálát az utcafront zölddel nem fedett részére. Ez a kiváltság még Forténak jár nálunk... szóval megböcsülheti magát Armanda. :) Persze tegyük hozzá, nem szoktak fél évig lakni nálam a gazdikereső kutyák és pláne nem kell szerencsére általában ennyi időt és munkát beléjük fektetni, mint amit Amy lába igényel/t/.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség