Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 18:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - van gazdajelöltje
#17HozzászólásElküldve: 2017.10.27. 21:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Zeller ma hosszú útra kelt, egészen Németországig lobogott a kis füle. A gazdik eljöttek érte a Pemzlihez hasonlóan karakán kutyájukkal, akivel hamar megtalálták az összhangot. Tehát Zeller kapott egy saját Pemzlit. ;) :P
Tegnap késő délután volt az ismerkedés, míg Emma hagyta, ma hajnalok hajnalán pedig indultak is vissza Zellerestül. :) A kocsiba én pakoltam be, nem volt túlságosan boldog és egy darabig még ment is a hiszti, de aztán beletörődött a sorsába, az újabb változásba. Már hazaértek, Zeller nem kicsit bizonytalan még, főleg az udvaron, de kitartóan követi az új Pemzlijét, Lizzyt. ;)
Remélem, hogy gyorsan fel fog tudni oldódni és sok boldog közös éve lesz a családjával! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - van gazdajelöltje
#16HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 21:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Zeller megtanult ülni pillanatok alatt (sajnos csak Emma altatás után örökítettem meg ezt eddig, mikor már nagyon erős lámpát nem kapcsolok, ezért elnézést a sötét pacáért)
Kép
Kicsinálta Pemzli kedvenc kis sárga labdáját :P
Kép

Kép
Nem kell aggódni a feketéért, kapott egy vadi új tojáslasztit ;)
Zeller őszinte mosolya
Kép

Kép
Konyhai asszisztensként is kiválóan helytáll ;) :D
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - van gazdajelöltje
#15HozzászólásElküldve: 2017.10.19. 04:32 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#14)

Köszönöm, hogy gondoltál rám. Nagyon kíváncsi vagyok Zeller fejlődésére, tudtam, hogy a bevált csapat most is keményen fog azért dolgozni, hogy Zellerke valódi lénye visszatérjen közénk. Ez a kutya szerelmes lett Pembe. Mondjuk ezen sem csodálkozom. Ennyi aktivitást, történést megélni rövid idő alatt... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - van gazdajelöltje
#14HozzászólásElküldve: 2017.10.18. 20:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bár a gépem élethosszig tartó telepítésbe kezdett, de megígértem Szanitának, hogy hozok pár képet és hírt Zellerről, így Balázs céges gépét kaptam kölcsön. Nem vagyok teljesen kibékülve vele, ezért most csak röviden és ha egyszer mégis végezne a gépem a frissítésekkel, akkor jövök több képpel és sztorival.
Nos végül Zeller rákapott a labdára, de csak abban az esetben, ha a csajokat érdekli a labda. Ha sikeresen megszerezte, utána egy darabig őrül a sikernek, körberöhögi a többieket, aztán ha ők már másik labda után futnak, csalódottan otthagyja a zsákmányt és újra próbálkozik vagy szimatol kicsit.
Egy csoportkép
Kép
Pemzlivel mindennapossá vált a játék, kergetőzés és párszor már Zeller bemerészkedett Pem mellé az egyik kutyaágyba. Ez nagy dolog, nagyon ódzkodott a dologtól, hogy a lányok közelében aludjon. ;)
A séták során a meredt nézés, távolba bambulás, lányok tanulmányozása, közelemben való matatás a program, kerítésen kívül Pem játékra hívása sem tudja kizökkenteni, míg otthon mindig vevő rá. Itt egy pillanatra nem tűnt nagyon depisnek:
Kép
Ha a technika majd engedi, jövök a többivel. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#12)

Nagyon tetszik! :D Sztem életében ilyen felszabadultan nem játszott.

Az elejére kellett volna tenni, ez még rab korában készült...és ezek után Tessék megnézni a videót!!!

Kép

Így simult, hogy simogassuk...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2017.10.10. 12:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Szanita (#11)No akkor ez nagyon fog tetszeni :D
A középen lévő fa kupacok ne tévesszenek meg senkit, nem tornádó súlytotta helyen él a kis Zeller, csak még kertrendezünk, a beteg fák új életcélt kaptak, a cserépkályha már nagyon várja őket. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 17:48 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#10)

Nagyon örülök, hogy Nálad lehet és a csapat segít neki. Bevallom, megkönnyeztem Zeller futkározását. Aki egy kifutóban élte sivár életét, annak egy ilyen szabad, füves placc, csini csajok, finom falatok, simi, szabályok, ágyikó maga lehet a paradicsom.
Nagyon örülök, várom a helyzetjelentést! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zeller - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2017.10.08. 15:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Zeller pénteken szedte a sátorfáját és felcuccolt hozzánk a kórházból. A csajokkal elsőre semleges volt, minden levélrezzenéstől megrettent, nem nagyon figyelt az emberi szóra. Aztán eltelt egy bő fél óra és egyre jobban nyitogatni kezdet a szárnyait. Felfedezte, hogy két csini csaj van körülötte és túlságosan is intenzív udvarlásba kezdett. Na erről elég hamar lebeszéltem, mielőtt Pemzli zokon vette volna a zaklatást. :P Azóta tiszteletben tartja a lányok magánszféráját. ;)
Szép lassan elkezdett figyelni a nevére és a hívó szóra, rájött, hogy ha odajön, simi lesz belőle. Mindezt igazi ugrabugra Zeller módjára. :P

Még a "világ végéről" is bakkecske módjára érkezik és hív játszani, bohóckodik, elbújik, vigyorog :P


Kép

Kép
Persze mindez a nagy felszabadult boldogság nem mindig jön még elő. Amint elhagyjuk a biztonságos otthont, Zeller visszahúzódóbb, félénk lesz, így a sétákat még nem mondanám, hogy nagyon élvezi. Na de majd belejön. ;)
Az biztos, hogy a sok évnyi menhely lét, ahol meg kellett küzdenie mindenért, nem tűnt el nyom nélkül. Bár egyre ember központúbb, egyre jobban igényli a társaságunkat, azért az látszik, hogy eddig semmi jót nem kapott az embertől. Könnyen befeszül még, ha "macerálják", de tőlünk ezt is már egyre jobban viseli. Dolgozunk rajta, hogy ne érezze úgy, hogy egyedül kell boldogulnia és hogy most már tényleg biztonságban van. ;)
Pár kép róla
Kép
Séta után végre otthon
Kép
A labda 1-2 dobás erejéig érdekes csak, utána már maximum vigyáz rá, míg a lányok futnak érte.
Kép
Kis csapat néz le a völgybe
Kép

Kép
(Nem lettem ennyire víziló, Emma lapul a pulcsi alatt :P )
Ma pedig felfedezte a kutyaágyat. Első nap még csak a padlón feküdt, tegnap már pokrócon, ma eljutottunk a kutyaágyba. ;)
Kép
Jutalomfalatot szépen veszi el, pedig nagyon rá tud pörögni. Enni lassan eszik, a lányok már kb beleőszülnek, amíg Zeller végez. :P
Első este volt egy jelölési kísérlete, azóta nem volt balesete. Csendben végigalussza az éjszakát a helyén, nem rongál, nem pakol. :)
Várja a türelmes, kutyás rutinnal rendelkező gazdik hadát! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2017.10.04. 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Szanita (#8)
Igazi (labi)pasi!!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 07:30 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: judó (#6)

Van nálad vmi...érzem! :mrgreen:
Kép

Kép
Add már oda! :lol:
Kép
Végre...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2017.10.03. 07:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: judó (#6)

Az bizony és legyen Nálad elég jutifalat. Zeller titka ez! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Szanita (#5)
Nagyon cukker!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 08:39 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Hahó itt vagyok, vidám és jókedvű vagyok, csak az alsófelem fáj egy kicsit... :roll: :mrgreen:
Kép


Szeretek bújni, szeressetek, lassan elhiszem, hogy engem is szerethet valaki... :D
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2017.09.27. 16:27 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Bátor ember :smt023 én nem is merek elmenni menhelyekre. Milyen jó h Z&Z kikerült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2017.09.27. 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Zellert szombaton dél körül hoztuk el a paksi menhelyről. Először jártam a paksi menhelyen, nagyon vegyes érzések keringtek bennem. Háromszáznál is több kutya, állandó ugatás, azért acsarkodás is akad. Előzőleg tudtunk a kutyákról, a paksi menhelynek segítő állatvédő hölgy felhívta az egyesület figyelmét a bentlévő kutyákról, sajnálatosan az egyik kan esetében későn érkeztünk, feladta az életet, miután gazdája leadta a menhelyen. A labik családtagnak valók, nem egy ilyen helyen a sokadik kutyaként való tengődésre. Ilyen előzmények után nem fért hozzá kétség, hogy Zinát és Zellert nem hagyhatjuk ott, külön köszönet Dr. Bagi Fruzsinának, aki végigasszisztálta telefonon a helyzetet velünk, segítségünkre volt.

Nagyon nagy élmény ezt átélni, hogy több évnyi rabság után láthattuk, hogy a két kennelben élő kutya kint volt, kihozták őket, nyakörv volt rajtuk, póráz volt a kezünkben, azon vezettük őket. Zellert elvittem sétálni, Zinát Lilla, a segítő vette kezébe. Ezek a kutyák élvezték a füvet a lábuk alatt, a sétát, kaparták a földet, hogy jobban, mélyebben érezhessék a szagokat.

Zeller szépen, először ülve utazott az autóban, majd lefeküdt, összegömbölyödött. Hátranéztem időnként, csukódtak le a szemei. Földvárra érve őt is megsétáltattuk, igyekeztük fotózni. Szemmel láthatóan oldódott, odadörzsölte magát Lilla lábához, oda is borult hozzá egy jó tenyeres, talpas dögönyözésre. Annamari szaksegéd jött érte, Zeller is bemutatta a felugrásos, barátkozós tudományát, de ezt Annamari profin, félrefordulva lerendezte.
A séták során azt láttam Zelleren, hogy nagyon figyel mindent, ha szembe jöttek velünk, figyelte őket, meg is kértem a kedves házaspárt, hogy megnézhetjük e őket, így kielégítettük Zeller kíváncsiságát. Szépen lehet vele sétálni, nem húz. A füves talajt élvezi, meg kellett állni kétméterenként, hogy egy kis kaparással megtapasztalhassa és leolvassa a dolgokat. Vele is várakoztam, míg a helyére bevezették, végig simiztem guggolva, ő meg belefúrta a fejét a mellkasomba. :) Pici játékkal is próbálkoztam, kopogtattam, csipkedtem az oldalát, és Zeller vette az adást, elkezdett szolidan forgolódni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2017.09.27. 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Zeller képei közvetlenül az ivartalanítás után készültek, ébredés után volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Zeller
#1HozzászólásElküldve: 2017.09.26. 09:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Zeller 3-4 éves labrador retriever jellegű kan kutya. A Paksi menhelyen élt eddig, nagyjából egész életét ott töltve sok-sok másik kutya között, feltételezhetően kevés emberi érintést kapott, legfeljebb az ellátása, tisztán tartása idejére találkozott emberrel. Ennek ellenére sikerült megőriznie életkedvét és most hatalmas ugródeszkát kapott egyesületünktől, hogy új életet kezdhessen.
Zeller igazán formás labifiú, nagyon puha, selymes szőrű, simogatnivaló kutyus. Pórázon jól vezethető, figyelmes. Több kutyával találkozott már, a szukákkal nagyszerűen kijött, új barátai között kan kutya még nem volt, de feltételezhetően velük is gondmentes viszony tud ápolni. Autóban szépen, együttműködően, fekve utazott a menhelyről az állatkórházig, majdnem el is aludt. Napról napra látszik, hogy javul önbizalma, újra bízik az emberben, elfogadja és kéri a simogatást.

Átesett az ivartalanításon, szívférgességre szűrt és negatív. Féreghajtóját, bolhaírtóját megkapta, oltásait rendezzük és szeretne költözni a kórházból.
Gazdát keres, az ő hiányában akár ideiglenes befogadót is.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Ha teheted, kérlek, támogasd Jonny orvosi ellátását!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Zeller képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség