Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.27. 06:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dönci
#46HozzászólásElküldve: 2016.12.31. 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: jutkalengyel (#45)

Köszönjük a nevükben!
Szerintem már tudja. :) Dönci mindenkit levesz a lábáról. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci
#45HozzászólásElküldve: 2016.12.31. 15:20 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.27. 09:32
Hozzászólások: 459
Nagyon boldog gazdis életet kívánok Dönci! Gazdi talán még nem tudja, de egy óriási szeretet gombócot fogadott örökbe. Még sok szép közös évet kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - van gazdajelöltje
#44HozzászólásElküldve: 2016.12.31. 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
...bár lehet, ezt a hírt holnap kéne közölnünk, hiszen utána egész évben azzal foglalkozunk, amivel az év első napján - tehát sikertörténetekkel. :) Mégis azt gondolom, Dönci örömét megoszthatjuk a fórumolvasókkal az év utolsó napján is.
Majdnem egy év telt el úgy, hogy Dönci a gondozásunkban volt. Elláttuk, oltattuk, ivartalaníttattuk, kikezeltük a szívférgességéből, rengeteg munka és energia lett belefektetve és köszönhetően támogatóinknak nem volt anyagi kérdés, hogy meggyógyulhasson. Sokszor kicsit reménytelenek voltunk, hogy öreg kutya lévén senkinek sem kell, nálunk ragad örökre, és nem tapasztalhatja meg, hogy milyen a gazdás élet, de Döncit valami földönkívüli csoda érte.
Egy kedves telefonos érdeklődő több kutya mellett vele is szimpatizált és kevés meggyőzéssel rájött, valóban hatalmas szüksége lenne Döncinek egy igazi és végleges gazdára. Több találkozó előzte meg az örökbefogadást, majd Andi házhozszállította őt Érden belül. :)
Dönci egy cicával és egy idős beagle-anyóval él együtt, az összhang úgy néz ki, teljes. :)
Boldog gazdis éveket Dönci!
Köszönjük mindenkinek, aki ezt lehetővé tette számára!!!

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#43HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci megírta karácsonyi levelét! Kérlek, segítsetek, hogy az ő álma is valóra válhasson!

Kedves Angyalka!

Átmeneti befogadóimtól most hallottam róla, hogy ki is vagy Te. Eddig sajnos nem ismertelek, és nem tudtam, hogy még a kutyák álmait is teljesíted.

Mit kívánok Karácsonyra? TÉGED! Fedezz fel, szeress belém, vigyél haza, vigyázz rám, törődj velem, és szeress ameddig csak lehet, még ha csak ideiglenesen is, amíg az IGAZI rám talál! Cserébe ígérem, hűséges társad leszek minden kalandban!

A várakozás az új otthonomra nagyon hosszú és sokszor nagyon unalmas.. Mit tehet ilyenkor egy jó retriever? Nasizik… Imádom a finom falatokat, rágó snackeket, szárított marhabőrt, bikacsököt, fogtisztító rudat! :) Nem vagyok válogatós igaz?! :) Sajnos ez kicsit látszik is rajtam… Épp ezért az étkezésem szigorúan diétás, hiszen a legjobb formában kell legyek amikor az IGAZI rám talál! Már nem vagyok egy mai darab, és bár lelkesedésem a régi, az ízületeim sokszor nem értenek ezzel egyet. Ha megdobnál egy kis zöldkagyló kivonattal, sokkal gyorsabban tudnék rohanni hozzád!
Mivel én már sajnos tudom milyen borzasztó dolog a szívférgesség, szeretnék megtenni mindent annak érdekében, hogy ez soha többé ne forduljon velem elő! Ha számodra is fontos, hogy megóvj, kérlek, küldj nekem olyan szereket, amikkel védekezhetek az élősködők ellen!

Szeretném ha tudnád, hogy soha nem adom fel, örökké várok Rád! De azért kérlek, siess egy kicsi!

Puszi – pacsi,
Dönci


Összefoglalva, Döncinek az alábbiakra lenne szüksége:
- Diétás, idős kutyáknak való száraztáp
- Zöldkagyló kivonatok, ízületvédők
- Advocate csepp vagy Milbemax tabletta

Dönci legrégebbi aktív gazdikeresőnkként a leginkább egy végleges saját otthonra vágyik!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#42HozzászólásElküldve: 2016.11.26. 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci éli szokványos hétköznapjait, nehéz róla újat mondani.
Vár, vár, vágyakozik...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#41HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönciről az ígért videó. Nem sok mindent mutat, de azt, hogy nagy boldogságban döcög velünk, nomeg hogy Fortéval az égvilágon semmi baja, azt simán. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#40HozzászólásElküldve: 2016.11.05. 17:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Tegnap Döncivel is találkoztam. :)
Ha már útba esett Érd és el kellett mennem Dunaföldvárra, hát magammal vittem, hogy a szükséges féléves kontrollját megcsináljuk.
Ez állt vérlaborból, ami sokkal jobb eredményt adott a korábbinál, ami mindenképp jó. :)
A szívférgesség tesztje negatív! :)
A szívultrahangja és hasi ultrahangja rendben van.
A mellkas röntgenének rajzolata nem változott a kezdeti időpontban (januárban) végzett felvételekhez képest.
Megröntgeneztük a könyökét és csípőjét, ha már kéznél volt minden és mindenki, ami egy várt-sejtett eredményt hozott. A könyöke a röntgen képen sokkal jobb, mint gondoltuk, viszont a csípője diszpláziás. Szerencsére ez őt most kevésbé zavarja, zöldkagyló kivonattal karban tartjuk nála.
Sajnos nagyon kövér, amiből lejjebb adva sokat lehetne segíteni minden tekintetben rajta... de "sajnos" enni nagyon szeret, mozogni meg nem mozog eleget. :(
Mindenesetre az összkép minden tekintetben elfogadható, általánosságban kedvezőnek is merném mondani.

Megkapta az esedékes veszettség oltását, kombinált oltása természetesen érvényes. Megkapta a szokásos kullancs-bolha-szívféreg-férgek elleni szereteit, így lényegében teljes mértékben túlesett egy nagygenerálon.

(A költségei sajnos ennek megfelelően az egekbe szökelltek, előzetes becsléseim szerint 40.000 Ft körüli összeg lesz a számlája - a negyed éves elszámoláskor pontosítjuk. Köszönjük, ha valaki megteheti, hogy öreg Döncinket támogatja és hozzájárul ezekhez a költségekhez!)


Természetesen esetében sem maradt el a fotózás!
Nagyon nagy örömmel sétált velünk a dunaföldvári Dunaparton. Fortéval együtt sétáltunk hármasban, Fortéval sem volt semmi baja! :) Hazafele Camilla lett az útitársa a csomagtartóban, akivel szintén maximálisan gondmentes viszony ápolt.

Kép

Kép

Kép

Negatív szívféreg teszt eredmény:
Kép

Dönci az ultrahang alatt:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 16:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci még mindig állandó, akarom mondani, körülötte csak a változás állandó.
Andinál családi és egészségügyi problémák adódtak, amik során ugyan Dönci tartását megoldotta és Családjának hála gondoskodnak Dönciről, azonban mindenki megnyugtatása és Dönci foglalkoztatása, intenzívebb menedzselése érdekében, hogy gazdira lelhessen, felvetődött bennünk, hogy új ideiglenes helyet keressünk Dönci számára.
Ha valaki vállalná a tartását, akár ideiglenesen is és ezzel segítene neki és nekünk, hogy mielőbb a végleges család is rálelhessen erre a szépfiúra, kérjük, ne fogja vissza magát és jelentkezzen nálunk!
Köszönjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci körül sem pörögnek az események, de természetesen nincs megfeledkezve róla.
Dönci legfőbb hobbija a finom ételek kóstolgatása, de azért nem válogatós. :)
A mindennapi simit feltétlen begyűjti magának, hiszen nagyon szerethető, és szeretetéhes kutyus. Éppen emiatt is várjuk azt az igazi, végleges álomgazdit, aki meglátja benne azt a fantasztikus kutyát, aki ő valójában.
Vitathatatlan, hogy én elfogult vagyok, de nálam itt kapott több csillagos ötöst zsinórban Dönci!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Sokan keresnek gyerekek, sőt, kisgyerekek mellé labadort nálunk. Ha én ilyen cipőben járnék éppen, Dönci az elsők közt versenghetne, hogy ő legyen a választottam!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2016.09.14. 20:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: jutkalengyel (#36)

Köszönjük a vasárnapi jól tartást és szállítást!
Még ha nem is Dönci volt a figyelem középpontjában, azt gondolom, nagyon hasznos volt, hogy ő is kijöhetett. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2016.09.14. 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.27. 09:32
Hozzászólások: 459
Előzmény: Picka (#34)

Döncit vasárnap ismertem meg. Boldogan - egy kis segítséggel - szállt be a kocsiba, majd induláskor úgy döntött, hogy Ő is velem fog vezetni :lol: A tiltásra - na jó, Te vagy a főnök kifejezéssel a pofácskáján - jól reagált és szépen fekve, nézelődve utazott a Kutya suliig.
A tó vize nem igazán izgatta, pedig nagyon melege volt, azt hiszem még nem ismeri az úszás örömeit. Ideiglenes gazdija, Andi a biztonság kedvéért adott szájkosarat is, de erre nem volt szükség!!! 2-3 határozott tiltás után megértette, hogy a vele barátkozni akaró kutyák nem ellenségek, ezért kár morognia. Egy óra múlva már gond nélkül békésen feküdt a mellettünk lévő kan goldi mellett. Azt hiszem nem nagyon járt még kutya társaságban és nem tudja, hogy kell viselkedni, hogy "tudni illik, mi illik". A morcogás megszűnéséért járó hasvakarást, dicséretet nagyra értékelte, elégedett pofácskával nyugtázta. Kutyát már korábban is nevelő, következetes és akár nyugdíjas gazdiknak is nagyon jó társa lenne, aki a napi rendszeres sétáltatással a pár kiló súlyfeleslegétől hamar megszabadítaná. A gyerekeket nagyon szereti, pici totyogó babával is nagyon szépen, nyugodtan viselkedett. Aktív nagyszülőknek pici unoka mellé is tökéletes ez a tündéri öreg labrador uraság. Én nagyon megszerettem és nyugdíjas létemre sem jelentett gondot számomra a pórázon való közlekedés vele :P !!!
Hajrá Dönci! Egy ilyen szuper kutya megérdemli a szuper és álom gazdit! Drukkolok neked, hogy megtaláld!

Jutka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 17:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci, a legkedvencebb öregurunk és legrégebbi gazdikeresőnk is kinézett tegnap.
Köszönjük Juditnak, hogy elhozta őt, majd hazavitte őt és ráadásul odafele Andi csodálatos tombolanyereménynek felajánlott tortáját, visszafele meg Dönci következő időszakra való betevő eledelét szállítmányozta még pluszban. :)

Dönci nagyon jól viselkedett. Remélem, Judit is ír majd még róla. :)
Nyugodtan, szemlélődve hűsölt az egyik sátor alatt, sokan megszeretgették, köztük én és Réka is.
Találkozott több kutyával, jól viselkedett velük is.

A képeim sajnos nem a legjobbak... és azt hiszem, akkor még finoman fogalmaztam...

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Dönci milyen édes !!! Már elmenőfélben találkoztam vele és meg kellett állapítanom, hogy igazi cuki kedves "morgós :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: " öregúr.
Nagyon kellene egy lelkes gazdi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Fruzsi (#32)

Ezer hála és köszönet, úgy néz ki, Dönci fuvarja megoldódik!
Így vele is lehet találkozni majd a dunakeszi Kutyavarázs Kutyaiskolában vasárnap!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2016.09.03. 09:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci jelezte szándékát, hogy eljönne a jövő hétvégi Retriever Rescue találkozóra!
Azonban ideiglenes gazdianyuja sajnos nem kapott kimenőt a munkahelyéről, így Dönci számára fuvart keresünk! :)
Ha valaki Érd környékéről jönne és biztonsággal meg tudja oldani Dönci kijuttatását-visszajuttatását, és lehetőség szerint időközben felügyeletét és szeretgetését is, akkor Dönci szívesen csatlakozna hozzá egy telekocsi-program formájában!

Várjuk a jelentkezőket az info@retrieverhelp.hu címen! :)
Köszönjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Fruzsi (#30)

Én is azt gondolom, hogy gyerek mellé sokkal jobb egy idősebb kutya. Az én első goldim, 5 éves volt mikor a fiam megszületett. Jó volt ez így. Úgy örülnék neki, ha az emberek belátnák, hogy a legtöbb esetben egy középkorú vagy idősebb kutya sokkal jobb választás mint egy lökött kölyök, főleg ha kisebb gyerek van a családban. Hajrá Dönci!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 15:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Solo (#29)

Tényleg nem értem.
Ha gyerekem lenne és kutyám nem és éppen kutyát keresnék, ő lenne az abszolút befutó:
- Nincs extra aktivitása, ami valljuk be, gyerek mellett nehezen lemeríthető, mozgatást, mindennapi nagy sétákat igényel. Azonban egy átlagos aktivitású kutya, képes elmenni sétálni, ami nem hátrány, mert legyen babakocsis vagy totyogós a gyerek, neki is kell a séta.
- Nem nagy, ez segít, hogy könnyebb kezelhető legyen, nem kell extrém fizikai erő sem hozzá. Ráadásul fogyasztása is kisebb, mint egy kétszer ekkora termetes labinak. :D
- A gyerekkel azt gondolom, megbízhatónak mondható - azért fontos említeni, hogy minden gazdi/kutyavezető és minden gyerek más, természetesen az egyéni szimpátia, a gyerekre és kutyára való odafigyelés is fontos, a kutyák nem gépek, nem robotok, hogy mindig minden standardizálható legyen - , megfelelő gazdi, aranyos gyerkőc mellett gondmentes mindennapi együttélés várható.
- Alaposan megismert, kiismert és kezelt kutya, nem sok zsákbamacskát hordoz, még ha nem is minden porcikája tökéletes - de valljuk meg, senki sem tökéletes.

Igen, 10 éves. Igen, nem fiatal. Igen, sokan félnek tőle, hogy elveszítenek egy megszeretett kutyát. De valójában gondoljunk bele: A kutya számára nem az együtt töltött idő hossza, hanem annak milyensége a legfontosabb. Ezt a nagyon bölcs életfelfogást annyira jó lenne tőlük megtanulnia sokaknak!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2016.08.25. 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Fruzsi (#27)

Béke Nobel díjat Döncinek!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Réka sokat emlegeti Döncit, főleg, amikor - most már totyogva - Fortét kergeti. Forte meg hősiesen sasszézik előle. :) Döncit, akivel nincs nonstop összezárva (és valljuk meg, nincs annyit nyúzva :mrgreen: ), sokkal türelmesebbnek értékelte, és ezért sokkal kompaktabbnak.
Réka csak mondja-mondja, hogy kellene neki egy Dönci, de sajnos ki kellett ábrándítanom, hogy nem lesz új kutyánk. Viszont ha boldogságot okozzak neki és leges leginkább Döncinek, ezért Döncit gazdához kell juttatnom... megígértem a kislányomnak...

Kérlek, kedves gazdik, érdeklődők, retrieverrajongók! Dönci várja az igazit!
Türelmes, kompakt méretű, intelligens labifiú, gyerekre, macskára tesztelve, rendesen ellátva. :)

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 06:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
És végre felment az utolsó videó is, amin látszik, hogy nem kitömött gyereket tettünk Dönci mellé. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci szépen sétál pórázon:


Dönci okos és jólnevelt:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2016.08.08. 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ma meglátogattam Döncit is. Érthetetlen, hogy még nálunk van, pedig mostanra rengeteget változott, maximálisan pozitív irányba.
Dönci ráadásul okos, szociális, megfelelni akaró, szófogadó kutya. Szépen ül, szépen sétál, figyelmes és minden kétlábúval maximálisan barátságos.
Ráadásul gyönyörű...

De beszéljenek inkább a képek. :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Figyelek!
Kép

Dönci szééép!
Kép

Dönci stabilitását, ami a gyerekeket illeti, személyesen Réka tesztelte. Minőségellenőrzésén Dönci maximálisan átment!
Kép

Kép

Kép

Kép

Simi-simi:
Kép

Szeretlek!
Kép

Fekszik!
Kép

Gyere ide!
Kép

...és amikor Réka hoppon marad:
Kép

Lezser elegancia a modelltől:
Kép

Ne nézz oda!
Kép

Ne hallgatózz!
Kép

Ne dumálj!
Kép

Videók is lesznek előbb-utóbb, ha az időhiányomon túl tudok lépni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2016.07.31. 21:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci távolba meredő szemei, a benne csillogó reménnyel, hogy valahol neki is van egy GAZDÁJA, akire nem hiába vár, hanem rövidesen eljön ÉRTE és hazaviszi őt.
Kép
Dönci nem kér fehér lovat, sem kacsalábon forgó palotát. Még kanapét sem, elég egy rongyszőnyeg, egy finom puha kutyafekhely és egy saját GAZDI, aki csak az övé!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2016.07.20. 21:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Jutifalat van Nálad?
Kép

És adsz nekem is?
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 21:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: látó_marci (#21)

Dönci annak is örülni fog. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 15:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.14. 20:31
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#20)

igen, de ne számítsatok sokra, tényleg csak kb egy heti kajája volt a Tökinek. De kárpótlásúl adok egy vízhatlan nyakörvet is neki ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: látó_marci (#19)

Nagyon köszönjük, ha ideigleneséhez adok egy telefonszámot privátban, az jó?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2016.07.06. 14:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.14. 20:31
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest
Tökinek maradt némi husse tápja, szívesen felajánlanánk ennek a második generációs dundiégónak ☺️


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2016.07.04. 13:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Döncinél járt fotós, Jessica a hétvégén, és csak jókat tudott mondani róla :smt007 :

"Elképesztően édes, kedves szeretgetni való kutya. Annyira lehetett rajta érezni, hogy csak szeretetre meg persze nagyon sok simogatásra vágyik és semmi másra..! Remélem nagyon jó családba kerül ahol megbecsülik ezt a kis csodát:)"

Hajrá Dönci!
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 15:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci nem egy kapós kutya. Sajnos már nem vagyunk rajta meglepődve, hiszen az idősebb kutyákon azonnal átsiklik minden kutyát kereső szeme. A kifogások végtelenek... már nem él olyan sokáig... félek az újabb társ elvesztésétől. Öreg, ezért biztosan nem nevelhető...
Nem vitatjuk, egy idősebb kutyának vannak hátrányai, azonban pont így előnyei is. Általában sokkal nyugodtabbak, kimértebbek, hamarabb leveszik környezetük kívánalmait, mint a bohó fiatalok. Ragaszkodásuk, szeretetre méltságuk pedig utolérhetetlen!

Döncit meggyógyítottuk, kikupáltuk, lelket neveltünk bele.
Társa, Domino gazdára lelt...
Dönci pedig csak vár és vár.

Annyira, de annyira szeretnénk, ha meglátná végre benne valaki a szépet és jót. A kedveset, az okosat. A szerethetőt! Mi látjuk. Ott van, benne van!


Emellett... egészen addig, amíg Döncire rálel a végleges és jó gazdi, Dönci számára virtuális gazdikat is keresünk, akik bár örökbe fogadni nem tudják, de ellátásához hozzá tudnának járulni.
Hogy mi ez?
Dönci örömmel veszi a sétát és foglalkozást. Andi munkakörülményei között erre sajnos kevesebb ideje jut.
Dönci örömmel veszi a finom falatokat, jutifalatokat.
Megköszöni, ha kaphat egy zsák jó minőségű tápot vagy éppen finom, jó minőségű konzerveket. (Ha valaki táppal támogatná őt, kérjük, előtte egyeztessünk!)
Megköszöni, ha valaki havi gyógyszerköltségeihez hozzájárulna. Mivel szívférges volt, minden hónapban Advocate-t kell kapnia. Mivel idős kutya, ezért ízületei védelmében rendszeresen zöldkagyló kivonatot is adunk neki.
Ha valaki ezekhez anyagilag tudna hozzájárulni, azt is köszönjük, hiszen megvesszük neki a szükséges dolgokat. Dönci havi költségvetése hozzávetőleg 20.000 Ft.

Köszönjük az ő nevében, az idős labradorjaink nevében azok támogatását, akik elkötelezték magukat mellettük és támogatják rendszeresen vagy alkalmanként őket. Köszönjük azoknak, akik bennük is meglátják a jót és elgondolkodnak örökbefogadásukon - majd végül remélhetőleg meg is teszik mindezt. :)

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.06.16. 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci életében nemrég nagy változás történt. Átesett egy alapos fürdetésen, kozmetikán, ami nagyon jól esett neki.
Továbbra is várja a végleges gazdit, akinek bearanyozhatja az életét. Dönci tényleg túl van mindenen, kigyógyult a szívférgességből, kiállta a három próbát, amiért a szegénylegény a királylány kezét kapja meg, Dönci viszont csak egy gazdi simogató kezére vágyik. ;) :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2016.06.09. 19:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci jól van, éli a nyugalmas mindennapokat. Most már többet mozog, hiszen véget ért a kezelése és van negatív eredményünk is. És minden este arról álmodik, vajon ő mikor költözhet gazdihoz, családba... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2016.05.20. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: Fruzsi (#13)

Dönci szerintem most kiélvezi a jó minden adódó pillanatát, hiszen megküzdött érte ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2016.05.20. 12:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönciről vannak azért hírek, hírmorzsák. Andi feszített munkatempója mellett a mindennapi séták nem lehetségesek Dönci számára, ezért más megoldást keresünk. Kérjük, ha van, aki tudná őt sétálni, tanítgatni, mozogni vinni, jelentkezzen! Ez így is történt és lassan 2-3 hete jár hozzánk egy támogatónk, heti 1-1 alkalommal. Most az ő beszámolója következik:

Idézet:
Ma voltam Döncinél, aki hónalj- és ölbeeb... Sétáltunk fél órát, aztán kicsit leültem egy padkára dögönyözni, aminek az lett a vége, hogy előbb nekem dőlt, aztán hónom alá bújtatta a buksiját, végül azon kaptam magam, hogy az egész kutya az ölembe hajtogatta magát, ami nem kis teljesítmény ismerve a méreteit :D Hazaúton meg majdnem kifejeltem a kerítést, annyira lelkesen jött láb mellett/alatt :D

Köszi a mai napot, Dönci mehet terápiás kutyának... ;P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.05.14. 21:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Mivel Dönci kezelése véget ért, ezért felvetődött bennünk, hogy Anditól elköltöztetjük. Nála szuperül lehet kezelni a szívférges kutyákat, azonban a mindennapos foglalkozáshoz, menedzseléshez kevésbé "tehetséges" - na ezért biztos kapok majd tőle :lol: - , továbbá így ha szükséges, újabb szívférges kutyust sem tudunk nála elhelyezni.
Dönci a kezelést követően szívesen költözne úgy ideiglenes befogadóhoz, hogy ott több mozgástere, lehetőleg lakásba való bejárása is lehessen, ahol minden nap tanítgatják, sétáltatják, és ezzel igazi gyémánttá csiszolják természetét is, ami az első és legfontosabb ugródeszka lehet számára a gazdásodáshoz!

Szóval Döncinek ilyen módon keresünk újabb ideiglenes befogadót! :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.04.24. 10:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Fruzsi (#9)
:smt023 :smt026

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.04.22. 13:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: Fruzsi (#9)

Hurrá, hurrá! :smt026 Éljenek az erős kutyaszervezetek, a vasakaratú doktornénik és a következetes ideiglenes Andi anyu :smt041


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.04.22. 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Döncike-híradó!
Kép

....és, hogy lassan a dolgok végére érjünk. :)
Ma találkoztam a két döncikénkkel is, azaz Dominoval és Döncivel. E hétvégén járt le a szívférgesség kezelésük, és mint tudjuk, türelmetlen típus vagyok. Így ma átestek a teljes generálon:
- kaptak egy második kombinált oltást
- féreghajtót, spot ont
- vérüket vettük, amit egy teljes laborra elküldök vizsgálatra
- megcsináltuk a szívférgesség teszteket, ami mindkettőjüknél NEGATÍV!

Kép

Lényegében innentől kimondhatjuk, hogy semmi sem menti meg attól, hogy teljesen felgyógyuljon a szívférgességből! ;) Örökbefogadó, végleges gazdik jelentkezését várja!

Dönci kompakt méretű, tömör-gyönyör alkatú labifiú, akitől, ha megkérdeznénk, mit szeret a legjobban a világon, akkor a válasz az lenne, hogy a saját hasát. Jutalomfalatért és hasvakarásért ugyanis bármire képes!
Más kutyákkal kijön, de fiúkutyák társaságában azért szeret ő lenni a kakas a szemétdombon, ezért némi odafigyelést igényel. Fortéval kijöttek, nem volt gond köztük. A macskának is bemutattuk őt - itt valószínűleg a macska magában azt mormolta, hogy hagytam volna Dunaföldváron a Dunaparton inkább vadmacskának, ugyanis ő is rajtam keresztül került Andihoz :) - , kijött vele, nem volt gond. Persze rá sem árt eleinte némi odafigyelés, de ő nem keverte össze a labdával a macskát. :) Igaz, ő kevésbé apportos is, mint Domino, emiatt tehát kevéssé is fáj a feje. :D
Dönci leginkább családi kutya akar lenni, leginkább anya egyetlen szeme fénye. Ha sok-sok gyerekmancs dögönyözi, azt nem vetné meg, sőt!

...és akkor jöjjenek a képek. :)

Dönci képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És a videók:
Dönci és Forte:


Dönci és a cica:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.04.07. 23:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci és Domino jól vannak. És mint tudjuk, szívférges kezelés alatt a jó hír, ha nincs hír.
Bár azért ostromolhatnák őket a kérők... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 16:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Tegnap és ma összesen öt szívférges kutyánk kezelését kezdtük el, vagy folytattuk. Szöcskének, Döncinek, Dominónak, Stellának és Tóbiásnak sok-sok drukkra van mostantól szüksége egy hónapon keresztül, hogy megint minden a megfelelő kerékvágásban haladjon.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.03.04. 23:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci, Domino és Stella holnap eljutnak a 3. hétig a szívférgesség kezelésében. A jó hír velük kapcsolatban, hogy nincs hír, azaz a gyógyulásuk a megfelelő mederben zajlik.

Ahogy korábban írtuk, sajnos a szívférgesség drága "mulatság". Mi már tudjuk, hogy a szívférgesség ellen mondhatni háborút kell vívnunk, amiről Montecuccoli már réges régen megmondta, hogy lényegében három dolog kell hozzá: pénz, Pénz és PÉNZ.
Az a doboz gyógyszer, amit az első kezelés során a három eb megeszik, ahogy korábban írtam, önmagában 40.000 Ft-ot ér.

Kérjük, aki teheti, segítse a gyógyulásukat!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
A héten megtettük az előkészületeket, majd a hétvégén elkezdődött a három szívférges kutyánk - Stella, Dönci és Domino - kezelése.
Döncinél a kontroll vérlabor elkészült, amiben sajnos még mindig volt 1-2 kissé emelkedett paraméter, azonban már sokkal jobb volt, mint a korábbi eredmény. Így amellett, hogy masszívan oda kell figyelnünk a májvédelemre, gyomorvédelemre, végül belekezdtünk a kezelésbe. Dönci általános állapota szerencsére javult Andinál, kondija jobbá vált, kedve, étvágya nagyszerű. Így megkaphatta a gyógyszert.
Andi eddigi visszajelzései szerint minden rendben vele. Most minimum 3 hét megfeszített aggódásra van szükség az ő esetében is.

Dönciről is készítettünk fotókat a gyógyszerezés előtt. Dönci aktív kutya, de nyugodtabb, mint Domino. Embercentrikus, kedves, de némi nevelés rá fog férni majd végleges gazdijánál.
Kép

Kép

Ez pedig egy kis összefoglaló. 3 kutya 1 havi gyógyszeradagja...
Kép
...ami a fényképen látható, hozzávetőleg 40.000 Ft költségű gyógyszer.
...és ez csak a menet közben adandó gyógyszer egy része. Az egyéb állatorvosi költségeket és gyógyszereket nem tartalmazza. :( :roll:

Aki hozzá tudja járulni Stella, Dönci és Domino szívférgesség elleni kezeléséhez, kérjük, tegye meg!
Online adományozás az ADHAT felületén: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Számlaszámunk: 10400140 - 50515653 - 53521002

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 10:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Egy kedves segítőnktől kaptunk néhány új fotót a szívférges trióról. :) Sajnos sötétben készültek már, de azért az, hogy milyen kedvesen és szeretettel mosolyognak mindenkire, az kétségtelenül jól látszik. :)

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 18:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Az elmúlt időszakban megtörtént mindhárom új szívférges kutyánk kivizsgálása. Tehát Dönci, Domino és Stella is átesett a szükséges vizsgálatokon.
Ezek az alábbiak voltak, folytatva a korábbiakat.
Vérlabor, vizeletvizsgálat.
Szív ultrahang, mellkas röntgenek.
Alapos betegvizsgálat.

Ezek alapján Dönci állapota a szívférgességet tekintve jónak mondható. A szívultrahangon nem láttak kifejlett férget a vizsgálható erekben, a mellkas röntgenei elfogadhatóak. A herélési sebe sajnos nem gyógyul a legjobban, de reméljük, ezen hamar túllendül.
A fizikális vizsgálat során nem volt különösebb eltérés.

A kétirányú mellkas röntgen:
Kép

A hét első felében Zsanettnek és Andinak köszönhetően több szuper képet is kaptunk róla.
Kép

Kép

Dönci nagyon figyel:
Kép


Végül, a tisztánlátás végett egy kis árkalkuláció. Mibe kerül egy szívférges kutya?
Kivizsgálás:
Betegvizsgálat: 4000 Ft
Általános vérlabor: 8000 Ft
Szívférgesség antigén teszt: 5000 Ft
Szívférgesség PCR vizsgálat: 13.000 Ft
Szívultrahang: 9000 Ft
Mellkasröntgenek: 9000 Ft
Összesen 48.000 Ft

Gyógykezelés Immiticide nevű gyógyszerrel:
A gyógyszer ára kutyánként 110.000 Ft (ez egy dobozt jelent, sajnos még a beszerzése is igen nehézkes :( )
Az egyéb, támogató gyógyszerek, amik a 3 hónapos kezelés alatt szükségesek, a gyógyszerbeadások további kb. 60.000-70.000 Ft-ba kerülnek kutyánként.
Mindez azt jelenti, hogy minden egyes kutya esetén hozzávetőleg 220.000 Ft költséggel kell számolnunk, ami a kezelést, kivizsgálást illeti. (Ebbe nincs benne oltás, chipezés, ivartalanítás, stb.)

SEGÍTS! Hogy a most gondozásunkban lévő három szívférges kutyának mindent megadhassunk!

Online adományozás az ADHAT felületén: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Számlaszámunk: 10400140 - 50515653 - 53521002
Megjegyzésként tüntesd fel: Szívférgesség

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dönci - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci vérét is laborba küldtük, köszönhetően a helyi állatvédőknek és Berényi doktornőnek, ez azzal párhuzamosan megtörténhetett, hogy elhelyezését igyekeztünk megoldani.
Vérében volt mikrofilária, ezért a PCR vizsgálat is lehetséges volt, ez alapján szívférgességgel és bőrférgességgel egyaránt fertőzött.
Hematológiája tökéletes, a biokémiai paraméterekben nála is több eltérés van, ami visszavezethető idős korra, korábbi rossz tartásra (éhezés, gyulladásos állapot), májértékei enyhén emelkedettek. Ezt is jó lenne majd ismételni egy kis időt követően és a komolyabb kezelésbe való belekezdés előtt.

Laborvizsgálata 20.800 Ft volt.
Berényi doktornőnél teljes ellátása 30.300 Ft.
Még vár rá egy szívultrahang vizsgálat és kétriányú mellkas röntgenezés. Reméljük, erre is hamarosan sor kerülhet.

Aki tudná őt támogatni, ezzel hozzájárulva a gyógyulásához, a gyógykezeléséhez, ami sajnos még sok energiánkat és pénzünket felőrli majd, végtelenül hálásak lennénk érte, hiszen ezáltal tudjuk őt meggyógyultan, felelősen, gondosan gazdihoz adni majd később.

Online adományozás az ADHAT felületén: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Számlaszámunk: 10400140 - 50515653 - 53521002

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Dönci
#1HozzászólásElküldve: 2016.01.19. 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Dönci 10 év körüli labrador retriever kan. A szentesi menhelyre került még a tavalyi év végén, gazdája nem kereste. Nagy nehezen helyet szorítottunk ki neki, addig a helyi állatvédők és Berényi Adrienn állatorvos segítségével megtörtént teljeskörű ellátása. Veszettség és kombinált oltást, microchipet, oltási könyvet kapott. Szívférgességre tesztelt, ami sajnos pozitív, ezért még egy specialista szív ultrahang vizsgálat és mellkas röntgen vár rá. Azonban megtörtént helyben vérlaborja is, továbbá ivartalanítása. Így lényegében egy majdnem kész kutya kerül hozzánk, aki teljes lendülettel állhat neki a szívférgességből való gyógyulásnak is. Érdre, Török Andihoz kerül ideiglenes befogadásra, természetesen időközben is jelentkezhet rá végleges gazdi.
Domino barátságos, nyugodtabb természetű kutya, más kutyákkal jól kijön.
Részünkről megismerése most kezdődik.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Mivel folyamatosan érkeznek hozzánk a kutyák, és most Döncivel együtt összesen öt új kutyánk lett, ezért minden apró támogatásra nagyon nagy szükségünk lenne!
Kérjük, aki tud, segítsen nekik!
Online adományozás az ADHAT felületén: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Számlaszámunk: 10400140 - 50515653 - 53521002
Dönci képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség