Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 16:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#108HozzászólásElküldve: 2017.05.20. 13:13 
Offline

Csatlakozott: 2017.01.26. 20:40
Hozzászólások: 6
Ja, és majdnem elfelejtettem.
Jön a fakanál projekt :lol:
Zoknikat lop kéremszépen és a lekopott fogaival másodpercek alatt kivégzi őket.

Imádom a zoknikat lopó kutyákat, de ezt neki nem szabad megtudnia... :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#107HozzászólásElküldve: 2017.05.20. 13:09 
Offline

Csatlakozott: 2017.01.26. 20:40
Hozzászólások: 6
Jelentek az én Drágámról. ( Bocsánat, a mi Drágánkról).
Most van fél éve nálunk. :o
2 hónappal ezelőtt engedtük el először, még eszünkben volt ahogy SRita annak idején sétáltatta... tápos zsákkal.
Ezért mi is így indulunk azóta is útra. Síp, póráz, falatka táska.
Mert, hogy út közben enni kell.... anélkül nem érdekes a dolog. Futkos nagyokat aztán amikor visszajön, kap jutifalatot. Minél fáradtabb annál többet eszik persze.
Nem mondom, hogy nem tör ki a frász minden alkalomnál amikor elengedjük, de azért már túlélhető a dolog.
Az a boldogság ami a szemében van a körömrágásért kárpótol.
Vannak helyzetek amikor látszik rajta, hogy elkapta a gépszíj, se lát, se hall, akkor mindent ami mozog azonnal el kell kapni, na olyankor azért befogom.

Közben voltunk rövid ideig nyaralni, így három napra "öcssével" együtt mentek Panzióba. Öcsi még sose volt, Abby meg tudja, hogy milyen dolog ez, hát nem kis pánik volt a szemükben.
Abby gondolta: ja, köszi. Ennyi volt mi?

Egy kennelbe kértük őket, hogy ne legyen annyira rossz nekik. Talán így könnyebb volt elviselni a három napot. Gondolom én.
Nagyon boldogok voltak, amikor értük mentünk.

Itthon jól elvan, nagyon sokat pofázik ha hazajövünk. Házban gond nélkül járkál le -fel.
A napi rutint kezdetektől fogva elfogadta. Eleinte a szem sarkából követte az eseményeket, aztán már nézett és a végén pl. mostmár, kiváncsi és érdekli minden amit csinálunk.
Részt vesz aktívan a dolgokban. Most, hogy az idő jobb lett, több időt vagyunk a kertben, ahol még a kerítés miatt nincs elengedve. Mindig van rajta szökőpóráz.
Most majd a kerítést is próbáljuk úgy megoldani, hogy ha beugrik egy macska, ne tudjon utána kiszaladni.

Ami miatt írok, az az, hogy ma megláttam, hogy kinti labdázás után ! ( tehát kicsit fáradtabban) a nagy rongycsomóval egyedül játszott a nappaliban.
Aki ismeri Abbyt, vagy aki el tudja képzelni, hogy milyen (volt) ez hatalmas eredmény és szerintem mindent elárúl arról, hogy milyen fejlődésen ment keresztül 6 hónap alatt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#106HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 18:36 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.28. 20:33
Hozzászólások: 3
Előzmény: AbbyMama (
#105)


Sajnos Liptonnal is van hasonló probléma. Otthonról nem akar szökni, de séta közben, ha szagot fog, behívhatatlan. Többször tűnt el 10-15 percre. Mi Csoma gazdija "selek" által kifejlesztett mobiltelefon-GPS-t használunk ( köszönet az ötletért ;) ), de nyakörvre csatolható GPS is kapható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#105HozzászólásElküldve: 2017.03.07. 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2017.01.26. 20:40
Hozzászólások: 6
Előzmény: SRita (#104)

Szerintem sem lenne baj, ha elengedném.... de...

Vasárnap nagyot sétáltunk, próbálom vele bejárni a környező tájat, azért, hogy ha esetleg elmenne... majd hazataláljon.
Annyira cuki volt, az út negyedénél teljesen elkapta a gépszíj, a szabadság szele úgy megcsapta, azt hitte, hogy szabadság van és mint az őrült elkezdett körülöttem golyóban rohangálni, hörgött és csípkedett. Majd' megszakadt a szívem, akkor majdnem lecsatoltam a pórázt...
De jó, hogy nem tettem meg. Rövidesen egy 10-es csapat Őz tünt fel. Nem látta őket, csak érezte.
Az őzek nagy ívben kerülgettek minket, mi meg az őznyomokat úgy, hogy két kézzel fogtam a pórázt és szántottam a földet utána.

Az elektromos pórázt anno a németvizslás szekció használta előszeretettel, amikor a magyarral jártunk még a vadázsvizsgákra.
Nem vagyok szadista, de nem tudtam sajnálni a németvizslákat akik rászorúltak a teletaktra.
Mert mind kőfejű volt és behívásokra teljesen absztinens.

A vicces az volt amikor a kutyák először megkapták, az első engedetlenségnél még földhöz bukfencezte őket az áram, a harmadiknál már csak rándult egyet a fülük, de ugyanúgy mentek tovább.
Döbbenetes volt...

Na ezt a témát még rágcsálom... majd jelentek, hogy mire jutottam.

Mindenestere k.nagy feladat elhitetni egy örök csavargó, eddig csak magára számítható kutyával, hogy : HÉ! FIGYÚ! Mostantól nem csak TE vagy, hanem MI vagyunk.
Ezt azok miatt is írom, akik azt hiszik, hogy minden örökbefogadott kutyának autómatikus az új gazda végtelenségig tartó automatikus imádata, szófogadása és követése.
Hálából, amiért fedélt és kosztot kap.

Itt azért van egy komoly meló, de megéri.
Remélem Ő is így gondolja majd egy pár év múlva, amikor majd már beszélni is tud... :lol: :lol: :lol:
A tekintete, ahogy napról napra változik, a kommunikáció ami szépen lassan kialakul... na ezért érdemes egy ilyen dolgot bevállalni.
Majd ha először a hátán alszik...na akkor leszünk rendben.

( Muci forever Love ( szivecskés ugráló emoji)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#104HozzászólásElküldve: 2017.03.07. 07:43 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: AbbyMama (#101)

Először és nem utoljára csak ismételni tudom, hogy Abby mekkora mázlista, hogy rátaláltatok. A leírásodból is látszik, hogy ez a hosszú-combú nem a legegyszerűbb eset. :smt058
Ami az elengedést illeti, én egyszer kipróbáltam valamikor ősszel, hogy külön egyedül elvittem az ismerős rétre sétálni és nem volt baj, ott keringett körülöttem. Szerintem előbb utóbb ti is elengedhetitek, de a macska/vad az más dolog. Ha nincs jobb ötlet, akkor én szavaznék az elektromos nyakörvre. Nem vagyok híve, de ha ezen a kutya élete múlhat, hát akkor legyen, gondolom előbb a kertben kell kipróbálni, mennyire hatékony. Talán az első időben lehet használni aztán ha már jobb a kötődés/behívás, akkor le lehet tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#103HozzászólásElküldve: 2017.03.05. 22:55 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: AbbyMama (#101)

Fantasztikus, hogy Abbynek ilyen jó élete lett :D

Szökés: teljesen átérzem a gondotokat. Az én Solom is ilyen. Ha menni akart, nem volt akadály számára semmi. Az elválasztó kiskerítést átmászta, a drótkerítésre rakott fa lamellás borítást szétaprította, a dróthálót széthúzta és angolosan távozott. Mindehez egy öreg, rozoga kutya......
A melső lábával folyamatosan próbálta a kiskaput kinyitni és ő is mindig kereste a rést a pajzson. Próbáltam sétán is elengedni, lelépett. Már feladtam... Ha nem vagyunk otthon, bent alszik békésen és az udvaron is szemmel tartjuk. Ha találsz valami okosat a témában, szólj ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#102HozzászólásElküldve: 2017.03.05. 13:42 
Offline

Csatlakozott: 2017.01.26. 20:40
Hozzászólások: 6
Ja és milyen érdekes...pont egy évvel ezelőtt indúlt az Ő RR -es élete.
Boldog szülinapot Abby...Jó sok mindenen mentél keresztül 1 év alatt.

Imádunk Muci.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#101HozzászólásElküldve: 2017.03.05. 13:24 
Offline

Csatlakozott: 2017.01.26. 20:40
Hozzászólások: 6
Sziasztok, végre sikerült bejelentkeznem a fórumra, hogy írjak egy pár sort Abbyről.
Először is egy nagy gratula, mindenkinek mindenhez amit tesztek. Nagyok vagytok!
Köszönöm a kommunikációt, ahogy "lezavartuk" Abby gazdásodását.

Ritának külön köszönet mindazért amit a bentlakó kutyáiért tesz ( tett), jelen esetben Abby szocializálódásáért.

Mi nagyon hirtelen döntöttünk Abby mellett, nem néztünk körbe, nem olvasgattunk utána, hogy milyen lesz egy befogadott kutyával az élet.
Ennek az volt az oka, hogy a tenyésztőnél vásárolt kutya is lehet beteg, születetten viselkedés zavaros, autista stb.
Minden kutya más természet, amin mi emberek ronthatunk vagy javíthatunk. Tehát nincs garancia semmire.
A kutyával való élet mindig egy zsákba macska... ( zsákban kutya) de ettől érdesekes a dolog.
Mi ezt eldöntöttük és így vállaltuk be Abbyt.


Abbyt azért választottuk mert fiatal szuka volt, komoly betegségtől mentes. ( Itt azt szeretném megjegyezni, hogy nem az ápolást nem vállaltuk, hanem itt Németországban az orvosi költségek határa a csillagos ég, sajnos néha pozitiv végeredmény nélkül. Amennyiben akkut esetről van szó, természetesen megyünk orvoshoz, azonban ha valami egyéb ráérőbb betegségről / kezelésről lesz szó, inkább a Magyar orvosokban bízunk. )

Nekünk bejött a fekete szín is, lehetett volna még barna is... de az nem volt készleten. :lol:

Tudtuk, hogy félős, tartózkodó.
Ami nekünk fontos volt, hogy ne ugasson feleslegessen, lehessen vele autózni, ne romboljon ( pl. ne egye meg a fa lépcsőt meg az ajtókat amíg nem vagyunk itthon.)
Ne ásson a kertben miután 5 km-t futott.

A november végi elhozatal azért volt szerencsés, mert tudtuk azt, hogy 2 hónapig napközben szinte nem lesz egyedül.
A beilleszkedés talán így könyebb lesz.

A 10 órás autó utat nagyon jól tűrte, nem volt egy hangja sem. Útközben a szünetekben elvégezte a dolgát.
Már jól indult a dolog.
Szimpatikus volt az is, hogy az ágyunk mellett aludt első éjjel.

Félt nagyon, de mi hagytunk neki egy elég nagy mozgásteret. Nem szorítottuk be sehova, sokat beszéltünk hozzá.
Miután kiválasztotta magának a kanapét, mi ültünk mellé simogatni. Pofátlanul belemásztunk a komfort zónájába. Minden nap egyre jobban.

Érdekes volt az, hogy bár kiváncsi volt arra, hogy ki jött haza, de nem csóvált.
Egy kutya aki nem akar szétesni a boldogságtól ha lát...
Egy kutya aki nem akart játszani...
Akit nem érdekel a labda... a kong...a csomó...a büdös zokni... semmi...

2 hónap kellett ahhoz, hogy érdekelje mi van az emeleten+1 hónap, hogy mi van a pincében.

Abbyt meg kell tanítanunk arra, hogy van olyan ember aki szereti a kutyát. A simogatás jó. Az orr és fül vakarás kellemes és be lehet közben csukni a szemeket.
Az emberi közelség és az összebújás nem fájdalmas.

3 hónap és pár nap eredménye:

Ugrál, dumál, bögdös "harapdál" és persze csóvál ha hazajövök.
Ha bemegyek abba a szobába ahol van, nekem háttal ülve is ! csóvál.
Össze tudom csomagolni a kanapén, harapdálhatom is ( sajnos ez egy rossz szokásom :lol: ), a puszi természetes.
Labdázik, Kongozik, büdös zoknizik, rossz polókat tép szét...

Jön megy mindenhol, kivéve fürdőszobák. Emelet, pince, mindenhová magától.

Régen járörözött a lakásban éjjel. Kiment a konyhába inni, kaja után kutatni.
Mostanában végigalussza az éjjeleket.

Kutyaiskolában szocializálódik, ül fekszik -eddig is ment, ami nekünk fontos: a behívás -minden körülmény között.
Akadályokon mászkál, félig már megy a palló is. :o
Az alagút azért még nem... :roll:

A házat őrzi aminek örülünk. De nem ugat feleslegesen.

És most jöjjenek a problémák, amire még nincsenek kiforrott ötleteink.
Alap elfoglaltsága, hogy nézi az ablakból a tájat. Egész nap lesen van. Amikor belefárad, átmegy a másik kanapéra, ahonnan nem lát és ott alszik.
Amennyiben feltűnik egy macska, akkor vége a nyugalomnak, akkor kő kövön nem marad.
Az ablakból már minden virágot és dekorációt elpakoltam, mert akkor minden röpül.

Tehát, valljuk be: egy született vadász és macska gyilkos.
Ehhez az is elég, hogy macska hangokat halljon.

Gyanítom, hogy őzre, rókára is menne. Remek vadász kutya lenne belőle, csak Ő magának vadászna, nem pedig a gazdinak.

Bár remek adottságaink lehetnének a napi órás sétáknak póráz nélkül, de nem merjük bevállalni.
A kertben van egy nagyobb rész, ahol el van engedve és labdázunk vele.
Sajnos rutinos szökő, soha nem láttam olyat, hogy a sarkokat kutatja, hogy hol lehet egy 40cm rés ahol hiányzik a kerítés.
Volt már olyan, hogy testtel oldalról megy neki a kerítésnek, hátha...
mindezt úgy, hogy éppen labdázunk, majd bekattan neki valami és uzsgyi... :oops:

Az is előfordult, hogy bár én védem a szökösávot, mégis megillant a kert egy másik végébe.
Az első időszakban sokat kergettük, mire sikerült befognunk.
Szóval vannak itt árnyoldalak is ...

Vannak olyan kerítés szakaszok, ahol csak a fejéig ér a kerítés, bár sűrű növényzet van előtte, többször elkaptuk már, amikor éppen azon mesterkedett, hogy...
Kb. 2 hete amikor már éppen be akartunk jönni a házba, -bizalmat szavazva neki szabadon közlekedett, pontosabban szabadon jött láb mellett, - utolós pillanatban meglépett még inni a tóból, ( mint akinek egyébként nincs vizestálja) majd nyílván egy macskanyomon elindúlva csak talált egy 25cm-es rést amiről mi se tudtunk és kijutott az utcára.
Na ott akkor azt hittük, hogy ennyi volt a kutyának.

Csodával határos módón nem tett meg még +1 métert előre és nem vasalta ki az autó ami éppen akkor jött.
Egyenest a bejárati kapuhoz ment ahol elkaptuk. :cry:

Szóval, egy tény... a vérében van a szökés.
Ez megmagyarázza a lekopott fogait. Biztos vagyok benne, hogy ki volt kötve valamikor valahol...
Azt jó lenne persze tudni, hogy akkor tanult meg szökni, vagy már eleve szökős volt, így került láncra.

Azóta bújom a "hogyan szoktassam le a kutyát a szökésről" című könyveket.
Jön a nyár és egyre többet leszünk a kertben.

Most már foltozzuk a kerítést és emeljük a szinteket. Gondolkodtunk azon is, hogy veszünk elektrolomos keritést. ( Nyakörvest)
Ugyanis ha bejön a kertbe egy macska és ő is kint van, nem lesz semmi ami őt megállítja.

Most kötök rá külön biztosítást, arra az esetre ha elütné egy autó. Ugyanis ebben az esetben mi leszünk a felelösek.
Lejelentem minden lehetséges állatadatbázisba, hogy legyen esélyünk megtalálni.

Nehezített pálya, hogy idegeneknek befoghatatlan..

Aztán megpróbáljuk 1 hónap múlva elengedni kint a tájban.
Egyszer ki kell próbálni. Egyszer bizalmat kell neki szavazni...

Sajnos úgy látom, hogy amikor szabadon van, elfelejti, hogy már tartozik valakikhez... Olyanokhoz akik Őt nagyon szeretik.
Olyanokhoz akik vigyázni szeretnének rá és visszavárják.

Persze örlődünk... akarjük örökre bezárni, mindig csak pórázra verni, támfalakat állítani ... vagy szeretnénk látni ahogy boldogan nevetve rohangál...
Megbízhatunk benne?

Tudom, hogy Ritánál el volt engedve... De ott csapat szellem volt. Annak mégis van egy másfajta összetartása még az ilyen szökős tyúkoknak is.
Szerintem 95%, hogy nem menne el...
De ott van bennem az az 5%...
És most éppen ezt próbálom legyőzni... és ebben nem segít se a kutyaiskola sem a könyv...

Ha van ötlet / tapasztalat, jöhet.

Tennék fel fotót, de nem jövök rá, hogy miként kell... :geek:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#100HozzászólásElküldve: 2017.01.15. 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Kaptam egy videót Abby-ről, ahogy otthon játszik a kisgazdival. Aki látta csak egy fél éve ezt a kutyát, az tudja, hogy micsoda fejlődésen ment át az elmúlt időszakban. hihetetlen. Szeretet és türelem, amire ennek a hosszú combú feketének szüksége volt és mindkettőből bőségesen kap Abby a családjától. Nem tudom elégszer ismételni, mennyire hálás vagyok az új családjának, hogy ennyire szeretik és türelemmel terelgetik. Nemsokára iskolába is fog járni :)

https://youtu.be/6YGeiz7gte4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#99HozzászólásElküldve: 2017.01.08. 22:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: judó (#98) Valóban egy tündérmese és a kisasszony egyre jobban van a családjában, nem mondhatjuk, hogy nem jött be neki az élet :D

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#98HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 16:40 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: SRita (#96)
Éljen Abby és új családja! No meg persze éljen Rita, aki kibogozta Abby lelkét és megmutatta neki a szőkéivel együtt, mi is az élet értelme egy szépséges retrievernek. :) Ez is egy tündérmese lett. ;)
Sok boldogságot Abbynek és fantasztikus családjának!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#97HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: SRita (#96)
Hurrrrá, szépséges Abby lány!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby
#96HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 18:08 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Szóval Abby megtalálta azt a családot, aki látta, micsoda kincs ez a kutya és tudják, hogy hozzák ki a legjobbat ebből a félős nőszemélyből. :)
Egy magyar családhoz került, akik Németországban laknak, beleszerettek, eljöttek és elvitték. és Abby már első nap a kanapén lóbálta a lábát új otthonában (ugye én könnyes szemmel posztoltam korábban, hogy végre félév után felmerészkedett a kanapéra Zselé mellé). Szóval a művésznő új otthonában már első nap a kanapén aludt, valahogy úgy mint ezen a képen :lol: Szerintem nagy színésznő veszett el benne :D
Kép

aztán néhány nap múlva az gazdik ágyában aludt. hááát én biztos valamit elszúrtam, és már megfenyegettem az új gazdikat, hogy a következő félős kutyát egyenesen hozzájuk küldöm, és ők villámgyorsan rendes kutyát faragnak belőle, nem szöszölnek vele, mint én :D
Na azért kapott saját kutyaágyat is, nagy duzzogva időnként használja.
Kép

Azt hiszem, pont ilyen tökéletes családra vártam, hogy ráleljenek erre a hosszú combú feketére és megérkeztek majdnem karácsonyi ajándékként Abby-nek :smt060 :smt055 :smt041 Légy nagyon boldog Abby! :smt006 :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - van gazdajelöltje
#95HozzászólásElküldve: 2016.11.30. 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
:smt026 :smt023 :smt026 Előzmény: Sispem (#94)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - van gazdajelöltje
#94HozzászólásElküldve: 2016.11.30. 17:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Abby nagyon sok látogatót fogadott, mióta a gondozásunkba érkezett. A bizalmatlanságától, félénkségétől sorra rettentek vissza mind az érdeklődők, de csak mikor találkoztak vele. Mindenki a fiatal szépséges fekete labit látta benne csak meg, pedig sokszor, sokféleképpen jeleztük minden érdeklődőnek, hogy Abby nem fog rögtön a nyakukba ugrani, sok munkára, türelemre lesz szükség a bizalma elnyeréséhez, hogy akár szakember bevonásában is érdemes lehet gondolkozni. Mindenki visszalépett. Egészen eddig. Végül jött egy érdeklődő, aki nem rettent vissza a kihívástól, feladatokat látott maga előtt, amiket meg kell oldani és nem pedig elmenekülni előlük.
Abby kívánsága teljesült: saját otthon, saját család, kutya tesó! A részletekkel és képekkel remélem, Rita hamarosan jelentkezik. :)
Itt is nagyon sok boldogságot, közös évet kívánok Abbynek és családjának! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#93HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: SRita (#92)
Le a kalappal előtted :)
A végén ölebet faragsz Abbyből :P de legalább kanapé kutyát, aki bújni fog a simogatásért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#92HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
A ma esti csoda - Abby, akit hónapokig alig lehetett megsimogatni, mert rettegett az embertől, az érintéstől és meg mindig félős, ma este felkéretkezett a kanapéra egy kis időre - hát nem emlékszem, mikor hatódtam meg attól, hogy egy kutya feljön a kanapéra ..

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 20:43 
Offline

Csatlakozott: 2013.08.17. 07:31
Hozzászólások: 55
Abby is egy gyönyörűség, nagyon aranyos. Sajnos azt olvasom hogy nem szereti a cicákat, nekünk meg van egy! :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#90HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 19:34 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Már régen írtam Abbyről, sajnos nincs túl sok szabadidőm jelenleg. A hosszú hétvégén azonban valamennyire utolértem magam. Abby továbbra is várja az igazit, aki egy ilyen csiszolatlan gyémántot szeretne hazavinni. Ma végre sikerült időt szakítani rá és külön is elvinnem sétálni, mert már kíváncsi voltam, hogy vajon hogyan működik Zselé nélkül.
Az ismerős mezőn szokás szerint elengedtem és Abby jól vizsgázott. Miután nem volt ott Zselé, akibe be tud csapódni egy-egy futás után, így körülöttem körözött és 10-12 méterrel nem ment tovább. Próbáltam a séta alatt többször is elbújni, hogy lássam, hogy pánikol-e, de egy kivétellel nem sikerült, mert mindig figyelt annyira, vagy egyszerűen nem ment annyira messze tőlem. Amikor sikerült elbújnom, akkor lobogó fülekkel jött keresni, és örült, hogy megtalált.
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#89HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 13:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#88)

A videó alapján stabilan behívható és ismerős közegben teljesen felszabadult, nem? :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#88HozzászólásElküldve: 2016.09.25. 21:31 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Abby imád sétálni, főleg, ha imádott Zseléje is ott van. Hát, hogy Zselé mennyire örül ennek a rajongásnak, vannak kétségeim :mrgreen:

https://youtu.be/w6ajE8MKMQE



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#87HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 17:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Abby is beugrott tegnap. Igaz, csak futólag. :) Az én fotóim is kb. ilyenek... én is futólag voltam. :D

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#86HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 13:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Szuper képek, szuper videók!
Ezek alapján tényleg itt lenne az ideje,hogy Abby is rátaláljon az IGAZIra! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#85HozzászólásElküldve: 2016.09.04. 10:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: peva (#84):) Abby akar is változtatni, így tényleg jól lehet vele haladni. ;)
Ma reggeli labdázás:

Abby kétszer is visszahozta a labdát, egyszer Pemzliét, egyszer Szisziét szedte össze. :P
És természetesen úszás, az nem maradhat ki. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#84HozzászólásElküldve: 2016.09.03. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Sispem (#83)
Csodálatos, amit Te éa Rita elértetek Abbynél :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#83HozzászólásElküldve: 2016.09.03. 20:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Sok ideiglenes megfordult már nálam. Mindegyikük valami miatt emlékezetes. De vannak olyanok, akik mikor már épp belefáradnék, pofonként ébresztenek rá arra, hogy miért is kezdtem bele az egész ideiglenesezésbe és bonyolódtam bele egyre jobban és jobban évekkel ezelőtt, és miért nem szabad belefáradnom, bármennyire is ésszerű lenne... Abby ilyen.
Az elmúlt két hétben nagyon sokat dolgoztunk Abbyvel, hogy tatarozgassunk a hiányos szocializációján, hogy minél jobban bízzon az emberekben és közben azért mégiscsak jól érezze magát. :) Az emberrel való kontaktot kerülő, visszahúzódó Abby egyre ritkábban bukkan elő, a helyébe lett egy ugrabugra, megerősítésre és irányításra szomjazó Abby, aki akkor a legboldogabb, ha vele foglalkozunk. Tőlem most már pocak simit követel esténként, ahogy Pemzlitől tanulta, kísérget, keresi a szemkontaktust, dörgölőzik, olykor már puszit oszt és nem csak nekem, Balázsnak is. :smt023
A Váci úti forgalom már meg sem hatja, szépen jön láb mellett.
Míg a legtöbb esetben az ideiglenes gazdinak a láb mellett való sétáknál azt kell korrigálni, hogy ne menjen tőle el a kutya, én azzal küzdök olykor Abbyvel, hogy ne dörgölőzzön már akkora örömmel és erővel hozzám, mert a bal lábszáram már kezd elkopni. :P
A behívás terén szuperül működik (póráz nélkül sem jut eszébe másfelé menni, abszolút jól mozog a csapattal), ha a csajokkal futna le a töltésen és szólok, röppen is vissza. Egyedül vizezés közben lassabb a felfogása. :P
Itthon kifogástalanul viselkedik, esténként énekel Puszedlinek egy altatót, de hangját ezen kívül nem hallani (a parton, játék közben azért tudja mondani a magáét, de le lehet állítani kellő határozottsággal). Csak azt rágcsálja, ami az övék. És persze szobatiszta.
Persze hoztam pár életképet és videót is a mindennapokból. ;)
Pockászni jó, avagy a hülyeség ragadós... Pemzli épp továbbképzést tart Grétinek és Abbynek (akinek a fejét folyamatosan be/leásta Pem :mrgreen: )
Kép
A fáradt pocokvadász becsekkol kicsit. :)
Kép
Itt pedig elégedetten veszi a dicséretet és a simogatást
Kép
Egy emberekkel szemben bizalmatlan kutya számára nem olyan egyszerű ültetést tanítani, gyakorolni, hiszen ha fölötte kalimpálok, az sem jó, ha kézzel rásegítek, az sem jó. De Abbyvel ez pillanatok alatt ment. ;) Egy sorozat majd egy videó formájában megmutatom, most hogy áll a dolog. :D
1.
Kép
2.
Kép
3.
Kép
Mindez csoportban:
Kép
Zavaró tényezővel

Csoportban és simogatással megfűszerezve

Végül még hoztam mutatóba egy úszós videót, ami ma reggel készült, Abby póráz nélkül (a 3 fekete közül ő az, akin van hám is)!

Abby csak 2 hete van nálam, Ritánál már rengeteget oldódott, tanult, nálunk ezt folytatta. Tényleg bámulatos volt végignézni, hogy ilyen rövid idő alatt hogy rombolja és romboljuk le benne a falakat, amik a sok rossz tapasztalat miatt épültek ki benne. Már nyit, érdeklődik azok felé a gazdik felé is, akikkel együtt szoktunk sétálni. Nem kaja miatt, amúgy is érdeklődik már. Persze még ha megsimogatják, akkor azonnal jön panaszkodni és beáll a lábam mellé, hogy nehogy megint valaki más tapogassa őt, ez legyen csak az én kiváltságom. :P
Persze, melós, tudom. De megéri.
Nem csak rá, rám is terápiás hatással volt az elmúlt két hét. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#82HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 16:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: SRita (#81)Bizony, és már felugrál és csipked is! :D

Ezt a játékot én kezdeményeztem, én hívtam játszani és én is mondtam ki, hogy legyen vége. Ha közlöm, hogy elég, akkor többet nincs ugatás és hiszti, elfogadja. ;)
Abbyvel nagyon sok minden történt az elmúlt időszakban. Például megtanulta Pemzlitől, hogy a szürke gémek a világ pusztítására törekednek, ezért szükséges ellenük határozottan fellépni. Itt épp ennek a technikáját tanulmányozza és sajátítja el az ifjú padawan a tanultak bemutítására nem kapott még lehetőséget. :P
Kép
Abby és Puszedli:
Kép
Abbyt leginkább akkor érdekli Puszi, amikor én foglalkozok vele. Amúgy kb ennyire hozza lázba, mint a képen.
A többiekkel nagyon jól kijön, együtt alszik a banda, kupacban vagy párokban. Itt épp Grétivel:
Kép
Most pedig helyettem meséljenek a képek, hogy a héten mennyi változáson ment át Abby. Mutatok pár képet időrendben, kezdve a hét elejétől a mai napig:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kis mosoly
Kép

Kép
Hattttalmas vigyor a képünkbe, amint megszólítottam :D
Kép
Szerintem ehhez nem kell mit hozzáfűznöm. ;)
Abby megtanult úszni is:

Bandában is megy már, na meg a hiszti is, hogy vele foglalkozzak :P A videón hány RR-es gazdis és még nem gazdis kutyát ismertek fel? :P

Abby és Theon
Kép
Abbynek elsőre kicsit sok volt az arcába ugráló kölykökből, de hamar beletörődött. :mrgreen:
Gréti intenzíven tanítja Abbyt, hogyan kell belebújni minél hatékonyabban az ember ölébe. :)
Kép
Abby egyre jobban, egyre felszabadultabban vesz részt a sétákon, a pórázt dísznek hordja igazából, hívásra jön, döglött pocokról letiltható és folyamatosan lesi, merre vagyunk, vagy a csajokkal megy vagy beáll láb mellé és velünk baktat. :) Persze még minden újdonság kizökkenti a vigyorgásból, elsőre ez a nagy forgatag és bandázás is sok(k) volt, de hamar lelazult. Amiről/akiről egyszer megtanultuk, hogy biztonságos, azzal többet nincs baja.
Itthon hibátlanul viselkedik, igazából egy rossz szavam nem lehet rá. :smt023 Ha egyedül vannak, akkor sincs gond, csóválva és vigyorogva üdvözöl minket, mikor haza érünk, a csajokkal együtt ő is beáll simogatásért, a konyhában pedig ő is felcsap kis kuktának. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#81HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 21:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#79) jaj, de jó, hogy játszik veled is! én ezt szoktam fogócskának hívni, nyargalászni szoktunk a kertben és fut velem és dumál közben, nagyon cuki! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#80HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.21. 12:30
Hozzászólások: 2
Jó látni, valóban csodás kutyus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#79HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 16:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: 4224 (#78)Abby pár napja beköltözött hozzánk, hogy ne a panzióban kelljen várakoznia.
Én nem gondolom, hogy rossz időszaka lenne. Hogy miért? Ma reggel Abby engem, nem a kutyáimat, hanem egyértelműen engem hívott játékra. A hívásra figyel, jön (pedig nincs nálam kaja), vigyorog és szökdécsel, majd incselkedik és majd megveszik, hogy rá figyeljek. Persze nem veti magát a nyakamba (még), de játszani akar, mindezt pár nap után. De inkább megmutatom, mert pont sikerült elcsípnünk ;) :

Ma még két nagyon pozitív dolog történt Abbyt és az emberi kapcsolatait illetően. Mikor a jó hangulatú reggeli sétából hazaértünk, kivittem egy zacskó szemetet a kinti kukába, addig az ebeket bezártam a saját udvarunkra, de a lakásba is be tudtak menni Balázzsal. A lakás felújítás során kicsit sérült a kis kapunk, láttam, hogy Abby kikukucskál utánam a közös udvarra. Már ettől megdobbant a szívem, hogy de cuki, érdekli, mit csinálok. Majd mikor kidobtam a szemetet, megfordultam és láttam, hogy egy fekete kutya nyargal felém 3 macska mellett elhúzva. Már felhúztam magam és kezdtem volna leüvölteni döbbenten Pemzlit (aki egyébként nyitott kapun se jön ki engedély nélkül, ezért is volt furcsa), aztán rájöttem, hogy ez Abby!!! A kis lüke átpréselte magát azon a szűkös résen, hogy ő velem jön, az én társaságom kell neki, nem a többi kutyáé, akikkel amúgy jól kijön. :smt026 :smt026 :smt026 Odajött, egy karnyújtásnyira megállt, megsimogattam és visszamentünk együtt, azóta sem jutott eszébe még a fejét sem kidugni a kapun, de ha szem elől téveszt, utánam jön. :mrgreen:
Tegnap pedig amíg az új asztalunkat szereltem össze a földön ülve, lefeküdt mellém, a fejét nekem döntve, így segített szerelni. :smt023
Ma munka miatt jó pár órát egyedül voltak, mikor hazaértünk, a többiekkel együtt galoppozott, vigyorgott és még egy kör simogatásra is beállt úgy, hogy ő kezdeményezte. ;)
Abby hazahozatalakor, meg már jóval előtte sokat gondolkoztam, mi legyen a stratégiám. Szerintem azt mondhatom, nagyon is bevált a választott hozzáállás. ;) :D
Pár képet is hozok, csak meg kell küzdjek a technikai akadályokkal...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#78HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 12:33 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.21. 12:30
Hozzászólások: 2
Elnézem Abby kutyus júniusi videóit és fényképeit azt kell mondanom, nagyon sajnálom, hogy nem akkor ismertem meg. Úgy látom, hogy látogatásom nagyon rossz időszakára esett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#77HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Rita néhány napnyi távollétében Abby a Felicavet panzióban volt, ahol tegnap vele is tudtam találkozni.
Abby még mindig félénk, az ő bizalmát tényleg el kell nyerni, viszont szuperül közlekedik pórázon, odafigyel a történésekre maga körül. Ő maradt az ismerkedés-fotózás végére, így sajnos kicsit kevesebb idő jutott rá, de pár használható fotót róla is sikerült lőni. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#76HozzászólásElküldve: 2016.08.07. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Abby jól van, sajnos a dolgos hétköznapok miatt kevesebb idő jut a rendes kutyázásra. Azért pici eredmények vannak a héten is. Sikerült 2X (!) lehívnom Zseléről Abbyt a sétán. Már a hosszú pórázzal repdes a mezőn, de a napokban sikerült behívnom úgy, hogy Zselé épp a másik irányba indult. Azért nem biztos, hogy ezt ezután mindig meg tudom ismételni, de azért így is nagyon örültem neki. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#75HozzászólásElküldve: 2016.08.02. 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Abbyről készült videók is láthatók :smt006
Rendkívül kedves kutyus :smt058





Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2016.07.31. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Abby nagyon bátran viselkedett a fotózás alatt, kedves kis modellalkat :smt007

Kép

Kép

El merjem venni a falatot???? :shock:
Kép

Persze haspók győzött és az első falat után a többivel már nem volt gond :smt023
Kép

Mosolygós kedves Abby :smt060
Kép

Az összes szőke körülöttem toporgott a falatokért, míg Abby kicsit távolabbról aggódott, hogy ő vajon kimarad????? Persze nem maradt ki :smt023
Kép

Abby nagyon kedves, érzékeny, inkább háttérbe húzódó kutyus, aki kicsit távolabbról követi az eseményeket. Főnyeremény lesz a gazdinak :smt006 :smt060

További képek a képtárban:
Abby képtára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2016.07.24. 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Abby egyre barátságosabb az emberekkel, mostanában elég sok vendégjárás volt felénk, így volt alkalma gyakorolni. :) A mezőn már a hosszú pórázzal sétál csak.
Nagyon szeret sétálni, ha látja, hogy odaállok a kocsival a kapu elé, akkor félénken, de már odaül, hogy nehogy véletlenül kimaradjon. :)
A mezőn ilyen boldogan rohangál :)

https://youtu.be/eaa9rsqf3PA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2016.07.04. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hogy vagytok Abby- vel?? :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2016.06.26. 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#70)

:smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2016.06.25. 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#69) Igen, készültek, felkerültek a képtárba, de kettőt itt is megosztok :)
Kép

Egy szép portré Abbyről :smt007
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 07:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#65)

Évit egyébként is csípik a kutyák. :)
Képek nem készültek a nagy találkozásról? 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
újabb rohangálós, vigyorgós Abby

https://youtu.be/kHu7R8ICcYA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: SRita (#65)

Jaj, ez a lány... :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 11:01 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Megint micsoda sorminta!!!
Gratulálok a gyűjteményhez :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2016.06.19. 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Abby találkozott ma Évivel, aki azonnal a szívébe lopta magát, mert kaja illatú kezű ember csak jó fej lehet. ;)
Próbáltam néhány fotót róla csinálni, de remélhetőleg lesz róla néhány profi is majd

Merj különböző lenni! a megszokott unalmas
Kép
Abby portré
Kép

És egy videó a ma délutáni sétáról. Abby távirányítóját Zselének hívják :mrgreen:
https://youtu.be/B1QV-aR2f1k


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2016.06.16. 21:44 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#63) igen, bár a mai esemény alapján nem biztos hogy annyira aggódnom kéne, hogy csak szigeten engedem el. Hétvégén a családot kell furikáznom és ezért be kellett állnom a kertbe, hogy kitakarítsam a kocsit belülről (eltüntetni a hétvégi halba- sárba fetrengünk nyomait, hogy be lehessen ülni). Abbyt hátra zártam, Mayáék meg ugye tudják a kapuszabályt. Kitártam a kaput és ahogy tolattam be, látom, hogy közben Abby valahogy átbújt a köztes kerítésen és a járdán bóklászik. Gyorsan kocsival be, nézem mit csinál a kutya. Hát átnézett a szomszéd kutyához, de ahogy hívtam, vidáman beügetett a kapun, hogy 'jóvanna már jövök, mit idegeskedsz'. Azt hiszem már otthon érzi magát, nem akar ő elmenni. :lol: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#63HozzászólásElküldve: 2016.06.14. 10:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#60)

Igazán felszabadult!
Ez a Hajógyári? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#62HozzászólásElküldve: 2016.06.14. 06:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: SRita (#60)Cuki, ahogy futkározás közben is szemmel tartja és követi Zselét. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#61HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 23:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Ma fogócskáztunk a kertben újból Abbyvel. Egyre jobban érti a játék lényegét és csóválva vigyorogva rohangál velem. Szerintem sportos gazdi mellé is mehetne, jól tud sprintelni :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2016.06.12. 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: FCsilla (#59) :lol: :lol:

Abby egy másik nagy élményben részesült, hónapok óta először futkározhatott szabadon, póráz nélkül. Na jó, azért rá volt kötve egy 5m -es madzag, és ami ennél fontosabb, ott volt Zselé, így lehet, hogy az 5m-es madzagra sem lett volna szükség. :)

Ilyen önfeledten rohangált, csóválva, nevetve - én úgy látom, hogy nagyon élvezte :)

https://youtu.be/i_HuzVSd0LI

https://youtu.be/N2ZUG0qNJPg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Abby - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2016.06.11. 05:27 
Offline

Csatlakozott: 2016.01.07. 11:37
Hozzászólások: 42
Előzmény: SRita (#58)


De édesek! Saci is kb ilyen setesután játszik néhány, általa arra érdemesnek ( :mrgreen: ) talált kutyával, de majd csak belejön! Zselénél az a fej : "Úbakker, girlfight, abban nekem is részt kell vennem! 8-) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség