Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 22:44

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.09.06. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Sun vasárnap este megérkezett hozzám. Gyorsan sün lett :mrgreen:
Kép

Megismerkedett a többiekkel, nagyon szépen viselkedett, pedig nem volt egyszerű dolga: Sam mindenkit ugat, Oli épp a „kemény csávó vagyok” időszakát éli, nyugalmat leginkább Cho mellett talál. Szerettem volna még a műtétje előtt egy közös képet csinálni a két RR-gyerekről. Ők kevésbé akarták, hosszas könyörgés után hajlandóak voltak egyszerre leülni, úgy 3 másodpercre, és újra gyűrték egymást :)
Kép

Tegnap felfedeztük a kertet. Igen, földes az orra :mrgreen: :mrgreen:
Kép

Kép

Ma reggel a műtétjét is elvégezték, már itthon alszik. A részletekkel kapcsolatosan Fruzsi tud érdemben írni, mi holnap délután megyünk kontrollra.
Érkezésünkkor letettem a bejárat előtt (amíg előkeresem a kulcsom), Sun úgy gondolta, neki fel kell állnia - az igyekezet és az akarás győzött, ügyes kutya :smt049
Kép
Köszönjük a drukkokat, még sokáig szükség lesz rá, kicsi Sun hosszú út előtt áll.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.09.06. 14:08 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
Előzmény: Fruzsi (#11)

Nagyon várjuk az eredményeket, nagyon izgulunk :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.09.06. 06:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: Fruzsi (#11)
Hajrá kicsi lány!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.09.05. 20:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Sun sorsának rendezése is sokat lépett előre az elmúlt időszakban.
Amire eddig vártunk, hogy kapjon két kombinált oltást, hogy védett legyen a fertőző kutyabetegségek ellen.

Egy részről nagyon köszönjük, hogy ennyien szurkoltok neki, ennyien támogatjátok, akár tárgyi (eledel, gyógyszer) adománnyal, akár pénzadománnyal, hogy orvosi költségeit fizethessük majd!
Más részről tegnap átköltözött Zsanetthez, hogy közelebb legyen állatorvosaihoz, a Felicavet állatkórházhoz, illetve leendő fizioterapeutájához, Bencze-Kovács Ágneshez, aki pro bono vállalta a kezelését. Nagyon szépen köszönjük ezt neki!
Harmadrészt, holnap történik meg az első műtétje, amelyet Seregi Antal doktor fog végezni a Felicavetben!

Kérünk hát továbbra is sok drukkot a kis Napsugárnak, hogy elindulhasson a gyógyulás útján!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.09.04. 20:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Kicsi Sun a héten újabb csomagot kapott, S. Orsolya küldte neki, nagyon köszönjük! :)
Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 15:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: taube (#8)

Sajnos a fekete kutya egy újabb mumus. :(
Ha megnézed, lényegében nálunk is mindig az idősebb és beteg, speciális igényekkel bíró kutyák dominálnak.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.08.26. 08:11 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: christiiee (#4)
Milyen szép ez a kicsi "lány". Szörnyű, hogy az utóbbi időben mennyi beteg és problémás kutyustól szabadulnak meg a "gazdik". A lakhelyemen működő menhelyen, ahol önkénteskedek, szinte csak kölykök és öreg, beteg, félig, sülket, vak , kizárólag fekete kutyák vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.08.25. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Izicrys (#6)

Nagyon szépen köszönjük!
Privátban küldtem címet.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.08.25. 21:10 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.20. 18:51
Hozzászólások: 1
Szia,
szeretnék a Sunnak egy szeretet csomagot küldeni (zöldkatyló, kollagèn, csipkebogyó).
Az én goldim is dysplsziás ezt a kombót kapja, nekük bevàllt.
Hova küldhetem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.08.25. 19:01 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: christiiee (#4)
Bocsi, nem akartam kiszúrni Veled, hogy ajánlott levélben küldtem, de a postán azt mondták, hogy sima elsőbbségivel nem küldhetem, mert nem szabványos a boríték (vagyis nem lapos) :lol: .
Ezt a magyarázatot nem értettem, de mindegy is. Fő, hogy a küldemény megérkezett.
Mielőbbi gyógyulást kívánok Sunnynak ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.08.25. 18:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Sun lassan 2 hete van nálunk. A kezdeti félénksége hamar elmúlt, a saját 4 hónapos spánielemmel pillanatok alatt egymásra találtak. A játék az folyamatosan megy, amikor épp nem alszanak. Pörögnek, morognak, ugatnak, és lopnak. Mindent. Szemetet, ruhát, cipőt, diót, amit épp elérnek. Van már néhány menthetetlen áldozat is, érzékeny búcsút kellett vennem néhány növényemtől, és 2 rongyszőnyegemtől is.. :evil:
Sajnos nagyon sokszor fájlalja a lábait, néha csak lefekszik és pihen, néha sír is, ha rosszul mozdul, vagy ha hevesebb a játék a kicsik között. De nem kíméli magát, így nekem kell néha lesittelni, mert ő aztán folyamatosan menne rohanni a többiekkel.
Hoztam pár fotót a kisasszonyról, szerintem nőtt ez alatt a 2 hét alatt is, amióta nálunk van.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Cicával, nyuszival is megismerkedett, először ugatta őket, de utána megbékélt. Itt éppen a tengerimalac takarításánál asszisztál:
Kép

Ez a kedvenc képem róluk, egy kupacban aludtak épp:
Kép

Itt Hektorhoz bújva aludt (aztán felébredt a fényképezésre...) :)
Kép

Kép

Ma pedig látogatói voltak reggel, Valdó kutya támogatói útba ejtették Sun-t is, és egy nagy zsák finom tápot kapott tőlük! Köszöni szépen ezúton is! :)
Kép

Kép

Ma a postás is csomagot hozott neki, egy doboz Nutradyl-t kapott P. Évától! Nagyon szépen köszönjük Sunny nevében!
A dolog legjobb része az volt, hogy tegnap kaptuk az értesítőt a csomagról, amit csak fél pillanatra tettem le az ágyra, amég a tesómat beengedtem a kapun. Mire visszaértem, addigra az értesítő miszlikekben, nyálban úszva várt rám. Összeszedtem ami menthető, és ma levittem a postára, hogy jöttem a levélért.. Szerencsére ismerős volt a pultban, de jót mosolygott, mikor mondtam, hogy a kutyának várunk csomagot, és amint látható, ő is nagyon várta... :twisted:

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 20:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: VJudit (#2)

Nagyon köszönjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sun - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 08:56 
Offline

Csatlakozott: 2016.03.29. 14:50
Hozzászólások: 1
Sun kutyusnak az adhat.hu oldalon küldtem pénzt, remélem, ezzel segíteni tudok neki, hogy mosolygós kutyus lehessen. :)
Judit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sun
#1HozzászólásElküldve: 2016.08.13. 21:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Sun kb. 3-4 hónapos golden retriever szuka kölyök. Kecskeméten dobták ki, de helyi állatszerető embereknek köszönhetően biztonságba, hozzánk kerülhetett. Sun végtelenül kedves, bájos, tündéri kiskutya, ember centrikus, barátságos, érdeklődő, pont mint minden kiskutya.
Kép

Azonban sajnos első állatorvosi vizsgálatai alátámasztották a gyanút, hogy hátulsó lábaival súlyos problémák vannak. A pontos diagnózis szerint mindkét oldalon súlyos fokú csípőízületi diszplázia és térdkalácsficam okozza a mozgási nehézségeit. Ezek veleszületett, genetikai fejlődési rendellenességek.

Sun csípője így néz ki. :(
Kép

Sun állapota megrendített minket és azonnal stratégiák gyártásába kezdtünk... mitévők legyünk, mit lehetne kezdeni vele, mi lenne a jó neki, hogyan lehet a legemberségesebben segíteni őt. Felvetették nekünk a végleges elaltatás lehetőségét is, hiszen ilyen állapotban tartós menedzselést igényel a kis teste. Azonban Sun annyira kedves, élni akaró, életvidám és játékos kiskutya, hogy ahogy korábban is mindig, most is mindent szeretnénk megtenni azért, hogy egy boldog golden válhasson belőle!
Ezért szeretnénk megadni neki az esélyt! Amihez viszont szükségünk van a Ti segítségetekre, támogatásotokra!
Hogy hogyan?

- Sun szponzorokat keres. Ellátása, kezelése, különös tekintetben műtétjei komoly anyagi ráfordítást igényelnek majd. A kezelési protokoll felállítása folyamatban van.
- Sun olyan ideiglenes befogadót keres, ahol folyamatosan tudják őt menedzselni: mozgatni, vagy éppen ketrecnyugalmat biztosítani, műtétek utáni lábadozást biztosítani neki, fizioterápiára hordani és persze tanítani, hírt adni róla rendszeresen.
- Sun szeretne kérni zöldkagylókivonatot, jó minőségű kölyök tápot a neki szurkolóktól (ezekről feltétlen egyeztessünk, hova és milyen lenne számára megfelelő), és persze akár játékot, felszerelést is, hiszen mégis csak egy kölyökkutyáról van szó. :)
- De leginkább... SUN SZERETNE VÉGLEGES GAZDIT kapni, aki ismerve állapotát felelősen gondoskodik róla élete végéig!

Segítsünk együtt Sunnak, hogy tényleg mosolygós, boldog, mozgékony goldi-gyerek válhasson belőle!

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Sun képtára

Kép
Itt Sun már Füge gazdiapu kezében. Köszönjük a fuvart és a gyors segítséget!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség