Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 18:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - van gazdajelöltje
#44HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Köszönöm a kedves szavakat! :)
Igyekszem megfelelni a belémvetett bizalomnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - van gazdajelöltje
#43HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
Előzmény: Lantos Péter (#41)
Kedves sorait olvasva, biztos vagyok benne, hogy Lujzi nagyon jó gazdira talált ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - van gazdajelöltje
#42HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 18:25 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Lantos Péter (#41)

Nos, szerintem az álomgazdit találta meg Lujzi. Nagyon jó híreket és történeteket olvasni róluk. És mind telis-tele van szeretettel. Ha minden kutyus ilyen gazdit kapna-találna, akkor soha semmi gond nem lenne.
Mindent nagyon szívesen tettünk és továbbra is bármikor segítünk amikor csak szükséges. Nagyon jó érzés boldognak látni Lujzit. Remélem hamarosan meg is tudjuk látogatni....Mi is és a nagy barátja is várjuk már :) :) :)
Csak így tovább!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - van gazdajelöltje
#41HozzászólásElküldve: 2016.11.21. 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Igen, igen, Lujzi gazdisodott! :)
Hogy én vagyok-e az álomgazdija, majd kiderül. Még nem mondta, igaz nem is kérdeztem tőle ;)
Hogy eddig nem jelentkeztem, beszámolót nem írtam, az azért van, mert sokat voltunk/vagyunk együtt a szabadban, nagyokat és hosszúakat sétálunk, kirárdulunk.
Minden nap látom, hogy tanulunk egymástól valamit, és folyamatos, ahogyan Lujzi kinyílik elöttem.
Az autóba beszállás még mindig nem megy, de sebaj, lehet, hogy ez így marad örökre. Volt, hogy magárahagytam a lakásban két órára, semmit nem rosszalkodott, nem rágott szét semmit. Amikor hazaértem ő a párnáján aludt, horkolt, nem ébredt fel :)
Sétálások közben szeret bandázni más kutyikkal is. Szoktunk találkozni egy szintén az Egyesülettől örökbefogadott kutyuval, ő a Csinszka. Jókat játszanak, bár Lujzi az elején még kicsit zárkózott volt.
A két fiam és Ő nagyon szeretik egymást. Állandóan gyömöszölés, simogatás, fésülés, vakargatás megy :)
Most egy kézzel pötyögök, mert közben a másikkal Lujzit simizem. Amint abbahagyom rögtön megbögdösi a kezemet a további simogatásokért. :) Hát, mit is tehetnék, engedek a terrornak ;)
Mindenki csodálkozik, hogy 9 éves, és milyen jól tartja magát. Főleg az élete régebbi szakaszát ismerve.
Nagy szerepe van Anitának abban, hogy ilyen jó, nyugodt, szeretnivaló kutyi a Lujzi. Nem győzöm megköszönni Anitának és családjának, amit Lujziért tett, tettek! Bármikor, bármilyen kérdés esetén segít nekem, tanácsot ad, stb. Remélem a jövőbeni jövevény pótolja Lujzi hiányát Anitáék szívében-lelkében! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - van gazdajelöltje
#40HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 19:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lujzi már a boldog gazdis kutyák táborát erősíti. :D
A szeptemberi találkozón lopta be magát gazdija szívébe, ez a "szerelem" pedig nem hagyta a gazdit nyugodni, hiszen Lujzi rá várt.
Nagyon várjuk a beszámolókat, képeket Lujziról, aki nagyon megérdemelt egy saját gazdit. ;)
Nagyon sok boldog közös évet kívánok itt is a kibővült családnak! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2016.10.13. 05:12 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Lantos Péter (#37)

Kedves Péter!

Természetesen készülök válaszolni a kérdéseidre, ám jó lenne tudni, hogy az Évi által küldött privát üzenetet megkaptad -e . Ha igen akkor annak folytatásaként tudnék válaszolni neked. Én is úgy gondolom ezeket a részleteket már nem a fórumon kellene megbeszélnünk. Várom a válaszod!

Üdv: Anita


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 20:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Lantos Péter (#37)Sajnos nem kaptam semmit, de a technika nem állhat az utunkba, küldök akkor privát üzenetet. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 19:46 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Kedves Éva!
Tegnap írtam válasz emailt Önnek. Többször megpróbáltam elküldeni, de valamiért nem sikerült. Próbáltam Önnek és az Egyesületnek is elküldeni külön-külön is. A mai levelére is válaszoltam, de nem sikerült azt a levelemet sem elküldeni. (Más személyeknek tudom küldeni, kipróbáltam)
A mai levelében a mellékletet már megkaptam, de az előzőről az lemaradt.
Ha lehetséges, akkor kérem jelezze itt nekem, hogy megkapta-e a tegnapi és a ma esti email-jeimet.
Valamint kérem, hogy ha lehet, egy másik email címet is küldjön nekem, amire esetleg sikerül küldenem levelet.
Köszönöm!
Szép estét!
Lantos Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 18:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Lantos Péter (#35)Kedves Péter!

Az örökbefogadással kapcsolatos részleteket, a felmerült kérdéseket szerencsésebb lenne e-mailben megbeszélnünk. A két nappal ezelőtt elküldött levelem és tájékoztató kapcsán tudnánk egyeztetni a továbbiakat. Ebbe szívesen becsatolnám Anitát is, így a Lujzi mindennapjait érintő kérdésekbe be tudna csatlakozni ő is. :)
Köszönjük előre is a válaszlevelet. :)
Szép estét!
K. G. Éva

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2016.10.11. 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Szervusz Anita!
Köszönöm a válaszokat!
Cuki a Lujzi, hogy így örül a lehetőségnek :D
Még rengeteg kérdés maradt bennem, de gondolom, ez természetes... :)
Ha gondolod, privátban is kommunikálhatunk (az elérhetőségeim megvannak az Egyesületnél), de nekem jó a fórum is.
Tudom, hogy Lujzi szívférges. Ezzel kapcsolatban tudsz nekem tájékoztatást adni? Pl: miben befolyásolja Lujzi életét ez? Mozgás, táplálás, stb.
Milyen gyógyszert szed, milyen sűrűn, milyen anyagi megterhelést jelentenek a gyógyszerek, stb.
Úgy gondolom, hogy felelős döntést csak a további kezelések hozzávetőleges költségének ismeretében hozhatok. Remélem ezt megérted, megértitek. Nem szeretnék olyan terhet felvállalni, amit pár hónap múlva megbánok, rosszabb esetben nem tudom teljesíteni... Ez főként Lujzinak nem lenne jó!

A "bezártságot" mennyire tűri? Gondolok itt az esetleges lakásban való egyedüllétre. Tudom, több kutyival él együtt, de van-e ilyen tapasztalatod?
Szoktam 2-3 napos kirándulásokat szervezni a barátikörömmel, ahol több kutya is van. Ők egy megfelelő méretű szobakennelbe szokták átaludni az éjszakát (ez a szállásadó kérése). Esetleg ilyen tapasztalatod van Lujzival kapcsolatban?

Az autóban nálam is hátul utazna a csomagtartóban. :)
Nekem Tiszafüreden van egy nyaralóm, ahová sokszor szoktam lejárni. Ott biztos nem lesz gond megszerettetni vele a fürdést. :)

Szép estét Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2016.10.11. 11:47 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Lantos Péter (#33)

Kedves Péter!

Természetesen nagyon szívesen válaszolok minden kérdésre.
Örülök, hogy jelentkeztél, várjuk a további fejleményeket :)
Lujzival már megbeszéltem, hogy képzelje lehet eljön végre az álomgazdi....nagyon lelkesen csóvált :lol: :lol: :lol:

Autózás: Be még nem ugrik az autóba, de ha bent van, akkor remekül el van. Mi hátul a csomagtartó térben utaztattuk. Ott szűkebb a hely, és biztonságosabbnak érezheti mint mondjuk az ülést - ahol meg sem maradt igazán. De ezen szerintem lehet változtatni, csak szoktatás kérdése. De jól viseli az biztos.

Egy nap kétszer kapnak enni nálunk a kutyák. Mindkétszer tápot. Lujzi hajlamos az allergiára, ezért jelenleg olyan tápot kap ami kevéssé allergizálhat. Jelenleg ez Fitmin Lamb & Rice. Nagyon szereti és igen szép tőle a szőre. Teljesen eltűntek az allergiás tünetei, nem is látni hol voltak. Szóval azt gondolom jó neki a kajcsi. Persze ezen is lehet változtatni, nem finnyás kutyus, csak érdemes figyelni az allergizáló dolgokra.

Nos az előélete miatt leginkább a hasán keresztül motiválható. Olyan mint egy kölyökkutya - pláne, hogy egy kölyök a legnagyobb barátja:))))) Szóval csak kajcsival motiválható. Persze van olyan játék amit nagyon szeret, de az soha nem ösztönzi annyira, mint egy-egy falat. Érdemes próbálgatni új dolgokat...

Aludt már kint is , bent is. Amikor kint aludt, mert úgy szerette volna, akkor a szalmával bélelt kutyaházat imádta nagyon. A szalmát egyébként is nagyon szereti, biztos abban lakhatott eddig. :( Bent egyből tudta melyik a kutyapárna. Van vékonyabb és vastagabb óriás kutyapárnánk is, mindkettőt imádja. Most a vastagabb a kedvence. De aludt már a szőnyegen is. Ahol szeretett volna éppen ott. De biztosan jól jön majd neki egy nagy kutyapárna.

Mi még nem jutottunk el vele vízhez. Fürdettük már többször is otthon, nem volt gond. De a vízbe a retriever napon pl. nem ment bele. Azt gondolom előző életében nem sok inger érhette. Nem sétáltatták - így nem igazán ismerte a pórázt, és nem vitték fürdeni sem - így nem ismeri a vizet sem. Vízi vadász , szóval ott kell lapuljon mélyen a vízimádat, csal elő kell csalogatni. Tanítható, szoktatható , így szerintem ezzel sem lesz gond. :)

Nagyon szeret sétálni, akár igen sokáig. Viszont a pórázasdit még szoknia kell. Csak rövid ideig hajlandó pórázon sétálni, utána leül és motiválni kell. Ami rendben van, de hosszú órákon át ez nyűgös lehet. Ám póráz nélkül imád sétálni, futni. A behívására mi kézjeleket használunk - nagypn ügyesen jön is -, mert van az a távolság , ahol a füle már nem igazán használható. Nem süket, de nem is tökéletes a hallása. Türelmesen, rendszeres gyakorlással szépen hozzá lehet szoktatni a pórázhoz is. És már elkezdtem a szoktatást, futtatópórázon, jutalomfalattal, hogy természetes legyen neki. De még van min dolgozni:) Azért annak biztosan örülne ha lenne egy olyan hely, ahol szabadon futkározhat - töltés, erdő, mező...stb.

Amit nem szeret??? Nos, a házban lévő padlóhoz szoktatni kellett. Hajlamos megijedni a csúszósságától. De szépen és gyorsan meg tudja szokni.
Nagyon fél a nagy és forgalmas utaktól. Ezeken eleinte kézben vittük át, most pedig inkább autóval - mert azért van súlya:). Szerintem ez is megtanítható neki, hogy nem kell félni, de ez hosszabb idő. Mert ugye az igen veszélyes ha akár a 2 sávos út közepén egyszer csak azt gondolja nem megy tovább.... Ezeket csak óvatosan kell megközelíteni és figyelni a reakcióját. A viharban nem volt gond, de a nagyon éles és hangos mennydörgést nem annyira kedveli. De viharban nem akar szökni, nem reszket, szerintem nincs gond, legalábbis bent biztosan nincs. Volt hogy napközben is vihar volt és nem voltunk otthon, de mikor hazamentünk mindent rendben találtunk, szóval.... Tűzijátékban pedig még nem volt részünk.

Szeret rágcsálni, szóval mindig érdemes tartani otthon olyan kutyajátékot ami erre szolgál, illetve imádja a marhabőr rágcsákat is. Nálunk a fadarabok is nagyon menők, meg a műanyag játékok is. Oh is nagyon nagy zöldség rajongó - paradicsom , paprika, alma, mindenféle gyümölcs. Figyelembe véve, mit lehet adni és mit nem egy kutyának.

Remélem mindenre válaszoltam! Ha nem kérdezz nyugodtan!

Szép napot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2016.10.10. 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Szia Anita!
A levelet megírtam, elküldtem. A kapott kérdőívet is visszaküldtem ma.
Kérdezhetek Lujziról?
Ha nem, akkor tekintsd tárgytalannak a kérdéseimet... :)
Lujzi mennyire szereti az autózást, és hol szokott utazni?
Mikor és mivel szoktad etetni?
Mivel tudod motiválni a jutifalatokon kívül?
Hol alszik nálatok? Kosár, szőnyeg, vagy szobakennel?
Szokott fürdeni tóban, folyóban?
Szeret kirándulni, akár órákon át sétálni?
Van olyan dolog, amit nagyon nem szeret? Pl: hangos autók, dudálás, szagok, stb.

Ha esetleg tolakodásnak érzed a kérdéseimet, nyugodtan jelezd felém.
Szép estét, jó pihenést Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 07:55 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Szia Anita!
Köszönöm a bíztatást, és a dícsérő szavakat. Sokat segítenek a döntésben. :)
Remélem igazad van, és megfontolt, következetes gazdi válik belőlem :)
A kérdőívet kitöltöm, és a levelet is megírom ma.
Szép napot Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 05:48 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Lantos Péter (#30)

Szia!

Emlékszem rátok, és arra is mennyire jól kijöttetek Lujzival. Nekem nagyon szimpatikusak voltatok és sajnáltam is, hogy még nem jött el az idő, hogy kutyusotok legyen. Úgy gondoltam nyugodt lennék , ha nálatok -egy ennyire következetes és megfontolt családnál - találná meg Lujzi az álomgazdit.
Én csak ajánlani tudom őt, csupa szív kutyus. Ha úgy érzed itt az idő - mégha hamarabb is mint gondoltad (de hát ember tervez...) :) - töltsétek ki a kérdőívet és küldjétek el a szervezetnek egy bemutatkozó levéllel az info@retrieverhelp.hu címre.

Remélem Ti lesztek a szerencsések :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 21:52 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Szervusztok!
Meglepődve látom, hogy Lujzi még nem találta meg az igazi gazdit! A személyes találkozónk után (az én fiam "nyilt meg" Lujzinak, vagy Lujzi "nyitotta" ki őt?) azt hittem, hogy hamar megtalálják egymást az álomgazdival.
A gyermekeimmel sokszor beszélünk a kutyákról, az örökbefogadásról, a gazdivá válásról, az ő feladataikról ezzel kapcsolatban. Valahogy mindig Lujzihoz kanyarodunk vissza. Felidézzük azt a találkozást, kibeszéljük az érzéseinket, stb. Persze Marvin is szóba kerül ilyenkor általában (őt sétáltattuk, labdáztunk vele), de a végére Lujzihoz térünk vissza. :)
Én jövő év elejére, tavaszára gondoltam, hogy "felkészülök" egy csodálatos kutyus gazdijának lenni, akár ideiglenes, akár végleges gazdiként. De újra és újra átgondolva ezt a helyzetet, hogy Lujzi még mindig az ideiglenes gazdinál van, megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha már most elhatároznám magamat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 20:03 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: H. Anita (#27)
:smt060 :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 14:43 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Nagyon cukik!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 14:34 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Kicsit eltűntünk, de az élet azért nem állt meg. Lujzi köszöni szépen, nagyon jól érzi magát. Kölyökkutya társával elképesztő nagyokat játszanak...megfiatalodott, ha ez még lehetséges :lol:

Valamint nagy hírünk van....Lujzi soha nem foglalkozott a labdázással, apportírozással. Nem érdekelte csak a simogatás. Ám már egy teljes hete egészen jó apportos kutyus lett belőle. Eldobjuk a labdát, rohan - tényleg rohan:) - elkapja és visszahozza, ahogy kell. És ami még jobb egy "ERESZD" vezényszó, és vissza is adja KÉZBE!!!!
Szerintünk ez nagyon jó dolog. Kibújt belőle az igazi retriever!!! :smt069 :smt069 :smt069 :smt055

Örülünk, hogy ilyen szépen rehabilitálódik. Azért kell neki a mozgás és a foglalkozás, valamint a rengeteg simogatás. Olyan gazdira vágyik aki nagyon sokat tudja őt szeretgetni.
Sajnos futni az ebzárlat miatt most nem mehetünk :cry: , de ami késik nem múlik:)))

Addig is egy kép, ahogy a legjobb barátjával éppen az igazak álmát alusszák összebújva. Csak mondom, több fekvőhelyünk van ám, de abban semmi izgalmas nincs ha mindenki a helyén fekszik.

Hát nem édesek???????

:smt060 :smt060 :smt060 :smt058

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2016.09.19. 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: H. Anita (#25)
Kedvessége határtalan, tényleg nagyon finoman játszik :smt006
És mindeközben nagyon várja az álomgazdit :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2016.09.19. 12:11 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Lujzi szuper jól van! Legalább annyira aktív, mint a kölyökkutyánk. Nem kell a komiszkodásért a szomszédba menni. Jó étvágyú, figyelmes, vidám kutya, aki imád rágcsálni - csakis az erre kijelölt dolgokat ;) - és játszani.
Néhány kép róla és egy videó arról mennyire van benne a játékban:)))

Kép

Nagyon szeretik egymást... :smt055 :smt055 :smt055
Kép

Kép

És persze óriási a szerelem a paradicsommal és egyéb zöldségekkel:)))
Kép

És a video... Ezt most (IS) Lujzi kezdeményezte...:)))



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2016.09.19. 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Sobrum (#23)

Köszönjük a képeket, az első a személyes kedvencem. Csupa bűbáj és szeretet ez a labilány. :smt060

Remek képek.... Imádnivaló, és ez a fotókon is látszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 14:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Lujziról íme a hétvégi fényképek - bájos teremtés, a kedvességével mindenkit levesz a lábáról :smt060

Kép
Kép
Kép

Rögtön bejelentkezett egy pocaksimire :smt006 :smt007 :smt058
Kép
Kép

A falatokat borzasztó kedves csóválással vette el :lol:
Kép

További képek a képtárában:
Lujzi 2. képtára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2016.09.13. 11:24 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Lantos Péter (#21)

Nagyon örültünk , hogy ott lehettünk és örömet okoztunk Nektek! Zuzu (mi így IS hívjuk:))) és mi is jól éreztük magunkat a sok utazás ellenére. Remélem mindenki tudott találkozni Lujzával aki csak akart és remélem hamar megtalálja majd az álomgazdi.
Ahogy írtam is eddig , most bizonyítani is tudta, hogy egy tündéri labilány aki mindenkit elbűvöl akivel csak találkozik és csakis szeretni lehet. :smt060
Nagyon hősiesen viselte élete első igen hosszú utazását - semmi gond nem volt, így bátran állíthatjuk maximálisan autó kompatibilis. Este úgy aludt mint a bunda, mindenkit beelőzve már egész korán nyugovóra tért - lehet picit elfáradt:)...De nagyon hálás volt a rengeteg simogatásért amit kapott a találkozón! Köszönjük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2016.09.13. 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2016.09.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Köszönöm azt az élményt, amit a fiaimnak és persze nekem is okoztatok vasárnap!
Bárki is lesz a szerencsés, aki Lujzi gazdájává válik, sok örömet fog lelni a kutyusban!
Sok sikert az örökbefogadó megtalálásában!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 17:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lujzi fotók is vannak a képtárban!
Anitáék a legmesszebbre jövő ideiglenesként tették meg a Szeged-Dunakeszi utat, hogy egész nap kint legyenek és ezzel lehetőséget adjanak Lujzinak a gazditalálásra! Reméljük, sikeresen. De ezt majd a jövő eldönti. :)

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 11:30 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Picka (#18)

Köszönjük! Majd lefoglaljuk a hölgyet utazás közben - a marhabőr rágcsa nála mindent visz:)))

Igen, hamarosan találkozunk. Már várjuk nagyon! Most már varratok és drain nélkül, csinosan és mosolygósan. Állatorvosunk szerint teljesen rendben vannak Lujzi sebei .
Még sütit is viszünk! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 10:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Biztos rendben lesz az utazás!! Drukkolunk és viszlát az RR napon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Előzmény: Gabi17 (#16)

Ugye :smt060 :smt060 .....Köszönjük!!!

És íme néhány kép, hol is szoktunk mi nagyon szabadok lenni:)
Sajnos most már hamarabb sötétedik, így nem túl jó képek, de hétvégén talán hamarabb ki tudunk menni és világosban jobb képeket készíthetek.
Remélem azért részben érezhető miért szeretjük. Csak mi , minden jó messze, és lehet szabadon szaladni és SZAGLÁSZNI jó sokat, vad is van és társai.

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: H. Anita (#15)

Jajj, de szépek!!! :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 10:51 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Vasárnap hosszú utat teszünk meg Lujzival, hogy bárki találkozhasson vele a Retriever Rescue VIII találkkozóján.
(Remélem minden rendben lesz, ilyen sokat még soha életében nem utazott...izgulunk kicsit, szurkoljatok:)))

Addig is néhány kép róla és mindennapjairól. Sebe szépen begyógyult, holnap most már tényleg kiveszik varratait. Hallása sokat javult. Valószínű soha nem lesz tökéletes, de a mindennapokban észre se venni, hogy nem az.
Remekül érzi magát. Most már egészen határozottan mondhatjuk, hogy szárnyas állatok mellé nem ajánljuk. Tegnap előtt gondolta kiegészíti napi étrendjét némi szárnyassal, ami áttévedt a szomszédból (kell az extra fehérje) - tollastól csőröstől mindenestől. Nagyon kevés maradékból sejtettük, mi is történt - na meg némi gyomortartalomból, mert ugye a csőrt nem igazán lehet megemészteni. :)))) ....egész keveset vacsorázott utána. De jó kedve volt és angyali pofival várt minket.

Néhány kép, na nem a szárnyasos esetről, nem is nagyon volt mit fotózni...

A gyógyszerszedésben az a jó, hogy mindig van májas falatka, kinek gyógyszerrel kinek anélkül...

Kép

A kedvenc képen...Imádom!!! Okosak, szépek, engedelmesek! Balról Lujzi, majd a két saját kutyu , Merlin és Wyni.

Kép

"Na , ügyes vagyok, szépen nézek, naaaaa van még, és még ülök is, naaa..."

Kép

Hamarosan sétálós képek is, hogy lássátok milyen szuper helyen szoktunk futkározni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.09.03. 09:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lujzi ideiglenes gazdianyuja jelezte, hogy hétvégi találkozónkon, Dunakeszin Lujzi is képviselteti a gazdikereső retrieverjeinket! Aki szeretne, lehet vele ismerkedni, lehet őt szeretgetni, és persze örökbefogadni szándékozók érdeklődését is örömmel várjuk!

Emellett Lujzi megsúgta nekünk, hogy mire vágyna... ha valaki, aki rajong érte, aki szívén viseli sorsát, és szeretné őt megajándékozni. Jó minőségű, hipoallergén, vagy bőrtápláló eledelt szeretne, hogy szőre még jobb formába jöhessen! Ha valaki úgy gondolja, meglepné egy zsák táppal őt, egyben versenyeinkre, nevezési díjként is felhasználhatja rögtön ezt. :) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.08.30. 12:47 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Köszönjük, igyekszünk ám nagyon! ;) ;) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.08.30. 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: H. Anita (#9)

Nagyon cukik. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 22:19 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: H. Anita (#9)

Íme egy boldog kutya :D Ügyesek vagytok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 14:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: H. Anita (#9)Nagyon ügyesen beillesztettétek! :smt023
Nagyon cukin fogócska-bújócskáznak! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Tényleg örülünk mi is, hogy ilyen jól van! És igen úgy néz ki Lujzistól megyünk mi is szeptember 11-én a találkozótokra!
Igyekszem Évi tanácsai alapján SZÉPEN beilleszteni egy videot, nekünk nagyon tetszik.

Gondoltátok volna, hogy ez a kutya farkát behúzva menekült a kiskutyánk elől??? Nem tudta kezelni a kis tű fogacskáit és energiáját. És most....Szuper nagy barátok és ezt a roham kört naponta többször (és éjszaka is:))))) megteszik.



Lujzi rehab halad szépen. Na és ha még a hangját hallanátok...Öblös, kanokat megszégyenítő módon tudja jelezni hogy helyzet van a területén:))) Remélem egyszer azt is meg tudom mutatni.
A lényeg , hogy nagyon jól érzi magát, teljesen otthon van nálunk. Eszik szépen, allergiás sebei javulnak, hallása egyre jobb. Olyan boldognak tűnik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 15:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: H. Anita (#7)

Szuper, hogy túl van az ivartalanításon és egyre inkább beilleszkedik.
Remélem, a szeptember 11-ei találkozóra őt is elhozzátok és találkozhatunk vele!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.08.18. 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Lujzi nagyon jól viselte az ivartalanítást. Az első 2-3 napban sokat piszkálta a varratot, védtük amennyire lehetett, bár nagyon igyekezett :) Most már nincs szükség védelemre, nagyon szépen gyógyul. 1 hét múlva a varratait is kiszedik. Remekül van, jó a kedve, már játszik is. Nem látszik rajta hogy már 9 éves. Olyan kisebb aktivitású 5 évesnek tűnik :) :)
Hősként viselte a procedúrát ilyen idős létére. A füle szépen javul, már több mindent hall.

Beöltözve védelemben...
Kép

Kép

És most már védelem nélkül...

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.08.12. 21:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lujzi ma átesett az ivartalanításon.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.08.09. 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Illetve egy másik jó hír, hogy végre el tudtunk vele menni sétálni!!! :) :) :) :) :) :)
Sok-sok ösztönzéssel és jutifalattal, illetve a falkánk segítségével. Minden kutyát vittünk így ő is könnyebben jött. A szörnyű beton felületen pedig egy kis ösztönzéssel és jutalomfalattal szépen áthaladt. A főút még kifog rajta ott inkább kézben vittük át :lol: :lol: :lol: Sajnos nincs kép, pedig jó látvány volt. Jelenleg 28 kg, és nincs túl sok fogás rajta:)
De a szuper zöld futtatóhelyért mindent. Na persze még csak pórázon ismerkedtünk a vadonnal , de nagyon élvezte!
Büszkék vagyunk rá , ügyesen teljesített.

Végül egy-két kép bizonyítékul mennyire gyerekbarát és nincs más számára csak az ember:) Ezért egyedül fotózni nem könnyű, rögtön bújik, ha meglátja , hogy felé fordul a kamera.

Mindent megtehet vele Laczkó csak vele foglalkozzon.
Kép

Kép

És ha észrevesz....

Kép

Figyel...

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.08.09. 12:55 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Íme a rtg kép....

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.08.09. 12:47 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
Jó hírek! Lujzi túl van a kivizsgáláson és szerencsére semmi igazán komoly problémát nem találtak nála. A bal fülében egy masszív gyulladás található, ami mellé társult egy kis hematóma is a sok piszkálás miatt. Ezt kezelték és a mai napig kezeljük. Reméljük hamarosan meggyógyul, és a teljes hallása visszatér, de legalábbis sokkal jobb lesz. Már alakul... Egy határozottabb "Lujzira" felkapja a fejét, és szalad. A véreredményei rendben vannak, a röntgen és UH alapján is rendben van, nincs benne látható szívféreg. Minden esélye meg van a teljes gyógyulásra és ezért mindent meg is teszünk. Pénteken megyünk ivartalanításra.
Teljesen kibontakozott, most már látni az igazi természetét. Beilleszkedett a falkába. Már ugat is, nem is ritkán. Mély öblös hangja van ;) Még mindig egy tündéri labilány. Nyugodt, rettentően szeretetéhes, igen könnyű természet. Most látni már igazán, hogy a szárnyasok és cicák - már ha szaladnak - igencsak érdeklik. Így inkább madár és macskamentes helyre ajánlanám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lujzi 2. - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2016.08.01. 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.29. 08:08
Hozzászólások: 19
1 héttel ezelőtt érkezett hozzánk ez a bájos kislány. Ugyan kicsit messze vagyunk, de Fruzsi jelzett, hogy lenne a közelünkben segítségre váró retriever így megérkezett hozzánk Lujzi. Tüneményes , bájos labi lány . Igen félős, azt gondoljuk, hogy nem sokat volt pórázon , a sétáltatást sem ismeri - betontól fél -, így feladta a leckét, míg hazaértünk. De azt hiszem az első pillanatban tudja kihez mehet, hol kaphat bátorítást így sok-sok szép szóval hazaértünk.
Ugyan lassabban, de megszokta a falka életet. 2 vele egyidős , és egy kölyökkutyussal él együtt. Mostanra már a természetét is jobban megismerhettük.
Nagyon-nagyon embercentrikus, mindenhová követi társát. A cicákkal közömbös, nyulakkal közömbös, a szárnyasokat meg viccesnek találja és szökellve közelít feléjük. De csak játszik, igazából ők is hidegen hagyják. Maximálisan megbízható a gyerekekkel (kicsikkel is), emberekkel. Ugyan jelenleg nem igazán hall - reméljük csak gyulladás miatt, és ez majd javulni fog- de jól tanítható. Étellel motiválható. Ha kajáról van szó, igen hebrencs, úgy látjuk voltak nehéz időszakok az életében,a nevelés hiánya is nyomott hagyott, de ez is alakul. A vihart csak ugatja, nem mondanám, hogy fél. Bent szépen alszik hatalmas durrogásban is. Szobatiszta, ha hallana hívható is lenne, most a kézjelekkel tesszük ezt és szépen "hallgat" ránk. :) Semmilyen rossz tulajdonsága nincs. Lakásban szépen lefekszik és képes egész nap aludni. Hiába a 9. évében jár már. Ám nem látszik rajta, hogy kilenc éves. Kint elég aktív is tud lenni, fogai szépek, bundája szép.
A héten pénteken megyünk vele állatorvoshoz vár rá egy nagy kivizsgálás. Reméljük hamarosan ivartalanítani is lehet. Sajnos szív- és bőrférges. Kezelése már tart egy ideje. Mi tüneteket nem tapasztaltunk ,nem köhög. Nagyon pozitívak vagyunk, és reméljük nem súlyos a helyzet. Pénteken okosabbak leszünk.
Mindent megeszik, IMÁDJA a zöldségeket, nagyon, még jó hogy van nagy kert is:))) A kenyérért megbolondul, azt gondoljuk ezt sokat ehetett. Most jó minőségű tápot kap, szépen megeszi.
A falkába kicsit nehezen szokik be, nem igazán ismeri az ilyen életformát. Ám tanulékony , bár könnyebb lenne ha hallana, de most már tudja hogy állnak a dolgok, kivel mit lehet. Bár az emberek érdeklik csak igazán.
Nem lehet nem szeretni...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lujzi 2.
#1HozzászólásElküldve: 2016.07.25. 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lujzi 8 éves labrador retriever szuka. A szarvasi állatvédőkhöz érkezett közvetlenül gazdája kertjéből... aki elhunyt, az örökösök pedig csak a kutyát nem akarták. Szerencsére maradhatott a kertben, amíg helyet találtunk számára, és ott még ellátást is kapott. Előre letesztelhettük szívférgességre, ami sajnos pozitívnak bizonyult. Előre megkapta oltásait, féreghajtóját és már jó ideje folyik doxiciklinnel a szívférgesség elleni kezelése. Ez egy jó kiindulópont, hiszen addig is történt vele valami. :)
Most ideiglenes befogadónál él Szeged mellett. :) Megismerése részünkről most kezdődik, bár az első információk alapján egy kedves, barátságos, gyerekekkel is megbízható, más kutyákkal jól kijövő, embercentrikus labilány.

Lujzi ivartalanítása, teljes kivizsgálása hamarosan várható, ezt követően keres végleges gazdit.
Kérünk, segíts, ha megteheted.
Lujzi költségeiben, ivartalanításában, szívférgesség kezelésében.
Lujzi elhelyezésében akár ideiglenesen, akár véglegesen.
Segítség lehet pénzbeli adomány, de segítség lehet akár egy zsák jó minőségű táp is.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Kérjük, aki teheti, segítse anyagilag új kutyusainkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu


Lujzi 2. képtára

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség