Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 18:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 688 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lord - In Memoriam
#688HozzászólásElküldve: 2017.01.17. 19:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Fogadjátok együttérzésemet. Szörnyen sajnálom. :smt022 Szerettem Lordot, ismeretlenűl is, és nem csak azért, mert annyira hasonlított sokmindenben az én Gyömbéremre. Biztos egymásra talál a két fekete cammogó maci odafent. Sajnálom, hogy nem adatott meg több idő, de Lord számára minden nap főnyeremény volt Veletek. :smt049 :smt049 Kívánom, hogy találjatok vígasztalást. Neki már nem fáj. :smt056 :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lord - In Memoriam
#687HozzászólásElküldve: 2017.01.12. 14:00 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.21. 20:43
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: London, United Kingdom
Köszönjük mindenkinek az együttérzést. Nekem eddig tartott amíg összeszedtem magam annyira, hogy tudok írni, nagyon nagyon hiányzik. Azóta Lord hamvai épéségben haza érkeztek. A maradék kajáját Lolára hagyta, néhány apróságot tegnap adtam fel Csillának, de a tálja, az ágya, játékai még mindig a helyükön vannak, még nincs erőnk elpakolni őket. Köszönjük, hogy Lord velünk lehetett az elmúlt pár évben, bár tölthettünk volna együtt sokkal több időt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord - In Memoriam
#686HozzászólásElküldve: 2017.01.06. 08:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Nagyon sajnálom ! Ti mindent megtettetek érte és ő boldog volt Veletek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord - In Memoriam
#685HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 21:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Borzasztóan sajnálom... :smt010
Lord volt az első RR-es kutya, akinek még a gazdikeresős hirdetését megtaláltam a neten, ide keverdtem és itt ragadtam. Mindig lelkesen olvastam a beszámolókat és nagyon jó volt látni, hogy tényleg szuper élete volt Veletek.
Sajnálom, hogy nem jutott több közös idő Nektek...
Nyugodj békében Lord!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord - In Memoriam
#684HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 10:38 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
meg en is majdnem elbogtem magam, pedig nem szoktam sirni.
uh mindenki olelje meg a kutyajat
mert nagyon szomoru amikor egyszercsak nincsenek tobber.
Remelem Lord jo helyen vagy. Adj egy pacsit az elozo goldiemnak, ott lesz valahol ahol a rantotthus!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord - In Memoriam
#683HozzászólásElküldve: 2017.01.03. 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Nagyon sajnálom. :(
Köszönöm, hogy szerettétek Lordot, vigyáztatok rá és mindent megadtatok neki, amit kutya csak kívánhat!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#682HozzászólásElküldve: 2017.01.02. 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Cintia (#673) Nagyon sajnálom, csodálatos gazdik voltatok. :cry: :cry: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#681HozzászólásElküldve: 2017.01.02. 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: Cintia (#673)

Őszintén sajnálom és részvétem :cry: :smt009 :smt010 :smt011.

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#680HozzászólásElküldve: 2017.01.02. 08:23 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Cintia (#673)
Nagyon sajnálom!!! :smt022 :smt022 :smt022


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#679HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 23:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Cintia (#673)
:cry: nagyon sajnálom

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#678HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 21:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Cintia (#673)
Nem tudom elégszer megköszönni,hogy voltatok neki...
Ő volt a harmadik fekete medvém aki már fentről figyel.

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#677HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 18:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.05.05. 08:58
Hozzászólások: 188
Előzmény: Cintia (#673)

Kép

nyugodjon békében!

_________________
nil nocere


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#676HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 17:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Cintia (#673)

Jajj, nagyon sajnálom, kicsi Lord nyugodj békében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#675HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 16:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Cintia (#673)
Őszintén sajnálom :smt010 :smt010 :smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#674HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Cintia (#673)
Jaj :smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#673HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 15:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Sziasztok,

Sajnos rossz hírrel kell kezdenem az új évet, Lord december 30-án átkelt a Szivárványhídon.

Az utóbbi időben fokozatosan romlott az állapota, így a novemberi oltásánál megbeszéltük az orvosával, hogy januárban elkísérjük ultolsó útjára.

Mindenképp szerettük volna ha a karácsonyt még velünk tölti és januárban szabadságon is leszünk, így itthon tudtunk volna maradni miután megtörténik. A sors viszont úgy hozta, hogy nagyon rosszul volt szegénykém.
Továbbra is levittük naponta 3x "sétálni", akkor 3-4 alkalommal pisilt, majd még itthon is kb 6x, szóval gyakorlatilag a training pad-en volt egész nap, felállni már nem nagyon tudott max naponta 1-2 alkalommal. Ha levittük pisilni akkor is csak összeesett, maga alá végezte a dolgát, így szinte napi rutin lett a fürdetés.

Hajnalban sírt, mert bepisilt, és nem tudott felkelni, ráadásul a szteroid gyógyszere miatt folyamatosan ivott volna. Szerintem egy hordó vizet megivott volna ha engedjük, de így is egy kisebb Niagara jött belőle. Ha mellettünk volt akkor is nagyon sokszor csak nyüszögött, sehogy nem volt jó neki. Úgyhogy azt mondtuk elég, ez mér nem fair vele szemben sem és megbeszéltük a dokival, hogy december 30-án elengedjük.

Gondolom mondanom sem kell mennyire nehezen telt a nap. Nem akartam elhinni, hogy ez tényleg megtörténik.
Még megkapta a kedvenc konzervjét reggelire és steaket ebédre, temérdek nasival. Mióta tudtuk, hogy mi lesz nem fogtuk vissza magunkat, azt kapott amit csak akart.

Délután megérkezett az állatorvos az asszisztensel, elmondta mire számíthatunk és nem sokkal később simik és ölelések között Franky ölébe hajtotta a fejét és elaludt.

Majd jött Eszter ( Lola gazdi ) akinek ezermillió köszönet, hogy segített aznap és elvitt minket a közel 1.5 órára lévő ravatalozóba. Kiválasztottuk az urnáját és körülbelül egy hét múlva újra itthon lesz velünk.

El sem tudom mondani mennyire hiányzik. Tudom, h neki már jobb ahol van, nincs fájdalom és újra fiatal, de nagyon nagy űrt hagyott maga után. Rettenetesen hiányzik :smt022

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#672HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 14:46 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Cintia (#668)
Jobbulást! És kapjatok még egy kis időt együtt!!! :smt056 :smt049 :smt049 :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#671HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 14:33 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Nagyon nagyon nagy tisztelet Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#670HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 21:01 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Cintia (#668)
Sok szeretettel gondolunk rátok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#669HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 21:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Előzmény: Cintia (#668)
Ó Istenem :( Jobbulást szegény kis bogárnak, nektek pedig kitartást és sok erőt.

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#668HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 21:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Esti programom: hazajöttem, felszedtem a kakiját.
Ma nem akart felkelni hiába hívtam, még nasival sem ment.
Utána maga alá pisilt az ágyán, úgyhogy gumikesztyű felvesz, kutty arrébrak, ágy lehúz, mosás.
Majd látom, hogy a szőnyegen is maga alá pisilt.
Átfordítom, lemosdatom szivaccsal és konyhai törlővel, mert Franky dolgozik és egyedül nem tudm becipelni a fürdőkádba. Visszament a másik ágyára ( 2 matrac van egymásra téve, mindkettő vízlepergető anyaggal borítva ), nekem pedig jöhetett a szőnyegtakarítás.

https://www.youtube.com/watch?v=Mr-7ZFA1mnM

https://www.youtube.com/watch?v=bUKaBHFplik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#667HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 15:51 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Franky sajnalom ):


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#666HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Jobbulást és leginkább kitartást Nektek, Lord rengeteget köszönhet Nektek, hogy ilyen odaadó és szerető gazdijai vagytok!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lord állapot jelentés
#665HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.21. 20:43
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: London, United Kingdom
Egy ideje nem jelentkeztünk, sajnos nincs nagyon miről beszámolnunk. Lord napjai elég egyhangúak lettek, mivel már nagyon nehezen mozog. Felállni nem mindig sikerül neki magától, van hogy reggel a konyhakövön fekszik, vagy a nappali ajtajában amikor hazajövünk, mert nem tud a helyére menni. Sétálni is egyre nehezebben tud, az, hogy kimenjünk a parkba, ami még 500 méterre sincs, már csak emlék, jó ha az utca végéig el tud bicegni. Nagyon rossz őt így látni, és nyilván ő sem érzi így jól magát. Fájdalmai nincsenek, legalább is nem adja jelét, néha nyüszög csak egy kicsit. Az új, szteroid tartalmú gyógyszerrel annyit értünk el, hogy az állapota stabilizálódott, nem romlott tovább. A szobatisztaság már szintén a múlté, igaz a lakásban talán ritkábban pisil be, helyette lepisil engem, amikor leviszem (értelem szerűen lépcsőzni már nem tud).

Kép

A másik, bár a lassan teljes mozgásképtelenségéhez képest jelentéktelen probléma, egy időről időre felbukkanó bőrbetegség. A szőr foltokban kihullik és a bőr felső rétegei lehámlanak. Ezt viszonylag egyszerűen, egy kenőccsel tudjuk kezelni, egy-egy ilyen folt rtikán igényel 2-3 kezelésnél többet, de ha egy elmúlik, szinte azonnal megejelenik valahol a testén egy másik.

Kép

Így telnek hétköznapjaink, a kaját még mindig szereti, bújni még mindig szeret, de tudjuk, előbb utóbb szembe kell néznünk az elkerülhetetlennel.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#664HozzászólásElküldve: 2016.09.22. 11:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Sziasztok,

Csak egy rovid update-el jovok: szerencsere sikerult beszerezni az uj gyogyszeret, mar 1 hete azt kapja. Az a par gyogyszermentes nap egesz jol telt, sokkal rosszabbra szamitottam. Viszont igy 1 het utan szinte semmi valtozast nem latok. Talan 1 fokkal konnyebben all fel, de meg ugyanugy nyuszog ha nem megy neki, ugyanugy nem tud ulni / allni / megfordulni. Es megvan a napi atlag 2 pisi & kaki a lakasban.
Sajnos a pelenke enm megoldas, mert egyreszt nincs ra valo meret, masreszt pedig ha bekakil akkor azt csak szetkenne magan es az napi furdetest jelentene. Kelemetlen neki es es nekunk is.
Viszont meg csak 1 hete kapja a PLT-t, a doki ket hetre irta fel a nagyobb adagot, utana lehet csokkenteni egy picit. Ha hasznal. Majd meglatjuk. Remenykedunk.

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#663HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 06:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Cintia (#660)
Gyönyörű helyeken jártatok!! Lordnak csókot küldök a buksijára!!!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#662HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 05:18 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Cintia (#660)
Szuper gazdik vagytok, hogy vittétek Magatokkal, hiszen ez természetes! Sok puszit Lordnak, és nagyon jó egészséget! :smt055 Üdv: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#661HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 19:31 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Cintia (#660) Megyek hozzátok kutyának! Hozok két szőkét is magammal!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#660HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 18:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Sziasztok,

Meghoztam a nyaralásos beszámolót. :)

Július 30-án elindultunk Skóciába és természetesen Lord baba is jött velünk. Külön poggyásza volt :) ágy + tálak + kaja + nasi + gyógyszerek.
Beraktuk a kocsijába, a vasútállomáson még kivettük, h kell még elintézze amit akar, aztán vissza a kocsiba, elfoglaltuk a helyünket majd pár óra múlva megérkeztünk Edinburgh-ba. Ott átszálltunk egy másik vonatra, még 15-20 perc utazás és megérkeztünk Prestonpans állomásra. Onnan apagazdi tolta el a szállásig.

Sajnos történt egy kis baleset, őfelsége ugyanis bepisilt a kocsijába, így mikor megérkeztünk, Lord első útja a zuhany alá vezetett, aztán száradt a kertben, majd a kandalló mellett. Ottlétünk alatt sztem még legalább 3x kellett megfürdetni. A legújabb dolog ugyanis, hogy maga alá pisil mikor fekszik. Na mindegy.

A ház amit béreltünk szerencsére parkettás és őfelsége vagy a kertben vagy a konyhakövön pisilt be, úgyhogy ezzel legalább szerencsénk volt, a szőnyeg megúszta.
A kertet amúgy sztem nagyon élvezte, hatalmas volt, így volt mit szimatolni bőven, a szomszédban pedig lovak is voltak, habár ők jobban érdekelték mamit.
Mivel vittük az ágyát, így hamar megtalálta a helyét, ráadásul a kandalló mellé raktuk le neki, így esténként nem fázott. merthogy átlag 17 fok volt, ami nem éppen nyári hőség, és én fáztam, úgyhogy esténként kicist bekapcsoltuk, és a fűtést is. :D

Reggelente a szokásos rutin volt: ébredés, séta, gyógyszer, reggeli, aztán pihi. Mi pedig elindultunk várost nézni / kirándulni és késő délután vissza a szállásra. Nagyon ügyes volt, a szokásos eleganciáját és jó viselkedését hozta magával Skóciába is, nem rongált, szépen elvolt, míg mi felfedeztük a környéket.
Gyorsan eltelt az 5 nap amit ott töltöttünk. Igazából végig a szálláson volt, nem vittük magunkkal sehova, mert nem hiszem, h élvezte volna az egész napos kocsiban fekvést és ugyan ránkfér némi edzés, de a 36 kilós kutyát tologatni naphosszat nem biztos, h a legjobb módja, ráadásul nem mindenhova lehet kutyát bevinni, még kocsiban / táskában sem.
De sztem így is örült, h legalább velünk lehet a nap további részében és nem egy idegen helyen van ismeretlen emberekkel.

A visszaút is jól telt, persze ismét bepisilt. Csak a vége felé, de akkor is érezhető pisiszag terjengett körülötte. Hát mit mondjak, nem voltam boldog.

Másnaprá volt időpontunk a dokihoz a szokásos vérvételre, illetve most csináltattunk egy vizelet vizsgálatot is, mert mostanában sokszor bepisil mikor apagazdi viszi le a lépcsőn, illetve mikor már lent van akkor fekvés közben is. A doki azt mondta ez lehet a fájdalomtól is, illetve már kevésbé tudja tartani, illetve az utazásnál a vonat rázkódása is okozhatta valamint az új környezet. Lényeg, h vér és vizeletvizsgálat eredménye is rendben van.

Viszont úgy döntöttünk vátunk a másik gyógyszerre, mert úgy tűnik ez a kombináció már nem használ. Ahogy Fil mondta ez már a legutolsó lehtőségünk és ha nem válik be akkor tényleg el kell gondolkodnunk, h meddig tartjuk őt magunkkal, mert nem fair vele szemben sem.
Persze mindketten kivagyunk amiatt lelkileg, mert imádjuk a kis öregurat még így pisisen is, habár örülnék ha nem lenne naponta pisi / kakiszag a lakásban, de ha ezen múlna és boldogan takarítanék még évekig csak látnám, h jól van és nem okoz neki problémát olyan alapdolog mint pl felállni vagy ülni, elsétálni a sarokig.

Úgyhogy most az új gyógyszerre vadászunk, mert csakhogy jó legyen valami gáz van a gyártónál és épp mindenhol készlethiány van belőle. 1 helyen lehet megvenni az 1000 darabos kiszerelést ami £450 lenne. Vagy az állatorvostól is megrendelhetjük a 90 darabot £120-ért. Ha ugyanezt a mennyiséget online vesszük meg az £42. Hát nagyon nem mindegy a különbség, pláne, hogy emellé még ugyanúgy kapnia kéne a Tramadol-t és a Seraquin-t és a biztosítását is felemelték még £10-al. Ezt nem panaszkodás miatt írom, csak érzékeltetni szeretném, hogy mik az itteni árak és mekkora különbségek vannak ha valamit online vagy az állatorvosnál veszünk meg.
A tápját is lecseréltük, most Orijen Senior-t kap. Mivel állateledel boltban dolgozom, így van némi rálátásom és tapasztalatom a termékekkel, és ugyan jó volt az amit kapott, de azért van annál jobb is, és ez még a megfizethető kategórián belül van, ráadásul a doki is inkább ezt javasolta. Szerencsére nem volt semmi baj a váltásnál, először keverve kapta, de lassan elfogy a mix és akkor már csak az új lesz. Persze ez is ízlik neki, de hát labi, mit nem enne meg? :D

Szóval ezek történtek mostanában, ha valaki tudna segíteni a gyógyszerrel kapcsolatban annak nagyon örülnénk. Csak egy állatorvos kéne aki elküldni nekünk. Receptünk van és persze kifizetünk mindent, extrát is, csak lenne.
A gyógyszer neve PLT ( prednoleucotropin ).

És akkor jöjjön néhány kép a nyugdíjas öregúrról :)

Indulunk :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Megérkeztünk

Kép

Kép

Kép

Kép

A kert :)

Kép

Szomszédok

Kép

Jajj úgy élvezem én a kertet . . . :)

Kép

Kép

Kép

És ha már ott voltunk akkor útbaejtettünk két kutyusboltot és némi nasival tértünk haza :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#659HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 09:41 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Előzmény: Cintia (#658)
Epp esik (:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#658HozzászólásElküldve: 2016.07.12. 10:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Előzmény: szné.kézdi csilla (#657)

Átadom :)

Már nagyon várjuk a nyaralást és reméljük az időjárás is jó lesz, jelenleg 15 fok van náluk, azért ez mehetne egy picit feljebb. Mondjuk ezzel is elvagyok, csak ne essen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#657HozzászólásElküldve: 2016.07.10. 21:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Lordot puszilom!! Amikor Valdó itt lökdös , mindig eszembe jut.. két fekete vén medve..
Jó nyaralást!! és sok képet a szép Skóciáról is!!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#656HozzászólásElküldve: 2016.07.07. 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Egyre inkabb azt gondolom h Lily borzadaly. Bocsi Nora (:
Lordot imadom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#655HozzászólásElküldve: 2016.07.03. 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
A vendégeknek kétszer örülünk. Amikor jön és amikor megy :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#654HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Cintia (#653)

De kis cuki. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#653HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 20:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Egy kis beszámoló a kutyaszitterkedésről :)

Úgy indult a dolog, hogy kolleganőm megkérdezte bevállalnánk-e Lilyt amíg ők Magyarországon lesznek. Lily még fiatal és az utolsó oltása után nem telt el elég idő, hogy utazzon. Cuki és imádom, gondoltam miért ne?!
Nos ez egy elég rossz ötlet volt. Ugyan tudtuk, hogy nem szobatiszta, de Nóra azt mondta már ügyesebb.
Lily egyébként 4 hónapos ( már majdnem 5 ) és Jack Russel X Yorkie mix. Tüneményes, tele energiával és nagyon szórakoztató. Kivéve mikor 6x pisil be egy délután és 8x kakil egy nap. Sajnos szinte egyéltalán nincs megnevelve leszámítva, hogy ha hívjuk akkor visszajön. De a training padet nem használja, esőben nem hajlandó sétálni, mindenkire felugrál ( kutyára és emberre is ), nem megy a helyére, a földről mindent felzabál . . . stb.
Próbálkoztunk a nevelésével és elég jól ment, de sajnos félek, hogy nem értünk vele semmit, hiszen hazament és ugyanúgy nem lesz vele rendesen foglalkozva.
Nálunk például igen rendesen le volt mozgatva. Reggel besétált velem melóba ( 30 perc a parkon keresztül ) , napközben párszor kivittem, de persze nem csinált semmit , majd haza a parkon keresztül ahol elengedtem és hagytam rohangálni, vagy vittem a labdáját és jétszottunk, majd este még egy séta és itthon játék. Szépen kidőlt a a nap végére.
Na de mindegy. Már otthon van. Halleluja. Nekünk pedig visszatért minden a szokásos csendes hétköznapokba.

Kép

Kép

Egyik reggel Franky automatikusan Lord nyakörvéért és pórázáért nyúlt . . . végülis, jó a méret :)

Kép

És Lord ágya is pont elég nagy volt, hogy elférjen rajta

Kép

Kép

Kép

A függöny rendkívül érdekes volt, ahogy fújta a szél :)

Kép

Alapvetően jól elvoltak, de a vége felé Lord levakkantotta párszor. Akkor is amikor nem kellett volna.
Hogy merészelt pl csak úgy odafeküdni mellé?! Hallatlan :D

Kép

Kép

Szokásos fogadtatás

Kép

Kép

https://www.youtube.com/watch?v=XakGp5gK5YY

https://www.youtube.com/watch?v=MnuuyLgnGV0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csak úgy
#652HozzászólásElküldve: 2016.06.30. 17:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: FrankyLon (#650)

Zajlik az élet...
Jó nyaralást Nektek!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csak úgy
#651HozzászólásElküldve: 2016.06.30. 09:08 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Előzmény: FrankyLon (#650)
Remelem jo idotok lesz skotoknal!
Lordnak nagy puszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Csak úgy
#650HozzászólásElküldve: 2016.06.28. 22:08 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.21. 20:43
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: London, United Kingdom
Gondoltam írok pár sort, hogyan telnek napjaink az öreg úrral. Hosszas gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy egyenlőre maradunk a hagyományos gyógyszereknél. Lord még képes mozogni és nincsenek komoly fájdalmai. Ugyan egyre többször kell neki segíteni felállni, a séták néhány száz méterre korlátozódtak és gyakran lefekszik pihenni, de a jó az étvágya és ha nincs front a közérzete is. Ezen kívül, megfigyeltük, hogy ha más kutyák is vannak akkor kissé aktívabb, tehát több van benne mint amit mutat, mondhatjuk úgy is szeret kényelmeskedni, de az ő korában ez érthető.

Így a jelenlegi napi gyógyszeradagja Seraquin 2g 2x1, Carprive 50mg 2x1, Pardale 400mg 2x1 és Tramadol 50mg 3x1. Ezzel értük el eddig a legjobb a eredményt.

Van most egy vendégünk, Cintia barátnőjének a kiskutyája, egy ördög rossz, neveletlen 4 hónapos border terrier - yorki - jack russel terrier keverék kislány, aki imádni való, de az örületbe kerget. Még talán Lord bírja a legjobban, amikor a kis tökmag piszkálja és elege van rávakkant egy akkorát, hogy még én is felugrok a székből, aztán Lilly egyből tudja, hol a helye. Cintia biztosna tud majd feltölteni képket is, addig legyen elég a szöveges beszámoló. :)

Készülünk már a nyaralásra, július végén augusztus elején megyünk Skóciába, Edinburgh környéke lesz az uticél. Természtesen jön Lord baba is, egy nyaralót bérelünk a várostól nem messze egy kis skót faluban, nagy kert van hozzá, úgyhogy kutty is biztosan élvezni fogja. Egy kicsit tartok a négy és fél órás vonat úttól, persze nem végig a kocsijában lesz, de így is fárasztónak ígérkezik. Természetesen majd onnan is lesznek képek, meg élménybeszámoló is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#649HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 05:18 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Kitartás!! REméljük lesz megint egy jobb időszak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#648HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 19:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Előzmény: Fruzsi (#647)

Anno ont ezért kellett váltani egy másik gyógyszerről, mert nem bírta a gyomra, még gyomorvédő mellett sem, és kb 2 naponta hasmenése volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#647HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Cintia (#645)

Sok sok kitartást nektek és remélem javul Lord állapota. Ha nem jobb az emelt gyógyszerrel, nem lenne érdemes megprobalni mégis a másikat? Hatékony gyomorvedelem, probiotikum mellett, hogy segítsetek a berendszert... Hiszen azért nem törvényszerű a mellekhatas... És hátha.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#646HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 18:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Cintia (#645)
Remélem javul az állapota..nagyon szorítok neki..

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#645HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 18:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Sziasztok,

Sajnos rossz hirekkel jovok. Lord baba nincs tul jol. Hirtelen eleg rosszra fordult az allapota es szegenyke menni is alig tud. Fajdalmai vannak az izuletei miatt.
A labra allassal mar eddig is voltak problemai, de egyre tobbet kell neki segiteni es felemelni a pici popsijat. Gyakorlatilag a hatso labait magatol nem igazan hajlitja. Eddig is lassucska volt mar nagyon, de az utobbi par hetben meg rosszabb lett. Sajnos mar a sarokig is csak ugy tudott elmenni ha kozben 1-2x lefekudt pihenni.

Termeszetesen elmentunk vele orvoshoz, aki azt javasolta valtoztassunk kicist a gyogyszerei adagolasan a kovetkezo par hetben, illetve a vizfogyasztasat is merjuk. Ennek most mar majdnem 4 hete es sajnos semmi javulas ( habar tegnap elment a sarokig es csak ott fekudt le, de amig ezt nem teszi rendszeresen addig nem merek javulasrol beszelni ).

Ismet konzultaltunk a dokival, aki azt mondta csinalhatunk egy vizelet tesztet ha aggodunk, de igazabol Lord nagyon messze van a veszelyesnek velt hatartol ami napi 3.5 liter, o pedig meg egy litert sem iszik meg, raadasul nemreg volt vervetelen ahol neztek a vese mukodeset is es minden rendben volt.

A masik lehetoseg egy uj gyogyszer kiprobalasa lenne es az eddigi 2 elhagyasa, viszont ez hanyast es hasmenest okozhat. Szegenykenek igy is erzekeny a pocija, raadasul igy is naponta bekakil, nem merunk kockaztatni az uj gyogyszerrel.

RTG es MRI nala kizarva a korara es az allapotara valo tekintettel, altatni kene a vizsgalathoz es Filipe nem biztos benne, hogy fel tudna kelni belole.

A kocsi is kizarva, ugyanis a mellso labai is gyengek es izuletesek.

Ugyhogy maradunk az eppen aktualis emelt gyogyszeradagnal ( 3x Tramadol, 2x Carprieve, 2x Pardale, 2x Serqaquin ) es tovabbra is gyengeden masszirozzuk es tornaztatjuk picit, megprobaljuk kenyelmesse tenni az eletet amennyire lehet es remenykedunk, hogy javul egy picit.
Eleg sokat nyuszog es nyugtalan, de hozzank meg minidg bujik es ha reggeli / vacsoraido van akkor mintha semmi baja nem lenne ( legalabb arra a 2 percre ).

Nagyon szeretjuk es iszonyatosan rossz igy latni, de meg nem adtuk fel, remenykedunk, habar a doki is azt mondta, hogy fel kell keszitenunk magunkat a legrosszabbra es megbeszelni meddig erdemes elmenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#644HozzászólásElküldve: 2016.02.28. 23:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Sziasztok,

Ismét eltűntünk egy kicsit, de igazából semmi különös nem történik. Február 1-én voltunk dokibácsinál kontroll vizsgálaton, minden rendben, legközelebb csak 6 hónap múlva kell menni. Sikerült fogynia is kicist, merthogy karácsonykor ugye más vigyázott rá és plusz 3 kilóval tért haza, de annak a felét már leadta.

A hideget még mindig nem szereti, így most örül a lazulós otthon töltött napoknak. Habár azért néha-néha belefér egy nagyobb séta is, Valentín-napon például az egyik itteni menhely szervezett sétát, oda látogattunk el és Lord nagyon ügyesen lesétálta az egész távot, csak 1x feküdt le. ( A kocsija természetesen nálunk volt, szerintem élvezte, hogy hazafele abban ringatózott. )

Ma pedig meglátogattuk Lolát és Esztert és tartottunk egy RR tali napot :) /legközelebb beszervezzük Linát is :D /

És akkor jöjjenek a képek a mai napról...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#643HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
<3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#642HozzászólásElküldve: 2016.01.03. 01:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
A karacsony idén nem itthon telt, így Lordnak táborba kellett mennie. Nagy készülődés előzte meg a dolgot. Regisztráció, X oldal kitöltése, családlátogatás, összeismerkedés az ottani kutyákkal, de minden rendben ment. Lord egy nyugdíjas agár és egy 1.5 éves kissé hiper Jack Russel mellett töltötte a karácsonyt. Én meg persze bőgtem mikor otthagytuk.

Nagy volt az öröm mikor értementünk. Rögtön be is pisilt. :) Nagyon cukik voltak az ideiglenes családnál, habár annak kevésbé örültünk, hogy a kutya 5 nap alatt felszedett 2.5 kilót magára. Nyílván leesett némi extra nasi, de mindegy, most diétára van fogva. Ennek persze nem örül, de ez van.

A képek az első közös sétán készültek :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Azért egy kis nasi otthon is akad

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#641HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 22:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.09.28. 14:52
Hozzászólások: 96
Előzmény: Cintia (#639)

Ez a kep egeszen csodalatos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#640HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 10:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Boldog Új Évet!

Lord az esti séta és vacsi után bealudt és átaludta magát 2016-ba :) Szerencsére hidegen hagyták a petárda és tűzijáték hangok, mondjuk itt nem is volt olyan durva mint otthon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lord
#639HozzászólásElküldve: 2015.12.25. 16:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.19. 12:17
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: London
Boldog Karácsonyt!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 688 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség