Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 17:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Inda
#41HozzászólásElküldve: 2018.01.31. 19:37 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda megint üdvözletét küldi Németországból! Nagyon jól érzi magát, élvezi az életet, amit a fotók is megerősítenek :smt006 :smt023 :smt060 :smt038 :smt039 :smt041

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda
#40HozzászólásElküldve: 2016.03.31. 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Újabb infók érkeztek Indáról:
Nagyon jól érzi magát, tökéletes társa a család másik labijának, továbbra is kedves, bájos, szófogadó - olyan tipikus Inda :smt060

És néhány fotó:

Hiába a két fekhely, osztoznak egyen :lol:
Kép

Kép

Gazdi beszámolója alapján a lába tökéletes, vitamint szed rá és a szeme is jól van, teljes kis Indás bohóckodós életet él :smt023 :smt006 :smt007 :smt041 :smt026
Kép

A hóval is megküzdött, bár nekem olyan, mintha belepottyant volna a közepébe - hova tűntek a nyomok?! :roll: :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda
#39HozzászólásElküldve: 2015.08.03. 09:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Találtam egy kis írást és két új képet Indáról a PPH oldalán!
Bocs, de fordítani most nincs kapacitásom. :(

Idézet:
Liebe Inda, Du hast das große Los gezogen würde ich mal sagen! Ok, zugegeben, auch Deine Leute haben das große Los mit Dir gezogen, wenn ich so höre und lese, wie sehr Dein Frauchen von Dir schwärmt! Aber ehrlich gesagt, musste das alles auch wirklich toll werden, weil Du mit ganz unglaublich großer Freude im neuen Zuhause erwartet wurdest. Dein Frauchen hat sogar eine ganze Schule inklusive Direktor mit der Vorfreunde auf Dich angesteckt. Dabei war ich mir anfangs gar nicht so sicher, ob Du schnell ein Zuhause finden würdest, weil Du doch ein "Piratenmädchen" bist mit nur noch einem Äuglein und Deine Vorderbeine sind auch nicht so gerade wie bei anderen Hunden. Aber Dein Frauchen war sich sofort sicher, dass genau Du zu ihnen gehörst. Die bereits vorhandene Labbihündin Lani hat Dich ganz rücksichtsvoll und zurückhaltend willkommen geheißen, Dir das Ankommen so sehr leicht gemacht, sodass Du die anfänglichen kleinen Unsicherheiten ganz schnell ablegen konntest und gleich Dein wunderbares Wesen gezeigt hast. Dein Frauchen sagt, es ist, als wärst Du schon ewig da und dass Du einfach ein Schatz bist. Aus allen Nachrichten Deines Frauchens springt einem förmlich die Freude über Dich und die Liebe zu Dir entgegen. Schöner könnte ich es mir nicht vorstellen, deshalb wünsche ich Dir und Deiner Familie ein ganz wunderbares Leben zusammen und freu mich immer über Nachricht von Euch!

Deine Pusztahunde-Team


Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#38HozzászólásElküldve: 2015.07.12. 14:43 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda a hosszú út után megérkezett Németországba, ahol új gazdája már nagyon várta. Az út fáradalmainak egy részét már hortyogva kipihente, körbejárta új birodalmát és megismerkedett labitársával is. Ha jól sejtem most épp nagyokat hancúroznak és szaladgálnak fel-alá :-) :smt007 :smt008 :smt006 :smt007

Nagyon sok boldog, vidám, huncut, bújós gazdisévet kívánunk :smt006 :smt007 :smt008 :smt006 :smt007 :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#37HozzászólásElküldve: 2015.07.10. 11:28 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Indáról megint készült egy játékos videó :smt026

https://youtu.be/WJWMM5g27s8

(sajnos nem sikerül rendesen beileszteni a linket, csak így :? )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#36HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 23:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Inda játszik. :)


_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#35HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda továbbra is nagyon játékos :D és minden létező kutyához oda akar menni ;) , ha pedig nem lehet, akkor egész hangosan jelzi nemtetszését :roll:

Sophie-val együtt az utóbbi néhány nap nem túl kellemes reggelét feldobták nekünk egy kis performansszal :smt026 :smt026 :smt008 :smt008 :lol: :lol:
Minden reggel játszanak egy hatalmasat, meglehetősen viccesen előadva a dolgokat - nemnem, nincs róla videó, ilyen korán reggel képtelenek voltunk a felvételre :cry:

És a mai este nagy eseménye!!!!!! (főleg Sispem fog meglepődni :-P )
Este Inda hatalmasat játszott JACKSON-nal, igen a retrieveres Jacksonnal - egyformán édes a két kutya, ugyanolyan játékos mindkettő :smt008 :smt052
Már korábban is láttuk őt néhányszor a Ligetben, de csak most derült ki, hogy ki is ő valójában. Boldogan futkorászik, kergetőztek is egy nagyot, a lába köszöni jól van és nem zavarja az ide-oda szaladgálásban :smt023 :smt026 :smt006
Persze semmi fotókészítésre alkalmas eszköz nem volt senkinél sem :-o :-? :shock: De biztosan lesz még alkalom rá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#34HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 07:31 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: Sobrum (#31)

Nagyon aktív és jókedvű kutyus. Jól érzi magát a bőrében, ez jól látszik :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#33HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 16:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Sobrum (#31)De nagyon cukin úszkál! :)
Szombaton volt szerencsém megdögönyözni Indust. Olyan hihetetlenül cuki és annyira ízig-vérig labi, amennyire csak lehet! ;)
Pusszantom a drágaságot! :smt058

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#32HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Sobrum (#31)

:mrgreen: ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - van gazdajelöltje
#31HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda és a viziteszt: szombat reggel elvittük az ebeket Dunakeszire kicsit hűsölni a Dunába és Indából vizikutyát varázsolt két társa :smt026 :smt023

Az elején le-fel futkosott a parton, mi az hogy a többiek bementek a vízbe, ő pedig itt aggódik értük :roll: :cry: :twisted: , majd 1-2szer véletlenül a bedobott bot után eredt és összevizezte magát hasig :shock: , aztán rájött, hogy ez nem is olyan rossz és teljesen rákapott az úszásra :-P :-D :smt023

Íme a viedók:
Itt még kis óvatosan:
https://youtu.be/6fFXFJRy5jE

Folyik a küzdelem a bot birtoklásáért, amiben egyszer kétszer a többiek győzedelmeskedtek, de általában Inda bizonyult erősebbnek
https://youtu.be/Y1gp3pk6Y0I

Ezeken a videókon már kész vizikutya:
https://youtu.be/FunTy--YXMI
https://youtu.be/p9hVU6KBMYs

Hazafele jövet be kellett volna ugrania az autóba, de már erre sem maradt ereje, így beemeltük mi :lol: :o :P :smt041


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 12:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Sobrum (#27)

ÉÉééédes kiskutya, pattog, mint a labda :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 11:01 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Sobrum (#27)
Inda nekem az egyik legszebb kutyus mostanában az Egyesületnél.... :P :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 10:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Sobrum (#27)

Nagyon cuki. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 10:36 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Megérkezett a játékos videó Indáról - itt szépen, visszafogottan játszanak, szaladgálás nélkül :lol:

https://youtu.be/BEPYRC4QKI0



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 08:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Inda egy energiabomba!!! Csak egyszer próbáltam rá vigyázni hosszabb ideig (úgy fél órát) de egy pillanatra sem állt meg!!! :) :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 05:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.07. 05:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: veresegyhaz
Sziasztok!
Pár kép a kis kacsintó kutyusról! Nagyon édes!
Inda képtára
Kép
Inda képtára
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 22:00 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Indával (és két másik társával, az álretriverekkel) a hétvégén kilátogattunk a Gyereknapra a Millenárisra. Nagyon jól érezte magát és rengeteg simit, babusgatást begyűjtött magának.

Szemével kapcsolatban: a gyerekek pillanatok alatt megértették és elfogadták, hogy miért ilyen a szeme - sérült és ő örökre így csukva tartja, de ez nem zavarja a mindennapi életben, ettől még boldogan odabújik mindenkihez, vidáman ugrabugrál és mindent pontosan ugyanúgy tesz, mint kétszemű társai. Ő nem egy szegény kutya, hanem egy boldog, vidám kis kutyus, aki élvezi az életet és imádja a társaságot.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
itt már egy kicsit elfáradtam a sok simiben :smt039


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 15:58 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Döbbenet h milyen hamar összeszoknak !!! Édes jó kutyus ez az Inda!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 18:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Mára hoztam egy rövid Inda szösszenetet:
Este a mi két kutyánkkal leugrottam az állatorvoshoz, nem tartott sokáig maximum fél óra, addig párom otthon maradt Indával. Induláskor bezárta magához a belső szobába, nehogy eszébe jusson kisurranni a többiekkel, majd miután kiengedte fel s alá járkált a lakásban, nem értette hova tűnt a két pajtija és minden négyzetcentimétert tűvé tett értük!!! :? Nem is nyugodott meg egészen addig míg vissza nem értünk :D

Jó hírem is van: Indát teljesen szobatisztává nyilvánítottuk :smt023

Felmerülhet a kérdés: Inda lábai hogy bírják a terhelést? Tökéletesen. Sétáltatás közben folyamatosan szaladgál vagy inkább rohangálásnak nevezném, éppen úgy mint egy kiegyensúlyozott kölyök - vidáman és boldogan, a világ dolgaival és néha a gazdi hívó szavával mit sem törődve :twisted: . Ráadásul hozzánk séta után lépcsőn kell felcammogni a 3. (!) emeletre, mert nincsen lift, de őt ez sem zavarja. (viszonyításként: egy másik kutya aki nálunk volt minden fordulóban megállt az első néhány napban, mert annyira rossz volt a kondija. Ehhez képest Inda néhány napon át egyszer, azaz egyszer pihent, de nem azért, mert fájt a lába, hanem mert egyszerűen fáradt volt a sok szaladgálás után - azóta pedig nemes egyszerűséggel felszalad).

Az utóbbi héten volt viharosabb időjárás is, és majdhogynem a füle botját sem mozgatta, illetve egyszer megogrott, de attól a csattanástól még én is megugrottam :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 20:00 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Megint hoztunk Indáról képeket és mindenféle dolgokat :P

Inda folyamatosan tanul és nagyon jól viselkedik és természetesen továbbra is a játék a lételeme - játékból sosem elég címszóval és a bőség zavara is sokszor fennáll:
Kép

Kép

Persze nem mindig csak játékról van szó, nagyon ügyesen leül a másik két társával együtt és megvárja míg hozzá is elérünk a jutalomfalattal - ő kapja utoljára, de türelmes és kivárja:
Kép
Ma amikor megkapták a "marad" parancsot mindhárman megálltak egy helyben, pedig csábító volt a sok csirkecsont, amit egy kétlábú vitt :lol: Inda esetében a falkaszellem működött tökéletesen, mert neki ezt még külön nem tanítottuk és ha a "nagyok" megállnak, biztosan neki is azt kell tennie :smt041

Korábban írtam már, hogy autóban nagyon ügyesen utazik, íme a bizonyíték - a képen épp nézelődik a hátsó ülésre támaszkodva, de ha nem mondjuk, hogy menjen oda fel, akkor le sem tudjuk fotózni, mert csak hátul pihenget…. :P

Kép

Városligetben szombat reggel kölyökparádé volt, amiből Inda sem maradhatott ki:
Kép

A sok játék után a bokor alatt a hűvös földön édes a pihenés - szigorúan csak úgy, ha mi is ott vagyunk, még szerencse, hogy épp mellette van az asztal :)
Kép

Kép

Ha valaki eddig esetleg nem szeretett bele, most biztosan megteszi :smt008
Kép

És a ráadás :smt007
Kép

A lába és a szeme továbbra sem zavarja semmiben. Példát lehet venni tőle boldogságból és vidámságból. Korábbi mottója mellé - Játék az élet - nyugodtan beírhatok egy újabbat: AZ ÉLET SZÉP :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2015.05.19. 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Hétvégén újabb képeket készítettünk Indáról játék közben, hiszen számára JÁTÉK AZ ÉLET :smt006 :smt023
Leírhatatlanul vidám, játékos, barátságos és még mindig imádja a simiket. A képek magukért beszélnek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Folyamatosan tanul és nagyon nagy előrelépés, hogy már a mi kutyáinkkal együtt eszik, nem féltékény az ennivalóra, tiszteletben tartja a többiek elemózsiáját és megkezdődött az "elrontása" is :smt026
Ma a ligetben egy 6 éves kislány teljesen beleszerelmesedett :smt007
Amit felfedeztünk, hogy a bottal járó emberektől fél :(
A lakásban bármit előhagyhatunk (ruha, könyvek, papírok) minden érintetlenül ott marad, ahol hagytuk, ágyra sem ugrál fel :!: Szobatisztaságára nem panaszkodunk, már nagyon rendesen viselkedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 17:17 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sobrum (#17)

Engem is annyira rabul ejt, szinte elcsábulok tőle. Várom a lottó nyereményt én is, de nagyon, nagyon mert akkor már indulnék is rögtön érte. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 13:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Sobrum (#17)Annyira szép, jóságos pofija van Indusnak!!! :smt055 És milyen szuper kisugárzása lehet, ha még Sophie is beadja a derekát és hajlandó játszani vele! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 12:47 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Mindkét képen látni fogjátok a szemem, nem akarok semmit sem takargatni, és higgyétek el, hogy engem nem zavar (légyszíves titeket se zavarjon), látok mindent így is és felnőttek, fiatalok, kisgyerekek is egyformán szeretnek és simogatnak, én pedig mindenkinek kedveskedem :smt058

Nagyon szeretem a rongycsontot rágcsálni, de még jobb, ha dobálja valaki
Kép

Nagyobb kivágásban a tegnapi képről, hogy mindenki jól lásson
Kép

A város zajait és szagait még szokom, minden teljesen leköti a figyelmemet.

Most épp megérdemelten pihegek, mert egy hatalmasat játszottam/ugrabugráltam a többiekkel (videó este lesz róla).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Inda - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 23:21 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda a kis szeleburdiságával teljesen beilleszkedett a "csapatba" és Sophie már terelgeti mellőle a kutyákat, akik kellemetlenkednek vagy nem megfelelően viselkednek (szerencsére nem sok ilyen akad).

Készítettünk a Ligetben néhány fotót:

Inda vagyok, a tündérbogár - mindenki kedvence
Kép
Kép

Nagyon szeretek mozogni és ideiglenes gazdáim hagyják is, hogy viszonylag szabadon mászkáljak (bár néha rálépnek a 10 méteres madzag végére, ezért inkább úgy döntöttem, hogy a hívó szóra visszacsattogok hozzájuk és még jutalomfalatot is kapok - micsoda üzlet!!!)
Kép

Néha azért pihenek is egyet a haverokkal (Sophie-val a testőrrel, a háttérben pedig a másik pajti)
Kép

Ezen a videón látszik milyen ügyes vagyok, hiszen felolvasztottam 'Jégkirálynőt' és remekül elugrabugrálunk a lakásban, néha még a másik pajtit is bevesszük (még mielőtt bárki rosszra gondolna, nem bosszantjuk a szomszédokat, alattunk üres a lakás). Figyeljétek milyen viccesen vakkantgatok játék közben:
https://youtu.be/yweGQUK8YYc

Ezeken a képeken látszik, hogy nem is olyan rossz a lábam, tudok szépen sétálni, nem is fáj, én nem is tudom, hogy másmilyennek kellene lennie, én így is boldog vagyok.
Itt már kicsit lihegek a sok szaladgálástól, pedig séta közben is mindig kapok vizet:
Kép

Kép

Futni is jól tudok:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 19:13 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Előzmény: Sobrum (#13)
Nagyon édes, kis vidám kutyus :) Imádnivaló, hogy milyen szeleburdin ugrál :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 07:03 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Sobrum (#13)
Gyönyörű! <3 És milyen boldog a videón. :D :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2015.05.10. 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Inda tegnap este megérkezett hozzánk és az autóutat nagyon jól bírta - a hosszú séta után végigaludta vagy inkább csak próbálta, mert Eby időnként bizony egészen aktívan viselkedett :o (őt egy másik ideiglenes gazdihoz hoztuk Érdre)
Kép

Az éjszakát szépen végigaludta, tiszteletben tartva a csendet és a nyugalmat. Lefekvés előtt egy kis játékra hívta Sophie-t, aki meglepő módon kötélnek állt és egy kicsit ugrabugráltak.

Ma kezdte el szokni a nagyvárosi létet és mindenre rácsodálkozik, minden elvonja a figyelmét és rendkívül érdeklődő. A Városligetben a sétálók nagy kedvence, amit ki is használ és begyűjti a lehető legtöbb simogatást. A kutyákhoz is kedvesen, barátságosan közeledik és jókat játszik velük.
https://youtu.be/QfgTOftC83U
https://youtu.be/BizqRlysWRw
Kép

A szeme nagyon szépen gyógyul, úgy látjuk, hogy egyáltalán semmiben sem zavarja.
Kép
Kép
Kép

A lába pedig pláne nem, ugyanolyan boldogan szaladgál, mint a többi kutya és a legtöbb embernek fel sem tűnt, hogy bármi másképp lenne, mint egyébként megszokott.
https://youtu.be/PkWRARHZJeg

A lakásban nem rongál, követ minket mindenhova és a tiltott zónák küszöbénél megáll, onnan figyel, de azért még így is van mit tanulnia. Amint ránézünk elkezdi csóválni a farkát és mindig kedveskedik, rendkívül barátságos.
Kép

(a képeket valami miatt elforgatta a rendszer)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#10)

Hümmm, várakozáson felül csinos kiskutty :D .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 15:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Szóval Inda így fut:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 15:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Inda jól van, szeme alakulóban, de jobban szerettem volna, ha gyorsabban gyógyul.
Inda mindenkivel kijövő, barátságos, tűzről pattant, de elég kiegyensúlyozott természetű labika.
Végre eljutottam odáig, hogy a múlt hétvégi, meg a mostani képeket megcsináljam, megszerkesszem, így kissé ömlesztve hozom mind a két adagot.

Még a hozzánk kerülésekor csináltam egy videót is, amin látszik a mozgása. Szerencsére a medvetalpa nem zavarja őt, a mozgatással, kiegészítő táplálékokkal pedig reméljük, hogy drasztikus javulás is várható. De ezt a jövő fogja eldönteni, természetesen...

Kép

Kép

Kép

Kép


Ezek a frissek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A szeme helyén a seb be fog gyógyulni, és a borotválás helyén is visszanő a szőr. Így lényegében a végeredmény esztétikus lesz, csak kis idő kell még neki rá. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 19:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
FUVART KERESÜNK INDA SZÁMÁRA!!!
Dunaföldvárról utazhatna Budapestre (Városliget mellé) április 30-án.
Ideiglenes gazdijai 15.30-tól tudnák fogadni, hogy a hosszú hétvégét már ne a kórházban, hanem családi környezetben tölthesse!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Inda jól van.
Ma átesett az ivartalanításon is.

Lábát megszakértettem a Főorvos úrral is, abban egyeztünk, hogy nincs fájdalma, aktív, jókedvű, még ha csak esztétikai hiba is maradna a lába, elvan vele. Azért nem látjuk értelmét azonnal műteni, hogy kiegyensítsük csakazértis, de ennek az az ára, hogy egy merevízületet hozunk létre mindkét csuklójában.

Úgy döntöttünk, időt adunk neki:
- kap sok-sok zöldkagylókivonatot, ízületvédőt, szalag-erősítő gyógyszert
- és a mindent elven ráállítjuk egy ízületvédős tápra is.

Ezek sajnos nem lesznek olcsók, de ha használ, akkor olcsóbb, mint egy műtét és a kutyának is sokkal jobb.
Inda hátrányban van, mert ezt párhónapos-féléves korban sokkal szerencsésebb kezelni, ő meg kb. 1 éves. Viszont szerencsére mégsem annyira öreg kutya, bízunk a regenerációs képességében.

Emellett nagyon fontos lenne számára egy ideiglenes befogadó. Ahol jöhet-mehet, mozoghat, sőt, mozgatják, akár úsztatják, használnia kell a lábait. A tapasztalat az, hogy ez is csodákra képes ilyenkor!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Fáni, Fáncsi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 21:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Előzmény: Sispem (#4)

Ha lesz majd egy vagányabb labi fiú, akkor javasolnám a "Cövek" nevet. így hívták a kutyát a Tom és Jerry-ben. Nekem nagyon tetszik, és egyedi.




Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Sispem (#4)

Hát, öööö, legyen Inda... :oops: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 20:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#3)Lehet, hogy elfogytak a nevek?! :P Kifli, Vekni, Inda, Tilda...? Tőlem ennyire futotta ma. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Sispem (#2)

Mindkettő volt már. :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 09:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#1)Nekem a Prézli/Rézi ugrott be így első ránézésre?! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Inda
#1HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
A hét elején került a szentesi menhelyre ez a fiatal, kedves labilány.
Lába és vélhetően szeme is fejlődési rendellenesség/táplálási hiány miatt nem megfelelően alakult, lehetséges, ez volt az oka szélnek eresztésének...
Ezeket holnaptól vizsgálgatjuk, én egyelőre szeretném hinni, hogy nem lesznek komoly gondok, csak rémisztő az első, elénk táruló kép...

Neve még nincs. Fáradt vagyok, elhagyott a fantáziám - valószínűleg sokak örömére... :lol: 8-)
Szóval valami jó nevet keres.

Első lendületből kedves, bájos, pórázképes kutya, aki kicsit meglepődött a változásoktól.
Formás, egyébként kifejezetten dekoratív kutya!
Szívféreg tesztje negatív! (Továbbá negatív Lyme-kórra, Anaplasmára, Erlichiára is, és persze mikrofiláriára is.)
Bár 17 órára vártuk, de 21 körül érkezett meg, így nem sokat törődtem még vele. Kapott oltást, féreghajtót, spot ont, megcsináltam a tesztjét, hogy nyugodtan aludjak, de minden más holnapra marad...
Első saccra 1-2 éves lehet, de holnap megnézem alaposabban is.

Labika kedves, bájos, karantén, állapotának kezelése, ivartalanítás után gazdát vagy ideiglenes befogadót keres. Megismerése most kezdődök.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Szentesi labi szuka képtára

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség