Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.24. 22:59

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - van gazdajelöltje
#19HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 21:33 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Sispem (#18)
Hát igen, hétfő óta Jami már éli a boldog gazdis kutyák életét. Nem volt könnyű elengedni, hiszen minden túlzás nélkül mondhatom, hogy ő egy álomkutya.
Nagyon hamar beilleszkedett a családba, ahol imádják. Ezt persze Jami is viszonozza.
Ma kaptam képeket is, a godi kirándulásról.

Kép
Sztárfotó, nem csak jó, de gyönyörű is :)

Kép
Imádjatok alattvalók :mrgreen:

Kép
Gazdi, mehetek a vízbe?

Hosszú boldog gazdis éveket kívánok! :smt006

Kép
Mennyi érdekes illat...

Kép
Az egyik kisgazdámmal :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - van gazdajelöltje
#18HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 19:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Jaminára rátalált az álomgazdi, vagyis az álomcsalád. :smt023
Több kutyával kapcsolatban egyeztettünk a gazdikkal, de végül újra és újra Jaminál kötöttünk ki és Jami végül tényleg csak rájuk várt. :smt049
Már az első találkozásuktól nagy volt a szerelem, ami csak tovább mélyült és mélyül, ha lehet ezt egyáltalán fokozni. :)
Beszámolók és képek Évától és a gazdiktól, én pedig még egyszer nagyon sok boldog közös évet kívánok a kibővült családnak! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.10.30. 18:40 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma ismét nagy sétát tettünk Jamival. És persze Maci is elkísért minket.
A kerítés mögött tomboló kutyák egyáltalán nem izgatták egyik kutyát sem Aztán az egyik kerítés mögül odajött hozzánk egy cica. A lábamhoz dörgölődzött, majd Macival összeszagoltak és Jami is megszagolgatta, ezután a cica odadörgölődzött Jamihoz. A két kutya annyira meglepődött, hogy elfelejtették megkergetni a cicát- :).
Tehát a cicateszt negatív lett :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 16:00 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Lia (#15)
Bizony :). Jami és Myra egész jól kijönnek egymással. És ez nagy szó, Jami az első olyan idi, akit Myra figyelemre méltat.
Azt hiszem, nem csak az idik változnak nálam, hanem Myra is nyitottabb lett, mióta időről-időre megjelennek nálunk az új kuttyok :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 14:06 
Offline

Csatlakozott: 2016.06.01. 20:48
Hozzászólások: 9
Nagyon édes <3 és milyen jól összebarátkozott Myrával :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.10.25. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma a szokásos módon, jó későn értem haza.
Ilyenkor a három bundás hatalmas lelkesedéssel fogad. Myra és Jami eljárja a goldi táncot, Maci pedig faltó-falig rohangál és szökdécsel. Irtó jópofa kis fickó :lol:

A nagy szeretgetés és simiáradat után az első, hogy a csapat megkapja a vacsoráját. Amikor hozzánk került, Jami rögtön megértette, hogy nálunk mi a rend, nagyon szépen vita nélkül, békésen esznek mind a hárman.

Vacsi után pedig, mint tudjuk, édes a pihenés :mrgreen:

Amíg ma főztem, úgy helyezkedtek el a nappali bejáratánál, hogy szemmel tarthassák minden lépésemet. Persze nagy figyelem baromi fárasztó, még akár bele is lehet aludni.
Íme a bizonyíték! Annyira belefeledkeztek a koncentrálásba, hogy összenőttek :twisted:
Kép

Maci a háttérből félszemmel figyeli a sziámi ikreket. :smt015
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Szokásos esti életkép esti életkép a TV előtt

Kép
Jami a lábamnál

Kép
Maci a kuckójában, a fotel mellett

Kép
Myra pedig a teljes ellazulás állapotában (még horkolt is :lol: )

Úgy tűnik egyikük sem volt oda a ma esti műsorokért :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: peva (#11)

Annyira szépséges, hogy csak lesek!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.10.15. 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Jami meglehetősen jól érzi magát. :smt026
Meg van róla győződve, hogy az emberek kizárólag azért vannak, hogy reggeltől estig csak őt simogassák.
Ma este is kibulizta magának a simót a kisasszony... és persze most is itt fekszik a nappaliban a lábamnál és elégedetten szuszog. :smt015

És most meséljenek a képek
Kép
Kép
Kép

Ugye nem lehet nem szeretni :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.10.13. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Tegnap Jamival az állatorvosnál voltunk varratszedésen. Sajna az autóba beugrás még nem megy, be kell pakolni a kisasszonyt :twisted: .
Amikor már bent van az autóban, akkor megnyugszik, lefekszik és figyeli, hogy hová megyünk. A kiszállásra már rá lehet venni.
Az állatorvoshoz azért nem nagy lendülettel ment be, de amikor bent voltunk a váróban, már újra vigyorgott a feje :D .

A vizsgáló asztalon nyugodtan feküdt. Igaz, a doki néninek nem sok munkát hagyott, mert a varratai nagy részét már 2 napja kiszedte, csak a maradékot kellett kicsipegetni.
Mivel első perctől kezdve kapja a szőr regeneráló vitamint, a szőre selymes, puha lett. Persze az is lehet, hogy az állandó simogatástól lett ilyen puha. :lol:
Jami a doki nénit és az asszisztensét is elkápráztatta. A vizsgálat után, amikor lekerült a vizsgáló asztalról, odabújt hozzájuk és begyűjtötte a simiket. Amíg a kezelési lapra vártunk, a váróteremben egy másik gazdi szívét is elrabolta.
Egyszóval a kiscsaj pillanatok alatt a rendelő sztárja lett. :smt055 Nem lehet nem imádni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: bocika1128 (#8)
Hát még a viselkedése.
Tényleg ő az álomkutya. Totál probléma mentes. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.10.11. 23:32 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.12. 10:51
Hozzászólások: 60
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Annyira édes❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 14:19 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Kép
Jami portré


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 14:18 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma ismét voltunk sétálni Jamival.
Arra voltam kíváncsi, hogy hogyan viselkedik forgalmas, emberekkel teli úton.
Jelesre vizsgázott :smt026
Az emberekhez nem megy oda tolakodni, ha megsimizik, azt kedvesen elfogadja. A séta egy aluljárón vitt keresztül, jó sok lépcsővel. Először megtorpan a lépcső tetején, de egy kis rábeszélésre megindult és végigcsinálta az akadályt :smt026
Jaminak a póráz tényleg csak azért kell, hogy irányítsák. Egyáltalán nem húz, járdaszélén leültethető.
Ideális séta partner :smt059


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jamina - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 12:21 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Jamival egy hosszú sétát tettünk ebben a csípős, de napsütéses időben.
Az igaz, hogy ilyen feslett ruhában :mrgreen: nem igazán illő utcára menni, mert egy erkölcsös hölgy nem mászkálhatna így, de a szükség törvényt bont :).
Kíváncsi voltam, hogyan viselkedik séta közben.
Amikor feltettem rá a hámot és a pórázt, nagyon boldog volt. Látszik, hogy nem először sétál. Semmilyen rettegés nem volt benne, ahogy kiléptünk a kapun. Azt már látom, hogy sikerült elnyernem a bizalmát, nem hiába az a rengeteg simi :lol: -

Kép
Ahogy a képen látszik, séta közben bármikor behívható. Ha szólok neki, rögtön a lábam elé ül és figyel, mi a következő feladat. Igaz, hogy ezt még csak pórázon gyakoroltuk, de kitűnőre vizsgázott ;)

Kép
A kép tanúsága szerint, a póráz laza, egyáltalán nem húz (kéretik a ruházatot nem megszólni :oops: )

Kép
Séta közben végig csóvált, ahogy az egy igazi goldihoz illik.

A kerítés mögül acsarkodó kutyák egyáltalán nem érdekelték. Egy-egy hangosabb ismeretlen zajra (valamelyik háznál épp a redőnyt húzták fel) egy pillanatra megrettent, de aztán sétált tovább.

Eddigi tapasztalatom szerint egy álom kutya. :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: peva (#3)
Többiektől reméljük hamarosan megtanulja mi a játék :P Addig simogasd szorgosan :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 19:57 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Eltelt az első nap Jamival.
Hihetetlenül kedves ez a kutyalány. Nagyon vágyik a szeretetre, az emberközelségre. Nem tolakodó, nagyon intelligensen jelzi, hogy ő is itt van és tessék simizni, lehetőleg reggeltől estig.
Az éjszakát nyugodtan átaludta.
Szobatiszta. Ismeri az ÜL, FEKSZIK, MARAD parancsszavakat, és meg is csinálja ;) .
Jami valamelyik őse valószínűleg a macskafélék családjába tartozhatott. Ugyanis tegnap, amikor hazaértünk, elkezdtem őt simogatni, hogy oldjam a félelmét. Amikor hozzáértem, morgó hangot adott. Nem értettem, mert sem a testtartása, sem a tekintete nem sugárzott agressziót. Nem hagytam abba a simogatást és rájöttem, hogy nem morog, hanem egyfajta horkoló hangot ad. Kvázi dorombol. Ezt a szokását azóta is gyakorolja :lol:.
Az itthoni plüssök az utóbbi időben elkoptak, így ma vettem hármat, hogy mindegyik kutyának legyen. Maci egyből rárepült az egyikre, Myra is elvett egyet. Jaminak azonban hiába mutattam meg, egyáltalán nem érdekelte.
Ugyanígy tett a labdával is :cry: .

Kép
íme egy fotó a simogatást váró Jamiról. Lehet, hogy nem igazán szalonképes, de elkezdte lebontani magáról a rucit. Talán nem szereti a színét :mrgreen:

Kép
Jami elfoglalta a helyét az erkélyajtó mellett. Innen a kertet is szemmel tudja tartani :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2016.10.06. 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Jamit ma este hoztam el a Felicavet-től.
Amikor kihozták, elköszöntünk és elindultam vele a kocsi felé. Egy kicsit sétáltunk, hogy oldódjon, aztán megpróbáltam rávenni, hogy beszálljon az autóba. Még felemelni sem tudtam, mert lehasalt a földre és eggyé vált az aszfalttal. :mrgreen:
Szégyen szemre visszakullogtunk a rendelőbe segítségért :cry: . Jött is egy segéd srác, akinek sikerült felemelnie és betenni a kocsiba. Onnan már zökkenőmentes volt a hazaút.
Itthon már csak egy kis nógatásra volt szükség, hogy kiszálljon. Myrával és Macival egy rövid összeszagolás és kész :).
Egy kis körbeismerkedés után közös vacsora. Közben rengeteg simi, mert azt Jami nagyon szereti.
Látszik rajta, hogy egyelőre nem tudja, mit gondoljon, de szeretet veszi körül, így biztosan gyorsan megnyugszik és végre érzi majd, hogy most már csak jó dolgok várják.
Biztosan hamar eljön érte az álomgazdi.
Képek még nem készültek, de igyekszem holnap pótolni a hiányosságot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Jamina - In Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Jamina 7 éves golden retriever szuka. Gazdája családi okok miatt vált meg tőle.
Jamina nagyszerű egészségi állapotnak örvend, jó a vérlaborja, megfelelő vizsgálati eredményeket kaptunk tőle, szívférgesség tesztje negatív. Holnap lesz ivartalanítva, ezt követően gazdát, ideiglenes befogadót keres. Megismerése részünkről most kezdődik, egyébként nyugodt, barátságos, más kutyákkal jól kijövő kutyának írták le.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Kérjük, támogasd új kutyánkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Jamina képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség