Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 11:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#74HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 16:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Asszem Sallykét 'elrontottam'... :D
Fel szoktam őt is hívni magam mellé a kanapéra, mikor este tévézünk, vagy a gépnél ülök (az is a kanapéról működik, vez.nélküli billentyűzettel).
Este elmentem fürdeni. Lányokat a helyükön hagytam. Mire visszaértem, Sally bamba-álmos fejjel, a kanapéról pislogott rám. :mrgreen:

Ma délután megint jó alaposan átfésültem, és megint ritkítottam kicsit a bundáján. Tudom, aki most látná, azt mondaná: kövér, és rengeteg a szőre. De ők nem látták, 'honnan' jött!!! Iszonyú elhanyagolt, koszos, büdös... nem is tudom leírni, milyen volt.
Ma, mikor átkeféltem jó alaposan, befújkáltam a furminatorhoz kapott ápoló sampon-sprayvel. Nem kell szárítani (magától kb. 10 perc alatt száraz), előtte vizezni a kutyát, és utána nem kell öblíteni. Illatos, és szép lesz tőle a bundája.
Na hát Sallyke szőre a folyamatos gondoskodásnak hála szép tiszta, fényes, ápolt... És SOKKAL kevesebb, mint két hete.
Én nagyon szépnek látom. Egy gyönyörű, ápolt krémszínű bunda, szép piros kendővel.

És ezt én elég nehezen ítélem meg, hiszen minden nap látom, de mintha egy-két kilócska lement volna már...
Lehet, hétfőn elviszem megmérni. :) Van egy doki, akit annyira ugyan nem csípek, de van földbe épített mérlege. :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#73HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 10:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
igen? a virsli is sovány? az tök jó! akkor azt is fog kapni :D
a sajttal sokszor az a gondom, hogy nem tudom zsebrevágni. vonka viszont amíg tudja, hogy nálam van a kaja, addig folyamatosan csak ül előttem :D
amúgy ez a light kaja akár jutifalatnak is jó lesz, ha nem akar majd zöldségeket enni...remélem.

egyébként nálunk tényleg ez a jutifalat kérdés a legnagyobb gond. azt mostmár sikerült elérni a családnál, hogy ők csak akkor adjanak vonkának kaját, ha én nem vagyok, de akkor se nagyon. szóval szinte csak én adok neki jutifalatot, így egész jól tartható a súlya :). viszont így is rossz ez a jutalomfalat ügy. jó lenne, ha sokat adhatnék neki, ha ezen kb nem is kellene gondolkozni...mármint hogy mennyit adok neki...
egyébként most szed vonka egy vitamint, amit tök szeret, szóval alapból ezt kapja jutalomfalatnak. csak sajnos ebből sem szabad túl sokat adni....

Elozmeny: annazara (33663)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#72HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 09:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: evi (33662)
Persze jutifalatnak, tanuláskor Zara sem tápot kap, hanem csak virslit. Abban aztán nem sok tápérték van... Ritkán sovány sajtdarabkák, vagy almadarabkák (egészen kicsik mindenből), de leginkább mini virslifalatok. :smt039

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#71HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
hát én sem értek hozzá....csak úgy megtetszett ez a light táp ötlet :D
viszont ez a zöldség nasi nagyon tetszik! ki fogom próbálni! almát nyersen, répát főve? egyenlőre nem tudom, hogy vonka szereti-e a zöldséget, gyümölcsöt. főve a kajájában persze mindig ette, de ha főzés közben dobtam neki valamit, azzal csak játszott....nem ette meg...
viszont nagyon jó lenne valami fogyis nasi, mert mostanában az van, hogy nem tanulgatunk túl sokat, nehogy túl sokat egyen :(

Elozmeny: annazara (33641)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#70HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 06:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: evi (33614)

Hát én azért nem vagyok egy nagy táplálkozásügyi szakértő. :mrgreen:
Én a light tápot túlsúlyos, és hízékony ebzetnek adnám... Éhenkórásznak (melyik retriever nem az? :lol: ) normál tápot, és inkább nasinak nem hízlaló dolgokat (almát, főtt répát mértékkel, zöldséget...)
;)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#69HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 06:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: Onami (33617)
Szuper, akkor vasárnap találkozunk! ;) :smt039

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#68HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.12. 06:06
Hozzászólások: 6
Elozmeny: annazara (33554)

Köszönöm,a kedves válaszleveled!
Miden képen azon leszek hogy ott legyek az örökbefogadó napon!:P
Szép éjszakát nektek :smt039 !

Réka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#67HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 20:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
na, az tök jó.
mármint ehhez nem értek, nálunk eddig max ilyen 3 kilónyi fogyás volt, az meg könnyen ment :)
jó ez a light táp nagyon!
ezt csak fogyókúránál érdemes adni, vagy amúgyis?
mármint egy extra éhenkórásznak nem lenne jó ilyenből adni sokat?

Elozmeny: annazara (33610)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#66HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 20:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Csendélet... :smt055 :smt055
Kép

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#65HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 20:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: evi (33600)
Visszanéztem a 2008-as fotóit... Májusban érkezett hozzánk kb. olyan kondiban, mint most, és jó három hónappal később a fotókon már egy normál súlyú goldenlányka van. Szóval 3 hónap alatt szépen lefogyott, akkor PERRO Light-ot evett, jutifalatnak almát, répát, ilyesmit.
Megkapja az adagját most is a tápból (kb. 35 deka - az etetési útmutató szerint 100 deka/~8 testtömeg kg, azaz az ő ideális súlya mondjuk 30 kiló, tehát úgy 37 deka az adagja) , csak lájtból, így nem éhezik. Skinners Light&Senior van, és semmi egyéb cucc, ami hizlalhatna (kis natúr kefír a vacsira, és sétánál pár karika virsli).

Máris jóval könnyebben mozog, mint két hete. Ma levittük a teniszlabdáját, és mikor Zara másfelé nézett :mrgreen: , akkor eldobtam neki, és boldogan szaladt érte. :D

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#64HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
egyébként mennyi idő alatt tudja ezt a 10 kilót lefogyni?
mert gondolom mint az embereknél, nála sem egészséges egy expressz diéta....hanem a havi 1 kiló mínusz az ideális, nem?
vagy ezek a diétás kaják pont erre vannak beállítva?

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#63HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 15:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Hú, de jó volna elmenni, de nekünk most családi programunk van, bár ha összejön szombatra, akkor lehet, h a vasárnap szabad lenne, és fel tudnék menni segíteni esetleg.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#62HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 14:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: Onami (33541)

Szia!

Igen, Neked írtam, csak nem akartam Pamut topicjában foglalni a helyet. :)

Sallyke abszolút elvan lakásban. Magam is meglepődtem, mennyire problémamentes. Asszem valamelyik múltheti hozzászólásomban már említettem is, hogy lehet, ellenne ő lakásban is, és hát ez azóta még nyilvánvalóbbá vált. :)
Nálunk úgy van a menetrend, hogy este 8-9 között van legkésőbb séta, és utána reggel 6 - fél 7kor. Simán kibírja.
Ezután 2-kor érek haza, akkor van a második séta, este pedig a harmadik.
Van, hogy ha sok időm van, akkor van 4-dik séta is, mondjuk péntek délután már szabadabb vagyok, és hétvégén meg mindkét nap szoktam velük erdőbe menni.

Hát a futás jó kérdés... Egyelőre plusz kilók miatt nem egy őrülten rohangászós típus, le kell előbb fogynia, és akkor a szíve és az ízületei is megkönnyebbülnek.
A versenysúlya anno 29 kiló volt, és ha ezt újra eléri, akkor ki tudja? Talán egy lájtosabb kocogást bírna, de addig még szeretném megröntgeneztetni a csípőjét (bár lehet, erre már nem nálam kerül sor :oops: )
(Bevallom, ma már több soron megkönnyeztem a dolgot, nagyon fog hiányozni a kis jegesmacim :oops: )

Sally nagyon szeretnivaló, és szeretéhes kutya. Nagyon szófogadó, pórázon is egyre szebben közlekedik...
Szívszorítóan hálás azért, hogy vannak emberek körülötte, hogy szeretik, simogatják - és a gazdi egy szavába kerül, és Sallyke 'láthatatlanná' válik, megy pihenni a kis helyére, aztán el sem megy onnan, míg nem hívja valaki.
Problémamentes, igazi kis tündér.

:oops: :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#61HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 12:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Onami (33541)

Szia!

Annazara szerintem Neked írt. :D
Sally előző életében kertes házban élt mindig, épp emiatt íródott régen, nagyon régen, hogy kertes házas kutyának jobb lenne.
De Timinél annyira hozzászokott és olyan jól alkalmazkodott a lakáskutyasághoz is, hogy valószínűleg alkalmas lenne ilyen körülmények közé is.

Az örökbefogadó nap elsődlegesen az ismerkedés helyszíne.
Ha minden tökéletes és szép és jó, akkor viszont nem kizárt azonnal örökbefogadni ott is.
Persze épp úgy, mint egyébként, azaz a kutyát mi szállítjuk házhoz és úgy hagyjuk ott...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#60HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 12:35 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.12. 06:06
Hozzászólások: 6
Elozmeny: annazara (33521)

Szia!
Alaposabban megnéztem Sallyit,és nagyon kedvesnek tűnik,persze melyik goldi nem hat annak,de a 2.ik oldalon kertes házas gazdit kerestetek neki,így mennyi esélyem van hogy a 2.-on lakunk?
Remélem hogy jól értelmeztem,és az előbb nekem írtál(én vagyok az aki pamut után "érdeklődtem"),ha nem nekem írtál akkor bocsánat,hogy így bele vágtam a közepébe.Fruzsi ajánlotta Sallykét a figyelmembe.
Kíváncsi vagyok hogy hányan érdeklődünk felőle,hívjalak e föl,vagy várjam ki a hétvégi örökbefogadó napot,mi a teendőm?
Az örökbe fogadónapot hogy képzeljem el,gondolom ez csak egy remek lehetőséget ad arra hogy élőben találkozzunk védenceitekkel,de az örökbefogadási eljárás ugyan az,jól gondolom?Mikor akarnátok ellátogatni,hozzánk felmérni a körülményeket?
Bocsánat a sok kérdésért,de ez nagyon fontos ügy a számomra.
További szép napot!

Üdv.:Réka ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#59HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 11:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Nem akarom Pamut topicjában foglalni a helyet, inkább itt reagálnék, ha már úgyis Sallykéről van szó. ;)
Szóval igen, lépcsőzik, na nem vágtázva, de szépen, gond nélkül feljön. Első emeleten lakunk.
És biztos vagyok benne, hogy ahogy lemennek róla a kilócskák, még könnyedebben fog mozogni. ;) :smt058 :smt039

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#58HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 16:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kép
Ma is voltunk a Csalánosi erdőben. :)

Már hazakészültünk, mikor befutott két gyönyörű labi fiú, sajnos fotók már nem készültek.
Alomtesók, októberben múltak két évesek. Jófejek, hatalmasak - egyikük, Zorro, fekete kan. A másik srác pedig csoki, és a Brúnó névre hallgat. ;)

Összes fotó itt:
http://anna-zara.atw.hu/galeria_100418_csalanosi/galeria.htm

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#57HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 07:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: Márti (33407)
Hát igen... :( Szerintem is bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát. Mondta a doki, hogy a szívét és ízületeit frankón megterheli, ha egy kutya ennyit, és elég rövid idő alatt hízik. De ettől eltekintve tényleg rendben van mindene, és hihetetlen jó természetű. És barátkozós, bizalommal teli annak ellenére, hogy sokat bántották régen... Hát igen. Golden. :)
Attól pedig külön összeszorul a szívem, hogy pontosan tudom, az elmúlt egy év során alig látott embert... Nem törődtek vele, nem szerették. Csak volt a kertben... :(

Látnátok minket reggelente... (Bocs. Hajnal 6-kor). Balomon Sallyke retrieveres pórázon. Közte és köztem Zara, ő póráz nélkül. És jön a lábamnál a két lányka.
Odafelé ez remekül működik. :) De hazafelé... Na akkor Sally mami begyorsul, marha gyorsan szeretne felérni a biztonságos kis kuckójába. Iszik egy jóízűt, begyűjti a Zara által esetleg lenyúlt kopott kis teniszlabdáját, hatalmas nyögés kíséretében lezuttyan a fekhelyére, és ő köszöni szépen, jól van. :mrgreen:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#56HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 06:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.05.09. 08:46
Hozzászólások: 18
Tudom, hogy hülyén hangzik, de Sallyke olyan kedves, finom, szelíd, hogy totál törékenynek hat....pedig, ha ránézek :roll: ! (Szerintem az állatkínzás egyik formája ez is, így felhizlalni egy kutyát.)
Lesz még ő egy szép hattyú!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#55HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 01:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
nagyon kívánom neki a csoda gazdit!

Elozmeny: annazara (33396)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#54HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Meséltem, hogy nálunk Sally érkezése óta megy a helyfoglalósdi? :lol:

Ha Sallyke elhagyja a fekhelyét, Zara pofátlan módon odafekszik. :)
Természetesen egy szavamra megy a saját kosarába, de annyira édesek. :) Olyan kis finom féltékenykedés. Ha azt mondom: 'Zara', Sallyke már pattan is fel és jön hozzám lihegve, topogva. :)
És fordítva. De érdekes módon Zara nem túl féltékeny, csak úgy egészséges módon. Hozzáteszem, nagyon figyelek rá, hogy Zara lelke rendben legyen, ő kap először kaját, jutifalatot, ő jön velem dolgozni (kár, hogy Sallyke nem jöhet velem, de kettőt azért tán mégsem vihetek :D), ő jön fel először a kanapéra, stb...
Sallyke amúgy bárhol, bármilyen hierarchiában bőőven megelégszik a legalsó hellyel. Ő nem kér mást, csak nyugalmat, simogatást, biztonságot, egy kis ételt, és egy sarkot ahol pihenhet.
Tényleg egy angyal... :oops:
És annyira szófogadó... Sétánál is, itthon is.

Tegnapi sétánál találkoztunk sok-sok kutyával, emberrel, gyerekekkel... Mindenkihez kedvesen odakocog, leül, simit kér. Kutyusokkal is csak összeszimatol.
Egy igazi tündér. Totál problémamentes. Sőt... És egyre ügyesebb pórázon!! Nagyon büszke vagyok rá. :oops: :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#53HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: evi (33380)

Nagyon örülök mindennek. Köszönöm a kimerítő válaszod.
Én csak ismételni tudom magam.
Örökbefogadási protokollunkat itt olvashatod: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek
Ilyen menet szerint tudjuk védenceinket gazdához adni.

Az örökbefogadó napon szeretettel várunk, vagy a május 8-án Városligetben rendeződő találkozónkon is, amennyiben van kedved eljönni valamelyikre vagy mindkettőre!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#52HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:25 
Elozmeny: evi (33388) akkor bocsi :D


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#51HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
ja, nem, azt csak úgy értettem, hogy nem akarok fruzsi nevében írni.
úgy tűnik fruzsi kicsit diplomatikusabb, mint én.....

Elozmeny: SZILVI (33387)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#50HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:09 
Elozmeny: evi (33380) ne hari,de tényleg semmi közöd hozzá,helló!!! :|


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#49HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 20:04 
34 éves vagyok édesanyámról csak annyit hogy beteg állandóan itthon tartozkodik,és hogy ne legyen egyedűl,és hogy 2 kisgyermek is van,és ezért szerettünk volna retrievert mert nyugodtak,nem véletlenűl keresünk elhagyott kutyát mert ezek sokkal hálásabbak ragaszkodobbak.
hogy nem bírnánk az állatorvost anyagilag azt arra írtuk ha a kutya beteg és folyamatos ellátást igényel,ne járjunk úgy.
mi soha nem vettünk egy kalap alá egyik egyesületet sem,evvel az eggyel így jártunk ( hallottunk sok beteg ill.antiszociális kutyák problémáiról,ezeket eltitkolják némelyek,nem rátok gondoltunk )
meg is beszéltük hogy adónk egy százalékát nektek utaljuk,hogy ne érts félre,pénzünk van,de szerencsétlen állatot ne kelljen mindig kitenni orvosi beavatkozásoknak.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#48HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: SZILVI (33377)


Kedves Szilvi!

Nem gondolom, hogy felfortyanás, ha felhívom egy örökbe fogadni szándékozó figyelmét arra, hogy a kutya pénzbe kerül: Az állatorvos, a táp, az utaztatása, a felszerelései.
Nem gondolom, hogy ha erre felhívom valaki figyelmét, aki a következőképp ír:
Idézet:
NAGYON DRÁGA AZ ÁLLATORVOS ÉS AZ ANYAGILAG NEM IGAZÁN BIRNÁNK FINANSZIROZNI!

... azzal azt mutatnám, hogy valaki esetleg kihozott a sodromból. Nincs szó erről.
Azt sem gondolom, hogy egy ismeretlen emberről azonnal tudnom kéne, hány kutyája volt és melyikre mit költött vagy hova adta vissza egy szervezetnek, mert szerinte átverték.
A fent idézett mondat viszont számomra sokkal inkább azt jelenti, hogy valaki nem bírja finanszírozni a kutya tartását, mintsem azt, hogy mennyire gondos gazda.

Azt is gondolhatnám viszont, hogyha anyukád tetszése szerint választasz kutyát:
Idézet:
MERT ÉDESANYÁMNAK NAGYON MEGTETSZETT?!

... akkor esetleg kiskorúval beszélgetek, aki nem biztos, hogy tisztában lehet felelősséggel, vagy az anyagi kérdésekről. Gyermeknek nem tudunk kutyát gazdához adni, írásaidból pedig nem derült ki, 10, 50 vagy 100 éves vagy-e...

A kutyáinknak gondosan, minden körülményt megvizsgálva keresünk gazdát aki ÖRÖKBE fogadja őket, és lehetőség szerint nem adja vissza az első problémakor. Ehhez szükséges az is, hogy a kutyával kapcsolatban őszinték legyünk, hiszen mi is ezt várjuk el.
A kutyáink rendszeresen előfordulnak az állatorvosnál, kivizsgáltak, általunk ismert betegségeiket kezeljük, karbantartjuk és minderről a leendő gazdit is tájékoztatjuk, még az örökbefogadás előtt!

Nem tudom, melyik másik egyesülettel jártad meg. Nagyon sajnálom. Más részről viszont nem érdekel, ez a kettőtök dolga. De ettől még nem kell őket egy kalap alá vonni akár a mi, akár más állatvédő szervezettel.
Vagy ha igen és általánosan úgy gondolod, hogy az állatvédők eltitkolják a kutya betegségeit és állapotát, akkor nem kell örökbe fogadni, hanem el kell menni egy gondos tenyésztőhöz, és kutyát vásárolni... (Bár nem biztos, hogy megtalálod belőle a gondosat, épp úgy van ott is csaló, ahogy az állatvédelemben is. Ettől még nem minden tenyésztő és nem minden szervezet ilyen, sőt, többségük megbízható és korrekt.)

További sikeres kutyakeresést kívánok Neked és párodnak!
Bagi Fruzsina

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#47HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 19:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
problémájuk. már én se tudok írni..... :roll:

Elozmeny: evi (33380)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#46HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
oké, most mondjuk kapsz egy egészséges kutyát, és ha mondjuk 2 év múlva beteg lesz, akkor visszaadod?
vagy beteg lesz a gyereked és őt is visszaadod?
amúgy meg nem sok retriever van szerintem, aki 20 évig él, teljesen egészségesen. válassz valami szívós kis keveréket, nekik sokkal kevesebb egészségügyi problémáik vannak. de tényleg.

na jó, nekem ehhez semmi közöm, bocs, hogy írtam, csak kicsit meglepődtem azon, amit írsz....

Elozmeny: SZILVI (33377)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#45HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 19:21 
szia,üzenetedet megkaptam,most kisbetűvel írok.kicsit lehangoló válaszodra,annyit szeretnék írni,hogy a páromnak volt egy kaukázusi juhászkutyája,14 évig semmi baja nem volt,külföldről lett neki hozatva vitaminok meg egyébb csodaszerek.egyik pillanatról a másikra az első 2 forgója kikopott,( a műtét ára 200 ezer ft körűl mozgott)nem sokan tehetik meg hogy ezt megtegyék.
nem mondom meg hogy melyik egyesülettől örökbe fogadtunk egy kutyát,csak annyit mondtak hogy vitamin hiány miatt vannak a szemén egy kis gondok,majd kiderűlt hogy mind 2 szemére szűrkehályog vakság van.
az egyesűletnél mi ivartalanitottuk,stb,ez nekünk kb 30 ezer ft-ba volt ( ebből is láthatod hogy nem sajnáljuk a pénzt a kutyára )ezután derűlt ki hogy vak így kénytelenek voltunk visszaadni a kutyát.
nem csináltunk ügyet belőle pedig ez csalás a pénzt sem kértük vissza,sőt még a tálat és egyébb felszereléseit odaadtuk hozzá.
ezért nem értjük a reakciódat írásunkkal kapcsolatban mi nem a pénzt sajnáljuk,hanem nem szeretnénék visszaadni a kutyát ha kiderűl hogy beteg,a másik pedig hogy nem szeretnénk beköltőzni egy állatorvosi rendelőbe,páromnak az évek alatt több kutyája volt pl:sharp,németjuhász,kaukázusi,de meglehet kérdezni bárkitől hogy milyen állapotban voltak a kutyák hogy még a kauhoz még oroszországból is jöttek volna fedeztetni.ne haragudj a válaszért,de nem kell mindjárt felforttyanni egy kérdés alapján,mi egy egésséges kutyát szeretnénk hogy boldogan élje le a teljes életét.mégegyszer elnézésedet kérem,szia,szilvi!!! ;)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#44HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 18:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
A mai bandázás képei kivételével (az ugye külön galériában), itt vannak Sallyke fotói, mióta hazajött. :)
http://anna-zara.atw.hu/galeria_2010_marcius_aprilis/galeria.htm
(Nagy részét már korábban belinkeltem, de itt egyben lehet nézegetni)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#43HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 18:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: SZILVI (33369)

Szia!

Ha kisbetűvel írsz is látni fogjuk és válaszolunk.

Az állattartás költségekkel jár, ha nem most, akkor később, ha egy fiatalabb kutyából idősebb lesz.
De bármikor érheti betegség, baleset, ami miatt azonnal állatorvoshoz kell rohanni.
Ez velejárója a felelős kutyatartásnak.
Az állatorvos valóban nem olcsó (ahogy pl. a vízvezetékszerelő és a futárral rendelt pizza sem).
Ezért bármely kutyát is nézed ki, tudnod kell, ha baj van vele, akkor bizony ha költséges, ha nem, menni kell vele és meg kell gyógyíttatni.

Sally és még több védencünk kint lesz hétvégén a német juhászkutya fajtamentés örökbefogadó napján, bővebb információ a programról ezen a plakáton található:
Kép
Ha van kedved, időd, gyere ki, és megismerkedhetsz Sally-vel és velünk is!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#42HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 17:45 
SZIA,MEGNÉZTÜK MEXET,MEGNÉZTÜK BUKFENCET,DE MIVEL OLVASTUK UTÁNA HOGY NEM MAGYAR A GAZDI,STB STB,SZERETNÉM HA SEGÍTENÉL ABBAN HOGY 2 KISGYEREK MELLÉ MELYIK GOLDEN RETRIEVERT AJÁNLANÁD NEKÜNK,SALLY IS TETSZIK,MEX IS,HÉT ÉVES KORÁRA VALÓ TEKINTETTEL HOGY EGÉSZSÉGILEG MEDDIG BÍRJA?! ( NAGYON DRÁGA AZ ÁLLATORVOS ÉS AZ ANYAGILAG NEM IGAZÁN BIRNÁNK FINANSZIROZNI!ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#41HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 16:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Mai fotók
(A teljes galéria itt: http://anna-zara.atw.hu/galeria_100417_csalanosi/galeria.htm)

Kép

Kép
Marhára unják a fotózást

Kép
Sally mami érkezik

Kép

Rakok pár képet Jammy topicjába is. ;)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#40HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 10:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: SZILVI (33342)
Igen, azt hittem, az agyam eldobom, mikor múlt hét kedden megláttam. :evil:
És milyen büszkék voltak rá, hogy ők aztán adnak neki enni rendesen. :evil: :evil: :(

Egyébként lassan két hete, hogy újra velem van, és azért már egy picivel könnyebben kel fel, könnyebben mozog. Szóval szerintem egy kiló már biztos lement, csak nem tudtam megmérni.
Majd párhetente elmegyünk dokihoz és leméretem, hogy lássam, indulnak-e lefelé a kilócskák.
Este lemeozta a Skinner Light&Senior tápot, kefírrel leöntve. Hát nem kellett biztatni, hogy egyen. Jut eszembe, mindjárt kapnak egy kis adagot, mindketten kétfelé elosztva kapják a kaját.

Most jöttünk meg erdei sétából. Csórikám többször visszaszaladt az autókhoz. Láthatóan félt, hogy otthagyom, vagy nem tudom. :cry:
De szépen meg fogja szokni, hogy ha kocsiból valahol kiszállunk, az nem azt jelenti, hogy ő ott marad... most nagyon boldog, hogy hazaértünk (rohant az autóhoz induláskor :lol: ), ivott, és most békésen, nyugodtan alszik az új fekhelyén.
Majd szépen megszokja, hogy időnként elmegyünk erre-arra, de mindig hazajövünk. ;) :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#39HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 09:35 
azért nem semmi hogy felhizlalták szegény kutyust!!!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#38HozzászólásElküldve: 2010.04.17. 09:32 
Szió,tényleg nagyon jó lenne nekem,csak ezt még megkellene beszélnem a családommal mit is szólnának,de azért köszönöm!!! :D


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#37HozzászólásElküldve: 2010.04.16. 17:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
A dokinál nem volt semmi gond.
A szemén az a kis pici homályos folt egy korábbi sérülés maradéka. Nincs vele teendő. A két szemölcsével az oldalán szintén. Majd egyszer, ha lefogyott, altatásban le lehet szedni, egyelőre csak nézegetni kell néha, hogy változik-e a színe, mérete stb.
A csípőjét mindenképp akkor röntgenezzük, ha kicsit lefogyott. Egyelőre - mivel egy év alatt szedett fel tíz kilót - zöldkagylókúrán leszünk, kicsit megolajozandó a plusz súly miatt megterhelt ízületeit. :(
Lemértük... jól saccoltam... 39 kiló. :( :( :(
29 kilósan hagytam ott egy éve. 29 kilósan!!! Elkeserítő... :cry: :evil:

Ma megjött a Skinners light táp, mától azt kapja, kétfelé elosztva a napi adagját, ami kb. 35 deka. Kicsit lágy a széklete, úgyhogy activia javasolt a kajájára, vettem is, estére kapni fog. Zara is persze.
A torkával semmi gond, a bűzmirigye sem volt gázos.
Összességében minden rendben, 'csak' fogyóznia kell.

Sally nagyon jól viselte a dokinál a megpróbáltatásokat, egy hangja nem volt, szépen feküdt a vizsgálóasztalon. :)

Most alszanak... Hamarosan jön az esti séta, előbb Zarával, aztán Sallykével. Holnap délelőtt meg Csalánosi, végre. :) ;)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#36HozzászólásElküldve: 2010.04.16. 12:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sallykém délelőtt előadta a nagyhalált. :) Nem vészes, csak rókázott egyet, de érdekes nem a reggelit 'adta elő', hanem csak egy kis fehér habos trutyit. Lehet a torka lesz, tegnap köhögött kicsit, ma meg Zara is egyet - miért is nem volt nekem sem annyi eszem, hogy kennelköhögés ellen megkapják a szurit... Most meg, ha tényleg a torkuk kezd vacakolni, akkor nem is lehet egy darabig.
Sally a nagy izgalomra be is pislantott, de azóta tök jól van, hazamentem hozzá, levittem, sétáltunk egy jót.
Nemsokára indulunk dokihoz tavaszi átvizsgálásra. :)
Meg előtte irány a fressnapf persze.

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#35HozzászólásElküldve: 2010.04.16. 07:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: Fruzsi (33233)
Tünemény, bizony. Drága imádnivaló jegesmaci. ;) :oops:

Ma megyünk dokihoz, este majd írok, hogy az általános állapotfelmérés mit állapított meg. Este meg kapják Zarával a fincsi féreghajtót. :mrgreen:

írtam a blogba ezt-azt... http://anna-zara.blogspot.com/2010/04/tulipan-hehe.html

Ma doki után kimegyünk - most csak Sallykével, csórikám még úgysem volt - fressnapfba, venni akarok neki egy nem túl vastag, mosható fekhelyet.

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#34HozzászólásElküldve: 2010.04.15. 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: SZILVI (33216)

Sally tényleg tünemény!
Ha tényleg érdekel és szeretnéd örökbefogadni, kérlek, hívj minket: 20/526-2703 vagy 20/59-333-80

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#33HozzászólásElküldve: 2010.04.15. 16:42 
szia,sally nagyon szépen néz ki,nagyon aranyos,időskorára való tekintettel nagyon fiatalos,szivesen elfogadnám!!! :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#32HozzászólásElküldve: 2010.04.14. 19:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
remek!
akkor lehet, hogy beruházom egyre :)
az a baj, h van az az időszak, amikor akármennyit fésülködünk, fürdünk, ugyanolyan sok szőr hullik mindenfelé....
a családból meg sokan allergiások, amiatt is jó lenne...

Elozmeny: annazara (33146)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#31HozzászólásElküldve: 2010.04.14. 17:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Na, első viharunk, mióta Sallyke visszatért. Nagy büszkén aszondták nekem múlt héten, mikor elhoztam, hogy 'óóóó, hát már nem fél a vihartól'.

Nem hát... csak be van sz****rva. De én nem törődöm vele, bohóckodunk Zarával. Nem fogom a félelmében megerősíteni. Épp sétálni indultunk, természetesen visszafordultunk, de nem pátyolgatom. Hadd szokja, hogy a vihar maga semmi különös, nem kell tőle parázni.

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#30HozzászólásElküldve: 2010.04.14. 17:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elozmeny: evi (33145)

Én nagyon elégedett vagyok vele. mikor megvettem, még csak Zara volt, bundaváltás kellős közepén. Azóta nemigen hullik a szőre, Sallykénél pedig külön hasznos. Neki iszonyú sok kiszednivaló aljszőre van (ennyi szőrt kutyán még nem láttatok, egy teljes évig nem látott kefét-fésűt, de emberi kezet sem nagyon :( ), minden nap használjuk egy negyed órára, és a szőr csak jön, és jön, és jön... :mrgreen:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#29HozzászólásElküldve: 2010.04.14. 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
a furminator az jó?
mindenhol azt látom, csak hát elég drága....de megéri megvenni? :)

Elozmeny: annazara (33143)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#28HozzászólásElküldve: 2010.04.14. 16:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Rendeltem Sallykének Skinners Light tápot. ;)
Pénteken szerintem meg is érkezik.

Nemrég 'nekiestem' a teljes kozmetikai arzenállal: ritkító olló, sima olló, furminator, és bontókefe. Újabb félszatyornyi szőr... és folyt. köv. :mrgreen:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#27HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 15:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Voltunk sétálni a Kiserdőben. Sallyke először nem mert kiszállni a kocsiból, remegett... Szegénykém biztosan érezte az új szagokat, és félt, hogy ott hagyom, vagy most mi lesz... Pórázt ráadtam, és akkor szépen kiszállt, az erdőben meg már olyan boldogan futkosott, hogy csak na. :D
Fotómasina sajnos nem volt nálam :? :oops: (Lúzer S.C., szokás szerint)

írtam a blogba... http://anna-zara.blogspot.com/2010/04/faradtan-de-toretlen-lelkesedessel.html

És végül, tájkép, csata után (kidőltek a jányok)
Kép

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#26HozzászólásElküldve: 2010.04.12. 20:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Örömmel jelentem, Sally minden várakozásom felülmúlja. :smt055 :smt055

Mondhatni, most ismerem meg Őt újra... És egy TÜNDÉR!!!! Hibátlanul behívható!! A fene se gondolta. Nagyon kötődik, nagyon hálás. Séta közben állandóan szemmel tart.
Séta közben mindig szánunk időt arra, hogy egy jóízűt fetrengjen. :lol: Odaszalad hozzám (bizony, sokszor szalad :)), lefekszik, rám vigyorog, és már fordul is az oldalára, aztán nekiáll kéjesen röfögve fetrengeni. Ezt leginkább nedves földön szereti csinálni, de ha kifigyelem, akkor előtte füves részre áthívom, és ott áll neki a dolognak. :) Mondjuk az sem baj, ha koszos lesz, mert nagyon szépen tisztul a bundája száradás után.

Vacsinál most már hibátlan az étvágya, nem válogat, sőt. Ma lájt tápot kapott, és délután főztem nekik csirkenyakat és egy kis répát, sok lével, ebből kaptak 2-2 nyakat, répát. Nem volt panasz. :D

Nappal, míg 'egyedül' van (anyu azért itthon van), pihenget, alszik. És hogy tud örülni, ha hazaérek... :smt055

Egyre jobban megy a retrieveres póráz, és már sokszor magától leül nyakörvfelvételnél, pórázfelvételnél, ajtónyitásnál. Séta közben, ha behívom, már magától leül. Nyílik, vidám, jókedélyű, barátkozós.

Pénteken megyünk dokihoz, sok mindent meg akarok kérdezni. Megszűretem a csípőjét, és ha már bódítva lesz, a bűzmirigyét is rendberakatom, szerintem ráfér, de majd a doki megnézi.

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sally golden - gazdit keres
#25HozzászólásElküldve: 2010.04.11. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: annazara (32895)


Szép lett!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség