Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 17:03

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#29)

:lol: Szerintem e kávéja előtt még nincs teljesen észnél, tán azért :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 15:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Tegnap 2 napos távollétem után Gaia elém rohant. ;) Persze azonnal vissza is futott a bázisára, de tőle ez a köszöntés is nagyon szívmelengető volt (és valljuk be, Brúnó elsöprő boldogság rohama mellet úgysem lett volna esélye érvényesülni :P ). :smt049
Ma megismerkedett reggel Bonczival, Furfanggal és persze Gyöngyivel, akit nagyon bátran meg is szagolt! :smt023 Itthon a törölközést is egész jól viselte, de azért elég rosszallóan pillogott rám a törölköző alól. :P
Van már egy reggeli rituálénk (a kimaradt 2 nap után is emlékezett rá!) amit mindig eljátszunk, ha Balázs nem zavar be. Én a kanapén kómásan húzom a zoknimat, ilyenkor ő felkel, nyújtózik egy nagyot, aztán odalép hozzám, megszimatol, én meg jól megvakargatom, odabújik, én meg simogatom-simogatom, már jó pár puszit is kapott a feje búbjára ilyenkor! ;) :smt058 Nem tudom, miért különleges a reggel, semmikor máskor nem ilyen közvetlen, csak zoknihúzás közben. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2015.10.04. 15:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia még mindig nincs oda a fotózásért... :oops:
Kép
Kép
Azért nem csak Gaianak, a háttérszereplőnek is van egy fajta arckifejezése... :P
Kép
Kép
Gaia már felcsapott kunyera királylánynak :P
Kép
Kép
És már olykor pattog is a kajáért, persze csak diszkréten ;)
Kép
Kép
Kép
Nem tudjuk, hogy miért, de mostanában nagy a buckamozgatás a környéken. Míg Fruzsi és Forte a széna tetején ugrálnak, nálunk a bucka a menő. :P :mrgreen:

Gaia, ahogy látható, eléggé megilletődött az óriás buckáktól, eddig nem voltak ezek itt!!!
De van, aki kapásból felrohant, nyilván Pem. :D
Kép
Egy bucka tetején való fektetés. ;)
Kép
Reméljük Gaia is hamarosan olyan bátor lesz, hogy fent pattog majd a tetején a többiekkel! Rajta vagyunk! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 20:01 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#24) fantasztikus! Csak így tovább! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Sispem (#24)
Nagyon szuper!!! :smt023 Remelem nemsokara a nyakadba ugrik :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#24)

Asztaaa! :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 17:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
5 hét után megtörtént ma reggel az igazi varázslat!!!!!!!!!!! :smt026 :smt026 :smt026 :smt026
Ehhez nem fűznék semmit, mert Balázs ügyes volt és megörökítette, hogy más is láthassa:

Nem sokkal később már volt, hogy sorba állt a csajok mellett. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 19:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#22)

...és vigyorog, és vigyorog, és... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 15:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia rengeteget fejlődött, mióta nálunk van!!!!!!!
Kép
Lassacskán kezd a felszínre kerülni, hogy milyen is lesz ő majd egyszer valójában. ;) Cuki, pörgős, pattogós, kreatív gondolatokkal. Én nagyon csipázom. :mrgreen:
Kép
Kép
Persze a fényképezővel komoly fenntartásai vannak, de jön megy, ott van mindenhol, pattog néha kicsit egyik sajátnak, aztán a másiknak, majd a vendég ebnek és közben vigyorog! :D
Kép
Kép
Kép
Hozzám már néha majdnem oda i s jön. :)
Kép
Pár napja ha kint hozzáértem, akkorát ugrott, mintha tűz égetné meg :oops:
Kép
Nagyon kötődik a többi négylábúhoz, már olykor játékot is kezdeményez! ;)
Kép
Hoztam róla egy videót, hogy lássátok, milyen rengeteget is alakult. ;) Úgy nézzétek, hogy egy-két hete még lapulva, körbe-körbe pillogva futott erre-arra, rángatott ide-oda és nem kommunikált, nem nyitott senki felé. Az utcán láb mellett is már egész szépen sétál, ma beraktam mellé Pemzlit eddig csak Sziszi és Gyimessel sétált mellettem láb mellett és onnantól kezdve kicserélték. Hibátlanul jött, nem kapkodta a fejét zajokra sem, nem rongyolt neki egyszer sem a világnak egy-egy mozdulatra, nyugodtan baktatott velünk. :smt023 Na azért még nem váltottuk meg a világot, ha jön felénk egy ember az utcán, akkor hatalmas pánik lesz rajta úrrá. Ma később mentünk és így volt már valamennyi forgalom, nem tudott időben jól elbújni mögém és Gyimes mögé (akkor még nem kértem el Balázstól Pemzlit 2 kutyával lehet még jól elférni a járdán :P), a szembe jövő fickó ránk nézett, köszönt és erre Gaia összecsinálta magát... :shock: Szó szerint... :oops:
Na jó, nem szaporítom tovább a szót, tehát a videó :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 21:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#20)Azt eddig is tudtuk, hogy én nem vagyok normális, de úgy látszik, lassan Balázst is magammal rántom a mélybe... Ő bólintott rá Gyimes gazdi kérésére. :P :lol:
Bár tény, hogy az eredeti terv az volt, hogy addigra Brúnóra már rátalál az álomgazdi... :oops: Gaia szerint viszont így a legjobb, hiszen válogathat a fiúk között. ;) :P Nagyon élvezi a falka létet! Tegnap este annyira elengedte magát, hogy a hátán fetrengett nyilván a bázisán, de ez így is hatalmas dolog! ;) ! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 11:15 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
5 db azaz ö t k u t y a :o :o :o ...... minden elismerésem :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 17:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia rohamléptékben fejlődik! :smt026
Sétán a lányokkal már kergetőzne, ha a póráz hagyná. :smt023 Farkincája már nem a hasára simulva, hanem kackiásan kunkorodva libeg utána. Ma reggel jött is már a sorba, hogy ő bizony jön sétálni. :D
Tegnap megérkezett 5. kutyának Fantasy/Gyimes, akibe Gaia teljesen beleszerelmesedett! Rá nem lehetett ismerni tegnap este, ott nyüzsgött folyamatosan az ifjú titán mellett, amire Brúnó egyből pattant, hogy na ne már, eddig ő volt itt A pasi. :P Gaia végül igazságos volt a fiúkkal, szájkaratéba kezdett egyszerre mind a kettővel. :mrgreen: Mostanra már elszállt a rózsaszín köd. :P :lol:
Velünk is bátrabb, ma mikor haza értem és lerogytam, az ebek pedig felsorakoztak simiért, akkor Gaia is odajött és jól megszimatolt. :smt023
Megpróbálom majd levideózni-fényképezni, mikor épp elereszti magát, de egyrészt komoly sprinter, én meg béna iszonyú zsúfolt héttel, plusz a ráirányuló telefonoktól azért be tud rottyantani még egyelőre. :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2015.09.20. 20:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia a mai sétán, kicsit megázva:
Kép
A rossz idő ellenére nagy volt a forgalom, együtt sétált több számára vadidegen kutyával és gazdájával. Szerencsére sikerült (bár olykor nehezen) mindenki tudtára hoznom, hogy Gaiat békén kell hagyni. ;) Ma már sokkal bátrabban eltávolodott tőlem és mikor csak mi voltunk, akkor 3-4 alkalommal elkezdett szökdécselni a csajoknak! :D
Kép
Itthon nem kellett altatni! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.09.19. 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#15)

huh, ez nem semmi... Hajrá!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.09.19. 19:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hurrááááááááá!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2015.09.19. 19:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia még ha nem is veszi el egyelőre kézből a falatot, elhúzódik, stb, egyre jobban rgaszkodik hozzánk. Tegnapelőtt reggel felágaskodott az ajtóra, mikor mentünk sétálni a csajokkal. Ezen felbuzdulva, elvittük tegnap hajnalok hajnalán zéró forgalomban magunkkal. ;)
A kezdeti pánik eléggé durva volt, én még ilyen erősen nem markoltam pórázt, mert ha elengedem, többet nem látjuk... Én minden zent összeszedtem magamban, Gaiat pedig sokkolta a nagy tér, a minimális forgalom, vergődött, ahogy bírt. Kb 15 perc után jutottunk el addig, hogy elmúlt a vörös köd és ÚGY ÉREZTE, SOKKAL BIZTONSÁGOSABB MELLETTEM!!! :smt026 Mellettem-mögöttem bandukolt, szimatolt, stb. Mivel még csak felkelőben volt a nap, kicsit sötét volt, de egy kis ízelítőt hoztam, hogy lássátok, nem csak kitaláltam. ;)

Ja és ha haza érünk valahonnan, kicsit rettegve, de a többiekkel együtt kifut elénk (aztán spuri vissza, de akkor is! :P ). ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2015.09.13. 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:smt023 :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2015.09.13. 16:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia a héten sok félelmetes dolgon esett át.
Az egyik ilyen a varratszedés volt. Ezt a lelki békéje érdekében itthon végeztük el, nagyon meg volt rémülve, hogy mit akarunk tőle. Mikor "padlóra vittem" teljesen lefagyott, nem mozdult, még a szemét sem mozgatta, kővé vált. :oops: A sebe szép neki, és szerencsére sikerült utána egész jól kioldanunk, így nem rontott a kapcsolatunkon. :)
Aztán tovább fokoztuk a helyzetet, tegnap átesett egy fürdetésen, ami már nagyon aktuális volt a szőre borzasztó állapota miatt. Szép lassan, fokozatosan haladtunk, leült, kicsit járkált is a zuhany alatt, mikor én sem álltam felette, hanem leültem.
Kép
Azért nem bánta, mikor kijöhetett. :) Lelapult teljesen, de aztán mikor elrendeztem a környezetet, leültem a földre, és egyből változott is Gaia testtartása. ;)
Ázott és már illatos szép kis verébke :)
Kép
A többiek közeledését már jól viseli, Sziszi után már Brúnó is beköltözött mellé, hol egyik, hol másik sánta kuckózik be hozzá. :D
Kép
Brúnó hebehurgya megnyilvánulásai azért olykor megijesztik, de azért haladunk. ;)
Ma egy alkalommal egyedül vittem ki pisilni (a többiek Balázsnak "segítettek" húst szelni :P ) és mikor sikeresen elvégezte a dolgát, lecsatoltam a pórázról, leültem. Gaia rettegve futott az udvaron 4-5 kört, döbbenten vette tudomásul, hogy egyedül van kint négylábú, nem tudta, hol lenne most neki biztonságos. Majd pár kör után leült a hátam mögé. :smt049

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#11)

:smt026 :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2015.09.08. 20:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Ameki (#10)És ma már egyedül ment ki az udvarra elvégezni a dolgát!!! :smt026 :smt026 :smt026 A lakásban ha nem vagyunk szem előtt, akkor már leskelődik, hol vagyunk. ;) Sőt, Pemzli nyomában néha úgy is kilép már a bázisról, hogy mi nézzük közben! ;) Mindig is mondtam, hogy a kutyáim zsenik, de újra és újra rá kell csodálkoznom, mennyire borzasztó jól oldják, rakják rendbe az ilyen kis szobanövényeket. ;) És kint van, hogy magától odasasszézik hozzám megszagolni, leülni mellém, ha Pem vagy Sziszi is ott üldögélnek körülöttem! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2015.09.08. 18:32 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#9)

Dejóóóó, nagyon bátor :) :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2015.09.07. 20:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Amíg Gaiat kivittem a ma esti egészségügyi körre, Sziszi elfoglalta a bázist ami nem csoda, mióta Gaia megérkezett, senki más nem alhatott ott, Sziszikének meg már hiánya volt :P. Végül Gaia megoldotta, ezzel is hatalmas falakat ledöntve magában, mert a testi érintés minden formája idegen neki, még kutyákkal is. Íme az áttörés (sötét képekben, mert azért nem akartam fényárral szegényt besokkolni :P ):
Kép
Kép
Ja és a lábacskáknál összegyűjtött lomok mind a saját kis alvó állatkái, akiket vagy Brúnó cipelt neki oda és aztán elspájzolta, vagy ő maga szerezte be a bázis vonzáskörzetéből a leselejtezett cipőmet például! ;) :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 18:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Kitartóan próbálkozok a fotózással :P
Kép
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 16:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia már nem mindig fordul el a bázis ponton, ha az arcába nyomok egy telefont. :P
Kép
Kint azért még mindig... :oops:
Kép
De mint látható, alakul a molekula! ;)
Kép
Ma már a rózsaszín kis ruhájától is megszabadítottam, szegény nagyon ki volt térve a hitéből, hogy mit macerálom. :roll: Így most már tényleg jó alaposan ki tudtam fésülni, jó sok szőrtől megszabadult. Annyira nem volt odáig a szépszeti beavatkozásért, hát még ha tudná, hogy a varratszedés után pár nappal fürdetést is tervezek neki! :mrgreen:
Ma kint voltunk a konyhában, nagyban sütöttünk főztünk (nyilván a csajok és Brúnó segítségével ;) ), mikor a szobaajtóból kikukucskált hozzánk Gaia (aki amúgy sokszor inkább Manóka néven fut :smt049 ), aztán gyorsan visszafutott, aztán megint kilesett, megint visszafutott, és így tovább. Ezt egészen addig csinálta, míg le nem fejelte egyszer az ajtót, az kicsit elvette a kedvét a bulitól. :oops: :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2015.09.04. 15:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Brúnóka most már unatkozik és próbálja Gaiara kenni a bűneit. :P Például mikor a reggeli sétáról hazaértem egyik nap a sajátokkal, a száraz kaja eléggé komolyan meg volt vámolva, a tároló teteje pedig Gaia bázisán volt elhelyezve. De nem Gaia volt az, akinek semmi étvágya nem volt ezt követően és ment a hasa egész nap, plusz böfögött és eregetett nagyokat... :twisted: Következő nap meg szétrágott cipő hevert a megszeppent kis Gaia mellett, de mégis Brúnó végtermékében láttam viszont a virágmintát a cipőmről... :evil: :roll:
Látom magam előtt ahogy a dömper, mamlasz, testi közelségmániás Brúnó az aktuális rosszalkodásával traktálja a döbbent kis Gaiat, ő meg csak pislog, hogy ez a ketyós már megint mit akarhat tőle... :mrgreen: :lol:
És mivel Gaia látja a rossz példát... ma nagyon kis óvatosan a szájába vette a papucsomat, aminek persze egyrészről örültem, mert ehhez önszántából el kellett hagynia a bázisát vagy 15 cm-re, de mivel nemrég vettem Brúnó miatt új papucsot, ezért nagyon kedvesen megkértem, hogy adja vissza. :oops:
Ma már olyan bátor volt, hogy nagyon kis diszkréten, de jelezte, hogy legyek kedves kivinni elvégezni a dolgát! :smt023 Ezt úgy kell elképzelni, hogy felül (igen, már ilyen vagány :P ) a helyén, a két mellső kis lábával lelép a kutyaágy biztonságából és hol a galéria lépcsőn lévő pórázára, hol rám, hol pedig az ajtó irányába pillogott szomorú, vágyakozó tekintettel. ;) Ez azért nagy dolog, mert ez volt az első kommunikációs kezdeményezés részéről irányunkba. :smt023
A másik ilyen nagy lépés, hogyha a csajok odamennek kicsit lelkesíteni, akkor már érdeklődik irántuk, megemelkedik, szagolgatja őket. ;) Ma egy pillanatra Pemzlinek majdnem sikerült magával kivonzani a helyéről, Sziszinek meg már majdnem örült, mikor odavitt neki egy cafatokban lógó játékot. Brúnó kicsit rámenős, sok neki, de az ijesztő udvaron néha jól elbújik az RR-es kollega mögé. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2015.09.02. 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
Előzmény: Sispem (#3)
húú, az utolsó képeken már halványan mosolyog!!!! de szuper!! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2015.09.01. 21:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Sispem (#3)

Donnak szoktam mondani, hogy a kitartó munka meghozza eredményét! Pláne, ha ebédidőben melózik :D Szóval HAJRÁ! :)

Hol lehet ilyen göncöt szerezni? 4 nap alatt már 3 Felicavetes kutyán láttam!!! Elképzelem a kutyáimat rózsaszínben.... Láttatok már rózsaszín tankot? :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2015.09.01. 20:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia kicsi lelke romokban hevert, mikor megérkezett hozzánk.
Első körben beköltözött a dohányzó asztal alá, ahol két nyuszi sem fér el kényelmesen, nemhogy ő. De ott lapult pár órát. Aztán átköltözött az azóta is üzemben tartott bázisára, a kutyaágyba a galéria lépcső alá. Íme, napi 23 órában ez a program:
Kép
Nem közelít, nem kezdeményez, lapít és figyel, egyáltalán nem közlekedik semerre a bázisról. Inni és enni is ott kap, mert máshol nem mer. 2 napig nem is evett, egyedül sem. Aztán a lányok mindig direkt mellette kaptak enni, és egyszer csak ő is beleevett a kajájába. :smt023 És hogy mennyire félhet egy kutya? Szerintem az elég sokat elárul, hogy 3 nap után merte először elvégezni a nagy dolgát!!! :evil: És akkor is rettegve pislogott körbe-körbe. Pisilni pórázon kell kicincálni. Bár most este már rácsatoltam, hívtam és jött is ügyesen. :smt023
Így kezdtük:
Kép
Aztán napról napra alakul.
Kép
Itt magától ült le tőlem egy karnyújtásnyira a 4. napon
Kép
De nem bírta állni a tekintetemet
Kép
El is fordult
Kép
Minden nap egy hajszálnyival közelebb kerül hozzánk, de még így is fényévekre vagyunk attól, hogy felszabadult, boldog kutya lehessen.
Kép
Ez a mai áttörés képekben
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
És itt Brúnó már nem bírta, kellett jönnie neki is minimum háttérszereplőnek :P
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2015.09.01. 19:37 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#1)

Ennek az írásnak az utolsó bekezdését nagyobb fórumon, szélesebb körben, hangosabban, újra és újra el kellene ismételni. Sulykolni az emberekbe, amíg föl nem fogják, mi a tenyésztő és a szaporító által eladott kutyák közti alapvető és HOSSZÚ TÁVON tapasztalható, lényeges KÜLÖNBSÉG. (Egyébként ettől a témától - tán, mert személyesen vagyok érintett - lilát látok.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gaia
#1HozzászólásElküldve: 2015.09.01. 14:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Gaia kb. 3 éves labrador retriever keverék szuka kutya. Az utolsó szuka a kegyetlen püspökladányi szaporító leadott kutyái közül, összes szuka társa elhozásra került már. Bár Gaia szemmel láthatóan csak labrador jellegű kutya, mégis megszántuk... több okból. Egyrészt láttuk társait rettegni, miközben már szerető kezekben, ideiglenes befogadóknál lehetnek és ott szocializálódhatnak, kedvességet, törődést kapva, ennek ellenére mindegyikük traumatizált, rettegő, remegő jószág. Belegondoltunk, hogy Gaia ott maradt egyedül. Egy hangos, túltelített menhelyen, ahol nem kap napi törődést, simogatást és szeretetet, hiszen a legnagyobb odafigyelés ellenére sem lehet saját gazdája 200 másik kutya között. Ráadásul Gaia egyedül maradt, mert társait elhoztuk. Ezért Gaia csöndben, a legapróbb egérlyukba húzódva, csak remegett a sötétben és várta a csodát. Vagy valamit, amiről nem is tudja mi. Nem tudta, mi történt vele, nem tudta, hova kerültek társai, teljes kétségbeesésben volt. Lényegében ezen a menhelyen ő menthetetlen, fekete keverékként tengődik el, és valószínűleg semmiféle esélye nem lett volna a gazdás létre.
A másik ok, amiért elhoztuk, mert Gaia úgy indult, labrador. Szinte csak KIABÁLVA tudom mondani, és kifejezni azt a mélységes felháborodásomat, hogy ilyen kutyát BÁRKI BÁRHOL tenyészállatként képes használni, és a kölykeit fajtatiszta labrador retrieverekként árulni. KRITIKÁN ALULI az, hogy szocializálatlan, a fajta jegyeit sem külsőben, sem belsőben nem hordozó állatoktól „labrador retrieverek” születhetnek Magyarországon!!! Amellett pedig, hogy ez a lelketlen emberállat ily módon kihasználta Gaia-t és társait, egyben megdöbbentő a vásárlók hozzáállása, hogy labrador kiskutya kell ilyen helyekről: szocializálatlan, keverék anyáktól!!! Vélhetően oltások, papírok, chipezés nélkül!
EMBER, HÁT HOL ÉLSZ? Már 3000 Ft-os turmixgépet sem adnak jótállás és garancia nélkül. De a kutyádat, a társadat megveszed mindenfajta körültekintés figyelmen kívül hagyásával? Nos, ezzel kapsz egy keverék kölyköt, aki jó eséllyel beteg lesz... kicsiként parvo-ban halhat meg, nagyként könnyűszerrel diszpláziás lesz, vagy viselkedészavaros. Egyben TÁMOGATOD ezt a kegyetlen lényt, aki szeretett kutyád anyjával EZT tette!
GRATULÁLOK!
Emberek!!! NE vásároljatok szaporítótól kutyát!!!

Gaia-ra visszatérve:
Ahogy sejtettük, retteg, szocializációja megkezdődött.
Ivartalanításon átesett.
Szívférgességre negatív.
Megértő, türelmes gazdit keres ő is, ahogy sárga társai és Grace is.

Gazdát keres.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Gaia képtára

Innen jött:
Kép

Már ideiglenes befogadónál:
Kép

Kép


Itt apróbetűkkel írnám, hogy Püspökladányban még további négy retriever van és keres gazdát, ideiglenes befogadót.
Fekete, 6 év körüli szívférges szuka, az idült optimista, a kenyerét apportozza láncon:
Püspökladányi labi szuka képtára
Kép

Sárga, 3 év körüli szívférges kan:
Püspökladányi labi kan 1 képtára
Kép

Sárga, 3 év körüli szívférges, bőrbeteg kan, ő különösen szívszaggató látvány:
Püspökladányi labi kan 2 képtára
Kép

Sárga, nem szívférges, félős, valószínűleg entropiumos labrador retriever szuka, ő is gyomorfacsaró állapotban van... :(
Püspökladányi sárga labi szuka képtára
Kép

Mindegyikőjüket elhoznánk, ha anyagi és elhelyezési kapacitásaink lehetővé tennék...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Babitsadri


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség