Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 19:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#80HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 09:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#79)

Biztos haza fog menni, ha lenyugszik. Lehet, hogy csak éjszaka, mikor a környék elcsendesül. Valahogy hagyjatok neki hazautat. Egy résnyire nyitvahagyott kapu, vagy nem is tudom. Ha nagyon megriadt, és most nem is jön elő hívásra, ha lenyugszik, és éhes lesz, biztos hazamegy. Emlékezz vissza, mikor Te nyugtatál engem hasonló szavakkal. Biztos vagyok benne, hogy meglesz Gaia. Ha Graceben három nap ittlét után megvolt az ösztön, ami visszahozza, akkor Gaia is hazamegy, ebben biztos vagyok! Kitartás! :smt056 :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - ELVESZETT
#79HozzászólásElküldve: 2016.01.18. 08:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Gaia elveszett ma reggel a séta alatt!
Valami nem "stimmelt", Gaia feszült volt, Évi behívta, majdnem rajta volt már a póráz, amikor hatalmas durranást hallottak valahonnan, Gaia elfutott, megállt, tétovázott, majd újabb durranás hatására lába sem érte a földet és eltűnt.
Évi és Balázs keresik.
Ha bárki bármit tud, látná Gaiát, vagy tudna nekik segíteni helyben a IV. kerületben, akkor hívja őt: 20/210-0029
Gaia nem megy oda idegenhez, ha valaki látná, szintén Évinek szóljon!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#78HozzászólásElküldve: 2016.01.17. 18:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ma végre hetek óta először világosban mentünk ki sétálni, Gaia vidáman futkározott a napsütésben. :)
Kép
Boldogan kergetőzött Bénivel
Kép
Kéjenckedve vakartatta magát
Kép
De az a bizonyos fényképező/telefon továbbra is mumus... Amint észreveszi, hogy mi történik körülötte, átvált rémült kiskutyába. :roll:
Kép
A csapat várja, labdázás, kergetőzés lesz-e a program
Kép
De aztán Gaia bánatára fényképezés lett a menü. :P
Kép
Kép
Gaia szabadlábas üzemmódban sétál. Ahol a sajátokat is kiengedem láb mellől, ott Gaiaról lecsatolom a pórázt. Nem megy messze, nagyon figyel, ha a csajok neki túl messze mennek tőlünk mondjuk pockászni, ő akkor is inkább a mi közelünkben marad. ;) Minden kutyát boldogan üdvözöl, de nem startol el miattuk, ha összetalálkozunk valakivel, kedvesen barátkozik. Tegnap egy vizsla fiúval esett nagy szerelembe, úgy hívta játszani, mint egy kölyök kutya. :P A kutyákhoz tartozó gazdikat is gond nélkül kezeli, kellő távolságot tartva, de elvegyül a társaságban a séták során. Amíg nem szólítják meg az ismeretlenek, addig sokan meg sem mondanák, hogy ő félős kutya. Simogatást továbbra is csak tőlem fogad el igazán önszántából és hívásra is csak nekem jön, de velem egyre közvetlenebb. :)


Gaia egyre felszabadultabb önmagához képest. Múlt héten a hozzánk látogató Mónit többször meg is szimatolta és minimális simit is elhúzódás nélkül elfogadott pár pillanatig. :) Ma pedig mikor leültem mellé, óvatosan nekem dőlve el mert aludni az ágyikójában. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#77HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 18:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia mióta otthon voltunk Fonyódon, szárnyal. ;)
Már "lealacsonyodik" Béni szintjére, szájkaratézik vele és ha kell, bizony helyre is teszi otthon. :mrgreen:
Plusz mióta visszajöttünk, látványosan bátrabb volt odakint is, sokkal összeszedettebb, figyel rám nagyon, ha parás részen haladunk, beáll közénk/mögénk és ott jön, amíg Pem biztosítja a terepet. :P Így most már neki is teljes szabadlábat szavaztunk meg forgalommentes idősávban. Mostanában pedig kihalt a part, mikor kint vagyunk, a futókat elijesztette a hideg és a telepen olyan korán még nincs nagy munka, ahol elhaladunk. :P
És a hó... Gaia imádja a havat. Ma hajnalban akkora kergetőzést csaptak a lányok, hogy követni sem tudtuk. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#76HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 00:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia esetében felkészültem arra, hogy a petárdázások és a szomszédban fellőtt tűzijáték miatt a csillárról kell majd levadásznom, de ehelyett az elsőknél felkapta a fejét, majd rám nézett, aztán vette a lapot: NO PARA! és így is tett. ;)
Bénikével a szobatisztaság érdekében még elég sűrűn járunk ki az udvarra, ettől a petárdázás sem tarthatott vissza minket és legnagyobb meglepetésemre Gaia minden alkalommal beállt a sarkamba és kikísért minket. Amíg kint vártunk Bénikére, akkor azért látszott, hogy nem jön be neki a buli, le is ült mellém, nagyon közel, aztán boldogan slisszolt be mellettem az ajtón, amint kinyitottam. Szóval szerencsére nem viselte meg a dolog, de a biztonság kedvéért úgy ítélte meg, biztonságosabb mellettem. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#75HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 00:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia és Béni összebújva várta az új évet:
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2015.12.29. 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#73)
A mindenit!!! Grace és Gaia történeteket mindig nagy élvezet olvasni! Részint gyönyörűséges kutya hölgyek, részint káprázatos iramban haladnak a szuper-kutyaság felé. Intelligensek, érzékenyek, és nagyon akarnak az élettől valami jobbat. Hajrá, lányok!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2015.12.29. 19:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia az elmúlt időszakot a Balaton mellett töltötte és nagyon jól érezte magát, nagyon jól vette az akadályokat. ;)
Az utat megdöbbentően jól bírta, kérésemre magától szállt be a kocsiba, a biztonsági öv bekötés után, ahogy elhajoltam tőle utánam lépett és adott egy puszit. :) A csajokhoz bújt, de lelkesen nézelődött, nem rezzent össze különösebben akkor sem, mikor keresztül hajtottunk egész Pesten. ;) Aztán mikor már a pályán uncsi volt a kilátás, békésen elhelyezkedett. :)
Kép
Ma mikor jöttünk vissza, megint beszállt kérésre, üldögélt, nézelődött a kocsiban, és nagyon sokszor a VÁLLAMRA HAJTOTTA A FEJÉT és simogattatta magát!!! :smt023 :smt049
Nagy bánatomra borzasztó rossz időnk volt, így most nem is mentünk le a partrade megígértem Gaianak, ha tavaszig nem jön érte az álomgazdi (persze jöjjön, várjuk nagyon! ;) ), akkor elviszem pancsolni a Balcsira ;)... :? Helyette inkább "várost" néztünk és felfedeztük Fonyódot. :)
Kép
A mászókára magától röppent fel Pemzli után ;)
Kép
Kép
Kulturálódtunk
Kép
Még Balázshoz is le mert ülni, még ha Pem közbenjárásával is :)
Kép
Úgy készültem, hogy majd biztos pórázon kell kicincálnom pisilni a lakásból, de nem! Hívtam, jött, ha nem hívtam, akkor is kijött velem mindig az udvarra. Úgy cirkált körülöttem, főleg mikor a hátsó szomszéd kutyái elkezdtek ugatni (nagyon be tud rottyantani a kutyaugatástól), hogy lehetetlen volt nyomon követni.
Kép
De az udvaron is oda tudtam hívni magamhoz, pedig sok-sok ijesztő zaj volt kint! Sokszor leült mellém és várta, hogy adjak egy puszit vagy simit, ha ezt elmulasztottam, látványosan közelebb ült és rosszallóan nézett rám. :P Nyilván pótoltam az elmaradásomat. :D
Kép
Anyukám nagyon lelkesen bátorította Gaiat, annyira jól ment neki, hogy a végén már ha hívta, kijött a kialakított kis kuckójából ágyikó bélésnek megkapta az útra az egyik agyon hordott bundás bőrkabátomat, ott vackolt be Eddel a plüss hiénájával, akit nyilván vittünk magunkkal :P és odament megszimatolni anyát. Sőt, a konyhába is bejött megnézni minket, ahogy ebédelünk. :)
Nővérem most találkozott Gaiaval először, első reakciója: jajjj de nagyon szééép!!! :smt007 :smt007 :smt007
Ami még érdekesség: a félős kutyák ha nem mernek enni, akkor társaságban nem mernek enni. Na kérem, Gaia csak úgy volt hajlandó enni az első napokban, ha ott ültem mellette. :D
Nagyon jól sikerült az utazás, Gaia minden várakozást felülmúlt, nagyon büszke voltam rá! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 19:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Nem nagyon sikerül magamat utolérni az utóbbi pár napban könyvtárról könyvtárra jártam a vizsgáimhoz való könyvek beszerzése miatt, emellett persze mézeskalács gyártás, stbstbstb..., de végre megmutatom Gaiat a szép új hámjában, amit Szofika gazdijaitól kapott karácsonyra. ;)
Kép
Kép
Emellett még nagyon sok minden szuper dolgot kapott az Aquariumnál, sok-sok finom rágcsát, egy nagyon szép nyakörvet, plüssöket (ezek közül Edet, a hiénát kapta eddig meg, akivel együtt alszik azóta is és olykor szeretete jeléül kicsit rágcsálja :smt023 ), labdákat és egyéb játékokat. A kupac ajándékkal készült képet is előtúrom valahol, a nagy összevisszaságban nem tudom melyik telefonon van, vagy gépen már, de meglesz! :oops:
Tegnap este pedig egy szintén gazdátlan kis tesót kapott. :P
Kép
Bénike vagánysága lendületet adott Gaianak is, még Sanyi mellé is kimerészkedett tegnap késő este a konyhába, mikor hívtam! :smt023
Holnap pedig nagy útra indul Gaiacska, először utazik "nyaralni" a Balcsira. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 21:51 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Sispem (#70)
:smt007 :smt008

Remélem teljesíti a kívánságokat :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 21:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: judó (#69)Mire haza értem, ezt a levelet találtam ma Gaia és Puszedli között. Azt hiszem, ez választ ad a kérdésre, mire is készül Gallyacska és az első számú nyussz ;)
Idézet:
Kedves Jézuska!

Ne haragudj, ha zavarlak, igazán nem áll szándékomban. Egyik kedves barátom és egyben kollégád bátorított, hogy írjak Neked. Bevallom, ez számomra nagyon nehéz, mert nem szoktam még nagyon megszólítani senkit. De kollégád, a húsvéti nyuszi nagyon unszol, most is itt rágja a fülemet, hogy írjak-írjak-írjak.
Kép
A nyuszi azt duruzsolja, hogy mondjam el Neked, mi az, amire igazán vágyok. Most az egyszer leszek olyan bátor, hogy elárulom, de csak Neked.
Jézuska! Én, amíg ideiglenes családomba nem kerültem, semmit nem kaptam az élettől. Persze nem is kértem, mert nem mertem, eszembe se jutott, hogy kérhetek. Majd kérnem sem kellett és kaptam egy ágyat, pár testvérkét, ideiglenes gazdit és biztonságot, amiért nagyon hálás vagyok az RR lelkes önkénteseinek, hogy nem hagytak végül egyedül rettegni a menhelyen. Én ezt még mindig nem merem elhinni, félek, hogy egyszer felkelek, és újra ott találom magam…
Nagyon szeretnék egy végleges családot! Ahol a gazdi előtt nem szerepel az ideiglenes szó. Persze én nagyon szeretek itt lenni, de a tesóim azt mondják, a saját gazdi a legnagyobb ajándék egy kutya életében, és hogy ők is azóta igazán boldogok, hogy örökbe fogadták őket. Az ideiglenes gazdim szerint nagyon megérdemlem a saját családot saját tesókkal, mert kedves vagyok, okos, ragaszkodó, aki ha bizalmába fogad, a leghűségesebb társad lesz.
A tesók azt is mondják, hogy azért igazi szuper gazdi nem terem minden bokorban, van, hogy türelmesen kell rá várni akár hónapokon át, ezzel is bizonyítva, hogy megérdemlem A Gazdit. Én várok… Hiszen mást sem csináltam egész életemben, mint vártam a csodára... Ebben profi vagyok. És tessék, meg is lett az eredménye, hiszen elkerültem a „pokolból”.
De amíg várok… Kedves Jézuska! Nem tudnál nekem küldeni pár apróságot? Nagyon szeretem a pocimat, így nagyon örülnék jó minőségű tápnak, valami jó szagú jutalomfalatnak, bármi finomságnak. De nem mindig a pocimra gondolok ám! Szeretem a játékokat, kedvencem minden ami plüss. Egyelőre még csak elcsenem őket a tesóktól és vidáman kotlok rajtuk, kicsit már rágcsálom is őket, azt mondják itt a többiek, hogy ez egy nagyon jó kezdet. :) Egy szép új nyakörvet is örömmel viselnék, valami vidám színűt! :)
A nyuszi azt mondta, hogy ő már beszélt Veled, hogy kapok egy szép új hámot, mivel még Brúnó ex-tesóval kettőt is szétrágtunk, ezt nehogy elfelejtsd! :)
Nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál rám és elolvastad a levelemet. És nagyon köszönöm, ha gondolsz rám és küldesz nekem valamit a fa alá!
Én megkértem az egyik tesómat, hogy december 19-én menjen el az Akvárium Klubba (Bp, Erzsébet tér) és képviseljen engem (én még ehhez gyűjtöm a bátorságomat), ha esetleg küldenél nekem valamit, azt ő átvenné 12 és 15 óra között. Csak keresd az RR standját!
Köszönöm és kellemes karácsonyt kívánok Neked!
Gaia

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Sispem (#68)
De kis ügyes!!!
Ő már a húsvétra készül? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 19:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ma csak röviden mesélnék, beszéljenek helyettem a képek inkább. ;)
Gaiara ma (szó szerint) ráengedtem Puszedlit. ;) Kókusz vehemenciája majd talán legközelebb. :P
Kép
Puszedli keresztbe-kasul rohangált Gaian. :lol:
Kép
Meg az orra előtt :P
Kép
Gaia győzte kapkodni a fejét a nyugdíjas ám annál mozgékonyabb Puszedli nyuszi után, aki végtelen jó természetének köszönhetően még Gallyacskával is barátságos volt, csak egyszer állt fel a feje tetejére szó szerint és egyszer nézett csak vele ijesztően farkasszemet és csak egyszer nyalta meg szegény kiskutya orrát. :mrgreen: :lol:
Kép
Majd behívtam Puszit egy kis fotózkodásra és okosan jött ;)
Kép
Először azt hitte, lyukat kell ásnia Gaia alá :P
Kép
Beállítás és itt repül a kismadár:
Kép
Kép
Aztán emeltük a tétet még egy feketével
Kép
Majd Szisszel
Kép
Legközelebb már Kókuszt is bevesszük a buliba :D
Aztán egy kis bújós ölbe-Gaia mutatóba :smt049
Kép
Kép
Szóval Gaia csillagos 5-re vizsgázott nyusziból és már ölbe is tudom venni. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2015.12.09. 17:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia új szokást vezetett be az utóbbi időkben. Ha behívom a sétán, köszöni, nem kér jutit, viszont egyből levágja magát mellém, vagy csak simán bújik és várja a simogatást. :smt049 Annyira nagyon cuki, diszkréten bújós kis cicus. :smt049
Kép
Kirával szinkronban is remekül tudják ezt csinálni. :D
Most jöttem rá, hogy a püspökladányi fekete szukák 50%-a nálam van. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#64)
Szívhez szóló, szép történet :lol: :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Sispem (#64)

:smt023 :smt023 :smt023 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 17:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy fekete kiskutya, úgy hívták, hogy Gaia.
Gaia félt fűtől-fától, igazából az egész világtól. Életében hatalmas változás következett be, mikor ideiglenes családba költözhetett. Ettől kezdve napról-napra csak tanult és ismerkedett. Félelmei lassan, nagyon lassan, de csökkentek.
Megtanulta, hogy ha valamitől megijed, nem kell kirohanni a világból, elég, ha csendben vár, az ideiglenes gazdi kézben tart mindent.
Kép
Szép lassan elhitte, hogy őt nem fogja bántani befogadó családja.
Kép
Hogy ideiglenes testvérkéire mindig számíthat, rájuk bármiben támaszkodhat, akár szó szerint is. :)
Kép
Majd egy nap eljött az a rémisztő pillanat, mikor Gaiacskát ideiglenes gazdija otthon pórázra tette, de nem sétálni vitte kényelmes kis ágyikójából, hanem egy távoli, ismeretlen helyre. A kanapé túloldalára... A kis Gaia félt, már-már reszketett, miközben kétségbeesetten nézte, ahogy a másik ideiglenes gazdi felkapja és elviszi a szeretett, biztonságos kis kuckóját.
Gyanakodott az egész világra, milyen összeesküvést szőttek ellene.
Kép
Míg ezen elmélkedett, az ágyikója visszakerült helyére (immár tisztán), és a tolvajnak hitt ideiglenes gazdi leült a kanapéra, Gaia mellé.
Kép
Mikor Gaiacska beletörődött a helyzetbe, az eddig a póráz másik végével a szőnyegen kuporgó ideiglenes gazdi lecsatolta a pórázt a kis Gaiaról.
Kép
Kép
Kép
Nemsokára nemvárt reakció következett. Gaiacska a várttal ellentétben nem rohant vissza eszeveszetten a kuckójába, hanem felállt, nyújtózott egyet, kis simit gyűjtött be a szőnyeglakó pótgazditól, majd hatalmas dologra szánta el magát: bemászott az eddig rettegett (bár neki szánt) kutyaágyba, amit a két tesó már kellően leamortizált ahhoz, hogy biztonságosnak érezzen. ;)
Kép
Majd kényelmesen elhelyezkedett.
Kép
És még a simogatás elől sem menekült el.
Kép
Olyan jól elhelyezkedett, hogy órákon át maradt is az újonnan felfedezett ágyikóban, még akkor is, mikor nagy volt körülötte a jövés-menés, ebédelés és egyebek. Késő délután költözött csak vissza megszokott helyére, ahol Pemzli mellé gömbölyödve szállt álom a kis szemére. :smt023
Így volt, nem így volt, égből pottyant mese volt. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#63HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 18:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: judó (#62)Megsúgtam neki. ;) A bók hatására még a napsütésben is hajlandó volt kicsit megmutatni magát. :D
Kép
Itt megint valami idióta hangot adhattam ki, ha már így néz rám. :mrgreen: :lol:
Kép
Gaia kopottas szőre mára már a múlté, olyan szépen csillog-villog már neki is a fekete bundácskája, mint mentorának. :P
Kép
Itt megpróbált elbújni a fényképező elől a póráz árnyékába 8-)
Kép
Kép
Ezt pedig csak azért, hogy megmutassuk, olyan bátor már Gaia, hogy leült Balázs mellé vakartatni magát, pedig Balázs nagyon félelmetes! :smt023
Kép
Gaia most már rendszeresen lenyúlja Pem labdáját, mikor ő nem figyel, és hatalmas elégedettséggel őrizgeti. :smt049 Vajon mikor jutunk el a tényeges labdázásig?!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#62HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 18:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Sispem (#60)
Üzenem neki, hogy egy ilyen csodaszép lányka bátran álljon a kamera elé!
Sose volt egy randa jószág, de most aztán hihetetlen bájos. A kis zoknicskája meg pláne imádnivaló :)
(lehet, hogy azért szimpatizál annyira a reggeli zoknihúzással, mert úgy érzi, a közös ízlés/viselet egy közös kapocs?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#61HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 11:55 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Galjuska csodálatosan édes kedves és tündérke.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 11:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Kint a nagy munkagép forgalom miatt nem felhőtlenek a sétáink mostanában, de itthon tovább fejődött, csak hogy ne álljon meg az előremenetele. ;) Ma reggel, miközben a sétához készülődtünk, Gaia is kijött a konyhába, hosszan állt tőlem két lépésre és csak nézett, várt. Egy idő után azért jobbnak látta kilépni a helyzetből, de ezzel együtt felkapta a csajok labdáját és berohant vele büszkén a bázisára. Aztán megint jött a konyhába Pemzli nyilván ezzel a lendülettel vissza is szerezte a labdát és jó messze elvitte Gaia komfort zónájától. :lol: . :mrgreen:
Sajnos a fényképezés továbbra sem tartozik a szerinte biztonságos napi programok közé... Szerinte ez maga a kínzás. :oops:
Kép
Kép
De képes elhinni azt is, hogy túl lehet ezt is élni. :P Hoztam pár szerintem tök jó képet is róla, nézzétek de okos kis feje van! :smt045
Kép
Kép
Kép
Kép
Nagyon érdeklődött a fényképezés során, mikor elkezdtem zümmögni, cincogni, ciripelni, stb. :mrgreen:
Kép
Meg is kérdőjelezte épelméjűségemet. :mrgreen: :lol:
Kép
De voltak ilyen pillanataink is közben. :P :mrgreen: :smt043
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2015.11.22. 10:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia utóbbi napjai nem a legjobban alakultak abból a szempontból, hogy szinte folyamatosan nagy szél van nálunk, amitől nem kicsit parázik a szentem. :oops: Az első szeles napon csak tőlem 2-3 méterre sétált Gaicsi, póráz nélkül sem csatlakozott a lányok játékába, csak csendben ballagott mellettem, ha megálltam, akkor ő is, aztán leült tőlem egy karnyújtásnyira és csendben rettegett... Szerencsére ez most már kezd alakulni, de még mindig messze van attól, hogy ignorálja a szelet. :roll: Persze közben tök jó, hogy a közelemben keres menedéket, de azért jobban örülnék, ha nem rettegne... :roll:
Pár képet is hoztam róla:
Kép
A két kedvencem :smt007
Kép
Kép
És pár vigyort azért így is sikerült belőle már kihozni :)
Kép
Míg odakint most megtorpant a fejlődés az időjárás miatt, addig itthon brillírozik a kisasszony! :smt023
Ma reggel már járkált a lakásban, kijött a konyhába reggeli készítéshez, körbejárta a szobát és felkapott egy labdát, amivel aztán jól elbújt a bázisán. :P Erre a labda szerzésre én úgy jöttem rá, hogy a két saját hatalmas egyetértésben állt és szuggerálta Gaiat. :lol: Alakul, alakul. ;)
Hoztam még egy videót, ami mivel hajnalban készült otthon lopva, nem épp a legjobb, de a reggeli szájkarate végét még megmutatja, na meg a reggeli zokni húzásos történetünk pár pillanatát. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#58HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 11:36 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Csudajó :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#57HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 20:44 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#56)

Nagyon szívet melengető folyamat :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#56HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 19:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Sobrum (#55)Ha TV műsort nem is indítunk, de video sorozatot igen. ;)
Videózni lehet kicsit messzebbről is, így Gajcsi sem pánikol be, hogy Balázs ráfogja a telefont, nem fagy le, hanem boldog, futkározik, vigyorog és ha a mostani videót megnézitek, látni fogjátok, hogy megáll simire, paskolgatásra. ;)

Persze vannak még bőven olyan helyzetek, mikor azt hiszi, hogy vége a világnak. Mondjuk a tegnapi hatalmas szélben, vagy a mai nagy ködben mikor jöttek ki a munkagépek a telepről, stb. De ez mind-mind alakul. ;)
Hoztam pár labdázós-megpihenős képet is róla.
Kép
A labdázás lényege Gaia szerint: én eldobom a labdákat, Pem és Sziszi fut utánuk, Gaia fut a lányok után, majd 6x átugrik a csajok felett, 5x körberohan mindenkit (olykor el is gázol minket :roll: ), majd vigyorogva odajön, nekem dől, vakartatja magát, esetleg kis kaja is szóba jöhet, aztán kezdődhet az egész elölről. :P De egyszer már a szájába vette a labdát, mondjuk gyorsan ki is köpte. 8-)
Itt épp a nekem dőlést prezentálja :)
Kép
Kép
A mai áttörés: mikor a szokásos zokni húzós simogatós rituálénk megvolt hajnalok hajnalán, Gaia beadta a derekát Sziszinek és szájkaratéztak, kis ideig még hármasban is eljátszottak így!!! :smt026 :smt026 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#55HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 21:13 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Sispem (#54)
Szerintem nyugodtan indíthatnál műsort a TV-ben :P :smt023
Benji és most Gaia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#54HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 19:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Hát köszönjük szépen az elismerő szavakat a csajokkal együtt. Nekik legalább annyi melójuk van benne, mint nekem, de ezért jó a kis csapatunk. ;)
És akkor ha a videót ilyen sokan megnéztétek és nyomon kíséritek Gaia fejlődéstörténetét, akkor egy újabb hatalmas lépésről számolhatok be! :smt026
Gaia eddig szerintem nem tévedhetek nagyot, ha azt mondom, hogy eddigi élete során csak tőlem fogadta el a simogatást, csak hozzám közelített úgy, hogy meg is várja, hogy hozzá érjek. Balázstól is csak úgy fogadja el a simit, ha én behívom és épp simogatom. Akkor Balázsnak is szabad. :P
Ma reggel együtt sétáltunk Gyimes/Fantasyval és gazdijával, Nórival. Gaia azóta ismeri őket, mióta hozzánk került, Gyimci 10 napot lakott is nálunk azóta már, tehát mondhatjuk, hogy azért rendszeresen találkozott már velük Gaia. Nem szaporítanám tovább a szót:
Kép
Kép
Nem én raktam le Nóri mellé, Ő maga ment oda és ült le hozzá! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#53HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 11:01 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hát én is csak vigyorogtam... mekkora boldogság!
:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#52HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 06:47 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Sispem (#49)

Végig vigyorogtam míg néztem!!!! :D Te vagy a Csodálatos Kutya Doktor :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#51HozzászólásElküldve: 2015.11.08. 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#49)

Az széééép! :smt006 :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#50HozzászólásElküldve: 2015.11.08. 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Sispem (#49)
:smt041 :smt026 :smt043


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#49HozzászólásElküldve: 2015.11.08. 15:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
:smt023

Nem kicsit vagyunk büszkék! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 05:55 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Sispem (#46)

Ja, égi jel!! :mrgreen: Bár a többi a szegény, rossz sorsú kutya miatt is -akik mehetnének hozzád-, nagyon remélem, hogy jön valaki és meglátja benne a szépséget, kedvességet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#47HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Sispem (#46)
Mint a róka a kishercegben. Nagyon szép..
Igazi, hű társ.

Kutyarajongóknak való finomfalat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#46HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 19:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia nagyon cuki és olyan szépen beilleszkedett a mindennapjainkba, hogy egy álom! :smt049
Például olyan lazán elől hagyhatok mindent itthon akkor is, ha nem vagyunk itthon órákon át, mintha csak a sajátok lennének. Elől hagyom a kajájukat (ami a konyhában van a földön), a konyha pulton is elől hagyhatok bármit (husit is!), a kuka is sértetlen. Szobatiszta, nem rongál, kanapéra nem megy, galériára sem. Egyetlen dologra kell vigyázni, hogy ne idegesen menjek el itthonról tisztára, mint anno Benjinél :) :smt049 . Ha valami miatt mégis házisárkányként távozok, akkor mire haza érek, begyűjti maga mellé valamelyik ruhámat, papucsomat és összebújik vele. Nem rágja meg, semmi ilyesmi, csak összebújik vele. Annnnnnnyira cuki!!!!!!!!!!! :smt057 :smt049
Kép
Pemmel
Kép
Sorban állás :P
Kép
És a világon senki sem érdeklődött eddig még utána... :roll: Égi jel lenne?! :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#45HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 14:13 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hurrá, hurrá, hurrá!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 17:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Aranyosak vagytok, köszönjük a bizalmat. :)
Szóval Gaia pánikolt, ment össze és kezdett menekülni. Gyorsan térdre vágtam magamat a sárban és hívtam a cuki csilingelős hangomon, ahogy szoktam. A csajok persze jöttek azonnal, hiszen potyakaja volt kilátásban. :P Gaiacska egyre kisebbre húzva magát, folyamatosan hátra tekintgetve oda oldalgott hozzánk, ott téblábolt világfájdalmas fejjel, várva, hogy mikor szakad ránk az ég vagy csapódik belénk egy meteor, míg le nem szedtem róla a madzagot. ;)
Happy End :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2014.10.29. 07:56
Hozzászólások: 51
Jaj, remélem ez egy boldog történet, és hozzád szaladt segítségért! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 10:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Sispem (#40)

Hát, a pusziadást, meg a köztetk kialakuló kötődést látván, halkan meg merészelném tippelni, hogy Hozzád rohant segítségért...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 09:01 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
szerintem annyira jók vagytok már , hogy vagy visszarohant hozzád fedezékbe vagy a csajokhoz rohant védelemért :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 08:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Hétvégi érdekesség:
Vasárnap reggel a töltésen sétáltunk, összefutottunk pár kutyással, váltottunk pár szót, aztán szétváltunk. Mivel ismerősök voltak, a csajok felpörögtek, a találkozás után is őrült kergetőzés volt, amiben Gaia is részt vett kis távolságot tartva, de természetesen pórázon, mert a hirtelen zajoktól és sok mindentől még kitör a pánik. Szóval flexin rohangált, mikor egyszercsak a flexi nyikkant egyet és a zsinórja tőből kiszakadt... :shock: Gaia megijedt és benyomták nála a pánik gombot, mikor észre vette, hogy egy zsinór követi őt a földön... :o
Várom a tippeket a folytatásról. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 06:22 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
:smt049 :smt056

Tényleg varázslók vagytok!!! Bízom benne, hogy hamarosan jön érte az igazi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 23:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Gyönyörű, kisimult, varázslók vagytok meg persze a kutyáid :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2015.10.27. 21:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: judó (#36)Kezdeti énjéhez képest tényleg rá sem lehet ismerni. ;) De nem cseréltük ki! :P És mivel olyan rendes kislány, ezért Őt nem is fenyegettem még meg olyannal az elmúlt 2 hónapban, hogy beváltom másik RR kutyára. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2015.10.27. 15:53 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Ez nem is ugyanaz a kutya!! Kicseréltétek sutyiban? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#34)

Nagyon-nagyon helyes kutya - vele is nagy szerencséje lesz annak, akinek végleg kinyílik majd :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 10:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia már magától jön simogatásra séta során!!! :smt026 Persze csak hozzám, de ez így is nagy dolog. ;)
És még le is ült egyik reggel kéjenckedni is :P
Kép
Előfordul, hogy nekem veti a kis hátsóját és néz rám hátra, hogy na mi lesz, vakargass! :P :P
Azért a lányokkal az igazi még mindig. ;)
Kép
De már jön és képes maradni is, nem rohangál állandóan zavarában, mint a mérgezett egér. Kipróbáltam, hogy rögzítem egy fához és ellépek fényképezni, de ettől teljesen bepánikolt, vergődött, majd földhöz lapult. Szóval inkább magamhoz rögzítettem a fotózáshoz, így nincs kétségbeesés. ;)
Kép
Gaia szép :smt049 :smt049 :smt049
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
És nem mellékesen eléggé okos kiskutya! Voltunk erdőben is sétálni, és ő az első olyan ideiglenesünk, aki kapásból, fél pillanat alatt felmérte a helyzetet, mikor feltekerte magát egy fára és pillanatok alatt megoldotta a problémát. :smt023 A többség zavarba jön, lefagy, várja a csodát, tovább tekeri magát, stb., de Gaianak egy percre nem okozott gondot. ;)
Kép
Okos kis feje :smt055
Kép
Kép
Kép
Sikerült egy boldog röpködés végét elkapnom ;) hamar abba kellett hagynom a videózást, hogy megakadályozzam a teljes kötözött sonka kompozíciót :P

Itt pedig pár átlagos séta pillanatunk, hogy lássátok, mennyit fejlődött a kezdetekhez képest az alapjárat is ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 10:25 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hajrá!! Csodálatos dolgot visztek véghez! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2015.10.18. 17:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Gaia sokoldalú.
Van a laposkúszó alapjárat, amit a kezdetek óta ismerünk tőle. :oops:
Kép
A lányokhoz nagyon erősen kötődő, őket árnyékként követő énje.
Kép
Stbstb... Folytathatnám...
De a legfontosabb most a legújabb fejlesztésünk, amiért érdemes felkelni egy nagyon-nagyon fárasztó hét másfél hónap után:
Megkaptam Tőle az első puszit!!!! :smt049 :smt049 :smt049 :smt057
Gaia szeret, kötődik és nagyon akar bízni bennem, bennünk. Ha bepánikol kint egy ijesztő ember vagy hang miatt, a kezdeti sokk után odajön mellém. Nem bújik hozzám, nem bújik még bele az ölembe, csak legyek mellette, lehessen a közelemben. Ezt csak úgy lehet fokozni, ha a lányok is ott vannak (és mivel ilyenkor leguggolok, ott vannak ők is egyből ;) ).
A mosoly az arcán egyre gyakoribb :smt023
Kép
Kép
Kép
Kép
A poklot járta meg a társaival együtt, de mindezek ellenére a szobanövényből kezd kibontakozni Gaia, a vidám, lelkes, pörgős, játékos kis kutya.

Gaia lenne a rút kiskacsa?!
Egyik este, mikor Gaia rémülten húzta össze magát a szomszédból átszűrődő furcsa hang hatására, ez jutott eszembe róla. Hiszen Gaia szép. Legalábbis nekem nagyon. A sajátok is elfogadják, nem fintorognak a közelségén, nem terhes számukra a társasága, már-már megkockáztatom, hogy talán kedvelik is kicsit. :) Mi látjuk benne a lehetőséget, azt a hatalmas fejlődést, amin végigment az elmúlt másfél hónap alatt. Az egykori "szobanövényből", aki nem mert előbújni a dohányzóasztal alól, aki nem mert 3 napig enni és dolgát végezni, milyen vagány, életvidám kiskutya kezd kibontakozni. Mi látjuk a szemén, a testtartásán, az egész kisugárzásán a változást. Hogy jön, ha hívom, hogy figyel ránk és nem akarja a létezésünket kizárni a tudatából. Mert így kezdtük. Próbált mindent és mindenkit kizárni, elmenekülni és megszűnni létezni. Ez már a múlté. Gaia szeret élni, amit másfél hónappal ezelőtt biztosan nem lehetett róla elmondani. Gaia nekünk, mellettünk szép.
De mit lát ebből a kutyát keresgélő? Semmit. Rá sem néz, hiszen ő "csak" egy keverék... Ráadásul nem is a legdekoratívabb, nem is egy energiát kímélő cukika, akivel semmi dolga nincs az embernek. A rút kis kacsa. Gaiaval sokat kell még dolgozni, hatalmas türelem kell hozzá, de megéri, mert egy tényleg különleges kiskutya lakik mélyen benne. Én minden hajnalban örömmel ülök le a kanapé szélére zoknit húzni, mert Gaia felkel, nyújtózik egy nagyot, és már jön is hozzám bújni, simogatást kérni még ha ezt diszkréten is csinálja, minden nap egy kicsit többet, kicsit bátrabban és tudom, ma is érdemes volt felkelni, mert Gaia újabb hatalmas lépést tett meg, ami másnak aprónak vagy inkább semmiségnek látszik, az számára, számunkra óriási. Nem tudok betelni azzal, hogy mennyire akar kötődni és mennyire akar szeretni minket. Megható és megtisztelő ez a folyamat.
Remélem, hogy hamarosan átlát a rút kiskacsa történetén egy igazi álomgazi és helyette felismeri, hogy valójában A kis herceg Gaia igazi története!
És itt az a bizonyos... :smt049
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gaia - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 20:33 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#29) biztos szereti a zokni illatát mosás után ... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség