Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.18. 18:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
#6HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 14:32 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Selfy megismert minket, és örömködött is. És már sokkal ügyesebben sétált, és már egészen a kemping széléig. Selfy egy nyugodt, bújós, most még nagyon karcsú, kedves "gazdiértmindent" típusú kutya. És mindig legyen kaja, mert azzal nagyon motiválható. Zacskócsörgés.....telefonelővétel és Selfy mint a villám figyel és lesi a mozdulatokat, hogy ebből várható -e számára valami finomság. Kicsit Mexre emlékeztet, hasonló a "típusuk".

Földváron nagyüzem volt, szinte két műtét között adták ki nekünk Selfyt és egy jó nagyot sétáltunk. A tegnapihoz képest sokkal jobb tempóban. Ma az aszpikos sonkából kapott falatokat, nekem sajnos az sem ízlett, de neki igen, ez is bejött! :mrgreen: Andalogtunk a földvári Duna-parton, Selfyt egy valami (az az illat) zavarta csak meg, hát az a földvári halászcsárdából érkező illatfelhő. Hát az engem is megzavart, nagyon finom dolgokat készíthettek bent, és ezt is Selfyke is tudta, vette az adást. Alig akart megindulni.... :lol:

Megkerültünk a szovjet emlékművet, és szépen andalogva visszasétáltunk a kórházba. Selfy a visszafelé úton bújt hozzám, persze én is hozzá, mondta is a gyermekem, hogy gyorsan vigyük vissza a kórházba.........mielőtt teljesen beleszerelmesedem. Norbikám is teljesen elégedett volt vele, mert Selfyke végig pózolta a fényképezkedést, nem rohant el, nem forgott, figyelt rá és mosolygott is hozzá.

A fuvarhoz egy kis kedvcsináló: Dunaföldvár egy nagyon takaros kisváros, a Túri Állatkórház a Duna-parthoz nagyon közel van, pár 100 méterre a termál fürdő és a halászcsárda, és feljebb a vár. Aki szeretné egy kirándulással összekötni Selfy fuvarját, nem fog csalódni a látványban és az ízekben. Dunaföldvárhoz kb. 35 km Kiskőrős, ahol isteni gyógyfürdő található, a helyiek azt beszélik, hogy az országban a 3. legjobb a vize. Magam is gyakran járok Kiskőrősre, igazolni tudom, nagyon pozitív a hatása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Szanita (#4)

Holnap is mentek? ;)
Selfy tutira örülni fog Nektek! Arra leszek kíváncsi, a tegnapi kaland után már megismer-e Titeket, és hogy újabb kaland jön.

Gabival és Gáborral ma én is beszéltem róla.
Egészségileg úgy néz ki, rendben van, étvágya remek, hasmenése elmúlt, szóval várhatóan és a terveink szerint hétvége környékén elhagyná a kórházat.

Veresegyházra kerülne Móniékhoz, ha valaki a hétvége környékén éppen Dunaföldvárról Budapest felé járna, és akár csak az út egy részét meg tudná spórolni Móni, akkor azt nagy örömmel vennénk mint segítség!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Képek Selfyről holnap, miután nem mentette le a gép a képeket! Az az igazság, hogy a kamasz gyermekem a fotós és most jött vele a kis barátnője is, szerintem valahol máshol járhatott a gyermek, nem a fényképezésnél.

Selfy holnap újra találkozunk!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Most jöttünk meg Dunaföldvárról, ahol is sétáltatni voltunk Selfyt. Röpke félórát kaptunk a sétára, amit ki is használtunk. Selfy szép lassan bandukolt mögöttem, megálltunk, nézelődtünk, simogattunk, indultunk.......így telt a séta. Érdeklődik, szimatol, ballag.......megáll, érdeklődik, szimatol, ballag, megáll :D

Tiffanyt is vittem magammal, összeszagoltak és ennyi, semmi probléma, semmi acsarkodás. Ezt a próbát Gabi szaksegéd kérte, hogy teszteljük le Selfyt.

Selfy nagyon vékony egyelőre, van mit magára szednie. Az én húskenyeremnek kimondottan örült, bevallom örömmel vittem neki, nekem nem nagyon ízlett, de neki igen :mrgreen:

Selfy szívesen veszi a simogatást, egyenlőre bátortalanul, de érdeklődve fedezi fel új környezetét. Selfy most is szép kutya, de gyönyörű lesz, ha magára szed pár kilót. Bundájára most ráfér egy alapos mosás, de lelki szemeim előtt már látom a jövőbeni Selfyt, ahogy csillogó, puha, vöröses tincseit fújja a szél. :D ;) :mrgreen:

Képek mindjárt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.05.22. 10:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Selfy jól van.
Hasmenése elmúlt, sebe szép. Egyre inkább barátkozik.
Hét elején kap oltást is, utána pedig már nem indokolt a kórházban maradnia.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Selfy - In Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2015.05.20. 11:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Selfy kb. 7-8 éves golden retriever jellegű szuka kutyus. Története horrorisztikus, mi sem merjük elhinni, hogy ilyen létezik; mégis, ha töredéke igaz, akkor is komoly megpróbáltatások érték ezt a szerencsétlen kutyát. Selfy gazdája meghalt. A holttesttel és több társával együtt 10 napig voltak összezárva, emellett éheztetve... a történet itt nem ér véget, de a kedélyek borzolásának elkerülése érdekében nem folytatom... :(

Selfy csontsoványan, megtört lélekkel került hozzánk, bizalma szinte teljesen elfogyott, mire megmentőihez, a Füzesabonyi Állatvédőkhöz kerülhetett, akiktől a Retriever Rescue átvehette. Most lassú, apró lépésekkel igyekszünk bizalmát visszanyerni, de mivel jó természetű, igazi golden-vérű kutya, ezért apró sikereket könyvelhetünk el. Enni szerencsére szeret, ezért jutalomfalatokkal tanul pórázon közlekedni. A simogatást elfogadja, a szép szóért kedvesen és bátortalanul csóvál. Még foglalkozni kell vele sokat, de fel fog oldódni.
Kép

Selfy egészségi állapota is rettenetes volt. Emlőjén daganat volt, ami az ivartalanítással egy időben eltávolításra került. Ebből szövettan későbbre várható. Mellkasában röntgen alapján nem láttunk áttétet, azonban két légpuska lövedék árulkodik arról, hogy nem volt fenékig tejfel az élete soha sem...
Kép

Kép

Kép

Lapockáján van egy szemölcs, ez leginkább esztétikai hibának tekinthető jelenleg, egyébként a nagy szőrben elsőre észre sem vettem. Vérlaborja elfogadható volt, néhány paraméter (máj, vese) leginkább az éhezés miatt emelkedhetett be, de ebből betegségre nem kell jelenleg következtetni.
Némi hasmenése van/volt, amit a vizsgálatok alapján ostorféreg (Trichuris vulpis) okozott. Ezt kezeljük, a fertőzöttség gyorsan és teljesen megszüntethető. Szívféregre tesztelt és negatív.
Fogai kopottak, metszőfogai valamilyen rágás (pl. rács), vagy bolhásság miatt lehetnek durván lekopva, míg szemfogai egymásba érnek, ezért speciális módon koptak el. Az összes többi foga meglepően jó állapotban van.
Kép

Kép

Kép

Selfy számára támogatókat keresünk, hogy műtétjeit és vizsgálatait kifizethessük, emellett szüksége lenne egy szerető, megértő, gondoskodó gazdira, aki megígéri neki, hogy mostantól csak jó dolgok érhetik az életben.
Selfy a műtétek másnapján a kórházi kezelőben:
Kép
Gabi szaksegéd tányércsörgésére én rögtön kiestem figyelme középpontjából és magától, lelkesen ment be a helyére elfogyasztani a reggelijét. :)

Kép

Selfy összes költsége mostanáig, 14 nap kórházi karantén felszámolásával 52.200 Ft. Ez tartalmazza a műtéteket, vizsgálatokat, beavatkozásokat, a kórházból oltva, chipezve, ivartalanítva, parazitamentesítve fog távozni.

Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Selfy képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség