Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 12:54

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Meryl
#28HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 10:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Meryl a hét elején gazdához költözött. Egy 8 éves (és bolondos) golden leányzó társa lesz, kinti-benti tartással, kutyasulival, angol nyelvleckékkel :)
Nagyon hiányzik... :oops:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 07:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Szerintem Meryl sejt valamit, mert tegnap este úúúúgy puncsolt, mint senki más. Konkértan elaludt az ölemben.

Kép

Kép

Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2015.02.22. 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Meryl pénteki képei:

Meryl képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2015.02.21. 19:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Ma löktünk egy kört a Mátrában, mert hát szép, tavaszi időt mondtak az időjósok. Csak azt nem mondták (a városi ficsúroknak), hogy hó is van/lehet A Hegyen fent! Márpedig hó az volt bőven, meg 2 fok is - mi meg pont szikrázónapsütétes15fokra öltöztünk... Még szerencse, hogy volt szint le és fel is, így mozgással pótoltuk a hiányos ruházatot.
De Merylre térve: 2. nyílt terepes elengedés, sok szag, még több inger, pici para a lélekben, persze tök feleslegesen, hisz Meryl dehogy akar elhagyódni! :D Megint annyira, de annyira boldog volt, amilyen csak egy boldog kutya tud lenni, szaladgált, rohangált, szaglászott, játszott, erdőtevett, belefetrengett, alvázmosott, jégen csúszott, dzsuvában könyékig gázolt, hívásra egyből jött, hazafelé láb mellett kullogott. Jó gyerek volt, na :) Nagyon jó. Nagyon...

Fotódokumentáció is készült ám:

Autóban halálos izgalom, majd'kiugrikabőrébőlhovamegyünk?? Se... :D
Kép

Boldog. Nagyon boldog. És még tiszta.
Kép

Pörgőfülű, egybőljövős. Még mindig tiszta.
Kép

Erdőbeolvadós, mégjóhogyvoltrajtamellényke!
Kép

Itt már nem tiszta. És nem lett jobb később sem...
Kép

Szinkronló megvan?
Kép

Nem kell jó helyen lévő fókusz sem, hogy lássuk, gyönyörű!!!
Kép

Labrador jellegű német juhász
Kép

Volt víz is, naná. Bele is ment, naná. Mégis inkább labrador :)
Kép

Itt jár a jégen. Bátor.
Kép

Ezt nem tudom megmagyarázni :mrgreen:
Kép

Mondom, hogy nem lett jobb...
Kép

Elhúzzuk a Kékes tetőt. Tök természetes póz. A sípálya foglalt volt, síeltek rajta! Hogymikvannak???
Kép

Nemtom, felébresszem-e őket, hogy vacsi van, csajok, vagy csak szórjam ki, és aki hamarabb ébred (éled), azé mind? :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 22:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Merylt elkezdtem új ingerekhez szoktatni, azaz Nagykörút, Petőfi híd, reggeli és esti dugó - eddig csak autóból láthatta, ám most már sétálva megyünk az irodába, így konkrétan mellette száguldanak el az autók, buszok, villamosok. Nem mondom, hogy felhőtlenül boldog, néha kicsit belassul, de alapvetően nem vész, még néhány nap és megszokja (pláne, ha az ő alkalmazkodási tempóját vesszük alapul :) ). Egyre felszabadultabb, egyre csintalanabb, és valami hihetetlen boldog!! Az ebéd utáni szellőztetésekkor olyan boldogkutyaköröket fut, hogy jajj annak, aki útban van! :) Utána pedig hangosan horkolva durmol. Pankával most már rendszeresen (és nyilván a leglehetetlenebb pillanatokban) kapják el egymást játszani, szerintem nagyon jól kijönnek, sőt! :)
A kolléganőim (is) imádják a tiszta Merylt (mondjuk a koszos Merylt is imádták :) ), folyton, de tényleg folyton simogatják!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 08:19 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: juccus1982 (#22)
Ne panaszkodj, hogy ázott kutya szag van. :) Konkrétan nálam most büdös van az új leányzótól! :lol: Már én is ázott szagra vágyok... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 20:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: juccus1982 (#21)

Megfürödtek, nagyon utálták. Kaptak vacsit is, de Merylt annyira megzavarta a fürdés, hogy elfelejtett vacsi után bealudni és azóta zsizseg :) Folyton mondom neki mondani, hogy aludjon el, mire felkel, megszárad, de nem nagyon akarja elhinni :)
Ugyan próbáltam hajszárítani őket (amit még a fürcsinél is jobban utáltak), ám attól függetlenül csodás, ázott kutya szag terjeng a lakásban :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 18:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Mivel az elmúlt két nap nagy részét egyéb (pedigrés :) ) kutyák társaságában töltöttem a FEHOVA Winter Dogshow-n (bebebeeee), így ma du. elvittem a lányokat szellőzni és kiengesztelni. Mivel gyorsan kell döntenem a potenciális sétahelyek közül (mielőtt lement a nap), a Hűvösvölgyi/Hidegkúti/Hármashatárhegyi/mittommilyen reptér mellett döntöttem, mert ma volt a nagy nap, hogy Meryl-t először engedtem el nyílt terepen, és benne volt a zabszem a popsimban, hogy mi van, ha lelép. A reptér meg elég nagy, jól belátható, és nagyon bíztam a csajsziban és a jutiban, amit vittem magammal :)
Szerencsére a félelmem alaptalannak bizonyult, mert Mucikának eszébe sem jutott elhagyódni! Iszonyú sokan (vagy 50-en) voltak kutyákkal, gyerekekkel, így volt sok izgiv Volt, hogy néha nekiiramodott (ki nem tette volna egy jóképű vizsla láttán :) ), olyankor nem is próbálkoztam a behívással, ám végül mindig visszatalált hozzánk. És mikor hívtam is, és tudta, hogy kap jutit is, hát akkor olyan tempóban száguldott, hogy a föld is beleremegett! :lol:
Nagyon, nagyon ügyes volt, hatalmasakat szaladt és szerintem élete legboldogabb pillanatai voltak ezek - gyanítom eddig nem sok ilyen nyílt terepes rohangálásban volt része. Panka egy idő után úgy gondolta, eleget rohangáltak, játék idő van, és ha Panka játszani akar, akkor Panka játszani is fog - ezt végül Meryl is belátta és jót gyűrtek egymáson :D
Az autóban nagyszerűen utazik, csak kár, hogy a hátsó ülésen, mikor a kutyáknak a csomagtartó van kijelölve, így visszafelé kénytelen voltam rögzíteni (már amennyire tudtam), hogy a dzsuvás kis alváza ne szántsa végig a teljes autó kárpitot... Kapott egy láthatósági mellényt is, mert amit az Eb-Ovotól kaptunk, azt két fordulás után kinőtte hasban :mrgreen:
Most hangosan horkol. Pedig még nem tudja, milyen jó is fürdeni strand után... :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 14:41 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.24. 10:26
Hozzászólások: 23
Előzmény: juccus1982 (#19)

Nagyon-nagyon édi-bédi!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 18:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
És a tegnapi "profi" fotók :)

Ez csak mert cukiiiiii :)
Kép

Búúúú
Kép

Kép

majdnemkiállítási :)
Kép

Mucika itt nemtom mire figyel, Panka viszont a fánkra, az tuti!
Kép

Élet a fánk után
Kép

Ilyet azóta jócsomószor csináltak már :)
Kép

Ez a "nem férek el az irodában" c. kép
Kép

A többi vagy elmosódott, vagy belelóg a kolléganőm, csak Panka, vagy kilóg belőle Meryl, vagy csak simán még bénább :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 08:54 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.13. 13:07
Hozzászólások: 57
Előzmény: juccus1982 (#17)

Vicces ez a Mucizás, én is mindenkit így szoktam hívni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 01:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Picka (#16)

Jaja, Meryl, mint Streep :) Szerintem a helyi állatvédőktől jöhetett a név, biztos nem ez volt az eredeti, mert nem halgat rá. Ezért Muciiiinak hívom - Muci 1. (Parázs), Muci 2. (Meryl) :)
Egyébként tényleg cuki, ma megkértem a (macskás) kolléganőmet, hogy segítsen gazdikereső fotókat lőni, mire tágra kerekedett szemmel megkérdezte, hogy tényleg keresünk neki gazdit? :O :O :O Annyira jól esett, ezek alapján bent is imádják :)
És ma már teljesen természetesen játszottak Pankával, sőt, ma velem melegített be, konkrétan hívott játszani. Majd' megzabáltam!! :smt049 :smt049 :smt049
Változatlanul tökéletes lakáskutya, láthatóan imádja a foglalkozást, simogatást, azt, hogy velünk lakik egy légtérben. Árnyékként követi az embert, és amint lehetősége van simit gyűjteni, meg is teszi :)
A fotókat hétvégén feltöltöm.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Meryl mint Streep? Édes, bájos, jófej nyugis darab... nem vállaltok kopógyerek kislány tanítást aki ma egy tollpárnával terítette be a kertet? Nálam olyan mintha még mindig havazna :mrgreen: Kopógyerekbe beleszeretett egy gazdijelölt; lakástartásra :mrgreen: ha visszajön mert elfogyott a fél ház Meryl-t kellene ajánlani :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 06:46 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: juccus1982 (#14)

Merylt megértem, a 23 fok nekem is sok lenne. Nálunk Bodza szokott szenvedni amikor begyújtunk a kandallóba. Annyira liheg ilyenkor, hogy szellőztetni kell. ( költséghatékony :roll: ) De annyira nem szenved, hogy ki menjen az udvarra.

Meryl eddig ugye udvaron élt? Nem is kéne fűtenetek! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 23:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Ja, egy korábban udvaron tartott labradort télen lakásba fogadni a legjobb rezsicsökkentés: a gazdik (és az eltojtatott saját kutya) által megszokott 23 fok neki meleg, ezért lentebb vettük a fűtést. Most mindenki pulcsiban, Panka összetekeredve, Meryl ellenben boldogan, kéjesen nyújtozkodva horpaszt a szőnyegen. A lényeg, hogy az ideiglenes kutya boldog legyen - mi meg majd bebugyoláljuk magunkat :)
Az RR-től is kapok majd rezsicsökkentős kimutatást? :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 22:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: aniko1021 (#12)

Képzeld, ma megtört a jég, és már Pankával is játszott!! És Tóbiással is egyre vagányabban, csak az a baj, hogy Tóbiás és Panka is morogva játszik, és nem túl jó, hogy ezt tanulja meg Meryl tőlük... :/

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 22:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: juccus1982 (#11)

Nagyon aranyos ez a Meryl es elég gyorsan adaptálódott a képek alapján. :D
Az utolsó kép a kedvencem, látszik milyen borzasztóan van. :lol:
Pankával játszik már vagy csak Tóbiás a befutó?

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 08:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Tegnap reggel autóztunk kicsit, az első megálló egy kormányablak volt (útlevél miatt), így bepakoltam a csajokat a csomagtartóba és iránysurány. Menet közben már félig a kalaptartón és a hátsó ülés támláján volt a csajszi, míg bent ügyintéztem (kb. 10 perc, nagyon durván gyors volt a néni :) ), addig szépen előre mászott a hátsó ülésre, majd míg beszaladtam a Fressibe jutikért, addig az anyósülésig mászott, majd mikor álltam be az irodánál az udvarra, addig a vezető oldali ülést szemelte ki. Az annyira tetszett neki, hogy alig bírtam beülni mellé/a helyére :D
Csak jelzem, hogy Meryl tökéletes irodakutya, a legnagyobb 'baj', amit csinál, hogy néha hangosan horkol :D Bent (is) imádják, cuki, nyugis, nagyranőtt cicalány. Állandó ebéd utáni program, hogy kiszellőztetjük az éppen bent lévő falkát, és tegnap Meryl játszott kicsit Tóbiással, ami azért is nagy dolog, mert Tóbiás pont olyan tapló módon játszik, mint Panka, és Pankától még megijed a cicalány. Szaladgáltunk is, meg napoztunk, szóval igazán jó kis szellőzés volt :) Este pedig egy kb. 10-es bandával dideregtünk a futiban, természetesen probléma nélkül.
Látszik, hogy Meryl udvari kutya volt, mert jelez az irodában is (és mikor épp nagy csendben koncentrálunk, akkor a frász jön ránk :D ), illetve a futiban is a kerítésen kívül lévő kutyákkal dumcsizik - ám ahogy bejönnek, egyből puszipajtás mind :) Az autót is "bevédi", és néha séta közben haluzik be valamit, aminek/akinek be kell szólnia. Nem vész, messze nem törpekutyányi az ugatása, csak Panka majdhogynem némaságához képest szokatlan.
És néhány tegnapi lesifotó:

Így utazik, a hátsó ülést már szereti :D
Kép

3 a kutya - a 3. az a fekete folt a fotó jobb szélén :)
Kép

Ebéd és szellőztetés utáni pihi
Kép

Meryl így "fut". A fültartás megvan? :D
Kép

És jaaaa: Meryl gond nélkül jön-megy a lépcsőn fel-le tegnap reggel óta. Mint aki mindig is lakás- és lépcsőkutya volt :) És a liftbe is magától száll be. Egész egyszerűen zseniális, nem győzök ámulni és bámulni :)))

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 22:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Ember tervez, kazán végez. Történt ugyanis, hogy tegnap törprement a kazán az irodában (civil szervezetnél télen nem jó ám dolgozni... :) ), így reggel felkészítettek a kolléganőim a cudar hidegre és a tegnapi beharangozásom után kérték, hogy vigyem be a dögöket, hátha a lihegésüktől gyorsabban melegszik a ház :mrgreen: Így Meryl a tervezettnél hamarabb lett munkakutya, de szerencsére nem zavarta meg a lelkét az idő előtti "terhelés", szerintem remekül érezte magát bent - több kéz, több simogatás. Mindenkit elbűvölt, és ugyan Parázs sem volt egy idegbeteg, hiperkutya, de Meryl még nála is zen-ebb. A délelőtt a ház felfedezésével és simikuncsival telt, ebéd körül kicsit felpezsdült az élet, majd délután hangosakat horkantgatva alukált édesdeden Panka párnáján. Annyira cuki volt, hogy muszáj lesz holnap is vinnem, különben a fejem veszik :D
Próbáltam pár lesifotót készíteni, a minőségük ennek értelmében olyan is...

Kép

A munkahelyi stressz :D
Kép

Előkerült a párna is, amit párnaként is használt eleinte :)
[Kép

Kép

Aztán rájött, hogy ez ágy, nem párna :D
Kép

Itt míg mi ebédelünk, Tóbiás tanította Merlynek, hogy ebéd közben a küszöbön túl kell várakozni
Kép

"Jóvanna, tudom, küszöb" - Tóbiás feladta, Panka nemkülönben, csak az "új lány" bízik, bízik és bízik egy kis lepattanóban :D
Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 07:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Meryl fent aludt a hálószobánkban Pankával. Nagyon nem szeretett lent maradni, ezért gondoltam, hát jó, akkor megtanulunk lépcsőzni. Mókás volt na :) Az első 2 lépcsőfok szuperul ment, aztán még néhány akadozva, végül a kanyarban lefagyott. Mivel ránézésre tuti van 30 kiló, nem ajánlottam fel neki, hogy felviszem, ezért lépcsőfokról lépcsőfokra pakoltam a mancsait és a popsiját. Fent aztán nagyon boldog volt, bár kevésbé találta a helyét, sokszor felkelt éjszaka, de nem volt vész. A ma reggeli lefele út mókásabb volt, mert egyáltalán nem volt hajlandó megtenni még az első lépéseket sem, így szintén rásegítettem kicsit, konkrétan lépcsőfokról lépcsőfokra 'húztam le' a laposlányt. Csóri annyira be volt carva, hogy még fotót is tudtunk róla készíteni a lefagyott állapotában :)

Kép

Kép

Az alsó néhány fokot már nagy arccal tette meg, azóta eszébe sem jut a lépcső közelébe se menni :) Mondjuk Panka is így kezdte, csak őt fel tudtam kapni, amit nagyon utált, ezért tanult meg utána nagyon gyorsan lépcsőzni :D

És ja, tegnap este végre hozzányúlt a kutyajátékokhoz. A labda továbbra sem érdekli, de a kötél megtetszett neki és rágcsálta egy ideig.

Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 20:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Meryl és Panka ma itthon töltötték a napot (szerdán beviszem azért mindkettőt egy kis irodai melóra, nem járja, hogy az új lány ne dolgozzon :D ), kicsit izgultam, hogy mire jövök haza. Hááááát szinte nagyobb rend volt, mint mikor itthon hagytam őket! :lol: Minden cipő a helyén, minden cucc a konyhapulton és/vagy asztalon, a kutyaágyak a helyükön, tényleg, minden! Ügyintézésnek nyoma sehol, így most már bátran kijelenthetem, hogy Meryl szobatiszta. Ma voltunk a futtatóban is, ahol Panka egyből rárongyolt, hívta volna játszani a maga kicsit tapló módján, ám ettől Meryl megijedt és lekushadt a földre :( Mondjuk ahogy Panka játszik, attól lehet én is megijednék :D Gondolom majd fog ez kicsit javulni, de azért oltári nagy változásra nem számítok. Viszont találkozunk több kutyával is (tacskó, golden, német vizsla), akikkel kerítésen kívül és belül is összeszaglásztak, Meryl mindegyiket imádta, mindnek csóvált ezerrel :) Leteszteltem hétfő esti nagykörútra és üllőiútra, de ő csak érdeklőve, bár kissé megilletőve figyelte a sok autót és a sok embert. Az emberekhez is rongyol oda, úgy kell "leszednem" a járókelőkről a kutyát :) Ja, van hangja is, ha a többi kutya dumál, ő is beszáll a buliba, de nem őrült módjára, és ha megkérem, abbahagyja. Itthon még nem hallottam ugatni, remélem nem is nagyon fogom :)
Éjszaka egyelőre lent aludt, nem merte kipróbálni a lépcsőt, és annyira nem szerette, hogy egyedül maradt lent, de néhány félhangos nyüsszögés után beletörődött a sorsába és elfogalta a kutyaágyat :)

Még mindig nagyon cuki, nagyon kis szeretgetős, bújós és pacsiosztó, remélem sokáig marad :mrgreen:
Fotókat szerdán igyekszem majd lőni, addig csak az itthoni csodák maradnak:

5 perce volt nálunk
Kép

2 órája volt nálunk :)
Kép

Vacsi előtt volt nálunk :D
Kép

A reggeli séta utáni fogmosás ideje alatt volt nálunk :)
Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 09:59 
Offline

Csatlakozott: 2014.04.30. 20:56
Hozzászólások: 5
Sziasztok! (Ildi vagyok a fuvaros). Szóval Meryl szerintem egy nagyon kiegyensúlyozott lelkületű kutyus..egy nagyon idős nénié volt, aki nagyon nagyon szerette, az udvaron további két kutya volt, egy nagyobb testű loboncos fiúgyerek, meg egy földszintes tacsikeverék, de láthatóan ők nagyon jól kijöttek. Az autóban végtelenül nyugodtan utazott, imádja a dögönyözést, hihetetlen hamar közvetít bizalmat (tényleg látni, hogy sosem bántották). Pusziszkodós, dörgölőzős szeretetgombócka..:)
Nekem nagyon furcsa volt hogy a hatalmas labifiúgyerekemhez képest mennyire picike. Hihetetlen cukorfalat:) Bárkié lesz, nagyon boldog lesz vele!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 21:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Meryl bepuszilta a vacsit, csak nem értette közben miért simogatom - pedig csak teszteltem, mennyire félti a kajáját. Jól vizsgázott, a kezem is megmaradt :D Mondjuk néha átkukkantott Panka tálja felé is, amire Panka kissé "fagyottan" reagált, de nyilván nem volt gond.
Mióta körbeszaglászott, szétnézett az alsó szinten, azóta szinte csak alszik a szőnyegen, vagy a kedvenc helyén, az étkezőasztal alatt :) Gondolom az asztal amolyan kutyaház érzést kelt benne, ezért folyton visszamegy alá.

Jajj, annyira izgi felfedezni az új kutyák lelkét és szokásait, a reakcióit a világra és ránk. Ezért imádok ideiglenes lenni! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 18:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Enci (#4)

Szavadon fogunk! :D Meglátjuk, hogy alakul Meryl a héten, és bejelentkezünk az egyik esti sétátokra :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.13. 13:07
Hozzászólások: 57
Tényleg cuki! Akkor most már hármasban jöhettek látogatóba ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 17:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Meryl úgy 1 órája befutott, nagyonagyon köszönjük Horváth Ildinek a fuvart, ezer hála érte!!!
Az eddigiek alapján cuki, Panka-kompatibilis, picit bátortalan, de jó szándékú labilány. Pont olyan mókásan néz ki élőben is, mint a lenti képen, a fülét ugyanolyan elefántosan tartja :) Ha figyel, akkor nagyon helyes pofija van. Nem sokkal nagyobb, mint Panka, így Parázs után szinte törpe :D
Pórázon egyelőre húz, de legalább közlekedik, gyorsan csekkoltuk a nagykörút vasárnapi forgalmára is, és egész jól bírta. A liftbe kis unszolásra szállt be, gondolom ez pici romlás után javulni fog (mindig így van). Autóban Ildi elmondása alapján jól utazik.
Pankához viszonyítva dundi, de nincs sok rajta, max. 2-3 kiló.
Reméljük szobatiszta és reméljük nem eszik cipőt :D
Lentebb kell vennünk a fűtést, a 24 fok sok neki :)

Nagyon cuki. Naaagyon :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Meryl - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 16:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Merylnek lényegében 2 hónapja ígérgettük, hogy átvesszük őt jelenlegi gondozóhelyéről, amihez hatalmas segítséget kaptunk a füzesabonyi állatvédőktől. Ők ugyanis amíg ott élt, felvállalták ivartalanítását, szívféreg tesztelését, oltásainak beadatását, hozták-vitték őt, nekünk "csak" a számlát kellett rendezni. Mindenesetre hála az együttműködésnek, Meryl oltva, ivartalanítva, chipezve, ellátva kerülhetett hozzánk.

Megismerése most fog megkezdődni. Azt tudjuk, hogy több kutya mellett élt, akikkel jól kijött, idős befogadó voltak, akiket nem lökött fel.
Leírása, megismerése folyamatban van.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Meryl
#1HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

Név: Meryl
Nem: szuka
Kor: 2 éves
szín: sárga
Fajta: labrador retriever
Leírás: Kedves, barátságos kutya, aki jól kijön más kutyákkal is. Emberekkel végtelenül jó szándékú, nyugodt természetű eb.
megjegyzés: Idős nénihez és bácsihoz csapódott kölyökkutyaként. Tartották, szerették, de a kellő állatorvosi ellátást nem tudják megadni neki, ivartalanításáról nem tudnak gondoskodni. Ezért szeretnének tőle megválni a Füzesabonyi állatvédők segítségével.

Meryl képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség