Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 08:02

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: In memoriam
#45HozzászólásElküldve: 2019.02.10. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Zoltan (#43)

Nagyon sajnálom, részvétem.
Köszönöm, hogy a gazdái voltatok!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: In memoriam
#44HozzászólásElküldve: 2019.02.08. 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Zoltan (#43)
Nagyon sajnálom! Nagyon nehéz ez mindenkinek, Vali elveszít egy családtagot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: In memoriam
#43HozzászólásElküldve: 2019.02.07. 06:59 
Offline

Csatlakozott: 2019.01.12. 14:54
Hozzászólások: 1
Shelby januárban eltávozott az örök vadászmezőkre.

Az elmúlt időben több stroke-t kapott szegénykém, és sajnos az utolsó már túl sok volt neki.
Szeretném megköszönni a Retriever mentőknek, hogy megmentették őt és megajándékoztak minket ezzel a hét évvel. 13 év szép kor, és azt hiszem ő is jól érezte magát velünk az élete második felében.

Nagyon szerettünk kiskutyám, remélem megvársz minket a túlvilágon.

Az utolsó kép decemberben készült róla, szép karácsonyt töltött még velünk.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#42HozzászólásElküldve: 2012.05.24. 16:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.29. 15:50
Hozzászólások: 4
Töltöttem fel pár képet is. Eléggé vacakok, nem vagyok egy nagy művész :)

Beköltözött az irodába pár egér és az alábbi képen Shelbyke "vadássza" őket:
Kép

Itt befáradt a nagy figyelésbe és bealudt közben:
Kép

Ebédszünetben mindig kiviszem a mezőre, ilyenkor minden fácán, pocok, stb nagyon érdekli őt. Alig lehet továbbrángatni ha érzi a "vad" szagát. :)
Kép

A radiátor közellenség lett mióta megégette a nóziját. azóta mindig lapos pillantásokat vet rá :D
Kép
Persze ahogy bekapcsolom rohan el mint egy nyúl :D

Töltöttem fel még vagy 30 képet a képtárba de ezek nagy része eléggé vacak lett.

Habár a képeken nem látszik, de a farkincája elkezdett "zászlósodni", hamarosan talán újra teljesen kinő neki a szőr :)

Ja, jut is eszembe tegnap vihar alatt úgy bekakált Őkelme, hogy felugrott a kanapéra, befúrta magát mögém, és ott reszketett-remegett amíg vége nem lett. :D :D

_________________
Shelby képtára: http://retrieverhelp.com/?page=browse&id=10225


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#41HozzászólásElküldve: 2012.05.22. 13:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.29. 15:50
Hozzászólások: 4
Előzmény: Fruzsi (#40)

Itt vagyok, tegnap este akartam írni az elmúlt hónap eseményeit de álmos voltam, szóval mára maradt.

Shelby jól van, hétvégén átesett az első óráján az iskolában. Nagyon jól viselkedett, a többi kutyusra nem morgott, igaz nem is barátkozott. Szépen lassan elbogarászott a szélen a többi idősebb kutyával. A feladatokat nagyon jól teljesítette, lábhoz, fekszik, ül, gyorsan, lassan stb nagyon megy, de a maradj még problémás mivel a kutya fejében valószínűleg mágnes van. :) Öt lépéssel messzebb mentem akkor már pánikba esett és futott utánam. A feküdj is vicces volt, minden kuty a hasán feküdt, Shelbyke meg a hátán hemperegve teljesítette a parancsot. Képek sajna nincsenek, elfelejtettem fényképezni, na meg nekem is oda kellett figyelnem az oktatóra mivel én is először voltam ilyen helyen.

A kutyákkal szemben már nem agresszív, ha meg is ugat egyet-egyet, azt farokcsóválva teszi, barátkozósan. Ebben a tekintetben határozottan pozitív a fejlődés. A mai nap barátra tett szert, az egyik munkahelyi kutyus személyében. Délután mikor kivittem sétálni az irodából másik kutty is ott kolbászolt, és kicsit barátkoztak. Azt hiszem ez az első alkalom hogy egyből a farkát csóválta egy idegen kutyának.

A múlt héten kicsit belekapott a kezembe amikor az ölembe akartam venni, valószínüleg fájt valamije. A kutyakiképző a gerincére vagy az ízületeire gyanakszik úgyhogy jövő héten visszük a dokihoz röntgenre. Reméljük semmi komoly.

A fürdésen is túl vagyunk nem volt túl sok kedve hozzá az öreglánynak, de végül is nem haragudott meg miatta. Ma sajna jön majd a második menet ezen a téren, mert eláztunk hazafelé jövet, és az ázott kutyaszag kezdi belengeni a lakást :)

Pár fényképet lőttem, majd később feltöltöm őket, de nem valami fotogén alkat a nyanya. :)

_________________
Shelby képtára: http://retrieverhelp.com/?page=browse&id=10225


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#40HozzászólásElküldve: 2012.05.22. 10:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#39)

Jól mutat neki a sárga pitypang. :)

Hogy van? Gazdik nem meséltek róla?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#39HozzászólásElküldve: 2012.05.22. 03:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Találtam néhány fotót Shelbyről. Ezek akkor készültek, amikor Castor nálam vendégeskedet és kivittem őket a Szentendrei szigetre sétahelyszínt keresni.
Nagyon élvezte a szabadságot a két kutty. :)

Kép

Kép

Kép

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#38HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 15:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Zolta (#37)

De jó nektek, hogy ilyen közel van a Duna! Nekünk sajna autózni kell, ha úszkálni támad kedvünk... (Opálka azt üzeni Shelbynek, hogy kicsit irigykedik rá a Duna miatt!!! :-) Nem nagyon, csak egy picit!) Próbáljátok ki, hátha bejön Shelbynek az úszás. Lehet, hogy ha szereti a vizet, a vízparton jobban oldódik más kutyák társaságában is - ki tudja, ki kell próbálni.
Nagyon jó képeket tettél fel róla, igazán aranyos kutyus. Lehet melege van, azért nem alszik a puha fekhelyen. Az én kutyáim is ma egész nap vagy a parkettán, vagy az előszobában a kövön aludtak, illetve az udvaron kizárólag a fenyők alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#37HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 14:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.29. 15:50
Hozzászólások: 4
Köszönöm a tanácsokat. Majd leviszem a Dunára, ami itt van tőlünk két perc sétára. Van kutya-akadály pálya is ott, meg eléggé sekély is a víz, sokan hordják oda az ebüket.
Leginkább ettől tartok, mert Shelby eléggé kiszámíthatatlan amikor kutya közelébe érünk. Eddig nagy baj nem volt, de egyszer már odakapott egy barátkozó kutyusnak, igaz nem harapással csak olyan "menj a fenébe" jelleggel. Amíg látja a kutyát addig nincs baj, csak amikor hátulról szalad oda hozzá akkor ijed meg Shelby. Remélem idővel elfelejti az őt ért támadást, mert rossz látni hogy így retteg szegény. Néha alvás közben is úgy felriad, látszik a szemében hogy megijedt valamitől, gondolom rémálmok gyötrik. Amennyit tudunk mi is megteszünk a gyógyulásáért.

Velünk szemben egyre nyitottabb, és egyre ragaszkodóbb. Hajnalban levittük egy elkerített kutya futtatóra és levettem a pórázát. Na nem nagyon akart így sem elmenni a lábunk mellől, még a botnak se futott utána. :) Pár perc után rájött hogy ő most szabad, és boldogan szaladgált egy kicsit, de sose ment 10 méternél messzebb és mikor hívtuk egyből jött. Sikerült felvinni a kutya mászókára is, először nehezen ment neki, de hamar megtanulta, és harmadik vagy negyedik alkalommal már magától átfutott rajta.

Úgy érzem hogy pár hónap múlva már lehet póráz nélkül sétáltatni, feltéve ha addig meggyógyul a kis lelke és nem akar több kutyának nekimenni.

Egyre boldogabbnak tűnik, úgy látom jól érzi velünk magát. Pár kép róla:

Eléggé sokáig tartott míg kibogoztam mert amikor kerültem a fát, hogy kitekerjem, ő is jött velem.
Kép

Hát igen, ennyit a kényelmes fekvőhelyről. A farkát azért álmában is csóválta.
Kép

A végére már magától is átrohant rajta.
Kép

Persze ettől jól elfáradt és itthon aludni kellett egy kicsit.
Kép

Még több képet tettem fel a képtárba is.

_________________
Shelby képtára: http://retrieverhelp.com/?page=browse&id=10225


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#36HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 17:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Előzmény: Zolta (#34)
Csatlakozom Opál gazdihoz, a spriccelést nem sok kutya szereti. A lavór se jó ötlet, főleg ha huppog is. Bizonytalanok benne, csúszkálnak.
Nekünk is lakásban van a két goldink. Nálunk mikroszálas felmosórongy van a lábtörléshez rendszeresitve. Ha nagyon összesározzák magukat akkor elkerülhetetlen a fürdőkád- ezt nem szeretik, de elviselik. Utána viszont jön az őrület, mert törölközni imádnak, gondolom siminek számolják el :D
Az úszás, ahogy Opál is irta, egész más dolog.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#35HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 11:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Zolta (#34)

Szia! Gratulálok! Shelby nagyon szép és nagyon kedves kutya, kívánok Nektek jó kutyázást, sok szép élményt.

A vízzel kapcsolatban: abból ne vonj le messzemenő következtetéseket, hogy nem szereti, ha lespricceled vízzel!! :lol: :lol: Nagyon sok kutya utálja a spriccelő vizet vagy a slagból jövő vizet - például az én két labim is, viszont úszni imádnak- igaz, főleg Opálka, ő nagyon él, ha úszni lehet, Momo inkább csak mászkál a vízben és nagy szó, ha úszik, de azért a vízben lenni ő is szeret !!! Ha van lehetőségetek természetes vízhez menni, ott tudjátok igazán kipróbálni, hogy milyen a viszonya a vízhez. Lehet, hogy óvatosan kell kezdeni, először csak a szélében mászkáljon, aztán dobjatok neki egy boto kicsi beljebb, aztán megint beljebb és hoppá - már úszik is! Vagy nem.... :lol: :lol:
Nem tudom, hol laktok - ha Budapesten vagy a közelben, akkor nagyon tudom ajánlani a dunakeszi Duna partot. Sokan járnak oda kutyával. Vagy a horányi révhez vezető úton érdemes lemenni a partra és feljebb menni a révtől, vagy még lejjebb, a Liget utcánál. Mi Gödöllőről is át szoktuk vinni oda a kutyákat, annyira jó nekik a vízparton, hogy már ezért is megéri, nyáron pedig mi is úszkálunk persze. Tegnap is voltunk a két ebbel, nagy volt a boldogság!
Bocsi, hogy ilyen bőre eresztettem a szöveget :-)

Még egyszer jó kutyázást, boldog együtt töltött éveket kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#34HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 10:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.29. 15:50
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Marosi Zoltán vagyok, Shelby új gazdija.

Péntek este érkezett meg hozzánk a kutyus, eléggé zaklatott volt miután András elment. Éjjel nagyon nehezen aludt el, hajnali kettőkor le is kellett vele menni egy kis sétára hogy megnyugodjon.(szerencsére éjjeli bagoly vagyok). Végül úgy tudott el szenderedni, hogy az ágyam mellé feküdt és a fejére tettem a kezemet amíg elaludt.

Mostanra már egész jól van, nappal is szundizik, éjjel pedig mintha lelőtték volna, nekünk kell kelteni hogy irány a reggeli séta. Napi háromszor viszem le, egy-egy órára, amit egyre jobban élvez. Ma már a macsekokat is megkergette kicsit, meg a galambraj közé is boldog csaholással szaladt. Egyre aktívabb, míg első nap csak lassan komótosan sétálgatott(gondolom félt) mostanra már úgy rohangál a parkban mint ahogy kell neki. Az automata póráz persze valamennyire akadályozza ebben, de még vagy pár hónapig nem merem levenni róla, nehogy elfusson, vagy baja legyen.
Az idegen kutyákkal viszonylag jól megvan, néha morog egy kicsit de ha rászólók abbahagyja. Lakik a környéken pár goldie meg magyar vizsla és velük barátságos, de a kis törpe kutyákat - ahogy Andás is mondta - nem szereti.

Itthon szépen viselkedik, nem nyúl semmihez, viszont amikor eszünk akkor megy a bociszemezés. A legviccesebb amikor a reggeli etetés után fél órával úgy viselkedik mint aki soha nem látott még ételt mialatt mi reggelizünk. Nem adunk neki túl sok "extrát" mivel elvileg a prémium tápban amit kap minden megvan ami kell, de hát néha ellenállhatatlan a nézése meg a mosolya.:)
Az puha ágyát valamiért nem használja, főként a kövön szokott feküdni napközben. Gondolom melege lehet, mert amikor ráfektetem a szőnyegére vagy a párnájára akkor pár percen belül lemászik onnan.

Néha még kifekszik az ajtóba, gondolom Andrást várja, de ha hívjuk egyből kedvesen szalad hozzánk.

A simit meg a fésűt nagyon szereti, de a víztől valamiért fél. Gondoltam, hogy mivel a fajtája egy vízi vadász szeretni fogja a pancsizást, de mikor lespricceltem egy egy pár csepp vízzel kicsit megijedt, úgyhogy nem erőltetem. Persze a lábait minden séta után letöröljük egy nedves törölközővel, de ez is eléggé nehezen megy, bár ha kap közben simit vagy kedvesen beszélünk hozzá akkor hiszti nélkül tűri. Van itthon kis lavór de ha fél a víztől akkor nem akarjuk stresszelni vele, viszont télre meg kell tanulnia hogy nem hordhatja szét a koszt a lakásban, bizony fürödni kell ha koszos lesz. Ha valaki ismer valami stressz mentes módszert amivel a vízhez lehet szoktatni és elmondaná azt megköszönném.

Mást nagyon nem tudok mondani. Nagyon kedves kutya és kezd minket megszeretni, amikor nem alszik vagy pihen akkor mindig jön, bújik, nyalogat, pacsit oszt (kaját lejmol:) ).
Töltöttem fel róla pár képet a képtárba, de nehéz fényképezni, mert állandóan bemozdul vagy elszalad.

_________________
Shelby képtára: http://retrieverhelp.com/?page=browse&id=10225


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#33HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 21:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#32)
már épp kérdezni akartam, mi a helyzet vele :D gratulálok!

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby
#32HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 15:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
És tegnap Shelby is gazdihoz költözött, Csepelre, lakásba, gazdival munkaába-járós kutyaként. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2012.04.07. 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Fruzsi (#30)
Nagyon klassz a plakátja, méltó Shelbyhez! Ezzel biztosan rátalál majd az igazi, az álomgazdi!

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2012.04.07. 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
PPMR Móni megcsinálta Shelby plakátját:
Kép
Mivel Shelby aktív gazdikereső, így kérlek, segítsetek a terjesztésben.

(A többi kutya plakátja is készülőben, van, amelyik már megvan, vannak még függőben is 1-2-en.)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 13:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: gala (#28)

A minap azt álmodtam, hogy Shelby gazdis.... mi újság veletek? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 01:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Végre nekem is sikerült feltöltenem a hétvégén készült fotókat.

Van köztük mosolygós.....

Kép

.....és van laza is a képtárban :D

Kép

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 20:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: Fruzsi (#26)

Hát biztos idő lesz, mire Shelby rendes retriever módjára rajongója lesz az egész világnak, benne kutyákkal és emberekkel, de ez a kaja iránti lelkesedés már biztató. (A séta felénél már velem is szóba állt. Pedig elég el nem ítélhető módon minden jutifalat itthon maradt.) Amúgy helyes kutya, szép, nagyon szép.

Ja, és külön köszönet Galának, hogy megszervezte a beszállításunkat a HÉV-állomásról, és persze Andrásnak meg Móniéknak, hogy értünk jöttek.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
És Shelby is sétált ma... ő volt a "túravezető", Galával. :)
Shelby kicsit eleinte távolságtartóbb volt, de mire lefele jöttünk a hegyről már ő is sokkal kisiumtabbá vált.
Gala helyett már Ferivel is beérte, a kutyákra való morgolódásai is kevésbé voltak jellemzőek. Azért Cédával elég rendesen interferáltak... :twisted:

Csináltunk róla pár fotót, szebbnél szebb beállásokat lehetett tőle kicsalni kajával. :mrgreen:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Itt épp jutalomfalatot kap el:
Kép

"Kaja? Nekem is!"
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2012.03.14. 23:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Zipfer ma jött velem dolgozni mert vittem őt oltásra, ezért reggel a szokásos búcsusiminél azt mondtam Shelbynek: ne aggódj, ma még visszahozom neked Zipfert és még egy éjszakát együtt lehettek. Erre Shelby odament Zipferhez és többször pofán nyalta....sosem csinált még ilyet!
Este pedig odafeküdt Zipi mellé....totál ledöbbentem, mert ilyen se volt még!
Ezek után mondhat nekem bárki bármit, az tuti, hogy a kutyák értik amit beszélünk! :)

Így aludtak órákon keresztül :smt057

Kép

Kép

Kép

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2012.03.07. 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elkészült Shelby leírása:

Idézet:
Shelby 4-5 éves ivartalanított golden retriever szuka, akit Tökölön találtak sérülten. Testi sebei begyógyultak, és lelki sérülései is múlóban vannak. De ezzel együtt is nagyon ragaszkodó kutyus, olyan, mint egy mágnes, követeli a törődést, a foglalkozást, simogatást. Más kutyákkal kedve szerint barátkozik, de a kedves golden és labilovagokat különösen kedveli. Okos, könnyen tanítható, pórázon szépen sétál. Szobatiszta, kinti- benti kutyusként szeretne gazdija társa lenni, természetesen bent alvással. Fontos számára a napi ritmus betartása, ez nagy megnyugvást jelent számára a mindennapokban. Korábbi sérülései már begyógyultak, de a farkincája még mindig kicsit fájdalmas, ezért egészen kicsi gyerek mellé nem is ajánljuk, mivel Shelby saját zónáját és érzékeny pontjait tiszteletben kell tartani.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2012.03.07. 16:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Tök szép lett a farka. Ki is fog zászlósodni, vagy az már túl nagy csoda volna? Nem mintha így nem lenne gyönyörű kis jószág.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2012.03.05. 08:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: gala (#20)

De jó!!!! :D :D :D :D

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2012.03.05. 01:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#20)

Jaj, nagyon édesek, főleg, ahogy vigyorognak. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2012.03.05. 01:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Shelby szépen gyógyul, nem csak testileg, hanem lelkileg is. Nagyon jó hatással van rá Zipfer, aki egy nagyon barátságos kutya ezért Shelby szépen lassan kezd megnyílni és újra bízni a kutyákban. Most már sosem morog, barátságos és vidám kutya lett belőle, mióta begyógyultak a kutya támadásból származó sebei és megismert két jóbarátot Zipfert és Gesztenyét, akikkel nagyokat szaladgálhat és hancúrozhat.
Hétvégén készült néhány fotó a nagy hancurról.

Kép

Kép

Kép

További képek a képtárban!

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 09:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: gala (#17)

No, miből lesz a műszerész? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 00:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Hurrá, Shelby túl van a varratszedésen! Ez azért ilyen nagy hír, mert most csináltam életemben először és a páciens is túlélte.......sőt, imádta a pocaksimit :)
A seb szépen begyógyult, szerintem már tuti nem lesz vele gond, a farkán lévő sebnek sem kell már sok és teljesen beforr, aztán kezdődhet a fürdetés, szőrápolás, csinosítás és végül az igazi gazdikeresés ;)

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 23:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Előzmény: Fruzsi (#16)

Oké minden meglesz, csak most 1 fotógépen osztozunk a Julcsival, mert az a drága kis prizma kutyusa kiharapta a csúcsszuper fotógépünkből a bekapcsoló és exponáló gombot :twisted:
Ma vittem a Sony szervízbe, és amikor ott elmeséltem mi történt, akkor egy kicsit érdekesen néztek rám és tuti azt hitték, hogy kamuzok :D

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#13)

Csinálj jó fotókat és egy jó leírást neki és máris nekikezdünk az álomgazdi-keresésnek!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 11:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: gala (#13)
édes kis topogós!
remélem hamar beleszeret valaki :)

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 10:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: gala (#13)
Nagyon örülök, hogy megmarad a farkincája!
Biztos tünemény, ahogy tapad, mint egy mágnes! :mrgreen:

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 01:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Jelentem, úgy tűnik Shelby farka megmarad! :D
Szépen gyógyul a seb és az ivartalanítás óta folyamatosan csóválja, valószinű a fájdalomcsillapító jó hatással volt rá.
Lassan 10 nap eltelik az ivartalanítás óta, úgyhogy este varratszedés és mivel a farkán lévő sebet sem piszkálja már, ezért valószinü, hogy nem lesz már szükség a gallérra sem. Ez nem csak neki, hanem nekem is nagy öröm lesz, mivel olyan szinten bújik hozzám, hogy tele vagyok horzsolásokkal, amiket a gallér okozott. :D
Jó lenne ha jönne végre Shelbynek egy álomgazdi mert szegény kutyus már nagyon belém szeretett, nem mozdul mellőlem és úgy követ mindenhova mint egy árnyék, ráadásul ha haza hozok egy másik kutyát, akkor nagyon féltékeny lesz és ki akar sajátítani.
Ugat és néha morog is az új kutyára és ha a másikat simogatom, akkor közénk furakszik, hogy inkább őt simizzem, ezért nagyon szépen kérném a bújós nyuszi goldenre vágyó gazdijelőlteket, hogy gyorsan vigye el tőlem valaki, még mielőtt úgy hozzám nem nő mint egy sziámi iker, mert akkor még ha akarnám sem tudom majd odaadni :D :D :D

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 17:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Shelby túl van az ivartalanításon.
A farka még nem lett amputálva, talán van remény, hogy megmarad.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2012.02.10. 21:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: gala (#8)
Lovakkal vigyázni kell, alattomosak tudnak lenni :lol:

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2012.02.06. 16:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.21. 10:08
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Budapest
Secu-Horses - Spielberg ebből is csinálhatna filmet. :mrgreen:

_________________
"... egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

Antoine De Saint-Exupéry

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2012.02.06. 08:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#8)

:lol: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2012.02.06. 01:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Shelbyvel ma kimentünk egy kicsit az erdőben, a hideg ellenére nagyon élvezte a sétát.
Egész jól közlekedett pórázon és többnyire rendesen is viselkedett, kivéve akkor, amikor egy tisztáson néhány szabadon legelésző lóval találkoztunk. Shelby amikor meglátta a lovakat, először lemerevedett, majd megállás nélkül ugatott, mire a lovak szorosan egymás mellé állva, vicsorogva és a fogukat csattogtatva megindultak felénk......én ilyet még nem láttam :o ezek ilyen örző-védő lovak voltak :shock: Persze amikor már nagyon közel voltak a lovak, akkor Shelby kitépte a kezemből a pórázt és úgy elfutott mint egy nyúl, én meg utánna, hogy nehogy eltünjön az erdőben.
Gondolom a lovak azóta is a hasukat fogva röhögnek rajtunk, hogy ilyen bátran elszaladtunk :lol: :lol: :lol:

Boldog séta

Kép

Itt még messziről fotóztam a szép lovakat......és álmomban sem gondoltam volna, hogy ezek harci lovak :D

Kép

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 23:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Na, vacsizott a kismágnes, közben pedig sikerűlt készítenem, néhány kritikán aluli képet :roll:
Majd szombaton a kertben megpróbálok jobbakat csinálni, addig is feltöltöttem azokat a képeket
amelyiken legalább látszik, hogy ez egy kutya :D

Kép

Kép

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 22:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Előzmény: Fruzsi (#5)

Tudok mindent, de nem lehet róla értelmes képet csinálni, mindíg a nyomomban van. Olyan mint egy mágnes, megpróbáltam elszaladni előle és úgy lefotózni de mire exponál a gép addigra odaér és csak egy nagy homályos orr van a képen :lol:
Mindjárt vacsizik és akkor fotózgatok majd.

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 21:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#2)


Képek? :)
(A Retrieverhelp.com képtárba Te is tudsz a fórumos felhasználóneveddel és jelszavaddal képet feltölteni!)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 11:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Már nálam is látszott,hogy te leszel az isten neki! :lol: :lol:

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 08:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: gala (#2)

:lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shelby - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 01:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Elnézést, hogy csak most jelentkezem, de sok dolgom volt hétvégén.
Szombaton voltunk dokinál, aki sajnos csak megerősíteni tudta a tököli orvos diagnózisát, miszerint Shelby farkát olyan csúnyán megharapdálta valaki, hogy nem biztos, hogy meg fog gyógyulni. Elég nagy a valószínüsége, hogy amputálni kell majd, de úgy döntöttünk, megpróbáljuk megmenteni azt a farkincát. Most egy 10 napos antibiotikum kúra és több hetes, vagy akár 1 hónapos gallér viselés vár szegény kutyusra.
Még jó, hogy Shelby mindent könnyen elvisel, mindenhez gyorsan alkalmazkodik. Most, hogy végre valaki törődik vele és szereti őt, semmi nem érdekli, mindent önként csinál csak kapjon érte egy kis simit. Tartja a fejét amikor adom rá a gallért és úgy eszi a gyógyszert mintha jutifalat lenne, aztán bújik hozzám mint egy nyuszi :)
Külsőre és jellemre is nagyon hasonlít Misztrál-ra, aki pont egy évvel ezelőtt volt nálunk, ő is ilyen bújós nyuszi volt.
Nem tudom hol volt eddig ez a kutya de nálam nagyon jól viselkedik a lakásban, nem nyúl semmihez ami nem az övé és az első perctől kezdve teljesen szobatiszta.
Morcosságnak semmi jele sincs, kivéve ha valaki a farkán lévő seb felé nyúl, de ezt, azt hiszem nem is csodálom......ha ilyen harapott seb lenne a farkamon, én sem örülnék ha valaki piszkálná :D
Ma még játszottunk is egy kicsit, véletlenül belerugtam az egyik kutyajátékba ami elgurult a lakás másik felébe, Shelby pedig szaladt utánna és visszahozta nekem, jó kis kuty lesz belőle ;)
Holnap rakok fel képeket is.

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Shelby - In Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 00:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Shelby középkorú-idősebb golden retriever szuka. Tökölön kóborolt, sérülten, a helyi menhely befogta, majd hozzánk került. Tökölön már kezelték, de holnap látja állatorvos, utána okosabbak leszünk.
Gazdája, aki előkerült lemond róla.
Szerencsére az előzetes híresztelésekkel ellentétben nem tűnik "morcosnak", persze megismerése még csak most kezdődik, de az első benyomásunk az első megtalálókéval nem azonos. :)

info@retrieverhelp.hu
20/59-333-80

Shelby képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség