Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.23. 09:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 154 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Parázs
#54HozzászólásElküldve: 2014.12.15. 20:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Enci (#53)

Szuper, hogy regisztráltál és írta Parázsmuciról, Enikő! Még sok-sok ilyet kérünk! :)

És itt gyorsan megragadnám az alkalmat, hogy beszámoljak a nyilvánvalóról: Parázs gazdás lett! :D A Gazdagrétre költözött, két méretes futival a közelben, sok füves-cserjés területtel és - ahogy Enikő is írta - számos kutyahaverral a szomszédban :) Kutyaiskolát is ígértek neki, kíváncsian várom majd a beszámolókat, hogy Parázs miképp lesz eminens éltanuló :)

Parázs, Enikő (és Kefír :) ), sok-sok együtt töltött évet kívánok nektek! ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs
#53HozzászólásElküldve: 2014.12.15. 18:14 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.13. 13:07
Hozzászólások: 57
Sziasztok!

Parázs mostantól a mi kis családunkat boldogítja, tehát a beszámolók tőlem fognak érkezni róla :)
A kisasszony megfigyelésem szerint jól érzi magát, már jó pár játszópajtással találkozott sétáink során. Mennek a nagy futkározások, birkózások és kötélhúzások a többiekkel. Vannak a gazdák közül, akik kicsit megijednek, mert játék közben nem fogja vissza a hangját, de a kutyusok a szabadulás után ugyanúgy szaladnak vissza Parázshoz, szóval konstatálják, hogy a hangja ijesztőbb, mint ami valójában történik. :) A játszadozás általában teljesen lefárasztja, így itthon nagyokat durmol a helyén, persze horkolással egybekötve. Amúgy mindenki odáig van érte, hogy milyen szép és barátságos kutya. :D

Holnap megyünk az állatorvoshoz vissza, mert a jobb füle be volt gyulladva. Reméljük a két csepp, amit kapott, megtette a hatását, és már kutya baja sincsen.

Képet majd töltök fel, ha megfejtem, hogy hogyan kell beilleszteni ide :roll:

Dióhéjban ennyi történt velünk.

Sziasztok,
Enikő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#52HozzászólásElküldve: 2014.12.02. 23:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázs reggelente rítustáncot jár. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy Panka személyének, vagy a Pankánál lévő velőscsontnak, vagy a Panka áltla elfoglalt Parázságynak szól a tánc :) Nagyon cuki ilyenkor, halkan vuvúzik, toporog, bökdösi Pankát és 'udvarol' neki. Az udvarlás vége általában egy szolidabb játék szokott lenni, ami Pankánál nagyon nagy szó, mert ő ritkán játszik felnőtt ideiglenessel!
Tegnap letesztelhettem, Parázsnak meg sem kottyan a szakadó eső, sajnos ő ugynaolyan lelkesen sétál bele a nagyvilágba, míg mi Pankával az ereszek alatt próbáljuk mihamarabb megúszni a külvilágot :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#51HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 18:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázs ma találkozott egy nyuszival. Mindenki túlélte, még a ketrec is egyben van, de asszem a nyuszikat is felvehetjük a madarak üldözendő táborába... És a macsekok is közel vannak a csatlakozáshoz, így elsősorban kisállatmentes övezetbe ajánlanánk a leányzót :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#50HozzászólásElküldve: 2014.11.28. 23:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Rég írtam Parázsról. MInden oké vele, csak kicsit sűrűek a napjaim mostanában :P
Szerintem tisztára megszerették egymást Pankával, most már reggelente a lakásban is játszanak, nem csak a futi őrületében :) A hétvégén igyekszem majd feltölteni a képeket, amiket az elmúlt 1-2 hétben lőttem, lesz köztük futós-sétálós, liftezős és persze alvós-alvós-alvós is. A hideg(ebb) beköszöntével szerintem Parázs méginkább élvezi a lakáslétet, nem győz ágyról-ágyra járva horpasztani és hangosan horkolni :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#49HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 08:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: juccus1982 (#49)

:smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2014.11.12. 00:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs leírása kicsit megváltozott, megszínesedett, le is cserélődött, hogy hirdethető legyen és a gazdikeresése gőzerővel mehessen! :smt023 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#47HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 07:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Rég írtam Parázsról, pedig amúgy vannak körülötte történések. Mondjuk ez a hét nyugisabb volt, mert az irodában nagy volt a pörgés, és úgy ítéltük meg, jobb, ha nem tesz erre még rá egy lapáttal egy néha nagyon is pörgős kutya, így a lányok szabin voltak a héten. Teljesen jól elvoltak itthon, csak balga módon a laptop töltőt a játékok mellett/közelében hagytam, így Parázs kicsit megkóstolta (szerencsére nem volt bedugva, szóval minden ok :) ). Ezen kívül semmi rosszat nem tett, mivel Panka nyugis és nem ugat, Parázs alkalmazkodik, azaz nyugis és nem ugat :)
Szombaton voltunk a Hajógyárin, vasárnap a Népligetben sétálni, és bár Parázs egy tündér, és tudja, mit jelent a 'gyere ide', ha mókus és/vagy kutyák tűnnek fel, abszolút süketté változik, és m u s z á j odamennie a haverokhoz. Ez jófej kutyásoknál nem gáz, ideges, ijedősebb gazdiknál viszont elég ciki... Annyira szereti a kutyatársait, hogy eszébe sem jutott visszajönni hozzánk, simán falkát váltott és ment tovább az új haverokkal. És ezt többször is eljátszotta... Bár mikor értementünk, mindig nagyon örült nekünk és simán jött aztán velünk. Szóval a fene se érti :)
Szeret szaladgálni, meg szaglászni, de nem az őrültlabi módon, inkább kocog, mint fut. Ha izgibb dolga van, nem érdekli a labda, amire amúgy a futiban tökre rá van pörögve (monnyuk Panka pont ilyen).
És ami nagyon cuki: megvan a kedvenc filmje! Eddig nem fordított nagy figyelmet a tv műsorokra, de tegnap ment háttérzajként a Magyar vándor, sok lóval meg minden, ami naaaaaaagyon érdekelte Parázst! :) Irtó cuki volt, ahogy hosszú perceken keresztül meredten bámulta a tv-t. Egyszer egészen odáig ment, hogy fél méterre megközelítette a tv-t és alig hallhatóan morgott - gondolom a lovakra. Élő lóval még nem találkoztunk, így sejtelmem sincs, hogy reagálna rájuk, de ezek alapján nagyon kíváncsi lennék :)

Szóval megvagyunk, jól vagyunk, Parázzsal minden rendben. Este töltök fel fotókat is.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#46HozzászólásElküldve: 2014.10.31. 22:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: juccus1982 (#45)
Jofej ez a kutya! :lol:

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#45HozzászólásElküldve: 2014.10.31. 14:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázs jövendő gazdijaival szemben felállított első és legfontosabb követelése: egy karimás ágy! Mindegy milyen, mindegy mekkora, de legyen karimája, mert azt Parázs nagyon imádja! Hidegebb időben (20-21 fok körüli lakás/irodahőmérséklet :D ) eldugja a karimába az orrocskáját és úgy horkol. És ha véletlenül Panka el(vissza...)foglalná a karimás ágyakat, toporog mellette, nem találja a helyét, és inkább a kőre/parkettára fekszik, mint más ágyba.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 08:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázsnak több csodás tulajdonsága is van, de az egyik kedvencem a ragaszkodása. Ragaszkodik hozzánk, Pankához, a megszokott ágyaihoz (itthon és az irodában egyaránt), de ami abszolút lakáskutyává teszi, az a szőreihez való ragaszkodása! Én nem tudom hogy csinálja, de nem hullik a szőre, szinte semennyit sem! Már megszoktuk a sárga kutyák jelenlétében, hogy a sötétbarna szőnyegünk 1-2 nap alatt megy át sárgába, de Parázs esetében szó nincs ilyesmiről! Múltkor megfürdettem mindkét lányt, és míg Pankából egy csivinyi szőr kijött, addig Parázsból egy szál se! Az előbb megfurminátoroztam őket, Pankából egy maréknyi jött le/ki 2 perc alatt, Parázsból egy szál se! Pedig istenbiza' nem ragasztóztam össze!! :oops: :D
Ha ez így marad, Parázs lesz a legtökéletesebb lakáskutya a Földön! ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 15:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázs az imént újra bebizonyíthatta, ő minden kutyát imád, de leginkább azokat, akik játszanak vele! :)
Irodai munkakutyáink létszáma (Parázst is beleszámolva) immár 4-re növekedett az ex-futrinkás Tóbiás
Kép
(https://www.facebook.com/magyarvizslaso ... =1&theater) színre lépésével, aki ma délután nézett be az irodába bemutatkozni a lányoknak. A fekete sereg a maga módján őrmesterként üdvözölte, Parázs viszont legújabb játszótársát találta meg benne, így rögtön szét is kellett őket ültetnünk heves magaviseletük miatt :)
Azt hiszem, ide is passzol a "This is the beginning of a beautiful friendship." idézet :D

Anikóval nagy egyetértésben arra jutottunk: Parázs leginkább a gazdi lábánál lakásban, vagy folytonbentaházban, másik (játékos) kutya társaságában érezné jól magát, így elsősorban ilyen gazdik jelentkezését várjuk.
vagynemisvárjukannyira :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 21:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: juccus1982 (#41)

Szerintem is nagyon jól érezte magát! Sőt ha nem lett volna muszáj visszafogni a játékot akkor kifulladásig gyűrték volna egymást. :twisted:
Parázs egy nagyszerű kutya! Szeretéhsége hatalmas, de a megfelelni vágyása is! Nagyon gyorsan tanul és agya is megvan hozzá.
Tényleg egy igazi gyöngyszem!

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 19:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázs a hosszúhétvégét Hank és Tódi társaságában, Anikóéknál töltötte. Úgy hallottam, a srácok elég jól lekötötték minden energiáját :)
Mióta itthon vagyunk, ezt csinálja megállás nélkül:

https://www.youtube.com/watch?v=kfKK6a1NTko&list=UUxHDgyqJLSlAnumGIezJ3QA

Nagyon szépen köszönjük a kutyaszittelést! Szerintem Parázs szuperjól érezte magát nálatok :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 20:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: SRita (#39)

A gazdájának nagyon fel kell kötnie a nadrágját, ha tényleg Parázst szeretné majd!! Nehezen fogom odaadni, legalább annyira nehezen, mint anno Lucát!! :(
Csak csúcsszuper gazdijelöltek jelentkezését várjuk! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Bár nem vagyok oda az ilyen rövid szőrű ebekért, labit meg max feketében tudnék itthonra elképzelni, de Parázs teljesen levett a lábamról. Annyira kedves, jóindulatú, bohókás kutya, hogy nem lehet nem imádni. Igazi csoda ez a lányka. Kedves, értelmes, a gazdája nagyon szerencsés lesz, hogy egy ilyen szeretni való kedves kutya lehet majd a családtagja. :smt007 :smt055 :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 08:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.01.08. 16:41
Hozzászólások: 233
Hát ez a Parázs! Fantasztikus kuty! A cicákkal roppant előzékenyen és türelmesen viselkedett (kiemelném itt a hebrencs Mircit, akivel azért nem egyszerű eset, valljuk be :) ), Furival meg úgy egymásra találtak, mintha már régi barátnők lettek volna.
A kedvencem az volt, ahogy Parázs villanás alatt felmérte, hogy itt egyedül ő mehet fel a kanapéra, és onnantól a kanapéról folytatta a meccset a lentiekkel. Furi teljesen odavolt Parázsért, és már alig várja a következő közös rajcsúrt :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 08:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: juccus1982 (#34)

Az a fekvős, láb kinyújtós póz, világi... :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 06:34 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: juccus1982 (#34)
Olyan Deményesen nyomja... :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 17:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Teszteltük macskára: nem nagyon érdeklik a cicák, így macska-kompatibilisnek ítéltük.
És Furfang-kompatibilisnek is, ugyanis akkorát játszottak, hogy csak úgy zengett a ház! :D
Köszi a lehetőséget, Gyöngyi!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 16:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Ma sikerült feltöltenem a fotókat Parázsról, majd' két hét termése :)

Asszem ezzel a pózzal kezdte:
Kép

Majd ilyesmivel folytatta:
Kép

Itt már rutinos villamosos, azt hiszem ez a 3. úton készült:
Kép

Hűdelazaaa
Kép

Itt épp nem házőriz :)
Kép

És itt sem :D
Kép

Kifárasztja a napi munka...
Kép

Ez Áfonya, a 14 kilós Pankaiker kosara, de ez Parázst kicsit sem zavarja :)
Kép

Egyik nap autóval mentünk dolgozni. Tetszett neki a forgalom, azt mondta, jól vezetek :)
Kép

Itt épp vacsorázok a kanapén. Szuggerál...
Kép

Itt is :)
Kép

Tegnap voltunk a Népligetben sétálni, egyelőre még pórázon. De nem azért, mert nem visszahívható, ugyanis első szóra robog vissza :)
Kép

Allllig bírtuk így tartani! :)
Kép

Sok kaja kellett hozzá!
Kép

Tiszta dilis!
Kép

És ennyire kifáradt.
Kép

Nagyon-nagyon cuki ez a kutya még mindig! Egyre rutinosabb városlakó, a madaraktól és a gyerekektől kell csak távol tartanom - más-más indokok miatt, persze! :D Néha-néha már játszanak Pankával, de egyrészt még tanulgatja a finomabb játékot, másrészt még picit vissza kell fognunk a hevességét.
Jajajajajjjaaaa, és a szombati fürdés óta tud lépcsőn közlekedni, így most már ő is velünk alszik a hálószobában. Zoli nem nagyon örül ennek, zavarja, hogy horkol. Őt zavarja. Engem meg a versenyhorkolásuk zavar :lol:
Ma megyünk madár nélküli macskatesztre, a Csillánál tett látogatásunk kétes értékűre sikeredett :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2014.10.18. 12:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Voltunk ma futiban, és miután belefetrengett Parázs valami sáros dzsuvába (bár meg sem közelítette Maya és Szamba szintjét! :D), épp elérkezett az idő egy jó kis fürdésre. Relatíve jól tűrte, bár az emeletre nem jön fel újra, az tuti :) Most mindkét lány duzzog és látványosan takarítja magát. Kellemes ázott kutya szag terjeng a lakásban...

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2014.10.18. 07:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Az előbb lemértem Parázst a klasszikus veled-nélküled mérési technikával. Aszittem meggebedek, mire felemeltem! Ebben a kutyában van anyag! És olyan 30-31 kg!
Mindjárt töltök majd fel képeket a villamoson utazós technikájáról :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Én is hozok párat a hétvégi képekből:

Kép

Parázs profi beállása:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 14:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
BRÉKING van! A csajok elkezdtek játszani az előbb! Mindkettő felpörgött, majd rájöttek, hogy helyettem egymással is tudnak birkózni, így kitessékeltem őket a kertbe, hogy ott pörögjenek tovább. Nem tartott sokáig, de kezdésnek remek! :)
Nemleszezígyjó... :oops: :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 20:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Tegnap Parázs is részt vett az éves találkozón, ugyan leginkább pórázon közlekedett és közlekedtetett engem is, de egyelőre még így ajánlott, maradjunk annyiban, hogy a szívféreg kezelés (és nem a behívhatatlansága... :) ) miatt. Szerintem nagyon kis cukin viselkedett, minden és mindenki és minden falat érdekelte, szerencsére a tó nem annyira, jejj! :) Úgy fél tucat kérőt fogadott, nagyon népszerű volt a gazdijelöltek között, ami engem hatalmas sokként ért - mármint a népszerűségében egy percig nem kételkedtem, sokkal inkább az sokkolt, hogy MÁR gazdijelöltekkel beszélgetek...!
Az egyik gazdijelölt kérésére ma teszteltük macskára, igaz, meglehetősen ingergazdag környezetben, így azon túl, hogy nyúllal és szárnyassal semmiképp, semmilyen formában sem tartható, arra jutottunk, a macska talán a legkevésbé ingerlő tényező. Ez alapján azonban nem merjük azt állítani, hogy macskakompatibilis, mindenképp szükséges a potenciális saját cicákkal is találkoznia a cicák rezidenciáján, ahol nem vonja el más a figyelmét.

A mai napunk egyébként nagyon kellemesen telt, reggel villamosoztunk, sok-sok mosolyt csalva az utazótársaink arcára, majd sok időt töltöttünk az iroda udvarán (tudjátok, a tavacskás udvaron), ahol a kolléganőm kutyájával vállvetve őrizték a kerítést a sok 'betolakodótól'. A tavacskába szerencsére nem ment bele, bár próbálkozott többször is, de az utsó pillanatban mindig sikerült letiltani - annyira büszke voltam! :) Cuki volt, mászkált, néha intézkedett, néha komposztot ásott és/vagy tesztelt, néha le is feküdt simogattatni magát, majd délután egy babakocsis kisfiúra "rárontott" és lenyalta az arcáról az egész napos koszmennyiséget! Szegény kissrác, halálra rémült a sok szeretettől és nyáltól :O
Lényeg, hogy kezdi megtanulni az irodai szabályokat, a kolléganőim még mindig imádják, hangosan horkolva bír aludni a lábamnál lévő vetbeden (vagy bárhol máshol is :D ), és bírja a városi forgalmat és a Petőfi híd esti őrületét. A gyerekeket nagyon szereti, ha picit könnyebben kézben tartható lesz, lehet érdemes lesz letesztelni, nem lenne-e alkalmas terápiás kutyának.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#27)

Rafkós :roll: :!:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 13:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#26)

Nem zavartatja magat, amint latotavon kivul esunk, rogton rongyol fel a kanapera! Imadom!!! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 09:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#25)

:mrgreen: :lol: :smt023
És tudja, hogy lebukott? :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 06:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Megint alvós sztori, bocs, de behalok ezen a kutyán! :) Azt hiszem, ő kimaxolja a "helyzethez való alkalmazkodás" kifejezést, ugyanis ma éjszaka a kanapén aludt. A világ legtermészetesebb dolga, nem? :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 16:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#23)

Naná, eddig akármilyen kutyát behoztam (csivi, csivi-mix, Panka), egyik sem gázolt bele kapásból a vízbe! Tofunál sejtettem, hogy baj lehet, így neki esélye sem volt a tavacska megközelítésére, de Parázst simán elengedtem, mintha nem tudnám, miféle veszélyeknek vagyunk így kitéve :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 13:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#22)

Hát, hogy Te milyen feledékeny vagy! :lol: 8-) :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 13:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#21)

Oké! :)

Amúgy újabb történés: elfelejtettem, hogy a labradorok szeretik a vizet, és hát nálunk az iroda kertjében van egy kis halastó... Mivel jó idő volt, kint ebédeltünk, míg a kutyák szabadon szaladgálhattak. Asszem nem kell tovább folytatnom, kitaláljátok, mit történt... :lol: El kellett rohannom egy jó fél órára, így Parázst kiraktuk a napra száradni, mint utóbb kiderült, túl közel a rozmaring bokorhoz... De legalább ázott kutya szag helyett intenzív rozmaring illata lett :mrgreen:
Amúgy még mindig cuki, ma már nagyon otthonosan mozog az irodában, és még mindig imádja az összes kollégám :) Most épp a lábamnál horkol :smt049

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 13:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#20)

Élni tudni kell. :mrgreen: :lol:
Ezt nálunk is csinálta:
Kép
A hétvégén Fortéval kéne közös fotót csinálni róluk. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.10.09. 22:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Parázsról egyelőre csak alvós/fekvős fotókkal tudok jönni, egyrészt, mert ma őrültek háza volt, nem tudtam fotózni világosban, másrészt mert annyira végtelenül muris, ahogy kinyúlik, mint egy béka, hogy nem győzök gyönyörködni benne :D

Ez tegnap esti, a hazaérkezés után kb. fél órával már felvette a béka-pózt :)

Kép

Ezt ma lőttem az irodában.

Kép
(a háttérben a feketeség nem Panka, csak jelzem! :) )

Egyébként nagyon kis cuki volt, jött-ment, simit kuncsizott. Boldog volt, hogy bármelyik irodába is ment be, mindig volt valahol egy-két szabad kéz, ami csak arra várt, hogy őt simogassa. A kedvenc jelenetünk az volt, mikor bejött a mi szobánkba egy simiribi túra után, megállt az iroda közepén és elkezdett dumálni. Amolyan dünnyögősen. Mintha elmesélte volna miket látott eddig :)
Este tanfolyam volt nálunk, 1 kutya is remekül el tudja vonni a figyelmünket, 2 meg pláne, így a lányok a mi irodánkban várták meg a tanfolyam végét. Eleinte volt egy kis méltatlankodás, de aztán mindkét lány elfogadta a helyzetet, gondolom végigalhatták a mi okosodásunkat.
Holnap is megyünk, munkakutya lett Parázsból! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.10.09. 13:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Csak szeretném jelezni, hogy dolgozunk. Ahogy a csillag megy az égen ;)
És villamosoztunk is. És délelőtt otthon maradtak 4 órára, és minden rendben volt a lakással és a zebekkel is :)
És kb. még 2 hetet kérünk, és Mauglilányból Városi Mintazebek leszünk! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 21:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#17)

Bizony, bizony, megérkezett a leányzó, hála Szamba gazdiéknak! Ezúton is köszönjük a fuvart! :)

Nem is tudom hol kezdjem! :) Parázs egy nagyon jó kutya! Végtelenül kiegyensúlyozott, a legtermészetesebben szállt be a liftbe, jött be a lakásba, szaglászott körbe, talált rá a velőscsontra és nyúlt el a szőnyegen :D 1-2 órát töltöttünk itthon, majd Ritáékkal (és Mayával és Zselével) találkoztunk a kutyafuttatóban, ahova Parázs nagyon szépen, bár kicsit megszédülve a sok új szagtól és ingertől, de abszolút kezelhető pórázfegyelemmel ment. A futiban szaglászott, haverkodott, néha ugatott és figyelte az Üllői utat, majd egy idő után megpihent; asszem a hosszú kórházlét egyelőre nagyon látszik a kondiján és a koncentráló képességén is, ami egyébként nem is baj, hisz nem is nagyon kellene neki pörögnie még egyelőre.
A séta után megkapták a vacsit, amit rekord idő alatt tolt be, és most elnyúlva horkol a gyapjúpárnán - bár amilyen hosszú, elől-hátul lelóg róla :mrgreen:
Holnap délután bekukkantunk az irodába is, majd este fürdünk egyet, mert ha 'munkakutya' lesz ő is, akkor sok simit kell majd 'elviselnie', amihez habos-babos bunda dukák! :D

Megint van egy olyan érzésem, hogy nem kell túlzottan megszoknunk a duplakutyás létet, Parázs nem lesz sokáig gazdikereső... ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parázs - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs ma 3 havi kórház lét után elhagyta Dunaföldvárat és útnak indult Budapest felé.
Nem panaszkodott, hogy autóba kellett ülni, sőt, legjobb tudomásom szerint kifejezetten élvezte.
Remélem, rövidesen megkapjuk róla az első beszámolókat. :)
Ha minden jól megy, szigorú pórázlét mellett ő is kijön a találkozónkra. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#16HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 22:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázzsal kapcsolatban is vannak hírek. Ma őt is fotóztam, sőt, vérvételesdit is játszottunk. :)

1 hónappal ezelőtt, amikor az Immiticidét megkapta csináltunk egy szívféreg tesztet:
Kép
Ami nem látszik jól, illetve kb. az utolsó percekben sötétedett ki teljesen egy halvány csík, ami sajnos akkor még inkább a pozitív fele hajlott és mutatta a tesztet...

Ma viszont egy markáns és határozott NEGATÍV teszttel lettünk gazdagabbak Parázs által!
Kép
;)

Ha lesz még egy neki, fél év múlva, akkor véglegesen is kikiálthatjuk negatív kutyává, ami a szívférgességet illeti. De valójában még egy enyhe 2-3 hét biztonsági rátartás, futkosástól visszafogás, és minden rendben kellene, hogy legyen.
Parázs mindent elkövet tehát, hogy végleg gyógyultnak nyilváníthassuk, és már tűkön ül, hogy elhagyhassa a kórházat! Lényegében bármikor, amikor fuvar adódik számára, és mindenkinek jó az időpont. ;)

Ma kicsit fotózkodtunk, de azért Parázs jobban el volt mélyülve a pocoklyukakban, és hogy a legelésző bikucit utánozza. :mrgreen:
Kép

Kép

Kép

...az a szép zöld gyep. :mrgreen:
Kép

Felszállásra felkészülni!
Kép

Ott, ott, ott, OTT!!!!
Kép

Parázs a 3 hónap tespedésben határozott labrador alkatot vett fel. :mrgreen:
Kép

Itt épp legújabb szaksegédünket, Tomaszt bolondítja. :)
Kép
(Tomasz egyébkét Viva kutyánk gazdája... ;) )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2014.09.30. 11:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs valószínűleg kicsit szomorkás ezen a héten, úgyhogy mondtam az ottmaradóknak, hogy extra simogatást kér.
Vasárnap elköltözött mellőle Dóri, a bigli, aki bár mindenki agyára ment, szerintem sokszor Parázséra is, de amikor épp kicsit külön voltak, utána szemmel láthatóan végtelenül örült neki Parázs, hogy visszakapta kispajtását. :)

Remélhetőleg rövidesen Parázs is szárnyra kélhet, avagy autóba ülhet és elhagyhatja a kórházat. Már vágja a centit! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2014.09.26. 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázsról nem sok hír volt az utóbbi időben, de az jó hír, ha nincs hír, az ő esetében. :)
A bigli néha úgy érzem, kezdi elrontani, már előfordult, hogy 1-2 vakkantásra hallottuk a hangát. :)
A bigli hétvégén költözik, ezért átvittük a kis helyéről szívultrahangra. Bigli nem megy 100-al, ezért bármit legfeljebb altatásban lehet nála elkövetni, majd ordibálva ébred, ha kell, ha nem (de gyárilag mindig ordibál, ha kell, ha nem... :oops: ). Amikor visszavittük Parázs végtelenül aggódott miatta, szaglászta, böködte még ketrecen keresztül is, hogy vajon mi történt az ő kis kedvenc barátnőjével.
Kicsit tartok is tőle, mit szól majd, ha 1 hétig egyedül kell maradnia, de majd többet babusgatjuk...

Mindez azt is jelenti, hogy 1 hét múlva útilaput kell kötnünk a talpára, és elbocsátani őt a kórházból. :) ;) :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs jól van, túl a harmadik adagon és az után is 2 napon.
Persze most jött el az újabb izgulás időszaka...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2014.09.06. 23:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs ma megkapta a második adag gyógyszerét. Holnap kapja az utolsót.
Valójában haladunk előre az időben, és már csak egy hónap... mindenesetre most lehet újra aggódni...

Parázs szőre egyébként így egy hónap alatt is mondhatni teljesen visszanőtt! Elég intenzív szőrnövesztésben van. :)

Kép

Kép

...természetesen, hogy kispajtásáról, Dóriról se feledkezzünk meg. Ő is megkapta a gyógyszert. Többen imába foglalták a nevem, amikor végre 20 percet aludt és nyugton volt.
...aztán minden folytatódott előröl, így szerintem legközelebb a szaksegédek imái akkor hallgattatnak meg, amikor végre elköltözik a kórházból. :mrgreen: :mrgreen: :lol: ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2014.08.30. 20:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
És a szürke hétköznapok folytatódnak...beszéltem a kórházzal, jól van és semmi gond nincs vele . Gyógyulgat.

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.08.22. 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs is jól van, vele kapcsolatban nincs semmi új.
Hősiesen viseli Dorkát, a biglit és az egymás után jövő szürke hétköznapokat.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.08.15. 23:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs jól van.
Végtelenül türelemmel és megértéssel viszonyul a butus biglihez, akinek pótmamája, lelki társa és egyben pszichológusa a kórházban. Szerencsére ősz szőrszálai még nincsenek, de még ezt is kinézném a helyzetből. :)

Parázs nem csak szívférges - de már nem sokáig! :twisted: :mrgreen: - a végtelen és idült optimizmus nevű, gyógyíthatatlan "betegségben" is "szenved". Az a beletörődés, megértés, intelligencia és kedvesség, ahogy a mindennapokat éli számomra lenyűgöző és mondhatni megható.
A napi 3 sétát türelmesen várja, SOHA nem pisil vagy kakil be (még a biglit is ő tanítja a szobatisztaságra a jó példa mutatásával, és bár hihetetlen lehet, de Dóri is egyre kevesebbet csinálja ott a dolgait, ahol nem kéne).
Kb. 50 méter séta oda és vissza, megszokott pisi-kakihely kiaknázása. Ennyi a program.

Ma láttam Parazsat egerészni. Vicces volt. Sasolta, majd szagolta a helyüktől nem messze a bucka zöld gyepét, majd orrát beletúrva, átszellemültek, mosolygós arccal matatott benne. Látszott a gyermekded öröm rajta, de sajnos véget kellett szakítani a játékának, hiszen túl sok "megrázkódtatás" nem érheti.

Szerintem Parázs nagyszerű eb, és nagyon bízom benne, hogy tőlünk már végleges gazdihoz távozhat. :) ;)
Még másfél hónap! Ma tartunk a 15-16. napnál az első injekció után!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 21:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Fruzsi (#7)s!

Kitartás Parázs! :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 20:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázsék jól vannak, most 5 nappal a kezelés után semmilyen tünetet nem mutat. Egyelőre jól haladunk, de azért a drukkra folyamatosan nagy szüksége van.

Ma kicsit fotóztuk őt és a barátosnéját. Szeretik egymást egyébként nagyon. :)
Parázs végtelenül kedves és nagyon okos kutya. Ki van éhezve a szeretetre, egyébként nagyon simulékony és alkalmazkodó kutya. :)

Kép

Kép

Itt hempereg a szép zöld fűben. :)
Kép

Kép

Itt nagyon figyel. :)
Kép

Itt wuwuzik, magyaráz... :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.08.01. 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap nagy nap volt a szívférgesek életében...
- Peru
- Parázs
- és egy kórházas bigli, a Beagle Fajtamentés védence, Dórika... Ő természetesen nem Retrieveres kutya, de mivel én kezelem, pont annyira fontos, mint a másik kettő, ráadásul fej-fej mellett haladnak, a három kutya egyszerre lett elkezdve, egyszerre ütemezünk számukra mindent. Ezzel munkát, időt, és talán gyógyszert is spórolunk (megbontott flakon nem állhat 1 napnál tovább).
...megkapták az első adag szívféreg elleni injekciót.

Sajnos ezzel újra kezdődhet az aggódás, ellenben ez az első lépés afelé, hogy meggyógyulhassanak. A legjobban a végeláthatatlannak tűnő várakozást nem szeretem, ami mondhatni egy maratoni hosszútávfutáshoz hasonlítható.
Mindenesetre Peru, Parázs és fogadott kistestvérük, Dórika nagyon várják a drukkot mindenkitől.
Peru és Parázs állatorvosi költségeihez minden segítséget elfogadunk, és nagyon nagyon köszönjük! Ha valaki csak egy fagyi, vagy egy doboz cigaretta árával, de hozzá tud járulni a várhatóan 200.000 Ft-os tételekhez, akkor az is hatalmas segítség. Ha 200 ember 1000 Ft-ot, ha 400 ember 500 Ft-ot áldozna arra, hogy segíthessünk nekik, akkor már biztosabban előteremthetőek lennének mindezek a költségek.
Számlaadataink: K&H
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Dórika most Parázs kispajtása, együtt élnek, Parázs segít Dórinak, a falkakutyának elfogadni a bezártságot, és okos labradorként tanítja a buta bigli fejét a jó viselkedésre... Dóri leutánozza őt, kinti vécézésben, megnyugtatja őt Parázs, hogy nincs egyedül, szóval Parázs mellesleg egy kivételesen jó lélek, nélküle valószínűleg Dóri már teljesen befordult volna.

Parázs ellenben :mrgreen: egy végtelenül okos, kedves, kimért, jólelkű, együttműködő és szabálykövető kutya.
Tudja a napi sétákat, pisilés-kakilás menetrendet.
Vigyori, bájos. Mint kiderült, imádja a galambokat. Azaz imádná... sütve és főzve. Teljes extrázisba képes kerülni, ha a Dunaparton leszáll 1-2, és igazi vadászkutya módjára cserkészné be őket. Ha elszállnak, akkor meg röhög, hogy milyen jó móka volt.
Emellett egy béka is elveszett benne valószínűleg. :mrgreen: Amíg helyük takarítás alatt áll, addig a kis házikó előtt várják, hogy visszamehessenek. Addig Parázs számára ez a legjobb pozíció egy kis kinyújtózós, relaxálós sziesztára. :)
Kép

360 fokos mosollyal:
Kép

Parázsra a póráz szerintem leginkább dísznek kell:
Kép

...és hát a gyógyszerbeadás után:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.07.24. 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Parázs éli szürke hézköznapjait. Kivételesen okos és szabálykövető eb, de azért a környezet őt is elég erősen érdekli. :)
A szarvasi csapattól kértem róla egy kis infót, hiszen ők többet látták, mint mi... mi csak bezsuppoltuk, és szoktatjuk a rendre. :)

Idézet:
Klau/Parázs Nálam volt idibe a műtét után, nem volt vele semmi komoly probléma. Van két ivartalan kan kutyám, velük eleinte nem is foglalkozott csak az emberek érdekelték és az hogy apportírozhasson. Állandóan hozta a fadarabokat hogy dobjam el neki, de ugye egy ilyen műtét után nem a legjobb egy kutyának az őrült rohangálás. Aztán ahogy teltek a napok az Én kutyáim megtanultak tőle apportírozni, Klau meg megtanult mást is játszani például labdázni. Van egy 8 éves kisfiam, imádta, úgy hogy gyerek kompatibilis. Kicsit eleinte eleven volt, de következetességgel szépen lehet vele foglalkozni "jó" kutya. A vizet imádja, szeret fürdeni. Szót fogadott, nem akart megszökni, jól érezte magát Nálunk, pedig napközben dolgozom nem voltam itthon. Nem csinált semmi kárt. A meleget viszont nehezen viseli, azt észrevettem. Nagy udvarom van és itt szabadon szaladgálhatott, éjszaka ugatni is hallottam a többiekkel együtt. Nem mondhatom hogy aktívabb mint egy "átlagos" kutya, de nem is az a "csak úgy vagyok" típus. Remélem sikerült segítenem.

Üdvözlettel :Szilvi

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 154 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség