Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 13:46

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#22HozzászólásElküldve: 2015.03.13. 00:37 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.19. 22:06
Hozzászólások: 19
Szupi (Surprise), lassan egy éve tagja a családunknak. Őt szívférgesen választottuk és fogadtuk örökbe, vállalva a gyógyuláshoz szükséges kezelését.

Amikor először találkoztam a szívférgességgel semmit nem tudtam róla. (de még nem is hallottam róla)
Ezért gondoltam, hogy megosztom tapasztalataimat, hátha segíthetek tisztábban látni a témában, esetleg egy-két tévhitet, félelmet eloszlatni.

Az első dolog amivel szembesültem, hogy hozzáértők (állatorvosok, „kutyások”) többsége, elég tájékozatlan a témában, gyakorlati tapasztalata pedig szinte senkinek nincs.
Az interneten fellelhető magyar nyelvű információk sajnos a mai napig a legtöbb helyen tévesek vagy túlzóak.
Szerencsére RR csapattól kellő és megbízható információt kaptam mind a szívférgességről, mind lehetséges gyógymódokról. Számomra fontos volt az is, hogy Ők rendelkeznek gyakorlati tapasztalattal a kezelés kapcsán.

Bennem a következő kérdések és gondolatok merültek fel, amikre már saját tapasztalatból válaszolhatok:

A gyerekem, vagy a másik kutyánk megfertőződhet e szívféreggel?
Egyszerű a válasz: NEM, mivel ha kutyánk ismerten szívférges akkor havi egy tablettával vagy megfelelő spoton-nal teljesen kizárható a fertőzés. Szóval nem kell attól tartani, hogyha a kutya véletlen szájon nyalja a gyereket (vagy fordítva), akkor megfertőzi.

Milyen egy szívférges kutya?
Nálunk az örökbefogadás apropója az volt, hogy az előző kutyusunkat betegség miatt el kellett altatni. Az utolsó időszak elég nehéz volt, és ezért nem igazán szerettünk volna frissiben újra átélni.
Engem már a képek is meggyőztek, hogy azért ez nem egy olyan betegség amitől letargikusan csak fekszik a kutya, de az első találkozás Szupival minden kétségemet eloszlatta.
Egy vidám, szeleburdi kutyával találkoztam, akiről senki meg nem mondta volna, hogy bármi baja lenne. Miután hazahoztuk, a barátaink, ismerőseink nem akarták elhinni, hogy „beteg”.

Milyen a kezelés?
A kezelés legnehezebb része a türelem a gazdi részéről. Az általunk választott gyógymód esetén reggel és este kellett gyógyszert adni Szupinak, ami elég hamar napi rutin részévé vált.
Persze azért voltak néha rosszabb napok is, amikor kicsit trükközni kellett gyógyszerbeadással, mert Szupi épp úgy gondolta, hogy aznap inkább kiköpi.

Mennyibe kerül?
Az általunk alkalmazott gyógymód esetén a tartás plusz költsége nem volt több havonta mint egy zsák jobb minőségű táp ára.


Nálunk probléma mentesen zajlott le a kezelés, de azért ennek ellenére nem gondolom, hogy a szívférgességet félvállról lehetne venni. Kis odafigyeléssel, pár szabály betartásával, minimálisra csökkenthető a kockázat.

Tapasztalataim alapján minden leendő örökbefogadónak (vagy ideiglenes befogadónak) azt tudom javasolni, hogy ne „írjon le” egyből egy kutyát, mert szívférges. Találkozzon a kutyával, beszéljen RR csapattal akik megválaszolják a felmerülő kérdéseket, és segíthetnek meghozni a döntést.

És persze nem elhanyagolható, hogy ha valaki egy szívférges kutya mellett dönt, az folyamatosan számíthat RR támogatására. (amit mi is megkaptunk, és ezúton is köszönöm RR csapatnak)

Mi már harmadik negyedéves NEGATÍV eredményű kontroll teszten vagyunk túl, amit az utolsó ultrahangos vizsgálat is megerősített.

Egyáltalán nem bántuk meg, hogy Szupit szívférgesen is vállaltuk, sőt, ha nem így lett volna, és most egy más gazdi írogatná a beszámolókat, azt bánnánk nagyon.


Surprise gazdi


Megérte e? A válaszom a képben van elrejtve ;)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#21HozzászólásElküldve: 2014.12.30. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Sziasztok!

Orulok, hogy szoba kerult ez a tema.

Nalunk eppen aktualis is: ismerten szivferges kutyat fogadtam orokbe nemreg (igaz, nem retrievert, de remelem, ez bocsanatos bunnek minosul :) ); a kezelesben Fruzsi segitsegere es tapasztalatara tamaszkodva (ezuttal is koszonom a sok segitseget es a turelmet, Fruzsi!!).
Nalunk egyebkent a kohoges a jellemzo tunet.

Valodi a veszely, es amit Fruzsi irt, azzal a legmelyebben egyetertek; s csak annyival egeszitenem ki, hogy azert, mert egy kutya ismerten szivferges, meg nem kell lemondanunk rola. Az eselyt az (ideiglenes vagy vegleges otthonra) az ismerten szivferges kutyaknak is meg kell kapniuk.

Es azert hangsulyozom, hogy 'ismerten szivferges', mert lehet pl. hogy a szomszedod kutyaja, aki a kerites mogul leskelodik at reggelente, szinten szivferges - csak eppen nem tudsz rola, mert sosem szurte senki...
Es ami meg talan szinten erdekes teny: a macskakat ugyanugy erinti a dolog (naluk ugyan kicsit mas a helyzet, mint a kutyaknal). Gondolom, nalatok is vannak macskak otthon vagy a szomszedban, vagy a kornyeken. Nem tartom valoszinunek, hogy sokat szurtek volna kozuluk...

Mostansag sokat irodalmazok a temaban, s talaltam egy erdekes es remelhetoleg hasznos, amerikai oldalt (kizarolag angol nyelven elerheto), amit szivesen ajanlok az erdeklodoknek:
https://www.heartwormsociety.org/

Az erdekesebb infok (szamomra legalabbis) az allatorvosi lapon talalhatok: pl. erdekes es reszletes leiras a betegsegrol, a diagnosztizalasrol es a megelozesi/kezelesi javaslatokrol, illetve elofordulasi terkep (ugyan ez tobbi csak az USA teruleteit tartalmazza).
https://www.heartwormsociety.org/veteri ... guidelines

Boldog uj evet kivanok mindannyiotoknak!
Es persze lelkes, bevallalos orokbefogadokat a kutyainknak! Az ismerten szivfergeseknek is. :)
Melinda

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#20HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Barbara (#18)

Miért ne lehetne szívférges egy tenyésztőnél született kutya?
(Zárójel apróbetű, tegnap "fogtam" a kórházban egy nagyon nagyértékű, import nagytestű, molosszer tenyészkant, akinek a szűrővizsgálatos első tesztje pozitív lett. Most küldjük PCR-re és derül majd ki a többi...)

A szívférgességgel kapcsolatban három esetben van (már) biztonságban egy kutya:
1. Nullkilóméteresen, 2-3 hónapos korától kezelve van mikrofilária ellenes szerrel, és félévente szűrve, kontrollálva, hogy még mindig negatív-e.
2. A felnőtt kutya egyszer megszűrve, ami negatív, majd folyamatosan kezelve mikrofilária ellenes szerrel, és félévente szűrve, kontrollálva, hogy még mindig negatív-e.
3. A kutya szívférges volt, megbízhatóan kikezelésre került, menet közben és utána is folyamatosan kezelve van mikrofilária ellenes szerrel, és félévente szűrve, kontrollálva, hogy még mindig negatív-e.


De ez az egész dolog NEM CSAK a szívférgességről szól.
A labrador, golden, sokféle betegséggel rendelkezhet, ami a fajták sajátsága. Diszplázia, fülgyulladások, allergia, epilepszia, stb.stb.stb. Akármelyikbe is beleeshet egy vásárolt vagy mentett kutya is.

Továbbá... lehet, valakik úgy gondolják, a szívférgesség túl van reagálva általunk. Nincs. Sokan - kutyára érdeklődő jelentkezők - még inkább képesek túlreagálni... pedig semmi ok nincs rá. Ez is csak egy betegség, ami végződhet jól és rosszul. Ahogy egy nem várt hasnyálmirigy gyulladásba, egy masszív babéziába vagy autóbalesetbe is belehalhat egy kutya. Mégsem mondja senki, hogy ezeket zárjuk ki, mielőtt ő örökbefogadná az ebet.


Mi leginkább azért szűrűnk szívféregre, mert megismertük az ellenséget. És egyben tudjuk, hogy tudásunkkal képesek vagyunk legyőzni. Azt is tudjuk, hogyha nem szűrünk, akkor ezek a kutyák "időzített bombák". Ahogy miden állatvédő szervezet, minden szűretlen kutyája az (és egyelőre ők vannak sokkal többen)! Ezt mi nagyszerűen megakadályozzuk. Ez az egyik oka a szűréseknek, hogy tudásunk segítségével hatékonyan győzedelmeskedhetünk és még komoly állapotok kialakulása előtt átsegítve rajta a hozzánk került kutyát, az esetek jobbik részében újra egészségessé tehetjük.

A Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület nem tartozik azon hozzánemértő "állatvédők" közé, akik importálják Budapestre, nyugatra, sőt, Németországba a kutyákat kontrollálatlanul és közben masszívan hozzájárulnak, hogy ezeken a helyeken is megtelepedhessen a szívféreg.
Ez a másik leges legnyomósabb oka tehát a szűréseknek az, hogy úgymond járványügyileg mi NE terjesszük tovább ezt a csúnya betegséget.


Tehát lássuk a fától (szívférgesség) az erdőt is (diszplázia, fülgyulladások, allergia, epilepszia, stb.stb.stb. ). ;)
A szívférgesség csak egy a mumusok közül. :)
Ennek ellenére természetesen nem arra kell készülni, hogy egy örökbefogadott kutyával, első perctől csak a nyűg és betegség van, de kérek mindenkit, vegye figyelembe, hogy egész életében egészséges kutya igen ritkán születik... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#19HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 12:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Barbara (#18)Nincsenek. Lásd Crusoet, tenyésztőnél született, majd egy családnál élt Gyöngyös környékén, nem nagyon hagyta el az udvart egész életében, hozzánk pedig szívférgesen érkezett már meg. Nemtől, születési körülményektől függetlenül bármelyik kutya megfertőződhet. Ezért kell folyamatosan védekezni a fertőzés ellen, megelőzni, ami lelkileg, fizikailag és anyagilag is sokkal kedvezőbb, mint maga a kezelés.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#18HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.17. 10:33
Hozzászólások: 20
Előzmény: Fruzsi (#17)
Fruzsi nagyszerűen összefoglaltad a lényeget. Ha jól értettem, azok a kutyák sincsenek "biztonságban", akiket tenyésztőtől vettek, csak éppen nem viszik el szűrésre. Nagy az esély arra, hogy ők is lehetnek szívférgesek. Tehát garancia ott sincs semmire. Sok erőt kívánok továbbra is a harchoz, csak csodálni tudom amit a retrieverekért teszel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#17HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 00:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma volt egy érdeklődés nálam arra vonatkozóan, hogy egyik kutyánk BIZTOSAN NEM szívférges-e.
Nos... nem... az sem, és a többi sem.
Biztos csak a biztos pozitív diagnózis. Ami a PCR!!!
A negatív eredmény jó, de nem biztos. Szinte soha. Persze van helyet, amire azt mondjuk, hihető, de hivatalosan, és kötve magunkat az elméleti alapokhoz mindig marad statisztikai lehetősége a fals negatív eredménynek. Hogy miért? A szívférgesség cifrányos útvesztője és gonosz bucskái miatt.

A gyorsteszt, amit végzünk, kimutatja a kifejlett nőstény féreg jelenlétét, jobb esetben egyet is, de inkább 2-3 példánynál reagál be. Ha nincs nőstény féreg, nincs pozitív teszt.
Ezért van az, hogy negatív teszt után, folyamatos kezelés mellett (!!!) fél év múlva meg kell ismételni a tesztet. Ha az is negatív, már jobban el lehet hinni. Erre azért van szükség, mert a mikrofilária ellenes szer egy bizonyos időszak után már nem hat a fiatal alakokra, de azok még nem adnak pozitív reakciót a teszten. Ha ilyen időszakban szűrünk, akkor bizony a teszt negatív, de a kutya szívférges lesz.

Természetesen nem kell aggódni, más diagnosztikai eljárás sem biztosabb, önmagában.
Ilyen (a fenti speciális esetben) PCRnek nem sok értelme van, vélhetően nagyon kevés mikrofilária van (hiszen nincs kifejlett nőstény féreg, ami azt termelje), de ez jelentené a vizsgálat alapját;tehát a PCR vizsgálat, még fertőzöttség esetén is, nagyon nagy valószínűséggel fals negatív lesz.
Az ultrahang, ha nincs kifejlett féreg, nem tud mit kimutatni.


Tehát mindenki részéről maradhat a jóhiszeműség:
Egy negatív teszt alapján jóhiszeműen úgy véljük, a kutya nem szívférges.
Viszont ezután, ahogy nekünk, úgy minden ÚJ GAZDINAK meg kell tennie a szükséges lépéseket és:
1. mikrofiláriás szereket adni, védekezés gyanánt
2. félévente megszűrni a kutyát, hogy továbbra is negatív-e!!!




Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elmondjam:
A mi kutyáink mentett kutyák. Betegen, leharcoltan, lelkileg, fizikálisan sérülten kerülnek hozzánk. Rendbehozzuk őket. Szeretgetjük, meggyógyítjuk, legjobb tudásunk szerint és a legtöbb megtehető jószándékkal felmérjük állapotukat, diagnosztizáljuk esetleges betegségeiket. Előéletük miatt nincs tökéletes kutya, nincs tökéletes egészséges, nincs tökéletesen jól nevelt, tökéletes vézenű, karakterű kutyánk. Ha mégis, az a ritka fehér holló...
Éppen ezért aki örökbefogad tőlünk, tudja azt, hogy a mentett kutya jár némi rizikóval (ahogy tegyük hozzá, a vásárolt kutya is!!!).
Mi rengeteg időt, energiát, és nem utolsósorban pénzt teszünk abba, hogy ezek a kutyák a lehető legjobb állapotban legyenek, és amit tudunk egy ebről, el is mondjuk róla örökbeadás előtt.
Egyben azt is tudni kell, hogy a kutyáinkért nem kérünk pénzt, tehát aki tőlünk örökbefogad, mondhatni egy legalább 30-40 ezer forintot érő ajándékot kap! Ha valaki a mi költségeinkhez hozzájárul, nagyon megköszönjük, de ez nem közvetlen feltétele az örökbeadásainknak.
Cserébe viszont azt kérjük, hogy a kutyáink életük végéig meg legyenek becsülve, szeretetben, szomorúságban, betegségben, egészségben és ne visszapattintva legyenek hozzánk, mint egy eldobott rongy a legkisebb probléma esetén. Azt kérjük, hogy aki örökbefogad, a kutyáját legalább annyira szeresse, mint mi, amikor nálunk volt és számára legalább annyira legyen fontos, mint amennyire nekünk volt! Mert nekünk fontos, egytől, egyig mind!

Szívférgesen, szívféreg mentesen.
Diszpláziásan, szívbetegen, bőrbetegen, allergiásan, fülgyulladásosan, hiperaktívan, akkor, amikor lebontja a konyhát és akkor, amikor felássa a kertet.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#16HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 14:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: Sispem (#12)

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon-nagyon jó és praktikus dolog, ha megosztod velünk is, biztosan sokan nagy hasznát vennénk a betegségre vonatkozó tájékoztatásban.

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#15HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 09:32 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.19. 11:29
Hozzászólások: 114
Előzmény: Sispem (#12)

Ez tényleg szuper ötlet! :) :)

És ha közzéteszed a megfigyeléseidet, akkor talán nekünk is könnyebb lesz majd észrevenni, ha bármi változás állna be a kutya állapotában.
Barkánál semmi tünet (hál istennek!!!), de hát úgy nekem is egyszerűbb lenne, ha tudnám, hogy mire is kell figyelnem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#14HozzászólásElküldve: 2014.10.23. 10:47 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#12)

Tényleg nagyon jó ötlet, nagyon praktikus lehet más számára is. Milyen kis ügyesek vagytok! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#13HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 20:11 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#12) Ez mekkora ötlet!! :smt023 :smt023 :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#12HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 14:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: juccus1982 (#11)Azért van tünete, legalábbis én az eddig nálunk megfordult 4 szívférges ideiglenesnél elég jellegzetes dolgokat figyeltem meg. A leglátványosabb az ok nélküli zihálás még nyugalmi állapotban is. Fél óra békés szundi után felébred és úgy zihál, mintha 3 órát futott volna. Gyöngyi javaslatára Crusoenál elkezdtem naplót vezetni. Ebben benne vannak a tünetek, a doxiciklines kezelés ideje és már az immiticide beadását követő 8 nap is. (Ezt annyival egészítettem ki, hogy Fionka leépülését, ennek előjeleit is belevettem a teljesség kedvéért.) Ennek célja, hogy ideiglenesek/gazdik láthassák, hogy mivel is jár ez, hogy megoldható a kezelés és bízok benne, hogy a gyógyulásról is hamarosan írhatok. Plusz remélem többen mernek majd szívférges kutyát ideiglenesbe bevállalni vagy örökbe fogadni! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#11HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 14:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Én kifejezetten örülök, hogy Parázsnak a gerincénél le van borotválva a szőr, mert így lépten-nyomon megkérdezik, mi történt vele, beteg volt? És én ilyenkor lépten-nyomon el tudom mondani, hogy a szívférgesség nem móka és kacagás, és nem, nincs tünete (vagy ha már van, akkor búcsúzkodás), és szűrni kell, és szúnyog ellen is védeni a kutyát, és stb., stb., stb. A környéken sok gazdival vagyok köszönő/beszélő viszonyban, sok tudja, hogy nagy nálunk az átmenő forgalom, nyilván Parázzsal is összepacsizik mind, így tényleg nagyon jól tudom terjeszteni az igét. Ha tovább nálunk marad Parázs és idővel visszanő a szőre, lehet lenyírom neki direkt az ismeretterjesztés kedvéért :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#10HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Csak egy érdekesség.
Felütötte fejét az úgynevezett kéknyelv betegség, ami kérődzőket érint. Szúnyog terjeszti. A kiindulási pont Csongrád környéke (Hódmezővásárhely, Deszk, Csanádpalota, Balotaszállás).
Nos... az érintett települések körül 20 km-es megfigyelési zárlatot rendelnek el.
100 km-es védőkörzet van! 150 km-es megfigyelési körzet van.

Persze sok minden más a szívférgesség és a kéknyelv betegség körül, többek közt a kéknyelv betegség egy bejelentési kötelezettség alá tartozó, gazdasági kártételt okozó megbetegedés.
De van bennük közös is. Mindkettőt szúnyog terjeszti. Az érdekesség? Egy nagy gazdasági kártételt előidézhető, gazdasági haszonállatokat fertőző betegség esetén, amelyet szúnyog terjeszt a zárlat, védő és megfigyelési körzet 20-10-150 km-ekre terjed ki.

Ebben nyilván, minden biztosíték benne foglaltatik...
DE! Aki ezek alapján azt gondolja, mi túllihegjük a szívférgességet azzal, hogy hozzánk kerülésekor egy alkalommal MINDEN kutyát szűrünk mikrofiláriára és szívférgességre, az csúnyán téved.
Több állatorvostól, gazditól - aki állatorvostól hallotta - hallottam vissza, hogy túlreagáljuk. Meg az nem is úgy van. Hanem amúgy.
Nem gondolom. Mi jó úton járunk. És felelősen cselekszünk.

Az állatvédő az, aki a leginkább hozzájárulhatna az országban eme kórság rohamos terjedésének, mert nem is a szúnyog útját nem akadályozza, hanem magát a fertőzött - és ha nem szűr, SENKI SEM TUDJA, hogy fertőzött - kutyákat logisztikázza szanaszét Csongrád és egyéb déli, keleti megyékből az ország minden pontjába. Hogy lehessen ott is szívférges kutya.
Szűrni kell!
Megelőzni kell!
Kezelni vagy egyéb döntést hozni sajnos muszáj. :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#9HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 20:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Magdi (#8)

Azért ez kemény olvasmány. :)
Nem csak a szaknyelvsége miatt, hanem a gugli miatt is, aki fordította. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Át tudod küldeni nekem ilyen szép PDF-ben? Nekem tegnap lerohasztotta a gépet, amikor a 8.5-es betűtípusból olvasható és esetleg nyomtatható verziót akartam csinálni. :twisted:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#8HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 14:23 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Alma Mater Studiorum University of Bologna Kar Állatorvos
http://retrieverhelp.com/thumbfile.php?id=45140

(Cruose képtárában van fent pdf. formátumban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#7HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 06:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Kép

Ezt a topicot a 3. oldalról 'szedtem elő', holott nagyon fontos téma, nagyon nagy (anyagi és lelki!) terhet ró a Retriever Rescue-ra kezelni a szívférges kutyákat, szóval ne feledkezzen el senki a megelőzésről!!

Aki eddig még nem látta a lenti videót, vagy nem tudja, mi az a szívférgesség, nézze meg, olvasson utána, ha kérdése van, itt felteheti!

Akinek vannak kutyás ismerősei, terjessze a hírt, ez a betegség sajnos nem játék! A szívférgesség zoonózis, azaz emberre is átterjed!!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#6HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 07:50 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Szombaton, ahogy Abigéllel voltam az ügyeleten, elég sokat beszélgettem az állatdokival (nem ismertem, barátnőm dokija). Jelezte, hogy egyre több felénk (Pest megye, Nagykáta környéke) is a szívférges kutty. :(
Meg is néztem egy délelőtti vérmintát is. Borzalmas! :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#5HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 22:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: lustica (#4)

A konferencián beszéltem is vele. De a névmemóriám csapnivaló.
Ákos doktort meg tudom kérdezni Neked, ha gondolod...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#4HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 20:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#3)
Ki kéne deríteni ki narrálja... :D

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#3HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szívférgesség
#2HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Zsanett (#1)

Ha az a tabletta a Bravecto, akkor lennének kétségeim. Nem a hatékonyságát illetően, de az nem való szívférgességre. Hanem bolhára és kullancsra.
Szívféregre tabletta a Milbemax van!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szívférgesség
#1HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Sziasztok!

Nem tudom, az RR utolsó szűrőprogramja milyen eredménnyel zárult, sajnos a hírekben aggasztóak a hallottak :-( :-(
Nekünk az állatorvosunk ajánlott egy tablettát, amivel megelőzhető (még nem próbáltuk ki, Mo-n mostanság engedélyezték) - esetleg erről vannak tapasztalatok?

http://tv2.hu/musoraink/tenyek/151625_u ... yakat.html

Üdv
Zsani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség