Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 16:40

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#58HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:smt006 nagy öröm látni h megvan az összhang!! Gyertek az okt.11-i RR napra, , ami ott lesz szinte a szomszédotokban :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#57HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 07:40 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Gratulálok ! Gyönyörűen Hozzátok szokott (és a házhoz is)
A képeken látszik, hogy a Kisgazdik is jól boldogulnak vele
Sok boldogságot !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#56HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 07:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: mihalyek (#55)

Nagyon aranyos képek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#55HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 23:31 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Royal rájött, hogy nem is olyan rossz ha a kutyának fedél van a feje fölött:

Kép

és még jobb, ha van társaság

Kép

a vizet viszont a nagy meleg ellenére sem díjazta

Kép

Kép

Kép

az erdőt és mezőt viszont annál inkább

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#54HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
első családi séták:
Kép
Kép
Roy az egérfogó:
Kép
A lovardában még pórázon:
Kép
otthon:
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#53HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 22:38 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Gyors beszámoló:

Eltelt a nyár, Roy már két hónapja nálunk van és egyre jobban beilleszkedik családunkba!
Tartalmas nyarunk volt sok nyaralással (kutyával és kutya nélkül is) és programmal.

Roy nagyon engedelmes és könnyen alkalmazkodó kutyus nagyon hálásak vagyunk érte, a tágabb család is megkedvelte őt míg nyaralásaink alatt vele voltak.

Itthonlétünk alatt kétszer voltunk a kutyavarázsba egyéni tréningen és ez elég volt ahhoz, hogy pórázos sétáink alatt végig láb mellett jöjjön, ha elengedjük könnyen behívható legyen. Figyel minket és követ, nem akar "elveszíteni" minket. Jelentkeztünk az alap engedelmességi tréningre és még mindig ott motoszkál a fejemben a gondolat, hogy Roy tipikus terápiás kutya...

Anyarat képekben foglalnám össze, remélem sikerül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#52HozzászólásElküldve: 2014.07.14. 09:02 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Jaj de jó! Jaj de jó!!!
Jó nyarat az egész családnak !!! :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#51HozzászólásElküldve: 2014.07.12. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Sziasztok!
Roy és a cslád "falka" többi tagja remekül érzi magát együtt!
A nyár eseménydúsan telik!
Elmentünk Royal Kápolnásnyékre a nagyszülőkhöz és együtt fürödtünk a Velencei tóban (miután sikeresen elpusztított két egeret... ezt szabad hagyni vagy inkább nem mert én sajnálom az egeret, de örülök, hogy Roy boldog tőle...)
Otthon egyre jobban érzi magát, már el lehet engedni a mezei séták során, ugat, ha a kerítés körül jár valaki és amikor vihar volt a házba is bejött. Nagyon szociális, rengeteg gyerek fordul meg nálunk a nyáron és nagyon örül nekik.
Otthon, ha játékot kezdeményez szivesen szaladgál velem és tőkéletesen leköveti a mozgsomat, úgy érzem szépen szokunk össze, úgyhogy a jövő héten elmegyünk a kutyavarázsba.
Remélem nemsokára képeket is tudok feltenni, csak az időm nagyon kevés egy férj, három kisgyerek , egy tengerimalac és egy kutya mellett!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#50HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 09:34 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hahó,
megvolt a kutyás "nyaralás" ? Minden rendben veletek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#49HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 19:02 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: mihalyek (#46)
A használatit priviben elküldtem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#48HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Szegény kicsi Roy :shock: aki utálja a zárt helyeket. el tudom képzelni h félt.
Örülj h ilyen kis kompakt és csak 23 kg kellett becipelned :mrgreen:
Hivatalosan is duplán kutyamentők lettetek, mint Roy örökbefogadói és mint a plébánia kutyájának megmentői :smt023 Gratulálok! :smt038


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#47HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 00:17 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Kimaradt a kutyamentő sztori...

Szerdán elvittem Royt az állatorvoshoz, csak éppen azt nem vettem számításba, hogy nem megy be a házba...
A váróba is ölbe vittem be a 23 kilóját, úgy remegett szegénykém mint a kocsona :(
a doki be kellett tolja a rendelőbe, de ott már minden rendben volt.
A csipet átírtuk, itt ragadnám meg a lehetőséget hogy megköszönjem az RR-nek, Mónikának és mindenkinek aki segített, hogy ilyen szép és jó kutyusnak lehetünk a gazdiai!!!
Kifelé már nem volt gond, csak egy kis bökkenő...
A bökkenő nem volt más mit egy fekete, Roynál kétszer nagyobb, kölyöknek tűnő, nyakörves gazdi nélküli kutyus aki hozzánk csapódott és a kocsiig kísért minket, közben össze vissza rohangált keresztül kasul az autóúton :smt018
Mi legyen most :smt017 vakartam a fejem, mert már késésben voltunk a legkisebbik lányommal a gyerekdokitól (oltásra volt időpontunk), de mivel míg Roy életébe először magától beszált a kocsiba ez az ördögfióka kétszer keresztezte a kocsiutat úgy gondoltam nem tehetek mást, Royt a kocsiban hagytam (árnyékban parkoltam), pórázát meg rácsatoltam a szeleburdi "kiskutyára" és szálltunk a doki felé hogy a csippet (ha van) leolvassuk. És volt!!! A közeli plébánia kutyusa volt :lol:
Örömmel fogadták, majd javasoltam nekik a telefonszámos bilétát, amit már én is megrendeltem Roynak.
Rövid, de sikeres küldetés volt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#46HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 23:51 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Köszönet a sok jókívánságért és biztató szavakért!
Várom a képek feltöltéséhez a "használatit", bár Roynak nincs olyan jó fényképésze mint Mufinak ;)

Roy rengeteget fejlődött a héten.
Kérésre beszáll az autóba
El lehet engedni ( bár Anna lányom még mindig stresszbe van az első rossz élmény óta)
Védett helyen alszik a bejárati ajtó mellett
Szőre csillog a napfényben
Már ugat védi a területét(cuki magas babakutyás hangja van)
Egy kutyával sehogyan sem egyeznek (a minimum tízből akiket a séták során megismertünk), mert dominálni próbál és ezt Roy nem hagyja!
Jó kedvében körbe körbe szalad a kertben, úgy hogy a hasa éri a földet, kicsit edz még és akár füvet is nyírhat :lol:

A minap a férjem kapálás közben megtalálta a csipogós sünit amit Roy ásott el a konyhakertben...

A kaki nekünk eddig mindig a séták alatt volt aminek nagyon örültünk, hisz erre nem is számítottunk, mire megszoktuk a gondolatot, hogy nem fog a kertbe kakilni, megbizonyosodhattunk az ellenkezőjéről is :roll: Sebaj, veszünk lottót...

Ma nagy napvolt, Kápolnásnyékre utazott a család dédimamáékhoz, út közben megáltunk barátoknál, ahol 4 kiscics van :?
Roy csak figyelte őket, semmi morgás vagy szőrborzolás, szerintem játszott volna velük, ha engedem, de nem mertünk kockáztatni...

Már Nyéken vagyunk, ahol egyből elfogadta a helyet, nyugodt, játékos, holnap levisszük a Velencei tóra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal
#45HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 09:06 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Ti vagytok a lehető legjobb "falka" Roy számára, ez egyre biztosabb lett a látogatások alatt is!
Kiválasztott titeket, én meg nagyon örülök h ti őt választottátok! Pont az olyan gazdik mint Ti a válasz arra a kérdésre, hogy nem nehéz-e megválni az ideiglenes kutyusoktól. Nagyon nehéz DE azért csináljuk hogy ilyen szuper családba kerüljenek ezek a szegény elhagyott ebek :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: beszámoló
#44HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 07:23 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.11. 21:05
Hozzászólások: 121
Előzmény: mihalyek (#42)
Mivel a behívás nálunk is hasonlóan nehezen indult, tudom mondani, hogy ezt csak szép lassan a családhoz tartozás érzése fogja benne korrigálni, aztán egyre jobb és jobb lesz, mígnem észre sem veszitek és átvált feltétlen engedelmességbe, mondhatni a falkaszellembe! Gyorsítani lehet a sűrű közös együttlétek alkalmával, mint pl. séta. Itt is a fokozatosság fog érvényesülni, csakúgy, mint a járda esetében. Tipikus példáitokkal Mafinál mi is megküzdöttünk, megküzdünk. Erőltetni nem kell, hamarosan ő is rá fog jönni, hogy mit vár el tőle a "falka".
Sok boldogságot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: beszámoló
#43HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 07:05 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: mihalyek (#42)
Nagyon sok boldogságot az új családtaghoz :D
Küldöm a képek feltöltéséhez a "használatit"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: beszámoló
#42HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 05:57 
Offline

Csatlakozott: 2014.06.15. 05:41
Hozzászólások: 7
Kedves Retriever mentő alapítvány!

Köszönettel tartozunk, hogy megtaláltátok nekünk Royt, és lehetővé tettétek,hogy a mi kutyánk legyen!!!
Szerelem volt első látásra! :smt007
Mindig szerettünk volna kutyát, csak úgy éreztük még nem jött el a megfelelő alkalom, most sem volt tervbe véve, de amikor megláttuk Royt a gyerekszigeten, mind az öten beleszerettünk, így nem volt kérdés, hogy őt szeretnénk!
Az ismerkedés alatt ez a szerelem csak erősödött és alig vártuk, hogy hazahozhassuk őt...

Minden jel arra utal, hogy Roy otthonra talált nálunk, gyorsan és könnyen alkalmazkodott az új körülményekhez.
A kocsiúton kényelmesen elfeküdt az anyósülés lábtörlőjén.
Első utunk a lovardába vezetett ahol hamar összebarátkozott a többi kutyával és élvezte a sétát. Anna lányom vitte pórázon, de Roy le se vette a szemét rólam, mindig mindenhova követett, persze kivéve a házat...
Az volt az érzésem, hogy a család minden tagjára figyel, de leginkább engem követ.
Annával többször megpróbáltuk gyakorolni a behívást, úgy hogy pórázon volt és mivel nagyon szépen ment és a lovarda körül végig kerítés van (túl magabiztos voltam) elengedtük...
Fél perc múlva Roy lyukat talált a kerítésen és hopp, kiszaladt az erdőbe és eltűnt a szemünk elől...
Igazából nem tudom mennyi idő telt el, de nekem egy örökkévalóságnak tűnt, kiabáltam, hogy Roy gyere, gyere vissza és úgy éreztem végem. Zoli lovon ült a három gyerek velem, csak kiabálni és várni tudtam, egyszer csak csodák csodájára egy vörös kutyus jelent meg a bozótból , Roy felénk szaladt! Kicsit megállt körbenézett, elgondolkodott, én kitárt karokkal leguggolva hívtam és visszajött!!!!
Aznap többet nem mertük elengedni, de ezt ő sem bánta.
Itthon minden rendben ment, bár a konyhakerttel volt egy kis küzdelmünk, ugyanis csak egy járda választja el a háztól és nem mert a járdán közlekedni. Jutifalis ide oda hívással 5 perc alatt megszokta. :smt023

Roy nagyon ügyes, okos kutyus! Sétánál minden kutyussal barátságos, emberekkel is.
Az első esőben ugyan megázott, mert nem mer eresz alá bemenni, pedig jó kis helyet csináltunk neki ami szél és esővédett, ő mégis inkább befeküdt az uborka és a kerítés közé, ott aludt, és ázott.
Lassan bátorodik és ma reggel például a helyén találtam, nem az uborkák között... :mrgreen:

A behívás még nem megy jól, de ha észreveszi, hogy az ellenkező irányba szaladok akkor jön, nem akar minket elveszíteni.

A kutyákkal sem mert játszani eleinte, de már egészen felbátorodott és rövid ideig játszik.
Reggel este sétálunk, a lányok nap közben itthon is foglalkoztatják őt, sőt még vendéget is hívnak hozzá, Bellát a szomszéd kutyust aki egy Royal egyidős labrador szuka. ;)

Tehát összességében minden a vártnál is jobban alakul!
Köszönet még egyszer mindenért!
Üdv:
Mihályék :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - van gazdajelöltje
#41HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 10:50 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.04. 17:22
Hozzászólások: 176
Előzmény: Picka (#39)

Ez csuda jó hír! Nagyon szorítottam neki! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - van gazdajelöltje
#40HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 10:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#39) :smt026 :smt026 :smt026
Nagyon sok boldog gazdis évet Royal!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - van gazdajelöltje
#39HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 10:20 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal véglegesen révbe ért, szupergazdikhoz került ahol 3 kisgazdilány is vigyáz majd rá.
Boldog gazdis életet Roy !! Várjuk majd a beszámolókat, képeket és találkozunk az őszi RR találkozón!!
:smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 14:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Picka (#36)

:smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 10:48 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Picka (#36)

Jaj de jó! A gyönyörűséges kislányokat mintha láttam már volna valahol............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 09:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal , His Majesty, látogatókat fogadott:
Kép
a két kisgazdi jelölttel - Roy naggggggyon boldog gazdis élet elé néz :smt026 :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2014.06.18. 08:42 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal angyali türelmű óvóbácsi - még a kajájához is odaengedi a kis sivalkodókat, a picik meg sokkal nyugodtabbak ha Roy ott van és vigyáz rájuk. Azért Roy és Picka ma reggel is lefutotta a biciklis kört, h utána békés pihenéssel teljen a nap.
Royal egy szuperkutya lett! Nagyon büszke vagyok rá, h legyőzte a félelmeit és kibontakozott az ő vidám, nyugis, kiváncsi igazi goldi énje.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 12:58 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal kisimult, megnyugodott, rehabilitálódott :smt026
Régen: a bokrok legalján közlekedett Most: boldogan szambázik a kert legközepén, hempereg, hever
Régen: az összes játékot eldugta Most: minden játék elől, naponta többször játékot kezdeményez
Régen: minden zajra összerezzent Most: elindult mellettünk egy fűnyíró és nem zavarta
Régen: csak a bokrokban aludt Most: feljön a vetbed-re, igaz a bokrok alján heverészést még mindig szereti

Kép

Kép

Ma reggel munkába menet az országúton összeszedtem egy kutyababa testvérpárt, Jancsi és Juliska koszos, éhes, fáradt és nagyon ijedt volt:
Kép olyan 2-3 hónapos formák
Kép
Megkértem Roy-t legyen az ovobácsi:
Kép
Odie-t meg hogy figyeljen az egész bandára:
KépKép

Jancsi vagy Juliska? :mrgreen: alig engedett el dolgozni:
Kép

Mondtam nekik játszanak, vigyázzanak egymásra, szagolgassák a virágokat:
Kép

.... este jövök.
A két kicsi és Odie örökbefogadható 8-) Picka ma szabadnapot kapott és a házban maradt :twisted:
Roy óvóbácsinak pedignagyon komoly gazdajelöltjei vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2014.06.16. 12:45 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy képtárába betettem a rajzokat amiket a gyerekek Royal-ról rajzoltak tegnap, de nem tudom ide a fórumba bevarázsolni :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2014.06.16. 08:56 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Köszönjük, h résztvehettünk a hétvégi Gyerekszigeten, köszönet a szervezésért !!! találkoztunk sok RR-es kutyával, Roy szerintem nagyon jól népszerűsítette az RR-t, kedves volt, mindenkihez odament simiért, labdázott, sétált a gyerekekkel. Nils is berobbant tegnap akit külön öröm volt látni, Nils életkedve, vidámsága, temperamentuma semmit nem változott :mrgreen:
Roy tegnap szinte végig szabadon volt, egyre nagyobb köröket írt le a Kutyaház sátra körül, de egyszer sem vesztettük el :smt023
Mindkét nap lementünk a vízhez, Roy kicsit belegázolt, de úszni azért nem úszott.

Roy érzi a biztonságot maga körül, tegnap vendégségbe is magammal vitte, a Sziget után, ahol jól viselkedett - a házigazdák kutyusával bandázott, feljött a teraszra :mrgreen: . Otthon tegnap először a vetbed-en feküdt, az eldugott játékokat sorban előszedte a bokrokból, ha boldog elkezd csipkedni és "dorombolni".
Behívás is alakul, az autóba továbbra is be kell emelni, de aztán már szépen utazik. A zajokra is egyre kevésbé rezzen össze, kisimult, boldog, jól fegyelmezhető kiskutya.
A szigeten sokak nagy kedvence volt :smt026 :smt007 :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 10:26 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal leírása:
Royal eddigi élete alaposan felbolydult. Nemrégen még a menhelyen láncon élt és több mint 200 kutya vette körül, majd a kórházban sor került az ivartalanítására és a fülgyulladását is kezelték. Kifejezetten, megrettent, félős kutyus volt, de ez is már a múlté.
Roy 3-4 év körüli, kedves,bújós, puszi osztogatós kompakt , sötétarany golden fiú. Közepesnél kicsit több energiával rendelkezik, szeret hatalmasakat futni, egerészni, labdázni, kirándulni, továbbá gazdi keze alatt lenni. Gyerekekkel kifejezetten türelmes, mivel pici nem is dönti fel őket. A ház nyitott ajtaja nagyon érdekli de egyenlőre kinti kutya, ott viszont nagyon jól érzi magát.
Engedelmesség: Roy -t ugyan póráz nélkül is engedem terepen bóklászni de alapvetően a behívásra csak esetlegesen reagál, helyben maradást még gyakorolni kell , tehát utcán egyáltalán nem engedném szabadon amíg ezeket el nem sajátítja. Pórázon kicsit húz, de mivel nem nagy testű kutya könnyen irányítható és hamar tanul. Az ül vezényszó jól működik. Jutifalatot szépen veszi el kézből.
Személyiség
A házba még nem jött be, a bokrokban alszik továbbra is. Jó jelző kutya. Ugyanakkor vigyori ha elkezd játszani, ugra-bugra, vidám, kerítésen belüli kuyák egyik- másikat megugatja, séta közben más kutyák nagyon érdeklik. Lett két kutyatársa, egy fiú egy lány akikkel már nagyon jól kijön,jókat játszanak.
Szeretne kertes házba kerülni, minél többen vennék körül ( ember/kutya) annál boldogabb lenne.
Sportos , kirándulós család lenne az ideális gazdajelölt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 10:50 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal szinte teljesen kinőtte a kezdeti félénkséget, kedves, érdeklődő a kertben követ - a műanyag kerti szerszámokat kicsit átalakítja :mrgreen: NEM hagyunk elől semmit!!
A meleget elég jól bírják, behúzódnak a hűvős bokrok alá.
Amúgy pörög ezerrel ha otthon vagyok, hozza viszi a játékait, b e s z é l hozzám mikor megérkezem, kicsit rekedtes gyenge hangon ugat, igazi cukker.
Direkt tesztelem, h kiengedem a kapun- bátran elmegy az utca végébe, nem hallgat semmire :evil: szaglászik össze-vissza, DE néhány kör után jön vissza 8-) !!! A sétáknál is leveszem pórázról mielőtt a kapuhoz érünk és már szépen fordul is be hozzánk. Tegnap találkoztunk két goldival is és imádta mind a kettőt, egy fiút egy lányt.
Tényleg úgy tűnik fekete kutya mumusa van.
Nagyon sokat kellene vele engedelmességit gyakorolni - okos, intelligens , figyel de még keveset tud.
Hétvégén SZIGET - ott leszünk mindkét nap délelőtt!!!!Le akarom vinni a vízhez is mit szól hozzá 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 15:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#28)Látom, megtaláltad a képeket. ;)
Roy egy tünemény és ahhoz képest, ahogy kezdte, kijelenthetjük, hogy tényleg rengeteget fejlődött! :smt023 Mindenkinek örült, csóvált, mosolygott, bújt, ismerkedett. :smt007 Igazi kis főnyeremény!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 15:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Köszönet Roy "ügynökségének" a képekért.

Tipikus szigeti kép, Roy és a simogató kezek:
Kép

Kép

Roy és Hunter:
Kép
Portrék:
Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.06.08. 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy nagyon elfoglalt volt szombaton ,először "edzettünk" a kuttyok lefutották a 4- 5 km-üket a biciklis ösvényen, majd elmentünk Nagykovácsiba ahol ismerkedett egy kicsit, de meglehetősen félénk volt. A Gyerekszigeten a hangok, zajok feszélyezték, de az RR kutyáival nagyon jól kijött. LEszűkítettük Roy "ellenség képét" a fekete kankutyák -kal nem jön ki jól. Bibi aki fekete de szuka már OK volt :mrgreen: Roy is kíválóan hosteskedett, annyi simit gyűjtött be amennyit csak tudott.
Ha lettek jó fotók lszi töltsétek fel a képtárába!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 11:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.15. 14:59
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Pomáz
Előzmény: Picka (#25)

Macska kérdés: Van olyan kutya aki az utcán kóricáló macsekokat már csak a hecc kedvéért is nem kergetné meg szívesen? :D Én még nem találkoztam ilyennel, max. olyannal, aki még időben leállítható volt, mielőtt neki iramodott volna.

Az utcán Brandy is menne utána, de az otthonival vígan kunyizzák a kaját egymás mellett :D ami nem jelenti azt, hogyha elrohanna a macskánk előle, akkor ne lenne benne a kutyi egy kis fogócskában...

_________________
----------------
Üdv: Csilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 10:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal továbbra is édes tündérbogár, tegnap látogatók jöttek hozzá: 3 generáció képviseltette magát a kutyalátogatáson :P , Roy nagyon jól vizsgázott, apportírozott, bohóckodtak Odie-val, kedves volt, puszikat osztogatott mindenkivel barátságosan viselkedett.
Egyre bátrabb, feljön a teraszra! ami nagy lépés előre és Odie-val elkezdtek játszani.
Imádja a kutyatársaságot, nagyon boldog lenne második kutyaként is.
Cicákkal nem felhőtlen a kapcsolata, az utcán szomszédban lelkesen kergeti őket.
Behíváskor átkapcsol menekülő üzemmódba, a kapun is ahogy tud kisurran, aztán jön vissza, nem fut világgá de pont a frászt hozza rám :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 10:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#23)De jó, akkor szombaton befizetek hozzá egy kör dögönyözésre! ;) Persze csak ha Sziszi is hagyja... :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 10:29 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Szerintem ott leszünk szombaton "nyitásra" aztán meglátom meddig tudunk maradni. Ami most biztos az a 14/15 hétvége.
Viszem Royalt meg talán a szomszéd goldilánykát akit "szponzorálok" mert nem sokat sétál és amúgy egy tündér virágszál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 10:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#21)Olyan jó olvasni, hogy ennyit alakult már ez a fiú! ;) Gratula! :smt023 Mikor lesztek kint Gyerekszigeten?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 10:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy(al) nagyon édes, alakul, nyüzsög a többiekkel, egyre jobban levetkőzi a félénkségét.
Reggel extrém sportoltunk, bicikliztem velük a " víz áztatta" ösvényeken- nem kicsit sarasan tértünk haza. Roy kinűnőre vizsgázott biciklis futásból, tartja a tempót , nem veszik el :mrgreen: a végén szépen odajön és felrakhatom rá a pórázt.
Etetésnél figyelni kell, mert mielőtt befejezné felkapja a tálkáját és odébb viszi- persze ami még benne van borul és azt a másik kettő fejezi be :evil:
Kocsi kiállásnál is még fogni kell, mert kiriszál a nyitott kapun, megy egy kicsit szomszédolni és igen szelektíven figyel a behívásra. Istenien lehetne kergetni, nem hagyja megfogni magát úgyhogy NEM csinálom, szépen hívogatom addig amíg rá nem jön h mit akarok. Ezen még dolgozni kell, nem szabad kergetni ( amúgy sem - klasszikus fegyelmezési hiba ) de nála különösen mert akkor jön a pánik és mindentől elkezd félni.
Továbbra is édes, egyre joban érzi magát, közepesnél kicsit több energiával rendelkezik, szeret hatalmasakat futni, egerészni, labdázni, kirándulni.
Továbbá gazdi keze alatt lenni, puszikat osztogatni, simire várni. A ház nyitott ajtaja nagyon érdekli de még nem mert bejönni, viszont az első teraszra már stabilan fel mer jönni.
továbbra sem látom h használná a párnákat vagy a kutyaházakat, a tuják aljában alszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 08:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy hétvégéje:
sétálunk - már póráz nélkül!!!! hirtelen el se hitte mikor elengedtem, csak rohangált önfeledten a mezőn, aztán mint a gyorsvonat futott vissza hozzám. Odie-val rettentő jól szórakoznak, pocokra vadásznak és ásnak a méteres fűben. Imád sétálni, szuper rendesen figyel és rohan utánunk az erdei ösvényen. Már biciklivel is futott! 8-)
A kertben is egyre magabiztosabb, fűnyírótól érdekes módon nem fél, semmilyen kerti szerszám látványa nem rémíti meg, a hirtelen hangokra és a nagyon hirtelen mozdulatokra azonban még mindig lelapul a földre.
Mivel a kutyaházakat nem használja - és a terasz fedett részére sem jön fel tegnap bőrig ázott szegénykém. Viszont nagyon hálás volt hogy a törülközővel átdörzsöltem, imádta!! Aztán kiszedtem belőle egy jóhalom szőrt, következő hétvégén megejtünk egy samponos fürdést.
Ott akar lenni mindenhol, tegnap muszáj volt kizárni őt egy időre a buliból -12 vendégem volt ebédre - és nagyon balhézott. Viszont utána nagyon jókat barátkozott, simogattatta magát.
Sétát még idegen kutyákkal nem próbáltunk, majd a Gyerekszigeten teszteljük hogy viselkedik idegen kutyusokkal :mrgreen:
Roy kedves, együttműködő gyönyörű kiskutya - szereti a kutyatársaságot és imádja az embereket.
Kicsit félénk, kicsit féltékeny - nehéz érvényesülnie a két nagy mellett, vágyik nagyon az odafigyelésre, nagyon kellemes kutyatársa lesz a kiválasztott családjának.
Imád labdázni, mindig valamilyen játékkal a szájában vonul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 08:17 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Tegnap este és ma reggel már 3-ban sétáltunk, Roy egyenlőre pórázon, de nagggggggggggyon ment volna a másik kettő után.
Jó kondiban van, tele energiával, a félénkség már a múlté nagy ritkán rezzen össze ( mondjuk ha Ödön-t vmi miatt le kell szidnom :mrgreen: )
a bokrok alól kiköltözött 1 m -el előtte de már látható helyen aludt összegömbölyödve, a házába még nem ment be :twisted: .
Továbbra is imád játszani, labdázni nagyon lehet vele; hétvégén kipróbáljuk a frizbi-t is.
Odie-ra simán rámorog labdaféltés miatt d nem komolyan - amúgy verbális, vakkant, nyüszög, morog.... hatalmasakat hempergődzött a kertben és a pocsolyákba is belesétál - goldi a javából!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2014.05.29. 08:56 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Szóval már este írtam csak vmi miatt nem küldtem el....ez a Roy egy cukipofa. Hihetetlen lelkesedéssel üdvözölt mikor este hazaértem, zizeg, örömköröket fut , ugrál , vakkant - csak éppennem bont pezsgőt és nincs tüzijáték :P
Amit eddig tudunk: imád labdázni, apportos ,labdát levadássza visszahozza odaadja
leül ha kaját kap - sajnos nem eszi meg egyszerre, felugrál aztán visszatér a kajához - figyelnem kell h valóban ő fejezze be :P
imád sétálni, szépen megvárja a pórázt, aztán uccu neki, Pickával is Odivel is gyakoroltunk már;séta közben 5 másodpercenként visszanéz rám, h biztos ott vagyok-e
még a póráz végén
utál otthon maradni - nagyon jött volna ma már velem :D :D - eddig bebújt a bokrok alá kaja után de ma nézett utánam hosszan- lehet megkedvelt ;)
Odie-tól kicsit sem tart, a labdát határozottan elvitte előle , Picka is nagyon érdekelte de Picka még nem lelkes h még egy fiúcskával kell megosztania a kertet
más kutyáktól nem fél, nem megy oda kerítéshez ugatni, jóhiszemű, jóindulatú,bájos, barátságos, gyönyörű, pihe-puha szőre van, vigyori, jutifalatot szépen veszi el, nem rámol,
nem pakol, nem ás, éjszakákat végigalussza ...tökéletes minigolden
Ma Odie és Roy osztoznak a kerten - csak Picka van elkülönítve- remélem a két fiú jól meglesz együtt - eddig minden jól ment és mindketten egy csomó kutyával voltak együtt a menhelyen

Csináltam videokat - nemsokára feltöltöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 20:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.15. 14:59
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Pomáz
Mikor lesz kint Gyerekszigeten? Megbugyurgatnám kicsit :)

_________________
----------------
Üdv: Csilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 13:13 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Lehet h a Gyerekszigeten már szabadon is merem majd engedni :shock: - egyenlőre pórázazunk és a kertben van "örjöngés" - de veszi az adást ha megyek el és akkor nyugis és elvonul. De ha örül akkor nagggggyon örül :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 10:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.01.08. 16:41
Hozzászólások: 233
Ölbecica vagy kutyagáj - abból gondolom, ahogy Évi vállára bújt... :smt005


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 08:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#13)De örülök, hogy alakul ez a fiú! :smt023 Ha kisimul a kis lelke, szuper ölbe cica lesz belőle is, ez már az úton is látszott! ;)
Gyerekszigeten akkor remélem újra látom Royalt! ;) Addig is puszi a fülére! :smt058

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 08:45 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy(al) óráról órára bátrabb tegnap boldogan vette h hazaértem, lelkesen fogadott, mentünk sétálni , megint Odieval aki nem panaszkodik a dupla séták miatt - egyre kevésbé ijed meg a zajoktól, jüó kiskutya.
Este tiszta őrületben rohangált a kertben, de ha Odie túl vehemensen követte rámorgott. Még meg kell tanulniuk játszani. Jól eszik, beáztatott táp egy kis konzer "feltéttel" simán lecsúszik.
Éjjel a bokrok között aludt, pedig kitettem egy kutyaházat a kert legvégébe, de ma reggel már nem bújt el a kert közepén maradt mikor elmentem otthonról.
Ja, ma reggel csak kettesben sétáltunk- minden gond nélkül és a dolgát is kint végezte :D
Meglehetős energiák szabadultak fel benne , ki tudja mennyi ideje élt láncon :evil: - nagyon élvezi a szabad mozgást.Rohan, futkos, játszani hív, apportos!!!! a játékokat visszahozta!
Kint leszünk a Gyerekszigeten, lehet jönni megnézni őt! Kompakt golden!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2014.05.27. 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:mrgreen: :mrgreen: ... tartozom egy biztonsági övvel, hatékonyak voltak a sárgák :evil: :twisted: írd meg PÜ-ben az autó évjáratát stb. h megadjam a szerelőnek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Royal - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2014.05.27. 13:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Vasárnap délután Royalra is volt egy kis időm, bár ő ennél sokkal többre nem is vágyott. Akkor jött a vihar, meg egyébként is forgalom van a híd lábánál és minden összejött és olyan rossz kedve volt. Így némi fényképezés, majd nagy fűben való ugrándozás után inkább visszamentünk a helyére. A gallért vissza sem tettem rá, hátha jobb kedve támad ettől mindenhez.

Kép

Kép

Kép

Kép

Tegnap átadtam őt KissMóninak, amiről ő menet közben már beszámolt.
Itt már a találkahelyen várakozunk, kicsit ki kellett kötnöm, amíg a másik két kutya közt pöppet "szét kellett csapnom" a kocsiban, nehogy a végén gyalog kelljen hazamennem...
Kép
Itt már egész jól viselte a forgalmat és a pórázt is, pisilt, sétálgatott, annyira nem volt pánikban, mint korábban 1-2x. Igaz, sok minden történt vele az elmúlt rövid időben, és kicsit lassan törődött bele ezekbe a változásokba. Lesz ez jobb, főleg Móni gondoskodása mellett! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.05.27. 08:42 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Royal rendkívűl óvatos.
Ásott magának egy jó kis gödröt a tuják alatt és ott töltötte az éjszakát, reggel hosszas hivogatásra jött csak elő. Akkor viszont boldog volt, felkapott újabb játékokat, hurcolászta őket, magától odajött hozzám, jutifalatot elfogadott.
Reggel cseppentettem a fülébe, evett egy kis kaját - aztán visszavonult a rejtekhelyre.
Kép
Kép
Tipikus:
Kép
Roy nagyon szép, édes kiskutya akinek kell még egy kis idő h felengedjen - de látom a benne rejlő lehetőségeket, fog még ő rosszalkodni :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Roy(al)megérkezett, igazán helyes sötétarany törpegoldie - Odie nagyon jófej volt lelkesen fogadta és rögtön el is mentünk sétálni. Odie mellett felbátorodva lelkesen sétált végig egy kis kört, viszont minden zajtól elbizonytalanodott, megtorpant de aztán jött tovább. A kertben óvatosan fedez fel mindent, az összes játékot eldugta :mrgreen: nem vicc egy teniszlabdát sem találtam. A kertben aztán láthatatlanná vált, döbbenetes módon eltűnik, behúzódik mélyen a tuják alá. 10 percenként kimegyek ellenőrizni, h itt van-e még... annak ellenére h tudom a kerítésem totál biztonságos, betonalap 2,5 m magas - de hihetetlenül meghúzza magát. Pedig kicsit odajött, kicsit hagyta magát simogatni ;) de a vacsiba bele sem kóstolt :? Szóval, édes de rettentő bizonytalan.
Pickával majd csak hétvégén találkoznak,most Odie a nemlabi szórakoztatja.
Hálás köszönet, hogy összeszedtétek ezt a négyest Kisvárdán és bevállaltátok a hosszú kutyataxizást , Fruzsinak h várt rám az átvételkor, én igyekszem nagyon jó ideiglenese lenne Roy-nak.
..........Fülcseppekkel még nem akartam gyötörni, majd reggel :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség