Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 02:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 22:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Megvolt a várva várt látogatás. ;) Ès hogy hogy sikerült? Fenomenálisan!!! Sziszi mèg elkìsèrte a királyfit jövendőbeli otthonába, ahol Bonci majdnem annyira bátor volt, mint nálunk. Pár perc után feloldòdott, jött-ment, szimatolt, kaját ès simit kèrt, ráadásul kinyìrt egy egeret! ;) nem kell megijedni, csak játèk egèr volt. :D holnap már egyedül próbál szerencsèt pár òrára, meglátjuk ùgyis ilyen vagány lesz-e. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 11:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonoka nagyon vagány kutya lett. ;) Mikor a parton labdázunk és a csajok odateszik a lábunkhoz a labdát és várnak a sorukra, na akkor Bonoka berongyol a képbe, megszerzi a labdát és őrült rohangálásba, igazi agyelhagyós sprintbe kezd. :lol: Nagyon élvezi, mikor száguldozhat, hatalmasakat vigyorog, jön kajáért, de mikor lemerül az elem, újra elbizonytalanodik, ezért próbálom elkapni azt a pillanatot, mikor még menne játszani, de már látszik, hogy fárad, ekkor behívni és pórázra rakni, mivel úgy a legbátrabb, ha én is ott vagyok a póráz másik végén. :oops:
Tegnap ismét házhoz jött az udvarlója. ;) :mrgreen: Gyöngyi szavaival élve, már eljutottunk odáig, hogy Bonoka már csak kicsit bizalmatlan irányában. ;) Mikor a csajok bemásznak Gyöngyi ölébe (2x28 kg tömör gyönyör formájában :lol: ), már Bonoka megy, szimatol, és ha még kaja is kilátásban van, na akkor még át is mászik jövendőbeli gazdiján. :mrgreen: Sok simit és vakargatást gyűjtött be megint. :mrgreen:
Holnap pedig mi megyünk látogatóba Gyöngyihez meg a cicákhoz, úgyhogy drukkoljatok, hogy ne szakadjon meg az a sorozat, hogy minden hozzászólásomat úgy kezdhetem, hogy Bonci milyen sokat fejlődött és milyen bátor már! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: ppmr (#33)

Pasi :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 11:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Sispem (#32)

"...tölthettek egy kis időt egymás kényeztetésével is, bár az igazat megvallva eléggé egyoldalú volt a dolog..."

Ezek a piszkok mind ilyenek! :lol: :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 10:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonokának tegnap ismét randija volt. ;)
Miután a csajok hagyták fellélegezni Bonci kutya jövendőbeli gazdiját, tölthettek egy kis időt egymás kényeztetésével is, bár az igazat megvallva eléggé egyoldalú volt a dolog... Bonoka csak kellette és vakartatta a fejecskéjét, fülecskéjét, nyakacskáját és még a pociját is és ezek közben még el is aludt. ;) Kéjenc egy pasas, az biztos! :mrgreen:
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.04. 17:22
Hozzászólások: 176
Előzmény: Sispem (#28)

Jó látni, hogy Bono él és virul, szegély olyan szörnyen nézett ki azon a gyepmestei képen. Remélem hamarosan ő is gazdira talál! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#29)Ne aggódj, nem hagyjuk el. Nem is tudnánk, mára már eléggé ragaszkodó lett. :mrgreen: Na meg Pemzli sem hagyja szó nélkül, ha elkóborolnak a beosztottai. :lol: A séta nagy részén rajta van a póráz a királyfin, ami láthatóan neki is biztonságot nyújt, csak a nagy mező közepén kerül le, ha a láthatáron nincs senki és valamelyik lány éppen hívja játszani. ;)
Ma mikor lekerült a póráz, vagy 5 percen keresztül el sem mozdult mellőlem, csak vakartatta magát és kérte a falatot, hiába csalogatták a lányok a labdáikkal. ;) Na jó, aztán végül csak elcsábult... :oops: :P
Hoztam még egy ma reggeli videót, ahol nem lekerült a póráz, csak elengedtem mikor Pemzlivel már túlságosan összegabalyodtak és nem lehetett tudni melyik melyik. Mikor elindulnak az erdő felé, elég szólni Bononak egyet és megáll, de persze ekkor becsapódik Pem is. :mrgreen: Aztán szegényt nagyon megrémítette, hogy kergeti a flexi (meg is ígértem neki, hogy többet ilyet nem csinálunk), de ilyenkor sem elfut, hanem körülöttem köröz. ;) Mikor már rájött, hogy fogom, egyből megnyugodott hogy már akkor biztonságban van és beállt fület vakartatni. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=HWqhPpYK ... load_owner
Szóval flexit többet így nem engedünk el, inkább lecsatoljuk, de legalább látszik, hogy rémisztő szituációban már mennyire másképp viselkedik, mint mondjuk egy hete, eszében sincs elmenni tőlünk. ;) :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Sispem (#28)

Nagyon jól haladtok! ;)
De azért az elengedéssel óvatosan, félős kutya ls még kóborolt is, nehogy baj legyen!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 15:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonokának ma nagyon jó napja volt/van. Főztem nekik ma finom vasárnapi ebédet aminek nagyon nagy volt a sikere. ;)
Ezt megelőzően pedig egy nagyot sétáltunk reggel, ismét Zserbó agárékkal. Mivel folyton mozgásban van, nehéz jó képet találni róla, a képtárba raktam fel egy jó adagot amiken valamelyik alkatrésze látszik éppen. :mrgreen:
Kép
Kép
A kéjenc ;)
Kép
Vadászik a drága :P
Kép
Kép
És a nap fő híre: bizalmat szavaztunk neki, és mikor senki nem volt a környéken csak mi és Zserbóék, lekerült a póráz egy időre. ;) :smt023 :smt026
Az elején gyűrik kicsit a csajok, amit ő jól bírt, de mi gazdik kevésbé, úgyhogy a lányokat kicsit rendre kellett utasítani, utána már megindult a boldog futás. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=ylvHh8v6 ... load_owner
Itt pedig pár sprint utáni vigyorgós szusszanás. :) És persze nasi. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=8iZKzwLE ... load_owner

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 20:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Solo (#26)Köszönjük! ;)
A malacos mamusz nagyon szereti ha fotózzák... :lol: :mrgreen: De amint kijön a jó idő, le lesznek cserélve egy vékonyabbra... nyuszis mamuszra! :oops: :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 15:10 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Ügyes vagy Évi!!! Ügyesek vagytok! A malacos papucs meg lassan a védjegyeddé válhatna :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 11:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bono nagyon jól érzi magát nálunk. :D A csajokkal teljes az összhang, játszik velük sokat és velem is, már Balázstól sem tart annyira, most éppen a lába mellett alszik. :smt023 Tegnap újra teszteltük a lopós hajlamát, kint hagytam pár finom falatot a konyhában és egyedül hagytam őket itthon több mint egy órára. Sértetlen volt minden! :smt026
Kicsit el voltam maradva az utóbbi időben a képes dokumentációval, ezt most pótolnám.
Itt egy kíváncsi Bono :)
Kép
Az udvaron is már egész bátor, figyel, ha szólok
Kép
Az első séta félelme szerdán egy repülő Pemzlivel a háttérben :lol:
Kép
Odacsalt magához egy kis simire csóválással és mosolygással :mrgreen:
Kép
Mostanra egy bújós "kis" cicus lett belőle is, túrja ki a lányokat ha bújásról meg simogatásról van szó. Nagyon szereti azt a nagy okos fejét belehajtani az ölembe és vakartatni a füle tövét. :D És végre kezdi megérteni a jutifalat lényegét is és már sétánál is kéri. :mrgreen:
Hoztam még két videót is.
Az elsőn az első séta pár pillanata látható. Még azért nem volt túl magabiztos. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=hWO73y7C ... load_owner
A második pedig ma reggel készült, ahol már találkoztunk ismerősökkel, más kutyásokkal is. És megint várakozáson felül teljesített! A felvételen Pemzliék legjobb barátnőjének (Zserbó agárnak) a gazdiját is fogjátok látni, akivel életében először találkozott Bono. Többet nem is árulok el, nézzétek meg, és közben jusson eszetekbe, hogy egy hete ez a kutya még vergődött és szó szerint bepisilt félelmében ha valaki közelített hozzá.
http://www.youtube.com/watch?v=u2Mt0Zkr ... load_owner
Le a kalappal előtte, igaz? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 10:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonoka egyre vagányabb és már próbálgatja a csajokat, hogy másszon előre a rangsorban. Már Pemzlivel is megpróbálkozott, de aztán kénytelen volt hamar meggondolni magát. :lol: Mondtam neki én is, hogy legyen kedves beletörődni a sorsába, különben sokkal nagyobb seggberúgásokra számíthat az én kis pszichopata oldalbordámtól. :mrgreen: Miután ezt Pem is és én is tisztáztam vele, szépen beletörődött. :smt023 A sétákon követi és másolja Pemzlit (már amennyire a flexi engedi), nagyon menne vele. A parton is egyre magabiztosabb, kihúzza magát, farkinca fent, figyel, ha szólok.
Idegen emberektől továbbra is tart, de már problémamentesen el tudok vele haladni az utcán, persze csak ha én "fedezem". ;) Már Balázstól sem fél annyira, már tőle is kért simit és ma reggel őt is hívta játszani. :D
És további siker, hogy már nem lopkod az asztalról és a konyhapultról! :smt026 Mivel hatalmas, lazán felér a busa feje és lopott szendvicseket, krumplit stb. De mivel most itthon vagyok, csapdát állítottam neki a konyhában, direkt elől hagytam egy adag frissen főtt csirkenyakat. Kicsalogatta az illat és rajtakaptam! Hát, nem dicsértem meg... :lol: Azóta fel sem szagol a konyhapultra! :mrgreen:
Rohamléptekben haladunk, hála a két "terapeutának" :mrgreen: , úgyhogy szerintem nem is fog olyan sok időbe telni, míg beköltözhet új otthonába! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2014.02.06. 21:56 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Annyira édes ez a kutya !! Szuperjól alakul, gratulálok!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.02.06. 12:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonoból egy nagyon boldog kutya lett. Most épp azért nagyon boldog, mert itthon vagyok velük betegszabin és folyton körülöttem nyüzsöghet. :mrgreen: Csóvál folyamatosan és egy nagy vigyor az egész kutya! :D
Sétálni ma már egész lelkesen jött és már nem lettem kötözött sonka én sem. :mrgreen: Ha hívom már figyel és jön szépen, itthon már boldogan ugrik a karjaimba ha hívom, kint pedig már elhiszi, hogy ott sem ölöm meg és még simogatást is kért ma. :smt026 Mikor szimatol és meghallja, hogy hívom, jön szinte egyből utánam. Ha embert látunk már nem menekül a világból, hanem behúzódik mögém és Pemzli mögé, onnan kukucskál és közben amennyire lehet, hozzám bújik, de már ezt sem lapos kúszásban, csak farok behúzva! :P :smt023
Kint még nem készültek képek a csodás időjárási körülmények miatt és a vakuval sem akarom kint pluszban stresszelni szegényt, majd talán pár nap múlva. ;)
A szép fiú ;) (aki szerintem picit talán elkezdett végre hízni :oops: )
Kép
Nos, ezen a képen ugye látjuk Pemzlit és Sziszit. Továbbá ott vagyok én a már említett malacos mamuszokban és a szürke háttér formájában és a kupac legalján ott van Bono is. Ha jól megnézzük a képet, Sziszi és Pemzli orra közötti részen egy pici sárgás folt van (ami kicsit sötétebb a pokrócnál), na az Bono egyik lába!!!! :mrgreen: :lol:
Kép
Itt bánatos, mert a csajok otthagyták :lol:
Kép
Pemzlivel való birkózás előtti pillanatok ;)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2014.02.05. 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Sispem (#18)

Jó kis beszámoló. :mrgreen:
Egy a lényeg: Fő az optimizmus! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.02.05. 11:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#19)Ugye? :mrgreen: Én is azzal vigasztaltam magamat, hogy már egy ideje terveztem egy alapos suvickolást, ő csak segített, hogy ne halogathassam tovább! :twisted:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.02.05. 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:lol: :lol: :smt026 . milyen rendes h a zuhanyzóban :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2014.02.05. 11:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bono szédületes tempóban nyílik... :mrgreen: Talán túlságosan is... :evil: És hogy ezt miért mondom?
Ez fogadott minket tegnap este: sampon és tusfürdő kirámolva a fürdőből és jól megrágcsálva, a Gyöngyitől kapott cicás párna pici darabokra cincálva, a malacos mamuszaim elrejtve a ház különböző pontjain (szerencséjére egyben!), a száraz táp tároló kiborítva és tartalmától szinte teljesen megfosztva (kb 800g lehetett még benne), erre persze megivott úgy egy liter vizet, amit szét is pacsált kellőképpen, nyilván ennyit nem bírt tartogatni, így könnyített is egyet magán a zuhanyzóban... :evil: Lehet, hogy nem mindent soroltam most fel így hirtelen... Szóval már magabiztosan közlekedik a lakásban. :evil:
Ezek alapján arra jutottam, hogy Bonoka jön reggel sétálni! :twisted:
Este ráraktam egy hámot is a biztonság kedvéért. Nagy nehezen reggel felszerszámoztam és indultunk mindannyian sétálni. Bono kicsit bepánikolt, körbe körbe ment körülöttem, míg végül Pemzlit meg engem teljesen becsavart. Ugyanis ő csak a jobb oldalamon hajlandó közlekedni! :mrgreen: Az első 200 méteren átkoztam a napot, mikor nem tengerimalacot hoztam haza hanem kutyát... :lol: Aztán utána már egész jól szót értettünk. ;) Haza már szépen jött. Nagyon szeretett volna ő is rohangálni és birkózni a csajokkal, de ott azért még nagyon nem tartunk, hogy elengedjem, így maradt a flexi. :roll: Jól elfáradt, alszik azóta. :smt023
Itthon nagyokat játszik már rendszeresen a lányokkal! :D Sziszi már ki is dőlt, hogy már kettő buggyant zaklatja! :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 17:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.01.08. 16:41
Hozzászólások: 233
Húúú!!! Örömmel hallom az új szuper fejleményeket. Nagyon drukkolok a Bázis elhagyásához!! :)
Hajrá, Bonca!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 15:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Igen - tényleg nagyon ügyesek vagytok a félős kutyák rehabilitációjában :lol:
Gratulálok !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 14:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#14)A csajok a sétában tuti benne vannak, Bonoról még nem nyilatkozok. ;) Eddig odáig jutottunk ilyen téren, hogy szeretne velünk jönni! :D Ha megfogom a nyakörvét akkor nem sír, nem menekül már és nem dobálja magát mint akinek rohama van (ilyen volt! és nem is régen, szombaton!). Mikor a pórázt meglátja, akkor azért felveszi a tisztes távolságot. :oops: Ma este rárakom a pórázt, hogy csak lógjon rajta, szokja a dolgot. Holnap-holnapután tervezem először házon kívül vinni hajnalban, amikor még senki sincs sehol, aztán meglátjuk, hogyan alakul. Úgyhogy Bono társaságát nem merem garantálni házon kívül. :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:smt026 :smt026 :smt026 - muszáj találkoznunk! Esetleg hétvégi séta, tudok hozni egy aranyos Perritot- :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 10:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Azt kell mondjam, aki találkozott Bonoval azelőtt, hogy hozzánk került, rá sem ismerne, vagy el sem hiszi, amiket írni fogok róla... :mrgreen: Tudtam, hogy jók vagyunk a csajokkal a félős kutyusok rehabjában, de hogy ennyire... :D Félelmetesen jó a két lány...
Bono boldogan játszik a lányokkal birkózósat a lakásban (nyilván akkor, ha nincs zavaró tényező)! Ma reggel majdnem felborítottak a nagy boldogságban. :twisted: Tegnap este Bono leült mellém és nagyon óvatosan bújt a hatalmas fejével az ölembe, a kezemhez, én meg jól megölelgettem és kapott pár puszit a buksijára. Rettentő boldog volt, adott is egy nyelves csókot. :mrgreen: Egész magabiztosan közlekedik már a lakásban, ha a konyhában vagyok, kijön a többiekkel együtt segíteni nekem és este úgy döntött, hogy ő már nagy fiú és ágyon kívül is elég bátor ahhoz, hogy elfogyassza a vacsoráját, úgyhogy a lányokkal evett együtt. ;)

Na és akkor térjünk rá a fiúcska első randijára és az álomgazdijelölt kilétére. ;)
Pár héttel ezelőtt ismerkedtünk meg Gyöngyivel, aki akkor Fionka kegyeit nyerte el. Sajnos a sors közbeszólt, és Fionka drága nem költözhetett be a megérdemelt otthonába... Majd múlt héten beszéltünk Gyöngyivel, hogy szimpatizál ezzel a Bono fiúval. ;) Erre pár fordulat után (amihez semmi közöm tényleg!), Bono beköltözött hozzánk. Így nagyon úgy néz ki, hogy ha nem is az eredeti tervek szerint, de mégiscsak beköltözhet valaki tőlünk az álomotthonba Gyöngyihez és a cicusokhoz! ;) :D És, nem is sokára a jelek szerint... Ugyanis várakozáson felüli volt a tegnapi randi eredménye! Mikor a csajok hazaértek az esti sétáról, Bono teljesen kinyílt és már nem stresszelt, hogy már megint valaki új került a képbe! A lányok szeretik Gyöngyit, akkor Bono is szereti! :mrgreen: És még simogatásra is sor került, elfogadott pár finom falatot is a jövendőbeli gazdijától. Mikor elfáradtak a kuttyok a nagy örömködésben és hancúrban, Bono bebújt az ágyikójába, Gyöngyi több mint fél órán keresztül üldögélt mellette a földön és vakargatta. ;) Nem lesz itt gond, amilyen tempóban haladunk, pár hét és már tényleg kutya lesz belőle! :lol:
És pár fényképes bizonyíték a randi sikeréről (nem vittük túlzásba, mert a vaku villogását nem nagyon szereti, ez látszik is), bár nem a legjobbak, mivel én csináltam őket kivételesen... :oops:
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 12:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Picka (#11)Már csóvál ha hozzászólok!!! :D Persze fejét farkát behúzva sandít felfelé és úgy csóvál, de akkor is csóvál!!! És tartja a buksiját a bázisa biztonságában simire. Ráadásul már 3x kért poci vakarást, és már szemtanúm is van rá! ;)
Érdekes, hogy Pemzli egy tipikus köcsög (bocsánat, de erre nincs jobb szó :oops: ), de annyira jól oldja a kuttyokat és bátorítja őket amíg ilyen kis félősek, hogy öröm nézni. Olyan mintha együtt érezne, mert tudja milyen is ez... :oops: Bono is akkor kacérkodik jobban velem, ha Pemzli ott áll mellettem. ;) Na meg az is segít, hogy lakásban van és kénytelen egész nap "élvezni" a társaságunkat! :lol:
Na és még egy jó hír, ma este látogatója lesz a királyfinak, aki rendszeresen fog minket látogatni, hogy szép lassan elfogadja az ő létezését is, aztán majd mi is látogatjuk őt. Hosszú folyamat lesz, de bízok benne, hogy sikerrel járunk és megéri a sok meló vele! ;) Azt, hogy ki a látogató, még nem árulom el, az első sikeres randi utánra tartogatom a bejelentést! ;) :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 10:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
De jó hogy kijött ez a fiúcska- örülök h hozzátok ment, nálam vszínűleg nem lenne ilyen nyugis az élete, azért az első napokban Picka feladja a leckét :roll: ..... annyira örülök hogy alakul, hogy egyre bátrabb és elmeri hinni hogy élni jó !!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 18:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bonoval alakul a kapcsolatunk. Ha odamegyek az ágyához, már nem remeg a félelemtől, csak összehúzza magát, ha mellettem van valamelyik lány, akkor ma már tartotta is a fejét simire! :D ;) Persze mindezt csak a biztonságos ágyikójában, nyílt terepen (mint a szoba többi része) már nem ilyen "vagány", iszkol még előlünk, max ha azt hiszi, hogy nem figyelek, szimatolja meg a kezemet. A kintről beszűrődő idegen emberi hangok hallatán iszkol az ágyikójába teljes gőzzel, de látványos a fejlődése ennyi idő után is! Pár kép róla:
Zöld szemű szörnyes kép a vakunak köszönhetően, de magától jött oda hozzám, mikor ágyikó huzatot rendezgettem :mrgreen:
Kép
Azért lapít, pedig ő kérte a simit ;)
Kép
Fülvakargatás nagyon bejön neki ;)
Kép
Hatalmas egy csontkollekció :oops: Ki lehet tapintani még a belső szerveit is, annyira vékony... :evil:
Kép
És a mai nap csúcspontja, odamentem az ágyikó mellé tenni venni, fel sem pattant, csak szemmel tartott. Aztán, ez a királyfi, aki pénteken még bepisilt a félelemtől mikor nyakörv került rá, ha hiszitek hanem, lemásolta a csajokat és POCAKSIMIT KÉRT TŐLEM!!!!!!!! Sajnos ezt még nem sikerült dokumentálni, a fényképező vakuját ha meglátja, már összehúzza magát, de ami késik, nem múlik, lencsevégre kapjuk majd ezt is! ;) :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bono - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 17:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Bono tegnap este sikeresen megérkezett hozzánk. (Még egyszer köszönjük a fuvart! ;) )
Fruzsi figyelmeztetett, hogy nagyon nagyon nagyon... fél szegényke. :oops: A kocsiból úgy kellett kihúzni, a pórázon kúszva közlekedett mellettem. Viszont a furcsa zajok mint busz vagy kamion, redőny stb. nem rémítették meg, amitől retteg, az az ember... :oops: Viszont érdeklődik, figyel és mikor hazaértünk, követett mindenfelé. ( Az udvarra is úgy csaltuk ki reggel egy egészségügyi körre, hogy a csajokkal együtt kivonultunk az udvarra a legtávolabbi pontra az ajtótól, követett minket szép távolról, és ha nem zavarta semmi, hajlandó volt dolgát végezni. :mrgreen: ) Mikor a csajok megérkeztek az esti sétából, már bejárta velem a házat (egyszer elbújt előlem a zuhanyfülkébe :lol: ). Szegényt a két lány egyből körbezsongta, Bono nagyon megijedt, oda-oda kapott zavarában, úgyhogy csajokat le kellett tiltani az örömködésről, üdvözlésről. 10 percenként 10 centit közeledhettek, így már működött a dolog, reggel Sziszi már ott feküdt a kis Maugli mellett! ;) :smt023 Pemzli pedig oldja folyamatosan, hívja játszani, mutatja neki a helyes utat és rettenetesen büszke magára, hogy ő is így rettegett régen, most pedig ő lehet a vagány, bátor példakép. :lol: ;) Ebben a pillanatban odáig jutottak, hogy Bono épp egy gumicsontot rágcsál, ;) kellő távolságra persze tőlünk. Férfiaktól jobban tart, de Balázstól már elfogadta a pogácsája felét és még egy kis csirkehusit is kézből!!! :D A komfort távolsága velünk már csak kb 1,5 méter (persze csak ha nem vele foglalkozunk)! Szóval működik a taktika, hogy nem foglalkozunk vele, és örülünk minden kezdeményezésének. :)
A nyuszikat megbámulta, megszimatolta, majd rájött, hogy annyira nem is félelmetesek, nem kell előlük menekülni. :P A szomszéd cicáit megcsodálta, majd szimatolt tovább. :mrgreen:
Amúgy egy hatalmas óriásbébi, akit nem hagytak gyereknek lenni... :evil: Már egy nap alatt sokat nyitott, magától megszimatol ha kedvesen szólok, próbál játszani a lányokkal (még csak próbál, túl sok a stressz), akik nagyon látványosan jó hatással vannak rá. A kis lelkén még nagyon sokat kell tatarozni, és fizikailag is van mit gyúrni rajta, hatalmas termetéhez képest borzasztóan sovány, kilátszik minden egyes csontja. Mindezeken dolgozunk! ;)
Hoztam pár képet is, mivel ennyire stresszel, sétálni nem jött velünk, úgyhogy csak pár benti kuporgós-nézelődős van egyelőre.
Kép
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 22:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Egyeztetések során úgy alakul, hogy Bono a IV. kerületbe kerülhet ideiglenes befogadóhoz. Lényegében bármikor... fuvar kérdése.
(Esetlegesen, ha másképp nem megy, akkor péntek este Zsámbék/Páty irányába megyek, addig el tudom vinni, onnan kéne őt továbbutaztatni.)

Szóval az utazásához szeretnénk segítséget kérni!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Picka (#5)

Majd beszélek velük, de valószínűsítem, hogy senki, semmit sem fog tudni.
Egyébként tudtommal befogott volt, de azt is tudják, előtte kinek a kutyája volt. Igazi kutyabiznisz van ott ám...

A többi kutyától nem fél, most Lunával vannak együtt.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 18:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#4)

Drága szív...! Na Móninál majd lesz alkalma Princess Picka és Tank Trevis mellett beletanulni az életbe :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 17:03 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Csongrád mit mondott, akkor tuti gazda adta le-nem? Többi kutyától is fél vagy csak az emberektől?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 14:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Bono ivartalanított. Nem találtunk sehol herét, kicsi a prosztata, ráadásul Luna iránt sem túlzottan érdeklődik (aki éppen tüzel).
Lényegében állatorvosi szempontból késznek nyilváníthatjuk. ;)

Reggel amikor meglátott az istállóban, akkor gyors és következetes módon beiszkolt a sarokba. Nagyon fél. Egyébként együttműködő, Gábor dícsérgette, hogy milyen jól megy pórázon (pláne, hogy át kell menni egy sötét folyosón, ahol a kutyák jó része a lámpa kapcsolásig megtorpan; Bono viszont nem). Némi bátorítás után cuki kutya lesz belőle szerintem.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 12:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Nyugtassátok meg h most már OK :) - nem kell félnie az altatástól nem kell rettegni hogy hova kerül.
Lesz meleg, meg kaja, meg játék, meg szeretet, meg kutyatársak akik már átélték ugyanezt a bizonytalanságot de most boldogok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Bono a csongrádi gyepmesteri telepről érkezett 1 év körüli labrador retriever jellegű kan kutya. Nagy termetű, de vékony kutya, ráadásul vékony kis teste úgy remeg a félelemtől, mint a kocsonya. A kocsiból feladat volt kiszedni, pórázon némi nógatásra közlekedik, de eléggé bátortalan.
Kedves, aranyos, van még mit megtanulnia a világról.

Vagy ivartalanított, vagy kétoldali rejtett heréje van, emiatt holnap még meg kell ultrahangoznunk.
Kapott oltásokat, chipet, féreghajtót, spot ont és oltási könyvet.
Szívféregre negatív.
Kép

Ideiglenes befogadót vagy végleges gazdit is keres. Jó lenne, ha a kórházban a lehető legkevesebb időt kellene eltöltenie.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Bono és Furfang
#1HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

név:
nem: kan
kor: 1 éves
szín: sárga
fajta: labrador retriever
leírás: A csongrádi gyepmesteri telepre került be, most is ott raboskodik. Mielőbb gazdát, ideiglenes befogadót keres, mert 14 nap karantén után rövid időn belül biztosan elaltatják.

Bono képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség