Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 12:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#27HozzászólásElküldve: 2015.06.16. 10:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordonról is kaptunk híreket messziföldről:

Gordonnal még mindig vannak egészségügyi gondjai. Szív és pajzsmirigy problémái is vannak, amire gyógyszert kap, de ezeket jól be lehetett állítani. A gerince és a csípője sem az igazi, de törődnek vele, így ez jól működik.
A gazdája gondnok/házmester egy iskolában, ahol Gordon minden gyereket szeret és mindez kölcsönös, őt is szereti minden gyerek. Állandóan simogatást követel. :) A gazdája vett neki egy kis medencét is, amit viszont ő csak ivásra használ, nem szereti, ha vizessé válik a lába. :) Gordon egyébként napi 1.5 órákat sétál.
A gazdái teljesen bele vannak szeretve, és rettentően elégedettek vele.

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#26HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 12:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Találtam pár fotót Gordonról a PPH honlapján. Egy rövid leírás is van, amit már részben tudtunk... a medencés sztoriját.
Illetve egyelőre nem akar játszani az új barátnőjével, de remélik a gazdik, hogy ez változik majd, ha jobban otthon érzi magát.

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#25HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: FarkasSzilvi (#24)

Nem, fotókat most nem kaptam.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#24HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 12:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.12.31. 19:41
Hozzászólások: 139
Előzmény: Fruzsi (#23)
Nem régóta van gazdinál Gordon, biztosan kell még neki több idő....
A medencét érdekes módon az enyémek sem kedvelik, pedig tavaly vettünk nekik egy gyerek homokozót erre a célra. A szabad vízzel viszont semmi gondjuk :)
Képeket is küldtek?

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Anatole France


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#23HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 12:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon jól van.
Kapott egy kerti medencét, amibe vizet töltöttek neki, de mint kiderült, fél a víztől. Ugyanígy bátortalan a kövezett padlón is.
A másik kutyával jól elvannak, de nem játszik vele, amiért a gazdi szomorú.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon
#22HozzászólásElküldve: 2014.03.26. 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon a hétvégén Németországba került gazdihoz. Megérkezett, elbűvölt mindenkit. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - van gazdajelöltje
#21HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 19:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.20. 21:00
Hozzászólások: 9
Mi újság Gordonnal? :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 16:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Kaptunk pár fotót Gordonról :)

Játékos, szereti a foglalkozást, sőt kissé ki is követeli :)
Kép

Úgy látom, az a játék beépül a szájába :D
Kép

Többi a képtárban :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 08:17 
Offline

Csatlakozott: 2013.07.30. 05:22
Hozzászólások: 7
Előzmény: Fruzsi (#1)
Tisztelt Retriever Rescue fajtamentés!

Az örökbefogadási menete szerint, kötelező a kutyussal a személyes találkozó, mielőtt gazdihoz adnák, de nekem ez egy kicsit akadályba ütközik, amit részletesen meg is írtam a levelemben, kapcsolattalanom Majoros Józsefné.

Ebből kiindulva kérvényeztem azt is, hogy hozzák el Gordont a lakhelyemre, mivel nekem ez a viselkedésmódja lenne a mérvadó, nem pedig az ideiglenes befogadónál, ahol már biztonságban érzi magát és elkezdett beilleszkedni.

Várom válaszukat a levelemre, amit kérésükre megírtam az alábbi email-címre: orokbefogadas@retrieverhelp.hu , amiben az elérhetőségeimet is megadtam.

Üdvözlettel: Erzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#18HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2013.07.30. 05:22
Hozzászólások: 7
Előzmény: Fruzsi (#8)
A „csak egy kutya” megmutatja bennem a jót, és eltereli a gondolataimat. Remélem, hogy mások is megértik egy napon, hogy ez nem „csak egy kutya”, hanem valami, ami nekem emberiességet kölcsönöz, és többé tesz, mint „csak egy ember”.

Tehát ha legközelebb hallod azt a mondatot, hogy „csak egy kutya”, akkor mosolyogj, mert ők ezt „csak” nem értik. Ha a szemébe tekintesz, elfelejted minden félelmedet, gondodat, szomorúságodat és problémádat, mert a kutyák nekünk olyan szárnyakat adnak, amelyek nekünk soha nem voltak és soha nem lesznek. "

Richard Dehmel (1863-1920)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#17HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 06:19 
Offline

Csatlakozott: 2013.07.30. 05:22
Hozzászólások: 7
Előzmény: Fruzsi (#3)
Szép napot mindenkinek!

Megtettem az első lépéseket, telefonáltam, levelet írtam a megadott email címre, így most már türelmesen várom, hogy esetleg hozzám tudna-e gazdisodni Gordon, Tóalmásra :idea: van őt lefoglalni, sőt még én magam is jókat mozognék vele, labdázás közben :)
Reménykedem-és bizakodom, hogy Gordonnak minél előbb rendeződik a sorsa, és igaz egyedüli kutyusként, de családban, :smt055 telnének a mindennapjai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: Fruzsi (#15)
Sallykém labdáját is nemegyszer találtam meg a vizesedényben... Akkor csak kiköpte, mikor ivott. :lol:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Tina (#14)

Ez utóbbi "probléma" abból ered, hogy tudja, a labdának a labrador szájában van a helye. És egy nagyon helyes! Kár is elrontani jutalomfalattal. ;) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Kaptam híreket Gordonról, remélem később képek is jönnek:
Gordon lassan 1 hónapja van nálam. Bevallom, eleinte azt hittem, hogy Fruzsi túl dicséri ezt a kutyust, de rá kellett jönnöm, hogy rövid ismeretségük alatt jól kiismerte. Rossz irányba semmiképp nem változott annak ellenére sem, hogy most már biztonságban érzi itt magát.
Azóta megtanult leülni, ha azt kérem tőle. Jutalomfalat vagy kaja láttán nagyon gyorsan tanul:-). Jól hangzik, de az igazság az, hogy a gazdi kedvéért tanul. Nagyon figyel, hogy mit kérek tőle és, hogy a kedvemben járjon, mindenre képes. Irigylem, akinél véglegesen otthonra lel.
Egy nagyon nagy bánata azonban van. Nem tudja megenni a jutalomfalatot úgy, hogy a labda a szájában van :-). Azt pedig veszedelmes lehet szerinte lerakni. Nem tudom miért, pedig sem én, sem a kiskutyám nem lopja el tőle és tucatjával van a kertben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 21:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Picka (#12)

:lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Igen olyan jó lenne képeket is kapni Gordonról ( és nem az óriásplakátosra gondolok :mrgreen: - )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 11:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#10)

Mi újság a neveléssel, tanulással?
Nincsenek újabb fotók esetleg? :) Csak úgy kedvcsinálónak a sok- sok jelentkező számára...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gordon - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2014.01.27. 22:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon jól van.
A jó hír, hogy 100%-osan macskakompatibilis, a macska teljesen hidegen hagyja.
Még mindig imád játszani, bármi érdekli, ami mozgatható és vihető, emellett nagyon emberközpontú. Más kutyákkal jól kijön, de az emberi társaság egyelőre sokkal inkább lázba hozza.
A neveletetésén még van mit csiszolni, de bízunk benne, hogy jól fog haladni. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.01.15. 10:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: Fruzsi (#8)

Ez a kutya annyira SZÉP!!!!!!!! :smt007 :smt007 :smt007

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.01.15. 10:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon tegnap ideiglenes befogadóhoz költözött Nagykovácsiba. Egy aktív német juhászkutya keverék kislányt kapott pajtásnak, akit azonnal elkezdett a rosszba vinni és rövidesen egy szétrágott cipővel a szájában tért vissza hozzánk. :lol:
Az utat ő is jól viselte. Egyszer felkelt, de csak tollászkodni, pedig már tartottam tőle, hogy meg kell állni rendet tenni közte és a két zsák táp között, ami csak közvetlen mellé fért el. :mrgreen:


Gordonnal még tegnap délután a kórháznál voltam kint sétálni.
Azt kell mondjam, erről a kutyáról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Egy kezem elég lenne, hogy a hozzá foghatóan jó kutyákat összeszámoljam, akár a Retrievermentés egész karrierje alatt. Ő az, ami miatt a labrador szót LABRADORként, csupa nagybetűvel kell írni.
Egy nagyszerű karakter, kötődni és megfelelni akaró, kiváló apportkészsége van, kitartó, értelmes, és nem mellesleg nagyon szép kutya.
Tegnap kivittem sétálni... 5 napja ismerem, rövid idő után el lehetett engedni, nem megy el. Igaz, kell azért egy labda hozzá, de akkor is. Létezik számára a labda és a labda. És az, hogyha az eldobásra került, akkor azt vissza KELL hozni, hiszen ő egy RETRIEVER. Stabilan tartja, imádja birtokolni, de kis küzdelemmel elvehető tőle, nem rág, nem forgácsol, és nem kérdés, hogy mi a dolga a játékával. Ahogy az emberhez fűződő viszonya sem. :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007
Részemről teljes a szerelem, és azt szoktam mondani, hogy na, ezt a kutyát kell megtartani. Sajnos, vagy szerencsére létszámstop van nálunk, és időm sincs egy újabb kutyára, így ezt a nagyszerű kutyát meghagyom másnak. Őrá méltó, vele foglalkozó gazdát keres tehát.

Gordon legnagyobb hibája az, amit egy gazdának kellett volna megtanítania neki. Nem tud ülni, sok mindent nem tud. Ezek pótolhatóak. Természetesen.
De mindez csak azért van, hogy ő se legyen teljesen tökéletes kutya. ;)

És akkor jöjjenek a képek és videó:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.01.14. 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mindenki jól van. Gordon tegnap este kapott egy nyakörvet, azóta kevésbé fáj a visszapaterolása a boxba. :)
Ma elindul ideiglenes befogadója felé estefele... ebből egyelőre annyit érzékelt, hogy nem kapott reggelit... mert nem szeretem a kutyahányást a kocsiban. :oops: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.01.13. 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon ma nagyot játszott!
Miután este megint kitakarítottam a fülét, elővettük a kórházas titkos teniszlabda-készletünk egyik utolsó darabját.
Mivel kint sötét van és hideg, így "rosszak" voltunk és a lovas kezelőt használtuk pingpongpályának. :)
Gordont elengedtem, a labdát pedig a falnak pattintva, vagy csak elgurítva, vagy a szájába dobva, vagy pattintva felé dobva variáltuk a labda-játék-trükköket. Hát mit ne mondjak! Nagyon nagyon élvezte! A labdát megfogja, stabilan tartja, nagyon elszánt és kitartó, ha labdáról van szó. Oda is hozza. Sőt, nem egy szívbajos, a magasban sem fél, ha labdáért kell tenni valamit. Ügyes, okos, lelkes kutya.
Pöppet megremegett a lelkem, hogy gyorsan kéne hazavinni és nem is tovább mutogatni másnak... :smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.01.12. 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon jól van. Akarom mondani túl jól. :lol:
Gabival ma megnéztük, nincs láza, megnéztük a sebét, megsimogattuk... majd azt hittük, csak úgy ki tudunk jönni tőle (lovas boxban van). Hát, nem sikerült. Gabi kiment, én bent rekedtem, mert vagy a kutyával együtt jöttem, vagy én is bentrekedtem, ugyanis kisebb, keskenyebb (rossz az, aki rosszra gondol :twisted: :mrgreen: ), de ráadásul még gyorsabb is, mint én. Így ajtócsukáskor ügyesen leamortizáltunk egy gallért, itt úgy döntöttem, ha nem bántja a sebét, nem is teszünk rá vissza másikat. Végül nyert, mert kijött, így akkor is kapott egy alapos hasvakarást (érdekes, rögtön nyugton tudott lenni ;) :roll: ), paskolgatást, majd visszalogisztikáztuk a helyére.

Egyelőre úgy nézem, erősen unatkozik. :P :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.01.11. 22:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordont volt időm kivinni ma.
Kedves, néha nyugis, néha aktívabb természetű labifiú. Pórázon egész jól sétál, de szemmel láthatóan semmire sem tanították korábbi életében.
Félénk, bizonyos közeledésre, macerára a hátára vagy hasára veti magát és meghunyászkodni... gondolom, kapott a fejére korábban. :oops: :cry:
Viszont iszonyatosan labdás, a teniszlabda láttán elgurult a gyógyszere, utána pedig, hogy magáénak tudhatta a létező legnagyobb boldogság és nyugodtság ült ki az arcára. Megjegyzem, elvenni sem lehetett tőle, nagyon örült, hogy az az övé.
Itt nem arra kell gondolni természetesen, hogy bevédte, hanem arra, hogy annak megfelelően tartotta, minél inkább el akartam venni tőle. És nem adta. :mrgreen: 8-) Még szimatolás közben is a szájában volt, nem tette le, stabilan, rágás, szórakozás nélkül tartotta és egészen "hazáig" vitte. ;)

Gordon szerintem jó kutya lesz, csak valamennyi foglalkozás kell neki még hozzá.


Kint volt időm fotózni is őt, így van pár jobb kép már... bár azért még van mit alakítani a dolgokon... mondjuk első körben plusz 5 kilóval... :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Jah, és folyamatosan csóvál!!!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.01.11. 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
A jó hír, hogy mindenki jól van.

Gordon kicsattan a boldogságtól, aktív, izeg, mozog, hallatja a hangját, jó étvággyal eszik.
Sebe rendben és nem is lázas.
Tegnap a fülét kitakarítva felfedeztük házállat farmját, ugyanis fülében elég szép számban fülrüh volt (a bolhásság mellé ugye...). Erre is kapott kegyszert, mert ahogy már többször megbeszéltük a mentettkékkel, neki az állattartás a kórházban TILOS! :lol:

Esetében nem számítunk semmiféle komplikációra, ezért lényegében akár azonnal is költözhetne ideiglenes befogadóhoz, esetleg gazdihoz. Ezzel Gordont nagyon boldoggá tudná tenni valaki... ;) meg minket is... ráadásul költségeink is csökkennének, ha nem kell napidíjat fizetni a kutya után... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.01.10. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon ma túlesett mindenféle macerán.
Megkapta ő is a chipjét. Kapott oltásokat, féreghajtót, spot ont.
Ivartalanítottam.
Szívféregre negatív.
Minden rendben vele.
A korát olyan 5-(6) évre becsültem, elég nehéz megmondani, ő is harapáshibás, bolhás volt, így fogai elég összevissza koptak.
Érdekesség!
Hivatalos információk szerint a fogkopás mértéke nem alkalmas a kutya korának megállapítására, ezt reálisan csak a fogak röntgenezésével egybevetve lehetne megállapítani... ;) :D :oops:


Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gordon
#1HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Gordon idősödő labrador retriever kan. Párjával, Glóriával együtt kaptuk őt a bajai gyepmesteri telepről, gazdájuk nem fogja őket keresni.
Gordon kedves, közvetlen, pacsiosztós, apportos labifiúként került leírásra, ez alapján egy kiegyensúlyozott, nagyon jó természetű kutya.
Legkorábban pénteken látom, addig nem sok többel tudok szolgálni róla...
Kórházból való távozás után - ami jó lenne, ha ivartalanítás után mielőbb /pár napon belül/ megtörténhetne - gazdát vagy ideiglenes befogadót keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Gordon képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség