Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 15:10

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Suzy
#8HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Suzy, aki most már Bodza is hazaért. ;)

Idézet:
Persze hogy véglegesítheted.
Bodza Flóta után egy örökmozgónak tűnik.:-) Egy szeleburdi, sunyi kis "dög". Olyan dolgokat csinál amik Flórának eszébe sem jutottak, így persze nekünk sem.:-) Mindenre felugrik, elcseni a cipőket, leveri a virágokat, na jó, az csak a gallér miatt volt, de állandóan mozgásban van. És persze ha rosszat csinál és rászólok elöveszi az ártatlan tekintetét és csak néz a boci szemeivel. A lakásba kb. 5 másodpercre jutott be de ez elég volt, hogy elcsenje Bence kulacsát. A babakocsiból pikpakk kicsórta Balázs alvókáját, a kaja az ablakpárkányon sincs biztonságban, mert fel áll a ház falára és leveszi. De persze imádjuk, csak kicsit nevelni kell. Első körben a kapun belül maradást tanuljuk, már egész ügyes. A labdát is visszahozza, egyelőre csak nekem, a gyerekek nagy bánatára, ők hiába dobálják neki.
Első este végig ugatta az estét, Flórra másfél év alatt nem ugatott ennyit összesen szerintem azért h menjünk ki hozzá, tegnap már egy szava sem volt. A kutyaólat hamar belakta és ha lefárasztjuk, estére képes nyugodtan elfeküdni, ami első nap nem gondoltam volna. Az autózást jól viselte, a macskával sincs gond, nem startolt rá, ha közel ment Garfield helyrerakta, már simán elvannak egymás mellett. A nevére már hallgat. Enni viszont úgy eszik mintha el akarnánk venni előle, nem rág, csak nyeli...


Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - van gazdajelöltje
#7HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 13:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap Suzy-t is fotóztam, világosban. :)
Sokat fejlődött a napokban, a boxban jön elém, örül. A labda érdekli, bár még nem labradzsonglőr, kint sétál, kérésre jövöget, kint is érdekelte a labda. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Én is művészfotózásba kezdtem. :mrgreen: :lol:
Kép


Suzy új neve egyébként Bodza lesz, holnap megy érte Zsolt, Flóra korábbi gazdája. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 20:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Suzy kezd visszatérni tegnapelőtti önmagához. Ma felajánlottam nekik egy teniszlabdát, ő pedig élt a lehetőséggel. 1-2x oda is hozta, egyébként többször elment érte és játszott.
A boxajtóba már jön üdvözölni, szóval alakul.

Van pár fotó a lányokról, de nem tudom milyen, a felénél merült le az aksi.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#4)

Most kérdezzek vissza, hogy "Tényleg azt gondolod, hogy sötétben nem minden kutya fekete? :lol: " :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#3)

Az első képről nekem nem az enervált szó jut eszembe, hanem mintha csak ezt mondaná a kutya: "Most komolyan vakuval fotózol???" gondolat látszik a kutyán :lol: Amolyan lazacsajos :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Suzyról is készült néhány sötétben lőtt fotó. Ennek megfelelően csapnivalóak, talán még az sem előnyük, hogy vannak, de egyelőre ez van. A szemei neki is mindenhol világítanak...
Suzyt úgy tűnik, eléggé megviselte az ivartalanítás, bár eszik, iszik, láztalan, de tegnaphoz képest kifejezetten enervált. Remélem, holnapra túl lesz ezeken.
Sétálni is kicsit ímmel-ámmal volt kedve, de pórázon szépen közlekedik. Nem annyira bátortalan, mint Gigi, barátságosabb, közvetlenebb és sokkal érdeklődőbb.

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Suzy - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 22:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Suzy ma túlesett az ivartalanításon. Rendben van, délután már futkostak Gigivel.
Suzy csipája kezd kinyílni, reggel szarkásat játszott. Először a chipet lopta el, majd már csak a chip papírját, végül amikor nem figyeltem, a chipleolvasóval állt majdnem tovább. Szóval apportos. :)
Vagányabb is, mint tegnap, kitörő örömmel fogadott minket reggel. :)

Az ivartalanítás mellett kapott ma veszettség oltást, oltási könyvet, chipet is és megnéztük, szívféregre negatív.

Sajnos róla sem volt érkezésem fotózni, talán majd holnap.

Mivel nincs még fix helye, így gazdát, ideiglenes befogadót keres, akár a kórházból.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Suzy/Bodza
#1HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Suzy 3 éves labrador retriever szuka, eddig szaporításra használták. Tulajdonosa egy hirdetési felületen hirdette, majd kiderült, valójában ketten vannak.
Itt voltak "nem messze", Dunaföldvártól 75 km-re délre, így a reggeli 6-os indulás és 150 km, 10 óra munka után még gyorsan elugrottam értük.

Suzy picit bátrabb, bár még meg van szeppenve, nem érti a sok történést és autózást. Ő a korábbi gazdája szerint is bátrabb volt, játékosabb. Mindketten barátságosak - volt gazdája elmondása alapján - más kutyákkal, emberekkel, gyerekekkel.

Holnap kezdetét veszi a megismerésük, közben ivartalanítjuk, átnézzük őket, aktív gazdikeresők. Ja, se oltásuk, se chipjük, se semmijük...
Őszintén szólva még nincs fix ideiglenes befogadójuk...

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

Suzy képtára

Kép

Kép

A fotók csak azért készültek, hogy legyen valami.
Suzy a sárgább, kicsit könnyedebb testalkatú.

...azon is elgondolkodtam, hogy valami frappáns új név sem ártana nekik, valami fantáziadúsabb, mint a Suzy és Gigi. Ha van ötlet, akkor várom!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség