Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.23. 19:43

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
#8HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Fruzsi (#7)

Cukiságok ezek az ovisok. :lol: Biztosan gyorsan elkapkodják őket a kölyök kutyákra várók hada! ;)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 11:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Nos, hát nem tudok rosszat mondani róluk. Teljesen úgy működnek, mint egy rendes kutyakölyök. :mrgreen:
Esznek, isznak, pisilnek, kakilnak. Játszanak. Amióta ma reggel hazajöttem, aludni még nem láttam őket. Annál többet játszani és enni. :mrgreen:
A telepről úgy kaptam meg őket, hogy nem esznek száraztápot, szerencsére ezt sikerült velük megbeszélni, és most betoltak 1-1 tál konzerv+száraz keveréket, mivel elég erősen nézegetik a tányért, kaptak még egy kis szárazat, hadd küzdjenek.

A labdát felismerték.
A sípolós gumikacsát felismerték.
Egymás grabancát is nagy lelkesen cincálják.
Nagyon okosak, jó az orruk (erre majd lesz bizonyítékom :mrgreen: ;) ), rosszcsontok. :lol:

A mai képek még nincsenek készen, de tegnapról még van egy raklappal. :)
Van egy sorozat arról, hogyan változott a helyük... mondjuk 1 óra alatt...

1.
Kép

2. Legyen ez a kuckójuk:
Kép

3. Így:
Kép

4. Aztán amikor alig tudtak megfordulni, akkor a dobozt kitettem:
Kép

5. ...tegyük hozzá, ma reggelre volt alattuk egy rongy és más semmi. Asszem, elfogyott itthonról az újság, ami az alsó réteget jelentette eddig. Így én begyűjtöttem egy adaggal a lépcsőházi reklámújságokból, a kölköket kitettem a napsütéses kertbe és megcsináltam újra a helyüket. Na, erről még nincs kép.

Kint tök jól elvannak épp, szóval úgy döntöttem, egyelőre napozzanak. :mrgreen:


Hát nem cukik?
Kép

Kép

Kép

Azt viszont, hogy ez egy sípolós játék hatalmas meglepetést okozott nekik. :mrgreen: :| :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 23:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: Fruzsi (#2)
:smt007 :smt007 :smt007

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 21:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: fannykaas (#3)
Nem! Most Fruzsinál van az ovi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Még jó, hogy nálunk teltház van....... Nagyon édesek, biztosan hamar otthonra találnak!

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 20:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Édes babák. Csillánál megint ovi lesz? :mrgreen:


Előzmény: Fruzsi (#2)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 19:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Szóval az ígért, képes beszámoló.

Ő Tiki, aki talán a legnagyobb, legformásabb, legnyugisabb volt elsőre. Aranyos, cuki, picit visszafogott volt elsőre.
Ő kan.
Kép

Ő Nicky, szuka. Az asztalon már elkezdett fel-alá nézelődni, a képen a sértődöttség látszik rajta, hogy odaszegeztem:
Kép

Ő Vicky, kan. A legvagányabb volt, az asztalon se maradt nyugton egy percre sem, fel-alá tapicskolt a cuccaimban. :mrgreen:
Kép


Próbáltam nekik valami helyet kialakítani, de nem nagyon vagyunk kölyökkutyákra berendezkedve. Így bízom is benne, hogy hamar saját családja lesz mindhármuknak. :)
Angyalok:
Kép

És köztük egy kisördög:
Kép

Teljesen rendeltetésszerűen működnek: esznek, isznak, pisilnek, kakilnak, játszanak. Miután kialudták magukat így:
Kép

Utána elindult a rosszaság. Hárman háromfele mentek és fedezték fel a konyhánkat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tiki/Kifli, Nicky/Pocak és Vicky/Teddy
#1HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 17:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tiki, Nicky és Vicky három darab kb. 7 hetes labrador retriever kölyökkutya. Két kan, egy szuka.
Ma "rossz oldalra" keveredtem és az esztergomi gyepmesteri telep képtárában megtaláltam őket. Mivel régi és jó a kapcsolatunk, ezért azonnal felhívtam Andrást és mivel holnap nem tudott volna fogadni, autóba ugrottam és elmentem megnézni őket. Persze a megnézésből elhozás lett, így van három cuki, édes, pihe-puha, most már habos-babos labibabánk. A szaguk miatt a fürdetés nem volt elkerülhető, most a száradásnál tartanak.
Képek, rövid jellemzés róluk kicsit később.
Átnézve őket úgy néz ki, minden rendben velük, esznek, érdeklődőek, rendeltetésszerűen működnek.
Ezért gyorsan kaptak chipet, féreghajtót és egy parvo oltást.

Képtáruk itt található:
Tiki, Nicky, Vicky képtára
Mivel talált kutyusok, nem tudjuk garantálni, hogy biztosan fajtatiszták, de a fajtajelleget erősen hordozó, formás kölykökről van szó.

Örökbefogadó, végleges gazdit keresnek.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Gazdinak CSAK OLYAN emberek jelentkezését várjuk, akik vállalják és aláírják örökbefogadási szerződésünket, melyben az ivartalanítási kötelezettség is szerepel!
A szerződésmintát itt meg tudja nézni az érdeklődő: http://www.retrieverhelp.hu/download/orokbefogadasiminta.pdf
Mindez vonatkozik egyaránt a kan és szuka kölykökre is, amint a megfelelő korba érnek (8-12 hónapos kor).
Ezt ellenőrizni is fogjuk, és a kölykök sorsa is sokkal szigorúbban lesz nyomon követve, mint többi kutyánknál. Ez szükségszerű.
Éppen emiatt csak számunkra elérhető távolságba, csapattagjaink lakhelyéhez közel keressük gazdijaikat, sajnos nem tehetjük meg, hogy látókörünkből kiengedjük őket! Ezért ez is szükségszerű.
Kérünk mindenkit, ezt vegye tudomásul, és ennek ismeretében jelentkezzen, ha valamelyik kölyök gazdija szeretne lenni. A kölyköket kinti-benti kutyának, családi környezetbe adjuk gazdához.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség