Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 13:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#43HozzászólásElküldve: 2015.06.24. 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Most sorra kapom a híreket a korábban Németországba örökbeadott kutyákról. Vannak jópáran, akikről nincsenek mindennapi hírek, hiszen nincsenek különleges történések, csak a szürke hétköznapok.
Így Karina, Ginger, Bobby, Szikra, Szepi esetében csak ez a rövid hír van, jól vannak mindnyájan. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#42HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 12:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Karina jól van.
Nagyon aktív, nagyon sokat és jókat futkos a gazdival. Nagyon szorgalmasan tanul, két kanállal eszi az életet és játszik lelkesen. Más kutyákkal is nagyszerű a viszonya.
A gazdik nagyon boldogok vele és köszönik őt a német szervezetnek illetve nekünk.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#41HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 22:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Karina jól van. Volt egy kis hasmenéses betegsége, de már kilábalt belőle.
A képen éppen tréning közben látható
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#40HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 21:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.12.31. 19:41
Hozzászólások: 139
De jó! Tényleg álladóan izeg-mozog!
Látszik, hogy jó a hangulata!
Egyáltalán nincs meglepődve. Jó helyen van!

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Anatole France


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#39HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 20:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Megkaptuk Karináról az első képeket:

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#38HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2013.06.27. 18:55
Hozzászólások: 7
Nincs mit! :) Karina/Gina egy tunemeny. Egy percig sem maradt nyugton az autoban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#37HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 21:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.12.31. 19:41
Hozzászólások: 139
Ez a Karina-Gina, tiszta Fatima!

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Anatole France


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina/Gina
#36HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Karina megérkezett Németorszába és minden rendben vele, megkaptuk az első visszajelzést.
Karina új neve Gina, körbenézett a házban, feloldódott és meglehetősen élénk. :mrgreen: Már most látszik, hogy tele van temperamentummal, de az örökbefogadó pont erre vágyott. :) Nagyon elégedettek vele és nem tudnak betelni vele!
Ígértek képet is. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#35HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 17:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: BDorka (#34)
Köszönjük a fuvart!
Karina rendben megérkezett a célállomására. Remélem hamarosan kapunk híreket róla!!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#34HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 15:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.06.27. 18:55
Hozzászólások: 7
Írjátok meg kérlek az infokat, hogy Pomázon hol kell felvennem és kit kell keresni.
Kombi autóm van és a csomagtartóban van védő, mivel Plüsit gyakran viszem ide-oda.

dorka.ballo@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#33HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 14:50 
Offline

Csatlakozott: 2013.11.14. 12:55
Hozzászólások: 27
Előzmény: Magdi (#32)

Sziasztok!

tartaléknak rám is számíthattok! Tőlünk nincs messze Pomáz! :D

Edit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#32HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 14:36 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: BDorka (#31)
:smt038


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#31HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 14:33 
Offline

Csatlakozott: 2013.06.27. 18:55
Hozzászólások: 7
Szia Fruzsi!

Nagyon szívesen elmegyek érte Pomázra és elviszem törökbálinti Annahegyi pihenőhöz.

Végre én is segíthetek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#30HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#29)

Karina számára még mindig nem megoldott a fuvar!
Az utazást nem késheti le, és nagyon fontos lenne, hogy meg tudjuk ezt oldani!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - van gazdajelöltje
#29HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 12:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Karinával kapcsolatban jó híreim vannak.
Jövő hétvégén, szombaton Németországba utazhat, kutyás rutinnal megáldott gazdikhoz, akik sokat jönnének-mennének vele, foglalkoztatnák. :)
Az útlevelét kiállítottam, a batyuját csomagolja... :lol: most már csak egy dolgot kell vele kapcsolatban megoldani, méghozzá azt, hogy a beszállása megoldottá váljon. :)

Karina Annahegyen (Déli M0) tudna beszállni a transzportba. Február 1-én, szombaton. A koradélutáni órákban, 14-15 óra körül szoktak ott lenni (messziről indulnak, más menhelyről is kerülnek gazdihoz kutyák általuk), Karinának ott kéne őket várnia a pihenőhelyen.
FUVAROST keresünk, aki a majd előzetesen megbeszélt időre ott tudna lenni vele!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.01.21. 08:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Mi újság Karinával???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.01.09. 10:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Előzmény: Fruzsi (#26)

Karina jól van, köszöni szépen! :)
A karácsony előtti készülődést egyenesen imádta, próbált a lehető legtöbbet segíteni a konyhában a sütés-főzésben, folyton a talpam alatt volt, hátha lepottyan valami finom falat :) Az étvágyával még mindig vannak gondjaink, mert ugyan a lehulló falatokat szívesen összeszedegeti, de van amikor a rendes kajájába csak beleszagol és otthagyja akkor is, ha aznap épp nem segített főzni..
Sokkal jobban szeret a kertben lenni a többiekkel, mint a lakásban. Persze a többiek jobb szeretnek bent heverészni, így ha ők bejönnek, és Karina mégsem akar bejönni, akkor pár perc múlva hangos reklamálásba kezd, hogy egyedül már mégsem olyan buli a kertben lenni..
Egyébként feleslegesen nem ugat, csak ha valaki a kapunál megáll, vagy ha valamit nagyon akar, akkor jelez.
A cicák után még mindig intenzíven érdeklődik, próbálja játékra csábítani őket, dobbantgat nekik, és ha nem mennek akkor nyüszögve-ugatva próbálja hívni őket.
A szilvesztert teljesen jól viselte, inkább érdeklődve figyelte az első durranásokat. Aztán mikor már kicsit sok volt neki, akkor jött a lábunk alá bújni, de nem erősítettük hogy most félni kellene, kapott 1-2 simit, de tettük a dolgunkat, és szépen elvonult a pokrócra pihenni.

Mostanság sokan megfordulnak felénk, van akinek kifejezetten örül, és van akitől fél, a hangos zajokra, kiabálásra még mindig összerezzen, lehasal. Az ajtó még mindig egy kicsit mumus, lassan közelíti meg, megtorpan előtte, és egy jónak gondolt pillanatban csak úgy átiszkol rajta :) Falkában sokkal bátrabb, általában utolsóként érkezik, de a többiek után simán bejön megtorpanás nélkül.
A nevét ügyesen megtanulta, a hívásra általában jön is, főleg ha kajáról van szó. Imádja a vizet, minden formában, igazi labi módjára láttam már az itatóban pancsolni is :)
Sajnos a tanulással hadi lábon állunk, egyszerűen nem tudom rászánni a kellő időt, a saját 3 is folyton reklamál, de 1-1 mindig velem jön ha postára, ide-oda el kell szaladni, és akkor megvan a lelki békéjük. De Karina nagyon igényelné, hogy valaki minden nap csak vele foglalkozzon, tanítsa, okosítsa, nagyokat sétáljon vele.
A kertet agility pályának használja, mindent simán átugrik, a legújabb amit láttam tőle, hogy a kb 40 cm magas ágyásszegély mellett megáll, és helyből, 4 lábbal átpattan fölötte :lol: cserébe a kerítést már békén hagyja, nem érdekli hol lehet kijutni rajta :)

Pár kép is készült róla, majd hozom azokat is..:)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hogy van Karina?
Hogy teltek neki az ünnepek?
Karácsony, Szilveszter?

Új fotók?

A tanulással hogy álltok?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 20:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: christiiee (#24)

Nagyon cuki lehet, ahogy szól, hogy foglalkozz vele! Annyira bírom, mikor egy kutya így kommunikál a gazdikkal! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2013.12.09. 20:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Karina már teljesen stabilan jön-megy a lakásban, bár ha a bejárati ajtóról van szó, akkor mindig egy kicsit jobban siet, mint úgy általában, hogy gyorsabban átérjen azon a fránya ajtón.
A legújabb szokása, hogy mellém oson, és megfogja a kezem, és kicsit, csak pár másodpercig visz magával, így kéri a foglalkozást, simogatást :) Nagyon cukiii :lol:
Fotót nem készültek ebben a csodálatos időben, mindenki nyakig varacskos... na jó, Karina vigyáz a tisztaságára, ő csak térdig sáros. Bár azt nem értem hogyan, hisz nincs nálunk térdig érő sár... :roll: De még mindig jobb Hektornál, aki ha kimegy a kertbe, a legelső dagonyába meghentereg... :twisted:

Az étvágya már egész jó, általában keverek még valami finomságot a kajájába, de valamelyik nap a sima tápot is jóízűen megette :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap futtában Karinával is találkoztam, és gyorsan fotózkodtunk egyet, nehogy ne legyenek jó képek róla. :lol: Megjegyzem, van, ami jól sikerült. :oops: :mrgreen:

Karina szerintem sokat nyugodott ahhoz képest, amit Kriszti leírt róla. Foglalkozással nem gondolom, hogy ne lenne fejlődőképes nebuló és persze jó családi kutya. ;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Azért szép nap az, amikor egy fél nap alatt találkozik az ember négy gazdakeresőjével, VisMajorAnna, Valdo, Karina, Febi, meg jópár már gazdással, Zselé, Bibi. ;) :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 15:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Előzmény: fannykaas (#21)

Ez a májkrémes megoldás tényleg tuti :D Mindent megevett, még az edényt is elmosogatta :lol:

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 20:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Ez a májkrémes megoldás Jannál is bejött. Rányomtam a tápra egy fél rúddal, és jó alaposan összenyomkodtam . Nem sikerült kiválogatnia. :mrgreen:


Előzmény: christiiee (#20)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 19:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Jelentem, Karina lenyugodott :) Na azt nem mondom, hogy egy békés, sarokban ülős kiskutya lett, de már a használható kategóriába tartozik :lol: Következetesen, amikor pörgött, akkor levegőnek néztem. Ha kellett, akár 1 órán át is, miközben itt riszált mellettem, és csak akkor voltam hajlandó foglalkozni vele, ha lenyugodott. Ez meg is hozta az eredményt, a 4 lábon pattogós Karina már csak akkor jön ki belőle, ha épp nagyon örül mikor hazaérek :) De ugye ilyenkor sem veszek tudomást róla, és kb 5 perc alatt leáll. Szépen elfekszik, vagy csak pár méterről figyeli, hogy mikor hívom :) Szóval alakulgat, fejlődik :)
A tanulással még hadi lábon állunk, főleg énmiattam, mert folyton időhiányban vagyok... :)
Okosan őrzi a házat, de feleslegesen nem ugat, csak ha hangoskodnak az utcán, vagy megállnak a kapu előtt. A lányokkal néha van egy kis nézeteltérése, de nem fajul verekedésig, főként a vérspánielek kaffogják le a fejét, ha hevesebb velük egy kicsit. De ért belőle, olyankor arrébb megy.
Ja, és sztrájkol a kislány.. mostmár 4. napja, hogy elfogyott a megszokott táp amit eddig ettek (Willowy), és mióta új van, azóta csak beleszagol és otthagyja a kaját.. ha a tápot leöntöm vízzel, akkor azt is leissza róla, de a táp ottmarad. Eddig elvettem előle, és megkínáltam később, de akkor sem kellett neki, úgyhogy látványosan odahívtam valamelyik kutyámat és megengedtem hogy megegye. Ez sem hatotta meg Karinát..
Tegnap már egy kicsit megsajnáltam szegény éhezőt, és kapott egy kis borsófőzeléket meg kenyeret is a táphoz. Úgy hagyta ott, ahogy volt.. Már a harmadik féle tápot próbálom ki, volt eddig Fit+Fun bárányos rizses, Happy dog almás, és valami nevenincs csirkés táp, de semmi.. Ma reggel aprítottam neki egy marék sonkát, azt kevertem a tápba, és leöntöttem egy kis vízzel. Hát végigröhögtem, amit alkotott... az 1x1 cm-es sonkakockákat kivadászta az edényből, bár nem volt elég ügyes, mert néha csúszott mellé egy kis táp is, kb a fele eltűnt az adagjának. Asszem, a vacsiba májkrémet keverek neki, azt talán nem válogatja majd ki :twisted:
Étvágya egyébként van, mert a kenyeret simán megeszi, és kapott egy kis étvágyjavító B-vitamint is virslibe csomagolva, na az is nagyon csúszott.. :lol: Úgyhogy csak válogatós a drága... :evil:

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2013.11.25. 21:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#17) vinnèm èn, de fèlö, hogy a hìd alatt kötnèk ki akkor már három kutyával ès három nyùllal... :? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2013.11.25. 20:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Előzmény: christiiee (#15) De édes, ahogy csóvál :mrgreen:

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2013.11.25. 18:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Sispem (#16)

Cash and carry! ;) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2013.11.25. 15:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: christiiee (#15) Nagyon cuki ahogy folyamatosan riszál!!!! :D :lol:
Őt is nagyon elfogadnám... :oops: :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 14:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Mivel Karina totál képzetlen kutya, tegnap nekiugrottam a "képzésének" :D A klikkerre már teljesen jól reagál, mert az enyémekkel ha van 5 percem, akkor klikkerezek, és olyankor neki is pottyan finom falat, szóval mondhatni, be van klikkelve.
A többieket kitettem a kertbe szellőzni, klikker+kaja elő, Karina már ott ugrándozott, úgyhogy uccu neki, én aztán most úgy megtanítom leülni, ahogy van :D
Gondolom, mindenki ismeri a klikker rejtelmeit, a tanítás elején szoktam párat csak úgy a ráhangolódás miatt klikkelni, potya jutalmakkal, Karina jött, figyelt, begyűjtötte a kaját, de egy pillanatra nem csillapodott a kerge bakkecske énje, figyel okosan, toporgott, próbálta lenyúlni a kaját, de nem ült le. 10 perc után nagyjából már egy helyben ácsorgott, akkor próbáltam a falatot megszagoltatni vele, a feje fölött hátra húzni, hátha.. :) de nem.. ezzel próbálkoztam egy ideig, konkrétan 40 percbe telt, míg végülis a pörgős ugrándozásból egyszer csak elfáradt és eldobta magát, elfeküdt :D Na innen lett egyszerűbb a helyzet, a fekvésből kajával ültetésbe csalogatás egész jól ment, erre rá is gyúrtunk, amég a hátulsó fele a földön, addig folyamatosan klikk+jutalom. Azt hiszem, nagyjából eljutott az agyáig, mit is szeretnék tőle, csak egy kicsit lassan esett le neki, illetve a másik probléma, hogy csak akkor ül le, ha leguggolok mellé, különben semmivel nem tudom rávenni, és ahogy felállok, abban a pillanatban felpattan és szétesik :D De legalább rá tudom venni arra, hogy egyáltalán leüljön :)))
Aminek a nagy előnye, hogy ülés közben meg lehet simogatni anélkül, hogy örömében belebújna az emberbe, tehát ha ül, akkor nyugiban van :D
Tegnap még este is gyakoroltunk vele egy kicsit, a mai akciót pedig megpróbáltam videóra venni. Mivel a kutya nem odaszögezhető, így a fényképezőt szögeztem az asztalra, Karina itt-ott kimászik a képből, a többiek meg beleugatnak, néhol a lányom is belekotyog, de a lényeg rajta van :) A kaját annyira cukin és finoman veszi el, alig mer hozzáérni is, néha úgy kellett bedugni a szájába :D

A videó: http://www.youtube.com/watch?v=eKshq_h56aU&feature=youtu.be

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2013.11.19. 21:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Karina napról napra jobban nyílik, sőt, mondhatni kezd egyre pofátlanabb lenni :lol:
Az ajtón befele jövet már megy gondolkodás nélkül, most már a kifelé toloncolással vannak problémáink... :twisted: Reggel Hektor már sorba áll az ajtónál, Karina jön örülni, de ha nyílik az ajtó, akkor berohan a konyhaasztal alá, és behasal, ő még véletlen sem akar kimenni. 2x játszottuk el, hogy ráhagytam, hogy jó akkor maradj bent, de akkor sajnos baleset lett.. Szóval szőrösszívűen kiküldöm egy eü. körre reggel, és akkor semmi probléma nincs :D (Kiküldöm: értsd behasalok utána az asztal alá, a nyakörvénél fogva kihúzom a hasaló kutyát, elvezetem az ajtóig, és ha már a 3/4 része kint van, elengedem a nyakörvet. Ilyenkor ha még túl kómás vagyok, akkor ő a gyorsabb, és visszarongyol mellettem... akkor előlről az egész... :evil: )
Úúúútál a kertben lenni, és ennek hangot is ad. Ha az előző körben leírtak szerint sikerül az ajtó túloldalára rakni és azt be is csukni, akkor megy egy kört, elintézi a dolgát, és jön megnézni, hogy bejöhet-e. Ha nem, akkor megy még egy kört, és megnézi, miben lehet pancsolni. Ha talál vizet vödörben, tálban, gödörben, akkor pancsol egy sort, aztán hentereg, és jön az ajtóhoz. 5 percig türelmesen várakozik, utána elunja, és megnézi, hogy is lehetne bejönni.
Nagyon találékony, próbálkozik minden lehetségessel a kilincstől az ablakon át az ajtó kaparásig (itt el szoktam neki mondani, hogy ezt nagggyon nem kéne...)
Ha beengedem, akkor innentől bent pörög tovább.
Ha nem engedem be? Hát feltalálja magát odakinn.. Megnézi, mi mozdítható, cipelhető, átalakítható, és azt mozdítja, cipeli, átalakítja.. aztán vigyorogva ül az összecuccolt halom tetején.
Nagyon nagyon igényelne valakit, akire felnézhet, aki tanítaná, nevelgetné, lefárasztaná. Akinek ő lenne a mindene, reggel vele kel, este vele fekszik.
A szökési kísérletei az első pár nap után megszűntek, láthatóan megszokta a helyét. Az enyémekre viszont féltékenykedik, ha simogatás vagy kaja van, azt úgy gondolja, csak neki jár..
A macsekokkal még néha kekeckedik, de azok élből lepofozzák, úgyhogy esélye sincs :) Gyerkőccel is szelídült egy kicsit, már odafigyel rá, szépen kikerüli, lefékez előtte, ha kell :)
Ja, és ma reggel elkezdtek játszani Hektorral :D Ezt eddig nem láttam tőlük, olyan igazi 2 lábol állós, ölelkezős-birkózós, morgós játék volt. Persze a lakásban... :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2013.11.15. 15:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kriszti nemrég beszámolt Karináról.
Ez alapján Karina egy nagyszerű kutya, aki szuper lenne mindenféle kutyás sportokban. :mrgreen:
Aktív, figyelmes, apportos, szereti a hasát, és nagyon nagyon érdeklődő. ;)
Igazán mozgékony, szereti is ugra és bugrálni.
Tehát összefoglalva, egy jó gazdi mellett valószínűleg alkalmas lenne agility-re, frisbee-re, flyball vagy más kutyás sportra. Csiszolatlan gyémánt, akivel megérné foglalkozni. :smt023 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 19:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Előzmény: Sispem (#11)

Nem, még a csincsikért sem.. meg a kajájáért sem.. pakolgatja befelé a lábait, csóvál ezerrel közben, de folyton hátrál, így elég érdekes látványt nyújt az ajtóban..:D Mikor észreveszi, hogy mind a 4 lába beért a csalogatásra, akkor gyorsan laposan fordul is kifele.. gondolom kapott érte rendesen valahol, valamikor, ha be akart menni :(
Ha viszont én vagyok a gyorsabb, és becsukom mögötte az ajtót, akkor 5 perc lapítás után jön utánam mindenhova :) Ma 2x is átestem rajta a konyhában, az a biztos pont neki, a szobákat és a fürdőt óriási ívben kerüli :) Kibérelte az asztal alatt a sarokban Hektor pokrócát, és most azon pihen :) Van mit kipihennie, mert én abban is elfáradtam, hogy csak néztem mit művel :D Totál duracell, kikapcsológomb nélkül...:D felpöndörödő nyelvvel liheg, röfög közben, és csóvál megállás nélkül, és ugrándozik, amiben pedig totál kifárad, szóval ördögi kör.. és ez megy egész nap :D

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 11:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Nagyon helyes, tüneményes a leányzó!!! :D
Még a csincsillák kedvéért sem akar bemenni? :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 10:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Előzmény: Fruzsi (#9)

Köszi :)

Karina kisebb termetű, ivartalanított, oltott, chipezett sárga labilány. Mindenkivel barátságos, a cicák után intenzíven érdeklődik, de nem bántja őket. Nagy mozgásigényű, aktív kutyus, aki hasonlóan aktív gazdit keres. Egyelőre kicsi fél még mindentől, a hirtelen mozdulatoktól a földre lapul, pórázon nem az az eszetlenül húzós típus, de bőven van még mit csiszolni rajta. Pörgős, pattogós kutya, így nagyon pici gyerek mellé nem biztos, hogy jó választás, de egy 6-8 éves mellé már bátran ajánlom, rajong a gyerekekért, és majd szétesik a csóválástól egy jó szóért vagy egy simogatásért is :) A lakáshoz még szoktatjuk, de gyanítom, hamar megszokja majd ha rájön, hogy senki nem akarja megenni odabent :)

Fontos, hogy alábetonozott kerítést szeretne a leendő lakhelyén.... :twisted: :twisted: :twisted: (asszem ezt nem is ragoznám tovább, Polly meglazította neki a helyet...)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 10:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: christiiee (#7)

Nagyon jó képek lettek!
Esetleg még egy leírás róla? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 00:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: christiiee (#7)

Derecskén is mondták, hogy aktívabb darab, és nem tévedtek! :lol: Kis szellemi foglalkoztatottsággal, napi szintű futásokkal simán kordában tartható a leányzó véleményem szerint, de nyilván pörgős, kirándulós gazdik mellé. Fiatal, jó kiállású, kompakt darab, szerintem nem lesz vele gond ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2013.11.04. 21:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Karina igazán cuki és jó kutya :) Kutyáimmal rögtön összehaverkodott, a lánykámmal is összeismertettük, és az egyetlen dolog amitől féltem, hogy Karina a naaaaagy csóválástól darabjaira esik :lol: Kicsit tank még, de próbál figyelni a gyerkőcre :) Rögtön első este megismerkedett a 2 cicánkkal is, akik nagyon nem vették jó néven a heves érdeklődését, így a harmadik nekiindulására a vadócabbik macskám szembefordult vele, és 1 nagy pofon, némi fújás és morgás kíséretében a tudtára adta, ki is itt az úr. Azóta a cicákat csak figyeli, esetleg megszagolja, de nem kergeti. Az érdeklődését még mindig totál lekötik a cicók, de nem ront rájuk :)
Lakásba úgy kellett pórázon behozni, mert nem merte átlépni a küszöböt jutalomért, de még a vacsijáért sem..
Ha kint van, teljesen rendeltetésszerűen használja a kutyaházat is, hangosan horkol benne, és ki sem lehet robbantani, mert nem ébred fel ha szólok hozzá vagy fütyülök neki... :lol:
Nagyon kis ugrabugra, de az emberre nem ugrik, csak előtte pattog 4 lábon :D

Hoztam képeket is róla, az első kett, amin egy száraz kutya látható :)
Kép
Kép

Aztán úgy gondolta, meghentereg a vizes, sáros fűben... És innentől minden képen vizes a feje... :)
Kép

Kép

Mozgásban
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2013.11.03. 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#5)

Milyen vagy már? :oops: :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2013.11.03. 18:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#4)

Nem igazán volt lehetőségem a csomagtartóban utazó kutyáról félhomályban/koromsötétben fotózni... :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2013.11.03. 16:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#3)

Képek nincsenek?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2013.11.03. 08:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#2)

Egy dolgot már tudunk róla: autótiszta :) Kb. 285 km-t utazott tegnap, és bár sokat nézelődött, alapvetően nagyon jól vette az akadályt. Meglepő módon Karina nyugodtabb volt az autóban, mint Melody, az ő fejét kevesebbszer láttam :) Ő egy igazán kompakt labi, gyakorlatilag Sushi, csak labiban :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Karina - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2013.11.02. 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Karina már úton van felén, a végállomása Pomáz, Krisztiéknél.
Kedves, aranyos, kanokkal és szukákkal is kijön a menhelyes tapasztalat alapján, viszonylag aktív kiskutyus. Nem teljesen fajtatiszta, a labiknál kicsit kisebb, filigránabb alkattal rendelkezik.
Megismerése részünkről most kezdődik.
Ivartalanítva, oltva, chipezve van, féreghajtót, spot ont természetesen nálunk is fog kapni, amint megérkezett.

Karina képtára

Új gazdát keres.
http://www.retrieverhelp.hu
orokbefogadas@retrieverhelp.hu
20/526-2703 vagy 20/59-333-80

Örökbefogadási protokollunk itt elolvasható: http://retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Karina/Gina
#1HozzászólásElküldve: 2013.11.02. 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

név: Karina
nem: szuka
kor: 1.5éves
szín: sárga
fajta: labrador retriever jellegű
leírás: Karina egy 2012. márciusi születésű labrador keverék szuka. Sintértelepről mentett. Energikus, igazi szeretetbomba. Nem otthonülős gazdinak való, inkább egy aktívabb családban érezné jól magát. Szuka és kan kutyákkal jól kijön, nem domináns. Oltását, chipjét megkapta, ivartalanítva várja álomgazdiját.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség