Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 13:04

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 274 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#24HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 12:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Akkor egy kicsit bővebben is írok megint a lánykáról. :)
Otthon nagyon jól elvan, ha a lakásban hagyjuk őket,akkor még nagyon hiszti sincs, csak rosszalló pillantások, de ha az udvaron hagyjuk őket és úgy megyünk dolgozni,akkor nagyon elégedetlen tud lenni. Ilyenkor megmutatja, milyen szép öblös hangja van szöszke kislány létére. :D De ezek az időtartamok is egyre rövidülnek,mikor zeng az utca. Megnézném azért, hogy ilyenkor Pemzli milyen fejet vág a hisztis lánynak. :)
Nagyon szeretnek bent bunyózni a lakásban,amit én nem mindig szeretek, mert van, hogy majdnem feldöntenek. Ma már eljutottunk odáig, hogy Pemzli drága meghallja a játék hevében is mondandómat, hogy álljanak le, így a szöszke hoppon marad, és a berendezést és minket sem törnek ripityára. :)
Nagyon okos a leányzó, már megtanulta az etetési szabályokat is, szépen leül kaja előtt és nem indul el érte míg nem kap rá engedélyt. A két lány egy helyen eszik, probléma nem volt belőle szerencsére, de azért bent maradok a szobában amíg esznek. Csak egyszer volt jutifalat konfliktus (de bevallom, én tehetek róla, kimentem a szobából), Pemzli meg gondolta megszerzi Szisziét is, Sziszi pedig (örömömre) nem hagyta annyiban. Egy erőteljes rászólásra azonnal béke lett, verekedésre sem került sor. :) Azóta Pemzli sem nagyon próbálkozik, de nem is hagyom őket felügyelet nélkül.
Sziszi egyre vagányabb, egyre többször hívja ő játszani Pemzlit és egyre ügyesebben mozog, lassan tényleg partner lesz a játékban! :D Ma reggel is nagyon boldogan kergetőztek, volt hogy ő kezdte el kergetni Pemzlit! :D Ami pedig még ennél is jobb: nem húzza a lábát séták és rövidebb futkározások után sem már! :) Ahogy kezd magára szedni, egyre szebb a járása, egyre több mozgást igényel. Fizioterápiája rövidesen megkezdődik, kíváncsian várjuk,milyen lesz. :)
Az elmúlt napokban kétszer is volt olyan érzésem, hogy ő TÉNYLEG az én kutyám, és ezt Ő is így gondolja!Az első a vasárnapi bandázós séta során történt. Pemzli 2legjobb barátnőjével sétáltunk (egy agár és egy ridgeback), csatlakoztak más kutyások is, de ők leváltak az erdőben tőlünk de a kutyák még játszottak, előrementek a csajok a többi kutyával együtt,már nem láttuk őket a fáktól,csak hallottuk a "csatazajt". Pemzli egyből visszarohant, hogy hova lettem,nem is ment vissza. Sziszi ott maradt az agárral együtt,egy pillanatra megláttam őket, Sziszit az egyik gazdi épp dögönyözte, odaszóltam neki,és Ő gondolkodás nélkül otthagyta a simogatót és mint az őrült rohant hozzám (pedig eddig ez csak úgy ment ilyen könnyen, ha Pemzli is ott volt vele és ha ő elindult,akkor a királylány is)! :smt026 Rettentő büszke voltam magunkra és nagyon boldog! :D (Amúgy más kutyákkal ha találkozik,egyből eldobja magát, ugrálna boldogan ha hagynám és ennyi, igazi, komolyabb játék Pemzlin kívül csak a két legjobb barátunkkal, az agárral és a ridgebackkel alakult ki, holnap is találkozunk velük!:))
A második egyik reggel történt az erdő mellett, Sziszi kiszúrt valami rettentő izgalmasat a fák között, beállt vadász pozícióba,hogy máris startol... Közöltem vele,hogy nem és jöjjön inkább ide hozzám. Nagyon szenvedett,hogy mit is tegyen... Végül engem választott és nem ment vadászni!!! :D
Jajjj még egy nagyon kis vicces: ha elkezdi kergetni Pemzlit és nem éri utol (nyilván), akkor néha ugat futás közben, hátha akkor megvárja a barátnője! :D Sajnos ez a technika sem vált be eddig. :)
Ha nem játszanak,akkor viszont folyamatosan segít nekem a főzésben, takarításban vagy bármiben amit csinálok, csak szóljak hozzá néha vagy kapjon pár kósza simogatást. :)
A fürdetést még élvezi is,csak közben tartja a buksiját bújásra. :) Nagyon szeret bebújni a lábaim közé, és ezt akkor szereti a legjobban csinálni, ha csurom víz. :twisted: Ezt most próbálom úgy megúszni, hogy ha bújik akkor én is hozzábújok arccal, és akkor már boldog is. :)
Holnap párom is szabad lesz, így remélhetőleg újabb képekkel gazdagíthatjuk majd a képtárat. :) Hamarosan újra jelentkezünk. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#23HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 20:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
De jó látni a királylányt! :) Látszik a képein, hogy nagyon jól érzi magát, boldog kutya! Örülök, hogy ilyen hamar beilleszkedett, bár kétségem sem volt felőle, hogy gond lenne, de akkor is :) Az ajtóban nyüszögést nem értem mire föl csinálja, nálunk semmi ilyen nem volt nála, Hektorral szépen elvoltak bent, hang nélkül :) Tök jó viszont, hogy nem kell már szobafogság és korlátozás, hanem úszhat, rohanhat, játszhat! Várjuk ám a további képeket és beszámolókat is, és bár írni nem mindig van időm, néha belépni sem, de mindig ez a topic az, amit először meglesek :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#22HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 20:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Boldogan jelenthetjük, hogy Sziszi kb másfél hét alatt 2 kg-ot felszedett, így immár 23 kg! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#21HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 19:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
És ami kimaradt, ma esti képek: így alszik Sziszi! :D :smt007

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#20HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 19:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Akkor most már tényleg érkezzenek a képek, a többi a képtárban megtalálható! :)

Sziszi jól van, már nem kell gyógyszert szednie sem, jókedvű, vidám, egyre többet játszanak egymással, most már nem csak Pemzli gyepálja őt. :) Kicsit mintha szedett volna már magára, valamikor meg is mérjük majd. Ma is voltunk reggel a Duna parton sétálni, nagy volt a boldogság, jót sétáltunk és mivel már érheti víz a sebet, így vidáman lubickolt egy jót a Dunában (nem vitte azért túlzásba szerencsére, csak mártózott egyet) Pemzlivel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#19HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 13:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Köszönjük a jó kívánságokat! :)
Azt hiszem kijelenthetem, egyre inkább otthon érzi magát a kisasszony. Egyre vagányabban és határozottabban birkózik Pemzlivel, már "kötelet" (=gumicsontot) húznak, botot rágcsálnak együtt és ma reggel a parton a leányzó boldogan vetette magát a labda után is. :)
Már csak ma kell neki adnom az antibiotikumot, szerencsére rendbe jött tényleg Sziszi,nyoma sincs a láznak és a hasija sem fáj már. A sebei nagyon szépen gyógyulnak,alig látszanak már a kis pihés szőröcskéje alatt. És ami még jobb, puha felületen már hosszabb ideig is ráfekszik a jobb oldalára, nem fáj már neki így a műtét helye. Parkettán még azért átfordul,de már nem nyávog ilyenkor sem. :)
A parton megjött a hangja a királylánynak, ha Pemzli megszerzi a labdát/botot,vagy bármit, vagy esetleg épp félrevonul és nem vele foglalkozik, olyankor odafut hozzánk és onnan jól megugatja a barátnőjét, hogy tudassa,mennyire felháborító ez az eljárás. Utána büszkén néz fel ránk, várja, hogy megdicsérjük szépséges hangját. :D
Tegnap este vártuk haza a csajokkal Balázst, de olyan fáradtak voltunk mind, hogy összebújva elaludtunk. Én arra ébredtem, hogy VALAKI nagyon fészkelődik mellettem, aztán nagy puffanás (Sziszi lelökte a kanapéról Pemzlit :lol: ),majd hirtelen én is érezni kezdtem a gravitációt, nem sokon múlt,hogy én is a földön landoljak. :mrgreen: Szóval kitúrt volna minket, :twisted: ezt persze Pemzlivel nem hagytuk annyiban!!! ;)
És végül még egy jó hír: nagyon jól sikerült az elmegyünk itthonról tréning, ma reggel már csak 2-3 halk nyüszögés volt,mikor elindultunk!!!!!!! :smt026
A képtárhoz pedig köszönjük a segítséget, a hétvégén összeszedjük telefonokról-fényképezőkről a képeket és feltöltjük őket! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 08:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Előzmény: Sispem (#13) Még egy tündérkirálylány, én is így szoktam hívni kisasszonykát! :D Sok boldog együtt töltött időt nektek! 8-)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#17HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Szia :)

Nagyon örülök, hogy a kis édes Sziszi ilyen jó helyre került :)

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: Sispem (#14)
Hali !
Elküldtem privi-ben.
Üdv a Csapatban :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi
#15HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 18:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
A képtárhoz adtam belépési jogokat, a használatában a fórumon Tina fórumozó tud segíteni.

Kép

Kép

Szép a sebe:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 18:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Az alábbi linken megtekinthetitek a kis királylányt! :)

https://plus.google.com/u/0/photos/114399071119901074859/albums/5935028448600774801

Abban tudna segíteni valaki, hogy a képtárba hogyan tudnánk feltölteni képeket?
Előre is köszönjük! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 14:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Sziasztok!

most, hogy sikeresen regisztráltunk, be is számolunk a kis hercegnővel történt eseményekről, van bőven mesélni valónk:
este, mikor érte mentünk nagyon örült nekünk, Pemzlit majdnem fel is borította,pedig elég masszív a csaj. :) pár búcsú pillantás után vigyorogva, boldogan jött el velünk Sziszi királylány, csak az nem tetszett neki, ha lemaradt Pemzlitől. :)
Ezúton szeretnénk is megköszönni Krisztinek és egész családjának, hogy vigyáztak rá és ápolgatták míg érte nem mentünk, valamint az egész fajtamentésnek, hogy összevakarták, tatarozták a pici lányt!Köszönjük!!!!!!!
Sziszit a pesti forgalom nem különösebben hatotta meg az első este, de azért nagy megkönnyebbülés volt számára mikor végre hazaértünk. szinte egyből el is foglalta Pemzli ágyát, hogy az mostantól az övé! :) és még aznap este megmutatta nekünk is a "békapózban fekvő királylány" formációt, amit gyorsan meg is örökítettünk. (képeket este rakunk fel, mikor párom haza ér, én sajnos teljesen életképtelen vagyok a számítógépekkel... :oops: ) volt este még sorban ülés a lányoknál kis jutalom falatért, de a legnépszerűbb program a vacsora volt, Sziszi nagyon gyorsan elpusztította az adagját, szerencsére szombat estére már rájött, hogy rendszeresen kap enni,nem kell aggódnia, most már normál tempóban eszik. :) este nem volt semmi gond, lefekvés előtt még egy gyors kör kertben és mint aki tudja,miért is kell kimenni,gyorsan elvégezte dolgát, és már rohant is vissza az ágyikójába. :) Pemzli kicsit megsértődött, hogy az ágyacskájában valaki más alszik,ezért az első estét a fürdőszobába kivonulva töltötte. :lol: Második este már közelebb, a konyhában, egyre beljebb araszolva alszik, megközelítve a betolakodót. :)
Szombat reggel nagyon vidáman ébredtünk, Sziszi majdnem felborított, mikor lemásztam a galériáról, Pemzli pedig úgy gondolta, itt az ideje, hogy megmutassa Sziszinek, ki az úr a háznál és reggel nem ugrálunk! amíg ők ezt "átbeszélték" én legalább megetethettem a nyuszikat, akikbe Sziszi szerelmes lett,Zsemle nevű fiú nyuszinknak ma is dúdolt egy szép dalt. :) miután nem nagyon tudták a "ki a főnök vitát" túl gyorsan megtárgyalni és féltettük Sziszi csípőjét,nehogy baja legyen a nagy hancúrban, közöltem velük (és ezt párszor még el is kellett ismételni a napokban), hogy inkább én vagyok a főnök,úgyhogy nincs miért vitatkozni. mára ez már tisztázódott a kis lelkükben :) ezek után kimentünk az erdő mellé a mezőre, a Dunához.Pemzli boldogan szaladgált, tipródtunk kicsit, de aztán egye fene,próba szerencse, levettük a pórázt Szisziről is. rengeteget szaglászott és folyton gombát akart enni (erről persze lebeszéltük), eszében sem volt lelépni. még mikor a Dunát megcélozta,akkor is vissza tudtuk hívni. persze ebben az is segített, hogy Pemzlit sem engedtük le, és Sziszi minden rezdülését és reakcióját követi barátnőjének. :) a hosszú szőke haja kicsit barnás színeket öltött egy idő után és látszott rajta,hogy fárad, így én a leányzóval hazajöttem szépítkezni és pihenni, míg Pemzli még maradt kicsit a parton az apjával:) a királylány a szivacsos-fésűs-törölközős-szárítós tortúrát jobban viselte mint én! én folyton azon aggódtam, hogy a varrata vizes lesz vagy megszorítom valahol ahol nem kellene stb., de végül sikerrel jártunk. :D miután a többiek is hazaértek, volt egy kis játék a lányok között, segítettek nekem főzni,aztán jött a szundi. Sziszi eléggé megviseltnek tűnt, még Pemzli gumicsontja sem hatotta meg, pedig Pem mindenképp szerette volna, ha egy kicsit huzigálja vele valaki. délután mentünk orvoshoz... itt kezdődtek a rosszabb hírek: Sziszi lázas volt, nagyon kemény volt a hasa és fájt is neki (ez már reggel is gyanús volt...). kapott pár szurit,amit farokcsóválással díjazott (míg Pemzli,aki csak dísznek jött,ijedten bújt be a vizsgálóban az asztal alá :lol: ), ki lett mosva, takarítva a füle (rengeteg mocsok jött ki belőle!), majd ott kellett hagynunk pár órára, mert infúziót kapott, amit szintén jól viselt, amíg rá nem jött, hogy otthagyjuk. a doktornő hashártyagyulladásra gyanakodott és még ki tudja mire... elég letargikus hangulatban jöttünk haza egy döbbent kuttyal,aki nem értette, hogy miért hagytuk ott az új barátját. este mentünk vissza a kis lányért, aki mikor meghallotta a hangunkat, majdnem fellökte a doktornőt és majdnem sikerült az infúziót is kitépnie.:) gyorsan lekötötték róla és óriási örömmel vetette bele magát a karjainkba. míg mi távol voltunk, egész jól viselkedett,csak akkor sírt és ugatott meg tépte a ketrecet,ha nem simogatta valaki. :D mondanom sem kell, mindenkit levett a lábáról a rendelőben :D a varratait is kiszedték,meg se rezzent közben, csak arcon nyalt. :D következő napra, vasárnapra kellett visszamennünk,vérvétel és további vizsgálatok, kezelések voltak kilátásban... nagyon örült,mikor haza értünk, mindkét lány kifeküdt egyből.
vasárnap reggel Sziszi csak kicsi pórázos sétát tett,nem értették a lányok,mikor szétváltunk.ekkor már nem tűnt annyira kókadtnak a virágszál, reménykedtünk,hogy talán jobban van. délután vissza a dokihoz, ekkor már egyedül mentem a lányokkal, az apjuknak dolgozni kellett menni. nem mondom,kicsit azért tartottam tőle (Sziszi 21kg volt szombaton, Pemzli 28, az együtt már 49kg, én meg 45 vagyok...) Sziszike most tanul sétálni, Pemzli pedig mivel kis korában verték és valószínűleg el is ütötték nem rendelkezik kötél idegekkel, a buszoktól pánikrohamot kap, a kutyátlan emberektől pedig eléggé tart. mindezek ellenére egyben odaértünk a rendelőbe, Sziszi teljesen szépen sétál, amíg Pemzli meg nem ijed,olyankor rettenetesen megindul, az a szerencse, hogy ilyenkor Pemzlit le tudom állítani, és ha ő leáll, akkor a királylány is. a villamosokkal nem szimpatizál, a gurulós bőröndöktől retteg. :? Sziszit egy másik doktornéni is megvizsgálta, a hasa már nem volt annyira érzékeny és csak nagyon picit volt melegebb,mint kellene, jól reagált az szombati antibiotikumokra. :) a biztonság kedvéért megcsináltattuk neki a vérvételt-laborvizsgálatot, tegnap mentünk vissza az eredményért a csajokkal, addig antibiotikumokat adtunk neki és probiotikumot. hétfőn, mikor haza értem a munkából, már rosszalkodott. :D így kicsit bizakodva indultam el ismét a lányokkal az orvoshoz, ahol Sziszi mindenképp szeretett volna puszikkal meggyógyítani egy nagyon beteg cicust. :) megígértem a csajoknak, hogy ha jó lesz a véreredmény,akkor végre hagyom őket egyet együtt játszani a szabadban, és boldogan jelentem, a doki után mentünk a szabadba játszani! :D mindent amit csak lehetett megnéztek a laborban, egy kicsi gyulladástól eltekintve példás az eredménye így végre minden kötést leszedhettem a lábacskáiról és boldogan galoppozott hazafelé Pemzlivel. még 3nap antibiotikum, a füle miatt még egy kontroll a jövő héten, de amúgy rendben van már a leányzó! :D valószínűleg valamilyen vírust szedett össze, nem csoda, amennyire csontsovány szegénykém. :cry: remélem hamar összeszedi magát, eszik szépen, Pemzli pedig kicsit durcás, hogy többször kap enni,mint ő, de jutalomfalattal azért kis lehet békíteni őt is. :)
ma gyakoroltam vele az "elmegy otthonról a gazdi és ilyenkor hogy kell viselkedni" rituálét (ma szabadnapos vagyok szerencsére), ugyanis iszonyatos visításba, ugatásba kezdett, mikor elmentünk boltba vagy dolgozni. Pemzli sokat segít,nem érti mit vinnyog ez a szőke ha elmegyünk vagy megjövünk. :) legutolsó próbámnál már csak 3-at nyüszögött és egyet vakkantott, úgyhogy haladunk. :)
ma reggel már ő is jött Pemzlivel és velem a partra,nagy volt a boldogság, rendes golden módjára az összes pocsolyát a sajátjának tekintette, bevédte Pemzlitől,engem is hívott be játszani mikor megpróbáltam kihalászni. :) szerencsére hallgat rám annyira, hogy kijön,ha hívom, nem szeretnénk még beáztatni a sebeit (amik már nagyon szépek, szépen nő a szőre). találkozott Pemzli pár barátnőjével, akik lelkesen fogadták a bandában. ő még kicsit bizonytalan az ismeretlen kutyusok között, sokszor besorolt inkább mellém,vagy szimatolt. szeretett volna bemenni a Dunába, de simán le lehetett róla tiltani. :) egy futóhoz oda akart menni ismerkedni, de mikor Pemzli megugatta (meg akarta fogni a futó és mint említettem fél az emberektől,ilyenkor megugatja őket és folytatná egész nap ha nem tiltanám le), hirtelen megtorpant, ugatott egyet majd gyorsan odajött mögém és jól elbújt. :D
ami még vicces, álmában ha fáradt,néha beszélget, most is épp Pemzli odament hozzá megnézni,hogy rendben van-e, mert nyünyögött. :) ja és már van,hogy egymástól pár centire alszanak. :D
imádjuk a kislányt és ahogy nézem, ő is elég boldog, nagyon ragaszkodó,eszében nem volt a parton mással elmenni, folyamatosan csekkolt, hogy nem vesztem-e el. :)
most hirtelen "csak" ennyi jutott eszembe, ha minden jól megy akkor hamarosan lesznek fent képek is, hogy lássátok, milyen vidám és gyönyörű ez a rozoga tündérkirálylány! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2013.10.11. 21:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: christiiee (#11) :smt041 :smt041 :smt041

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2013.10.11. 21:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Sziszi ma este gazdihoz költözött.
Kaptam híreket is, miszerint ügyesen utazott hazafelé, és már túl van a vacsin is, nomeg egy kis játékon is Pemzlivel! :)

A gazdik már regisztráltak a fórumra, így kapunk majd róla híreket is!

Boldogságos Gazdis Életet Kis Királylányunk!!! :smt055 :smt055 :smt055

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2013.10.11. 10:10 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Nagyon örülök, hogy Sziszi is talált gazdát. Nekem is nagyon tetszett, de Solo is csak 1 hónapja van nálunk és most elsősorban azt szeretném ha ő teljesen megszokna minket. Sziszi gyönyörű kislány, biztosan nagyon jó helyre kerül :)

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 20:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Rég hoztam híreket Szisziről. A kiscsaj nagyon jól van, a lábadozást is nagyon jól viselte, igazából úgy kellett szobafogságra ítélni, mert ő futott volna a többiekkel már vasárnap este is, mikor vasárnap visszakaptam Fruzsitól. Igazán hősiesen viselte a megpróbáltatásokat, virslibe csomagolva a műtét utáni antibigyó kúráját is szépen végigszedte :) és az étvágya is megjött a kezdeti nyammogáshoz képest! Még egy pár kiló hiányzik róla, és a szőr is dől belőle, de pár hónap szerintem, és gyönyörűen kikupálódik.
Időközben jelentkezett egy nagyon kedves pár is rá, akik meg is látogatták őt, elhozták a saját kutyusukat is, akit az Illatosról hoztak ki. Kellett neki egy kis idő mire feloldódott, de utána teljesen egymásra kattantak Sziszivel, és nagy hancúrba kezdtek :)) Sziszi hozta a formáját, bújt, hízelgett, na meg játszott a leendő társával :) Teljes volt a szerelem mindkét oldalról, így megtörtént a családlátogatás is, és megszületett a döntés, miszerint Sziszi költözhet! :)
A gazdik többször is érdeklődtek a látogatás óta Sziszi hogyléte felől, és ha minden úgy jön össze ahogyan terveztük, akkor a hétvégét már az új otthonában tölti a királylány!!! :smt055

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 11:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Sziszi a hét elején leutazott velem Dunaföldvárra, pénteken átesett az ivartalanításon, laparoszkóppal műtöttük. E tekintetben teljesen rendben van.
Más szempontból viszont sajnos nincs minden rendben vele, sántítása már korábban is szemet szúrt Krisztinek, ezért egyben meg is röntgeneztük őt.
Sziszinek mindkét oldalon súlyos fokú csípőizületi diszpláziája van, íme a röntgen:
Kép

Ezért másnap nekiálltunk és az egyik oldalon elvégeztük a combcsont fejezést, amellyel azt az oldali ízületet megszüntettük, a combcsont nem érintkezik a medencecsonttal így az ebből eredő fájdalom is megszűnik. Ezen az oldalon némi izomépítést követően teljesen rendben lesz már a kutyus, a másik oldal műtétjét viszont várhatóan később el kell végezni még.

Sziszi műtétre készül:
Kép

Kép

A műtét alatt:
Kép

És közvetlen utána:
Kép

Itt pedig már vasárnap Krisztiék háza előtt az autóban való kiszálláskor:
Kép

Sziszi szerencsésnek mondhatja magát, hogy minderre fény derült, legalább nálunk (miután korábbi gazdája 2-3 éven keresztül figyelmen kívül hagyta az állapotát). Ezzel most a gyógyulás útjára lépett, és bízunk benne, hosszú távon rendben lesz az állapota.
A csípőízületi diszplázia (, keresztezőszalag szakadás, könyökízületi diszplázia) sajnos a retrievereknél jellemzően előforduló csontrendszeri bántalom, amely leginkább öröklődő jelleget mutat, de néha helytelen terheléssel, mozgatással függ össze. Sok-sok goldenünk és labradorunk szenved valamilyen fokú ízületi problémával, néha már örökbeadásukkor, néha csak utána derül ki. Az Egyesület gyanú esetén megröntgenezi a gondozásában lévő kutyákat. Ha van egy diagnózisunk, akkor pedig a kutya korának, állapotának megfelelően kezeljük őt, hogy a lehető legtovább teljes és boldog életet élhessen. Sziszi állapota abszolút indokolta mind a vizsgálatot, mind a műtétet, esetében a leghatékonyabb eredmény mindenképp ezzel érhető le.
Sziszi vizsgálatai és műtétje több, mint 50.000 Ft-ba kerültek, ehhez minden anyagi segítséget örömmel veszünk.
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB

Sziszi örökbefogadásával kapcsolatban azt kell tudni, hogy lehetséges, leendő gazdájának a későbbiekben fel kell vállalnia a másik oldali combcsontjának műtétjét. Ennek lebonyolításában, a vizsgálati anyagok kiadásában természetesen segíteni fogunk neki. Sziszi izomzatának erősítésére a közeljövőben (és persze a későbbiekben is) fontos lenne fokozott hangsúlyt fektetni, amit módszeres mozgatással, fizio vagy hidroterápiával lehet elérni. Ezek lehetőségéről is tudunk majd tájékoztatni, amennyiben őt komoly örökbefogadó gazdi szeretné.
Sziszi állapota nem egyedi és egyáltalán nem jelenti, hogy ez jelentősen hátráltatná őt bármiben is, egy kis megértéssel és odafigyeléssel maximálisan jó családtag és társ lehet egy számára ideális családban.

Továbbra is végleges, új gazdát keres.
20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszti - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2013.09.25. 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Fruzsi (#2)

Köszönet Sz Áginak Sziszi ma lejutott Dunaföldvárra. Kora reggel koccantunk és így Pomáztól a város másik feléig elhozta nekem a Zebet. :)
Sajnos az ivartalanítására nem jutott idő, de a héten azért össze fog jönni. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2013.09.25. 19:01 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Sokat nem szabad nézegetnem,mert aztán még úgy járok mint Soloval ;) Neki nem tudtam ellen állni.......
Sziszi gyönyörű!!!!!

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2013.09.25. 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.07. 18:22
Hozzászólások: 33
Tényleg nagyon tünemény....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszti - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2013.09.24. 15:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: christiiee (#3)

Jajjjjdegyönyörűűűűűűűűűűűű! :smt007

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszti - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2013.09.23. 19:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Sziszi nagyon-nagyon-nagyon jó kutya! És nagyon-nagyon-nagyon az én kutyám lenne, ha nem lenne már 3 kutyám. Egy kis csiszolatlan gyémánt, okos, kedves, bújós, tündér-virág.
A szobatisztaságot tanuljuk, bár 2 napja már teljesen jók vagyunk :) A pórázon való közlekedése egyenesen katasztrofális, de a természete, az valami csodálatos. Volt már pár ideiglenes goldim, de ő a második, akit kérdés nélkül megtartanék, ha milliomos lennék, és egy világ végi tanyán élnék... és bilibe lóg a kezem... :oops:
Ezen kívül Sziszi 2 dimenziós papírkutya. Bár az evési stílusában nagyon nem retriever, ő szépen lassan eszik meg egy fél adagot, és annyi. Viszont ha nasiról van szó, akkor 180 fokos fordulat, beáll a sorba és kapkodja a repülő falatokat :) Az első napi szerencsétlenkedése után, amikor inkább megijedt és elugrott a felé repkedő falatok elől, egész jól fejlődött mostanra, 90%-ban elkapja a falatokat :)
Na de a szavak helyett beszéljenek inkább a képek!!! :)

papírkutya... :(
Kép

okos buksi :)
Kép

próbáltam álló képet is..:)
Kép

ez a kedvenc fekvő póza a kis békának :)
Kép

ez pedig a tegnap esti földön ücsörgős filmnézős esti szeretgetős.... :smt049 :smt049 :smt049
Kép
Kép
Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sziszti - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2013.09.23. 10:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
...és egyben... fuvarost keresünk!

Sziszi számára, Pomázról Dunaföldvárra, szerdától péntekig valamikor (bármikor).
Vagy szerda hajnalban Pomázról előre egyeztetett helyre (pl. Esztergom, Pilisjászfalu, Zsámbék, M0 M1 bevezető szakaszáig az M6-ig valahol), hogy Dunaföldvárra továbbvihessem, ivartalanításáról, átnézéséről gondoskodhassunk.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sziszi
#1HozzászólásElküldve: 2013.09.23. 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Sziszi 2 éves golden retriever szuka.
Az Állatvédőrségen keresztül került hozzánk, gazdája elhagyta őt.

Kedves, aranyos, megismerése folyamatban van.
Veszettség és kombinált oltást kapott, chipje már van.

Új gazdát keres.
20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

Sziszi képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 274 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség