Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 09:29

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 11:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Sziasztok!

Újra pár Ebi infó. :)
Napközben egyre többször elhagyja a biztonságot adó fekhelyét és kint bóklászik a kertben.
Olyan is van, hogy sötétedésig mászkál, de az biztos a vacsora idejének közeledtén felbukkan a kutya hálóban. ;)
Jókat eszik és gömbölyödik. Egész szép Labrador formát öltött. :)
El kezdett falkásodni, egyre gyakrabban csatlakozik a többi kutyához. Ma készült erről pár kép, képtárában látható.
Csóvál is néha már párat, ha szólok hozzá és nem szalad el előlem amikor meglát, de azért még óvatos.
A csapat férfi tagjával sajnos még bizalmatlan.
Azért szépen alakulunk... :)

Mai kép a falkásodott Ebigélről. :)

Kép

További képek:

Ebigél képtára

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 08:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Sziasztok!

Pár új hír Ebigélről...
Most már kézből teljesen jó eszik és eszik is rendesen. :) Nem egy válogatós blöki, az egyszer biztos. :)
Van kint a kertben is egy helye amit kinevezett kedvencnek, nap közben ott pihizik és figyel, ismerkedik a környezettel.
Tegnap a kutyák irányába el kezdett nyitni kicsit. Ma reggel pedig az egyik panziós vendégünket Dirach-ot, a 8 éves Weimari vizsla kant próbálta játékra hívni. Meghajolt, hátsóját kinyomta és csóvált neki párat. :) Sajnos ő erre nem volt vevő, így nem volt folytatás.
Humán oldalon is van változás, most már néha elindul felém amikor meglát. Azután a piros lámpa felgyullad buksijában és megtorpan és inkább úgy dönt, hogy leül. Még az ész diadala van a szív felett.
Mikor kint vagyok, kíváncsian kukucskál a rejtekhelyéről, mi történik. :)
Az ő állapotában, ezek az "apróságok" nála nagy előrehaladások.

Tegnapi kép róla, ahogy Matyival a Csivavával ismerkedik.

Kép


További képek:

Kicsi képtára

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 14:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Sziasztok!

Tegnap este költözött ideiglenesen hozzánk Ebi, egy kis szeretet terápiáért. Kicsit soványka, de nem is ez a legnagyobb probléma vele. Sajnos lelkileg elég elszomorító a helyzet. Elég súlyosan apatikus, depressziós állapotban érkezett.
Este még kivittük az udvarra, hátha elvégzi a dolgát, de csak ült görnyedten, magába roskadva.
Reggel is teljesen befelé fordulva feküdt, háttal mindennek, mindenkinek.
Nagyon megviselte az utóbbi 2 hónap történése ezt a fiatal blökit.
Volt már dolgunk mostanában mentálisan megzuhant kutyussal, de ő azért elég extrán befordult. :(

Azért, hogy pozitív dologról is szó essen, van jó hír is. :)
Tegnap este még inni sem akart, nem hogy enni.
Viszont ma délelőtt, egy pici tálnyi mézes tejet megivott.
Először csak az ujjbegyről lenyalogatta, majd utána kilefetyelte a maradékot.
Nem olyan régen pedig evett egy keveset.
Nem hiába, a vaddisznó húslevesnek senki nem tud ellenállni. :)
Kézből evett húst, répát, tésztát, a levét pedig tálból. Végén már vissza kellett fogni, olyan mohó lett. :)
Evés után egészen jól érezte magát, nézelődött, figyelte a többi kutyát és engem...

Tegnap esti kép róla...

Kép


Ma délutáni, ahogy forgolódott érdeklődően utánam, természetesen a vaddisznó húsleves lakoma után... :)

Kép



További képek:

Kicsi képtára

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Róla is hoztam néhány fotót, bár nem a legjobbak...

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 18:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Kovács Ferencné (#15)

Kedves Böbsi!
Nálunk csupa olyan labrador van, aki korábban rossz sorsban élt, segítségre szorul. Van olyan kutyusunk, aki már kész az új családba költözésre, csak a végleges gazdit várja. Ellentétben Ebigéllel, aki még nincs örökbefogadható állapotban.
Ők Happy, Debi, Leia, és valószínűleg - mivel gazdája nem keresi - rövidesen a Dunaföldváron talált labilány is. Csak hogy a szukákat említsem. ;)
Ha egyikük gazdihoz kerül, akkor az egyben azt is jelenti, hogy egy újabb szerencsétlen, bajbajutott kutyuson tudunk segíteni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 18:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kicsi ma túlesett az ivartalanításon.
Délután már magánál volt, úgy néz ki, minden rendben vele.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 06:58 
Offline

Csatlakozott: 2013.08.17. 07:31
Hozzászólások: 55
Kedves Fruzsi!

Köszönöm a választ, mindenesetre figyelemmel kísérem Ebigél sorsát!
Van egy idős Bolognese kiskutyánk és egy cicánk, mellé szeretnénk egy nőstény Labrador kutyust. Nagyon szeretjük az állatokat, mindenképpen egy olyan kutyust szeretnénk akin segíthetünk.
Továbbra is figyelem és olvasom az oldalukat!
Köszönettel: Böbsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2013.08.21. 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Kovács Ferencné (#13)

Üdvözlöm!
Ebigél jelenleg Dunaföldváron van, ivartalanítást követően Szentendre mellé költözik ideiglenes befogadóhoz.
Egyelőre nincs több képünk, reméljük, rövidesen felszabadult, boldog fotók is készülhetnek róla, mert fejlődik a kis lelke.
Ebigél számára olyan gazdit keresünk, aki nem csak képek alapján és fiatal kora miatt szeret bele, hanem azért is, mert egy kedves, okos, érzékeny lelkű virágszál és elfogadja, hogy türelemmel, szeretettel nevelve fog igazán kibontakozni és igazi családi kutyává válni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebigél - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2013.08.21. 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.08.17. 07:31
Hozzászólások: 55
Üdv!
Ebigélről lehetne még pár fotó? Nagyon szeretném! :roll: ..és hol lehet megnézni a kutyust?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 19:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#10)

Legyen Ebigél.
Zsuzsi, Rubynk nem is olyan régen volt.

Kicsi egyébként jól van, kicsit még mindig le van fagyva a szoftvere, de azért vannak határozott gondolatai is.
Ma mellesleg megfürdött, így most egy árnyalattal világosabb lett, és nagyságrendekkel tisztább pár sáros és szaros folt mentén. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 19:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Előzmény: gala (#10)

Ruby?

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 13:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Mi sokat tanakodtunk milyen név illene hozzá. Nálunk az Ebigél lett a nyerő, becézve Ebi. Nektek mi a véleményetek?

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 09:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.09.19. 04:32
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Előzmény: Fruzsi (#7)
Hajrá Kicsi! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 21:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
szerintem a Mázlis nagyon ráillene

Előzmény: gala (#6)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kicsi történetét még nem volt időm leírni, pedig komoly előélete van/volt.
Kicsi hozzánk kerülésekor valószínűleg teljesen meg volt zavarodva, addigi „gazdája” mellett (mellett és nem vele!) egy kertben élt, foglalkozást nem kapott, pórázt és nyakörvet nem látott, világot nem látott. A sintértelepre azért került, mert állítólag „hiperaktív” volt, míg szülei egész nap apatikusan heverésztek, addig ő futkosott körbe a kertben, ráadásul az is előfordult, hogy az ablakon át a szobába beugorva beheveredett az ágyba. Mindez olyan bűnnek számított tulajdonosa szemében, amiért mennie kellett, leadta hát egy sintértelepre, ahol 14 napon belül egyébként szigorúan altatnak... azzal a kikötéssel, hogy csak ne essen baja. A kutyus a kis ketrecben teljesen magába fordult, meg volt rettenve, ráadásul leadott kutyaként azonnal altatható lett volna. Így kissé kapkodva egy olyan hétvégi napon érkezett meg Dunaföldvárra amikor nem dolgoztam, nem voltam ott. A szállítás okozta stressz (a kis ketrec után egy még kisebbe került, majd hosszú kilométereken át zötykölődött a veszélyes ismeretlenbe), majd a póráz majd az a sok minden, ami rázúdult annyira megrémisztették, hogy utolsó erejét összegyűjtve elszaladt. Tehát hozzánk kerülése után nem sokkal egy szerencsétlen baleset során elfutott az Állatkórház elől, és késő este, sötétben a rettegő kutyust lehetetlenség volt befogni. Mindez július 8-án volt. Aznap este 11-kor értesültem róla, másnap 10-től kerestük anyukámmal, Fortéval és Rose-sal a Dunaparton, közben tucatnyi plakátot kiszórva. A helyi állatvédő hölgy és több segítőnk is szórta mind a plakátokat, mind a híreket, egy kedves páciensünk a helyi tévében mondatta be. Az első két héten többen keresték intenzíven, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Valahol, egy területen látni véltek egy ilyen kutyát, így több éjszakát azzal töltöttem, hogy azon a helyen róttam a köröket, kaját kitéve, mígnem megláttam egy sárga, nagyon félős labradort a távolban. Addig követtem, míg egy kertben találtam magamat és messziről csak egy ugató kutyát láttam. A kíváncsiságom nagyobb volt, mint a félelmem, így megnéztem, ez az-e a kutya, akit láttam (és közben aggódtam, hogy nem egy kau vagy KÁJ, akinek még nem léptem be a biztonsági zónájába vagy a lánchosszába). Hát, kiderült, ez az a kutya, amelyiket követtem, de addigra annyit ugatott, hogy a tulajdonos is elő jött. Szó szót követett, és sikerült tisztáznom, hogy nem rézbőrűként mentem oda almát vagy vasat lopni és hol dolgozok. Másnap megjelent a Kórházban és sikerült véglegesen tisztáznom magam. A hasonló komikus helyzetek színesítették a fantomkutya kergetését, akit végülis senki sem látott, de az első két hétben így is sikerült bejárnom Dunaföldvár minden lápos és szúnyogos Dunapartját, Solt kocsmáit, ahol épp hasonló kutyát láttak, és a szőlők felét, a gazdag negyedet, amerre látni vélték, és jó sok embert megismerhettem. Eredmény semmi sem volt. :-(

…aztán egyszer csak jött egy telefon. Egy hölgy ezt a kutyát látja. Egy hobbikertet gondoz járatlan utak mentén és van már egy félvad kiskutyája, akit odaédesgetett, szelídített fél évig, amíg a közelébe nem mert menni és a bizalmát elnyerhette. Kicsi kutyánk őhozzá csapódott. Neki az volt a kérése, hogyha a másik kutya a mienk, fogjuk be mindkettőt és gondoskodjunk a másikról is. Erre azonnal igent mondtam, különösen, hogy leírása szerint vagy golden vagy nagy hányadban golden jellegű kutyusról volt szó. Mindez pénteken volt, hétfőn utaztam vissza Dunaföldvárra, így első utam oda vezetett, ahol én is láthattam, hogy tényleg egy labrador az. Egyben az is kiderült, hogy pont azon a hétvégén a másik kutyus elpusztult. Ezzel Kicsi kutyát újra az ág húzta, hiszen a bizalma megint megcsappant, elvesztette választott társát. Ennek ellenére annyira okos volt, hogy a területen maradt. Így a néni minden reggel etette, én amennyit tudtam reggelente és esténként kint voltam, a nénivel beszélgettünk, ő babot szedett, én kutyát „szelídítettem” több-kevesebb sikerrel és terveztük a stratégiát.
Állatorvosként nem volt nagy ötlet kitalálni, hogy eljött a Sedalin gél ideje. Egyik este bekevertem neki 3 egységgel és vártam a hatást. Kellő idő, kellő mennyiség ellenére Kicsi úgy elfutott, mint a nyúl és bottal üthettem a nyomát. Újra reménykedhettem, hogy nem hagyja el a területet, és tovább folytatódott a szelídítés. Rá pár napra kaptam egy ötletet, hogy a Sedalin mellé hely gyógyszer kombinációval lehet annyi szorongást oldani, amitől a Sedalin megbízhatatlan hatása megbízhatóbbá válik. Néhány nappal később kipróbáltam, még többet vártam, még több Sedalint kapott, és a végén még gyorsabban futott... :(

Teljesnek éreztem a kudarcot és attól féltem, tényleg csak egy fél éves szelídítéssel lehet a kutya bizalmába férkőzni. Mindezek közben a néni minden reggel guggolva babot szedett, és Kicsi egyre közelebb és közelebb ért hozzá. Egyik nap örömmel hívott, hogy majdnem megfoghatta volna, sőt, meg is simogatta.
Azt tudni kell, hogy Kicsi végig azért küzdött, hogy kötődhessen, de az őt ért traumák annyira meghatározóak voltak, hogy félt mindezt közvetlen viszonyban is kifejezni. Nem érinthette senki meg, és a legalább 3 méter távolságot, de eleinte ennél sokkal többet folyamatosan tartotta.
A nénivel abban egyeztünk, másnap pórázt tesz rá. Kicsi egy rettentően okos kutya. Annyira okos, hogy ezt ő tudta. A néni izgalma kiült rá, és a köztük lévő távolság megint megnőtt, így esélyt sem kaptunk, hogy pórázt tegyünk a nyakába. A megpróbáltatások pedig csak ezután következtek. A babszedés és a térden csúszós munka véget ért, és jött az almaszedés, szőlőmetszés, miegyéb. Így a néni veszélyessé lett nyilvánítva Kicsi szemében, ugyanis hosszú bot volt nála, ráadásul már sokkal nagyobb volt, mint előtte. Továbbra is tartotta a területet és minden reggel ott fogadta őt kaja és társaság reményében, de a korábbi fél-1 méteres távolság megint megnőtt.
Itt már az elkeseredésem is fokozódott.

Ez idő alatt minden este, amikor tehettem kint voltam. Kivittem egy pokrócot, egy könyvet, ipari mennyiségű szúnyogriasztót és kutyakaját, és macska-egér játékot játszottunk. Kicsi megjelent, sokszor már az autóm hangjára a szőlők közt ült. A táljába pár falat kaját kapott. Én elmentem, ő odament. Megette a kaját és boldog volt. Én odamentem a tálhoz, ő távolodott. Megint kapott, elmentem, ő odament. Kicsit közelebb jött. Felkeltem, indultam a tálja felé, ő is közeledett, közben a biztonsági távolságát tartva, de mégis közeledve a tál fele, ahogy sarkon fordultam, már ott is volt és befalta.
Ezt játszottuk legalább 2 hétig. Nap nap után egyre szomorúbb voltam a helyzet miatt, de feladhatatlan volt a dolog, hiszen a kutya ott volt a szemem előtt. Ekkor ugrott be először a Kis Herceg...


Idézet:
- Légy szíves, szelídíts meg! - mondta.
- Kész örömest - mondta a kis herceg -, de nem nagyon érek rá. Barátokat kell találnom, és annyi mindent meg kell ismernem!
- Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít - mondta a róka. - Az emberek nem érnek rá, hogy bármit is megismerjenek. Csupa kész holmit vásárolnak a kereskedőknél. De mivel barátkereskedők nem léteznek, az embereknek nincsenek is barátaik. Ha azt akarod, hogy barátod legyen, szelídíts meg engem.
- Jó, jó, de hogyan? - kérdezte a kis herceg.
- Sok-sok türelem kell hozzá - felelte a róka. - Először leülsz szép, tisztes távolba tőlem, úgy, ott a fűben. Én majd a szemem sarkából nézlek, te pedig nem szólsz semmit. A beszéd csak félreértések forrása. De minden áldott nap egy kicsit közelebb ülhetsz...

Másnap visszajött a kis herceg.
- Jobb lett volna, ha ugyanabban az időben jössz - mondta a róka. - Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet... Szükség van bizonyos szertartásokra is.
- Mi az, hogy szertartás? - kérdezte a kis herceg.
- Az is olyasvalami, amit alaposan elfelejtettek - mondta a róka. - Attól lesz az egyik nap más, mint a másik, az egyik óra különböző a másiktól. Az én vadászaimnak is megvan például a maguk szertartása. Eszerint minden csütörtökön elmennek táncolni a falubeli lányokkal. Ezért aztán a csütörtök csodálatos nap! Olyankor egészen a szőlőig elsétálok. Ha a vadászok csak úgy akármikor táncolnának, minden nap egyforma lenne, és nekem egyáltalán nem lenne vakációm.
Így aztán a kis herceg megszelídítette a rókát. S amikor közeledett a búcsú órája:
- Ó! - mondta a róka. - Sírnom kell majd.
- Te vagy a hibás - mondta a kis herceg. - Én igazán nem akartam neked semmi rosszat. Te erősködtél, hogy szelídítselek meg.
- Igaz, igaz - mondta a róka.
- Mégis sírni fogsz! - mondta a kis herceg.
- Igaz, igaz - mondta a róka.
- Akkor semmit sem nyertél az egésszel.
- De nyertem - mondta a róka. - A búza színe miatt. - Majd hozzáfűzte: - Nézd meg újra a rózsákat. Meg fogod érteni, hogy a tiéd az egyetlen a világon. Aztán gyere vissza elbúcsúzni, s akkor majd ajándékul elárulok neked egy titkot.



Hogy mire gondolok?
Hát, Kicsi volt a róka, én meg a Kis Herceg. Exupéry sorai jutottak eszembe minden egyes kudarccal teli reggel és este után. Ha minden nap megpróbálok ugyanabban az időben kimenni (ami életritmusom és munkám miatt is nehéz volt, de a néni hatalmas segítség volt mégis benne, mert ő következetesen, minden reggel ott volt), és nem zavarom, csak ott vagyok, csak enni kap, esetleg azért beszélgetünk, akkor majd egyre és egyre közelebb jön. Aztán ő is (és pláne én) boldogok leszünk, ha „megszelídíthetem”. Egy végtelenségnek tűnt ez az időszak...

A második hét vége felé új gyógyszer kombinációt próbáltam ki, amit epilepsziás állatoknál használunk... csak kisebb adagban, de akkor is arról számolnak be a gazdik, hogy a kutya fáradékonnyá, aluszékonnyá válik. A gyógyszerek összességében nyugtató szerekként funkcionálnak, bizonyost belőle műtéti altatáskor is használunk, csak éppen intravénásan – amire viszont hogy is mondjam… nekem nem volt lehetőségem.
Mindenesetre 2-2 tabletta, némi várakozás, közben etetgetés, könyvolvasás, türelemjáték. Amikor már keresztbe álltak a lábai, amikor már nem ment el, amikor újabb adag eledel került a tálba, akkor megpróbálkoztam becserkészni. Hason csúszva alig 20 centire voltam tőle, mégsem volt esélyem elkapni, majd felkelt és elment.

A 3 hét alatt 3x voltam kint kutyával. Braddel játszott, ő volt a legjobb. Forte megijesztette heves természetével, de az ő társaságára is vágyott volna. Soloval is játszottak, ő hívta játékra és nagyon-nagyon örült a fajtársnak. Mégis kevés volt, főleg az idő rövidsége miatt. Ahogy teltek a hetek egyre inkább éreztem, hogy egyre később jutok ki, a nap meg lassan fél-fél órával hamarabb megy le. Sokszor már vak sötétben ültem és csak annak örülhettem, hogy egy világossárga kutyát kell követnem.

Végül e héten kedden elszántam magam. Majdnem éhgyomorra a korábbi, majdnem sikeres gyógyszer kombinációt hatványoztam meg (azért sem minden nap próbálkoztam, mert azzal lehet, tényleg elüldözöm, ráadásul nem gyógyszerhez akartam szoktatni, hanem elkapni). 3 órát ültem kint aznap. Egyre közelebb jött, de még mindig éber volt. Akkor fokoztam a dolgokat, és új, le nem írt, és azt gondolom, nem is veszélytelen gyógyszerkölcsönhatásokat próbáltunk ki mi ketten... Az utolsó óra azzal telt, hogy tőlem 1.5-1-0.5 mérette, majd tőlem 10-20 centire lévő falatokat kellett elvennie. Még ekkor is annyira volt éber, és OKOS!!! hogy figyelje a kezem és amint emelődött, vagy mozdult, növelt a távolságon. Az utolsó kb. fél órában jött annyira közel (én végig a kis pokrócomon ültem, szoborrá meredve), és butult be annyira, hogy a nyakára ráfogva, az állán áthúzva egy hurkos pórázt az enyém legyen. Még ekkor is hátratáncolt, végül én nyertem... Azonnal indultunk a kórházban, időközben egyeztetve a főnökömmel várt minket és segített. Igyekeztünk antagonizálni (azaz közömbösíteni) azokat a gyógyszereket, amiket lehet, majd túlesett egy alapos gyomormosáson, amivel a maradék gyógyszereknek azért egy nagyon jelentős részétől megszabadítottuk, ezzel tehermentesítve a szervezetét, máját és veséjét. Másnap egész nap be volt még butulva, nagyon aggódtunk érte. Féltem, hogy sikerült ártanom neki, de bíztam benne, hogy ami nem ölte meg, az megerősíti. Csütörtökre lett jól, tért vissza saját maga és kezdett evésbe, ivásba, felkelésbe. Innentől nyugodtunk meg.

Hát ez KicsiKutya teljes története...
Különös és soha meg nem hálálható köszönettel tartozom annak a hölgynek, aki szárnyai alá vette, partner volt a befogásában, tette mindezt állatszeretetből, teljesen önzetlenül, KicsiKutyáért.
A kórháznak is köszönettel tartozom, hiszen rengeteg szálat ők mozgattak meg a keresés során és Kicsi befogásakor is azonnali segítséget kapva csapatmunkában kapta meg a gyors ellátást.

Hatalmas munka, rengeteg stressz és sok-sok konfliktus övezte ezt az 5 hetet, amíg KicsiKutya el volt veszve, de onnantól, hogy meglett, nem tudtam feladni, és bíztam eszében, no meg a sajátomban, hogy tényleg meglesz.
Nem mellesleg nem kevés pénzt is igényelt, Kicsi táborhelye oda-vissza 12 km volt a kórháztól, amit naponta akár 2x is megtettem, az 1x oda-vissza Földvár és egyéb utak mellett. Nem kevés konzervet megevett, és nem kevés gyógyszert is. :) „Munkaórában” pedig azt hiszem, felbecsülhetetlen a belefektetett idő. De egy a lényeg, hogy Kicsi jól van, és nálunk van végre!
Most már csak jó történhet vele, és bízom benne, hogy az okos kis fejével, és Galáék nyújtotta foglalkozással és kutyatársasággal hamar megérti, hogy őt nem bántják, hanem szeretik.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 11:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Előzmény: Fruzsi (#4)

Én is úgy gondolom...
Elég viccesek lennének azok a hozzászólásaim, mint pl:
Rea dögben fetrengett, vagy Rea úgy néz ki, mint egy varacskos disznó... stb :lol:
5letek vannak a névre, hamarosan előállunk valamivel.
Ivartalanítás mikor várható?

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 09:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kicsi mikrofilára pozitív, szívféregre negatív, kezelést megkapta rá.
Chipje, veszettség oltása már van.
Még mindig kicsit le van fagyva, de jó étvággyal megeszik mindent, legyen az konzerv, száraztáp, vagy pizzaszéle. :)
Ő még maradt a kórházban.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 09:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#3)

Hááát.... öööö... gondoltam rá, hogy tök jó név lenne egy kutyának, de hogy párod is úgy hívják és pont Hozzátok kerül majd, az kicsit szűk keresztmetszet lenne.
Szóval van ötleted? :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 18:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Előzmény: vörös (#2)
Rea nagyon szép név, legalább is nekem nagyon tetszik. :D ;)

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kicsi - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 19:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#1)

:lol: :lol: Jól "nyomod" ! Legyen Rea!!! :smt042


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ebigél
#1HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 18:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kicsit a csongrádi gyepmesteri telepről érkezett labrador retriever szuka. 8 hónapos, nagyon félénk, de nagyon okos kislány.
Jelenleg az Állatkórházban van, rövidesen ivartalanításra kerül, utána ideiglenes befogadóhoz, majd új gazdát keres. Alaposabb megismerése folyamatban van.

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Kicsi képtára

Kép

...lehet, egy másik név is ráférne... nálam a Rea volt a befutó, esetleg lehetne Andy :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség