Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 17:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#64HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#63)

Szerintem egy videóval is beérjük. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#63HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 13:06 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
A hétvégén, a nagy melegre való tekintettel, összeütöttem egy kis pancsoldát a kutyalánynak. Képeket nem hoztam, mert nem üti meg azt a szintet, amit reklámozni lehet, de a célnak tökéletesen megfelel. Először még a két lábát bele kellett tenni, mert nem tudta mire jó, de gyorsan ráérzett a dologra. Először a labdáját próbálta elkapni, közben a fáról potyogott a vízbe néhány szeder, amit a földről is fel szokott legelni, azokkal bíbelődött, hogy kiszedje a medence aljáról. 10cm mélységről van szó, nem nagy kihívás. Később már a labdájával rohangált az udvaron, beiktatva egy kis négy lábbal vízbe ugrást, majd spuri tovább.
Mi meg csak nevettünk rajta, elég vicces jeleneteket produkált, főleg amikor először megúnta az ácsorgást, és megpróbált leülni. Amikor a hátsó fele vizet ért, meglepődve rögtön felemelte. Később rájött, hogy igen kellemes elhasalni a vízben. Egyedül azt nem értette, hogy utána miért nem jöhetett be a hűvös szobába.
Mentalitását ismerve viszont nem jósolok nagy jövőt az alkalmi medencének, lehet hogy már miszlikbe aprította.
Ezügyben hatásos kiegészítőnek bizonyult egy méretes korhadt farönk. Azóta kevesebb ágat kell utána takarítani, egész jól el tud vele bíbelődni. Nagyobb a fejénél, de hozza-viszi, lefekszik, és rágja. Tegnap mondjuk elbúcsúztam egy tlefon töltőtől, mert más rágnivaló nem volt a közelben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#62HozzászólásElküldve: 2013.07.16. 10:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: bzoley (#61)

A hormonháztartás nagy úr... :( Golyók nélkül könnyebb az élet, bármelyik RR-es kutya megmondhatja! :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#61HozzászólásElküldve: 2013.07.15. 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Lili ma vendéget fogadott, egy németjuhász személyében. Először kicsit megugatta, közben menekülőre fogta, mindig mögénk bújt. Aránylag gyorsan felbátorodott, azt hitte, a másik játszani akar, így ő is ugrabugrára fogta a dolgot. Viszont a nála másfélszer nagyobb kant egészen más dolog érdekelte. Épp ezért sajnos nem maradhatott.
Elvileg ideiglenesen nálunk maradhatott volna, erdő szélén találták, kerestünk volna neki gazdát.
De a látottak alapján nem hagyta volna egy prcig sem a kislányt, pedig okos, nyugodt kutyának látszik.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#60HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 09:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#55)

Édes ez a videó. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#59HozzászólásElküldve: 2013.07.08. 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: ppmr (#58)
Ne is mondd, kerge-kóros lett, alig lehet lelőni :)
Nagyjából felszabadult, egy-két mozzanat van, ami még nem oké. Nem szereti, ha zavarják, akkor megáll. Bár a hétvégén talán megtanulta, hogy mit kell csinálni, ha azt hallja, kifelé. Meg néha észrevettem, hogy nem hozza vissza a labdát, ha állok, csak ha lekuporodok. Akkor viszont fellök. De a legtöbbször nagyjából minden normális.
Ja, és szerintem éjszaka nem mer előremenni az illemhelyre, vagy csak lusta.
Egyelőre nem merem kiengedni a kapun, nem tudom elszalad-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#58HozzászólásElküldve: 2013.07.08. 10:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#55)

De kis dilibogyó kutyus!!! :) Nyoma sincs a kezdeti félelmeknek, ahogy látom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#57HozzászólásElküldve: 2013.07.08. 04:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Szuper a videó, még Zara is fülelt-figyelt a lihegésére meg a labdacsipogásra. :)

A ház meg überfrankó, le a kalappal. :smt038 :smt038 :smt039

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#56HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 20:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Előzmény: bzoley (#55)
1. Gratulálok a házhoz, igazán pofás és strapabíróknak tűnő darabot hoztál össze. Mi lenne ha még célszerszámaid is lennének? :)
2. ez a videó annyira cukííííí :D

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#55HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 18:24 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: MÁgi (#54)
Köszi :)
Jelen körülmények között nem nagyon érné meg senkinek. Csak az anyagköltség 25e JMF fölött van. Mivel nem vagyok asztalos, megfelelő szerszámaim sincsenek, így lényegesen többet kell pepecselni az elkészítéssel, ami a munkadíjat is igencsak megnyomná, még baráti áron is. 40-50e nem mondható túl baráti árnak. Mondjuk láttam többszáz ezres házakat is :)
Más lenne a helyzet, ha lenne egy asztalos műhelyem gépekkel :)
Persze időt, anyagot akkor is varázsolni kéne hozzá.

Más:
Egy kis ugra-bugra Lili módra.
A minőség sajnos olyan, amilyen, nem vagyok szakember, és a technika sem túlzottan alkalmas erre:
http://youtu.be/q0ZwpDW-azk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#54HozzászólásElküldve: 2013.07.07. 16:20 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: bzoley (#50)

Hú, de klassz házikó! :smt023
Szerintem sorozatgyártásba kéne fognod, csak retrieverek számára! Főként RR-es kutyiknak! Tuti mindenki jól járna! :)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#53HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#52HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 17:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#50)

szuperül néz ki!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#51HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 12:39 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Szuper lett! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#50HozzászólásElküldve: 2013.07.06. 12:29 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Tegnap elkészült Lili lakosztálya. Egy ideje már lakható, de első körben csak a belső felével végeztem.
Még a tetőt kell elvinni tegolázni, utána minden téren teljesnek mondható.
Saját készítés mellett döntöttem, mert egyrészt horror áron adják a házikókat, másrészt pedig a 20-30 ezres kategóriában csak olyanokat láttam, amik talán még a hazautat sem bírták volna ki szétesés nélkül. Így megúsztam 15k-ből, plusz a meglévő anyagok, viszont erre már rá merem fogni, hogy házikó. 7.5cm falvastagság, 5cm szigeteléssel négy oldalon, és alul, három réteg védelem az időjárással szemben, kutyaálló, kikezdhetetlen. Télire kap még egy ajtót esetleg, de a kezdetek óta szabad bejárása van a műhelybe, ami még nagyobb luxus, ha egyedül van.
Kép
Katt a nagyoibb képhez


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#49HozzászólásElküldve: 2013.07.03. 14:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
A labda most már nálunk is kedvenc.. :D .de kellett 2 hónap, mire rájött, h nem kell félni tőle.... ;).... legkedvesebb szórakozásuk, h egymásét elviszik és eldugják(ráfekszenek.. :D )
Sima labdát ők is "kivégzik"....a teniszlabdát gyakorlatilag megskalpolták.....most egy kicsit masszívabb szinte tömör labdájuk van,nagyobbacska,mint a tenisz....na ezt tuti nem szedik szét....és lila színű, h könnyebben megtaláljuk... :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#48HozzászólásElküldve: 2013.07.03. 10:27 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Lili tegnap beleszeretett egy gumilabdába. A kezdetektől ott hevert egy fa alatt, de nem foglalkozott vele. Mikor kinéztem láttam, hogy lelkesen csócsálja, tetszett neki, hogy rugózik. Szaladgált vele fel-alá, rugdosta, kergette, ha eldobtam visszahordta, és újrajátszást követelt. Mókás jelenet volt. Túl nagy jövőt nem jósoltam neki, idővel ki is lyukasztotta, de még úgy is elcipelgette magával. Tetszett :)
Kereshetek helyette másikat, a teniszlabda nem mindig köti le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#47HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 12:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Veszprém (#46)

:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#46HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Juccus...nekünk van egy "nem rendetlenkedő" ebünk.. :mrgreen: ..Plökinek hívják(és nem Blökinek ;) , mert Nimi régebben nem tudta kimondani, aztán meg már nem változtattuk meg....!! :D )...... :mrgreen: .....Nimród plüsskutyusa.....kifejezetten nyugodt, nem tesz kárt semmiben....álomkutty, kezdőknek..... :mrgreen: :mrgreen: ..egy hibája van, h ha letesszük és ott felejtjük véletlen valahol, mert ugyebár Plökit mindig,mindenhova magunkkal kell vinni.. :lol: ....akkor nem jelzi.. :mrgreen: .és ez menetrend szerint este az alvásnál derül ki...h Plöki nincs meg.... :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#45HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 11:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: bzoley (#44)

Eddigi tapasztalataim alapján két féle kutya létezik: aki már rögtön az elején elkezd pakolni, így gyorsan hozzá kell szokni és elrakni mindent, amiben kárt tehet, illetve az eleinte nyugis, cuki, álomeb, aki miután kezdi igazán otthon érezni magát, kezd el rámolni :D Ez utóbbi döbbenetes lehet, nem is érti az ember, mi történt a kutyával, és mivel ezidáig cukibogár volt, nincs is felkészülve a rendetlenségre - ilyenkor szokta néhány cipőm bánni a fene nagy kényelmet :D
És van Panka kutyám, aki nem rámol, nem rág, csak vannak gyengéi: elől hagyott (értsd: sütés előtt álló mirelit pizza a konyhapulton...) kaja, csoki (magasra felpakolva), és a régi, még enyvvel ragasztott könyvek (még magasabbra felpakolva, ahonnan már majdnem fizikai képtelenség megszerezni...) :)
Szóval minden kutyának más a dilije, de olyannal, aki egyáltalán nem csinál még egészen apró kárt sem, még nem találkoztam :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#44HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 11:18 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Veszprém (#43)
Megnyugtató, hogy nem mi vagyunk kivételezett helyzetben :)
Szokni kell még nekünk is ezt a nagy kontrasztot. Az előző kutyust ahol reggel otthagytuk, ott délután megtaláltuk, csak a füvön lehetett látni egy-két kifeküdt foltot. Mondjuk nála a házban a szőnyeg széle volt a határ, a szobába csak benézhetett(na jó, ha nem látta senki én néha beengedtem). Ezzel szemben Lili begyalogol, felmászik a kanapéra, majd lefekszik. És úgy néz ki, vitának helye nincs. Olyan aranyos, hogy lezavarni sincs szivünk. A gyűjtögetést reméljük egyszer majd kinövi. Mondjuk mióta beköltözött a házába, oda nem nagyon hurcol be semmit, max a labdáját. Persze ez bármikor megváltozhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#43HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Ne aggódj, minden napra jut valami csínytevés... :mrgreen: ..eddig szünet volt rombolás fronton...nálunk tegnap kb 1 óra alatt, amíg távol voltunk, ez a beste eb lerágta a kerti padok csücskeit...mellesleg hasított keményfa rönkből vannak......tehát jó kemény, akác......azt azért mégsem tehetem "védett" helyre.... :mrgreen: .....előtte téglát lopott az építkezési területről..... :mrgreen: és a széttépett konyharuha csak a hab a tortán, meg a gyerek papucsának pántja..... :evil: ....ahogy kicsit is kevesebbet foglalkozunk vele, már talál valami eszetlen elfoglaltságot.... :lol: :lol:
De ettől független még imádjuk őket..!!.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#42HozzászólásElküldve: 2013.07.02. 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: zsuci30 (#41)
Na igen, lassan elpakoltam már az egész udvart:)
Bár Lili mindig tud új elrámolnivalót mutatni. Ma reggelre szerencsére nem csinált kupit, mondjuk tegnap elég sokat labdáztunk, talán elfáradt.
Viszont miközben a hintaágyon üldögéltünk, önagysága alattunk szép csendben elkezdte kibontani a szomszéd ház szigetelését. Szerencsére az első falatnál nem jutott tovább, de állhattam neki gyorsan vakoni. Remélem nem szokik rá.
Emellett szegény meg folyton éhezik. Könyörgő szemekkel tud ülni a tápos zsák alatt, nézi ahogy a macsek falatozik, de ha rajta múlna egy nap alatt felfalna egy havi adagot. Kéne találni valami ételpótlót, amitől nem hízik el. Még azt hiszi éheztetjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#41HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 22:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Veszprém (#39)Igen, valahogy ugyanúgy, ahogy kiskölyöknél gyerekbiztosra kell alakítani a lakást, kertet, a kiskutyánál "ebálló" dolgokat kell az elérhető magasságban tartani, és a védtelen dolgokról gondoskodni. Jópár hónap és beérik...
Cesar Millantól tudjuk, napi rendszeres - jó kifárasztó - séta akkor is kell neki, ha amúgy van mozgástere a kutyának a kertben.
Hajrá:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#40HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 16:18 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Veszprém (#39)
Szia,
Most jobban megnézve, lehet, hogy "csak" balesetként kezdődött, talán macska után nyújtózott a kerítésen, közben rálépett a növényekre. Utána már minden mindegy alapon tovább gondozta őket. Mindenesetre a cserépből a földet is félig kikapálta, a sövényiskola egyik ládáját megtapost(ezért mondjuk nem nagy kár), viszont a másikból is kihúzott egy szálat, ennél már szándékosságot vélek felfedezni.
Az első napokban, mikor reggel négykor felébredt, szólt, hogy unatkozik. Azóta gondolom elfoglalja magát "hasznos" dolgokkal.
Szerencsére délután nem volt újabb takarítani való, ettől függetlenül elmondtam neki, hogy nem illik ilyesmit csinálni. Azóta kicsit sunyít, próbálkozik a labdával, hogy attól hogy mérges vagyok, játszhatnánk egy kicsit. De tény, hogy nem lehet rá sokáig haragudni.
Érdekes milyen egyformán működnek a kutyák, ha macskáról vanszó, legalábbis amikkel eddig találkoztam. Ha egy méteren belül vannak, nyugodtan ellófrálnak egymás mellett, de ha a maccs messzebb van, akkor muszáj elfogó pályára állni. Újabban a szomszéd macskát is megugatja, ha a kerítés közelében szunyál. Persze nem méregből, csak gondolom zavarja, hogy rá sem hederít, főleg nem menekül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#39HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Sziasztok!
Láma is így kezdte..... :mrgreen: .........de a rombolás egy-két tettenérés, és leszidás után kicsit abba maradt.....vagyis szolidabb lett.....eleinte csinált ő is olyanokat, h a hajam égnek állt....... :evil: :evil: .........nem tudtuk, sírjunk, v nevessünk, de aztán mindig röhögésbe fulladt a rom eltakarítása......mert olyan kis kerge, annyira tud hízelegni,...nem lehet rá haragudni sokáig..... :D
Mostanában már csak a lábtörlőt rakja rendszeresen az ajtóból a kapuba....meg a cipőket hurcolássza el.......na meg ás.....!
Igazából talán nem ő "javult" meg,szerintem mi figyelünk most már egy kicsit jobban rá, h ne maradjon semmi szem előtt neki, v ne érje el......így kevesebb a "kár".... :mrgreen: de azért néha még sikerül neki néha "disznóságot" elkövetni... :lol:
Fügefát és a pálmákat ő is kivégezte.... :evil: :mrgreen: :evil:
A másik kutyusunk "szolidabban" rombolt......ő a macskákkal nem jön ki..... :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#38HozzászólásElküldve: 2013.07.01. 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Lili ma nagyon kihúzta a gyufát. Fél éve nevelgetek egy licsifát, reggelre elpusztította. Azt már megszoktam, hogy gyűjtöget, fészket rak, napi program a takarítás, de reménykedtem, hogy a szokásos dolgokon kívül máshoz nem nyúl. Megszidni nem tudom, mert fogalma sem lenne, miért vagyok mérges, de kezdek aggódni, hogy rászokik a nagyobb növényekre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#37HozzászólásElküldve: 2013.06.25. 21:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#36)

Jól érzi magát nálatok! :) Örülök, hogy jobban van!!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#36HozzászólásElküldve: 2013.06.25. 16:41 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: MÁgi (#35)
Köszönjük!

Lili egyelőre nagyon jól érzi magát, ilyen aktívnak talán még sosem láttam. Lehet, hogy a gyógyszerekkel kapott kecske hormonokat is, mert a gyaloglás már snassz, végigpattogja az udvart oda-vissza, igen vidámnak látszik. Csak megint a kergeség lesz a veszte, egyszer már visszapattant a lugasról, ma a fenyőfa alsó ágát fejelte le kicsit száguldozás közben. De jó látni, hogy boldog, és vidám.
Kerestem a napi piszkitás nyomait, és meglepődve tapasztaltam, hogy sehol semmi, kivéve ott, ahova könyörgök neki a kezdetek óta. Későb előlünk elszaladva, ugyanoda magától visszatért pisilni. Agyon lett dícsérgetva utána. Mondjuk nem sokkal korábban, a fügefa tövében szimatolgatás közben megkérdeztem, hogy ugye nincs ott semmi terve. Nagy öröm lenne, ha sikerülne megtanulnia, hol az illemhely. Vagyis tudja, csak eddig nem nagyon érdekelte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#35HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: bzoley (#34)

Mielőbbi teljes gyógyulást Lilinek!

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#34HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 20:27 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Fruzsi (#33)
Na jó, de ilyen áron? :)
Jó, most beteg, de nem lenne baj, ha a saját lábait is elkezdené idővel használni. Na jó, azért egész sokat fejlődtünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#33HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 20:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#32)

Te is megizmosodsz emellett a kutya mellett. :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#32HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 19:56 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Fruzsi (#31)
Egyelőre kerge, örül, felugrál. Azt mondták, csak akkor kell holnap visszamenni, ha rosszabbul lesz, egyébként szedje a gyógyszert.
Viszont a pórázon sétálás még nem tökéletes. Türelemmel, lassan tudunk haladni, már-már szeret sétálni, nem áll meg a kapunál gondolkodni, de ma a szakadó esőben valahogy nem volt kedve sietni sehova, úgyhogy az utolsó 5-10 métert cipelve tettük meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#31HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 19:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#30)

Örülök, hogy telefonon tudtunk beszélni. Jobbulást kívánok Lilinek.
Várom a további híreket róla.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha/Lili 11.
#30HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 18:43 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Nah, meg sem kellett várni a délutánt, hogy visszamenjünk Lilivel az orvoshoz, nap közben jött a telefon, hogy feltétlenül menjünk, mert meg van az eredmény, a kutya babéziás. Remek. Mennyi meglepetést kaptunk a kutyus mellé.
Kapott egy marék szurit, reméljük a legjobbakat. Egyébként tegnap óta szinte toppon van, felugrál, örül. Egyedül a mai szurik után volt kicsit (nagyon) rosszul. Öklendezett, bámult a semmibe, volt hasmenés is, de úgy látom, túl van rajta.
Közben bemutatkoztunk Krisztiánnak is(legalább is a kutya), tetszett neki Lili, megnézegette, és javasolta, hogy esetleg meg lehetne normálisan is csinálni egyben a köldöksérvet, és az ivartalanítás hátramaradt részeit. Nem igazán volt lenyűgözve a látottaktól.
Szóval egyelőre itt tartunk. Lényeg, hogy aránylag jól érzi magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#29HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 22:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#28)

:lol: végig sem néztem. elég volt a főcím :lol:
köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#28HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 22:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: ppmr (#27)
Ezért:
http://www.youtube.com/watch?v=frf3l14b4N8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#27HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 21:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#26)

Hogy- hogy nem volt szükség rá? Ezt nem értem :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#26HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Fruzsi (#24)
Egyelőre minden rendben, gondolom tart még a szurik hatása. Két lábra ugrál, mindenhova elkísér, alig lehet lelőni, aranyos.
Kimaradt, hogy az UH kicsit nagyobb lépet mutatott, vizet keresett valamivel kapcsolatban, de nem talált.

Előzmény: ppmr (#25)
Nem volt szükség varratszedésre. Mondjuk lyukas is maradt szegény kislány. Fruzsi azt mondta nem probléma, a helyi dokinéni sem drámázott sokat. Egy darab cérnát ugyan kiszedett. Valami krémet akart adni rá, de ez elfelejtődött. Holnap úgyis megyünk vissza, majd elkérem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#25HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 20:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: bzoley (#23)

Jobbulást!!! remélem most már rendbe jön a kisasszony!
Varratszedés megvolt már?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#24HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#23)

Jobbulást kívánok Nektek!
Ha van eredmény a vérvételről meg változás az állapotában, légy szíves írd meg!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#23HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 18:10 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Voltunk dokinál. Volt UH, vérvétel elemezni(abból majd holnap lesz valami), kapott egy marék injekciót gyulladás, láz ellen, valami fehér csípőset, talán antibiotikum babézia ellen sosem lehet tudni alapon, meg gyomorégésre valamit a füvezés miatt.
Egyelőre visszatért bele az élet, jön-megy, pitizik, de ez általában így szokott lenni.
Semmi konkrétat nem tudtak mondani. Felmerült egy műtét utáni fertőzés lehetősége, vagy bármi más.
Viszont egész jól ment a sétálás pórázon. Nem mondom, hogy tökéletes, de aránylag keveset kellett könyörögni, és csak a lépcsőn kellett felcipelni. Kocsiba be, és kiszállni elég körülményes, Lili nem az a magától bepattanó fajta.
Kíváncsi vagyok, holnap délutánig merre változik az állapota. Bár indulás előtt - gondolom a sok alvástól - már kicsit aktívabb volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#22HozzászólásElküldve: 2013.06.23. 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
No, csak nincs olyan jól a kutyus. Tegnap még a dolgait sem nagyon akarta elintézni, látszott is rajta, hogy kicsit fel van puffadva. Reggelre azért megszabadult némi fölöslegtől. Megmértük a lázát, 39.5 volt, délután elvisszük a dokihoz(akkor rendel). Leginkább alszik, reggel még lihegett is. Amikor sikerül kicsalogatni kicsit az udvarra, marékszám eszi a füveket. Amúgy lassan sétál, pár méter után megáll, és csak néz, majd továbbmegy. Nem tudom mi baja lehet, remélem a doki megmondja. Tápon kívül mást nem nagyon kapott, legfeljebb egy kis levest, meg amit fellegelészett szedreket. Bár erről talán leszokott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#21HozzászólásElküldve: 2013.06.22. 17:45 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: Fruzsi (#20)
Egyelőre figyelünk, és kivárunk. A klasszikus meleg-szindrómánál nem tűnik sokkal rosszabbnak a helyzet, lázasnak nem érzem, és magam is hasonlóan viselkedem. Hétfőre kicsit javul az idő, remélem mindenki jobban lesz.

zsuci30:
Igen, gondoltam a pancsolásra, de az előző fürdéstől sem folt túlzottan elragadtatva, és vizesen tuti ki kéne rakni száradni, benn a klímától még megfázna, vagy valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#20HozzászólásElküldve: 2013.06.22. 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: bzoley (#18)

Valószínűleg tényleg csak a meleg, de ha gyanús, hogy nincs rendben, inkább lássa állatorvos. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#19HozzászólásElküldve: 2013.06.22. 17:24 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: bzoley (#18)
Csak egy megjegyzés: ne aggódjatok, szerintem! A tesópajtása is- Plüss- csak szunyál, a kajára rámozdul de amúgy nem aktivizálja magát. Próbáljátok meg a megfürdetést vagy valami pancsit: vizesen be kell pörögnie a motornak:)
Mondjuk, magam is így működöm 37fok fölött!:)) Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#18HozzászólásElküldve: 2013.06.22. 16:38 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Valami szerintem nem stimmel a kutyussal. Tény, hogy sokadik napja meleg van, de főleg az elmúlt két napban bent fekszik a hűvös szobában. De nem ugrál fel, nem lelkesedik, csak alszik. Vagy ül/áll, és néz bambán maga elé. Ha sétálunk egyet az udvaron, hallom ahogy csoszog. Mintha nem esne jól neki a gyalogoloás. Néha legyez a farkával, meg nyalogat, de nagyjából ennyi. Enni viszont tud rendesen, nem nagyon válogat. A korábbi szemdörgölést viszont már abbahagyta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#17HozzászólásElküldve: 2013.06.19. 15:29 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Előzmény: ppmr (#16)
Egész jól, köszönjük. Van sok információ.
Lili egész jól viselte az első magányos hétköznapokat. Úgy látom, ma már a kapuban is feküdt, mert telekotorta a járdát földdel. Az okát még nem tudom, talán csak heverészni akart benne, vagy kimenni próbált. Utóbbinak nem sok értelme van, mert a hely nem alkalmas erre. De ebben a melegben behúzódik a műhelybe, ahogy hallja, hogy csukódik a kapu, kidugja a fejét az ajtón. Ilyenkor mindig erősödik bennem a gyanú, hogy rövidlátó, mert csak néz kifelé. Ha odaszólok neki, majd' leesik a farka, és szalad előre. Amúgy elég sokszor látom, hogy mintha dörgölné a szemét, mindkettőt. Ha túl messzire dobok egy botot, nem hozza vissza, mert nem találja. Ha lesz benn szemész, megnézetem, úgyis menni kell, mert az ivartalanítás nem sikerült tökéletesen, lyukas maradt a hasa, most vettem észre. Gyorsan összehúztam egy ragtapasszal, de nem hiszem, hogy ez így tökéletes.
Emellett mintha kicsit - bizonyos sebességnél - bicegne. Vagy rosszul lépett, vagy más oka van, tény, hogy elész szeleburdi tud lenni, a minap az orrát horzsolta fel egy kicsit a nagy rohanásban.
Azt nem tudom mennyire normális, hogy kicsit széttárt hátsó lábakkal sétál, mintha bármelyik pillanatban le akarna guggolni.
Eddig úgy néz ki, reggel négy körül ébred. Elkezd unatkozni, ennek hangot is ad. Volt, hogy le lett teremtve, de olyan is volt, hogy benn szunyókált tovább reggelig. Automatikusan egyelőre nincs benn lefektetve, mert már van egy szőnyeg veszteségünk, egyelőre nem tűnik túl okosnak ahhoz, hogy megbízzunk benne. Még nem sikerült rászoktatni, hogy a kijelölt helyen végezze el a dolgát, délután mindig találok meglepit. Azt már sejti, hogy nem szép dolog, amit csinált, mert sunyít. Kisérettel, kvázi utasításra elvégzi a dolgát a jó helyen, bár az utóbbi két napban csak szaglászott, tegnap pedig, egy sün nézett vele farkasszemet, akit előbb megmorgott, majd finoman megugatott.
Némi előrelépés, hogy eddig ha az asztal alatt feküdt, a cica pedig oda ugrott el, akkor majd' hanyatt esett, úgy megrettent, tegnap kifigyeltük az ajtó mögül mikor a cicát kiengedtük, az némi magamutogatás után felugrott az asztalra, a kutya pedig előrepattanva az asztal alól megpróbált utána kapni fél manccsal.
A sétálás egyelőre teljes kudarc. Amint rákerül a póráz, behúzza a kéziféket, és félően néz. Néha sikerül csak egy teljes hosszt sétálni az udvarban. Kinn kicsit jobb a helyzet, de gondolom csak a kíváncsiság hajtja, már jártunk az utca túloldalán is :)
Egy darabig áll, és néz, aztán megindul pár métert, majd megint szünet, és szaglászás. Hívni bármerre esélytelen. Egyelőre nagyon nem is eröltetem, csak pár percet.
Perpill benn fekszik az ágy és a fal között, klímázik.
Összességében elég sokat javult a helyzet, bejárja az egész udvart, néha ijed csak meg, de akkor nagyon. Tegnap este nekiállt ugatni. Csak azért nem haragszom rá, mert a szembeszomszéd hosszasan zörgött valami zacskóval az utcán, a kocsinál, és legalább jelzett valamit. Bár lehet, hogy csak a többieknek válaszolt.
Azt még nem látom, hogy bármit is szeretne tanulni, de nekünk örül, kísérget mindenfelé, és rosszalkodik.
Azt hiszem, nagyjából ennyivel vagyunk okosabbak. (csak a kerület miatt: nem ti jártatok nálunk? )

Tegnap lefeküdt az előszobában szunyálni, később kinéztem, nem találtam a helyén. Körbenéztem, hát perszer, hogy el volt nyúlva a franciaágyon :)
Próbálkozott már a hintaággyal is, de az mindig bosszút áll.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#16HozzászólásElküldve: 2013.06.19. 07:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Mi újság? Hogy telnek a hétköznapok? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Puha
#15HozzászólásElküldve: 2013.06.16. 14:02 
Offline

Csatlakozott: 2013.05.24. 11:33
Hozzászólások: 31
Sajnos hamarosan vége a hétvégének, Lili holnaptól hosszabb időre magára lesz hagyva.
Ráadásul a mostaninál még melegebb idő lesz. Így feláldoztam a műhelyemet, kapott az ajtó egy kutyabejárót. Benn jó hűvös van, legalábbis a kintihez képest. Az első próba sikeres volt. Bement körülnézett, majd boldogan letelepedett a szőnyegre. Azóta egyszer sikerült kicsalogatni egy rövid időre, de látszott rajta, hogy jobban szeretne visszamenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség