Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 16:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#37HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 20:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 12:02
Hozzászólások: 6
Fruzsinak: :smt008


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#36HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: pappmarica (#35)

Valamilyen állatpatikában.
Bizonyos szereket esetleg sima emberi patikában?
Esetleg állatkereskedés, Fressnapf ami még szóba jöhet.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#35HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 20:03 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 12:02
Hozzászólások: 6
Előzmény: Fruzsi (#34)

Köszönöm szépen Fruzsi, hogy ilyen hamar reagáltál, pedig láttam nemrég kapott leveleid magas számát!
Az izületi bajok megelőzésére gondoltam, akkor ez talán a zöldkagyló lehetett, amiról fórumoztak anno.
Jó lenne magunknak megvenni v-hol, mert a mi állatorvosunk igen drágán számol. Persze a diagnózis miatt, ha romlana, meg a fájdalomcsillapító miatt hívjuk őt, ha kell. Szóval, jó lenne tudni, hogy hol szerezhető be a szer a megelőzésre.
Nagy megbecsüléssel és szeretettel üdvözöllek Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#34HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: pappmarica (#33)

Ezek a szerek a valamilyen zöldkagyló kivonat és valamilyen nemszteroid fájdalomcsillapító lehetett.
Zöldkagylós szerből van sokféle fantázianevű: Noroflex, Luposan Gelenkraft, Aptus Aptoflex, Synoquin, GF600, stb. stb. stb.
Fájdalomcsillapítóból detto: Rimadyl, Norocarp, Carprox, Carprodyl, Melocicam, stb. stb.

Utóbbit mindenképp állatorvossal való egyeztetés után szedje csak a kutya.
Előbbit a használati utasítás szerint is lehet, de vélhetően egyszerűbb ezt is állatorvosnál beszerezni.
Tehát én mindenképp javasolnék egy állatorvosi vizsgálatot, és a doki ajánlása alapján való kezelést.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#33HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 12:02
Hozzászólások: 6
Szervusztok, kedves Mindenki!
Jó, hogy be tudtam jutni a fórumra, valójában "pazolini" voltam, de azóta új email-címem lett. Kb. fél éve, vagy késöbb, nem tudtam belépni a mi fiókunkba, és nagyon szomorú voltam, Azt hittem, hogy mivel régen nem tudtam írni, kitöröltétek a mi nyomainkat... De boldog vagyok, hogy nem tesztek ilyent.... Most meg regisztrálni akartam újra, s kiderült, hogy multkor sikerült... Talán épp a honlapcsere idején próbálkoztam? Lényed a lényeg, legyetek sok szeretettle üdvözölve!
Most nem jó időket élek, fél éven belül veszítettem el a szüleimet. Igaz, hogy szép kort értek meg, de ez most még nem vígasztal... Ezért most nem is írok sokat az ebekról, majd legközelebb. Most csak annyit, hogy bizony Laki nem lett labrador, hanem német vizsla-keverék, de azért így is nagyon szeretjük. Elvégre ő nem tehet semmiről....
Amiért most kereslek Titeket, az rossz sejtés Sütivel kapcsolatban: bár igen sok tojáshéjat megevett, mióta itt van velünk, most gyanítom, hogy utólérte a labi-betegség. Néhány napja az egyik, majd a másik hátsó lábát húzta kicsit, aztán jól futott, ma viszont a bal mellső lábára sántít rendesen, olyan nagy ívben, ugorva emeli fel, azt hittem kificamította, de úgy látjuk, nem. Nem akarom áltatni magunkat, Süti kb. 8 /!/ éves. Itt lehet a baj!
Emlékszem, írtatok többen egy bizonyos gyógyszerről, ami javíthat az állapotán, kérem, írjátok meg, mi az, és hol tudjuk beszerezni?!
Ez most nagyon fontos! Kérem, hamar segítsetek! Sok szeretettel üdvözöllek Benneteket, Papp Marietta, Zsámbék


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#32HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 20:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.24. 18:34
Hozzászólások: 5421
Előzmény: pazolini (#31)
Erzsi vagyok.
Leginkább az elveszett és talált kutyák topicja környékén bolyongok..
Sütivel még anno nagyon régen a siófoki menhelyen találkoztam egy látogatás során. Akkor készültek róla az első fényképek.

Ha jó számolom, a jövő hónapban lesz vagy 4 éve.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1% a Retriever Fajtamentésért: 18682104-1-13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#31HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 20:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
[url=http://www.retrie
verhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=63858#p63858]Előzmény: tengelic (#30)[/url]
Nagyon köszönöm, kedves Tengelic! Ki is vagy Te? - Látod én már semmit sem fejlődők! ..... Most már könnyebben rátalálnak a képeinkre a barátaink!!!!
Várjuk véleményeteket Lakk Marci fizimiskájáról.... Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#30HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 20:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.24. 18:34
Hozzászólások: 5421
Előzmény: pazolini (#29)
http://gallery.site.hu/u/pazolini

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1% a Retriever Fajtamentésért: 18682104-1-13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#29HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 19:46 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Az új kölyökkutyusunkról / Aki Lacky névről egy hét "vajúdás" után Lakk Marcinak lett elnevezve/ néhány képet sikerült feltennem a gallerynkre- A link a 2009. ápr- 28. körüli bejegyzésünknél van... Kiváncsian várjuk, találtok e benn e valami labisat? Majd később írok is róla. Sok üdv. Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#28HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 06:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Csilla!
Az előbbi írásomban kiderül, hogy időközben már került hozzánk kiskutya. Sajnálom, hogy nem Tőletek. Dehát fiam nem akart végül felnőtt kutyát, úgyhogy az kevés volt, hogy én nagyon együttéreztem és szimpatizáltam Carinával..... Végül egy vértesboglári mentőtől hoztunk el egy labi keverék kutyust. Róla majd legközelebb írok. Most tele van a szívem Buci emlékével....
Ha bármiben a továbbiakban segíteni tudok Nektek, mint Gömbi esetében is, írjatok. Sok üdv. Mindenkinek! Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#27HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 06:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!

Néhány hete megírtam drága kis tacskónk „nekrológját” itt Nálatok a fórumunkban, de sajnos elveszett az éterben. Most már egy hete új kiskutyánk van, kölyök, és mielőtt még túlságosan betöltené a szívemben Buci királyfink helyét, még hamar nekiültem újra megírni: in memoriam Buci………….
Tacsikát /így is hívtuk, és még sok beceneve volt persze: Virág, Tündérlakó, Lakó Manó, Királyfínó, és még sok más…/ a pátyi úton találtuk 2005 őszén. Mindjárt – rutinosan – beszállt az autónkba, és hazavittük. Az autóúton bandukolt egyedül, nem jött mögötte, még a fasor mögött se gazdi, valószínű egy korábbi kocsiból tehették ki… Talán ő, szegénykém azt hitte, hogy visszajöttek érte? … Így hát a miénk lett… Hogy hogyan is lett teljes bizalmú, hűséges társunk, arról régebben írtam itt Nektek bőven….
Aztán két évvel később megérkezett hozzánk Siófoki Süti! /ez a neve, azért írtam nagybetűvel/ Hamar összeszoktak, és az akkoriban küldött képeink megmutatták, hogy milyen jól sikerült párost alkottak ők ketten! Egy fekete, egy fehér,/persze egyéb színekkel díszitve../, egy kicsi, egy nagy, egy fiú, egy lány…… Nemsokára elválaszthatatlanokká váltak! Mindent együtt csináltak. Együtt mentek portyázni a hátsó kertbe. Együtt ugatták kerítésszerte a lovakat, a rossz gyerekeket, a postást, a kinti kutyákat. Süti a nagy le-fel-rohangálásban is mindig megható bumfordisággal kerülgette ki a vehemens Bucit, és vigyázott testi épségére…. Együtt ettek. Nem morogtak egymásra. Tacsi volt evésnél a türelmetlenebb, - meg általában is – ő kapott előbb. Süti aranyosan várt, nem küzdött a nagyobb jogaiért. Lehet, hogy tisztelte Buciban, hogy ő a fiú… Evés után Sütike „elmosogatta” mindkettőjük edényét. Ezután mindig – ceremóniaszerűen - nagy hancúrozás következett. Ez elmaradhatatlan volt! Tele hassal birkózgattak, de hát ők ezt így szerették nagy elégedettségükben….. Néha Sütire rá kellett szólni, mert kicsit bevadult, de nem volt vészes….. Együtt jöttek sétálni a határba, ahol aztán nagyon nagy futások voltak….. Szóval mindent együtt. A képeken láttátok, együtt is aludtak, Tacsi párnának használta Süti finom meleg bundás hátacskáját…… Bucikánk időnként két lábra állt és úgy adott puszit Sütinek…. Nagyon szerette őt, sőt bele is szeretett, amiből persze voltak kisebb-nagyobb gubancok…Tisztogatta a fülét, a bundáját, nagyon meghatóan……Így telt el boldog négy évük, nekünk is sok sok örömet okozva….
Fontos még, Buci különleges képességekkel bírt a teniszlabdával kapcsolatban! Nem símán hozta-vitte, hanem szenvedélyesen szerette a labdát Ha megvolt, azzal kelt, azzal aludt, szájában hozta, vitte. Ha nem volt meg, izgatottan kereste, és ha mi is besegítettünk, nagyon hálás volt… Focizni lehetett vele. A passzolj szóra, -ha épp nem irigyelte tőlünk a labdáját, - akkor a fejecskéjével hozzánk irányította a lasztit. És várta a berúgást. Ugyanis kiváló érzékű kapus volt! Mozdulatainkból megérezte a labda útját és legtöbbször meg is fogta azt. Csak a Gazdi néhány extra csele tudta őt zavarba hozni….. Ha nem értünk rá, kicsit rámenősen igyekezett rávenni minket, hogy labdázzunk vele, sajnos ez nem mindig jött be. Ilyenkor nagyon felpörgette magát, izgatott volt, s az utóbbi egy két évben erre már saját megoldást dolgozott ki: önmagának passzolgatott tüneményes gyorsasággal és ügyességgel a két mellső lábával, s az így tovaguruló labdát üldözgette tovább… Igazi, tehetséges labdabolond volt! Bár még többet játszottunk volna vele, de hát azt hittük, hogy még sok időnk van!....Tacsikánk talán 9 éves lehetett, de a mozgása alapján szinte kölyköket meghazudtoló!
Buci igazi hűséges társ volt mindannyiunknak, bizalommal teli, boldog kutyus. A „szerelem „ lett a veszte, ahogy régebben írtam. Mindig nagyon féltettem őt emiatt az acsarkodás miatt a szomszéd, most már „gyilkosnak” mondható kannal. Csodák nincsenek. A betörésnél Buci megmaradt, a szomszéd kan első támadásából megmentették és kigyógyítottuk, a harmadik bajból nem tudtuk megmenteni. Még csak nem is hallottuk, hogy baj van….. Nagyon fáj miatta a szívünk. Sohasem felejtjük el….. Süti is 4. hónapja depis a történtek miatt, és a kis kutyussal is csak egy hét után most kezd felengedni…... Sziasztok, sziasztok, Marietta. .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#26HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 08:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Szia Csilla! Köszönöm gyors válaszodat! - Látom, Te is éjjel érsz rá?........
A mama és a mi Sütink, mint két kutyanő, nem lennének nagyon harciasak egymással? Vagy más a tapasztalatod? A kicsit, úgy gondoltam, könnyebben elfogadná Süti, aki most kb. 6-7 éves lehet... Mi a véleményed? - Ami engem illet, boldogan megszépíteném egy nemrég még szinte halálraítélt kutyamama további életét is.... Szeretettel gondolok Rád! Papp Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#25HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 05:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: pazolini (#24) Szia Marietta!
A kölyköknek már mind meg van a gazdája, de a mama még szabad.

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#24HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 01:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
[u
rl=http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=61373#p61373]Előzmény: Fruzsi (#17)[/url]
Szia Fruzsi! Az előbb küldtem Neked egy pü-t, de lehet, hogy ez sem ment át? Eddig: két napja egy új hozzászólásom és egy rövid írásom az Adm.-nak nem ment át, pedig mindig be voltam jelentkezve...??????
Tegnap megnéztem, nem nálam van e a hiba, de az én e.mail címemről tudok küldeni. Ezért -jobb ötletem nem lévén, -újra regisztráltam Nálatok: pappmarica felhasználónévvel. Erre sem jött reagálás..... ???
Jólesnek nagyon az együttérző jelzések Tőletek. Köszönöm.
A borzasztó eset óta több, mint két és fél hónap telt el. Szeretnénk, most már készen állunk rá, főleg látva Süti magányosságát is, hogy ide fogadjunk egy új kutyatársat. Mit gondolsz, jó ötlet e: egy labikölyök, aki lány? Ugyanis arra gondolunk, hogy ha kicsi jönne, azt, mint lányt Süti könnyebben elfogadná, kicsit kifejlődhetne valami anyai ösztöne, ugyanis pl. Buci betegsége alatt ő nem volt ápolgató, szemben Bucival, aki kan létére mindig is az volt... - és még egy érv: kizárhatnánk a későbbi udvarlási villongásokat a szomszéd -gyilkos - kutyával...
Ha ezt az elgondolást jónak látod, szívesen elvállalnánk egy labilány-kölyköt, nem tudom van e még gazdátlan azok közül, akikről régebben olvastam, hogy júl. 15 után lesznek gazdihoz adhatóak. Sok szeretettel üdvözöllek, és várom válaszodat -mindenre... Papp Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#23HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: pazolini (#19)

:smt009 :smt010 :smt011 :(

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#22HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 07:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:09
Hozzászólások: 2298
Tartózkodási hely: Törökbálint
Nagyon sajnálom!!! :(

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#21HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2011.04.25. 09:35
Hozzászólások: 19
Előzmény: pazolini (#19)
:smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#20HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 18:33 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.19. 21:18
Hozzászólások: 758
Előzmény: pazolini (#19)
Nagyon sajnálom, ami történt. :smt010

Úgy látszik ez a tegnapi nap csak szomorúságot hozott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#19HozzászólásElküldve: 2011.07.04. 04:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Emlékszem, hogy amikor kimentem a kapun, Buci királyfi szokása szerint néhányszor végigpásztázott a kerítés mentén, és siratta a távozásomat... Most már tudom, hogy akkor utóljára... Persze, akkor is vígasztaltam őt: jövök nemsokára!
Amikor este hazaértem, meleg volt még és világos. Mint nyáron.... Az én két drágám "vigyázban", azaz várakozva állt az ajtó előtt, nagy bizalommal nézve rám, mint akik szokás szerint be akarnak jönni velem. Ezt sose felejtem el! Bár hallgattam volna az ösztöneimre, megsajnálva őket, hogy így kérnek... De nem. Én is fáradt voltam, a fiam is nehéz nap után pihent bent, s mivel az idő még kedvező volt, s ők egész nap olyan jól megvoltak, kint hagytam őket még egy kis időre/........./ Istenem, ha előre gondolkodtam volna! De azt se tettem! Ugyanis hallottam az időjárásjelentést aznap, hogy este nagy vihar lesz. De ez akkor, amikor döntöttem, nem jutott eszembe.... Hamarosan a fáradtság miatt kicsit /!!/ lepihentem. Ebből lett az, hogy mély álomba merültem, és éjjel kettőig fel sem ébredtem. Akkor viszont azonnal mentem a kutyákért. A szél már tombolt. Vaksötét volt. Szólítottam őket, de csak Süti jött be. Nem jelzett semmit. Nem tetszett, hogy Buci nem jön, minden módon szólongattam őt. Hiába. Rossz érzésem volt, de reméltem, hogy a süvítő szélben nem hallja a hangomat, a kopogásomat, és a hátsó kisházában mélyen alszik.../!!!/
Amint derengett a hajnal, újra szólongattam. Semmi. Akkor hamar kimentem, és a szobám ablaka alatt nem messze megtaláltam őt: halva. Szép nyugodt alvós pózban feküdt. Talán nem szenvedett sokat. A nyelvecskéje kilógott. Az oldala és a hasa volt támadva, marással. Mellette vértócsa. Azt hiszem, megadhatta magát, de a gyilkos kutyának ez nem volt elég. Gondolom, hogy Süti miatt marakodhattak össze, és talán Lusti is beszállt, s így már "vérre ment" a dolog? Rex nem volt itt már, Lusti pedig a közeli kis dombocskán ült még hosszan, mint aki őrzi Tacskónkat.....
S én az egész harcból, viharból semmit sem hallottam! Nem tudom, mikor tudom majd megbocsájtani magamnak, hogy nem voltam éber ezegyszer és óvatos! Ha akkor este beengedem őket, talán Tacsi élne, bár belátom, hogy máskor is történhetett volna összetűzés, pl. ha el kellett mennem itthonról, hisz akkor is kint voltak.... A fiamnak pedig nem volt ideje alaposan megújítani a drótkerítést, csak nagy kövekkel barikádoztuk el a lyukakat, de a nagyok mindig újat rágtak ki..... Írok még egy folytatást, talán még ma... Írjátok meg, hol hibáztam még? Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#18HozzászólásElküldve: 2011.07.04. 04:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Folytatom Bucika történetét. Szóval, Süti szökdösése óta éjszakára a két kutyusunk az előszobában tanyázott, hogy baj ne legyen. Azért is egyébként, mert a most már gyilkosnak tartott szomszéd Rex nevű farkaskutya időnként mászkálgatott a kertünkben, úgy kellett elzavarni!
Volt még egy fontos körülmény: a gondatlan szomszédéknak volt egy keverék, kamaszkorú, fehér rövidszörű, nyurga, neveletlen és boldogtalan kutyája, kölyök korától láncon! Ő volt Lusti. Már ő sincs. -- Lusti nem tudott mozogni, játszani. Egyszer annyira lázadt szegény a sorsa ellen, hogy elszakadt a lánca. Az utcára szökdösött ő is, a gazdáit hiába értesítettem telefonon, nem mentek utána. Én gyakran megtettem, mivel nagyon sajnáltam őt. Aztán újra láncra került, és általam nem ismert módon kezdett lázadni: a hideg, fagyos februárban egész éjszakákat, nappalokat a földön feküdt, nem ment be a házába, és alig evett... Én tőlünk próbáltam fegyelmezgetni őt, de ez csak ideig óráig hatott. Azt hiszem, feladta az életet. Nagyon lesoványodott, csont és bőrre. Végül már nem bírtam nézni mindezt, és átkértem őt egy kis hízókúrára. Ideadták. Mindent megtettem érte, felhízlaltam, szabadon volt, és sok jó szót, szeretetet kapott. Normális, kajla, játszós kölyök lett, és boldog! Annyit kellett törődnöm vele, hogy a mieink kicsit háttérbe szorultak, nekik is kellett egy kicsit alkalmazkodniuk, de ezt kedvesen megtették, és én vígasztaltam őket: Lusti nemsokára hazamegy, és űjra a megszokott életünket éljük! Azonban erre már nem került sor......
Közben észrevettem, hogy Lusti kezd ivaréretté válni, s kezd érdeklődni /az ivartalanított!!/ Sütikénk iránt. Így Tacsinak már két /!/ riválisa lett! Jól megvolt Lustival, de a labda, ill. Süti miatt időnként morgott rá egy kicsit.... Lusti fiűs viselkedése miatt különösen figyeltem, rendeztem a soraikat, ha kellett, hogy ne legyen verekedés......
Azonban azon a bizonyos áprilisi nyárias napon nem voltam elég éber. Ez azóta is nagyon bánt. A három kutyus egész nap nagy békességben napozott, delelt, lustult, remekül megvoltak. Én késődélután átmentem egy családhoz, akik nagyon sok bajjal küszködnek, és ez erősen hatott rám, segíteni akartam, és igen elfáradtam..... Küldöm és folytatom. Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#17HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: pazolini (#16)


Kedves Marietta!

Sajnálom Bucikát, gondolom, vesztét a szomszéd juhászkutya okozta...
Sajnos ez tacskóéknál előfordul, azt hiszik, oroszlánok, akik a legvadabb kaukázusit is miszlikbe szakíthatják egy laza mozdulattal... és sajnos néha tévednek...

Sütinek egy kis foglalkozás, aktív séta, játék és egyéb vidámságok lehet, elmúlatná a rosszkedvét...

Fruzsi

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#16HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 12:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Sajnos, már nagyon régen jelentkeztem, mert sokat betegeskedek a szememmel, és akkor keveset számítógépezek. Tavaly nyáron szürkehályog műtétem volt, ami a sok gyulladás következményeként alakult ki....
Sütike egészséges, jól is lehetne, de most igen boldogtalan és depressziós, de nem csak ő, hanem mi is, a gazdái. Már másfél hónapja készülök, hogy megírjam Nektek szomorú kutyatörténetünket, de eddig nem voltam rá képes.
Az idén, április közepén elvesztettük a mi drága kis Buci királyfinkat, a kis tacskót, aki Süti elválaszthatatlan barátja és hűséges udvarlója, lovagja volt, immár évek óta.....
Hosszú a történet, de majd igyekszem rövidre fogni. Az biztos, hogy halála miatt magamat is hibáztatom. Nagyon nagyon vigyáztam rá, de egyszer, az első meleg tavaszi napon belealudtam az estébe, és ez lett a tacskókánk veszte!
Úgy kezdődtek a bajok, hogy Sütibe szabályosan beleszeretett a szomszéd farkaskutya, amelyet éveken át keményen láncon tartottak, de az utóbbi évben szabadon hagyták. Emiatt /?/ megkezdődött nálunk a drótkerítés bontása, javítása, Süti szökdösése! Hiába van ivartalanítva, teljesen megváltozott. Minden harag, büntetés, megértés, utána rohangálás, hazahozás, ellenére Süti újra meg újra bontotta a kerítést, ill. a szomszéd kutya is, és újra meg újra megszökött. A fő baj az volt, hogy a szomszédék az autóbejárót gyakran nyitva hagyják, még éjjelre is, így aztán irány az utca..... Nagyokat csavarogtak, játszottak, és nem lehetett őket jobb belátásra bírni. A szomszédékkal pedig hiába beszéltem, mert ők sajnos semmit sem változtattak, nemtörődömök az állataikkal!
Bucika persze nagyon féltékeny volt, és nagyon harciasan ugatta a szomszéd kant, nem törődve a súlycsoportjával. Egyszer, még a télen ő is átment a szomszéd kertbe, talán evett is valamit a kutya ételéből, akkor az épp láncon volt, és letámadta őt. A hátán kapta el, meg a jobb mellső lábánál, a szomszéd szerencsére észrevette az esetet és szétválasztotta őket. Gondos orvosi kezelésre Tacsikánk - akkor még - meggyógyult. Azután már nem ment át a szomszédba, óvatos lett. De a vetélytársát mindig ádázul megugatta a kerítésnél, s az vicsorogva reagált, én pedig mindig lecsitítottam a Tacsit, és behívtam olyankor.... Később folytatom.. Látom sok a rendszernek.. Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#15HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 23:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Érdemes egyébként néhány képet beszúrni, úgy könnyebb megtalálni őket, és persze egyben látszódnak a legjobbak!

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#14HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 22:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Végre ma este feltettem 9 képet a kutyusainkról a gallery-re! Ha ráértek, nézzétek meg, nem semmi... a 2009. áprilisi szövegünknél van a linkünk, elnézést kérek, de én még nem tudom idevarázsolni a képeket! Azért majd igyekszem megtanulni! Sok üdvözlet, Pappné, Marietta, Zsámbék


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#13HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Szia Frodolino!
A mi Sütikénk is nagyon fél a vihartól. Csaknem megszólíthatatlan olyankor, magába roskad. A vihart az előszobában szokta átvészelni, vígasztalgatások közepette. De volt rá eset, hogy későn kaptam észbe, özönvízszerű eső támadt, és Süti nem vállalkozott rá, hogy a fedett/!/ teraszról, /persze az eső oldalról bevág..../ bejöjjön a házba, inkább kint gubbasztott a sajátjában.... Hiába is hívogattam őt.....
Ez az eset is mutatja, hogy az egészből legjobban a víztől fél. Régebben azt tippeltem, hogy kóborka korában lopizott, ha éhes volt, s olyankor szegény kaphatott egy-egy vödör vizet a nyakába... De most már, hogy jobban beleélem magam a kóborka kutya életébe, mivel, ahogy mondod, csak "kutyabolond" módra érthetjük meg őket - milyen kár, hogy nem tudják igazán elmondani miket éltek át.... - szóval: arra gondolok, hogy borzasztó lehetett neki, és a többi szegény kis kóborkának is átélni egy egy kiadós esőt, vihart, amikor épp nem tudtak valahová elbújni előle... Csurom vizesek lettek, talán fáztak, vagy meg is fáztak olykor... Csoda, ha nem szeretik a vizet?
Amit írsz a nézésükről, az valóban csoda. Én amikor olyan mélyen és sokatmondóan belenéznek a szemembe: "bizalomkutyának" becézem őket, mert olyan jól esik tőlük az a tökéletes bizalom. Ilyent csak az ember gyermeke tud kimutatni, vagy a szerelme, de talán ők is csak kezdetben?... Viszont a kutyusok egész életükben bizalommal vannak a jó gazdi iránt, és végtelen hűségesek, ami ugyancsak felfedezhető a tekintetükben! Isten csodálatos teremtményei ők is! És még a ragaszkodásuk és a szeretetük is megmutatkozik a pillantásukban.... Persze a kaja iránt is.... ez logikus.........
Szeretettel üdvözöllek, kedves Családoddal együtt!
Papp Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#12HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 15:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Szia Fruzsi!
Örömmel látom, elolvastál minket! /is..../
A képekhez a linket, -ha egyáltalán ez a neve, ugyanis ezekben a dolgokban kicsit link vagyok..- Kriszti tette fel nekem, kicsit lejjebb, 2009. ápr.-ban. Ott megtalálod.....
Sok üdvözlettel az egész csapatkámtól: Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#11HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 13:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:51
Hozzászólások: 167
pazolini írta:
Kedves Mindenki!
Tudom, hogy mindannyiotoknak sok szép élménye lehet a kutyusokkal való kirándulásokról.... Ezért nem is mesélek részletesen a dorogi tónál szerzett élményeinkről... Mindenesetre mi most voltunk kocsival, vízparton a kutyusainkkal először, ezért sokat tudnék áradozni.... Dehát: egy újszülöttnek minden vicc új...
Azonban van egy két dolog, amit mégis megosztok Veletek: ...
Marietta, Gazdi, Süti, Buci


Szia Marietta!

Hát igen, ez nekünk is ismerős. Tavaly június 14-én (szombaton) elhoztuk Mayánkat. Az első napokban már észrevettük a nehézkés felkelését. A fórumon való tájékozódásom után csütörtöki napon elmentünk vele autóval az állatkorházba Szombathelyre. A nagy boci szemére még most is emlékszem...! Bár nem rossz helyről hoztuk el, de nem értette, hogy hová visszük... Most már nem olyan nagy gond, szívesen autózik velünk, tudja, hogy nálunk marad. Most is visszük őt magunkkal, mert egyszerűen képtelenség, őt itt egyedül hagyni. A vihartól való félelme borzasztó és úgy tűnik, csak velünk és megszokott zenével és jelenlétünkkel átvészelhető számára. Hála istennek gyógyszer adás nélkül tudtuk egy módszert találni, ami segít neki átvészelni a harcot az egiek ellen :-)
De a köszönet, a nézés, a megértés a szemükben több mind köszönet mindazért, nem...? Tudnak ám velünk beszélni, ha "csak" ily módon, de mi kutyabolondok ezt megértjük...

_________________
A kutya egy szív 4 lábon
Don't breed and buy while shelter animals die.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#10HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 23:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Node hol az a kép?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#9HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Tudom, hogy mindannyiotoknak sok szép élménye lehet a kutyusokkal való kirándulásokról.... Ezért nem is mesélek részletesen a dorogi tónál szerzett élményeinkről... Mindenesetre mi most voltunk kocsival, vízparton a kutyusainkkal először, ezért sokat tudnék áradozni.... Dehát: egy újszülöttnek minden vicc új...
Azonban van egy két dolog, amit mégis megosztok Veletek:
Az egyik: a nyugtalanság és a félelem, amit mind a két kutyánknál észleltünk- odafelé az autóban, de csakis odafelé: Bucit a pátyi úton találtuk anno, feltehetően nemrég tették ki egy autóból... Hívásra azonnal beugrott szegénykém a mi kocsinkba. Félévig eltartott, mire nyugodtan bízni tudott bennem. -Ezekről írtam régen...- Buci félt, hogy az autó arra lesz "jó", hogy kiteszik őt ismét..... Sütit Siófokról hoztuk el autóval lassan másfél éve... Ő is félt, érezhetően. Talán attól, hogy az autózás visszavivését jelentheti a menhelyre... Elvégre két kis hányatott sorsú ebecskével bármi megtörténhet.... Nagyon rossz érzés volt látni, hogy nyugtalankodnak...... Nem győztük bátorítani őket...
Persze, mondanom sem kell, hogy a remek nap után visszafelé ilyesmi már nem fordult meg a fejecskéjükben, nagyon boldogok és elégedettek voltak........
Más: Sütikénk, -bár a Gazdival időnként kimennek a határba, ahol határtalanul futhat, - most kiszabadulva a kocsiból óriási boldog futásnak eredt, gyönyörű íveket írva le a testével a mezőn, ahogy ez labiknál szokásos..... Nekem ez első élményem volt ilyen "nagyban".... Aztán a mi kissé neveletlen Sütikénk kifutott a képből... Szólongatás mindhiába..... Mentünk utána a kocsival.... Szerencsére nem ment messze, inkább ezalatt az idő alatt visszafutott a kiindulópontunkra, s így feltehetően ő is keresett minket..... Ez aztán jó lecke volt... Többször már nem futott messzire, a Gazdi füttyszavára mindig szépen előjött a drágánk! No persze: Bucival együtt, mert elválaszthatatlanok!
Még más: Két "tanyácskányira " tőlünk, - merthogy igen sokan voltak a parton, - egy ádáz pumiféle kutyus volt, aki felénk jött, és Tacsika ellen támadásba lendült. Mi történt? Süti odament és hatalmas testével - mármint Bucihoz képest, ugyebár, - elállta a pumiféle útját. Ezt több síkban és pózban addig ismételte, amíg a konfliktus a gazdák segítségével véget nem ért! Ez nagyon megható volt. Sütike őszinte elismerésünkben részesült...
A tóba sajnos nem volt becsábítható semmilyen módszerrel, csak a négy lábát és hasát áztatta meg egyszer, amiről fotó is készült. Ő a tavat csak egy jó nagy vizes edénynek használta...
Az már csak hab volt a tortán, hogy Buci rendületlenül labdázott, ennek érdekében picit úszott is, de inkább a tótól várta, hogy felé sodorja újra meg újra a lasztit, s hogy délutánra hasonló labdabolond tacsilánnyal hozta össze a jósors, Picur személyében, akinek valószínűleg Buci számára jövő tavasszal meg fogjuk kérni a mancsát.....
Szeretettel üdvözlünk Mindenkit! Marietta, Gazdi, Süti, Buci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#8HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 23:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!
Bár már bejelentkeztem, levelem újra megsemmisült, mint múltkor.... Fáradt vagyok. Lényeg: 20 képet tettem fel Nektek a Galleryre. Nézzétek meg! Link kicsit lejjebb.
Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#7HozzászólásElküldve: 2009.07.29. 12:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Szia Mindenki!
3 új képet küldtem Nektek a forró nyárból, Zsámbékról... A link valamivel lejjebb megtalálható a Ti jóvoltotokból!
Szeretettel üdvözlöm a Csapatot!
Papp Marietta


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#6HozzászólásElküldve: 2009.05.08. 12:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:40
Hozzászólások: 42
Hanna nem lett meg :(

_________________
Wall & Dina & Becca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#5HozzászólásElküldve: 2009.05.03. 20:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Szia Mindenki!
El vagyok ragadtatva magamtól: 18 /!!!/ friss képet tudtam RUTINOSAN küldeni Nektek az ebecskéinkről! Nosza, nézzétek meg!
Hír: Süti ma végképp beigazolta labis mivoltát: hozzám kb. 1 méterre jó kis gödröt ásott, /levegő zéró/ és jóízűen meghempergett benne. A bizalmas, lefekvős képpel kapcsolatban pedig: a lefekvés előtt ugyancsak igen labisan megböködte a gazdit simogatásért, és puszikat osztogatott... Most már tényleg olyan, mintha egyenesen ide született volna.... kedvességét tekintve elképzeljük, és emlegetjük -neki is természetesen, -hogy milyen aranyos kölyöklabi lehetett....
Sok hasonló jókat, Mindenkinek!!!! Marietta :smt051 :smt020


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#4HozzászólásElküldve: 2009.04.28. 10:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Süti képei http://gallery.site.hu/u/pazolini

Marietta, ha nem haragszol, beraktam ide a gallerys linket, h könnyebben meg lehessen találni a képeidet.
Örülök, h Süti ilyen boldog kutya lett! Sajna, nem ismerem személyesen, de olyan jó azt olvasni, hogy teljesen beilleszkedett, és jól van nálatok. Nem jó hír az, h te nem vagy rendben... Jelentkezz minél gyakrabban, mert olyan jó olvasni legalább rólatok!

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#3HozzászólásElküldve: 2009.04.28. 03:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.28. 02:30
Hozzászólások: 47
Kedves Mindenki!!!!
Éjjel fél négy van, azért vagyok fenn, mert már "agyonaludtam" magam tegnap is... Szóval még nem vagyok teljesen jól, de igyekszem utánajárni, mi az ok....
Kb. fél órába telt, mire végre bejutottam a kutyuskám új fórumába, de nem adtam fel, mert már nagyon szerettem volna kommunikálni Veletek!
Az új fórum nagyon szép és modern, - épp azért, pl. én, aki nem vagyok informatikában "menő" kicsit nehezen ismerem ki magam, de majd megtanulom! Köszönöm én is a készítőjének, sejtem, nem kis munka volt... Annak is örülök, hogy a fórumozók szelíd, de határozott "megregulázása" megtörténik, nyilván ezért kell a régieknek is újra regisztrálni. Nagyon helyes. Bőven meg volt az oka.... Isten éltessen minden jóindulatú állat- és emberszerető fórumozó társat!!!!!!!!
Sütike jól van, sok örömet szerez, mi is neki, -igyekszünk-. Mindenből jól "vizsgázik", áldott jó természete van. Tudatosítottam benne, hogy egy éves lett nálunk, s most már olyan, mintha ide született volna.... Úgy is érez ő is, ugyanis pont kb. egy két hónapja teljes ősbizalommal eldobja magát a jelenlétünkben, és nincs benne semmi aggály... Ez nagyon jó érzés a szerető gazdiknak.....
Öt új képet tettem ma fel a galleryre, remélem megtaláljátok?!... A régi fórumon a 2008. ápr. 6.-i válasznál volt a linkje. Az előbb ott rá tudtam menni a képeink albumára. Ha ez nehézkes, kérem szépen a moderátorainkat, ha valaki ráér, adjon nekünk egy friss linket, mert sajnos én ehhez nem /sem/ értek. Előre is köszönöm.
A képeken oltári rendetlenség van amúgy, amiért elnézést kérek. Sosem voltam túl rendes, időm erőm sincs hozzá, de most a betegeskedésem miatt ez még csak fokozódott....
Sok szeretettel üdvözlök Mindenkit! Megyek a fórumra, -ha sikerül - és megnézem általam legismertebb és legkedveltebb kutyusok és gazdiik friss beszámolóit! Úgy mint Gömbi, Villám Vili, Alex és a "görög" bébik, stb.....
Utolsóként: nem tudtok valamit Hannáról? Sütike siófoki "virtuális" testvérkéjéről? Vajon előkerült e? Jó lenne tudni róla!
Sok üdv. Mindenkinek! Pappné, Marietta, Zsámbék
:smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hanna és Süti
#2HozzászólásElküldve: 2009.03.30. 15:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.25. 11:38
Hozzászólások: 2946
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Hanna és Süti korábbi fóruma:
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... 1201703174

_________________
Emese


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hanna és Süti
#1HozzászólásElküldve: 2009.03.30. 10:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.30. 09:14
Hozzászólások: 60
Hanna, 1 éves golden retriever, Süti 3 éves labrador retriever (talán keveréke) szukák.
Korábban is voltak labik Siófokon, akkor egyikük szélsebesen másikuk sajnos elég nyögvenyelősen találta meg végleges gazdáját. Most a topiccal is próbálnánk felhívni rájuk a figyelmet. A menhelyvezető ragaszkodik az 50 km-es távolságon belül történő örökbeadáshoz, kérjük a gazdijelölteket, ezt tartsák tiszteletben, ez kicsit megnehezíti a dolgokat, de biztos akad majd a környéken álomgazdi nekik!

Érdeklődni róluk Szőke Andreánál lehet a 06-20/537-08-27 -as számon.

A menhely honlapja

Hanna és Süti jelleméről és történetéről írnak majd a menhely önkéntesei, én sajnos (még) nem ismerem őket.

Addig is képeik:
Hanna:
Kép

Süti:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség