Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 10:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
#9HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: vörös (#8)

Háááát, ez jó kérdés.
Én most nem látom vakaródzni. Újra utánakérdeztem a volt-gazdájától, sajnos csak közvetve tudtam. Azt a tájékoztatást kaptam, nem is igazán vakaródzott, inkább dörzsölte magát.
Vakaródzást nem látunk. Dörzsölést jó kérdés, hogy lehet kihallani mindig a ketrecből. Ha felügyelet alatt van és kézben (séták, simogatás) nem látom, hogy különösebben dörzsölgetné magát. Azért a vakargatást nagyon nagyra értékeli. :)

Csináltam róla tegnap új, jó képeket. Még ilyen kopaszon is szép kutya.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 12:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#6)

Szia, meg lehetett végül állapítani, hogy enyhült-e Daisy viszketése, vakarózása?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 14:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Olyan szép ez a kutyus! Remélem hamarosan kiderül, hogy mi okozza a bőrproblémáját, és mihamarabb meggyógyul!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 14:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: greta991 (#5)

Én kedd este hazajöttem, ráadásul jó hosszú időre (végre) Földvárról, így azóta csak telefonos híreim vannak:
- a pajzsmirigy hormon szintje rendben van
- a vakaródzás talán csökkent, de erre nem tudtak határozott, egyértelmű választ adni, ez a szteroid+antibiotikum kombinációnak tudható be, ha van változás
- a szövettani vizsgálat elkészülése legalább 2-3 hetet vesz igénybe
- holnap megyek vissza és nézek rá megint

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 14:32 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.06. 18:41
Hozzászólások: 1
Daisyről valami info? :) Szorítunk érted csajszi ;)

_________________
Gréti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 16:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap a reggelt Daisy-vel kezdtem. Daisy-t elaltattuk, és a bőréből 4-5 helyről biopsziát vettünk. Ezt az Egyetem kórbonctani és szövettani tanszékére küldtem vizsgálatra.
Volt egy gazdink, aki ugyanide vitt fel mintát (egy elpusztult kiskutyát), és így kihasználtam az alkalmat, megkértem, vigye el ezt is, így sokkal hamarabb odaért. Bízok benne, az eredménnyel is gyorsak lesznek, és okosabbak leszünk. A gazdinak még este megháláltuk jótettét, mert az egyik kiskutyája Kálától kapott vért, hogy megadjunk mindent az életbenmaradáshoz.

Mára a laborba került Daisy vére is pajzsmirigy hormon vizsgálatra, és az a helyzet, hogy az tökéletes. Minden paraméter a határértéken belül van!

Daisy egyébként kedves, aranyos, jó étvággyal eszik, barátságos, elfogadta a helyét és a mostani sorsát. Remélem, rá tudunk jönni, mi okozza nála mindezeket.


Daisy előéletét ígértem, de még pihenem a hétvége fáradalmait, utána ígérem, nekiesek...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 16:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Szorítok érte hogy rendbe jöjjön. Nagyon szép kutya válhatna belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 09:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
:cry: Szegény kutyus, remélem semmi visszafordíthatatlan, gyógyíthatatlan nem lesz az eredmények között!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Daisy
#1HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 00:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Daisy 4 éves, 2008. július 10-én született, törzskönyvezett labrador retriever szuka.
Krónikus bőrproblémákkal küzd, évek óta. Fáj is neki, viszket, sok helyen teljesen lekopaszodott és a rinocérosz bőréhez hasonlóan megvastagodott a bőre. Sok helyen szőrhiánya van, sok helyen erősen faggyús, zsíros a szőre... A fején ödémás beszűrődés van a bőr alatt így az egész elég duzzadt látszatot kelt.

Saját gazdája mondott le róla.
Korábban kezelték, eredménytelenül. Kórlapok, vizsgálati eredmények nem állnak rendelkezésünkre, csak pár számlából bogarászom, mit is csináltak vele.

Most elkezdtük a kivizsgálását:
- lázas, a bőre is meleg, vélhetően folyamatos gyulladásban van
- a vérképe egészen tűrhető, a fehérvérsejtszám emelkedett; mája, veséje jó
- a bőrkaparék parazitológiailag ma negatív volt, igyekeztem minél alaposabban, több helyről venni, hogy minden esélyt megadjak magamnak, hogy atkát találjak... ha van

- elkezdtük kezelni allergia ellen való gyógyszerrel, ha arra jól reagál, az lesz a háttérben
- vérét levettük, külső laborba kerül, hogy pajzsmirigy hormont nézzünk benne, ennek eredménye a hét második felére várható
- ma elkezdtünk egy gomba-tesztet, ha gomba tenyészne ki rajta, azt is mielőbb tudhassuk
- holnap még igyekszünk egy bőrbiopsziát is venni és azt is mielőbb a kórbonctanra küldeni vizsgálatra, ennek 3 hét alatt szokott eredménye lenni, nem akarunk ezzel sem sokat késlekedni

Mivel Daisy állapota igen súlyos, ezért amellett döntöttünk, hogy a lehetséges vizsgálatokat mielőbb elvégezzük. Természetesen egy bizonyos logikai sorrendet követve figyelmebe véve az árakat és azt is, melyik eredmények tudnak gyorsan elkészülni (mint pl. a mikroszkópos vizsgálat, vérlabor helyben). Ennek ellenére próbálom felpörgetni az eseményeket, hogy mielőbb konkrét diagnózisunk legyen és a gyógyulás elindulhasson. Bízunk benne, hogy mindez lehetséges, és nem jutunk valamilyen sorsdöntő diagnózishoz.

Daisy állatorvosi költségeihez minden anyagi támogatást elfogadunk!
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


A mai nap vizsgálatainak és ittlétének költségei 32.620 Ft. Ebből még 30% állatvédős kedvezmény lejön, de sajnos ez a további dolgokkal még akkor is emelkedni fog. :(

Daisy, ha a gyógulás útjára lép, ideiglenes befogadót keres. (Esetleg követlen gazdát, aki szeretné és vállalná őt.)
20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Daisy képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Daisy előéletéről és a kerettörténetről holnap még írok bővebben, de most már nagyon késő van nekem mindehhez. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot], Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség