Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 07:40

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
#59HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 11:04 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Kedves Fruzsi!

Nagyon szeretlek. Majd egyszer megvitatjuk ezt a témát egy jó kávé mellett. :lol:

Mindannyian egyet szeretnénk, hogy Daisy meggyógyuljon. Ezért még két dolog jutott az eszembe:

Biorezonanciás kezelést (kúrát) tudnék felajánlani Daisynek (ingyenesen), ha majd kiderül, hogy mi a baj (természetesen az orvosi kezelés mellett). Csak az a fontos, hogy egy héten egyszer jöjjön és legyen egy olyan ideiglenes gazdi, akire hallgat, tehát le tudja fegyelmezni, mert 40 percig feküdnie kellene egy speciális szőnyegen, érzékelőkkel a mancsain. A kezelés teljesen fájdalommentes. Ez tehát távlati terv.

Extra szűz kókuszolajjal (fontos, hogy ne szűrt legyen) lehetne ápolni folyamatosan a bőrét, mert:
- jó ekcéma, pikkelysömör, bőrgyulladás, viszketés esetén
- védőréteget, kémiai akadályt képez a bőrön
- tápláló hatóanyagai behatolnak a hajszálerek és a bőr belsejébe
- nem mellesleg belsőleg napi 1 mokkáskanálnyi immunerősítő, vírus, baci, baktérium, parazitaölő.

Üdvözöllek Benneteket, puszi Daisy orrára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#58HozzászólásElküldve: 2012.12.08. 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Gabi17 (#56)

Kedves Gabi!

Nem gondolom, hogy feltétlen Daisy fóruma a legjobb hely mindezek megvitatására, sőt, azt sem, hogy túl kell ragozni.
Nagyon tisztelem azt a hitet, amit a természetgyógyászatba fektetsz. Nem vitatom létjogosultságát, és azt sem, hogy bizonyos esetekben jótékony hatású lehet.

Abban viszont mernék vitatkozni, hogy minden betegség lelki eredetű (Embernél, állatnál egyaránt? Én-tudat, öntudat, fejlett szociális, vagy épp mentális képességek esetén avagy anélkül is?)...
- A középkor fekete-pestise során vajon mindenki kizárólag lelki okokból kapta el a halálos kórságot?
- Az 1900-as évek elején (1918–19), amikor a Föld lakosságának 20-40 százaléka betegedett meg a spanyol nátha miatt és haltak meg mintegy 50 millióan, vajon mindegyikük kivédhette volna lelki hátterének rendezésével?
- Engem, ha megharap egy veszett állat, csak legyek erős, mert akkor nem betegszem meg? (Na jó, van 9 veszettség oltásom is, talán még érvényes is van köztük, de garantáltan nem kockáztatnék.)
- Ha daganatos elváltozás alakul ki valakinél, aki szmogban élte le az életét, inkább a mentális hátteret gyanúsítsa, mintsem gyilkos gázokat a levegőben?


Daisy esetében szerencsére még nem tartunk ott, mint amikor kitárjuk a kezünket és ötletünk sincs.
Vizsgálat vizsgálatot követ, és szerencsére nem vagyunk feladós típusok, így reméljük, rálelünk a problémák okára. ;) Amennyiben igen, és amennyiben annak van gyógymódja, akkor reméljük, a probléma is elfelejthető egy életre, esetleg gyógyszerezéssel, de a szőrgondokat és miegyebeket megoldva.
Itt két dolog van:
1. Ha ezeken túl vagyunk, akkor Daisy szeretne ideiglenes befogadóhoz költözni.
2. Ha esetleg mégis kudarcot vallunk (amivel egyelőre nem akarok kalkulálni), Daisy akkor is ideiglenes befogadót keres... majd gazdát, aki "kopaszon" is elfogadja.

A szőre visszanövése valószínűleg nem 1-2 hét lesz, tehát ha van megoldás, idő is kell neki, adott esetben ezt sem lenne már indokolt a kórházban töltenie.


Immunovetet, kutya béres cseppet most is kap egyébként. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#57HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 12:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#54)

Tudtam, én, hogy megtaláljátok a "bűnöst" !
Ha jól értem, akkor már ki lehet halkan mondani, hogy a csajszi betegsége orvosolható?
Persze, azért ártani nem árt, ha mindenhol van a kutyán bundi :) de, ha kinő a szőre, ha nem, Daisyt már pusztán a természete is gyönyörűvé teszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#56HozzászólásElküldve: 2012.12.06. 14:02 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Kedves Fruzsi!

Mindamellett, hogy tisztelem és nagyrabecsülöm azt, amit Daisyért tesztek, szeretnék pár helyreigazítást tenni:

- Amit írtam, az Daisy múltjára vonatkozott, természetesen most már jó kezekben van, így a gyógyulás útjára léphet.
- A lelki eredetű betegségek - a könyv írója szerint - nem idegrendszeri betegségek. Tehát attól, hogy Daisy nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, attól még a kialakulhatott nála egy múltbéli sérelem miatt bőrbetegség. Nála így jött ki - ennyi.
A könyv írója szerint MINDEN betegség - így a bőrbetegség, de az allergia és a daganat is pld. - lelki eredetű. Rengeteg író írt már erről, sok tanulmány olvasható ebben a témában. Kérlek, ha időd engedi, olvasd el, amit Rita küldött a vizsláról. (a vizsla nem retriever, de kutya mindkettő, akiknek lelke van).
- Nem tudatosan alakított ki magának betegséget ( rinocéroszbőrt pld.) , hanem éri valami rossz lelkileg, ez azután testi szinten jelentkezik. Ezért ha valakinek van valami testi tünete, akkor utána lehet nézni, mi a lelki oka. Csak a két dolog együttes kezelése az igazán hatásos.

Daisynek nagyon jó egészséget, Nektek pedig továbbra is kitartó munkát kívánok: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#55HozzászólásElküldve: 2012.12.05. 12:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Fruzsi (#54)

Már az is nagy előrelépés szerintem, hogy az irány (vagyis hogy hormonális probléma áll a háttérben) legalább már megvan. Az is biztató, hogy Fruzsi nincs magára hagyva a problémával, támaszkodhat a kollégáira, így az együttes tapasztalat, szakértelem összességében meg kell találja az okot és következésképpen a megfelelő terápiát.
Az eddig Daisyről írtak alapján nekem is az volt a benyomásom, hogy ő lelkileg egyben van, energikus, kedves, kommunikatív kutyus, és ez szerintem majd segíteni fog neki a gyógyulásban. Nagyon helyes kutyalány már most is, és ha rendbe jön a bőre, kinő a szőre, biztosan nagyon jól fog kinézni! Mondjuk nekem gyengéim a feketék, így különösen nagyon szorítok érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#54HozzászólásElküldve: 2012.12.05. 09:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Gabi17 (#49)

Köszönjük az ötletelést, de azt gondolom, egyelőre a tényleges okok, a konkrét diagnózis felállítása az, ami szükséges, és amennyiben ez megvan, a terápia is lehetséges és eredményt hozhat.
Nem hiszem, hogy a kutya ily mértékű antropomorfizmusa célravezető lehet a gyógyításukban, és azt sem, hogy egy kutya annyira tudatos, hogy "mert megbántottak, most rinocéroszbőrt növesztek". Sőt, azt sem hiszem, hogy Daisy-nek lelki gondjai lennének.

Nem tudom, korábban hogyan élt, de azt gondolom, azért hellyel-közzel szeretetben. Sosem járt gyepmesteri telepen, sosem kóborolt, fázott vagy éppen éhezett. Mint egyébként oly sok másik kutyánk...
A kórházban jól érzi magát. Része az ottani életnek, minden szaksegédet, akik sétáltatják, szeretgetik, szereti. Míg más kutya lovas boxban, vagy 2-3 percre kikötve várja, amíg helyét kitakarítják, addig Daisy szabadon futkos a hátsó kórházi rész előterében. Többen póráz nélkül sétáltatjuk, szaglászhat, tanul alapvető dolgokat (ülés, behívás, stb. stb.), a kórházon belül - ha nincs forgalom, pl. hétvégenként - amíg pakolászunk, szabadon lehet, "segít" elöl vagy "segít" hátul a lovaknál. Számomra - személyesen ismerve a kutyát - egyáltalán nem tűnik lelki betegnek, depressziósnak, félősnek vagy problémásnak. Szabálykövető, tudja, hol a helye, szófogadóan bemegy, vagy néha csintalanul kikerülné a dolgokat. A jutalmazást imádja, az esetleges fegyelmezést korrektül elfogadja. Véletlen sem merném Daisy-t lelki betegnek vagy viselkedészavarosnak nevezni!!!! Ettől a kutyától ez nagyon nagyon messze áll!!!

A cikket nem olvastam most még el, de azt se felejtsük, hogy a labrador NEM vizsla! A vizslák karaktere, vézene, temperamentuma egészen más, mint egy labradoré. A LABRADORok 95%-a kisimult, kedves, a hátukon fát lehet hasogatni, nem pörögnek ész nélkül túl, és elenyésző a neurotikus közöttük...


A szövettan megállapította, hogy betegsége hormonális eredetű. Van legalább 3-5 hormon, amire mindez visszavezethető, csupán az a kérdés, melyik ez, tehát mit kell pótolni (esetleg elvenni) tőle, hogy a dolgok rendeződjenek.
Egy laborral, akihez több, összetett vizsgálati anyagot is küldtünk már korábban is, szakmailag felkészültnek tartjuk őket is kapcsolatban vagyunk, Daisy konkrét esete miatt. a Pajzsmirigy hormon vizsgálatokat hetekkel ezelőtt is ők végezték, a mellékvesére irányuló vizsgálatokat is ők fogják. Nekik is vannak még javaslataik. Emellett a kórboncnok is ajánlotta, hogyha úgy érezzük, elakadnánk, további segítséget nyújt. Tehát a kórházunk állatorvosai mellett több területen jártas szakemberek is foglalkoznak Daisy állapotával. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#53HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Kriszta (#52)

Én sem hiszem, hogy minden betegségnek lelki oka van :). Persze, legfontosabb, hogy minél teljesebben ki legyen vizsgálva. Gabi is ezt írta, hogy ha az nem jár eredménnyel, akkor. Bár számomra is meglepő, hogy kutyákra is lehet alkalmazni, mindenesetre, ha lesz majd időm, utána fogok olvasni, mert érdekesnek találom a felvetést. (bár ha belegondolok, hogy a kutyák mennyire empatikus lények, talán nem is annyira meglepő :) ) De igazad van, ez Daisy topicka és remélem Fruzsiék hamarosan rájönnek, mi a baj, mert gyönyörű és aranyos kutya és jó lenne ha már a gyógyulás útjára lépne. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#52HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 21:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: SRita (#51)

(Megjegyzem, a cikkben említett vizslánál lehet, hogy a műtét több időt adott volna neki. Lehet, hogy nem. Nem utasítom el az alternatív gyógymódokat, alkalmazni is szoktam, még a gyerekeimnél is, de igyekszem azért az arany középúton maradni.)

Mivel nem értek hozzá, nem szeretnék ezen vitatkozni, vannak itt olyanok, akik az ebek lelkivilágához jobban értenek, mint én :) Mindössze óvatosságra intettem, mert amikor mindenki minden bajának csak lelki gyökerét keressük, igen hamar el kell azon is gondolkodni, hogy ha mondjuk hozzánk közelálló ember vagy kutya betegszik meg, akkor ebben mennyi a mi szerepünk?

De nem akarnék erről írogatni, mert ez Daisy topicja, nem az én agymenéseimé. .

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#51HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Kriszta (#50)

Ez egy érdekes kérdés lásd:http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=6795#.UKy4Hdc3dYI.facebook


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#50HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 20:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: Gabi17 (#49)

Nem tudom, hogy ezt mennyire lehet az ebekre vonatkoztatni... szerintem csínján.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#49HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Sziasztok!

Ha szervileg minden rendben van, lehet hogy allergiás valamilyen ételre vagy csak étel-érzékenysége van. A "bűnösök" lehetnek glutén (búza, rozs, árpa), tej, szója, adalékanyagok. Az ilyen irányú diéta segíthet. Nem könnyű, de ha megvan a bűnös, akkor csak azt kell elkerülni.

Próbálom érzékeltetni, mi játszódik le ennek a kutyának a lelkében:

Fél mások elutasításától, vagy hogy megbántják, bőrbetegséget növeszt, hogy korlátként távol tartsa magát a környezetétől. A bőr egy demarkációs vonal a belső és a külvilág között. Bizonytalanságait, legmélyebb gondjait fejezi ki. Újra meg kell találnia az örömöt a másokkal való kommunikációban. Ha gyulladásos tüneteket mutat a környezettel kapcsolatos kommunikációs probémákat fejezi ki. Ha zsíros a bőr, akkor túl sok érzelmet fojt el, tart magában. Az is lehet, hogy el akar menekülni egy bizonyos helyzet, vagy egy bizonyos ember elől. A viszketés arra utal, hogy valami irritálja, melyek kiülnek a bőre felszínére. Ha a bőr száraz: az élettel való kapcsolatok szárazak, sivárak.
Ha egy jó gazdi értékelni tudná jó tulajdonságait, kis örömökkel ajándékozná meg, szeretné és simogatná, bőre annál inkább a jóllétet tükrözné. (Forrás: Jacques Martel: Lelki eredetű betegségek kislexikona)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#48HozzászólásElküldve: 2012.12.03. 20:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Nagyon remélem én is, hogy ez az igazán jó természetű kutya hamar meg fog gyógyulni (illetve megtaláljátok, hogy mi a baja...)

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#47HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 10:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Okos, drága kutyika, nagyon jó lenne ha rendbe jönne, olyan türelmesen tűri a megpróbáltatásokat.


Előzmény: Fruzsi (#46)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#46HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 08:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap Daisy-nek nagyon eseményes napja volt. :)
Az elején még azt hitte, ez valami jó buli, de estefele azt hiszem, már másképp látta és látszott rajta, hogy kezd kiborulni...

Délelőtt ultrahang, amit szó nélkül, oldal, hátfekvésben, a fejét hátrahajtva, a nyakát UHozva is szinte szó nélkül, szoborrá merevedve tűrt. Nagyon rendesen viselkedett. :) Emellett tök cuki volt, ahogy a farkával eközben is folyamatosan verte a tamtamot. :)
Az UH eredménye negatív lett, a veséje szép, a mája szép, a mellékvesén, pajzsmirigyen nem találtunk kóros elváltozásokat.

...ezért belekezdtünk egy terheléses, a mellékvese működését vizsgáló tesztbe. Így kanült kapott, vért vettünk, majd gyógyszert kapott. Ezt még két vérvétel követte, 4 és 8 órával később.

Emellett vannak dolgok, amik esetén az állatorvos azt mondogatja magának.... "ez nem lehet, ezt nézzük meg újra". Így Daisy átesett még egy kaparékvizsgálaton, mert egészen biztosak akarunk lenni benne, hogy nem rühatkás fertőzés van nála. A tünetei könnyen lehetnének ettől, de eddig ahányszor és ahányan vizsgáltuk, mindegyikünk eredménye negatív volt!!! A tegnapi is...

Így 11-kor UH, 11.30-kor kaparék, 12-kor vérvétel, 15-kor még egy UH, 16-kor vérvétel... 20-kor vérvétel. Na, itt szakadt el nála a cérna.
Daisyről tudni kell azt is, hogy a rettentő vastag bőre miatt a szúrása, kanülálása külön tudományba tartozik, és ahogy türelmét vesztette, egyre izgágább lett, egyre több gondot okozott nekünk és magának is... :evil: :oops:
Azért végül elment a nap, neki is, nekünk is vége lehetett.

A vérét hétfőn küldöm laborba és remélem, a hét első felére eredményt kapunk. Nagyon kíváncsi leszek rá!!!
Laborosunkat kértük, gondolkodjon el ő is a konkrét eseten és tegyen javaslatot, mely (labor)vizsgálatok elvégzését javasolná. Így felmerült még 1-2 dolog, amik - ha a mostani negatív eredményű lesz - elvégezhetőek.


Daisy-t ma terveztem megfürdetni és egy gomba-oltással is lógok még neki, szerintem azt is megkapja. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#45HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#44)

Daisy a csontot úgy 10 fele kapta meg.
Kb. 1 órája a közepe volt meg, teljesen kiherélve. :mrgreen:
Szóval eljátszott a drága. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#44HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 22:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Daisy-nek holnapra meglepit készítettem. :) :mrgreen:
A boltban járva vettem neki egy majd' fél kilós disznó-valami csontot... megfőztem és rághatja.
Így nekünk is jó napunk lesz, talán egy nap csend. Ma kicsit ugyanis "kiborultam", amikor a röntgennél egy vizsla ordított, mert 10 percre egyedül maradt, a kórházban pedig három kutyából kettő, mert Daisy fennhangon beszélgetett a herélésre vágyó út mentén talált kisbarátjával. :evil: :evil: :twisted:

Apropó, kisbarát SOS gazdát keres! Egyik szaksegédünk találta és nem tudott csukott szemmel elmenni mellette... :oops: a forgalmas hatos út mentén egy állandóan nyitott kapus lovardába szegődött, ahol nemcsak az útra tud kikóricálni, de még bizonyos gondozók bántalmazzák is szegényt... :oops:

Szmöre (bár én Hektornak akartam nevezni) 1 év körüli/alatti törpe-fáraókutya vagy óriás-foxi, nagyon kedves, terrier vérmérsékletű, kutyákkal barátságos, macskákat kergető de nem megevő, lovakkal közömbös, vérbeli patkány és egérvadász, emberközpontú kutyafiú.
Oltva, ivartalanítva, chipezve keressük mielőbb gazdiját... ha tudnátok valakit...

Kép


Egyébként ma kifejezetten jó napja van kórházas állatkáinknak...
Donna barátja Apacs szépen gyógyul, talán lassan, ha ló nem is, de póni lesz belőle.
Daisy tegnap Apaccsal sétált, így lóra őt is leteszteltük.
Daisy-t ma Gabika (aki Szmörét találta) megfürdette Nizorallal... ráadásul amíg én ebédeltem. :P
Daisy holnapi játékáról már írtam...
...és van még egy kis hörink, mint a kórház legbetegebb páciense... ha valami csoda folytán még holnap életben van, akkor kap lereszelt almát-répát-uborkát... hátha megtáltosodik... de ma a csonttal és ezekkel együtt mondhatni kis állatkáinknak mentem el bevásárolni a boltba (az energiaital és a mirelit pizza mellékes volt :) ).

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#43HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 19:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Fruzsi (#42)

Örülök, hogy jól érzi magát, és nem unatkozik! Na meg Ti sem, gondolom... ;) :mrgreen:

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#42HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 18:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Anitaanya (#41)

Jól van, köszöni. Ma délelőtt nyugalom volt, így Gabika pakolt, rendezkedett, én pakoltam, rendezkedtem, de hogy Daisy se maradjon ki a jóból, rácsatoltunk egy pórázt és ellehetett szabadon a kórház folyosóján és az általunk használt helyiségekben. Tetszett neki a buli, ráadásul ahányszor felvetődött a hasvakargatás lehetősége, valahogy sosem hagyta ki. :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#41HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 17:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Hogy van ez a szépséges fekete?

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#40HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Daisynek is kijutott egy extra séta a túlórám örömére.
Levettem róla a pórázt, tökéletesen működik anélkül is! ;) Nagyon lelkesen vágtázik vissza, sőt, külön feladat volt kicsit elhagynom, de akkor meg még gyorsabban rohan, nehogy tényleg elvesszen. :)
Kedves, szófogadó kutyus.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#39HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 21:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Nagyon szép ez a kutya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#38HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 18:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Most is szép.. hátha még rendbe jön!!
A póni nem keres ideiglenes befogadót??
Nem baj ha nem fér be az ágyamba.. :roll:

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#37HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 16:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Tök jó képek!
Egészen szépen javul a kisasszony szőre-bőre. Jó lenne, ha minél hamarabb meglenne a végleges megoldás a bőrbajára. Drukk :)

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#36HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 16:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kihaszanálva a kivételesen laza szombati napot Daisy-nek is sok jutott a jóból. Gabival megpróbáltuk kettesben fotózni, több, de inkább kevesebb sikerrel. Róla is több tucat kép került a képtárba.

Először is... lementünk a Dunára. :) Ez csak azért volt engedélyezett - kivételesen - mert mára terveztük be a Nizoralos fürdetését, ami ezt követően nem sokkal meg is történt.
Daisy nem írtózott a víztől:
Kép

Megpróbált sziklazsonglőr is lenni, csak a kihívást érezte kicsinek hozzá, így abbahagyta.
Kép

"Daisyiiiiiii! Gyere!!!"
Kép

"Amiiii? Hova?"
Kép



Nagyon tetszett neki egy futó. Kevéssé az, hogy mi fotózni akarjuk. Azért készült egy pár kép...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#35HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: SRita (#34)

Sok szőrrel! :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#34HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#33)

Remélem, akkor kiderül, hogyan lehetne meggyógyítani. Daisy már igazán szeretne megint Dögös Fekete Démon lenni. :smt002 :smt007 :smt061


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#33HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: szné.kézdi csilla (#32)

Igen. :)
Reggel ezzel kezdtem. Fél10-kor közölték, hogy jaaa, ma nem dolgozik. Boldog voltam...
Megkaptam a mobilszámát, így többszöri hívásra végül 17 óra felé elértem.

Azt mondta, biztos, hogy hormon eredetű problémája van. Tehát lehet ez ivari ciklus miatti, vagy éppen annak hiánya miatti dolog. Lehet egy mellékvese-probléma, lehet egy pajzsmirigy probléma.
Tehát mindenképpen egy ultrahangot javasol, amin a mellékvesét, pajzsmirigyet kellene vizsgálni, emellett pedig megnézni, esetlegesen nem maradt-e bent petefészek darabka, ami rendre rosszabb-jobb állapotokat idéz elő az ivarzás miatt (még ha méhe nincs is, még ha ivartalanítva van is, hormonális működés ez alapján lehet).

Kedden jön hozzánk egy UH specialista, ugyanis van egy új, szuper UH-gépünk, amivel még számunkra is kicsit ismerkedős viszony van. Ezen a gépen fog a specialista dolgozni, és ha minden jól megy, megnézné Daisy-t is. Kedden sajnos nem leszek itt, de a kollégáimat kértem, semmiképp sem hagyják ki a sorból, mert a páciens gazdája protekciós és ráadásul igencsak hisztis, tehát legyenek figyelemmel ezekre. :lol: Azért még addig rájuk szólok. Reméljük, találnak valamit, mivel azzal közelebb juthatnánk a megoldáshoz is.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#32HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 17:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Fruzsi (#31)
Na sikerült?

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#31HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 21:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: vörös (#29)

Röhejes, de 2 napja kergetem a kórboncnokot.
Tegnap 14 óra után volt szusszanásnyi időm, addigra ők már nem dolgoznak.
Ma 10-től hívtam, leráztak délig, déltől hívtam, visszahívást ígértek, de hívtam 13-kor, 13.30-kor, de már fel sem vették. Holnap újabb próba, de kicsit úgy érzem most, mintha nem akarnának velem beszélni. :evil:


Daisy egyébként jól van. Gabika szaksegédünk együtt sétáltatja a lányokat, mert ennyire jól viselkednek, ő meg időt spórol (vagy épp kétszer annyit tudnak mindketten kint lenni ;) ).

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#30HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 14:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Ebnek gyógyulást, remélem, jó híreid vannak.
Imaverol itt: http://vetagrohobby.com/spd/00001813/Imaverol_100_ml
(de úgy olvastam, h sérült bőrön nem szabad használni)

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#29HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 09:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#28)

Van valami új (jó) híred Daisyről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#28HozzászólásElküldve: 2012.11.20. 19:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma Daisynek is jutott némi egyéni foglalkozás. Daisy hátrakísért engem, amikor a szolgálati lakásból kellett valami cucc. Nagyon lelkesen rongyolt ki - póráz nélkül - a ketrecből, majd a hátsó folyosón, majd az ajtóig (itt kicsit elgondolkodtam, vajon zárva van-e :mrgreen: ), majd az istállóban körbecsókolt minden kétlábút, csóvált a régi és új lovaknak, és indult az ajtó felé, hogy akkor menjünk kifele.
Kint elég intenzív érdeklődést mutat a szagok, más kutyák iránt - kint azért pórázon volt - egy kevés nevelés ráférne, de tanítható, okos és együttműködő kutyalány.

A szövettani eredménye elkészült, múlt héten pénteken nem tudtunk érdemben beszélni Jakab Csaba doktorral róla, így holnap fogom őt megkeresni, hogy mit látott, mik a javaslatai.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#27HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Enya (#26)

Köszönjük a jó tanácsokat.
Ha lenne, akkor Imaverollal fürdetnénk őt, de az egyik legnagyobb országos nagykereskedésnél hosszú hetek óta hiánycikk, nem tudunk rendelni. Ha van elfekvőben egy fél flakon, azt nagyon megköszönnénk. Postacímet adok. :)
(Csak érdemes jól becsomagolni a szert :lol: mert mindent összeken. :? )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#26HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 17:05 
Offline

Csatlakozott: 2011.09.03. 12:41
Hozzászólások: 2
Szia! Ha jól látom gomba tenyészett ki, tapasztalatból mondom az Imaverol-os fürdetés hatékony lehet.
Ha vakaródzok a lábát /körmét/ naponta bele kellene mártani az oldatba és 3 naponta fürdetni.
Ha a füle belül is viszket: Surolan kell rá.
Jobbulást !
Üdv: Enya


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#25HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 08:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: judó (#24)

Ugyan nem vagyok állatorvos, de azért az fura, hogy mindenfélével kezelik első körben, és csak utána néznek bűzmirigyet... Ez kb olyan alap szintű dolog hasonló tüneteknél, mint az embernél egy lázmérés.
Javítsatok ki, ha tévednék!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#24HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 00:52 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Az egyik barátomék boxerének hasonló baja volt, nem tudtak sokáig rájönni a bajára. Szegényemet mindenfélével kezelték, de csak nem lett jobban. Ő mondjuk vakarózott is, és elég büdi volt a bőre. Végül a bűzmirigyét kitisztították, és rendbe jött..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#23HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#22)

Meeee? Türelmem határtalan, és erre konkrét példákat tudok hozni. :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#22HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#21)

Arról vagy ismert... :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#21HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#20)

Tudod, hogy türelmes vagyok. :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#20HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#19)

Jájjj, attól tartok a csütörtök még törpényit közel van... :(

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#19HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#18)

Aludjunk.
Hétfőn megyek vissza.
Akár csütörtökön tudom "szállítani". ;) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#18HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 22:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#17)

Aludjunk még erre egy törpényit... ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#17HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#16)

Tőőőőőlem viheted! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#16HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 21:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#14)

Nagyon, nagyon cuki kis buksija van ennek a leányzónak... :smt007
(a fekete 'gyűjteményemben' jól mutatna... :) )

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 19:49 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Biztosan jól esett Daisynek ez a finom habos-babos fürdő. Jobbulást, kislány!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 19:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elnézést a megkésett válaszért, 1 napig nem volt monitorom Földváron, utána itthon meg egy kevés kikapcsolódásra vágytam.

Daisy gombatenyészete elszíneződött, ez elvileg azt jelenti, a bőrén gombás fertőzés is van. Tekintettel arra, hogy ezt a tesztet mi elég újszerűként használjuk, beszéltem a forgalmazóval, aki viszont még nem küldte át róla az ígért anyagot. :twisted:
Mindenesetre úgy döntöttünk, egy fürdetés nem árt neki. :) Mindez meg is történt. Először a korábban KEmesétől kapott klórhexidines samponnal fürdettük, majd Nizorallal. Jól tűrte, közben fotóztam párat, amikor sikerült magamat a habtól és egyébtől megszabadítani. :)

Fürdetés:
Kép

Sampon:
Kép

Habosítás:
Kép

Ez meg asszem... khmmm a főzőmosás részét képezi. :) A kép csal, nem történt kutyanyúzás. :lol: 8-) Pillanatkép. :)
Kép

Daisy nagyon jól viselte a "megpróbáltatásokat", ráadásul majd' 10 percre egyedül kellett hagynunk az asztalon, mert egy kicsit bolondos lóval azonnali feladat volt. Mindezt ő hősiesen végigállta az asztalon. :) Szóval igazán rendesen viselkedett!

A fürdetés mellett kapott bőrgombásság (Microsporum Canis) elleni védőoltást is, ez is segíti az ilyen helyzetek javulását. Reméljük, ezzel is előrébb léphetünk, de ezt csak az idő dönti majd el...


A bőrbiopszia eredménye még nincs meg.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 07:47 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Hogy van Daisy? Van valami fejlemény a vizsgálatokkal kapcsolatosan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2012.11.15. 14:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#9)
Szerencsétlen :( messziről látszódnak a "páncél"jai...

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 22:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
tényleg szép, és értelmes kis pofija van

Előzmény: Fruzsi (#9)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:31 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#9)

Szegényke, tényleg gyönyörű, még így félig kopaszon is :(. Remélem minél hamarabb újra 'szőrös' lesz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség