Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 15:52

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#128HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 11:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#127)

Behívásnál támaszkodj a virsli segítségére, illetve magas hangon vinnyogj neki - majd megmutatom, nagyon vicces és ciki, mikor az utcán csinálod, de működik ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#127HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 10:42 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget. Többen írtátok a Brit tápot, ezt megtartom jokernek. Most Kennel's tápot kap, csupa speciális összetevő van benne, mint cápaporc. Ezen nevettünk reggel, hogy Jogar cápát eszik :D Az első napokban nem volt valami meggyőző a táp, de az elmúlt 2 napban alakult, sőt a ma reggeli "termést" már kifejezetten jónak mondanám.

Egyébként elég jól beilleszkedett hozzánk, nagyon szeretve van :) Amire a legbüszkébb vagyok, h milyen szépen visszahozza a labdáját :) Bár a labda lerakása még elég vicces. Ugyanis visszahozza a labdát, tőlem 1-1.5 méterre ledobja, majd közém és a labda közé ül csillogó szemekkel,hogy "na ügyi voltam, JUTALMAZZ MEG, kérlek" :D Annyira aranyos, szinte már rutinszerűen elhajítja a szájából a labdát, nyilván labdával a szájban nem lehet párizsit enni (gondolhatja).

Kritikus pont viszont a behívás. Nyugodt körülmények között már viszonylag sokszor visszajön, bár nem mindig. A parkban egyáltalán nem jön még vissza, max nagyon alacsony százalékban. Imádom mikor a parkban megyünk, "Jogar-Jogi gyere" " gyere szépen" és min 30 ember látja, hogy a kutya nem megy vissza :D ilyenkor megszégyenülve utána ballagok és a helyzetet mentve mondom neki, hogy "jaj, mi érdekeset találtál" :D Remélem menni fog ez, próbálom nagyon kedvesen hívni és mindig megdicsérem (simi+juti+"JÓ kutya, okos vagy") ha visszajön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#126HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 13:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 09:20
Hozzászólások: 494
Tartózkodási hely: Budapest X.
Előzmény: MariannSz (#119)

Darwin is a világon mindenre allergiás (még a halas Acanára is, pedig elvileg az hipoallergén).
Nálunk a monoproteikus táp vált be (eddig Trovetet evett, most váltunk Trainer Fitnessre majd Darwin súlya miatt). Mivel ez csak egyetlen fehérje és egyetlen szénhidrátforrást tartalmaz a különböző táplálékallergiák kizárására nagyon jók.
Darwin a DPD-t (kacsás) ette, de a többi is jó, csak hát az áruk...az kicsit borsos.

_________________
Zóra, Darwin és Zsuzsi
http://egyszajkosarasnaploja.blogspot.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#125HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 11:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: vörös (#124)

Ebből a fajtából mi is tudunk adni próbát, épp tegnap hozta meg Szabi a következő 12 kilót :) Bár Jogar még szerintem fiatal egy senior táphoz, én a sima bárányos britet ajánlottam Mariannak, Panka kis érzékeny gyomrának is tetszett, míg senior korba nem lépett :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#124HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 10:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: MariannSz (#123)

Nem tudom, mennyiért veszitek az Acana tápot. Én Gyömbinek a Brit termékét adom,
" brit hypoallergenic sensitive senior lamb and rice " Ez egy szuperprémiumnak mondott táp, kimondottan érzékeny, allergiás kuttyoknak. 11.e. ft. a 12 kilós zsák.
Mi Bp.-en a XIX. ker.-ben lakunk. Ha ez számotokra elérhető, Gyömbér szívesen lemond 1-2 kilóról Jogar kedvéért próbának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#123HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 10:09 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Mielőtt örökbefogadtuk azt mondták, hogy csirkeallergiás. Az állatorvos szerint lehet a táp valamely összetevőjére érzékeny, de konkrétumot ő sem tudott mondani.
Csirkéset egyáltalán nem kap, semmilyen formában, még arra is figyelünk, h baromfizsír ne legyen a tápban.

Az egyetlen ami eddig bevált az Acana marhás volt, de az ára miatt gondoltuk, h más prémium termékek közül is lehet megfelelő. De lassan kezdem úgy gondolni, hogy nem :/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#122HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 17:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: MariannSz (#119)


Fontos lenne tudni, hogy mire érzékeny Jogar, és ennek megfelelően beállítani az etetését. Így ismeretlenül nem hinném, hogy a fórumozók közül bárki bármit is merne javasolni... Szerintem egyrészt konzultáljatok az állatorvosotokkal, másrészt Fruzsi is biztosan segít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#121HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 12:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: MariannSz (#119)

Szerintem kevés benne a fehérje, de annál több a szénhidrát.
Tudjátok, hogy mire érzékeny?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#120HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 14:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: MariannSz (#119)
Szia!
Tódi az én kutyám is csirkeallergiás és egy időben ő is ette ezt a tápot. Nagyon szerette.
Szerintem nyugodtan adhatjátok neki ezt a tápot.
Anikó

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#119HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 12:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jogar etetésével kapcsolatban szeretnék kérdezni, kezdek kicsit (nagyon) tanácstalan lenni. Jogarnak messze nagyon érzékeny az emésztése, és mivel nem etethetjük élete végéig májjal így csak kell valamit tenni. Néhány kipróbált táp megbukott, némelyik kevésbé, de még mindig nem az igazi. Most kinéztem egy újabb tápot, ami összetevőkben szerintem megfelel DE a leírásban csak 15 kilóig sorolja a napi adagokat. Ez azt jelenti, hogy nagyobb kutya nem kaphatja, mert mondjuk nem a számára megfelelő mennyiségű vitaminokat vagy ilyesmit tartalmaz, vagy ez csak tájékoztató jellegű és bátran adható neki a neki megfelelő emelt mennyiségben?

Egyébként róla van szó:
http://www.kutyamania.hu/spd/HDSS212/Ha ... rtdet_tabs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#118HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 18:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dombiistvan (#117)

Nagyon örülök, hogy gyógyul Jogar. :smt056 :smt056

Látom, hogy te ugyan félig lelógsz a kanapéról, de Jogar biztosan nem esik le és kényelmesen befészkelte magát. :lol: :lol: A szeretetére még emlékszem egészen :smt056 :smt056 túláradó volt, nyálban is :mrgreen: :mrgreen: , utána mindig mosakodnom kellett :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#117HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 08:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Gondoltam itt a sok kevésbé jó dolog mellett ideírok pár olyan dolgot, ami vidámabb :D
Először is a doktorbácsi szerint Jogar jó irányba indul - fejlődik, vedlik, gyógyul.

Szükségesnek tartom elmondani, hogy Jogar sztem az egyetlen olyan kutya, aki annak ellenére hogy nem volt a fejem közelébe, össze tudja nyálazni a fejemet. :lol:
A másik dolog, amit el akartam mesélni, jogar kutyamegközelítése, ugyan is Jogar 2 módját ismeri a kutyák megközelítésének.
Az egyik, hogy olyan rohamot indít a kutya felé, hogy a gazdája felkapja kézbe, és remegve elforful, remélve hogy Jogar nem teríti le mind2jüket.
A másik típus, nekem személy szerint jobban tetszik, de sztem a kiskutyusos gazdiknak kevésbé, hogy Jogart csitítom azzal, hogy mondom neki "szépen, lassan", és erre ő úgy reagál, hogy a kutyáról nem veszi le a szemét, és közben mint ha egy oroszlán cserkészné be a vadat, szépen, lassan, lapos csendes lépésekkel közelíti meg. :lol: :lol: :lol:

És a tegnapi séta utáni kép :D
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#116HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 11:43 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Szia,

ez is eszembe jutott. Először mondtam is Pistinek, hogy szerintem a nyála folyik ki. De átüt egy teljes takarót, hát nem tudom. Ma valószínűleg megy állatorvoshoz, mert ahol kihullott a szőre ott az ajánlott kezelés ellenére se változott semmi. Majd figyelgetem, remélhetőleg tényleg csak a nyála folyik oda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#115HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: MariannSz (#114)

Nem lehet, hogy ahogy nyalja magát, a fekhelyét is nyalja és az lenne az a folt? Én is megijedtem az öregnél, hogy már nem tudja visszatartani a vizeletét és fel sem tűnik neki, aztán hosszas figyelés után derült csak ki, hogy nem erről van szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#114HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 10:33 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

A héten új problémába ütköztünk Jogarral. Sosem kaptuk rajta, de az ágyába pisil (minimális mennyiség), és eléggé koncentrált foltban, mivel sehol máshol nincsen (értsd nem fröccsen) így én azt gondolom, hogy fekvés közben egyszerűen kicsorog belőle. Az érdekes az, hogy nem éjszaka-nem napközben történik hanem az esti és a délutáni időszakban ahol alig kb. 1-1,5 óra van 2 séta között, szóval szerintem nem a séták rendszeressége a gond (de lehet).

Szerintetek mit tegyek? Neten olvastam, hogy felfázás is lehet, ez elképzelhető, mert valamelyik nap nagyon csúnyán elkapott minket az eső, és habár alaposan áttöröltem törölközővel és nem voltunk kint sokáig, de nem tudom, lehet ennyi idő alatt elkapott valamit. Érdemes elvinni vajon állatorvoshoz vagy a napirendben lehet gond. Bár az a kezdetektől kezdve ugyanaz és a probléma csak pár napja (amióta eláztunk) áll fenn.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#113HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Hát igen, én is ezt sajnálom, hogy pont egy ilyen békés kutyusnak ugrik neki, mint Jogar. Egyébként mára már egészen leapadt a szemén a duzzanat, de azért még kenni fogjuk, meg valószínűleg lesz egy látogatás az állatorvosnál.

Tegnap este találkoztam egy kedves párral és Marci nevű kutyusukkal, nem is ez a lényeg, de beszélgetésbe elegyedtünk és meséltem nekik, hogy mi történt Jogarral. A reakció : "Uhh, a Kormi", akkor végképp kiakadtam, hogy ha mindenki ennyire ismeri azt a kutyust és a rossz hírét, akkor a felelőtlen gazdája miért nem pórázon sétáltatja vagy akármi. Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni, de tegyen valamit a kutyájával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#112HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: SRita (#110)

Az ilyen kutyák és gazdák miatt magyarázom folyton teljesen feleslegesen, hogy ha egy kutya szabadon bóklászik, akkor jó eséllyel rendben van... :( Nem is csodálom az ilyen esetek után, hogy a többi - félős - kutyás tart a póráz nélküli ebektől.
Az meg külön felháborító, hogy pont Jogarnak ugrott neki!!! Hogy lehet egy ilyen abszolút konfliktuskerülő kutyába belekötni!!! :shock:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#111HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: dombiistvan (#108)

Jobbulást Jogarnak! Azért ha nem látta állatorvos, csak telefonon tudtatok beszélni, érdemes lenne őt megmutatni neki holnap. Ezek a szemes izék sokfélék lehetnek, nehogy komolyabb gondja legyen!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#110HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dombiistvan (#108)

Sajnos Kormit én is ismerem, amikor Maya 4-5 hónapos volt, őt is megkapta. :( Mindenesetre nagyon örülök, hogy Jogar jobban van :smt056 :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#109HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2012.06.25. 13:55
Hozzászólások: 18
Szegény jobbulást neki ;) sajna sok ilyen gazdi van :evil: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#108HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 11:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Sziasztok.

Ma volt egy incidens. Jogart vittem a reggeli sétán, mikor is messziről látszott hogy jön egy kutyus. Mivel Jogar a kutyusokat még akkora hévvel rohanja le, mint ha életében először látna fajtársat, ilyenkor még rá szoktam rakni a pórázt, hogy ha esetleg a másik kutya nem szeretné, hogy Jogar földbe döngölje, ne kelljen ezt neki elszenvednie. Nos, most is így tettünk, és a húzásra ugye leültetéssel, elé állással próbáltam reagálni, hogy megtanulja hogy nem húzunk ilyenkor. Ezzel nem is volt gond, nem morgott, nem ugatott, csak hogy a szembe jövő kutyus "Kormi" szabadon volt. Ő oda jött hozzánk, és bár Jogar jól viselkedett, mint utólag kiderült Kormi agresszív a többi hím kutyával. Nekiugrott. Egyetlen egy összeugrás volt, mivel ez után a 2 kutya közé ugrottam, és hátratartottam Jogart. Sikerült szétszedni így a 2 kutyát, Jogar elkezdte dörzsölni a szeme körüli részt, és ki is csordult a szeménél 1-2 csepp vér. Ezt 10 m után körülbelül teljesen abbahagyta. Megnyugodtam, nincs gond. Hazajöttünk, lefeküdtem még 1-2 órára, majd mikor felmentem a kis sebzett vadamhoz, vettem észre, hogy szegénynek bedagadt a a szeme, és nem túl szép, véres folyadék van a szeme sarkában. No, nagy ijedtségben felhívtam a doktor-urat, aki azt mondta vegyem meg ezt a "Septosyl" nevű krémet, és kenjük be vele a szemét, mivel a szem nem sérült, csak a kötőhártya, így ez valószínűleg öngyógyuló.

Hát 4 közeli gyógyszertárban voltam, majd elmentem a nyugatihoz, mivel nem volt egy közeli sem nyitva....milyen meglepő.
hazajöttem, gyorsan bekentem neki a szemét a krémmel, bár nem ellenkezett annyira, látszott hogy nem tetszik neki, de sajnos ez van, ez szolgálta a javát.

Most be van még dagadva szegénynek szemből nézve a bal szeme, mivel itt érte a harapás-támadás-odakapás. Hunyorít picit, de láthatóan más baja nincs, a szemével követi az ujjam, és nem sérült meg a szemgolyó.

Még annyit, hogy ha tudom hogy Jogar nem lenne toleráns egyik hím kutyával sem, akkor én biztosan vagy megtanítanám neki, hogy ne bántsa, vagy ha nem menne, akkor a nejlon-szájkosárral engedném el...Nagyon mérges vagyok a Gazdájára, nem Kormira, hiszen ő csak viselkedett úgy, ahogy magától tenné...

István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#107HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 12:17 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Pisti már előre megrendelte a májat vasárnapra :D És az alfasági evés nekem se esett nehezemre ilyen finom májból :D Ma kettesben vagyunk és reggel hihetetlen dolog történt.

Kipróbáltam amit Rita mondott, hogy elszokott bújni,hogy észreveszi-e a kutyus és mit reagál rá. Igaz csak 2 hete van nálunk de mondom kíváncsiságból kipróbálom. Elengedtem egy teljesen csendes parkban és amikor nem figyelt elbújtam egy fa mögé. Nem telt el pár másodperc Jogar megfordult és a rémület ült ki az arcára, nagyon magasra emelte a fejét, fülcsik félig hátra és jobbra-balra nézelődve ide oda topogott, kicsit odébb szaladt újra körbenézés. Ezt így leírni nehéz, de teljesen bepánikolt kb "hogy Jesszus hol van , hova tünt?" Az egész nem volt 10-20 másodperc majd kiléptem a fa mögül és látszott rajta, h kő esett le a szívéről az én lelkem pedig az egekben volt, h ennyire érdekelte hol vagyok (L) ^^ Majd pórázra vettem és mentünk tovább. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#106HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 20:33 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#104)

Jaj de szuper!!! Nagyon örülök! :smt026 :smt023 Reméljük, István is kap belőle egy kicsit fűszeresebb verzióban ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#105HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 19:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#104)

Szia Mariann!

Bizony lesz! :) Az időjósok verőfényes napsütést és 24 fokot mondanak, ami remélem tényleg így lesz. 10-kor van a találkozó a K-hídhoz közel eső nagy parkolóban. A K-híd az, amin a Sziget fesztiválra be szokták engedni a jónépet. A parkoló pedig az út jobb oldalán lesz, ki lehet szúrni még úgy is, ha egy autó sem áll ott :) Szeretettel várunk! :)
Ha bármi van, hívj nyugodtan a 20/526-2703-as számon!

J

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#104HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 17:45 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jogar tegnap óta új étrenden van (máj, szív és répa), persze nem együtt hanem répa+rizs máskor máj+rizs stb. . Furi leírni, de ma már elég biztató volt a széklete, jobb volt már most mint a legjobb napján a táp+rizs kombóval. Hát reménykedünk most egyelőre ezeket kapja majd, utána megpróbálunk ügyeskedni, h mi lenne a legjobb neki, mit bír el a pocija.

Illetve tegnap óta bőszen kenjük a fülijét és lábát. A fülén már most látható a különbség, még egyértelműen nem az igazi, de már most világosabb, mint volt.
Remélem hamar gyógyul.

Szeretném kérdezni, hogy lesz-e a hétvégén a kutyás találkozó a Hajógyári szigeten ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#103HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#101)

Nem maradtál le semmiről :). Amikor vittem vissza a lámpát, mutattam és akkor abban maradtunk, ha nem múlik el néhány belül, akkor visszatérünk rá. Közben Istvánék is véglegesedtek és mondtam nekik, ha viszik a hasmenéssel az orvoshoz, erre is kérdezzenek rá.

Mondjuk az azért vicces, hogy az állatorvos (én is oda viszem Mayát) azt javasolta egy labis gazdinak, hogy ne vigyék nedves helyre :mrgreen: . Egyszer Maya is összeszedett valami fertőzést a Dunában, szegény még szurit is kapott és akkor nekem is mondta. Dehát szegények annyira szeretik a vizet :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#102HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 13:09 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Én vagyok Jogar másik gazdija, vagy én vagyok neki, hmmm :/

1 héttel az előtt, hogy elhoztuk észrevettünk valamit a lábán, de akkor semmi komolynak nem tűnt, csak feltűnt, hogy nyalogatja, majd ahogy telt az idő egyre csúnyább lett és egyre csak nyalogatta, tegnap kiderült, hogy valami baktériumos fertőzése van, és a lábán ütközött ki a legjobban, arra kaptunk kenőcsöt is, illetve a mancsától feljebb is kirágott egy darabot a szőréből úgy pár napja (egészen picit), valószínűleg viszket szegénynek. Mivel nem én voltam bent vele már nem emlékszem pontosan, h a tablettákat a hasipanaszaira vagy a baktérium fertőzésre kapta, de azt hiszem utóbbira.

Egyébként ma munka után rohanok neki kiváltani a felírt recepteket és remélem hamar meggyógyul majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#101HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 12:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: dombiistvan (#100)

Ezek szerint nagygenerál volt. :)
Először mi sem hittük, hogy lehet 2 éves, bevallom még kicsit haragudtam is a menhelyre, hogy "átvertek" és a tizest lehagyták az elejéről. :) De aztán a főnökömmel is konzultálva mi is erre jutottunk, hogy Jogar nem öreg kutya. :)
A fülét mi is kezeltük, ezek szerint erre nála érdemes alaposabban odafigyelni.
Antibogyót mire kapott? És a lábán mi van??? Miről maradtam le?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#100HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 07:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Tegnap voltunk a doktorbácsinál. Az előtérben, és amíg nem tudta meg pontosan mi is történik ott, nagyon jól viselkedett, bátor volt, nem is értette a többi kutya miért remeg fülét farkát maga alá húzva. Mikor bementünk, a doktor úr (Auróra utca), nagyon rendes volt, kedves, normális, empatikus. Megvizsgálta tüzetesen Jogart, és közben felvilágosított, hogy ennek a kutyusnak mennyire hányattatott sorsa lehet. A fogai miatt, előtör nem akarta elhinni hogy csak 2 éves, de azt mondta, végül is nincs kizárva, de nagyon el vannak koptatva a fogai, valószínűleg valami fémet rághatott ki.

Van neki fülgyulladása, erre írtak fel cseppet, baktériumos fertőzése, erre kap tablettát, a lábára kenőcsöt, és még 1 kenőcsöt ismét a fülére.
Ezen kívül még a hasmenésére azt mondták, hanyagoljuk a tápot, nézzük meg hogy ha teljesen levesszük a tápról, akkor is van e hasmenése, marha,disznó szivet, és májat adjunk neki, kifőzött zöldségeket, korpával keverve, kefirt, hogy meglássuk mitől is van, aztán fokozatosan lehet haladni. A fertőzés miatt kerülni kell a vizet(milyen jó hogy pont tegnap reggel fürdöttünk meg a Dunában). Még átírták a chip-en a dolgokat, elméletileg most már én vagyok Jogar hivatalosan bejegyzett gazdája. Remélem ezt neki is mondták :D.

Volt nálunk Tegnap Maya és Rita, illetve Rita és Maya, nem is tudom a 2 hölgy közül kit kell előre rakni :). Valószínűleg Rita az úton végig mondogatta Mayának hogy "Hol a Jogar?" mert mire odaértek, Maya olyan izgatott volt, hogy sztem nem számított volna ha zárva hagyom a rácsot sem, áttörte volna :).

Beszélgettünk, Maya elrágta Jogar féltve vigyázott kis csontját, játszottak kicsit, megmutattam Ritának Jogar videóit, majd valamivel később elköszöntek és elmentek.

Jogar jól viselkedett, okos kutyika


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#99HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 07:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: dombiistvan (#98)

Vigyázzatok a Dunában fürdéssel, elvileg sehol sem lehet beengedni a kutyát. Én a Margitszigetet nem biztos, hogy ajánlanám, inkább gyertek vasárnap a Hajógyárira a fotózásra ;), ott kicsit több az esély, hogy gond nélkül megússzátok az úsztatást :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#98HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 06:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Ma reggel voltunk a Dunaparton, és a Dunában is :D
Bár ez utóbbira nem vonatkozik a királyi többes. Legközelebb valami nem köves részhez szeretném vinni, így nem mertem levenni a pórázt, csak hosszúra engedni, hogy tudjon ugyan kicsit úszni, de el ne vigye az áramlat, illetve ha nem találja véletlen a "felutat" a vízből, akkor tudjam irányítani a partról. Ennek ellenére élvezte, 3-szor is bement, mind a 3 alkalommal csak 1-2 percre, de így hogy fogtam, gondolom nem is volt akkora élvezet. Aztán ugye volt a víz lerázása, 2-3 alkalommal, majd elindultunk haza. ( imádom hogy a zebrák egymástól cikk-cakk-ban vannak elhelyezve, és a zöld sincs szinkronban, így a Duna-partról,a híd mellől, a hídra való felérés volt kb 10 perc...) Persze jól éreztük magunkat, de sztem a vízben akart volna még pancsizni kicsit.

Talán majd Pénteken leviszem a Margitszigetre úszni egyet, ha minden jól megy. :)

Egyébként érdekes, hogy a vizet meglátva, más se járt az eszében, csak az úszás, nem gondolkodott egy percet sem, ha tudott volna, engem is berántott volna. Mondjuk azért hallgatott rám szerencsére. Most kicsit próbálom a szalámi nélkül irányítani, kicsit mint ha már a szalámitól függne szót fogad e vagy sem, de rajta vagyok/vagyunk a dolgon :).

Kiccsalád


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#97HozzászólásElküldve: 2012.09.15. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dombiistvan (#96)

Én meg titokban meglestem az esti sétát, nagyon szépen megy Jogar veletek :). Az utolsó kép annyira Jogar, annyira imádnivaló! :smt055 :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#96HozzászólásElküldve: 2012.09.15. 17:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Voltunk fürdeni, illetve fürödtünk, mert nem mentünk sehova érte :D
Lent lehet látni a megszeppent Jogart, hogy neki fürödni kell... Nem is értette, hogy merjük mi őt kinevetni :D
Aztán látható még az új fekhelyében, amit előszeretettel használ, de csak mikor épp mi is fent vagyunk vele, egyébként pedig a lépcsőhöz ül, és vár.
A többi kép az csak az éppen aktuális rosszasága, (amire én szoktattam rá - muhahaha) hogy felugrik a kanapéra.
Mariann mellé felugrott, Mariann rászólt, hogy nem szabad, de lehet egy ilyen angyalnak ellenállni (nem)?
Hívjuk Jogarnak, Joginak, Macinak, és nyuszinak :D Az első 2 egyértelmű, örököltük :D
A 3. mert mikor simogatjuk, és hátrasimítjuk a fülét, olyan mint egy kis nyuszi, a maci pedig mert a bundája mint egy plüssmacié

Igyekszünk teljes kontroll alatt tartani, minél hamarabb szeretnénk a többi kutyussal összeengedni. Futtatóban már visszahozza a labdát 90%-ban. Sőt, mikor voltunk, még ability-ztünk is :lol:
Úgy történt, hogy a háromszög alakú dologra magától felmászott :o Én meg gondoltam, ha szeretnéd, a végén már át is ugráltuk ezeket a kis át-ugrós ( vagy alulbújós ) akadályokat.
Sok mindent igyekszünk neki tanítani, és a kezdeti sikerek mindenesetre biztatóak. Jogi hallgat Mariannra, Jogi hallgat rám, én hallgatok Mariannra, szóval minden szál nála fut össze :lol:
Van videó is, de azt majd először még feltöltöm a youtube-ra.


No, a képek beszélnek, köszönjük a figyelmet :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#95HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 18:32 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Miután Jogar új otthona közel van hozzánk, így tegnap közösen sétáltunk egyet a Duna parton. A két kutya nagyon örült egymásnak, Maya teljesen izgatott lett, amikor közeledve a randi helyére, mondogattam neki, hogy 'hol van Jogar?' . :smt026

Jogar láthatólag boldog az új gazdikkal, igazán nagyszerű volt látni őket együtt. :) Már megkezdték a játékos tanítást, dehát nem is szabad egy ilyen okos kutyust 'parlagon' hagyni :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#94HozzászólásElküldve: 2012.09.10. 17:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: vörös (#93)

Így van, óvatosan, mert bármekkora mennyiséget meg tudnak enni. Mondjuk szerintem Jogarra már nem igazán kell súly, szóval a napi jutifalat mennyiséget le kell vonni az esti kaja adagjából :) Ami meg a ki kapja a jobb kaját témát illeti, üdvözlünk a klubban :lol:

Örülök, hogy jól viselkedett, bár én tudtam, hogy ő egy tökéletes öleb :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#93HozzászólásElküldve: 2012.09.10. 16:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: dombiistvan (#92)

Örülök, hogy Jogar teljesen jól viselte az első magányos napját. Akkor nagyon örülhetett Nektek, ha eljárta a topogóst. :lol: Édes, hogy valami oknál fogva a retrieverek "topognak", ha örülnek a történteknek. Más blökifajtánál ezt a jelenséget még nem is láttam. :D :D Háááát igen, ez már csak így szokott lenni. Kutyi eszi a prágait, gazdi meg a krumplilevest. :) Örülök, hogy Jogar jó helyre került. A jutifalatokkal meg azért csöppet óvatosan, mert bár Jogarra még fér, de a labik hamar kigömbölyödnek ám, és utána egy labit fogyókúrára fogni.... :roll: Szívsanyargató. (én is nehezen kezelem ezt a témát)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#92HozzászólásElküldve: 2012.09.10. 16:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
No,

Megvolt az első magányos napja Jogarnak, bár sztem mi jobban izgultunk érte, mint ő értünk :D.
Persze ennek ellenére volt nagy öröm és toporzékolás mikor hazaért a kis gazdi, és jött is a du-i séta.
Jogar nagyon jól viselkedik, a jutalomfalatok úgy fogynak, hogy nem győzi a helyi bolt venni a szalámit :D
- kiváltságos a helyzete, ugyan is drágább szalámit eszik mint én magam :P -

A kakis zacskó mellé, valószínűleg bevezetünk egy kakis lapátot is :D nem árt ha van

Kiscsalád


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2012.09.09. 08:10 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#87)

Végleges :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#90HozzászólásElküldve: 2012.09.09. 07:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: dombiistvan (#89)
Sziasztok!

Gratulálok Nektek! Látom, jó helyre került Jogar, boldoggá teszitek egymást!
SOK-SOK boldog, együtt eltöltött gazdis éveket kívánunk!

Ági, Hettyke
és a Többiek

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#89HozzászólásElküldve: 2012.09.09. 06:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Halihó!

Megvolt az első nap, és az első együtt töltött éjszaka :D
Eleinte ugyan mikor elment Maya és Rita, kerestük őket, volt egy-egy halk szűkölés :cry: , volt egy olyan 30 perc, amikor szerintem sokat számított hogy jutalomfalatokkal és hívással lefoglaltuk, így nem riadt meg annyira :) .
A séta közben elég jól viselkedett, sikerült is egy-egy jó képet csinálni róla. Gyakoroltuk a pórázt hosszúra engedve a behívást, így mondjuk még megy is, de egyenlőre még nem tervezzük a póráz nélküli sétáltatást.

Az éjszaka jól ment, mármint Jogar szempontból, mert én elrontottam a gyomrom, így elég sokat látott fel-le rohangálni a wc körül. Elég jól összehaverkodtunk így az első nap alatt, szerintem leesett neki hogy most már akkor itt marad, és megtalálta a helyét, sőt, a "helyedre" is elég jól megy már. :)
A lépcső mumus még itt lesz egy ideig úgy látom, de azért tudja már Jogar, hogy "csak" lent vagyunk, így elég sokat néz le, mikor épp nem fent dögönyözzük. Valószínűleg majd egyszer arra leszünk figyelmesek, hogy Jogar idelent egyszer csak megnyalja a kezünket, azaz lejött a lépcsőn :)

Összegezve, az első nap és az este nagyon jól telt, reméljük lesz még soksoksok. Köszönjük a jókívánságokat
Mariann - Jogar -István

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#88HozzászólásElküldve: 2012.09.08. 21:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.24. 23:27
Hozzászólások: 988
Előzmény: SRita (#85)
Sok boldog gazdis évet!

_________________
"Amíg meg nem tapasztaltuk,milyen érzés szeretni egy állatot,lelkünk egy része mélyen alszik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#87HozzászólásElküldve: 2012.09.08. 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#85)


:smt023 :smt023 :smt023
Végleges?
Próbaidős? :) :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#86HozzászólásElküldve: 2012.09.08. 18:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: SRita (#85)

Egyik szemem sír, másik nevet. Még jó, hogy irtó közelre költözött, remélem jó sokszor fogunk összefutni a Duna-parton! :)
Nagyon sok boldog együtt töltött évet kívánok, Jogar remek kutya!!!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#85HozzászólásElküldve: 2012.09.08. 17:17 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Jogar ma délben átköltözött az új otthonába. Még délelőtt egyet szundított Mayával, aztán elbúcsúztunk tőle. Legyél nagyon boldog! És várjuk a híreket róla! :smt007 :smt060 :smt058

Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#84HozzászólásElküldve: 2012.09.08. 08:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.01.12. 12:43
Hozzászólások: 417
:D :smt060 :smt057 :smt058 :smt055 Előzmény: SRita (#83)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#83HozzászólásElküldve: 2012.09.07. 21:21 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Jogar holnap költözik az új gazdikhoz :) . Ma este elmentünk és méretre megvettük közösen a felszerelést és holnap már az új otthonában fog aludni. Habár Maya időnként féltékeny, amikor Jogart babusgatom, de olyan jókat játszanak, szerintem hiányozni fog neki. :( Még ma este én kényeztethetem, aztán fájó szívvel el kell engednem. :smt007 :smt056 :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#82HozzászólásElküldve: 2012.09.05. 14:17 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Rita: milyen a vasárnapotok? Annyira összehoznám ezt a kutyatalálkozót, írsz nekem pü-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#81HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 20:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 20:08
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szeged
De jóóóóóó képek, különösen a "randirahívásos".... :mrgreen:
Gyönyörű kutyik... ;)

_________________
„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#80HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Ma kirándultunk
Kép

Jogarnak jó napja volt, mert 2 dögös Szöszi csajszival jöhetett. :smt061 :smt061
Kép

Aztán az erdőben (mivel egész sok emberrel találkoztunk) többször goldinak nézték. Remélem nem sértődött meg ez a jóvágású labi fiú :mrgreen:
Kép

Aztán meg flörtölt Missyvel ;)
"Hello Szöszi, eljönnél velem egy kávéra?"
Kép

"Ugye milyen jól mutatunk együtt?" ;)
Kép

Jól ki is fáradtak a túrában, volt horkolás délután :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar - gazdát keres
#79HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 07:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: SRita (#74)
Jaj, de szép kép!
Biztosan elviszik ezt a kis bűbáj kutyit! :smt055 :smt056

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség