Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 08:29

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#178HozzászólásElküldve: 2012.11.17. 17:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Ma voltunk megint kutyasuliban, meg holnap is megyünk persze.... :D
Jogar mindig mikor odafele megyünk, már előre megbolondul, mert "ó-óóó-óóóóó tudom ám hol vagyunk, itt a sok JÁTSZÓTÁÁÁÁRS"
Aztán persze van egy rövid, még óra előtt beleférő kis játék, többnyire Frici kezdeményezésére, vagy piszkálódása hatására, de a lényeg, hogy kicsit játszanak óra előtt, majd a gazdik unalmas ráncigálása a pálya körül, azaz ahogy ők nevezik "A PÓRÁZSZABÁLY"... :lol:

Egyébként van ez a "ne intézze az ügyes-bajos dolgait, amíg sétálunk, csak ha megállunk" dolog, ez pisinél még úgy ahogy betartható, de mikor kakálásnál próbálom meg arrébb vinni szegény Jogart, hát az valami Hiroshima állapotot idéz elő...:D :mrgreen: - csak a gombafelhő hiányzik -

Ma a marad-ot gyakoroltuk, hogy háttal kellett otthagyni a kutyusokat. Jól ment Jogarnak, nem tűnt komoly megerőltetésnek számára, hogy egyhelyben kell várni, majd ezért még kaját is adnak, mondhatni testhez álló feladat volt ez nekünk ^^ - Megsúgom, Don-t se kellett győzködni hogy maradjon ott, és még enni is kap érte :D

Apropó Don, nézegettem a Blogukat, találtam két jó képet is, alább megtekinthetőek :D
KépKép

Mikor vége volt az órának ma, azt mondta a tanárnéni, hogy a kutyusok jól elfáradtak, de Jogaron a mai nap nem látszódott meg, mert ezt azért nagyjából tudta.. :)
Meg is kérdezte a tanárnéni, hogy leragasztottuk-e Jogar fenekét :D ( ezért gyorsan semlegesítettük a ragasztót, hogy ne legyen bizonyíték ellenünk :mrgreen: )

Hazafelé nyugis volt az út, majd egy kis pihi következett a dél utáni sétáig, ami fél órája ért véget. :)

(Eddig nem is tudtam hogy 9. lesz a vizsga :o - sose szerettem a vizsgákat, remélem Jogar máshogy van ezzel :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#177HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Előzmény: ppmr (#176)

Szerintem nagyon ügyesen csinálják a kutyusaitok a sulit. Múltkor óra végén már Rudi nagyon szépen maradt. Sajnos a lábhozos feladatnál nem figyeltem, mert bénáztam Jogarral. Folyamatosan a jobb kezemet nézte és ehhez mint tudott feltétlen fontos elém menni :D Amikor pedig a jutit akartam neki séta közben adni, akkor áttért a jobb oldalra szigorúan előttem. Most már kicsit jobb, de ha nem veszem elő elég gyorsan a jutit akkor elém lép :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#176HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 10:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: MariannSz (#175)

:smt023
Csak úgy irígykedem: enyémek nagyon bénák, Jogar meg nem levizsgázik majd 9- én a suliban, hanem lediplomázik, annyira penge agya van!!!
Gratula az eddigiekhez, nagyon jól haladtok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#175HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 09:17 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Először is nagyon szépen köszönjük amit Rita írt, nagyon kedves és nagyon feldobta rögtön a napomat :)

Tegnap új játékot találtam ki Jogarnak az esti sétára. Ketten vittük sétálni és egy adott pillanatban megálltam, Pisti pedig eltávolodott 5-10 méterre. Behívtam Jogart majd nagyon megdicsértem, juti-simi, minden. Majd Pisti is magához hívta "Jogar gyere" gyanútlanul oda is ment, ő is nagyon megdicsérte juti-simi, minden. Majd onnan megint magamhoz hívtam amikor ők abbahagyták. És így tovább. Eleinte Jogar kétkedően jött, de 1-2 kör után leesett neki és kitörő örömmel szaladt a gyerére :) Látszott rajta, hogy élvezettel szalad és jön. Reggel meg is lett az eredménye, a gyerére sokkal szebben-gyorsabban reagált mint eddig, és kevesebbszer ignorált, max 2szer talán, de nem mentem utána, hanem én szaladtam el a másik irányba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#174HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Jogarral ma együtt sétáltunk. Közel lakunk egymáshoz, így ez könnyen megoldható, valamint Maya nagy haverja Jogarnak, úgyhogy ilyenkor séta után azonnal bealszik a sok kergetőzés és játék után :).
Igazán öröm látni, hogy Jogar milyen szerető, gondos gazdikhoz került. Szerintem már a kutyasuli hatása is látszik, na meg az, hogy a gazdik sokat foglalkoznak vele. :smt023 :smt052 Na és persze azt is tudom, hogy hálás feladat vele foglalkozni, de akkor is nagyra értékelem, hogy a család teljes jogú tagja. Azt hiszem, ha kutya lennék, én is ilyen helyen szeretnék lenni : :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#173HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 17:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Valóban szépen megy pórázon, sőt, a napokban, azaz vasárnaptól kezdődően, már póráz nélküli, láb melletti sétát gyakoroljuk, mit ne mondjak, elég jól megy neki.
Az utóbbi 2 napban, póráz nélkül sem ment oda kutyákhoz, amíg nem engedtem. Igaz nem is állt meg egyből a lábam mellett mindig, de idővel minden kialakul.
Mikor megálltam, és visszahívtam, a lábamhoz jött, és megvárta míg engedtem.

Egy rossz nap után Jogar aktuális "jósága", mint pl, hogy felvidítja az embert mondjuk a labdázással, vagy jól viselkedik séta közben, elsőre megcsinálja amit mondunk neki, jóleső dolog. Átbillentheti a napot a jó oldalra. Persze ha kakát eszik, hogy szépen fogalmazzak, szint úgy átbillentheti a napot :D olyankor nehéz nem az egész sétán haragudni rá, és mondjuk nem dühből rárakni a pórázt, de azért fegyelmezem magam, figyelek az ilyesmire, csak olyankor mint Rita is mondta párszor, legszívesebben kimosnám a száját szappannal... :D

Vasárnap óta akartam már írni egy kicsit ide, de hát annyi felé kell szaladni, hogy most jutott idő :)
Jogart lefürdettük a varázs-büdös szerrel, ami valóban büdös...Szegény Jogar sztem azt hitte valami extra büntetés, hogy egyből 2 fürdetés van egymás után, ráadásul ilyen büdös löttyel. Gyanúm szerint már nem kell privát-ot állítani a Fürdőszobába :mrgreen: :mrgreen:

3 barátunk is van a kutyasuliban, Móni és párja, azaz Don és Rudolf, és két néni egy valamilyen keverék de nagyon szép, okos kutyussal, Fricivel.
Don és Rudolf méltóságteljes nyugodtsággal veszik az akadályokat, de Fricinek is igen jól mennek azért az órák.
Jó látni egyébként a retrievereket, nagyon gyorsan tanulnak. JAJ :arrow: Vicc: Hogy hívják az okos szőkét? :arrow: Labrador retriever :lol: :mrgreen: :lol:
nah jó.... bevallom, nekem ezt még Golden Retrieverrel mesélték, de kikérem magamnak, a mi kutyám Labrador :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#172HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Hű, a második furi kép lett, épp viszketett az orrom :D A szerencse az, hogy nem készült kép róla amikor kis-híján átestem Jogaron, mert előttem akart elszaladni egy másik kutyához :D

Egyébként Jogar tényleg szépen jön pórázon, és ma reggel megörvendeztett egy kis láb mellett jövéssel, nagyon büszke voltam rá. Habár tegnap sokat bénáztam az órán vele. Pistinek jól ment már az órán is, hogy Jogar láb mellett menjen :D

Szegénykét tegnap megfürdettük, pontosan 1 és negyed óra alatt sikerült is :D Ki akartam engesztelni szárítkozás után, de kijönni sem volt hajlandó. Reggel azért már újra hajlandó volt velem szóbaállni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#171HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Fruzsi (#170)

Hát csak a sztároknak jár a lesifotós! És Jogar egy SZTÁR! :smt007 És milyen szépen megy pórázon! Gratula! :smt023 :smt026 :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#170HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Asszem, ezt hívják úgy, hogy lesifotó. :mrgreen:

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#169HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 21:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: MariannSz (#168)


Háááááát....
"Bőrbaj"ánál, ha nem múlik, egy T4/TSH-t mindenképp néznénk. Ha jó, az is fontos eredmény!
Ha a bőrprobléma allergiás eredetű, és egy kis szteroidra (pl. Prednilsolon) elmúlik 1 hét alatt; magasabb, majd csökkenő adagban, és a gyógyszer szedés után visszajön, akkor allergia. Ezzel elég jól alá lehet támasztani! ;)
Részletek telefon, számot Juccus tudja. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#168HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jogar ma ismét volt állatorvosnál, mert nem múlnak a bőrproblémái. Kaptunk rá új szert és mellé mondott valami nagyon meglepő dolgot az állatorvos. Azért megkérdezem, hogy létezik ilyen egyáltalán?? Azt mondta az állatorvos, hogy Jogarnak allergiaszaga van, létezik ilyen? Ki lehet ilyet szagolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#167HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: SzPeti (#166)
Reszemrol egyertelmu volt, mire gondoltal. Az illetekes fele meg eljut az uzenet, hogy legkozelebb ovatosabban kommunikaljon es ez a lenyeg. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#166HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 17:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.13. 14:17
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: A térképen jobbra, aztán kicsit lefelé
A ledöbbenésem természetesen a sulin elhangzott előadásnak szólt, nem a ti hozzászólásaitoknak, azokkal egyetértek. Eléggé felhúztam magam rajta, hogy ez ebben a formában elhangozhatott egy oktatási célú előadáson, valószínű ezért nem voltam teljesen világos és egyértelmű. Ha valakit sikerült megbántanom az alábbi hozzászólással, elnézést kérek, nem az volt a célom. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#165HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 12:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.13. 14:17
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: A térképen jobbra, aztán kicsit lefelé
Sziasztok!

Elnézést, hogy csak így ismeretlenül beleszólok a dolgokba, most vettem csak észre, hogy Jogarral ti is Csepelre az Alfába jártok. Mi is ott tevékenykedünk (talán láttatok már Sunnyval a kis csokilabival, illetve Mirával, a border-németjuhász kutyusainkkal minket), leginkább szocializáción, meg ovin, illetve utána sokszor ott maradunk segíteni ;)
Pár szót szeretnék hozzáfűzni az előadásnak az etetéses részéről. Egyrészt teljesen ledöbbentem azon, amit írtatok, az Alfa nem egy Acana-lerakat, ilyennek ott el sem lenne szabad hangzania! :oops: :cry: :evil:
Az előadásnak valami olyasmiről kellett volna szólnia, amit csak úgy neveznek a tükör-módszeres iskolákban, az alfában, illetve sok más pozitív megerősítéses suliban, mint a képzési módszer három fő irányvonala. Kb. arról szól, hogy nem elég a kutyával foglalkozni, tanítani (iskolában persze, mi mást tanítana egy kutyaiskola :lol: ), fontos rész az ösztönkezelés (kb. meg kell tanulni pár szót kutyául :D), és mindezen felül oda kell figyelni az életmódra is (ami megint a gazdiknak szól, kb. vidd el sétálni, kirándulni a kutyát, ne csak feküdjön otthon egész nap, és lehetőleg olyan ételt és annyit adj neki, ami nem megy az egészsége rovására).

Sajnos nem voltam ott szombaton az előadáson, így nem tudom, hogy hangzott el a dolog, de ha tényleg a lent leírtak volt az üzenete, akkor én kérek elnézést az Alfa nevében. Ez számomra érthetetlen, és teljesen elfogadhatatlan. :evil:
A lényeg csak annyi kellett volna, hogy legyen, hogy lehetőleg ne olyan ételt kapjon a kutya amit nem tud megemészteni, ami átmegy rajta, aminek nincs tápanyag értéke, és figyelj oda, ha allergiás, vagy beteg. És kérdezz meg szakértőket.
Az egy marhaság szerintem, hogy annál jobb egy táp, minél több benne a hús. Annyi alapja lehet ennek a megállapításnak, hogy sajnos van sok olyan táp (leginkább az alsópolcos kategóriában), amiben szinte semmi hús nincs, de ami még fontosabb, semmi emészthető tápanyag sem! Az is igaz, hogy sok olyan táp van, amiben olyan összetevők vannak, amik nem hogy átmennek a kutyán, de még a bélrendszerében levő hasznos tápanyagból is sokat kipucolnak.
Viszont. Ma Magyarországon olyan táp nincs kereskedelmi forgalomban, amitől egy kutya éhen halna.
Ti látjátok, mi az, amit befogad a kutya szervezete (erősödik, megmarad benne, és nem utolsó sorban még meg is fizethető), főleg, ha annyira figyelni kell rá, mint a ti esetetekben. Az olyan rissz-rossz dumákat, mint "csak ez a jó" a "többi egy szemét" egyszerűen felejtsétek el, ez egy marhaság.Leginkább meg kell találni azt, ami a ti kutyátoknak a legjobb. Tanácsot lehet adni, ha valaki kér, de ezt ebben a formában nem szabad csinálni.
A többi, táplálkozással kapcsolatos dolgot pedig szerintem itt a fórumon a többiek sokkal jobban tudják, el is mondták, ha kérdésetek van, szerintem is Fruzsit érdemes megkérdezni.

Nem mentegetni akarom az előadót, lehet, hogy ő úgy gondolta, hogy a saját példája alapján bemutatja, hogy ez pl. egy jó minőségű táp, de ezek szerint nagyon rosszul kommunikálta :evil: . Még egyszer szeretném mondani, az Alfának semmi érdeke nem fűződik egyik vagy másik táp vásárlására rábeszélni a tanfolyam résztvevőit, eddig ez nem is hangzott el az előadásokon.
Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmet, egyeztetni fogok az illetékes elvtársakkal a suliban és remélem korrigálni fogják ezeket a hibákat.
Ha bármi kérdésetek lenne esetleg a tanfolyammal, sulival, vagy bármi mással kapcsolatban, keressetek meg akár itt akár a suliban, megpróbálok segíteni :D

Üdv,

Peti

ui: bocs, hogy ennyit írtam, általában rövidebbre fogom a mondandóm :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#164HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 22:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: dombiistvan (#161)

Tényleg jobb, ha odafigyeltek a kajaadagra, Panka vagy két kilót 'okosodott' az alap és középfok elvégzése közben... :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#163HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 20:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: dombiistvan (#161)

Mi is nagyon elfáradtunk. Ez volt az első rendes iskolás napunk, és kész vagyunk! Jó a srácok is, de akkor is... nemtom, tán öregek vagyunk ehhez a srácainkkal együtt :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#162HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 20:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: MariannSz (#159)

:smt006 Jó volt látni Jogart, ahogy rohan hozzátok a végén- mégis csak fajtabéli, a többi annyira nem hat meg :D ! Rendes kutyus! A mieink eléggé leharcoltak voltak addigra :( És hogy nem viseli meg ez a sok betegség... erős kutyus! Örülök, hogy találkoztunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#161HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 17:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Mind nagyon elfáradtunk, Jogar már alszik is. -> Közben mi is kidőltünk 2 órára, így a du-i séta csúszott fél órát. :mrgreen: :lol:
Este kevesebb kaját fog kapni, olyan 10 dkg-ot, mivel reggel is megevett egy virslit jutalomfalatként klikkerezés közben, meg a suliban is 2 virslit bedobott darabokban, vigyáznunk kell a vonalaira, mivel láthatóan őt nem érdekli :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#160HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 16:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#159)
Nagyon ugyesek vagytok! :smt023 :smt026
Jogar nalam mar nagyjabol tudta a kapuszabalyt, de soha nem lehet eleget gyakorolni es biztos vagyok benne, hogy minden feladatot nagyon jol fog teljesiteni. :smt041
Nektek is sok moka lesz gyakorolni vele. :mrgreen: Csak igy tovabb! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#159HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 14:19 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Kutyasuli 3. nap
Gyakoroltuk a kapuszabályt, Jogarnak elég jól ment, elsőre követett minket, visszaraktam akkor már megvárta, hogy hívjuk. Gyakoroltuk a pórázszabályt, hát az nagyon nehéz volt ennyi kutya mellett. HA megfordítottam Jogart, mert húzott mögöttünk tuti volt másik kutya aki felé megint lehetett húzni :D Egész hazáig gyakoroltuk, hát még nagyon sokat kell, de már most szebben jön mint előtte valaha. Az óra vége felé a feksziket gyakoroltuk, Jogar tudja a feksziket, de nem állásból (hát ezt majd gyakoroljuk), de volt, hogy hagyni kellett, h magától csinálja és ha fekszik akkor mondani, hogy "fekszik" klikk+juti. A probléma, hogy Jogar tudja a feksziket, de ha csak állunk szemben akkor csak néz és nem feküdt le magától, hát mindegy úgyis a vezényszavas a lényeg :D

Mind nagyon elfáradtunk, Jogar már alszik is.
Ami még jó történt, hogy találkoztunk egy retriever rescues párral, teljesen meglepődtem :D Móni és párja volt ott, Donnal és Rudolffal :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#158HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 20:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: dombiistvan (#156)
Szerintem az az Orijen volt, és messze nagy ívben el kell kerülni :roll:

Támogatom amit Fruzsi írt, ha bevált vmi, akkor ne próbálkozzatok mással! Többféle jó minőségű táp van, amit szoktunk ajánlani. (Nem szeretem a csak ez a jó, és ezt etess ajánlást.) de kutyánként is vannak eltérések, így mindegyiküknek más a tökéletes ;)

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#157HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 20:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: MariannSz (#151)

Ha valami működik, azon NE változtassatok!
Ha nem, akkor KEmese javaslatát kell támogatnom.
Ha húst akarsz, etess húst, ne tápot... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A többit telefonon, magánóra keretében, ha érdekel. :) Juccustól kérd el a számom, és segítek szívesen. :)

A másik táp pedig az Orjen volt (amit ha jól tudom, ha Acana gyárt :mrgreen: ) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#156HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 20:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Előzmény: SRita (#154)

Nem annyira az Acana-t nyomták csak, hanem volt még 1 amit kiemeltek, annak nem tudom, valami O betűs volt a neve, de igazából inkább arra akarták felhívni a figyelmet, vagy is nekem az jött le, hogy figyeljünk oda mit adunk a kutyáknak, ne 200 ft /kg-os tápot kapjon, mert mint mindennek, annak is megvan az oka, hogy 200 ft /kg, és meglesz az okozata is, ha tartósan ilyen minőséget kap.

Egyébként nagyon szimpatikus volt az oktató most is, bár ez nyilván elengedhetetlen egy ilyen szociális munkához, hiszen állatokkal-emberekkel foglalkozni, midnig szociális munka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#155HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 20:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Jogart egyébként már 80%-ban szabadon sétáltatjuk, ami a séták szabad terét illeti, azaz ahol nincsenek autók, vagy nagyobb olyan terület van, ahol jól érezheti magát, elengedjük mindig. A városban még nem szívesen erőltetném ezt, talán majd a kutyasuli után, ha már főfőfőfőőőőőALFA leszek ^^ :lol:

Tegnap voltunk Jogarral kint a Gellért hegyen a délutáni séta alatt, ami 2,5 órára sikeredett így, de láthatóan élvezte, meg én is, szóval nem volt semmi gond. A hegyen felfelé volt elsőre, mikor könyörögtem Jogarnak hogy húzzon :D de nem tette, illetve nem felfelé, hanem jobbra-balra. Jót labdáztunk, találtunk egy nagy tisztást, és ott más labradorokkal, és egyéb kutyusokkal is játszottunk, majd a labda érdekét vesztette, és végül el is veszett. Noha ez Jogit nem viselte meg (biztos tudja hogy van egy rakás otthon).

Ma meg voltunk fejtágításon ugye, amit az asszonyka ecsetelt is. Érdekes volt, nem volt olyan újdonság, amit így annyira ne tudtunk volna, inkább csak lágy szívűség van a háttérben legtöbbször. A klikkert visszavittem, és zokszó nélkül visszaváltották, ez kellemes csalódás volt számomra, pedig bekészültem hogy vitatkozok. :mrgreen:

Holnap Jogarral megyünk a gyakorlatra, addig még a szemkontaktust, és barátkozunk a klikkerrel. A tápos dolog érdekes volt, engem is elgondolkoztatott, de látván, hogy ebben még zöld-kagyló kivonat, és kagylóhús is van, úgy gondoltam, jobb mint gondoltam. Jogarnak a foltjai nem igazán akarnak elmúlni, ez nagyon zavar, azon gondolkozunk, meghallgatunk egy másik állatorvost is, de előbb még egyszer visszamegyünk Zsolt doktor-úrhoz, felülvizsgálatra, mit mond rá hogy nem akarnak elmúlni.

Egyébként, a köhögése elég jól elmúlt, a Gellért hegyen már úgy futottunk, ahogy a lábunk bírta, és semmi köhögés nem volt cserébe, szóval ezt fél-gyógyulásnak könyvelem, úgy látszik hatottak az injekciók.

Jelentkezünk holnap a legújabb fejleményekkel: Dombi István, Jogar Tv, Budapest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#154HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 20:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#153)
En alapvetoen nem vagyok szakerto es a sajat kutyam egesz mostanaig Acanat kapott, de nem ertem, hogy egy suliban miert ezzel foglalkoznak. Foleg ugy, hogy Jogar kisse maceras, tehat tudni kell az elozmenyeket. Nem oktatasra mentetek? Ha meg ennyire egy markat javasolnak, az bennem mindig ellenerzest kelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#153HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Rendben, megnyugodtam akkor. Jogar most tünetmentes emésztés téren, és örülünk neki. Annyi, hogy sokként ért amit mondtak, mi a legjobbat szeretnénk Jogarnak ezért is itt kérdeztem először mielőtt hülyeséget csinálnánk. Egyébként mellettünk ült egy férfi aki rögtön odasúgta nekünk, h az Acana nem a legjobb választás érzékeny kutyáknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#152HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 18:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Előzmény: MariannSz (#151)
Továbbra is azt javaslom, hogy amíg Jogar nem jön teljesen rendbe, addig DIÉTÁS tápot adjatok neki. Az Acana nem az! Nem rossz táp, de túl sok minden van benne, így nem tudjátok kizárni azokat a hozzávalókat, amire érzékeny a kutya.
Tehát, még egyszer: egyféle fehérje, egyféle szénhidrát, és ennyi.
Ha már tünetmentes, akkor lehet a fehérje forrásokat bővíteni, majd a szénhidrátot is.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#151HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Annyi jutott még eszembe, a fejmosáson fordulatos ponthoz érkeztünk (etetés). A nagy kérdés, mit egyen a kutya ? és beszélt hústartalomról ilyesmi. És hogy legalább 60-70%-os hústartalom kell a tápban különben az nem megfelelő, és hogy neki volt egy kutyája aki majdnem abba pusztult bele, hogy gyenge minőségű tápot kapott. Egymásra néztünk, h na ezt otthon megnézzük. A kennels csomagolásán nem volt rajta, de némi netezés után azt írták, hogy a kennels favorite olyan 20-30% húst tartalmaz, ez megcsengette a vészriasztót. Tényleg váltanunk kellene emiatt vagy mit tegyünk?

Lenne egy acana fajta amit kipróbálhatnánk , http://acana.hu/termekek/pacifica_dog/htmls/ , ez az. 60% halhús tartalom és 40% zöldség. Jót akarunk Jogarnak, és emellett a 13ezer forintos táp mellett már oly mindegy, h most 13 vagy 18ezer, de kiváncsi vagyok, hogy szerintetek ilyen érv miatt érdemes e más tápot keresni (újra kezdve a kálváriát is) ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#150HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 14:10 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

ma volt a kutyasuli 2. napja. Ma kutya nélkül kellett érkezni és kaptunk egy alapos fejmosást. Az elmondottak alapján nagyjából jól csináltuk eddig, de van amin változtatni kell. PL nem tartottuk az 5 perces szabályt (habár tudtunk róla), nem volt szívünk tartani. De most kaptunk egy fejmosást, h ez miért kell. Holnap megyünk újra akkor már kutyával, és akkor majd kiderül, hogy mi lesz ismerve azt, h Jogarnak mennyire elvonja a figyelmét más kutyák jelenléte :)

Szurkoljatok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#149HozzászólásElküldve: 2012.11.02. 08:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Előzmény: koltimi (#143)
Írtam PÜ-t.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#148HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#144)
Juhee, en is biztos voltam benne! Jogar nagyon okos, csak igy tovabb! :smt023 :smt026 :smt024 :smt041


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#147HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 18:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: MariannSz (#144)

:smt041 :smt023 :smt023 :smt045 :smt041 Így tovább!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#146HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 18:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: koltimi (#143)

Írtam ez ügyben PÜ-t!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#145HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 15:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#144)

Jejj! Nagyon ugyesek vagytok, bar efelol fikarcnyi ketsegem sem volt :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#144HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Most értünk haza Jogar első kutyasulis órájáról, csodaszépen viselkedett :) Az oktató jófej volt és Jogar hamar megértette a feladatokat. A szemkontaktust gyakoroltuk. Szemünkbe nézett Jogar klikk-jutifalat, meg volt kötődési futás. Azon is jól szerepelt, bár nehezen talált meg minket. Egy fal mögé kellett állni amin lyukak voltak így láttuk mennyire keresett minket. Meg lettünk dicsérve amiért Jogar már tudja az ülést és, hogy mennyire értelmes, milyen gyorsan leesik neki a feladat, így nem kell korábban mennünk vasárnap, hanem rögtön a többiekkel kezdhetünk.

Házi feladatot is kaptunk, a hétvégére Jogarnak 10 mp-ig kell tartania a szemkontaktust. Majd igyekszünk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#143HozzászólásElküldve: 2012.11.01. 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.16. 21:23
Hozzászólások: 6
Kedves Emese!

Én Zserbó örökbefogadó gazdija vagyok, és hasonlóan Jogarhoz, nála is visszatérő-vagy el nem múló?- krónikus hasmenés van. Eddig Gheda/Kira tápot kapott, de miután elfogyott, és vártunk az újabb adagra, átmenetileg Trovet Intestinal tápot kapott, ami amellett, hogy ízlett neki, szinte azonnal "elfújta" a hasmenését! Szeretnék neki tartósan is ilyet adni, de ez állatkereskedésben horror áron kapható(3kg-os 6500 ft), amiből neki naponta minimum 550g kell, és ez így kissé nehezen finanszírozható, de ha esetleg nagyobb kiszerelésben, az általad említett kedvezménnyel olcsóbban megvehetnénk, akkor megpróbálnánk hosszabb távon is!
Megköszönném, ha megírnád, hol, és milyen áron kapható!
Köszönöm, Kolman Timea


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#142HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 17:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Én is hozzá szólok már, régen jártam erre... :mrgreen:

Ez a hangulat dolog elég érdekes, mivel ha rossz napom van, hiába próbálom magam úgy viselni, hogy nincs semmi, és mint ha tök minden szuper lenne, Jogar ugyan úgy viselkedik, máskor pedig tényleg olyan jól, hogy csak pislogok, nem e elcseréltem a sétán vagy hasonló :lol:

Vettünk klikkert, illetve Mariann vette, de én is fogom használni :D Reméljük nem túl halk, mert amiket hallottunk eddig, mint ha hangosabbak lettek volna.
Úgy tűnik, a hétvégéről holnapra ugrott a kutyasuli, ez az iménti hívásból derült ki :D Sok jutalomfalatot kell vinni, vajon mennyi az annyi? :shock: :-o

Egyébként Jogar ami óta stabilan kapja a Kennels Favourite-t, vagy mi ennek a dolognak a neve, az óta elég stabil a széklete. Annyi még, hogy a sajt jutalomfalat után IS volt hasmenése, az óta azt sem kap, de valszeg el fogjuk vinni majd vérvételre, mert nem hiszem el, hogy ember/állat ennyi mindenre allergiás, illetve inkább tartom valószínűnek hogy valami más lappang, ami miatt ez van, mint sem allergia (még ha az is esetleg társul ehhez).

Minap mikor kimentünk a parkba (nappal, mivel többnyire melóidő miatt én nem szoktam vele nappal játszós időben kint lenni), labdáztunk, és olyan jót röhögtem rajta...
Mikor el készültem dobni a labdát, így "megrezdültem" , Jogar meg mint a pókember, beterpesztet, mint ha csak kihívna, hogy gyerünk, dobjad, én megtalálom... Ezt eljátszottuk jó párszor, majd a labda érdeklődését vesztette, és nini, egy hatalmas ívben sikerült találni EMBERI ürüléket a bokor alatt.. Noha ez jó pár napja volt azért, mérges voltam.
Persze Jogar elég távol volt, hogy minden zavartatás nélkül megegye kényelmesen. Futhattam volna felé, de nem vagyok benne biztos, hogy az jó lett volna, félek megijedne, és kiszalad az útra, vagy hasonló, szóval inkább odasétáltam, és leszidtam, elvittem onnan.

Ilyenkor azért nehéz nem mérgesnek maradni arrébb 10 percel, vagy 100 méterrel, még is csak ürüléket evett, ráadásul ugye nem is hagyta abba... :smt013
Szegény így is beteg, és nem hiszem hogy ezek a külön akciói annyira jót tennének az éppen aktuális kis problémájának...

Mindent összevetve azért nagyon rendben van minden, nem rossz, nem buta, sőt.. nem piszkít be sem, és nagyon imádni való.
Remélem ha ő írhatna rólunk, akkor ő sem lenne rosszabb véleménnyel. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#141HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 11:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#140)

Az, hogy kerüli Kormit, teljesen természetes. Pankának is van 1-2 "ellensége", őket olyan nagy ívben kerüli ki, hogy csak lesek. A többi kutyához viszont nekünk is mindig oda kell mennünk, így kíváncsi vagyok, mit mondanak majd erre :)
Az pedig, hogy néha így, néha úgy reagál helyzetekre simán lehet, hogy a te hangulatodon is múlik. Ha nagyon össze vagytok hangolódva, akkor a kutya simán átveheti a te hangulatodat - én néha hülyét kapok Pankától, de aztán mindig rájövök, azért zizi, mert én is rossz passzban vagyok. Aztán mikor minden kerek és boldogságosság van, akkor ő is remekül működik :) Ezt én jó jelnek tekinteném a helyedben ;)
A kutyasulihoz sok sikert, szerintem remekül fogjátok magatokat érezni!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#140HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 09:09 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Sziasztok,

Jogar emésztése kezd javulni, vagyis ez rossz szó, az emésztése nem javul, de már úgy tűnik a megfelelő tápot kapja :D Most Kennels favorite tápot kapja, amiben ilyen tengeri dolgok vannak (cápaporc és hasonlók). Most azzal rendben van az emésztése és egy kis súlyt is hozzászedett, persze azért figyelünk, hogy ne egye túl magát, bár elég nehéz olyan kutyánál aki etetés ellenére a sétán azt lesi,hogy a parkban/utcán mi mindent lehetne felenni :D

1 jó dolog történt, Jogar már nem eszik kutyakakit, ellenben minden mást igen (pont ma reggel egy kovászos uborkát vadásztam el tőle).

A kenel köhögésből is kigyógyult nagyjából, mert néha még köhög, de csak mondjuk olyan szinten, hogy pár naponta 1-et 1-et hörren. Most épp semmilyen eü. gondja nincs, kivéve a foltok amiket folyamatosan kenünk de egyelőre még nem tűntek el, bár már legalább halványulnak.

Másik jó hír, hogy Jogart most már be tudjuk hívni, nem száz százalékosan(sőt messze tőle), de már elég jól visszajön. Mondjuk a parkban még néha játssza a süketet, de már ott is gyakran visszajön. Ma veszem meg a klikkert és szombaton (azt hiszem szombaton) indulás a kutyasuliba. Már megnéztük hova kell menni és hogy hogyan jutunk oda.

Remélem arra is adnak valami tanácsot, hogy hogyan szoktassuk le Jogart arról, hogy bármilyen kutya vagy annak vélt dolog láttán húzni/ugatni/rángatni kezdjen. Azt vettem észre, hogy a másik kutyán is múlik meg az én aktuális hozzáállásomon. Van, hogy egész normálisan is el tudunk sétálni más kutyák mellett, de ha már a másik kutya is ugrál vagy én rosszul reagálok, akkor valami betikken nála és ugat/rángat/nyüszög stb. A másik dolog, hogy néha szerintem már beképzeli, hogy "OTT EGY KUTYA", és nénik gurulós kocsijára is húzni kezd :D

A másik furcsa dolog, hogy Jogar kipécézett magának egy környékbeli tini srácot (kapucniban szokott járni) és bármikor meglátja veszettül ugatni kezd, teljesen kifordul magából. Arra tudok gondolni, hogy rossz emlék talán, lehet bántották hasonló tinik. :( De ez csak az én elgondolásom. :oops: Ezenkívül amióta Kormi odakapott neki azóta nagyon utálja őt, és fél utca távolságból is ugatja amíg Kormit látja, szegénynek el is hiszem,hogy nem felejt.

A sok rossz mellett jó is történik, nagyon egymásra találtunk Jogarral, nagyon imádjuk és remélem ő is minket. A konyhában árnyékként követ, és ha főzök akkor befekszik a közelembe, szó szerint szeret láb alatt lenni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#139HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 00:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Tényleg, sikerült kififikázni, mi is lenne jó Jogar kényes úri ízlésű gyomrának? :D

Azt tudjuk, hogy az Acana, na meg a fincsi máj bejött neki, de gondolom azért nem ehet egyfolytában májat :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#138HozzászólásElküldve: 2012.10.30. 10:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok! Hogy van Jogar? Javult az emésztése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#137HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 18:45 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dombiistvan (#136)

Jaj, de örülök!!! Szerintem Jogar nagyon jól fog teljesíteni, bár nekünk mindig elmondták, hogy a suli alapvetően a gazdiknak szólnak és nem a kutyáknak, de azért ők is tanulnak néhány dolgot :mrgreen: . Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakul a tanulás, remélem nem fogtok megfagyni! :shock: :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#136HozzászólásElküldve: 2012.10.29. 18:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Hali,

Felhívtuk az alfa kutyaiskola egyik tanárát, vagy kiképzőjét, nem is tudom hogy hívjam, Tinich Ilonát, és megbeszéltük, hogy Jogar az éppen a szombaton indult csoportba befér még, annyi utólagos pótlással, hogy szombaton 10-re kell mennünk 11 helyett, hogy a múlt alkalmat bepótoljuk.

Egy bizonyos Ági nevű hölgyet kell majd keresnünk, reméljük meg is leljük. :)

Bízom benne hogy Jogar jól fog viselkedni, nincs gond vele, okos kutya, és a kivételektől amik ugye erősítik a szabályt, fegyelmezett is, amennyire ez tőle elvárható. Persze mint ahogy a találkozón is mondták, nem gép, neki is vannak rossz napjaik, nekünk is, (különösen jó mikor ez a kettő egy napra esik, és a gazdi és a kutyus is nyűgös :lol: - kérdés ilyenkor kinek érvényesül az akarata.... AZ ESŐNEK természetesen :roll: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#135HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 20:49 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: MariannSz (#133)
Biztos csak én vagyok nagyon elfogult, de annyira szép a közös fotó Pankával és Jogarral! :smt007 :smt060 :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#134HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 12:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: MariannSz (#133)

Jejj, a közös kép! :smt023 :smt007 :smt007 :smt007

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#133HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Naptárfotózáson voltunk, és ezt a képet a képtárban találtam :D Rafkos-titkos kép :D
Kép

Ez pedig a kedvenc képem a Jogi&Panka sorozatból.
Kép

Jogar szépen maradt végig, miután sikerült nagy nehezen odahívni ^^


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#132HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 08:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.08. 17:11
Hozzászólások: 47
Szia,

Persze, amint tudunk valamit post-oljuk, ha nem is feltétlen nektek, de valakinek biztosan jól jöhet még :)
Jogar sajnos most beteg, illetve sajnos megint beteg / még mindig beteg, szinte váltogatják a vírusok és a betegségek egymást rajta,
mi pedig igyekszünk az aktuális támadótól megvédeni, és a leendő támadók ellen megerősíteni Jogar immune rendszerét.

A doki bácsi Összegezve azt mondta, jól néz ki Jogar, javul, de erről majd Mariann részletesebben is beszámol biztosan, miket is mondott,
ugyan is ő vitte el. Szó volt Jogarral kapcsolatban vérvételről is, pont ezen okból, hogy megtudjuk mitől ez az érzékenység. Én az árakra vagyok
picit érzékeny :D (csak viccelek..) A teniszlabdát hogy mondtad, du. az lesz az első dolgom, elveszem, illetve elrakom tőle mindet xD Így sincs szegénynek sok a
fegyverzetéből, ami a száját illeti, nem akarom hogy abszolút ne legyen, köszi hogy megosztottad, erre soha nem gondoltam volna :S...

István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#131HozzászólásElküldve: 2012.10.14. 10:27 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.16. 21:23
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Én Zserbó örökbefogadó gazdija vagyok, nagyjából Jogarral egyidőben került hozzánk, és Fruzsi javaslatára olvasgatom az írásaitokat, mivel a mi kutyusunknak is hasonló, azaz krónikus hasmenése van, időnként friss, véres széklettel vegyítve, + Zserbó nagyon lesoványodva is került befogásra, majd hozzánk is, mivel nehezen indult hízásnak.
Vele kapcsolatban történt bélsár vizsgálat, vérvétel, uh, rtg., kontrasztanyagos rtg. Ezekből egy baci jelenléte emelhető ki, ami okozhat ilyen panaszokat, ez a Clostridium difficile, bár korábban Fruzsiéknál kapott antibiotikumokat, lehet, hogy erre nem volt hatásos, vagy lehet, hogy ez csak egy melléklelet, és nem ez az igazi ok, de most egyenlőre több eltérés nincs, pedig felszívódási zavar irányában is vizsgálták. Ami még kiderült Zserbónál, hogy microfiláriás, azaz szívférges?, ezt kezdjük majd el kezelni. A lekopott fogak Zserbónál is vannak, ezt egyértelműen a teniszlabdának tulajdonították, mivel a kicsi sörtéi közé beül a por, és ez olyan hatást ér el, mint egy smirglipapír!
Az allergiá lehetőségét utolsó helyre tették, mivel szerintük a labiknál inkább cutan/bőr/, illetve inhalatív/belélegzéssel kapcsolatos/ allergia a jellemző. Hát, nem tudom. Az biztos, hogy Zserbó tünetei a rizs és a jóminőségű, hypoallergén táp mellett hol jobbak, hol rosszabbak, és nem mutatnak összefüggést az étkezésével. Ha esetleg nálatok kiderülne valami, akkor megköszönném, ha írnátok, hátha rajtunk is segít, és persze én is írok, ahogy többet tudok!Előre is köszönöm!
Kolman Timea


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#130HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 19:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Előzmény: MariannSz (#119)
A tápok próbálgatása, azaz, hogy hol ezt kapja hol azt, nem biztos, hogy jó.
Sajnos sok kutya magára a hirtelen tápváltásra is hasmenéssel reagál. Ezért az új tápot mindig fokozatosan kell bevezetni. Ez azt jelenti, hogy kb. 2 hét alatt, egyre többet kap az újból és ezzel arányosan egyre kevesebbet a régiből.
Ma már rengeteg tápot lehet kapni. Nagy különbség van a "diétás" tápok, és a többi táp között. Azok a tápok, amik diétásak, úgy készülnek, mint a gyógyszerek, csak állatorvosnál, vagy állatpatikában kaphatók. Nincs bennük semmi, csak 1 féle fehérje és 1 féle szénhidrát. A nem diétás tápokba minden szir-szart is beleraknak. Pl. nemrég vettem én is Eukanuba Lamb & rice tápot, és csak pislogtam, hogy több a csirke benne, mint a bárány.
Sokat beszéltem erről Zsuszival, hogy vajon miért nem birja Darwin az Akanát, végül arra jutottunk, hogy túl sok minden van benne.
Én állatpatikában dolgozom, és láttam már nem egy, nem két kétségbe esett gazdit, kezükben a 2 oldalnyi, A4-es listával, hogy mire allergiás a kutyája, mit adjon enni neki? Volt olyan, hogy a répára, rizsre, élesztőre (minden tápba raknak élesztőt) is érzékeny volt a kutya. Ezért fontosnak tartom azt, hogy tényleg diétás tápot egyen a kutya, legalább addig, míg teljesen rendbe nem jön. És csak ekkor kéne próbálkozni más, olcsóbb táppal, szépen, fokozatosan, ahogy az elején leírtam.
Itt egy kis okoska az allergiáról:
http://trovet.hu/allergia.html

Ez itt nem a reklám helye, de jó, ha tudjátok, hogy minden gazdi, aki retrievert ment, 15% kedvezményt kap a Trovet tápokból nálam.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogar
#129HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Halkan megjegyzem, hogy a behívás mindig is a legnehezebb, hiába alapvető. Legalábbis úgy emlékszem, ezt mondták a kutyasuliban is. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség