Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 08:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2012.04.09. 06:39 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: ppmr (#24)
Nagyon jól sikerült plakát! :smt023

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2012.04.08. 20:31 
Offline

Csatlakozott: 2012.01.12. 12:43
Hozzászólások: 417
:D :smt023 :smt023 Előzmény: ppmr (#24)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2012.04.08. 19:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Elkészült Bobby plakátja is
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2012.04.04. 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Vannak új fotók Bobbyról. Járt kozmetikában, meg"kopaszodott". :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Egyébként időközben nagyon sok minden kiderült.
7 éves, Kecskeméten született tenyésztőnél. Szülei minőségi, egészséges goldenek voltak (ízületi és szembetegségektől mentes), kedves természettel, vizsgával, eredményekkel.
Tenyésztője nem kéri őt vissza, elhelyezését nem tudná megoldani, korábbi gazdája fellelhetetlen.

Így Bobby aktív gazdikereső, természetesen.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 16:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: rob111 (#21)
Pusszantom Bobbyka buksi fejét, majd add át neki légyszi! ;)
A lenti leírással felrakom a blogunkba bal oldalra kiemelt helyre Bobbyka gazdikereső fotóját, így még nagyobb eséllyel talál rá remélem a végleges gazdi.

Tényleg óriási tappancsai vannak, én is csak néztem, mondjuk nálam még nem járt kan kutyus, én Zara kis lányos alkatához vagyok szokva.
:smt039 :smt039

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2012.03.26. 14:25 
Offline

Csatlakozott: 2012.01.12. 12:43
Hozzászólások: 417
Szép napot és jó hetet mindenkinek :D !
Bobby a harmadik ideiglenesünk és Péntek este óta van nálunk.Kifejezetten atletikus/ekkora tappancsokat Goldinál még nem,csak az oroszlán ketrecben láttam :smt032/ ,izmos erős felépitésü kutyus nincs rajta egy deka felesleg sem a fülei tiszták a téli bundáját most veszi kezelésbe egy kozmetikus úgy hogy holnapól csili-vili külsővel várjuk az Álomgazdit és a jó időt :) 8-) .A szemét sajnos jól elintézték a menhelyen :smt062 :smt075 ,de Timi gondos kezelésének köszönhetően már most sokkal szebb és egyre javul, mi természetesen folytatjuk a kezelést és mivel egyébként teljesen egészséges kutyus szerintem hamar rendbe fog jönni.A csapatba hamar beilleszkedett az első puhatolózó morgások után most már mintha mindig is családtag lett volna,a nagyokat idézve ;) rájött,hogy "nálunk senki nem eszik kutyát" :lol: :D .Nem nagy mozgás igényű kutyus inkább a lakás hüvösében szeret lustálkodni.A kertbe modjával jár ki ,ott is inkább poroszkál mint rohangál.A lakásban és kertben behivható,de idegen terepen hiába üvöltünk :smt076 :smt076 Neki ahogy mondani szokták a "füle botját sem mozditja" :D :D .Vizivadász létére csak bokáig volt hajlandó bemenni a tóba,pedig az én két kutyám ahogy odaértünk azonnal kacsvadászatba kezdett :smt117 fél óráig ki sem jöttek,de ettől sem jött meg a kedve a pancsoláshoz :lol: :lol: .Nagyon szeretet éhes bújós kutyus :smt056 :smt057 :smt058 ,de szerintem ez az összes Rerieverről elmondható.Két nap után ennyi amit hozzá tudok tenni Fruzsi és Timi által leirtakhoz.To be continued....... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2012.03.24. 17:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tmivel elkészítettük Bobby leírását:

Idézet:
leírás: Bobby 5 év körüli, gyönyörű arany színű, hatalmas szívű fajtatiszta golden retriever fiú. Szemhéjának sérülése (ami kezelés alatt áll, és szépen javul) mellett is jóképű srác, aki játékos-apportos, nagyon emberközpontú, szeretetéhes, méretét meghazudtolóan igazi ölbekutya. Bobby vélhetően egész eddigi életét egy kertben töltötte, ahol nem igazán volt alkalma megtanulni az alapvető viselkedési normákat, de Bobby jó alapanyag, gyorsan és szívesen tanul, ezért türelemmel, határozottsággal és odafigyeléssel gyorsan problémamentes társsá válhat. Ivartalanított, chipes, szobatiszta.
megjegyzés: Kecskemét Kiskőrösi úton kóborolt 2012-02-10-én, eredeti gazdája nem kereste. Bobby chipezett, törzskönyvezett kutya, chipszáma alapján származása, tenyésztője felkutatható volt, gazdája nem. Bobby egészséges, minősített felmenőkkel rendelkezik.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2012.03.23. 15:37 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: annazara (#18)
Gyönyörűség! :)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2012.03.22. 08:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kép

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2012.03.22. 08:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Örömmel jelentem, hogy Bobby tényleg rendelkezik megfelelően működő szürkeállománnyal. :D
Már szépen megy az ÜL, és rám már egyáltalán nem ágaskodik fel. Anyura sem. Sőt, már nem akar mindig az ölembe mászni, mikor este lefekszünk.
Én a matracomon aludtam, Zara a fejemnél lévő gigakosárban, Bobbyka meg mellettem, a szőnyegen, a kezem ügyében.
Aztán persze hajnalban, mikor éledezünk, Zara mormog-mammázik, akkor ő is felélénkül, és akkor a maga kis erőszakosan szelíd módján tuszkolja magát centiről centire előre, míg végre lihegve a képembe tud röhögni. :mrgreen:
Találkoztunk tegnap este kutyusokkal, de a szeme miatt szó sem lehet ismerkedésen kívül másról. A beagle sráccal összeszimatoltak, de a kis francia bulldog fiúnak befeszített. Hát, nem vót neki szimpatikus, na. Én se szeretek minden embert. (tízből egyet, kutyából meg ugye tízből tízet :lol: )

Külön szoktak kajálni, mert Bobby elég pofátlan (oké, pofátlan=nevelésre és némi szocializációra szorul :D). Mikor Zarának adtam kaját, akkor először oda akart menni a kis naiv, hogy az is az övé (nem egyszerre esznek, egy tálkám van :D), de simán arrébb húztam a grabancánál fogva, hogy nem, és el is jött onnan. Nem morgott, nem volt semmi, nem is törődött ezután Zarával és az evési procedúrával.

Jaa, tegnapelőtt este - mivel Bobby miatt teljesen nyitott ablaknál alszunk, melege van - Zara a kosarában lévő krémszínű gyapjútakaró alatt volt félig.
Ez a kis hülye meg szerintem észre sem vette, bement a kosárba és lefeküdt. Zarára. Az meg feküdt tovább békésen.
Nagy hülyék, az biztos.

Most kezeltem a szemét. Illetve most cseppentettem, kicsit később pedig bekenem kék kenőccsel magát a szemhéjat kívül. Gyógyulgat, nyilván még nem egy szép látvány, és nem tudom, hogy végül kell-e majd korrekciós műtét, de tényleg javul. Nagyon ritkán már látom, hogy a mancsával 'megvakarná', vélhetően a szemhéjseb kezd gyógyulni-viszketni.

Sétánál - hosszú flexin vagyunk -, mikor már hazafelé jövünk, és fárad a drága, sokszor gyakoroljuk, hogy Bobby, gyere... És Bobby jön, leül elém (mutatóujjra is leül, ajtónyitásnál is már leültethető, kajánál is leültethető), és vigyorog. Kap egy kis simit, aztán go tovább.

Nem mondom, hogy nem fogom holnap megkönnyezni, mikor elválunk, de tőlem most csak ez a rövid idő telt, a mostani körülményeim miatt.
Holnap viszek egy viszonylag rövid, erős retrieverpórázt, hogy autókázás közben ki lehessen kötni, különben előremegy vezetni. ;) :mrgreen:

Lakásban-irodában fél órákra már többször otthagytam, semmit nem csinált. Egyszer talált magának egy papírzsepit, azt pár darabra szétszedte (tényleg nem miszlikre, rendes volt igazán :) ), meg mondjuk az irodai kukát mindig fel szoktam rakni magasra, itthon meg a szobaajtót hagyom ilyenkor csak nyitva, konyhába és fürdőbe nem jut be. Elvan, fekszik, nem ugat. Szereti a játékokat, és érdekes, de még nem szedte szét egyiket sem. Pedig azt hittem, szétkapja majd Blökit. Viszont szeret rágcsálni, lehet, hogy az útra majd veszek neki egy nagy rágócsontot, mondjuk úgy búcsúajándék gyanánt...

Most lent ücsörgök a matracon a gépnél, Zara jobbomon alszik. Bobbykám meg persze megpróbált rám mászni. Ilyenkor szoktam azt, hogy a drótnélküli billentyűzetet elétartom. Próbálja kikerülni, de mindig elétartom, és simán feladja. Le is feküdt, a lábamnál a kis feje, és szundikál.
Ablak nyitva, séta megvolt, teli a pocak - mi baj lehet. ;)

Kép

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 11:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Holnaptól szabin vagyok, és ma - hogy mikre vagyok képes - otthonhagytam Zarát (anyuval persze, aki déltájt egy gyors pisire lesétál vele).
Reggel persze külön levittem nagyobb sétára, kapott reggelit, és leléptem Bobby fiúval.

Bobbykám jól érzi magát bent is. Már nem pattan fel a kosarából, ha kimegyek az irodából, stb.
És ilyen jól érzi magát az irodában (ki van kötve fix helyre, nagyon hosszú pórázon, hogy az ajtót nyitva tudjam hagyni):
Kép

A szemének csöpögtetését és a szemhéj kenegetését birka türelemmel tűri, ahogy eddig is. Ma jól átkeféltem, azt is bírta.
A tökeinek helyét már nem kell kenni, itt-ott még szárad le pici seb, de már sehol nincs gyulladt rész.
Majd a kék lukács krémet odaadom végleges-ideiglenesének, hogy az amúgy szépen alakuló szemecskéjét tudja kenegetni.
Meg persze a szemcseppjét... el ne felejtsem pénteken vinni.

Azt még nem is meséltem, hogy a cégnél parketta van, és valami iszonyúan bénán boldogul vele. :D Zara már megszokta régen, de szegény Bobby,
ha leül elém, akkor is lecsúszik simán fekvő pozícióba. Ezen lehet, csak én röhögök, ő nem annyira.
Jó fej, na. ;)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 14:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: annazara (#14)

Mélyen megértelek egyébként. Nálunk sem ugrálhatnak a kutyák, de amikor Kincsike rátámaszkodik a mellkasomra, és mélyen a szemembe néz, az nem ugrálás, hanem lelki élet...
De akkor Bobbynak most már olyan ideiglenest keressetek, akinek széles ágya van és jól bírja a meleget meg a szuszogást :D

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 14:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Ugye hogy ugye? :lol: :lol: :mrgreen:

Előzmény: Kriszta (#13)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 14:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: annazara (#12)

Ez az, csak keményen! Nem ugrálhat fel rád, nem kap simit, kényeztetést, csak ha hívod, hadd legyen jól nevelt, de az ágyból simán kitúrhat :D :smt055

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 13:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Bobby Ewing szemecskéjéről száradnak le kisebb seb-darabok, igazából ez másnak lehet, hogy nem feltűnő, de lassacskán azért javul.
Fruzsi javaslatára a szemcseppen kívül használunk magára a külső szemhéjsebre kék lukács kenőcsöt. A töke helyén a varratra már nemigen kell, egyetlen pici helyen volt csak gyulladt.
A szemének kezelését birkatürelemmel viseli. Csóválva.
Úgy alszik nappal a céges kosárban, hogy - miért is ne - sokszor keresztbefordul. Mert ugyebár hosszára elférne, ez anno Sallykém :( kosara volt.
De nem, ő keresztbe fekszik, így aztán a fejét diszkréten kilógatja, egészen le a parkettára. Sajnos mire elmentem a fényképezőig, felélénkült. De később hátha le tudom kapni.

Bobbyt elrontottam. Minden éjjel többször odajött hozzám lihegve, hogy megvagyok-e, odadugta a buci fejét, hogy esetleg feljöhet-e az ágyra mellénk... Hát most éjjel gondoltam, legyen.
Legalább nem ébredek fel folyton arra, hogy recseg-ropog a kosár, mert forgolódik. Úgyhogy mellénk feküdt, konkrétan teljes testhosszával hosszám simult. Hát, nem fáztam. :)
Ő jobban aludt, mint én, az is tuti. :lol:

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2012.03.19. 10:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Elindult a munkás hét (mondjuk tegnap is dolgoztunk), és a reggeli séták, finom reggeli, sok kapott simi után (egy ismerős céges 'szomszéd' is megszeretgette Bobby fiút) szundikálnak. :)
Úgy alakult, hogy - mivel a céges irodának nyitható ablaka nincs, csak az ajtó nyílik - félig 'szétbontottam' az ajtóval szemben lévő falat, és végre találtam egy fa tartópillért, amire rá tudtam hurkolni a hosszú retrieveres pórázunk, így lehetünk itt az irodában is nyitott ajtóval. Azt természetesen semmiképp sem kockáztathatom, hogy nyitva hagyom az ajtót, ő pedig nincs pórázon, márpedig munka közben nem tudok rá mindig figyelni.

Bobbykám gyorsan megszokta a dolgot, és így oda áttelepítettem Zara kosarát neki (Zarának maradt a giga-rattanfotel, amit jobban is szeret), a vetbedet is, és egy vizesedényt. Így mozog a levegő, néha figyelget kifelé. Hát, nem egy ideges típus, az biztos - most éppen a közvetlen szomszédban fúrnak-faragnak, egy szépségszalon települ ide, legalább nem leszek annyira egyedül itt bent az udvarban (a többi üzletnek kifelé az utcára nyílik az ajtaja).

Kép

Jelentem, az ÜL-t kezdjük érteni. Tanuljuk azt is, hogy 'helyedre'.
A rövid idő alatt, míg nálam van, csodát tenni nem tudok, de igyekszem a felugrásról (nem mondanám felugrálásnak, csak felágaskodik rád) leszoktatni, azonnal észrevenni már a szándékot is, és hátat fordítani. Varázserővel bíró dolgok ezek, amikről eddig csak kutyás műsorokban hallottam, de nem volt igazán rá szükségem, hogy használjam. Figyelemmegvonás stb - és működnek. :D

Úgy látom rajta az eddigiek alapján, hogy rettenetesen érdeklődik minden és mindenki iránt. Szerintem lakásban életében nem járt, mégis nagyon jól vizsgázott. Az egyelőre kétségtelen, hogy kaját nem kell elérhető helyen (pulton, asztalon) hagyni. :lol: Az is fura neki, mikor telefonálok. Ilyenkor meghallja a hangom, és a kis hülye azt hiszi, neki szólok. Ezért odajön az íróasztalomhoz (a pórázzal elér idáig), és kedvesen felágaskodik az asztalomra. Rá sem nézve letolom-letuszkolom az asztalról, és már megy is a dolgára.
Abszolút értelmes, és ha mondjuk nem lenne nekem Zara (de milyen jó is, hogy van, félre ne értsen senki), és csak Bobbyra tudnék figyelni, akkor jól rá tudnék feküdni a tanítgatására.
Az biztos, hogy ráfér a szocializáció, esetleg kutyasuli, de egy nagyon jó szándékú, csak kissé neveletlen ebzet.
Néha, mikor Zarához odamegyek a fotelhez, és kicsit 'összebújunk', féltékeny lesz, és rögtön jön és ott szuszakol. Készülök az ilyen szitukra, és nem engedek neki. Úgy helyezkedem, hogy - anélkül, hogy bármilyen módon kommunikálnék a legénnyel - ne tudjon hozzánk férni. Rövid idő után fel is adja és elmegy. Mondom, nem hülye. :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2012.03.19. 07:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Bobbykám néha még köhint egyet, igazából nem úgy, ahogy Zara szokott, olyan szárazon, hanem mint mikor kicsit taknyos az ember.
Ritkán csinálja, meg hát amúgy eszik-iszik, pajkos, fut-szalad, semmi baja. Na, gondoltam azért én megmérem a lázát. Aha, na persze. :mrgreen:
Maradjunk annyiban, hogy végül csak a fülében sikerült megmérnem. :D
Hát láza tuti nincs, mondjuk nem tudom, pár tized fokot nem-e hozzá kell adni, ha fülben mérjük, de neki ott csak 37.3 volt.
Most elnézést kértem tőle egy falat kiflivel (miután szépen a kosarába ment), és már húzza is a lóbőrt. :)

Hajnali sétán nem kakilt, úgyhogy kiviszem még most egy gyors körre, aztán melódia. Mondjuk munka közben is bármikor kiszaladunk, ha ihlete támad. :smt006

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 19:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: dina_01 (#8)

:smt058 :smt058

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 19:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.30. 08:55
Hozzászólások: 84
Csodálatosan szép lett a bundija :smt007
Puszi az okos kis fejére :smt058 :smt056


Előzmény: annazara (#7)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 18:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hoztam pár mai fotót
(egyedül vagyok velük, és nincs se zárt futtató Kecskeméten :evil: , se egy zárt udvarunk, úgyhogy csak megkötve, szerencsétlenkedve tudom kültéren fotózni, sorry):

Labdalesen:
Kép

Kép

Kép

Így alszunk mi :)
Kép

Almaevés (nagy részét meghagyta, szerintem életében nem kapott még - Zara meg örült a maradéknak)
Kép

Most vacsiztak, Bobby legény megkapta rá a probiotikumot. Majd még megyünk sétálni. Labdáztunk is... Ő persze flexin (megtoldva egy saját gyártású erős retrieveres pórázzal), nagyon lelkes, mondjuk Zara két kedvenc plüssét (Sünit és Macit) eldugtam előle, mert nagy lelkesedéssel látszólag elkezdte őket szétcincálni :mrgreen: , bár lehet, végül nem tett volna bennük kárt, de Maci és Süni csak egy van... ;)

Jaa, azt nem is mondtam, hogy Bobby kondija tökéletes. Könnyen kitapintható bordák. Pont jó. Nem tudom, jól adagolom-e a kaját neki, ő is két részletben kapja a napi adagot, mint Zara. Csak hogy Zara 25 dekát eszik egy nap kétfelé szétdobva :mrgreen: , plusz egy kis kenyér, egy kis tejföl, egy kis alma-körte, stb, na de hát ő stabilan 27,5 kiló.
Bobbyt nem mértük, ő szerintem 33-35 körül lehet. Neki persze többet adok, mint Zarának, meg ő is szokott kapni egy negyedkiflit, egy kis almát... Mindjárt meg is nézem, hány deka jár egy ilyen súlyú ebzetnek.

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 08:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Na kérem, így túl a második együtt töltött éjszakán, mesélek Bobbyról. Azért Bobby, mert egyrészt a gyepin a Bob nevet kapta (előtte meg a Csipke nevet, míg rá nem jöttek, hogy fiú :mrgreen: , volt ott egy kis képzavar), másrészt mert így is, hogy átmenetileg nem a legszebb látvány a bal szeme, jóképű fiú, mint a Dallasban. (ezt Galla el is énekelte a Dallas feldolgozásában)
Jaa, és harmadrészt ismerek egy másik Bobby goldent, aki szintén jó fej.

Az úgy volt, hogy Manó-gazdi Edinálva kimentünk megfotózni meg kicsit megismerni Bobbyt, meg egy labi kant a kméti gyepire. Aztán ott derült ki, hogy a goldent megtépték, és mikor megláttam a szemét, nem hagyhattam ott. Nekem most nem olyanok az életkörülményeim, hogy stabilan be tudjak vállalni egy ideiglenest, de most csak rövid időről - ahogy Fruzsi írta, gyakorlatilag tűzoltásról - van szó. Egyszerűen nem tudtam ott hagyni. :cry:

A szeméről többet nem írok, Fruzsi leírta a lényeget, rendbe fog jönni, és a szemgolyó nem sérült hál' istennek.

Bobby fiú nagyon jól van. Fiatal, doki szerint 2 év körül van, szerintem agyilag 6 hónapos :lol: . Totál neveletlen, amikor nagyon happy, és ránézel, már fel is ágaskodik rád. Erről persze folyamatosan szoktatom le, azonnal hátat fordítok és no contact. El is megy a dolgára, nem hülye. Tanuljuk azt is, hogy le kéne ülni, ha akarunk valamit. Amikor csak őt viszem sétálni (dokihoz leginkább, az elég nagy séta, oda Zarát nem viszem), retriever pórázzal megyünk, és vannak már egészen jó pillanatai, mikor bal térdnél jön.

Bobby ölbekutya. Mármint, ha hagyja az ember. Tanuljuk, hogy nem akkor kap foglalkozást, amikor kiköveteli, hanem mikor én odahívom. És mivel van agya, nem is erőszakos. Ha nem foglalkozom vele, elvonul, lefekszik.
Édes nagy mackó, gyönyörű a szőre (Zarának soha az életben nem voltak ilyen zászlói), szép középarany, nagy fiús macifej. Pénteken, mikor hazavittük, megfürdettem, hát vót egy kis szaga, na. Megszeppenve tűrte, életében nem fürdethették. A frontján volt csak gond a szőrével, ott az egész rész vastag filcmócsingokban állt. Azokat levágtam. Szerettem volna egy kiállítási (nagyjából) nyírást neki, de egyedül képtelen vagyok, mert lefekszik, rámmászik, ölbemászik, összenyal, izeg-mozog, szerintem minimum 2 ember kellene, hogy fogja, 1 ember, meg aki nyírja. :D
Átfésülni persze sikerült.

Mikor elhoztuk, sajnos elfelejtették közölni, hogy a tökei helyén még ott a varrat. Aztán este, mikor épp a hasát vakargattam, láttam meg a drótot. Újra doki, varratok ki, egy helyen picit gyulladt neki, azt kék lukáccsal kenegetem, de nem is piszkálja. A szemét sem.

Labdás, nem kicsit... Játékos, nagyon érdeklődő mindenkivel, kutyákhoz is menne oda, de hát a szeme miatt még Zarával sem engedem játszani. Zara hál isten ezt felfogja, és nyugton a helyén marad, így aztán Bobby is lefekszik. Fürdetés után kiganéztam a lakást, és gondoltam bedobom a 'mély vízbe'. Zara mellett feküdt egy takarón. Én meg bekapcsoltam Vámpírt, és rájuk sem nézve porszívózni kezdtem. Először nagyon nézte, hogy ez most mi, aztán ránézett Zarára, figyelte a reakcióját. Mivel Zara csak feküdt, ő is lerakta a fejét. Okos kutya.

Leszámítva a szemecskéjét, remek állapotban van. Oké, kell majd képezni, mert nem volt gyerekszobája (vagyis inkább CSAK gyerekszobája volt :mrgreen: ), de nagyon jó alapanyag ehhez. Egészséges, jó idegrendszerű (buszok-kamionok mennek el a zebra mellett, és nem érdekli, stb), nagyon kedves, olyan kedvesen nyüszögve-halkan dumálva-topogós, ember- és mindenközpontú.
A kakija alakul, már nem hasmenés, elég jól összeszedhető, kap a kajájára probiotikum port, simán benyalja. Kapott féreghajtót, ma-holnap rárakom a spot-ont.
Majd írok még, meg az a tervem, hogy - mivel bejöttünk a céghez kicsit dolgozni - kint az udvaron van hová kikötnöm (nem zárt az udvar), aztán próbálok róla még pár képet lőni.
Később jelentkezünk. :smt006

Így szundikálunk mi:
Kép

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 21:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Előzmény: Fruzsi (#1)

:smt060 Nagyon csecse.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Fruzsi (#1)
Igazán szép goldi! :)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 19:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Fruzsi (#1)

Szépséges :smt060 !

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bobby - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 18:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#1)
Gyönyörű!!! :D

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Bobby
#1HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Bobby 2-5 év közötti golden retriever kan. Korának meghatározása kicsit későbbre tolódik, ugyanis Bobby chipes kutya, de nem regisztrált. Megérzésünk szerint MEOE chip lesz, ami egy alaposabb nyomozást igényel az Alpha-vetnél, reméljük, sikerrel járunk!

A kecskeméti menhelyről szabadult a hétvégén, átmenetileg, kb. 1 hétig Annazaránál van Kecskeméten, utána átkerül máshova. :) Annazara leginkább a tűzoltás feladatát vállalta be, mivel szeme sérült, a menhely falkatartása során elverték őt, és az egyik szemhéján csúnya seb keletkezett. Akkor nem került összevarrásra, most pedig csak várhatunk, hogy először másodlagosan gyógyuljon, majd kitaláljuk, milyen korrekció szükséges vagy lehetséges.

Szerencsére mindez Bobby-t nem igazán zavarja, él, mint hal a vízben, kedves, lelkes, aranyos kutya. Szereti a labdát, szeret mindent és mindenkit maga körül. Kan-szuka kutyákra is kompatibilis, szobatiszta. :)
Az alapvető dolgokat még tanulnia kell, de eddigi tapasztalataink szerint gyorsan fog ez menni neki. :)

A menhelyről veszettség ellen oltva, ivartalanítva várásoltuk meg 10.000 Ft-ért. Chipje eleve volt.

Természetesen új gazdát is keres.
20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

Bobby képtára

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség