Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 18:09

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#102HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 11:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Ezt kaptam a gazdiktól:
remélem nem baj ,hogy ide is bemásolom


Szia!

Örömmel jelenthetem, hogy eleget tettünk az ivartalanítási kötelezettségnek. Igaz, hogy két hete pénteken vették ki a varratokat és előtte héten szerdán műtötték, de addig nem akartam szólni, amíg a varratokat nem vették ki és nincs minden rendben Lédával. A múlt héten meg azért felejtettem el szólni, mert míg Szabina várt Lédával a varratszedésre, egy kamion elvitte a bal oldali visszapillantó tükröt és egész héten ezt intéztem, de ez egy másik történet.
Abszolúte jól viselte a dolgot. Egyszer volt bepisilés, de az még az altató hatása miatt, meg másnap reggel hányt egyet, de az is csak gyomorsav volt az éhségtől, ettől eltekintve semmi gond nem volt. A műtét után nagyjából 30 órával, mikor a szomszédék átjöttek meglátogatni, már ugrált rájuk és vitte a játékát nekik. Mondjuk úgy 15 perc után elfáradt kicsit, de ez engedtessék már meg ilyenkor. Következő nap este meg már be volt zsongva, hogy akkor menni kéne sétálni, utána meg alig lehetett bírni vele, hogy nem megyünk, ha megyünk is, akkor is csak szimpla séta 20 percre és folyton visszafogom, mert neki semmi baja. 4. naptól kezdve már tőgázon akart közlekedni, mint mindig, szóval meglehetősen könnyedén vette az akadályt. Varratszedési péntek után vasárnap már úgy esett neki a szomszédban lakó boxer barátnőjének, hogy Léda 4szer futotta körbe, mire Lara egyszer le tudta követni. A földről. Fekve. Mert felállni nem tudott, mert folyton hanyatt lett döntve. :)

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#101HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 21:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Fruzsi (#100)
Nem sokkal alacsonyabb Bibinél...

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#100HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: szné.kézdi csilla (#99)


Nem kis kutya! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#99HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 18:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Ma látogatóm volt.. bocs a képek minőségéért, de folyamatosan nyüzsögve fedezte fel a régi haverokat és a helyeket..Igazi nyurga kamasz lett belőle..
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#98HozzászólásElküldve: 2012.01.25. 20:18 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Előzmény: mester83 (#94)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#97HozzászólásElküldve: 2012.01.24. 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
:lol: :lol: :lol: :lol:
már megérte benézni ide! Jobb kedvel megyek dolgozni...

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#96HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 20:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: mester83 (#94)

Olyan jó olvasni a történeteidet! :D

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#95HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 16:12 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Előzmény: Fruzsi (#93)

A Pestlőrinci Kutyakiképző Iskolába. De még csak egyszer voltunk. Aktívan majd februártól leszünk, hogy ne fizessünk fél hónapot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#94HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 16:09 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Úgy döntöttünk, hogy elmegyünk így szombat kora-délután ide a 18. kerületi erdő hozzánk közelebb eső részére sétálni. Az idő remek volt, bár lehetett számítani egy kis sárra, de hát ilyenkor az a meglepő, hogy nem sok sár van. És nincs hó. Az autózást még mindig nem komálja teljes mértékben, de lassacskán megszokja. Beugrani az autóba már egész jól megy.
Elsétáltunk szép lassan az erdei sportpálya mellett és szembejött egy biciklis pár egy lány dalmatával. Havannáról jöttek át. Egész jó kis túra. A dalmata nem volt nagyon játékos kedvében, de azért fogócskáztak egy kicsit. Eszméletlenül gyors volt, Léda nem is nagyon tudta követni, ezért elkezdett ugatni, hogy jöjjön vissza és vele foglalkozzon. A kis nyámnyila. Ment volna inkább utána! Kicsit rohangáltak, fel a kis dombra, le a kis dombról az útra ... Itt történt egy annyi incidens, hogy Léda lábai összegubancolódtak és mire az útra ért, úgy fúródott a homokba, mint a repülőről ledobott torpedó a vízbe. Elég mulatságos látvány volt. Bár mind a négyen felszisszentünk, nevettünk, majd mindannyian mondtuk, hogy ó szegényke. Léda zavartan felkelt a homokból, körülnézett, majd visszament a domb aljához és nézte, hogy miben bukott el. De nem találta. Jó, hogy nem találta, hiszen ott volt alatta a lába. Akkorát nem esett, hogy ott hagyja. :D
Kis rohangálás után mentünk is tovább. Jött velünk szembe két puliféleségnek álcázott puli féleség. A kisebbik támadólag lépett fel, úgyhogy inkább magunkhoz hívtuk Lédát, a kis agresszort pedig próbáltuk távol tartani. A másik viszont nagyon érdeklődött Léda iránt. Szagolgatta, játszani is akart vele, de úgy, hogy az előző éppen meg akarja enni ... háááát esélytelen. Aztán végre csak odaért a gazdájuk is, egy idősebb hölgy. Megkötötte a dúvadat és akkor már tudtunk is tovább indulni. Csakhogy miután elengedtük ismét Lédát, a barátkozós puli féleség jött velünk, hiába kiabált rá a gazdája. Aki ilyen szép kutya, nem is csoda, hogy körülrajongják. :)
Sétáltunk hát tovább. Annyi új szag volt ott és olyan sok hely, hogy nem győzött ide-oda rohangászni és szaglászni. Jöttek még szembe kutyák, de azokat elég gyorsan letudtuk.
Elértünk egy olyan keresztúthoz, ahol láttunk egy táblát. Megnéztük. Tornagyakorlat volt rajta. A 12. állomás. De jó, gondoltuk és azon az ösvényen mentünk tovább a következő felé, hogy megnézzük és elvégezzük a gyakorlatokat. Átmentünk egy fakivágásos részen és elértük a következőt. A 13. állomást. Hát majd visszajutunk az elejére, gondoltuk. És meghallottam, hogy szemből jönnek. Női hangok. Kettő. Kiabálás. Gyere ide! Kutya is van. A jelek szerint szeleburdi, vagy neveletlen. Feltűnt egy magyar vizsla kölyök. Mint kiderült egy 5 hónapos csupa erő és energia darabról volt szó. A probléma pedig ebben teljesült ki. Lédával azonnal elkezdtek ugrándozni, fogócskázni, amivel nem volt semmi gond. A gazdik pedig álltak és nézték az önfeledt játékot. Ekkor a vizsla észrevett minket (nahát, ezek hogy kerültek ide?) és futott hozzánk. Igazából engem célzott meg. Tőlem kb 3,5-4 méterről indult. A gond az volt, hogy úgy indult, mint egy rakéta, mi másodpercenként kb 200m/s-al növeli a sebességét. Csak ő szökdécselve indul, nem pedig egyenes vonalban, mint a rakéta. És megindult felém. Teljes erőbedobással és csípő magasságig való felemelkedésekkel, amiből kettő periódust tudott megtenni, mire hozzám elért és ...
Itt állítanám meg a filmet egy kicsit. Szeretném mindenkiben felidéztetni a legelőször általános iskolában tanultakat, azon belül is az ember anatómiáját, azon belül is a férfi anatómiát. Különös figyelmet szentelvén a nemi szervekre. Szóval az egész úgy van elhelyezve, hogy a lábak és a csípő találkozásánál vannak. A lábak, mivel hengeres formájúak, ezért a kettő találkozásánál bevágásos rész található. Ehhez tartozik a törzs találkozása, amely szintén szép íves lekerekítéssel találkozik a lábakkal. A csomópontnál található a hímvessző és a herezacskó, ami természetes állapotában lóg. Előbbi állhat, de akkor nyomós indoka van rá, de ebbe most ne menjunk bele, az egy másik óra lesz majd, másik fórumon. ;) Namármost. Helyezzük át a tanultakat a gyakorlatba és öltöztessük fel a férfi testet. Az alsónadrágban elhelyezett szervek kényelmesen el vannak fektetve bal oldalra (én konkrétan így hordom), vagy jobb oldalra, kinek hogy kényelmes. Erre jön még a farmernadrág, mely még jobban fixálja a helyzetét, de ugyanakkor kényelmes is. Most váltsunk át a magyar vizsla fejformájának tanulmányozására. Azon belül is a fiatal egyed fejformájára. A csontozata nagyon is kemény, az orra még nem nyúlt meg annyira, mint a felnőtt fajtársaié és remek ék alakú. Pontosan a negatívja egy felnőtt emberi combok+törzs találkozásának.
Vissza a filmhez. Ott tartottunk, hogy én állok, kedves mosollyal az arcomon (még), a kutya jön fejelve a levegőt és azzal a lendülettel pont befejelt nekem oda bele. A tökéletes fejformája miatt teljesen kitöltötte az ágyéki részt, így mindet odaszorított mindenhez, de leginkább a golyóimat a combomhoz és a homlokához. Ne szépítsük a dolgot, tökön fejelt a kutya. Izomból. Férfi társaimnak úgy tudnám leírni, mintha terpeszben guggoltam volna és valaki hátulról alám rúgott volna. Csodás volt. Az arcomra fagyott kis mosoly nem volt őszinte. Összegörnyedtem, a kezeimet odakaptam és homlokkal megtámasztottam Szabina hátát. Még jó, hogy ott volt, mert különben még orra is esek, ami bár jelen körülmények között nem sokkal lett volna cikisebb és fájdalmasabb, de koszos legalább nem lettem. Hát mit is mondjak. Gáz volt. Én alig éltem, a hangokat hallottam körülöttem, de nem értettem. Leginkább csak azt tudtam mondani, hogy "ÓÓÓ! ÓÓÓ! Jóól vagyok ... Ugyan, semmi gond ... ÓÓÓ! ÓÓÓ!". A vizsla gazdáinak hangján azért hallottam a pánikot és a szégyelljük magunkat, de hát ők momentán tényleg nem tehettek semmiről. Szabina szegénykém meg próbált nyugtatni mindenkit és úrrá lenni a káoszon. És tartott engem, hogy el ne dőljek. Jó pár perc elteltével, mikorra járóképessé váltam (vagyis inkább meg tudtam állni a saját lábamon úgy, hogy Newton nem akart elrántani egyik irányba sem) és visszajött az öntudatom is, valami olyasmit mondtak, hogy nagyon sajnálják, már náluk is történt feldöntős baleset, de ilyen még nem és nagyon sajnálják és ez egy szélvész és nagyon sajnálják és ... Szegények. Jól megrémültek. De én hogy megrémültem! Most komolyan! Mennyi esély volt erre? Vígjátékokban elég gyakori, na de az életben mennyi??? Márpedig ilyen állat nincs!!! (a vicc, aminek ez a poénja, a hozzászólás alján található annak, aki esetleg nem ismeri). Tipikus. Na mindegy. Érzékeny búcsút vettünk egymástól, majd tovább indultunk. A végére még egy könnycseppet is elmorzsoltam, annyira meghatódtam. A távozás gondolatától.
Mendegéltünk tovább, én egyre jobban lettem. Hátulról utolértek minket. Annyit hallottam, hogy "Játszhatnak együtt?". A válasz automatikusan jött, hogy persze és csak utána fordultunk meg, hogy mivel is állunk szemben. Én azért viszonylag lassan fordultam meg teljesen, felkészülve bármilyen eseményre. És akkor megláttunk egy golden retriver-t. Ami fehér volt. Itt az agyunk kapott egy kisebb sokkot. Fehér golden. Jó, inkább tört-fehérbe hajló, de igazából fehér golden. Szabina csak annyit tudott kérdezni, hogy "Ez van fehérben is?" Nekem erre csak annyi jutott eszembe, hogy persze, úgy lehet rendelni az ebay-ről. :D Kiderült, hogy hát ő ilyen labrador és golden egyveleg, mivel labradorból van ugye világos és az orrán is látszott, hogy labrador igazából, csak felkapott egy golden bundát, mert hideg van, vagy mi.
Hatalmasat kezdtek játszani. Ha Léda lemaradt, vagy nem azt csinálta a másik, mint ami neki tetszett, akkor ugatott. Szörnyű. Kis dumagép. :) Felbukkant egy biciklis pár egy kis idő múlva. Olyan ismerősnek tűntek. Megjelent a dalmata is melléjük. Áhhhááá! Ezért voltak olyan ismerősek! Kiderült, hogy a dalmata igenis játékos, de aznap valahogy nagyon antiszociális volt. És tényleg. Nagyon nem akart játszani. Ha mentek feléje, akkor már tátotta is a száját, hogy ide ne gyere, mert megharapdállak. Kis idő múlva tovább álltak, mi meg még maradtunk, had ugráljanak a rokonok. :) Egyszer csak azt vettük észre, hogy a fehérkének véres a homloka. Gyorsan kiderült, hogy vér forrása Léda. Méghozzá a bal alsó szemfoga nincs meg. Ugye, aki fogváltás korában jár, az számoljon ilyenekkel. Innentől kezdve mi éreztük magunkat kicsit kínosan, hogy összevérezünk itt mindent. De Léda sem foglalkozott vele különösebben, meg a másik kutya sem, úgyhogy nem zavartattuk mi sem magunkat.
Elbeszélgettünk a fehérke gazdájával. Nézett minket, hogy ilyen szófogadó kis kutyusunk van. Hogy a miénk 5 hónapos és hogy hallgat ránk, az övé meg másfél éves, de alig bír vele. Hogy hízott a májunk. Ezek szerint csak jól vontuk le a következtetést, múlt héten a kutyasuli után, hogy jók vagyunk a szeren. Had nyaljam már a saját fenekünket így képletesen. Ne legyen már ez csak az állítok privilégiuma. :D
Kezdett szép lassan szürkületbe fordulni a nap, úgyhogy elindultunk visszafelé. Azaz elindultunk volna, ha tudjuk, hogy merre vagyunk. Mondtuk a hölgynek, hogy azt az erdei sportpályát keresnénk, mert onnan már tudjuk, hogy merre jöttünk be. Azt mondta, hogy akkor menjünk vele, ők úgyis arra mennek, mert ott szoktak összeverődni, meg ez a sport feladatos tábla túra is arra megy. Így hát mentünk vele. Összefutottunk még egy kis csapattal (3 kutya, vagy 6-7 tini lány, meg 2 szülő), gyorsan elértünk a tisztásra, elköszöntünk, majd indultunk is vissza az autóhoz.
Szép nagyot túráztunk. Több, mint másfél órát voltunk az erdőben. Elfáradtunk mindannyian. Hazajöttünk, Láda ivott, megtöröltük, hogy lakás-kész legyen, evett, majd kidőlt, mint egy korhadt fa. Az sem nagyon érdekelte, hogy átöltözünk és megyünk el még egy kis ezt-azt venni. Csak akkor jött oda az ajtóhoz, mikor már indultunk kifelé. A zárt ajtón keresztül még kétszer vakkantott két kicsit, elfáradt hangon. De igazából szerintem eldőlt és tudta, hogy úgyis jövünk vissza hamarost. Meg különben is. Jól vagyok, elfáradtam, ettem, ittam, hagyjatok engem aludni most már.

A vicc:
Székely ember elviszi a fiát az állatkertbe. Megnézik az oroszlánt, a zebrát, a majmokat és majd' minden állatot, mire elérnek a zsiráfhoz. Nézik hosszasan. Fel. Le. Fel. Le. Mire a székely odafordul a fiához és azt mondja:
- No fiam. Márpedig ilyen állat NINCS!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#93HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 15:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: mester83 (#91)

Hova jártok oviba?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#92HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 15:34 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Megint összefutottunk Bonoval. És ismét indulhatott a játék. Nagyon egymásra talált a két jószág. Azért milyen vicces, hogy egy jámbor goldi legjobb barátja egy sztafi. :)
Egy idő után megint előkerült a köteles teniszlabda. Bár ezúttal én is fel voltam készülve, mert nálam is ott lapult a mi tenisz labdánk. Elkezdődött a rohanás. Meglepődve tapasztaltuk Józseffel (a szatfi gazdája, jelenleg éppen egyedül volt, a felesége most nem tartott velük), hogy Bono milyen gyors. Viszont közte és Léda között nem nőtt a távolság, vagyis nem tudta lehagyni, szóval igazából Léda milyen gyors. Pedig ugye Bono már 8 hónapos is elmúlt és izmosabb is. Tényleg egy futógép tulajdonosai vagyunk. És ahogy megállapítottuk, lesz ez még gyorsabb is.
Egy vezércsellel valahogy Léda megszerezte a játékot és onnantól ő ment elől. Nagyon fordulékony. És most még össze sem akadtak a lábai :) Kezd egyre koordináltabb lenni. És gyors! De ezt már megállapítottuk. Pár sorral feljebb. :) Hát Bono képtelen volt utolérni. Fel is adta. Úgy nézett a gazdájára, hogy "elvitte a játékomaaat". Léda meg kis gonosz módjára rohangált vele. Viszont a legszemetebb az volt, mikor odajött hozzánk Léda, lerakta a játékot és mikor Bono is odaért és már éppen fel tudta volna kapni, akkor Léda azonnal rárabolt és vitte magával tovább. Ezt még párszor eljátszotta. Bono bánatára. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#91HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 15:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Voltunk Kutyaoviban. Vasárnapi 9 órás kezdetű foglalkozásra mentünk el. Az idő csodás volt, hűvös, de napos. Kissé késve érkeztünk és mivel az elkerített játékteret előbb körbeszaglásztuk és jártuk, ezért már nem volt idő bemenni a többi kutya mellé, mert már indult is a túra. Vagyis menet közben ismerkedett meg a többi résztvevővel, ami így kicsit nehezebben indult. :)
Adtak nekünk hosszú pórázt, ami egy kb másfél kilométernyi kötél, a végén a kutyával. Vagyis hogyha éppen nagyon elcsatangolna és nem tudjuk megállítani, vagy visszahívni, akkor csak rálépünk a kábelre és vagy visszarángatjuk, vagy a Sárga Út mentén eljutunk Smaragd városig. Amire nem árt ügyelni, az az, hogy a kb 20 kutyával érkező kb 40 ember ne taposson rá feleslegesen a gyorsan mozgó kígyókra, mert a másik végén szegény állat nagy meglepetésben részesül.
Sétáltunk, sétáltunk, egy kis dombra sem csücsültünk le. Néha vissza kellett hívni az ebeket, de egyébként rohangálhattak. Viszont elég hátul kullogtunk, mert ezzel a Barátság kőolaj vezetékkel a nyakában valahogy nem volt kedve előre menni, mert hát azért rá-rátapostak. Már a madzagra.
Aztán megálltunk egy idő után és a túravezető elkezdett beszélni, hogy hogyan is kell nevelni a kutyát. Nem érintett nagyon sok témát, viszont sok újat sem mondott. Szerencsére. Vagyis egész jól állunk. Miközben álltunk és hallgattuk az előadást és nézegettük a többi kutyát és a gazdáikat, arra a következtetésre jutottunk, hogy egész jól állunk. Sok kicsit idősebb kutyánál is fegyelmezettebbek voltunk. És könnyen kezelhetőbbek. Mindig visszajött, ha hívtuk.
Aztán tovább mentünk. Ekkor megtörtént az, ami mellett Szabina már nem tudott elmenni szó nélkül. Egymás után háromszor léptek rá Léda madzagjára. És mindháromszor úgy, hogy éppen indult volna meg. És hát hogy indul meg? Hát eleve a kezdeti lendülete egy pisztolygolyóé lenne és mindezt kicsit szökellve indíja. Na mikor előszörre láttuk azt, hogy a feje megtorpan, de a teste többi része a nyaka alatt elhalad azzal a lendülettel és nyekken hozzá, akkor azért megsajnáltuk. Harmadjára meg Szabina azt mondta, hogy na most volt elég ebből a hülyeségből, mert nem igaz, hogy nem néznek a lábuk elé az emberek. Volt ott egy középkorú hölgy és látta, hogy mi történt. Azt mondta, hogy ne is törődjünk vele, mert látja, hogy visszajön és velük is ugyanez volt a helyzet. Őket is folyton visszarántották a figyelmetlen emberek és neki kis fél óra múlva lett elege ebből a pórázból. :)
Mellesleg javarészt a gazdik csak magukkal voltak elfoglalva. Alig volt olyan, aki próbált volna kommunikálni a többi gazdival. Olyan ... nem is tudom. Befelé fordulva járkáltak az emberek. Mintha csak saját kis buborékban léteztek volna. Mintha a metróhoz sietnének a családdal. Nem ezt vártuk. Ilyen téren kissé csalódás volt.
Szóval mentünk tovább póráz nélkül és rögtön feloldódott Léda. Előre tört az élmezőnybe. :) És meg is álltunk egy gyakorlat erejéig. A feladat az volt, hogy megfogták a kutyákat, majd előre kellett sétálni és oda kellett hívni magunkhoz a kutyát. Kivártuk a sorunkat (az utolsó párosba kerültünk be :) ) és tökéletesen teljesített. Mikor Léda odaért hozzánk, a túravezető kérdőre vont minket, hogy és hol marad a jutalom falat? Miért nem készítettük már ki? Namost! A jutalomfalat az csak azért volt nálunk, mert Szabina azt a kabátot vette fel, amelyikben benne felejtette. Másodszor pedig mi már a jutalomfalat után járunk. Nekünk már az nem kell. Jó, ezt mondjuk nem hosszú gyakorlással, leszoktatva értük el, hanem azzal, hogy mindig otthon felejtettük a kaját és kénytelenek voltunk anélkül megoldani ... De hát ki a fenét érdekli? A cél a lényeg, nem? :D És hogy megvannak lepődve az emberek, mikor mondjuk, hogy nekünk nem kell ilyen segédeszköz.
Aztán véget ért a séta is és mehettünk haza. Hát mondanom sem kell, hogy a kutya meghalt. Kész, vége volt. Lefeküdt és elaludt. Velünk egyetemben, mert a hét minket is kifárasztott rendesen. És csönd volt és hagyott aludni. És milyen jól esett. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#90HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 15:22 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Jut eszembe! Mi az? Kicsi, egyik fele fehér, másik fele piros. Neeem neeem. Nem Lego sorompó. Nem is gyufa darab. Annyit segítek még, hogy az egyik otthoni játék alkalmával vettem észre. A földön ültem, dobáltam neki az egyik gumi rágókáját és az egyik alkalommal, mikor elszaladt, a térdem mellett vettem észre. Szóval mi az? Így-így. Kutya fog! :) Hát igen. Zajlik a fogváltás nagy erőkkel. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#89HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Ismét találkoztunk a staffordshire terrierrel. Megkérdeztem, hogy hogy is hívják. Bono. You know. U2. Kevésbé énekel jól, nincsen vagány napszemüvege, de a ritmusérzéke hasonlóan jó. :) Nagy ugrálások és rohangálások közepedte fárasztották le egymást. A legjobb szokásuk az, hogy ha a gazdák állnak, akkor nem távolodnak el nagyon. Sőt. Inkább a lábak között ugrálnak, rohangálnak, bújnak át és stb. És amikor nagy slunggal rohannak el, de egy kicsit benézik a röppályát, akkor el-eltalálnak és olyankor néha-néha meg-megbicsaklik az ember. Úgyhogy közös erővel úgy döntöttünk, elkezdünk sétálni. Jobb ötletnek bizonyult, mert nagyobb ívben kezdtek szaladgálni. Aztán előkerült Bono rövid kötélre kötött teniszlabdája is. Innentől kezdve meg kergetőzés volt, mert Bono megkaparintotta, Léda meg rohant utána, hogy ő is kér egy szeletet az eszközből. Ami nem sikerült, úgyhogy kis idő múlva úgy döntött, nem üldözi tovább Bono-t. Aztán mi is kibeszélgettük magunkat, meg az idő is eltelt, úgyhogy indultunk is haza. De a lényeg, hogy jó volna még találkozni ezzel a dalos pacsirtával. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#88HozzászólásElküldve: 2012.01.06. 09:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#84)
Ezt egyszóval úgy mondják:RETRIEVER!
na ezt kaptatok, és nem zsákbamacskát!!! :lol: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#87HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: mester83 (#83)
Ide figyusz, Te Léda -Gazdi!

Ha továbbra is ilyeneket merészelsz írni a Fórumba, én tutira bepisilek! :lol: :P Jobban, mint az összes retriever egyszerre! :lol: Annyit röhögtem már, hogy alig bírom abba hagyni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#86HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 19:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#85)
Ja azt elfelejtettem mondani: a retrieverek imádnak a koszban és egyébb termékben hemperegni! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#85HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Öregedtem pár évet hirtelen. Este (és ma reggel is, így frissítve a megírt szöveget) a nagyon közeli parkban (ez Móni biztos tudja, hogy melyikre gondolok) sétáltunk póráz nélkül, mint szoktunk. Eljutottunk már odáig, hogy teljes hosszában el tudtunk menni, mert szilveszter óta gondok vannak a sötétben való sétálással és egyáltalán az udvarra való kiengedéssel (bár ez utóbbi már majdnem teljesen rendbe jött). Félünk, na. Ezzel még csak nem lenne gond, mert egész jól haladtunk a "rehabilitációval".
De! És most jön az őszülés tárgya! Egy idő utána Léda úgy gondolta, hogy ő haza akar menni és elindult visszafelé. Nem jött oda hozzám semmilyen hívásra sem. Nem használt a kedves, a mérges, a céltudatos, a határozott, a semmilyen hívás, de még a jutalom falatkás zacskó sem. Én meg úgy gondoltam, hogy nem nekem kell téged követnem, hanem neked engem, úgyhogy én elindulgattam az ellenkező irányba. Jönni jött utánam, de nem jött oda teljesen hozzám. Volt egy-két pont, amikor majdnem meg tudtam fogni, hogy legalább a pórázt rá tudjam tenni, de nem jött össze. Beértem az egyik bozót mögé, hívtam, majd kisvártatva megjelent utánam. Beértem a másik mögé, hívtam, majd nem jött. Én kinéztem és üres volt a park. Úgy szaladt el, hogy nem is láttam. Pedig 15 másodpercnél tovább biztos, hogy nem esett ki a látóteremből. Keresgélni kezdtem, majd hazaindultam. Eléggé aggódtam. Ideges voltam és a szívbaj kerülgetett. És hol volt? A kapuban ült. Okos kutya! Na gyere ide te kis vakarcs! (frissítés: Ezt ma reggel annyival spékelte meg, hogy egyáltalán nem akart sétálni és elengedés után, miután megkergette a varjakat, elindult hazafelé mellettem, úgyhogy ezúttal láttam, mikor átugrál a sínen, majd átrohan az úton az autók előtt nem sokkal én meg loholhattam utána egészen a kapuig.) Megbeszéltük a dolgokat olyan ki a főnök, ki a domináns módon. Kicsit Cesar Millan-osan, kicsit az én szájízem szerint. Utána irány a fürdőkád, mert vizes és saras volt minden, ahová így belefetrengett a "megbeszélés" alatt. (Ezt ma reggel is eljátszottuk, bár nem annyira drasztikusan és sokáig, mint tegnap este, hiszen dolgoznom is el kellett volna már lassan kezdenem. De miután tisztáztuk, hogy ki a főnök és mit jelent az, ha hívom, visszamentünk a parkba pórázon és még vagy 4-szer elengedtem, visszahívtam és pórázra kötöttem. Amit most már meg tudott csinálni). A füle tövéig meg kellet mosni. Még jó, hogy van itthon cica sampon. Aztán még egy kis hajszárítózás, hogy meg ne fázzon itt nekem ez a kis büdös dög. :) Feltakarítottam a fürdés maradékát és kikészülve összerogytam a kanapén. Egy kis időre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#84HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 13:50 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Voltunk orvosnál. Megkapta a hiányzó oltását. Betty is ott volt, ő is megkapta, amit kellett neki, úgyhogy így kaptunk csoportos kedvezményt. :D Kiderült, hogy kicsi kis babánk, ami kis szemünk fénye, a csöppségünk 16,7 kiló. Így már értem, hogy miért nem tudta elhúzni Keri szilveszterkor. :D
Azt azért szeretném megkérdezni, hogy tulajdonképpen ő akkor most milyen felmenőkkel is büszkélkedhet? Mert a doki szerint lehet benne egy kis agár vér is, mivel olyan a pofája, meg a homloka. Biztos. Én nem értek a lovakhoz. :) Úgyhogy ezért kérdezném meg, hogy tulajdonképpen mit is kaptunk? Azt már tudjuk, hogy görögből importált (mert imádja a halat, kukoricát, paradicsomot, feta sajtot és eljátszik az olívabogyóval is) vizsla (mert feneketlen a bendője) és valami husky/malamut (nagyon tetszik neki a hó és imád futni) keverék lehet, de úgy mégis jó volna tudni. Nem mintha bármit is változtatna az értékein. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#83HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 13:39 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
A szilveszter elég mozgalmas volt. Kiderült, hogy meglehetősen fosik a robbanásoktól. Mivel az idióták már 30-án elkezdték a robbantgatásokat, ezért már lehetett sejteni, hogy mi lesz másnap. Hát az lett, hogy nappal sem nagyon tudtam elvinni anélkül, hogy el akart volna rohanni, mivel akkor is lőttek. Mondjuk azt az egyet nem értem, hogy miért indítottak telepet, mi színes, meg csillogó és a téli, szürke napvilágban sem látszik semmi a füstcsíkon kívül. Én már csak tudom, hisz rengeteg tűzijátékban volt benne a kezem. No nem a csőben, hanem mint pirotechnikus. Na mindegy. Szóval félünk. közelebbi robbanásnál magunk alá pisilős módon. És utána a házban jól elbújós módon.
De jött a felmentő sereg. Ha mondhatom így. Kaptunk egy kutyát. Igaz, csak megőrzésre. Drága haveromék feje fölött összecsaptak a hullámok és mi lettünk vészmegoldás, úgyhogy jött egy ébenfekete, majd 1 éves, fiú közép uszkár. Keri. Vagy Cerry? Vagy Cery? Hmm. Hát ezt pont nem kérdeztem, hogy hogy írják. De ejtsd a legelsőt és akkor jó lesz. Majd fogom kapni az gazdájától, hogy melyik. :) Szóval jött, látott és ledermedt. Mindenre fel volt készülve, csak Lédára nem. Amilyen vehemenciával "támadott" neki, hogy játszanak ... hát nem csodálom, hogy menekült előle. Amit Léda természetesen játéknak gondolt. Rótták a köröket kint az udvaron egy darabig, aztán Léda rájött, hogy hoppá, ő most fél a szabad ég alatt, úgyhogy inkább erősen befelé vágyódott. Rövid lábtörölgetés után odabent folytatták azt, mi kint félbemaradt, de ezúttal már tényleg játékról volt szó, min a két fél részéről. Kergetőzés, ugrálás, rohangálás. Mint mikor szabadjára engednek két teljesen becsavarodott és feltöltött Duracell nyuszit. Csak ők nem izéltek utána. :) A legszebb az volt, mikor megtalálták a plüss, sípoló csontot és mindketten a szájukba vették és kötélhúzásba kezdtek. Léda húzott és nyert, mert álltában elhúzta a Kerit. Mikor Keri próbálta elhúzni Lédát, akkor csak rángatás volt, Léda meg erőlködés nélkül nézett, hogy most mi van. Ez annyira nem tetszett neki, úgyhogy egy kis idő után feladta a dolgot. Nem értem, mi lehetett a nem tetszés tárgya. :D
A gazdák egy kis idő után elmentek, a rohangálás tartott még egy darabig, majd Léda bebújt az általa legbiztonságosabbnak vélt helyre (mert a robbanások percenkénti száma erősen elkezdett emelkedni), Keri pedig a gazdáit kereste hanghatások kíséretében. A bujkálás leginkább addig tartott, amíg ki nem pihente magát Léda, aztán ismét játszani akart, amit Keri annyira már nem akart. Úgyhogy innentől kezdve inkább a helyrerakás volt műsoron, mintsem a játék. Elég sokáig eltartott, mivel Léda csak nem értett a "szép" szóból. Meg különben is, mit akar tőle egy 2 számmal kisebb és majd fele olyan nehéz kutya társa? :D
Az est hátralévő idejében kiderült, hogy Keri is valami görög származású eb lehet, mert a feta sajtot tolta befelé. Azaz tolta volna, ha többet kap. Ja és innen üzenném: Gery! A kutyátoknak annyira nincs túl sok gondja a kemény falatokkal, mert a jó kemény és ropogós kutyakekszet zabálta! :D

Itt még csak várják a falatot:
Kép

És igen, megkapták! És elvonultak:
Kép

Kép


Aztán hogy ki pisilt be ki nem, azt már nehéz volt eldönteni. Léda a sanszosabb, mert ő nem mert kimenni, de Keri is gyanús, mert egy-két helyen Léda azért többet kitermel magából (olyan, mint egy átfolyó erőmű). Szóval mi sem unatkoztunk.
Eljött az éjfél, a környék harci zónaként dübörgött, Léda a padlón volt (szó szerint is), Keri meg nagyjából leszarta a robbanásokat. Annyira, hogy éjfél után nemsokkal érkeztek meg Gery-ék, amikor a legnagyobb volt a zűrzavar és Keri meg vígan ment wc-re, meg nézelődött kint az utcán a póráz végén. Hát hiába. Süket kutyával könnyű. Na jó, nem is az. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#82HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 13:04 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Jó rég óta nem írtam ide semmit. Nem a lustaság miatt, megnyugtatok mindenkit. Kevés az idő, sok a dolog és bocsánat, hogy így gondolom, de mindennap arról írni, hogy evett összesen 800 grammot, kakilt 240-et, és még mindig őrült módon rohangál ... :) hát ilyet nem fogok.
Ellenben most, mikor időm is engedi felrakni a lassacskán megírt dolgokat, majd beömlesztem. :)


Kezdeném is azzal, hogy aludni ő is úgy alszik, mint a macska. Lehetőleg legyen valami a feje alatt. Mindegy az, hogy az most párna, vagy a kondigép, csak lehetőleg legyen valami. Íme két példa rá:
Kép

Kép


Tényleg nem tudom, hogy milyen fajta ő, mert valami ölebnek képzeli magát, csakhogy már egy kicsit nagy az ölebséghez :) :
Kép


Ha esetleg nem kap enni abból, amit mi eszünk, vagy éppen készítünk, akkor úgy néz, mint aki már egy hete nem evett semmit és kivert kutyaként bántak vele. Az most mellékes, hogy előtte tolt be mondjuk egy púpos tányér konzervet vacsorára ... de megszakad a szíve, ha nem ehet még:
Kép


Tudja valaki, hogy milyen a döglött kutya? Az olyan, mint a képeken, csak nem rugdal álmában, nem ébred fel, hogy pisilnie kell, ja és egy kicsit laposabb. De egyébként stimmel. Hát így alszik. Sütteti a hasát. Mondjuk nem tudom, hogy minek? Lehet, hogy jó barna szeretne lenni nyárra?
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#81HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Előzmény: szné.kézdi csilla (#80)
Hát Szabina azt mondja, hogy növekszik. Szerintem ... talán nőtt. :) Nem tudom. Kicsivel többet vagyok vele, szóval nekem nem tűnik fel annyira. És hát nem szoktuk az ajtófélfához állítani és berajzolni, hogy már meddig ér. :D

Apropó, most jöttünk vissza sétáltatásból. Most volt először, hogy póráz nélkül rohangálhatott. Egy elkerítetlen részen. Ha hívtam, mindig visszaszaladt hozzám. Találkoztunk egy 10 hónapos staffordshire terrierrel is, akivel hancúroztak kissé. A sztafi nagyon aranyos volt, a kezemből evett. Meg a lábamból ... meg a fülemből ... Nagyon játszottak volna, de a szatfi már nagyobb, mint Léda és hát a játék hevében leginkább őrá ugrottak rá és ekkor sírva próbált meg fölugrani és szaladni hozzám. Ha sikerült hozzám eljutnia anélkül, hogy megint el lett volna sodorva szegényke, akkor belapult a lábam közé. Aztán megint kiment, megint fellökték, majd jött volna vissza, megint föllökték, majd megint bebújt. Aztán megint kiment ... :) Ezt játszották. Én meg addig elbeszélgettem a gazdákkal. Majd miután elmentek, miénk volt a hatalmas park és rohangáltunk. Nagyon élvezte. És rettentően kimerült. VÉGRE :!: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#80HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 20:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Kezdtem hiányolni a beszámolókat! :lol:
Növekszik a gyermek?

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#79HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 18:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Szombaton kiderült, hogy még egy szempontból is a mi kutyánk.

TV-t néztünk. Épp a TV2-n az Autóguru című műsor ment, amelyben megugattattak egy Maserati Gran Turismo S autót (http://tv2.hu/autoguru/video/autoguru-17-adas, a lényeg úgy 7:15-től kezdődik, aki szereti, csavarja fel a hangszórót, mert valami gyönyörű). Léda Szabina ölében feküdt keresztbe és a bal kezét rágcsálta éppen. Miközben mind a ketten elaléltunk eme olasz gyönyörűség láttán és hallatán, arra lettünk figyelmesek, hogy Léda abbahagyta kéz rágcsálást, majd mikor tényleg elértek oda, hogy az autó is ugat, Léda felkapta a fejét és csak figyelte a TV-t ő is. Nagy erőkkel fülelt, döntögette a fejét. Nem agresszívan, hanem kíváncsian leginkább. Tetszett neki! Határozottan! Hát nem hiába, a mi kutyánk, ő is tudja, hogy mi a jó. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#78HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 18:46 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Most pénteken volt nálunk a céges karácsonyi party. Szabina dolgozott, szóval én, mikor leraktam a lantot, összepakoltam Lédát és bementünk. 4 óra hosszan még azért nem hagytam volna itthon, szóval megbeszéltük, hogy Szabina majd hazafelé jövet bejön érte és hazaviszi (aztán meg majd bejön értem és engem is :) ).
Nem dolgozom messze, autóval kb 4 perc. Na jó, legyen 5 perc, de akkor már a kapu is kinyílt és beparkoltam az udvarra is. Az épület egy kettéosztott családi ház, melynek az egyik felén vannak a szobák, ahol dolgozunk, a másik felét meg konyhának, étkezőnek, és vendégszobának használjuk, ha itt van a cég egyik vezetője az USA-ból. Ja igen. Azt tudni kell, hogy egy amerikai cégnek dolgozom, mint szoftvertesztelési vezető, a cég természetesen :) kivándorolt magyar testvérpár tulajdonában van, viszont az idősebb már csak tulajdonos, a másik testvér pedig vezetői és fejlesztői dolgokat is ellát, de a részletekbe nem mennék bele. A lényeg az, hogy összesen 12-en dolgozunk itthon. 12 Informatikus. Azért egyáltalán ne gondolja senki, hogy tipikus kockafejűek vagyunk, mert inkább vagyunk 12 bohóc, aki mellesleg érti is azt, amit csinál. Nos, ilyen környezetbe vittem be Lédát.
Mindenki azonnal megszerette. Amint tisztáztuk a dolgokat, hogy mit tehet és mit nem (gondolok itt az asztalra való felnézésre mondjuk), teljesen jól érezte magát. Azt mondjuk el kell, hogy mondjam, hogy az "ünnepi" menü nem volt más, mint gyros. Az egyik kollégámnak van sütője, az itteni méltán népszerű gyros-ostól vettünk húst, pitát, meg belevalót és még került is hogyhogy-nem valami alkohol származék is innen-onnan. Meg az Auchanból. Mire mi odaértünk, már az alkoholfok jól alakult és mindenki a második fogást látta Lédában. Azon kívül, hogy együnk sincs oda az autentikus kínai kutyasültért, az is megmentette, hogy a hús egyáltalán nem fogyott el addigra, mikorra mindenki hazament. ;) Szóval az után, hogy pisilt egyet az étkezős házrész nappalijába és nemsokkal utána kakált egyet a konyhába, :oops: elbóklászott köztünk. Mindenki foglalkozott vele kicsit. Kis has vakarás, etetés gyros hússal, kéz kihúzása a szájából, stb. Felfedezte magának az udvart is. Azt még tudni kell az épületről, hogy egy teljesen alápincézett házról van szó, vagyis a földszintnek a padlója is már úgy 150-160 cm magasban van. A ház mellett fut be a parkolóba az út (nem mintha lent a garázsba nem lehetne egyébként beállni vagy 9 autóval), amely egy jó nagy lekövezett, parkolónak kialakított udvarban végződik. Az étkező felöli részről van egy hatalmas terasz, aminek a végén oldalra egy lépcső fut le, egyébként meg nem túl meredeken föld van előtte. Ennek a jobb oldalán ilyen fenyőnek látszó levelű sövény féleség és egy kis vadszőlő van. Szóval egy kis susnyás na.
Ez a terep bemutatás két dolog miatt érdekes. Az egyik az volt, hogy Léda gondolt egyet, majd beleugrott ebbe a susnyás részbe és ugrándozott. Majd elért a végére, ahonnan gondolt egyet és leugrott egy nagy szökelléssel. Amit viszont nem tudott, az az, hogy ott azon a részen nem lankásan ér le a parkoló köveiig, hanem van ott egy kis szakadék féleség, úgy 60 centi. Vagyis ott lankásabb. Szóval ott tartott, hogy úgy gondolta, átugorja azt a sűrű részt és kiugrik a kőre. Én a terasz végén álltam és néztem, hogy mit csinál. Mikor megláttam, hogy ugrani készül ... hát ... már késő volt szólni neki. Úgyhogy egy hangos puffanással jelezte, hogy az ugrási művelet befejeződött. Előjött a takarásból és emelte a jobb első mancsát, hogy hát az neki fáj. Lementem hozzá, hogy megnézzem, mi baja lett, de az ijedségen kívül, meg a "Hát erről nekem senki sem szólt, hogy ez itt van." nézésen kívül semmi sem történt. Ez volt az egyik "eset".
A másik úgy kezdődött, hogy megint csak fent álltam a terasz végén, a lépcső tetején, ő pedig pont velem szemben a kis dombocska alján ült. Pihent. Majd elkezdett csöpörögni az eső, szóval jobbnak láttam inkább behívni, szóval magamhoz hívtam és lassan elkezdtem befelé menni a fedett rész felé, hogy jelezzem, komolyak a szándékaim. Okos kutya lévén vette az adást, így nekiiramodott az emelkedőnek, majd ugrott egyet, hogy feljusson a teraszra ... és itt állítanám meg a filmet és mutatnék rá egy érdekességre. Ott, ahol a lépcső vége van, a terasz szintje és a domb legmagasabb szintje között van úgy 40 centi. Lássuk be, ezt a dolgot mindenki meggondolja, hogy dombon fölfelé futva még megpróbáljon ugrani egyet. Lédát viszont ilyen és ehhez hasonló gondolatok nem korlátozzák. Még. És most vissza a filmhez. Ott tartottunk, hogy elrugaszkodott, ugrik, levegőben van, majd becsapódik a terasz szélébe. Hogy is fogalmazzak szépen ... megvan! A becsapódás erejét torokkal tompította. Elég durva látvány és hanghatás volt. És vicces is egyben. Legszebb öröm ... :D Léda úgy 5-6 másodperig ott marad a terasz szélénél, bambán nézett és pislogott, miközben a feje már a kövön volt és azon pihentette. Majd arrébb sétált. Én odamentem hozzá és a már alacsonyabb résznél odahívtam és megmutattam neki, hogy itt talán könnyebb lesz felmászni. Zavartan, csalódottan, szégyenkezve felmászott és kullogott, mint nagy hadvezér egy alapos háborúvesztés után. Hát eléggé megsajnáltam szegénykét. Az egyik kollégám azt mondta, hogy nyugodjak meg, semmi baja nem lesz. A kölyök kutyák mindent túlélnek. És tényleg! Itt rohangál a kis ebadta. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mester83 2011.12.19. 18:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#77HozzászólásElküldve: 2011.12.19. 17:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Jelentem alakulunk szép lassan. A sétálással még vannak gondok, mert az utca kutyáitól még tart, de a szűk környéken már egész sokkal megbarátkozott és játszana is velük. Most már tud nem csak a mi udvarunkon WC-re menni, ami néha gáz, mert elfelejtek zacskót vinni magammal. A zsebembe meg csak nem raknám bele. Amitől egy kicsit tartottunk az az, hogy a saját végtermékét is megpróbálja megenni, de nem! Másét azt azért igen ... végül is meg kell kóstolni, ki tudja mit evett ... hátha még hasznosítható valami ... mer' ám éheztetjük szerencsétlen állatot. :)
Apropó kóstolás. A sajtszószt azt igeeeeen! Az kell a kis mocsoknak. Azt elnyalogatja. Úgyhogy nem is kapott, csak kóstolót. A végén még megeszi előlünk. A mandarint/narancsot is szereti. Az első harapásig, aztán játszik vele. Néha morog rá, egyszer már ugatott is rá. Aztán ráugrik, majd el, mintha csak bántaná. A lényeg, hogy elszórakoztatja magát. Mellesleg Betty is így szokott játszani a virslikarikákkal, szóval sikerült hasonló ebet találni, mint a macska.
És ha már hasonlóság. Betty mindig azt csinálja, hogyha le akar feküdni mellénk valahova, hogy odajön, majd szó szerint eldől, mint egy zsák krumpli. Az a kis test is szokott akkorát dübbenni, hogy nem tudjuk eldönteni, most nevessünk rajta, vagy inkább sajnáljuk, hogy ekkorát kapott a földtől, széktől, ágytól, stb. A Hasonlóság?Léda dettó ugyanazt csinálja. Ha lefekszik, akkor eldől. Mondjuk ő azért megpróbálja tompítani a becsapódás erejét azzal, hogy a lábait, meg úgy magát próbálja a megfelelő pozícióba helyezni, de ezt én inkább úgy mondanám, hogy ilyenkor egy irányított becsapódást hajt végre. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#76HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 19:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#74)
Sanyi ha ezt így fojtatod a jővő évi naptár mellékleteként kiadjuk gyüjteményes kötetben! Így estére nagyon jókat nevetek...!!! Csak így tovább!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#75HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: mester83 (#74)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#74HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 15:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Lédát kiengedtem a kertbe, mint ahogy az már megszokott. Elvégzett minden egészségügyi dolgot, talált egy nagyobb elszáradt fűfélét, majd letépte és játszott vele. Milyen már ez? Inkább szívná el! Na mindegy. Eddig néztem, majd visszaültem dolgozni. Néha-néha láttam, hogy jön-megy.
Majd arra lettem figyelmes, hogy odakint sírnak. Nem emberi. Vagy ha igen, akkor egy 2 éves gyerek lehet a hang forrása. De olyan meg nincs a környéken. Ó basszus! Mi a fene történhetett Lédával! Gyorsan felugrottam hát, a teraszon nem volt sehol. Kinyitottam az ajtót, ekkor megjelent oldalról és lazán sétált. De a sírás még mindig megvolt és most már tisztán hallottam, hogy ez nem kutya, nem ember, hanem ... és megláttam velem majdnem pont szemben a szomszéd udvarán két macskát, akik "vitatkoztak". Azaz, azt még nem, de az egyik anyázta a másikat. :) Lédát nem nagyon érdekelte, azt is mondhatnám, hogy pont lesz@rta. Egy ideig. Aztán leült a terasz szélén szemben a macskákkal és figyelt.
Na itt a jó alkalom arra, hogy bemenjek a fényképezőért és felvegyem, hogy mi is történik.Mire elindíthattam volna a felvételt, a két macska elkezdte az "agresszív véleménycserét". Semmi extra, a szokásos karmokkal pofozkodás, nyígás, vinnyogás, fújás, morgás, egymásra ugrálás, stb.
Erre Láda ültéből ugrott egy akkorát hátrafelé, hogy majdnem a lábam előtt ért földet, majd bemenekült a szoba közepéig. Rám nézett, majd gyorsan vissza a hadakozó macskákra és éppen csak kilépett az ajtón és onnan nézte az eseményt, én meg álltam fölötte és magamban röhögtem. Hangosan. Belül bontottam pezsgőt. Nem akartam kiröhögni a környékbeli kutyák hallatára. Közben azon gondolkoztam, hogy tessék, íme az udvar hőse, ami házunk éber őre, akire lehet számítani, ha baj lenne. :D
A macskák relatíve gyorsan lerendezték egymást, a az egyik fekete alapon fehér foltos győzött a másik fekete alapon fehér foltos ellenében. Vagy legalábbis úgy hagyták el a látóterünket rohanvást, hogy ez volt a felállás. A mérkőzés további sorsát technikai okok miatt nem tudjuk. Idő közben Betty is megjelent a szoba közepén és tisztes távolságból figyelte, ahogy a szomszédok lerendezik a családi viszályt és az udvar királya végzi a dolgát. Léda a mérkőzés gyors félbeszakadása után megint visszamerészkedett a terasz széléig, majd 3-4 ugatással jelezte feléjük, hogy "És vissza ne merjetek jönni, mert ellátom a bajotokat!". Na persze. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#73HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Hát lássuk csak, mit is eszik a kutya:
- diós birsalmasajtot
- banánt
- C-vitamin rágótablettát (ez talán nem is árt neki :) )
- borsos burgonya chipset
- a kezünket minden mennyiségben

Már felvetettem Szabinánál az átkeresztelést. Szerintem esélyes lehetne a Hoover névre (angolul porszívó), de nem nyerte el a tetszését. Nem értem miért. Szerintem találó. :D

Az evési sebességével senki sem veheti fel a versenyt. Egy nagy tálnyi tésztás husit adtam neki. Elkezdte enni, én leraktam a tányért, amiben melegítettem neki, kezet mostam, helyet csináltam az asztalon a gépnek és az egérnek, hoztam egy kanalat, leültem és eddigre Léda tisztára is nyalta a bödönjét. Ja és jött, hogy mit eszünk még? Milyen szép is, amikor együtt eszik a család. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#72HozzászólásElküldve: 2011.12.08. 17:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#71)
Valamikor úgy is jönnötök kel látogatóba Lédával!
(igérem addig én nem nyúlok a cdhez..)

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#71HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 23:29 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Előzmény: szné.kézdi csilla (#70)
Hát tény, hogy nem tudja, hogy mi az elég. De láttam már vizslát pl, amelyik az étteremből rendelt "Lazaccal és parmezánnal töltött pulykamell, parajos gnocci-val" című étel maradékát úgy tolta befelé, mintha húsos cupák lett volna. Jó, az mellékes, hogy én is úgy tudom betolni ...

(Milyen váratlan fordulat. :mrgreen: Örülök, hogy jobb lett és hogy tudtam segíteni. Jut eszembe. A CD meghajtót nem is takarítottam ki. Na majd legközelebb. Ha van bármi kérdés, probléma "Cégünk mindig az Ön rendelkezésére áll, Asszonyom" (Macskafogó) :) )

Egyébként, most éppen kukoricás, szezámmagos ,puffasztott rizst koldul. Sikerrel. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#70HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 21:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#68)
Mondtam, hogy nem fogtok unatkozni! :mrgreen:
Vigyázzatok a retrievereknek feneketlen a bendője!!

(kaptam memóriát és tényleg sokkal gyorsabb a gép tőle)

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#69HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.19. 21:18
Hozzászólások: 758
Előzmény: mester83 (#66)
8-) Hát ezért kell mindig kéznél lennie egy telefonnak vagy fényképezőgépnek, mert ezeket a pillanatokat meg kell örökíteni!!!! :D Nagyon édi, ahogy üvegezik!!! Nagyon boldog éveket kívánok! :smt023 A beszámolókat kíváncsian várom. :smt024

:smt039


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#68HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Előzmény: szné.kézdi csilla (#67)

Én nem tudom. Ennek nem lehet eleget adni. Akkora a hasa, mintha lenyelt volna egy focilabdát és még azt szagolja, hogy hol is a macskakaja. Persze a kis mocsok meg direkt nem eszi meg. Megszokta, hogy ráér, most meg itt sürgeti mindenki. De leginkább Léda. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#67HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 19:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: mester83 (#66)
:smt026 :smt026 :smt026
:lol: :lol: :lol: :lol:
kitartás !! lesz ez még jobb is!
Léda szépen kamaszodik és egyre több hülyeség jut majd az eszibe!
nálam a savanyú káposztát és a nyers sütőtököt is két pofára ette...kell a vitamin a fejlődő szervezetnek..

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#66HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 12:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Ez itt a reklám helye:

Cérnaköteles kutyajáték: 850Ft
Fluoreszkáló gumi frizbi: 650Ft
Egy üveg ásványvíz: 99Ft
A kiürült ásványvizes üveggel való játék: Felbecsülhetetlen
Minden másra ott a MasterCard. :D

http://www.youtube.com/watch?v=RqoHc1lXOOQ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#65HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
A kis zsaroló művész: "Kaját vagy lábujjat!"
Kép

Egy fejlődő kutyaszervezetnek a következőkre van szüksége:
- ősrégi műanyag
- festék
- rozsda
Kép

Lehet, mégis csak sportos alkat?
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#64HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.05. 09:40
Hozzászólások: 31
Sziasztok!

Én Szabina párja vagyok, Sándor. Elnézést, hogy csak most kezdünk majd irkálni, de elég lassan aktiválódtam ide. Úgy gondoltuk, hogy majd mind a ketten fogunk post-olni, hiszen nyomatékosan meg lettünk kérve rá. Hát akkor tessék. :D

"Röviden" leírom az első éjszakát és reggelt.

Szóval elég húzós egy éjszaka volt. Kezdte azzal, hogy nyüszögött kissé aztán ugye ágyba mászott, mert valaki úgy szoktatta (köszi Csilla :D ). Végülis csak megtalálta a helyét az ágy és a fal között az én oldalamon és aludt. Vagy legalábbis valami hasonlót csinálhatott, de közben azért nyöszörgött. Nem mintha csodálkoznék rajta egyébként, mert szerintem így első nap igazából természetes. Egy idő után, amikor talán 10 percre már el is aludtam (Szabina már az igazak álmát aludta), felugrott az ágyra, körbemászott rajtunk, nem bírt magával. Rájöttem, hogy felkeltem és kivittem az udvarra, hátha pisilnie kell. Ki még nem ment, csak a terasz ajtóban ülve nézett, figyelt, morgolódott és szagolt kifelé, Szabina meg mögötte guggolt. Felöltöztem és kimentem vele. Amíg én nem léptem le a teraszról, addig ő sem, annyira még nem volt biztos magában. Leugrott és majdnem azonnal pisilt is. Hurrá! A kezdeti két pisifelmosás után ez már igazi öröm volt. Azután bementünk, letöröltem a lábait, felmostam kissé, mivel a nedves rongyot nem készítettem ki és végigtrappolt ő is a házon. Kicsit játszottam vele, aztán irány a hálószoba. Most Szabina mellé ugrott fel, de aztán kis idő múlva csak-csak lemászott. Átjött az én oldalamra és akkor éppen ott volt a jó. Kisvártatva megjelent a semmiből Betty cica, az meg rámászott Szabina fejére. Hiába, mikor idegen van a házban, ez a módi. Egy kis idő után Léda átment Szabina oldalára, aminek a macska annyira nem örült, de legalább ugye nem az ágyon volt, hanem mellette és lefeküdt oda. Jut eszembe! A pisilést olyan hajnali 2-kor sikerült előadni. De vissza az ágyba a macskával és mellette a kutyával. Sikerült mindenkinek elaludnia. Nem volt egyszerű, de legalább nem is tartott sokáig. Egy idő után arra ébredtem meg, hogy átjött az én oldalamra, de lefeküdt. Hát ha neki most ott a jó, akkor legyen. Egy kis idő múlva felugrott mellém és ott nyüszögött, de elvolt és aludt. Vagy legalábbis gondolom. Aztán arra ébredtem, hogy nagy huppanás. A kutya nincs mellettem. Lámpa föl, lent fekszik a szőnyegen, a feje a falnak támasztva és úgy néz rám, hogy "Na most mi van? Így akartam. Jó? Különben is. Közöd?". Erre csak annyit tudtam csinálni teljes kómázásomban, hogy lekapcsoltam a lámpát és megsimogattam a fejét, majd annyit mondtam, hogy "Okos kutya". Majd kóma vissza. Egészen a következő felugrásig, amikor is megint nem lehetett már bírni vele, szóval kimentem megint az udvarra. Ez már olyan 7 körül volt. Után egy picivel. Megvárta, míg felöltözöm, addig Szabinával a nyitott terasz ajtó előtt ült. A macska meg lehuppant a kanapé háttámlájáról, miközben én húztam fel a zoknimat. Kissé meglepett, de már hozzászoktam. Leugrott, majd nem túl lassan elsétált a terasz ajtóig, megkerülte a kutyát és kiment. Léda meg utána. Megint meg akarta jobban szaglászni Bettyt, ennek persze megint nem örült a másik fél. Kimentem, lementem, pisi azonnal, győzelem! Már csak egy kakát kéne produkálni és boldog is lennék. Milyen kevesen tud múlni egy ember boldogsága ... főleg ha épp meg akar halni a fáradtságtól ... Szóval elszaglászgatott, aztán rájött, hogy ott van a macska is kint a kerítésnél. Hopp! Játék! :D Nem igazán talált viszonzásra a játékra való felhívás. Azt is mondhatnám, hogy ellenséges reakcióban el is fojtódott a második próbálkozásra, majd Betty vissza is sietett a teraszajtóhoz. Léda szaglászott egy jó adagot, majd megállt és kipréselt magából egy jó adagot. Hát nem hiába fáradtunk! Majd, mint aki jól végezte dolgát (mert hát tényleg jól végezte a "dolgát"), visszaügetett az ajtóig. Betty eme heves közeledést annyira már nem találta megnyugtatónak, így felugrott a párkányra. Beengedtem a macskát, levettem a cipőmet, majd Cesar-osan behívtam Lédát is. Ez is kezd alakulni. És már most! Bejövetel után lábtörlés, majd mint akit puskából lőttek ki, irány az ágy és rávetette magát Szabinára és elkezdett játszani, harapdált, a gombokra ráment a pizsamáján, az ágy sarkán lévő nagy díszítő gombócra is rápróbált kissé. Én nem tudom, honnan tanulhatta ezt. ;) Mikor én is visszafeküdtem volna, nekem is elkapta a kezemet és alig tudtam arrébb terelni a fenekét, hogy összebújhassunk kicsit Szabinával. Ezt Léda megunta, leugrott és kiment. Már épp kényelmesen elhelyezkedtünk, mikor is egy hatalmas fújásra lettünk figyelmesek. Ez volt az Isteni jel, hogy ki az ágyból. A cica nem játék, ezt ismét bizonyította Lédának. Előbb-utóbb csak felfogja. Utóbb. Inkább. Én is kimentem Szabina után, beadtam Lédának a köhögés elleni szirupot, majd visszadőltem. A fejem még csak közelítette zuhanásban a párnát, de már aludtam. Pedig elvileg még beszéltem pár szót, de ki emlékszik már arra! Szabina adott neki enni, ami nem tartott sokáig, mert úgy nyelte el a tápot a kis aranyszőrű, mint mint papírzsepit a fekete lyuk. Miközben aludtam, egyébként felébredtem egy ugatásra, de azt hittem, csak álmodom. Végülis, ki a fene ugatna bent a házban. Nem? Később kiderült, hogy míg Szabina reggelizett, Léda kapott 3 szelet felvágottat is. És tényleg volt egy ugatás, amivel követelte, hogy ő kér abból, amit eszik. Hát igen, aki nincs hozzászokva ahhoz, hogy kutyája van ...
Szóval nagyjából így telt az első éjszaka és reggel.

Annyit még had tegyek hozzá, hogy köszönjük. A lehető legjobb gazdijai leszünk ennek a kis rosszaságnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#63HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 23:25 
Offline

Csatlakozott: 2011.11.29. 14:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Köszönünk szépen a jókívánságokat.
Betty nem öreg....csak már nem fiatal :D
Boldogságosság van itthon, Léda a másik szemünk fénye. Találékonysága határtalan, erről már vannak videók, valószínű youtube-ra fogjuk feltölteni és majd belinkeljük ide.
Amúgy szerintem minket átvertek...igazából egy görögből importált magyar vizslát kaptunk. Görög, mert megeszi a tonhalat, paradicsomot, FEKETE OLÍVABOGYÓT :!: a kukoricát pedig csak úgy habzsolja. Magyar vizsla mert mindezt egy nagy tál tésztás husi után. :o Imádjuk! :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#62HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 18:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Léda jól van, már megismerkedett az öreg cicával, aki fújt rá. Persze volt egy kis nézeteltérés köztük, hogy ki hol alszik az ágyban! :lol: :lol:

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda
#61HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 22:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:59
Hozzászólások: 271
Sok boldogságot Lédának az új családban, nagyon várjuk a beszámolót és a képeket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 21:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: szné.kézdi csilla (#57)

Ez gyors volt :)
Gratulálok, és sok boldogságot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 20:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: szné.kézdi csilla (#57)

Kirepülnek a gyerekek... :smt005
Sok boldogságot kívánok Lédának és új családjának! :smt026

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#58HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 19:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Előzmény: szné.kézdi csilla (#57)

:smt006
Hosszú, boldog életet az új családban!

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#57HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 19:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Léda most költözött az új családjához. Beszámólókat és képeket már tőlük kapunk, remélem nem sokára! Légy boldog kicsi lány!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#56HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 11:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: lustica (#55)
Nem ő mostmár az enyém..de ha gondolod van még egy tesója..

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#55HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 11:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: szné.kézdi csilla (#54)
a rosszaság csak úgy csillog a szemekben! :lol:

cicát is lehet vinni? :D

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#54HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 11:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Léda és Cic
Kép
Kép
Kép
Kép
barátok..
Kép

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Léda - gazdát keres
#53HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 09:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: szné.kézdi csilla (#52)

:lol: :lol: :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség