Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 19:56

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#113HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 11:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Elozmeny: macika957 (29624)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#112HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 11:18 
Elozmeny: macika957 (29624)



:smt041 :smt041 :smt049


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#111HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Elozmeny: Saci (28980)
Szia Saci!
Köszönjük a csodás hétvégét. Ha Te is úgy érzed, mint Mi akkor
Boninak már van gazdijelöltje. A többi már Szofikán múlik, a találkán .
Szép napot kivánunk
Szofigazdiék
:D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#110HozzászólásElküldve: 2010.03.01. 17:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Sziasztok!

Bonival mi a helyzet gazdiügyileg? Nincs érdeklődő? Pedig olyan szép kutyus. Ez a vizes kép is nagyon jó, de Sacinak a február 21-i képe az csodás, nem baj, hogy csipás a szeme, azt észre se vesszük. De a pofija gyönyörű.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#109HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 22:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Ma látogatóban voltunk Bonifácnál, Csokinál, Plútónál és Espennél :P

Bonifác:
Kép
Kép

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#108HozzászólásElküldve: 2010.02.21. 20:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Berakom ide is:
A két nemnormális kan, ma egész délután egymást gyűrte :shock: . Ahelyett, hogy csajoztak volna ma úgy döntöttek inkább fiús napot tartanak. Egész délután rajtuk röhögtünk, annyira idióták :lol: :

Kép

Kép

Kép

Kép

Többi mai kép a képtáraikba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#107HozzászólásElküldve: 2010.02.21. 20:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: Fruzsi (28974)
Pedig nem lett tökéletes :( . Ha megnézed csipás a szeme... De majdnem! És egész véletlenül sikerült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#106HozzászólásElküldve: 2010.02.21. 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Elozmeny: Saci (28972)

Ezért a képért kívánhatsz egyet. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#105HozzászólásElküldve: 2010.02.21. 20:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Ma sikerült egy ilyet csinálnom :smt060 :
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#104HozzászólásElküldve: 2010.02.20. 17:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
A nem ide való hozzászólásokat átettem az arra megfelelő topicba.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#103HozzászólásElküldve: 2010.02.20. 15:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Szépséges vidrafarú :smt007 :
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#102HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 10:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.24. 18:34
Hozzászólások: 5421
Elozmeny: Fruzsi (28514)
Gyönyörű!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1% a Retriever Fajtamentésért: 18682104-1-13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#101HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 08:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#100HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 19:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Elozmeny: Saci (28397)

Ezt a képet szeretném kérni eredeti méretben!
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#99HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 16:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Elozmeny: Saci (28397)

Egy boldog kutya :mrgreen: szuper ez a kép:
Kép

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#98HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 20:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: Kriszta (28338)
Ó már túltette rajt magát. Két napig szomorkodott, aztán meg Pinduri lett a kedvenc. Hapsiból van a drága, gyorsan felejt :mrgreen:

Ma elmentünk délután egy hosszabb sétára Bonival és a csajokkal.
Néhány képecske:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Továbbra is problémamentes, aktív, kedves fickó :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#97HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 11:38 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.14. 11:37
Hozzászólások: 1
Elozmeny: giulio (28330)


Kedves Giulio!

Rendszeresen olvasom a fórumot, de még soha nem szóltam hozzá. Most azért teszem, mert nem értem. Nagyon sok mindent nem értek.
Valóban komolyan gondolja amiket ír, vagy csak szórakoztatja a kötözködés?
Komolyan gondolja, hogy az állatvilág elsőként domesztikálódott lénye, az ember nélkül évezredek óta életképtelen kutya szabadnak született? Persze, hogy miként él együtt az emberrel, az már különböző lehet. Életben tartható egy kutya a kanapén, szuper táppal etetve, és a kert végében, láncon szárazkenyéren. Közte elég sok variáció van még. Talán nem nagy baj ha az utóbbihoz közelálló tartási elképzelésekkel jelentkező gazdijelölteket szeretnék kiszűrni az RR munkatársai.
Komolyan gondolja, hogy a chipezés fölösleges költség? Egy ilyen azonosítóval rendelkező kutyát, ha esetleg elkóborol, akár pár óra alatt megtalálhatja a gazdája. Enélkül legyen bármilyen jóindulatú a megtaláló és az elvesztő, talán soha nem találnak egymásra. Persze benne van a pakliban, hogy ha egy azonosítható kutya kárt okoz a gazdi gondatlansága miatt, akkor az felelősségre vonható lenne.
Komolyan gondolja, hogy fölösleges az ivartalanítás? Talán még soha nem olvasott ilyesfajta hirdetést: Fajtatiszta kiskutyák olcsón eladók… Aztán néhány héttel később: SOS fajtatiszta kiskutyák ingyen elvihetők. Segítsetek. Ha nem találunk nekik gazdit, elaltatják őket. Mit gondol hol kötnek ki ezek az almok?
Komolyan gondolja, hogy az RR gondozásában lévő kutyák olyan nagyon szenvednek ideiglenes státuszuk miatt? Biztos jobb gyorsan bárhová elpasszolni egy kutyát, vagy inkább kivárni, és biztosan jó helyre adni?
Komolyan gondolja, hogy azok, akik idejüket, energiájukat, pénzüket fektetik a kutyák mentésébe, érzelmileg közömbösek maradnak? Jó pénzért lehet bármilyen munkát végezni, önként csak azt, amit szeret az ember, amihez elhivatottságot érez. Ha ön szerint ez baj, hát hiába is magyarázna bárki.
Úgy gondolom, mindenki végezze úgy a dolgát, ahogyan a legjobbnak tartja. Ha Ön befogad az utcáról egy-két kutyát és nekik jó otthont biztosít, akkor megtette amit jónak látott.
Nem szükséges ezzel egy időben minősíteni mások másféle elképzelését az állatmentésről. Már csak azért sem, mert az Ön által is említett országosan katasztrofális állapotok csak a közgondolkodás megváltoztatása, a minőségi állatvédelem elterjedése kapcsán változhatnának meg.

Üdv:
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#96HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 10:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Ez a kutya valami egészen álomszerűen szép. Ha lenne háromszor ennyi energiám és időm, valamint háromszor ekkora kertem, boldogan bejelentkeznék rá. Saci, ha Espen mellett lesz időd, mesélj már kérlek, hogy elfogadta-e már Borcsa távozását.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#95HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 10:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Elozmeny: giulio (28330)
Tisztelt Uram!
Bizonyára elkerülte a figyelmét, hogy ennek az oldalnak Bonifácról, és nem Önről kell
szólnia, A beszélgetös topicot kellene az okosságaira használnia. Észt osztani javasolnék
egy magánmenhely felállitását. Köszönön, ha kérésemet figyelembeveszi.
Tisztelettel
Szofigazdi
:!: :!: :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#94HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 09:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.30. 07:51
Hozzászólások: 8
Elozmeny: Fruzsi (28180)

Megfelelő önismeret hiányában könnyen előfordulhat, hogy valaki összetéveszti a valódi kutyamentést az auto-pszichoterápiával.
És valójában nem a kutyákon segít, hanem maga előtt tetszeleg a helper szerepében. Ha pedig mindez egy összeszokott falkában történik, akkor ráadásul a szerep ragadós lehet. Túl sok itt a röhögős emoticon. A kutyák helyzete közben katasztrofális országszerte.
Én igazán nem akarok erőszakos lenni.
(Hölgyek) Urak, jó mulatást...
Sajnálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#93HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 17:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kedves Giulio!

Engedje meg, hogy én is sok sikert kívánjak a Borsodi utcákon való kutyafogásra.

Azért annyit hozzátennék, eloszlatandó sztereotíp nézeteit, hogy:
- A golden és labrador retriever fajták igényeit általánosságban ismerjük, hiszen évek óta ezzel a két fajtával foglalkozunk, nemcsak az állatmentésben, hanem sportban, munkában, kiállításokon, akár tenyésztésben is.
- A gondozásunkba kerülő kutyáinkat mindezek ellenére egyénileg ismerjük meg, és az igényeiket ezek alapján tudjuk, amely meghatározza a gazdakeresését. Ugyanis így tudhatjuk azt, hol szeretne lakni (kint vagy bent), milyen társaságot kedvel vagy nem kedvel (gyerekekkel való viszony, más kutyákhoz - kanok-szukák - , macskákhoz, más állatokhoz való viszony), milyen aktivitású, mennyi foglalkozást igényel, stb.
- A Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület tagjai, önkéntesei és ideiglenes befogadói közel sem a klasszikus értelemben vett állatvédők, és nem a köztudatban élő elborult lövészárkok avagy sötétzöld állatvédők, hanem egy szakemebrekből (biológus, természetvédelmi őr, állatorvosok, tenyésztők, a marketing munkákra marketinges felsőfokú végzettséggel rendelkező, a kincstárnoki feladatokra könyvelői végzettséggel rendelkező, a papírmunkára aktív irodavezető munkakőrű) álló csapat, akik ezen tudásukat egy részről a fajtának áldozva és a fajtamentésért karitatív munkában biztosítják, más részről munkájukban sikeresek és elismertek.
- Egyesületünk nem kér térítést és adományt a kutyákért, persze ha valaki támogatja a munkánkat, természetesen megköszönjük, hiszen ez teszi lehetővé, hogy újabb kutyáknak segíthessünk.

Nálunk az örökbefogadás nem időre megy és nem verseny. Ha egy kutya a gondozásunkba kerül, elvünk, hogy ne történjen visszalépés az életében. Azaz ha tudjuk például, szeret bent lenni a gazdival, nem adjuk kerti kutyának. Ha tudjuk, aktív és foglalkozásigényes, nem adjuk sima kerti kutyának, mert nem biztosít számára annyi testi és szellemi munkát, mint amire szüksége van.
Számunkra az a fontos, hogy minden kutya megtalálja a számára megfelelő gazdit. Nekünk a fajta mentése során a kutyák fontosak és nem a darabszám alapján születő statisztika. Hisszük, minden kutyának eljön ez. Ha ez több időbe telik, annak is megvan a maga oka.


Nem értem Önt, hogy unalmas perceiben ide irogat, hiszen kb. 2 hete én hívtam vissza, ígéretünknek megfelelően, majd hosszasan beszélgettünk, és abban egyeztünk Ön jelentkezik.
Azóta se kép, se hang. Mindez nem gond, ha örökbefogadási szándéka egyébként sem komoly. Nem tudom, azóta kedves nejével egyeztettek-e egy újabb kutya örökbefogadásáról, vagy még mindig nem tudja.
Nem értem Önt, hogyha javaslatot kért, ki lenne megfelelő társ a másik kutyája mellé és az Ön életkörülményei közé, amiket biztosítani tud egy kutyának, miért nem hallgat ránk, rám, aki ismeri az ebeket és napi szinten kapcsolatban van ideiglenes befogadóikkal. Persze ha nem tőlünk akar befogadni, ez nem szükséges.
Egyébként Dózer kerek egy évvel idősebb csak Bonifácnál, azt gondolom, ez nem olyan hatalmas, és vízválasztó.


A topicban szó nem volt róla, hogy Bonifác ketaminnal lett volna altatva, de ha mégis, akkor is vélhetően Xylasin és esetleg diazepam lett a keverék része, a katalepszia illetve prae- és postnarcoticus excitáció ellen.
De mivel nem íródott, hogy Ketamin volt az altatás szere, így akár feltételezhetem, hogy egy Propofolos premedikáció után iso- vagy sevofluranos altatás alatt végezték el a castratiot. De az is lehet, a premedikáció szere a medetomidin volt, esetleg fentanyl cseppinfúzió biztosította a fájdalomcsillapítást az inhalációs narkózis mellé.
A lehetőségek tárháza korlátlan és az állatorvosok alkalmanként igényesebbek és azt kell mondanom, sokszor felkészültebbek a humán kollégáknál.

A diagnózisát más szervezetre tette, így ezt ránk nézvén nem tartom érvényesnek.
Arról nem is beszélve, hogy még ha valaki háziorvos is, a saját maga által vélt helyes diagnózisa nem feltételezi, hogy tényleg az, csak mert ő úgy gondolja.
Én a magam részéről nem tartom jónak, ha valaki sztereotípiák alapján mindent elsöprő véleményt próbál alkotni, hiszen a fal, amibe ütközik, nagyon kemény tud lenni a buksijának.
Épp emiatt nem gondolom, hogy csak néhány rossz tapasztalat miatt bármely emberi populációra messzemenő következtetéseket lehet levonni.
Például nem gondolom, hogy bárkit is érdekelne, ha én a háziorvosok becsületére törnék. Higgye el, Ön jelenleg ebbe a hibába esett: Általánosít, viszont szerencsére ez nem érdekel senkit messzemenően!

Szeretnék én is sok sikert kívánni Önnek ahhoz, hogy megtalálja ott Borsodban az Önnek szimpatikus kutyát. Ezzel az is kiküszöbölhető, amiről telefonon is beszéltünk, hogy ne csak egyszer lásson egy favorizált kutyát, hanem többször is találkozhasson vele és megismerve, megkedvelve fogadja örökbe!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#92HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 16:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:29
Hozzászólások: 1245
Tartózkodási hely: Cegléd
Ha még jó a memóriám, Giulio Alice kutyája is mentett, ivartalanított, chipezett, és gondolom, az Árvácska is írat alá szerződést ;) De bocs, ha rosszul emlékszem!

Nem akarok túlzottan belefolyni ebbe a vitába, de van egy olyan érzésem, hogy itt némileg "elbeszélés" zajlik egymás füle mellett. Ha jól értettem, Giulio arról ír, hogy ne legyen egy kutya örökbeadásának akadálya az, hogy esetleg NEM lesz bennlakó kutya, hiszen van kutya, aki igenis kint szeret lenni, nem benn. (Egyébként persze meg lehet szokni ezt is, azt is.) Mint ahogy az ő kutyája sem akar bennlakó lenni. A "bármi" alatt szerintem azt érti, hogy akár a csak kinti, akár a csak benti tartás is jobb egy kutyának, mint ideiglenesnek lenni, átmeneti helyzetben lenni, nem azt a "bármit'", ahogy sokszor találtok kutyákat, éhezve, fázva. A "bármi" ebben az esetben valószínűleg az lehet, hogy minél hamarabb kerüljön a kutya normális gazdához, aki szereti, foglalkozik vele, játszik vele, és ne azon múljon, hogy kint v bent alszik. Mármint az eb.

És gondolom, azért visz haza olyan kutyát, amilyet szeretne, mert ismerik őt ott, ahol él, elfogadják, hogy jól bánik a kutyájával. (Csak valószínűleg az szokatlan számára, hogy itt a Retriever Rescue minden örökbefogadót csekkol, előélettől függetlenül.)

Összességében számomra arról szólt ez a történet, hogy (mint mindenkiről, róla is feltételezve alapból a jóakaratot, jószándékot) szeretné, ha a kutyák gyorsan kerülnének végleges helyre, mert minél jobban kötődik az ideiglenes a kutyához, utána annál nehezebb lesz.

Kedves Giulio, tudod, itt összesen annyi a gond, hogy nagyon nehéz szűrni a sok lelkes gazdijelölt közül azokat, akiknél a lelkesedés csak pillanatnyi, akik szaporításra szeretnének fajtatiszta, fiatal jószágokat, illetve akik a tartási körülményeket (pl. kerítés) nem tudják biztosítani. A RR-nél dolgozó lányok nincsenek sokan, de lelkesek, és minőségi örökbefogadásokban érdekeltek, hogy hosszú távon is megbízható csapat maradjanak. És az viszont biztos, hogy nem fogják akadályozni egy eb örökbe adását csak azért, mert megszerették. Legalábbis nem hiszem :)

Giulio, azok a lányok, akik itt kutyáznak, ideigleneseznek, általában szintén tapasztaltak, még ha kevesebb kutyával volt is dolguk, mint neked, és hihetetlenül sok elgyötört, beteg, lelki sérült állatot hoztak már helyre úgy, hogy alkalmas legyen a gazdihoz kerülésre. Szocializálják őket, kezelik és kezeltetik testüket, lelküket, nagyon sok idő, pénz, odafigyelés és szeretet árán. Nem kis dolog ez. Sőt. Én se vagyok mai csirke, de nem biztos, hogy mindig bírnám, amit ők csinálnak.

Tudom, hogy hosszú voltam, és elnézést, ha nem jól szinkronizáltam, akkor vegyétek úgy, hogy az enyém is egy olvasata volt annak, amit Giulio írt. Ja, és bocs a fogalmazási problémákért, de piszok hetem volt.

A továbbiakat már nem szeretném szinkronizálni.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.09.19. 04:32
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Elozmeny: giulio (28165)

A sértetteség beszél belőled? Chili miatt?

Én sem vagyok az RR tagja, de epedve várom a szerződés aláírását, amit egyszer nem sikerült, mert annak a kutyának nem találták megfeleőnek a körülményeket. Korekt kapcsolatban megindokolták, hogy miért nem. Mi elfogadtuk. Majd később, ha alakulnak a körülmények.
Az RR tagjai dolgoznak, anyagi áldozatot hoznak. elviselik a kudarcot, mert ilyen is van. A feltételeket is ők szabják. Nem kell itt semmivel sem egyet értened, de más munkáját leszólni, enyhén szólva, barátságtalan dolog. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#90HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 16:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:38
Hozzászólások: 2660
Elozmeny: giulio (28165)

Én is 55 éves múltam. A kutyázás nem kor függő.
Amennyiben nem tetszik az RR örökbefogadási feltétele, nem kötelező kutyát örökbe fogadni tőlünk.
Viszont, kéretik tiszteletben tartani a nálunk kialakított menetet és nem sértegetni senkit.
Továbbá,
nem kell a szinkronizálás sem, mert ha hiszed, ha nem, itt értelmes, diplomás (több diplomás) emberek vannak, akik első szóra értenek.
Ezt a hozzászólásokból is láthatod/olvashatod.

_________________
Zsuzsi, Artúr és Bogi
http://www.serzsu1.new.fw.hu

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület 1%
Adószámunk: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#89HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 15:56 
Egyébként a gazdát Ő választja, nem Mi


Kép


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#88HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 15:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Elozmeny: giulio (28165)
Ha viszont má nem kell, visszvisszük itt Borsodban, és hozunk
másikat. Ha viszont nem ivartalanitott lányka a lelkem ,oszt
szégyenbekerül , visszavisszük, oszt hozunk egy másikat.
És igy tovább........
Egy lüke szerződéstkötő örökbefogado
Szofigazdi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#87HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 15:32 
Idézet:
Kimegyek itt Borsodban az utcára, és olyan kutyát hozok haza, amilyet akarok. Chippelési és ivartalanítási költségek, adomány, és lüke szerződések nélkül
Ide adják ajándékba, mert ismernek. De ha kell, meg is tudom venni.


Sok sikert ! :smt026 :smt026


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#86HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 15:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.30. 07:51
Hozzászólások: 8
Elozmeny: Emese (28146)

Kimegyek itt Borsodban az utcára, és olyan kutyát hozok haza, amilyet akarok. Chippelési és ivartalanítási költségek, adomány, és lüke szerződések nélkül
Ide adják ajándékba, mert ismernek. De ha kell, meg is tudom venni.

Azért hozok menhelyei kutyákat, és nem veszek kölyköket, mert a középkorú menekültek nem kellenek, nincs piacuk. Kidobták őket.

Miután biztosan több kutyával volt már dolgom, mint neked, és mindet imádtam, engedd meg, hogy azt mondjam, laikus véleményed nem fogadható el.
Hiszen még szemantikai velejét sem fogtad fel annak, amit írtam. Először szinkronizálnom kellene azt hiszem.:-)

55 éves múltam és 10 éves korom óta van kutyám, előbb nem engedték a szüleim. Csak ezért kezdtem ilyen későn.
Mondom, bocs, hogy ugattam. Tároljátok szerencsétlen ebeket nyugodtan tovább. Majd menhelyezek megint.

A diagnózis ezek szerint helyes volt.

:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#85HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 15:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 11:23
Hozzászólások: 909
Elozmeny: giulio (28144)

Általad talált, vagy menhelyről kihozott, testileg lelkileg rendbehozott kutyát úgy adsz örökbe, ahogy szeretnél, a lehetőség mindenki számára nyitott, de amég csak a háttérből figyeled nem hiszem hogy sok jogod van minősíteni az RR örökbeadásának menetét... egyébként az én kutyáim az ágy lábánál alszanak, napközben egy konvektor előtt lévő kosárba heverésznek, még nem panaszkodtak, tudják, ha jeleznek bármikor kimehetnek, ennek ellenére, nem lihegnek az ajtóba ,mert ha kicsit is ismered a retrievert akkor tudod, hogy a gazdi mellett a legboldogabbak, és itt mindenki azért töri magát, hogy a kutyának a legjobb legyen, ezért keresünk olyan gazdát nekik, akik családtagként, és nem az udvar tartozékaként kezelik.. A cél, nem a mennyiségi, hanem a minőségi mentés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#84HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 13:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.25. 11:38
Hozzászólások: 2946
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Elozmeny: giulio (28144)

Felteszem Te hímnemű vagy, közülük is a keményebb, ezáltal nagyon vigyázol arra, hogy érzelmileg még véletlenül se érintsen meg semmi és senki.
Mi esendő és tipushibás nők, azaz nőneműek vagyunk és valóban kötődünk a nálunk levő kutyákhoz, pedig nem is menhelyen tartjuk őket, hanem a saját otthonunkban. Ezt lehet elfogadni vagy nem elfogadni. Amennyiben az utóbbit választod, akkor javaslom a máshonnan való örökbefogadást és ott diagnosztizálj bármit is.

Ezek a - hogy is fogalmazol? - szabadnak született élőlények, pedig úgy kerülnek gazdához, ahogy mi jónak tartjuk. Nekünk nem célünk a "bármi jobb" tipusú örökbeadás, mert akkor újra az utcán köthetnek ki és kezdődik minden előlről.
Eredményeink eddig minket igazolnak.

Ha lesz nálad ideiglenes kutya, a sorsáról dönthetsz TE.

_________________
Emese


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#83HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 12:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.30. 07:51
Hozzászólások: 8
Elozmeny: Fruzsi (21862)

Ez a gyönyörű kutya már két hónappal túlélte a Ketamint. Vajon mi az oka annak, hogy nem viszik?
Egyébként elnézést kérek mindenkitől, de típushibának tartom, hogy a menhelyek (általában nőnemű) tagjai egy szabdnak született élőlény felé az ő igényeire hivatkozva korlátozzák például a kertben, vagy kennelben történő tartást.

A kutyának ugyanis BÁRMI jobb, mint az átmeneti helyzet. Nálam az 55 kilós szuka is bejöhet az ágyra, de kint szeret lenni IGAZÁN. És este a a lábtörlőn alszik, de nem jön be, mert házat őriz, amit imád.

Szóval hagyjuk meg a kutyának a választás lehetőségét, és ne stemplizzük rá azt, hogy ott, ahová esetleg kerülni fog, szeretik, nem bántják, játszanak vele és etetik gondozzák, éppen hol fog aludni, mert ezzel csak húzódik az örökbe fogadása.

Miután több menhelyi kutyám volt már, és a fiam is önkéntes segítő a Minimenhelyen, azt diagnosztizáltuk, hogy soxor valójában megszeretik a kutyát a lányok, és nem szívesen adják oda senkinek. Remélem, hogy tévedek.

Bonifácot szívesebben hoznám el, mint Dózert, egyszerűen azért mert fiatalabb, és nekem jobban tetszik. Alice nagyon imádná, ez biztos. És ahogyan látom, az öreg macskát sem gyilkolászná le.

Bocsánat,h. ugattam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#82HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 12:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.25. 11:38
Hozzászólások: 2946
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Elozmeny: hugi26 (28127)

Ja értem. Csak azt néztem milyen óvatosan fogja, Saci nem nem hiszem hogy örülne egy ilyen ajándéknak :D :lol:

_________________
Emese


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#81HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 12:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
szerintem az egy plüss patkány :D

Elozmeny: Emese (28126)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#80HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 12:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.25. 11:38
Hozzászólások: 2946
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Elozmeny: hugi26 (28124)

Jéééééééézus :o Az a valami a szájában él????

_________________
Emese


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#79HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 12:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
:lol: :lol: :lol:

Kép

*sóhaj*
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#78HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 09:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:09
Hozzászólások: 2298
Tartózkodási hely: Törökbálint
Hogy van a drágaság??? Kicsi lelke rendbe jött? :)

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#77HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 19:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: PLaura (27797)
Biztos vagyok benne, hogy Boninak is eljön majd az álomgazdi ;) . Ma már nem volt annyira mélabús, de azért még nem az igazi. De igyekszik mindenki a kedvében járni és ezt élvezi is :D . Ti csak vigyázzatok Borcsika hervcegnőre, és remélem majd lesz olyan tali ahol majd még összefuthatnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#76HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 18:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.07. 18:30
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Győr
Nagyon sajnálom hogy a két szerelmest külön kellett választani.Szívem szerint Bonifácot is befogadtam volna csak sajnos erre nincs lehetőségünk. :( Fel a fejjel Boni! Remélem vár Rád még egy olyan jó nőci mint Borcsi.

_________________
Andrea és Laura


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#75HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 09:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:34
Hozzászólások: 1255
Elozmeny: Saci (27677)

Azért a törpe tekintete a második képen is nagyon ott van... Mintha azt mondaná: "háhhh, végre visszakaptam, újra csak az enyém!" :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 08:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.21. 17:59
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Budapest
Elozmeny: Saci (27677)

Nagyon édes az első kép... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2010.02.07. 16:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Boncifác szöszije ma elköltözött :( . Eleinte nehezen viselte, hogy hova tűnt Borcsa, de némi játék és aztán husileveses lekenyerezés után kezd megbékélni.
Ilyen kis mélabúsan feküdt a kosárkájában:
Kép

De aztán a kis törpe beköltözött mellé vígasztalni (na meg persze most végre övé lehet a hapsi :twisted: ):
Kép

De azért ma is volt nagy hancúr és szórakozás is:
Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Elozmeny: Saci (27462)

Kapcsolt örökbeadás?

Írj szívhez szóló szöveet, szívhez szóló képekkel, és megtehetjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 21:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: tengelic (27457)
De tényleg annyira édesek együtt! Borcsika kész hisztit tud levágni, ha valamiért különzárom egy kicsit őket (többnyire kaja után, pihenésre). Igazi jópajtások, akik folyton együtt lógnak és együtt rosszalkodnak. Többször volt már olyan, hogy két kutya szeretett együtt játszani nálam, de ennyire sose voltak összenőve.

Szóval ki szeretne egyszerre két kisördögöt :) ? Vagy hírdessünk akciót :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 21:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.24. 18:34
Hozzászólások: 5421
Elozmeny: Saci (27453)
Adjuk őket együtt gazdihoz!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1% a Retriever Fajtamentésért: 18682104-1-13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 21:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Bonifác és Borcsa továbbra is imádják egymást. Szinte elválaszthatatlanok. Olyanok, mint két lökött szerelmes kamasz :mrgreen: . Ma például kitalálták, hogy az a teniszlabda a jobb, ami a másik szájában van. Így nekiálltak smacizni labdával a szájukban. Persze a vége sírás lett, mert végül azt hiszem Boni megharapta Borcsa száját is a lasztival. De aztán ki is engesztelte a kiscsajt. Tündériek együtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2010.01.31. 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
PPMR jóvoltából van plakátja Bonifácnak!
Kép
Leht terjeszteni. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2010.01.31. 08:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Lökött ifjúság :mrgreen: :
Kép

Kép

Kép

Kép

Komolyan elgondolkodtat, hogy Borcsit és Bonit egy helyre kellene örökbeadni. Ez a két lükepék úgy szereti egymást :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2010.01.19. 18:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Boninak az elmúlt két napban többször is beígértem a nyaklevest :D . Férfiúi önbizalmának semmi sem szab határt. Úgy gondolja, ha szerelmes akkor már mindent szabad. Történetesen például Borcsát vetkőztetni. Már többször is rajtakaptam, hogy húzza le a kiscsaj ruciját, ahol csak éri. Sőt ma megmutatta, hogy kell kinyitni a szemetest, és mintha valami nagy kincset mutogatott volna ott örültek a szemétdomb felett. Kukám tehát ismételten kiköltözött a konyhámból egy időre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2010.01.16. 17:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: Cserép (24807)
Nem fogod elhinni, de a két feketétől tényleg nem mernek bejönni :D . Pedig ha tudnák....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bonifác - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2010.01.16. 17:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Bonifác napjai továbbra is csajozással, csajozással és még csajozással is telnek :mrgreen: . Azt hiszem élvezi háremhölgyei társaságát.
Ez egy mai kép, épp a legkisebbel:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség