Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 17:33

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jolie - van gazdajelöltje
#5HozzászólásElküldve: 2021.02.27. 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Jolie gazdásodott, egyke kutya lett egy Budapest környéki családban.
A gazdik dolgoznak azon, hogy minél hamarabb megszokja az új környezetet, hangokat és helyeket, és félénksége csökkenjen.
Más kutyákkal is találkozik és összeszagol már a futiban, reméljük, mihamarabb teljesen feloldódik.

Boldog közös éveket kívánunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jolie - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 22:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Jolie nem unatkozik, lelkesen feszegetem a határait. Például hétvégén ráuszítottam egy másfél kilós vérnyulat, a képen az első fázis látható. Teljes mértékig tudatában volt, hogy ez a csöpp kis selyem terrorista egy mozdulattal végezni tudna vele, így leginkább rá sem nézett, nehogy kiváltsa a megsemmisítő haragját Puszedli nyuszinak.
Kép
Tovább fokoztuk a helyzetet és Jolinak együtt kellett sétálnia az alapcsapat legrégebbi baráti társaságával, amibe beletartozik Jolie számára két ismeretlen kutya is. Bonczi és Furi továbbra is zseniálisak, pont azt tették Jolieval, amit szerettem volna. Semmit. Ránéztek és annyi, járulékos tag a hétmérföldes haverok mellett. Így Jolie is jól elvolt velük, vagyis inkább mellettük, róluk nem tudomást véve. Neki egyelőre ez az elvárható ideális. Ha piszkálják, belemásznak az aurájába és nem hagyják magában létezni, akkor minden eszközzel kiáll magáért, ezért is volt nagyon jó, hogy nem csak a sajátok társaságában lazulhatott, tanulhatott (mert azért a lazától messze volt :P ) . ;)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jolie - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2021.01.09. 23:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Jolie halad és már egyre kevesebbet lapos kúszásban. :D
Ha nálam a telefon, akkor még mindig kúszva jön hozzám, de legalább már így is eljön egészen hozzám, nem áll meg 1 méterre (erről hozok majd videót is). Ha nem tartok rá telefont, akkor már szépen megáll vagy leül mellettem. Odáig jutottunk, hogy megpróbálkoztam az első csoportképpel is. Már nem azonnal, csak kicsit várva akarja magát hasra vágni, ha Pemhez rögzítem. Hamarosan lesz ez jobb is. ;)
Kép

Kép

Kép
Jolie mostanra szuper sétapartner lett (nekem), ha átadom a pórázt, megáll, lefekszik. De alakul. Már el meri venni a jutalomfalatot otthon és 2 napja már sétán is. :)
Egyre felszabadultabb, már olykor játszik, de csak magával. Feldobálja a plüsst, vagy fonott kötelet és ugrándozik vele. A többiek ha játszanak, néha odamegy lelkesen, aztán gyorsan jó messze elvonul. Ha kergetőznek, az sem érdekli. Engem viszont lelkesen követ, kerget. :) Ez mondjuk veszélyes játék, mert a megállításomra az a stratégiája, hogy bevágódik elém és hasra vágja magát, hogy folyton el akarok esni benne... :P Ezt a lakásban is csinálja, úgyhogy figyelni kell, hova és hogyan lépek, nehogy pofára essek benne. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jolie - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2020.12.29. 23:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Jolie hétvégén becuccolt hozzánk. A kocsiban úgy remegett, hogy álló autónál remegett az egész kocsi. Mikor kivettem, halottnak tettette magát, akkor is úgy maradt, mikor a sajátokat ráengedtem. Meg sem moccant. A lépcső volt a következő sokk. Aztán a séta, ahol az első 400 méteren vért izzadtam vele. Hol lehasalt, hol teljes erőből megindult vissza, borzalmas volt. Mára már csak az első kb 50 méter ilyen, utána már vállalható és még lelkesnek is mondható.
A fürdésnél hasonló volt a helyzet. Teljes erőből menekült, majd mikor feladta, beállt nála a tetszhalott állapot. Szintén borzalmas élmény volt mind a kettőnknek. :P
A lakásban nem pakol, nem rongál, szobatiszta, az éjszaka békésen telik, nem járkál, alszik.
A többi kutyával alapból semleges, nem érdekli, de igazi tömegtartásos kutyaként a választott helyét elkezdte bevédeni, konkrétan Gaiat morogta el elég rendesen a közeléből, pedig ő csak békésen elsétált a közelében. Mostanra oldódott annyit, ha elkezdi egy másik kutya ledominálni, akkor tudomást vesz róla, ő is kihúzza magát, de ha rászólok, kifordul a helyzetből. Mindenesetre érdemes rá odafigyelni ezen a téren.
Macska és nyuszi egyelőre nem hozta lázba, de nyilván ahogy oldódik, ez még változhat. Pár nap alatt a testtartása is rengeteget változott. Most a nyuszimmal él gond nélkül egy légtérben.
Nem kajás, jutalomfalatot nem meri még elvenni.
Örömmel bújik simogatásért, de ezt laposkúszva kezdeményezi, tart az emberektől, a hangos szótól.
Bontogatjuk a kis szárnyait, meglátjuk, ki is lesz belőle. :)
Kezdeti agyfagyás
Kép
Barátkozós
Kép
Itt meg már ilyen felszabadult tudott lenni pár pillanatra
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Jolie
#1HozzászólásElküldve: 2020.12.22. 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Jolie 7 éves golden retriever szuka kutya.

A püspökladányi menhelyről érkezett, ahova gazdája adta le.

Jolie kedves, mindenkivel jól kijön, senkivel sincsen semmi gondja, de extra félős a természete.
Továbbá egyelőre pórázon nem mer közlekedni.

Ivartalanítása megtörtént, volt egy emlődaganata is, ami le lett operálva - ez szövettanra megy.

Szívféreg, mikrofilária tesztje negatív.
Lyme kór, giardia szűrési eredménye negatív.

Gazdát keres.

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: https://adjukossze.hu/kampany/retriever-rescue-fajtamento-egyesulet-1082

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Jolie képtára

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség