Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 15:16

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Oszkár - van gazdajelöltje
#5HozzászólásElküldve: 2019.12.25. 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Oszkár az elmúlt másfél hetet már gazdinál töltötte, és így karácsony alkalmából a státusza véglegesedett.
Sok boldog közös évet kívánunk Oszinak, és a gazdinak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oszkár - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2019.11.24. 22:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Oszkár szuperül beilleszkedett kis családunkba. Bevallom, nem kicsit húztam a számat, mikor megtudtam, hogy a várt 3-4 év helyett Oszi 1,5 éves, de minden várakozást felülmúlva hibátlanul viselkedik lakásban, nem rongál, nem pakol, szobatiszta nagyon dolgos napokon is, mikor sokat vagyok távol.
Kezdetben nagyon pofátlan volt a többi kutyával, mára már rengeteget fejlődött, borzasztó büszke vagyok rá. A sajátokkal nagyon szépen játszik, az új arcokkal ha kicsit rámenősen is, de korrektül ismerkedik. Mostanában volt ebben része bőven, kisebb, nagyobb, kan vagy szuka, mindenkivel jószándékú. :)
Hoztam pár csoportképet is mutatóba ;)
Az alapcsapattal
Kép
A példaképre csodálattal meredve (Pemzlibe szerelmes Oszkár, úgy követi, mint a messiást :P )
Kép
A szőkék
Kép
A kis csapatban Nugáttal és Legoval
Kép
Nemrég pedig bővült a csapat Moyrával. Oszkár a vártnál is jobban vette az új lány érkezését, amiért megint csak végtelenül büszke vagyok rá :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oszkár - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2019.11.01. 22:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Oszkár pár napja hozzánk cuccolt, hogy kicsit összeszedje magát, jobban megismerhessük, bátorítsuk, nevelhessük, hogy aztán tényleg rátalálhasson az álomgazdi. ;)
Oszit totál nullkilométeresen kaptuk meg, pórázon ide-oda, többi kutyával mérhetetlenül pofátlanul, keresztül mindenen akár a pörgés, akár rettegés miatt. Laposkúszásban közlekedett csak, nem figyelt az emberre, ha felé nyúltunk, lelapult vagy menekült. Teljes természetességgel zúdította rá a "vízesést" a konyhánk falára (nem voltam boldog...), szagolt fel mindenre, ment volna fel bárhova. Kb mint Maugli a nagyvárosban... Nos, ez volt kedden. Azóta eltelt 3 nap, ami alatt Oszkárral a fél világ megfordult. ;)
Oszi szobatiszta, a lakásban egyszer kellett elmondani minden próbálkozásánál, hogy lehet vagy sem, azóta hibátlanul tartja. Nem pakol, nem rongál, akkor sem, ha egyedül van hagyva. Pórázon már vállalható, érti a korrigálást, nem tépi ki tőből a pörgése a karomat, és rövid pórázon meg már tudja, hogy láb mellett kell jönnie, ilyenkor nem szimatolhat. Egyébként minden érdekli. Minden. Nem fél az új tárgyaktól, zajoktól. Csak az embertől... De ezen dolgozunk. ;)
Kép

Kép
A nevét megtanulta, nagyon figyel, behívható.
Emmával megbeszéltem az érkezésekor, hogy ugyanúgy, ahogy Gaianál, Oszinál is türelmesnek kell lenni, nem szabad futni utána, nem nyüstöljük, ha elvonul, békén hagyjuk, stb. Rutinosan kezeli a helyzetet, annyira, hogy Oszkár egy életre szóló barátságot kötött vele. :) Örömmel fogadja a simogatását, ha Emma kezében van a póráza, akkor nem csak nálam, hanem nála is becsekkol, ha megfeszül, vagy szólok. Közel akar lenni, nem zavarja a hangosabb gyerek csipogás sem, lelkesen asszisztál, kíváncsiskodik.
Kép

Kép
Akkora barátok lettek, hogy simán bement ma Emma (és Gaia) után a kuckóba is boltosat játszani. :P
Kép
Lelkes tanuló. Ma konyhai kisegítőnek tanult. ;)
Kép
Mára már nem pofátlankodik a sajátokkal és ma megtanult játszani is a többiekkel. :) Tud már kergetőzni, ráadásul ma este Pemzli birkózni is elkezdte megtanítani. ;)
Persze, most is könnyen hasra vágja magát, lapos kúszik, menekül, de már rengeteget bátorodott, egyre kevesebbszer választja ezeket a reakciókat arra, ha valaki felé nyúl, vagy hozzászól.
A nyakán a seb nagyon szépen gyógyul, már csak egy rózsaszín csík látszik.
Zárásul egy vidám és tipikus Oszkár vigyor. ;)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2019.10.15. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Még az állatkórházban van Oszkár, a fiatal, meggyötört, félénk, szívférges goldimix kan kutyánk.
Szeretne ideiglenes vagy végleges otthont mielőbb, hogy már ott lábadozhasson, ha végre túleshet műtétein.
Nyakát is műteni kell, amibe lánc nőtt bele.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Oszkár
#1HozzászólásElküldve: 2019.10.08. 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Oszkár, egy nyakán sérült golden retriever jellegű kan kutya.

Sajnos a faluvégéről, láncról kellett menteni és szívférges a gyorsteszt alapján.
Mivel a nyakába belenőtt a lánc, jelenleg kórházi ellátás és kivizsgálás alatt van.

Retteg mindentől és mindenkitől, de agressziónak semmi jelét nem mutatja.
Minden mozdultra összerezzen és földre lapul. Cukiskodással a bizalmába lehet férkőzni és még olykor csóvál is.

Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: https://adjukossze.hu/kampany/retriever-rescue-fajtamento-egyesulet-1082
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu


Oszkár képtára

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség