Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 18:44

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Xéna
#24HozzászólásElküldve: 2018.10.11. 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Tina (#23)

:smt026 Köszi Tamás! De jó ilyen csodás dolgokat olvasni, látni. Nagyon szép lett Xéna, gyönyörű bundát növesztett. Milyen ügyes!!! Gratulálok a családnak, kell hozzá erő, energia, türelem.

Xéna anno azért lett Xéna, mert az elhozatalakor annyit láttam belőle, hogy ide oda csapkod a fejével, tiltakozik a nyakörv, póráz ellen...ő volt az, aki elharapta a fémrészt a pórázon.. kicsatolódott teljesen... és aki elszökött a kezeink közül. Most már itt az ideje, hogy lehulljon a lepel miért is Xéna... csak a kard hiányzott a mancsai közül.. a többi stimmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna
#23HozzászólásElküldve: 2018.10.11. 15:33 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Már nagyon régen nem láttam Xénát, de a Pólus kutyaiskolában sikerült összefutnunk. Azóta motoszkál bennem, hogy meg kell köszönni a gazdiknak, hogy ilyen szerető családba került, ahol mindent megtesznek érte.
Ő volt az a kutya, altatózva lehetett elhozni és az első 2-3 napban kúszva közlekedett nálunk is.
Amikor láttam új családjával lengő farkincával, büszkén lépkedett rengeteg ember és kutya között, teljesen meg voltam hatva.
Elhordják kutyaiskolába, ami nem csak az "okosságán" javított, de a viharfélős előéletén is rengeteget segített.
Hoztam néhány képet a tréningről
gyakorlás a gazdival
Kép

Kép

szép kutya, kicsit fáradtan
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna
#22HozzászólásElküldve: 2018.04.11. 08:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Az elmúlt napokat Xéna már gazdinál töltötte és szerencsére gondmentes volt a beilleszkedése. A gazdik mindent megtesznek érte, amit csak lehet és gondosan, szeretettel ápolják őt. Tamás többet ír majd, ahogy géphez került. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 15:19 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Kicsit el vagyunk tünve a kisasszonnyal, de szerencsére semmi különös oka nincs.
Az utcánkban minden kutya őrjöng, amikor jön a postás biciklijén, csak a mi Xénánk farókcsóválással fogadja. Csak azt nem tudjuk még, vele szeretne menni, vagy levelet vár. Ez már odáig fajult, hogy hagyja magát megsimogatni a postás bácsitól. Ami azért jó, mert egy nagy darab, maci hangú fickó.
Macskára teszteltük. Rá sem hederítettek egymásra, amikor összeeresztettük őket - így bátran állíthatjuk, hogy macska kompatibilis a drága.
Most, hogy tavaszodik az idő, egyre többet szeret kint heverészni a fűben, élvezni a napsütést. Igaz, neki a hó sem volt akadály, de még a sáros kert sem (meg is látszik a parkettán).
Lassacskán mindenhez hozzászokik. Egy vírus belém rúgta az utolsókat, amitől persze hatalmasakat prüsszögök. Az elsőknél még felugrott, de hála a sok ismétlésemnek, már nem is reagál rá :lol:
Már odáig is eljutottunk, hogy ugatni hallottuk !
valami van a szomszédban
Kép
valami a kapunál
Kép
azért a nyugit szeretjük
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Xéna kisasszony nem igazán szereti a havat. A pisilés után úgy iszkol be a házba, hogy csuda.
Szivesen bóklászik már a kapu előtt is, figyeli a kinti eseményeket.
Sajnos ma dokinál is voltunk, kinyomni a bűzmirigyét. 10 perc után már le is nyugodott a váróban. A megpróbáltatásokat nagyon szépen tűrte, de boldog volt amikor hazaértünk :D
bátorodik a sétákon
Kép
szép kutyus
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 18:45 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Xénával szépen haladunk :D Már nem "megy össze", ha közelítek felé, sőt már jön a simogatásért.
A séták idejét szép lassan növeljük, hogy gyüjtsön egy kis izmot a sok évi punnyadás után.
Szerencsére már lazábban veszi a sétákat. Igazán jó látni, hogy egyre bátrabb.
Már többször lehet látni a farkincátját is, nem csak a lába között. Még kell egy kis idő, hogy lazán lengő goldi farokkal sétáljon.
Az étvágy szerencsére nagyon jó.
A házat már teljesen belakta
Kép
és el is tud lazulni - ennyire :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2018.02.01. 17:24 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Xéna társaságot kapott néhány napra. Mandala, korábbi ideiglenes kutyusom jött vissza látogatóba. Egy "kicsit" más habitusu kutyus, mint Xéna. Szerencsére jól meg vannak.
Együtt bandáznak a kertben. Kicsit támogatja Xénát a félelmei elleni harcban :D
Teljes természetességgel zökkent vissza a megszokott, korábbi ritmusunkba.
a két nagy vadász kiszúrta, hogy a szomszédban macsek kóborol
Kép
a nagy izgalom után berohanunk egy kis simogatásért
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.24. 14:29
Hozzászólások: 5
Tökéletes :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 19:24 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Tina (#15)

Csudálatos :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 18:43 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Rajtunk ne múljon :D

Ma nagyon stresszes napja volt a kisasszonynak. A szépsége (és kellemes illata) kedvéért elmentünk a Kutyavarázsba egy kozmetikára.
Az elején hagytunk egy kis időt az aklimatizálódásra, amiben sokat segítettek a Brigi kutyái. Chanel volt a jó példa, hogy őt követve oldódjon egy kicsit a feszkó.
A fürdés remekül ment, azt hitte, hogy megint masszírozás van és békésen el is lazult a drága. Na de a szárítás.. Nagyon nem aratott sikert a nagyon hangos csapató, de valamennyit kellett szárítani a bundán, mielőtt kikerült a szabadba.
De, már mindenen túl vagyunk és gyönyörű, selymes bundában teljesen megszáradt a lakásban.
ilyen szép lett
Kép
kipihenjük a fáradalmakat a napon
Kép
adja egy simit, mert ilyen ügyes voltam
Kép

Sok köszönet a Kutyavarázsnak, hogy megszépülhetett :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2018.01.29. 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.24. 14:29
Hozzászólások: 5
Már nagyon várjuk a fejleményeket a közös jövőnkkel kapcsolatban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2018.01.28. 22:44 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
Előzmény: Tina (#12)

Látszik, hogy nagyon jól esett a kényeztetés ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2018.01.28. 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Ma nagyon sűrű napja volt a leányzónak :lol:
Reggel már elsétáltunk a repülőtérig, igen érdemes volt ! Megnyílt a drága - bóklászott, szimatolt, még akár 2 méterre is eltávolodott tőlem. Ilyenkor szép lassan sétálunk, hogy mozgassa az izmait. A séta még másra is jó volt, mert futóverseny van nálunk, így folyamatosan rohantak velünk szembe riasztó, emberi lények. 2- 3 futó után már sokkal jobban viselte a tömeget :lol:
A reggeli gyorsan elfogyott, a bogyók is a májkérmmel.
Aztán a masször házhoz jött és ő beolvadt.
Először megbarátkozott Edittel és utána mindent hagyott
Itt már az oldalára lehetett fordítani
Kép
kezdünk "belazulni", de még figyeljük a gazdit
Kép
teljes a relax
Kép

Nagyon köszönjük Edit a segítségedet, ahogy látszik kellemes és boldogító volt a kutya wellnes !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2018.01.27. 20:40 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.24. 14:29
Hozzászólások: 5
Előzmény: Tina (#10)

Jó hírek :) már nagyon várjuk a személyes találkozót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2018.01.27. 11:05 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Ma reggel ki lettek szedve a varratai Blöki kisállat rendelőben, köszönet érte :D
Nagyon szép a pocakja. Az autóban utazás nem a kedvence, ahogy nyílik az ajtó repül ki a kocsiból, aminék én azért nem annyira örülök.
Most persze szunyál már mellettem, ki kell pihennie ezt az óriási stresszes utat.
A sétánál már odáig jutottunk, hogy néha leáll friss híreket olvasni ! A szembe jövő emberektől elsőre bepánikol, de nem bírja megállni, hogy aztán ne kússzon oda hozzájuk.
Az étvágya változatlanul jó, erre nem lehet panasz - de elég vékonyka szegény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2018.01.25. 18:27 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Xéna az éjszakát a védett zugban lévő plédjén töltötte, nem volt semmi nyafogás, reklamálás.
Séta után a reggelit szépen elfogyasztotta. Utána jól el volt a házban és néha kilátogatott a kertbe. Ő is szivesen csúszkál háton – hason a maradék hóban. Mire bejön csurom víz a feje.
Borzalmasan kiváncsi lennék, hogy mit kell csinálni egy goldennel ahhoz, hogy az emberhez hason csúszva, de közelítsen? Ha ember mellett kell elmennie, akkor csak sunnyogva kikerülve rohan el mellette, de aztán visszakúszik simire ?
Nagyon jó kutya lesz Xéna. Ahogy hozzászokik a gazdához, és látja, hogy senki sem bántja, már hajlandó is közeledni és engedelmeskedni. Szükséges egy kis idő, türelem és sok szeretet, mire ezekből a beidegződésből kicsit felenged.

relax a teraszon
Kép
szép kutya
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2018.01.25. 08:16 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.24. 14:29
Hozzászólások: 5
Szerelmes lettem belé <3
Szilviával már váltottunk pár emailt a személyes találkozóról, addig meg álmodozom csak róla :)
Remélem mi tehetjük széppé a napjait - de ha nem, akkor is szurkolok neki. Gyönyörű, bájos tekintetű :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Xéna - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2018.01.24. 22:46 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Xéna megérkezett, ezer köszönet Erikának.
Hazafelé lefeküdt a kocsiban és úgy maradt :D
Mielőtt bementünk a házba sétáltunk az utcán, elég szépen jött utánam. A garázsnál benyomta a féket, így ölbe bevittem a 28 kg-s kutyuskát. Miután letettem szépen, de izgatottan bejárta a házat, se a parketta, se a csempe nem zavarta. A mi vacsoránk után megkínáltam táp, virsli és frolic combóval. Kiette a virslit a froliccal a többi maradt, viszont jól beszlopált.
Utána már rátettem egy hosszú kötelet és kiengedtem a kertbe, hogy így egyszerűbb legyen "megtalálni" a sötétben.
Egy idő múlva szépen megjelent a terasz ajtóban. Most itt liheg mellettem, békésen.
A hírekkel ellentétben egész szépen követett, de tényleg hamar "beolvad a földbe".
Na, majd lassacskán fog ez javulni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 04:35 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: judó (#5)

Xéna óriásit fejlődött. Minden kutya bent van a kórházi részlegen. Xéna bátran jött ki sétálni. Útvonalváltozás miatt intenzív séta volt. Talán kétszer hasalt csak le, amúgy szépen jött mögöttem.
Készen áll arra, hogy ideiglenes befogadónál, vagy elszánt gazdinál készüljön a labdázásra, futkározásra, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2018.01.19. 22:56 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Szanita (#4)
De gyönyörűség!
Bodzácskám is ilyen földbegyökerező rettegés volt, aki eleinte fekve sétált vagy lecövekelt.. hát nem mondom, hogy pikk-pakk, de csodálatos társ lett belőle. És az út, ahogy lépésről lépésre kisimult és felszabadult a félelmei alól, hihetetlen boldogság volt. Az nem kifejezés, hogy megérte küzdeni érte. Xéna is és félős kis társai is ki fognak virágozni a szeretetben, biztonságban, leendő gazdijaik hatalmas csodák szemtanui lesznek. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 16:13 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: judó (#3)

Köszönjük a drukkokat! A kedvenc a csapatból, Xéna. Annyira szép, formás goldenleány. Feltételezhetően kevés simogatást, kevés jó szót, kevés élelmet kapott ezidáig. Xéna megoldása egyelőre a helyzetekre a földre lapulás. A földön fekve megadóan hagyja magát simogatni. Amit tudok róla, hogy nagyon szereti a finom falatokat, finoman veszi el....Mimi kicsit erőteljesebben.

Kedden délután amíg Mimit sétáltattam, egyedül maradt a boxban. A séta előtt sajtpartit csaptunk, nagyon élvezte a zsebből áradó finom falatokat. Bent voltam velük a boxban, a fal mellé guggolva próbáltam velük kapcsolatot teremteni. Szóval amíg egyedül maradt Xéna, nagydolgát elintézte. Fél egyelőre mindentől, de ezen át kell lendítenünk. Meghoztam Mimit a sétából, a pórázkötelet Xéna nyakába tettem, indult a leány....tudta mi következik. A kapu elé sikerült kijutnunk, ahol lehasalt. Nem szerettem volna tovább rángatni, kis nézelődés, simogatás után visszamentünk. Majd hozzászokik a dologhoz, igazából más választás nincs, a célokat, hogy boldog kutya legyen el kell érnünk.

Gyönyörű leányzó
Kép

Kép

Bal oldali Xéna
Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2018.01.15. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Szanita (#2)
Hú, Anita, csodálatosak vagytok!! Ezért a duplakörös mentésért, és ahogy nyúlsz a kutyákhoz, majd írsz róluk... gyönyörű!
Borzalom, ami ezekkel a kutyákkal történt eddigi életükben, de most már előttük a napfényes, boldog jövő köszönhetően az RR-nek és nektek, hogy ilyen gyorsan, határozottan és türelmesen léptetek!
Nagyon drukkolok ennek a mentett kis csapatnak (is)!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2018.01.15. 09:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#1)

Tegnap reggel hét órakor indult a puttyonyos autó Jánoshalmára, a hat kutya összefogdozására és biztonságba helyezésére Dunaföldvári érkezéssel...volt a tervben. Egy férfi autós segítővel tudtuk az ügy lebonyolítását gyorsan, korrekt módon lebonyolítani első körben. A hatból négy kutyát tudtunk odacsalogatni, a jó minőségű P..K virsli megtette a hatását, nem bírtak ellenállni, közeledtek felénk. A két szuka labradort, egy golden szukát és golden kant bepakoltunk másfél óra alatt a kocsiba, igyekeztünk a legkisebb stresszt okozni nekik. A két fiatal golden szuka sajnos addigra felmérte, hogy ezek a kutyák az udvarból eltűnnek, egy kocsiba pakolják őket...gondolták, na ennek jó vége nem lehet. Xéna bemenekült a helyére, megsimogattam, rácsatoltam a pórázt, nyakörvet, de olyan erővel tépte le magáról, hogy kifelé menet szétrágta a nyakörv fém karikáját, megnyílt résnyire a karika, de nem adtuk fel. A kocsitól fél méterre kihúzta a fejét a nyakörvből és usgyi az utcán....na ez szép volt...gondoltam magamban. Erre Xéna megfordult, visszasétált és beballagott a házba....na ekkor mondtam a szaporító néninek, hogy visszajövünk.

Éreztem, hogy Xéna félelme az ismeretlentől nagyobb a kelleténél, kap időt arra, hogy összeszedje magát én meg időt arra, hogy a négy másikat lepakoljuk, magamhoz vegyem a Sedalint és kávéval teletöltve fussunk neki újra.

A második kör és a kenőmájasba rejtett Sedalin megtette hatását, nagyon gondosan adagoltuk a két szukának a barátnőmmel a falatokat, ügyelve, hogy egy-egy ember egy-egy kutyát kövessen, nehogy összetévesszük a fehér göndör szőrű lánykákat és esetleg több legyen a dózis az egyiknél.Nehezen pihentek el, jó egy órát vártunk arra, hogy autóba tegyük őket és vihessük őket a már Dunaföldváron, melegben, szalmával megterített helyen várakozó csapathoz. Már az autóban emelgették a fejüket, összebújtak, szorosan, egymást átölelve szuszogtak a melegben a hátsó ülésen. Dunaföldvárra érve külön szalmás helyet kaptak, a biztonság kedvéért karban vittük be őket, folytathatták a pihenésüket.

Nagyon szép kutya Xéna, a hasát imádja az biztos. A szaporítónál a csupasz földön egy valamikori ólban volt a helyük. Semmi szalma, semmi meleg rongy alattuk, gondolom egymáshoz bújva melegítették egymást. Xéna sovány szerintem, a csirkefej volt a fő táplálékuk, mostanság kaptak csak tápot. Nem minőségit.

A jelleme hamarosan ki fog derülni, hagyta magát simogatni, oda is jött hozzánk, a májkrémes falatokért. Hiszem, hogy a szeretet, amit ő pontosan levesz az Ő emberéről, át fogja segíteni, és megszokja, hogy a kutyák nyakövet hordanak és pórázon sétálnak meg csupa ilyesmit csinálnak, ami nekik is örömet okoz.

Xéna elől fekszik, Mimi ül réveteg tekintettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Xéna
#1HozzászólásElküldve: 2018.01.14. 22:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Xéna a hat szaporítótól elkerült kutya egyik félénkebb példánya. Két kutyusért egy második úttal lehetett csak elmenni, mivel nyugtatóra volt szükség, hogy befogják őket. Ők is a most felbukkant labradorokból és goldenekből álló szaporítótól kerültek hozzánk, chip nincs, nevük ezidáig nem volt. Helyiek szóltak, hogy Jánoshalmán egy idős, eddig szaporítással is foglalkozó néni megválna kutyáitól, mivel már magát sem tudja ellátni. A kutyák napok óta nem ettek, nem tud hozzájuk kimenni, elhanyagoltak – egyébként testileg és lelkileg is. Két kutyát nyugtató segítségével lehetett csak megfogni. Azonnali intézkedést igényelt a dolog és szerencsére rövid időn belül sikerült megoldást találnunk – bár ez most minden energiánkat igénybe veszi. Mind a hat kutya elkerült, ellátásuk, ivartalanításuk, megismerésük most kezdődik.

Xéna vizsgálatai még hátra vannak, mert később érkezett meg, így ezt a jövő hét elejére várjuk.
Rövidesen ivartalanítva lesz és keresi új, végleges gazdáját vagy ideiglenes befogadóját.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Nagyon nagyon sok kutya jött hozzánk most. Mivel minden fillér számít, ezért ha teheted, segítsd anyagilag őket!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: https://adjukossze.hu/kampany/retriever ... sulet-1082
Paypal: info@retrieverhelp.hu


Xéna képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség