Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 16:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#41HozzászólásElküldve: 2020.06.06. 19:32 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Sajnos nagyon rossz hírt kaptam a gazdiktól, akik nagyon szerették és mindent megtettek érte:
Fájdalommal tudatjuk, hogy édes kiskutyánk tegnap este, daganatos betegség miatt, orvosi segítséggel meghalt.
Április elején derült ki, hetekig jól is volt, jó étvággyal evett, azt hittük legyőzhetjük. Vettünk immunerősítőt, gyógygomba kivonatot, artemisinin kivonatot, deutérium csökkentett vizet, de sajnos nem lett eredménye, pedig nagyon bíztunk benne.
Szörnyű volt a halála, és szörnyű a hiánya... Ő egy nagyon finom kis lélek volt, nálunk megszépült, jól érezte magát és nagyon kötődtünk egymáshoz. Utolsó pillanatáig simogattuk, vigyáztunk rá, és remélem, hogy most már nem szenved. Az utolsó napok már nagyon nehezek voltak, folyton figyeltük, aggódtunk.
Nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen kevés időt tölthetett velünk.
Köszönjük szépen az RR-nek, és Nektek hogy Simike nálunk tölthette utolsó éveit.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#40HozzászólásElküldve: 2019.11.20. 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Ismét hírek a kisasszonyról:

Üdvözletünket küldjük Annavölgyről. Simike jól van, bár sajnos minden igyekezetünk ellenére már fájdalom csillapítót kell szednie a lába miatt, de ettől eltekintve nagyon jól érzi magát, aranyos, jókedvű, iszonyú jó étvágyú, és bár csak 15 - 20 percet tudunk sétálni, de annak még mindig úgy örül, hogy ugrabugrál míg készülődünk.

nagyon szép a leányzó
Kép

az alma is jó, ha nincs más :D
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#39HozzászólásElküldve: 2019.01.20. 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Hírek a gazdiktól:
Igen, eltelt egy év és Simuka még mindig meg tud lepni, hogy mennyre okos...
Nem egy játékos és hízelgős kutya, viszont mindent megért amit mondunk neki.
És igen, gyönyű bundát növesztett. Ezen minden nap elámulok...
Kép

Kép

Ez a "hol a cica?" nézés...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#38HozzászólásElküldve: 2018.10.23. 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Tina (#37)

Megnéztem. Hatalmas a különbség. A "patkányfarok" is rég a múlté. Olyan peckes ez a Simona, mintha tudná magáról, hogy szép is, okos is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#37HozzászólásElküldve: 2018.10.22. 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Kaptunk friss híreket a kisasszonyról :D
Minden rendben van vele. Teljesen kisimult és még gyönyörűbb lett.
Érdemes összehasonlítani a legelső róla készült képekkel. Szerintem, és főleg a gazdik szerint látványos a különbség....

Póráz nélkül az erdőben (is)
Kép

szép kutyus
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#36HozzászólásElküldve: 2018.04.10. 19:41 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Pár frissebb életkép Simiről.
Segít ahol tud. :-D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#35HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 07:49 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Persze, türelmesek vagyunk, és igyekszünk mindig a kedvében járni.... sajnos ahogy tudom Simikének nehéz élete volt, ezért nem is csoda, hogy nem tud még bízni. Érdekes, hogy mindennek ellenére rendkívül tanulékony kis jószág...:-)
A lakásban nem szeret lenni, a nagy kert a mindene a sok zajjal, szaggal (erdő kezdődik a kert végében) és ha rájön, hogy sétálni megyünk úgy ugrál a kerítésig mint egy lovacska...:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#34HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.08. 07:49
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: A póráz egyik végén
Köszi, tudtam, hogy jártam ott :) (Nemrég épp a családdal, Jamival.)

A mi Jamina kutyánk ugyan ki lett szaggatva kétszer is a szeretett környezetéből, de valószínűleg nem bántották. Amíg volt, aki foglalkozzon vele, addig szerették is. Az egyesületi ideiglenesénél pedig én is lettem volna kutya :)
Ennek ellenére amikor hozzánk került, akkor hetekig laposkúszásban jött enni, összerezzent már a közepesen erős hangokra is, pedig esküszöm, hogy nem bántottuk, vagy egzecíroztattunk engedelmességi hókuszpókuszokkal. :)
Kellett idő, amig az autózáshoz nem a rémségeket tudta kapcsolni, hanem a jó programok ígéretét.

Idő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#33HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Szia! A macskaköves utca és a templom Esztergomban a vizivárosban van. Ez a város legszebb része szerintem...
Simi pedig vicces is tud lenni, és elfogadó is, de szegénykém azért még mindig sokszor stresszel, jön-megy, liheg. Bach virágcsepeket adunk neki és próbáljuk minden egyes nap újra és újra meggyőzni, hogy számíthat ránk és sosem fogjuk elfelejteni a vacsiját...:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#32HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 13:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.08. 07:49
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: A póráz egyik végén
Előzmény: Olbei (#30)
Gyönyörű és biztos vagyok benne, hogy nagyon jó fej! Igazi macikutya a képeken.
A fehér templom és az gránitkockás utcácska hol van? Ismerős, szerintem már jártam arra, de most nem ugrik be.
Segítenél? :)

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#31HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 07:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Olbei (#30)

Köszönöm, most már gyönyörködtem bennük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#30HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 19:51 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Nem tudom mi lehet a baj, ugyanúgy töltöttem fel a képeket, mint előzőleg, amikor végre sikerült.
A picasa-n vannak fent a képek, megpróbálom az album linkjét megosztani:

https://photos.app.goo.gl/kSAShAAtK6YDkcNd2

Nem tudom hogy így működik-e, elvileg úgy van beállítva, hogy a link birtokában bárki láthatja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#29HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 08:31 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Olbei (#28)

Nagyon szeretném megnézni a képeit, de nem jeleníti meg sehogyan sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#28HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 20:14 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Megosztunk pár újabb képet, történést Simiről, Simivel. :-)
Ahogy a képek is árulkodnak, Simona jól érzi magát a kertben, szeret sétálni a márciusi hóban, szeret pihenni, és szeret..né a macskát elkapni... de a macska határozott, kemény. :-D
Még jelentkezünk. :-)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#27HozzászólásElküldve: 2018.02.25. 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: Olbei (#26)
Remekül néz ki a kisasszony és látszik, hogy mennyire jól érzi magát Veletek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#26HozzászólásElküldve: 2018.02.25. 18:43 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Újra jelentkezünk. :-)
Simona, Simi köszöni szépen, jól van. :-) Mind a hasán, mind a farkán szépen nő vissza a szőr, szóval Csutka Rozi már lassan a múlté.
Tényleg nagyon alkalmazkodó kutya. Jól viseli a munkaidő alatti távollétünket, és szépen viselkedik az éjszaka is, semmi ricsaj, megvárja míg felkelünk. Néha még azt is megvárja a helyén fekve, míg elkészítem a reggeli kávét is. :-D
A macskákat, na azokat nem szereti... ha teheti, ugatja, és alkalomadtán a kertbe tévedő szomszéd cicákat meg is kergeti. Hiába, az ösztön. :-D
A reggeli kirándulásokat nagyon várja, amikor tehetem, munka előtt elmegyek vele a kertünk mögött kezdődő erdőbe, ami neki is és nekem is nagyon jó kis kikapcsolódás. A játékokkal (pl. labda, rongy, kötélcsomó) is kezd megbarátkozni, valamint az unokahúgom foxi-bejgli energiabombájával is zokszó nélkül kijön.
Tehát van fejlődés, és még hol a vége? :-)

Üdv! Szilvi és András

Csatolok pár képet az elmúlt időszakról.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#25HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 08:20 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Olbei (#24)

Sok Boldogságot! :smt007 :smt006 :smt026 :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#24HozzászólásElküldve: 2018.02.07. 07:37 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Véééégre sikerült. :-)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#23HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 22:20 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Viki biztos segít majd, hogy hol a hiba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#22HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#21HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 21:14 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#20HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Esetleg így?

https://photos.app.goo.gl/kSAShAAtK6YDkcNd2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#19HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 20:36 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Olbei (#18)

:smt007, Én nagyon örülök, hogy jelentkeztetek! Nekem nem nyílnak meg a képek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona
#18HozzászólásElküldve: 2018.02.06. 19:49 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.28. 19:39
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Simona új gazdái vagyunk és küldjük az első jelentést:

Simike nevéhez híven kifejezetten simulékony, kedves kutyus, pontosan kitölti azt az űrt, amit nagyon szeretett labradorunk hagyott maga után.
Az első napok persze stresszesek voltak, sem ő sem mi nem tudtuk pontosan hogyan fogunk összecsiszolódni, de most két hét elteltével úgy tűnik egészen könnyen megy. Sokat sétálunk, próbálunk játszani vele, időnként tréning is van és persze sok sok simogatás, masszírozás, fésülgetés. Az első naptól nyugalomban telnek az éjszakák, bátran kivonul az előszobában lévő ágyába, ha fáradt és úgy tűnik kényelmesen pihen a hűvösben. Étkezésére, vitaminpótlására odafigyelünk, reméljük, hogy a fájós első lábát is sikerül rendbehozni.
Érezni rajta, hogy nagyon igyekszik megfelelni nekünk, hálás a jó ellátásért, mi pedig az ő kedvességéért. :-)
Nekünk is előadta már a tévénézős számot, reggelente megmorog minket, ha úgy tűnik, hogy nem az ő reggelijével foglalkozunk, ilyenkor zabálnivalóan aranyos. :-) Sajnos a kutyákkal még nem akar barátkozni, pedig a szomszéd fiatal kan goldi már az összes cuccát odahordta neki a kerítéshez...:-))

Csatolok néhány képet:


Hazafelé.
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... Jsn0HGceGs

Ismerkedés az óllal.
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... fmjzXzqWId

Kényelemben.
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... HAt2p9FcKn


Kirándulós.
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... VF2vPXRGy-

Hehehe:-).
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... un6oq5r59F

Tévénézős.
https://photos.google.com/u/1/photo/AF1 ... xFRVzLqU4_


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 08:04 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Tina (#15)
Gyönyörű és jólinformált Simike :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 18:32 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Tina (#15)
Ha nem látom, el se hiszem! Ez díjnyertes kép! Simi tv-zik...nemsokára olvasni is megtanítod... :mrgreen:
A megfelelni akarás nem hiányzik belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 09:46 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Simi egyre kedvesebb :D Kezdi bemutatni a goldi topogóst. Ha valami fontos eszébe jut, akkor odajön, brummog és járja a topogóst.
Ugyan így élvezi a fűben hempergőzést. Hentereg az oldalán és a hátán, miközben elégedetten és boldogan morog.
Úgy érzi, hogy be kell pótolnia kell az információk terén a lemaradását, ezt próbálja éppen a TV előtt
Kép
nagyon odafigyel, nehogy lemaradjon valamiről a tematikus csatornán
Kép
a fennmaradó szabadidejében azért bejárja a birtokát
Kép

A Kutyavarázsban elkezdtük az iskolát, meg volt az első óra. Egész jól működött, de az óra végére elfáradt, otthon nem kellett altatni.
Mindig meg tud lepni. Az ő előéletéhez képest gyönyörűen jön láb mellett. Ugyan ilyen meglepetés volt, ahogy kozmetikában, hibátlanul viselkedett, pedig biztosra vettem, hogy a szárításnál reklamálni fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2018.01.07. 08:05 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Tina (#13)

Fenséges a nézése Siminek. Örülök ennek a töretlen fejlődésnek. Ha belegondolunk, hogy évekig csak korlátozott, udvari életet élt és most mennyi változás, újdonság van az életében....reptéri séta, egyáltalán séta..foglalkozás, simogatás, kutyatársak...ahhoz képest ügyesen veszi az akadályokat....Simona fenség..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2018.01.05. 17:02 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
A kisasszonyt csak Siminek hívom. Ez rövidebb és természetesen ez jellemző rá. Egy simogatásnál néha úgy nekem dől, hogy majdnem felborulunk. Ma volt a napja, hogy póráz nélkül sétált a reptéren és kicsit hazafelé, az utcákon is. Már egész szépen hallgat a nevére és ha nem nagyon elfoglalt, akkor jön is. A kisebb kutyákkal úgy tűnik jól kijön. Az utcán találkoztunk egy foxi fiúval, aki még rá is mászott és nagy meglepetésem egy rossz szava sem volt. Nagyobb kutyákkal már válogatós.
Találkozott a fiúkkal is és persze "besimogatta" magát. Éjszaka már szépen a helyén alszik.

A mai napsütésben kinn voltam a kertben, persze, akkor neki is kinn kell lenni és szép
Kép
és résen van
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2018.01.04. 09:21 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Mi újság a szépséges királylánnyal? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2017.12.31. 23:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Simi a héten pár napot nálunk vendégeskedett, vendégeskedik. :)
Simi minden kétlábúval végtelenül kedves, bújós, pillanatok alatt barátkozik meg kicsikkel és nagyokkal egyaránt. ;) A lakásban tényleg hibátlan, kb mintha ott se lenne, nem pakol, szobatiszta, csendes. Az első petárdára ugatott fel egyedül, de amikor rászóltam, elhallgatott és azóta sincs egy szava sem. Pedig most éppen elég komoly kint a hangerő...
A többi kutyával való kapcsolatán még van mit csiszolni, de egy határozott gazdi mellett egész biztosan gyorsan túl tud ezen lépni. Már most is sokat alakult. :smt023
Pórázon vezethető, kis korrekció után fogja, hogy hogyan is kellene épp sétálnia, igyekszik alkalmazkodni.
Ha kint van az udvaron és hívom, először felkapja a fejét, döbbenten körbe néz, hogy "nekem szólt valaki? komolyan?", fókuszál, aztán egy hatalmas vigyort megereszt és lobogó fülekkel száguld a karjaimba, majd be a házba. :)
Sajnos fényképezés szempontjából nem a legszerencsésebb időszakokat tölti nálunk, sötétben érkezik mindig, mikor legutóbb itt volt, akkor egész nap esett az eső, majd reggel épp elindult a nap, már távozott. Csak egy ilyen kis kucorgós képem lett így róla. :P
Kép
Mióta ez a kép készült, már ki lettek szedve a varratai, amit rezzenéstelen arccal tűrt és áteshetett egy igazi nagy mosáson, fésülésen, így már sokkal de sokkal szebb és illatosabb a bundija is! Igazi habos-babos golden csaj lett belőle, aki nagyon várja az álom gazdit! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Simona - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2017.12.24. 16:20 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Simi kutya megérkezett hozzánk :D
A kórházban a beragadt bogáncsok miatt megnyírták a farkán a szőrt, most egy kicsit " Csutka Rozinak" néz ki.
Az utat békésen végig nézelődte. Nagy meglepetésemre itthon simán birtokba vette a házat. Ahhoz képest, hogy kinti kutya volt teljesen gátlástalanul közlekedik. Ebből is látszik, hogy jó idegrendszerű kutyus. Az első séta alatt az ugatós, kerti kutyák nem érdekelték.
Pórázon egész szépen sétál és intézi kisebb, nagyobb ügyeit, így szobatisztának minősítettem :D
Az éjszaka békésen aludt a helyén. Enni szerencsére eszik. A teli tálja tiszteletére olyan "goldi topogóst" jár, hogy csuda :lol:
goldi beállás, zászlós farok nélkül
Kép
szép kutya
Kép
élvezi a füvet
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2017.12.22. 07:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: judó (#7)

Engem is megérint Simona... :mrgreen:, de tudom, hogy valahol valakinél egy kertben, és persze bent a házban, egy kutyatárssal mennyire jól fogja magát érezni a Új gazdánál, aki szeretgeti, jutalmazza, kényezteti, viszi magával autóval és nem elhanyagolja, bántalmazza, mert Ő ezt nem érdemli. Simona okos kutya, veszi az adást, hogy mit szeretnénk tőle. Tegnap a séta közben leült hirtelen. Nekem Tiffany is szokta csinálni, hogy így befékez, leül és néz rám.... :shock: :lol: ilyenkor odamegyek hozzá, megsimogatom a fejét, és indulunk tovább. Tegnap Simonánál is bevált, ugyanúgy reagálta le, mint az én Tiffykém. :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 23:26 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
Előzmény: Szanita (#6)
Hát én ezeket a pillanatokat tudnám nagyon nehezen viselni! Mi járhat a kis agyában? Nagyon kedves , főleg amikor a nyelve kint piroslik :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Szanita (#6)
Milyen hálás lesz, ha valaki hazaviszi és otthont ad neki!
Ha ilyen gyorsan és ügyesen tanul, cserébe ő meg álomkutya lesz. :)
(Azért ha most kuttyert keresnék, nagy bajban lennék, kinek a mancsaiért esedezzek...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Simonával is sétáltam egy nagyot, nagyon sokat változott. Csóvál nagyokat, eszi a jutifalatot és nagyon ügyesen, szófogadóan viselkedik séta közben. Ma találkoztunk egy póráz nélküli skótjuhásszal, azonnal kértem a gazdától, hogy legyen szíves fogja már meg, mert így nem egyenrangú a helyzet...örömmel mondhatom, hogy Simona higadtan, egy hang nélkül jött velem tovább, mintha mindig így pórázon lett volna vezetve. Megnyírták egy kicsit a hátsó felét...iszonyú aranyos patkányfarka van....
Jött volna velem haza, a kórházi váróban indult visszafelé az ajtó felé...és ott toporgott. Értettem én, de hát neki saját gazda kell....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2017.12.19. 21:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Készült két videó is Anita jóvoltából a Simonával való sétákról. :)

Ahhoz képest, hogy eddig milyen nehéz élete volt, kb nulla foglalkozással, szín ötös ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 11:30 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Nekem itt is nagyon tetszik.
Kép

Ez jellemző rá ;) :D
Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 09:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szépség :smt049
Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 16:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#1)

Simona pénteken került a Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület tulajdonába, a Szurkolók az állatkínzás ellen Győri csoportja mentette meg elsődlegesen. Egy határszéli faluban várakozott befogadójánál, akik addig is szeretgették, gondját viselték.

Simona 26 kg-os, arányosan formás, szépséges goldilány. A pénteki naptól kezdem a bemutatását. Szóval pénteken érte mentünk a határszéli faluba, ahol is rövid ismeretség, simogatás után Simona megbízott bennünk és beült velünk az autóba, a hátsó ülést elfoglalta. Türelmesen utazott, csendben, általában feküdt, de volt pillanat, amikor állva tette meg az utat. Este öt -hat óra felé érkeztünk meg, nagyon nyugodtan viselkedett. A kórházban Dunaföldváron nagyon kevesen voltak, így azonnal elkedték Simona vizsgálatait.

Szombaton meglátogattam Őfenségét, nagyon szeret a kórházból kifelé menni, csak úgy száguld. Az előéletéről annyit lehet tudni, hogy elhanyagolt, bántalmazott eb. Ennek nyomai külsődlegesen látszanak rajta, a hátsó felén még vannak bogáncsmaradványok, a farka tiszta filces, valószínű, hogy egy alapos kozmetika kell, hogy rendbe legyen téve. Szombaton nagyot sétáltunk. Előző nap és még délelőtt is esett, jó lucskos volt mindenfele. De ez hogy tetszett Simonának. Előjött a retriever énje, az összes pocsolyába trappolt bele, nyalintott nagyokat, élvezte a vizet.
Egy kistestű kutyával találkoztunk, aki kerítésen belül ugatott, arra rá se hederített Simona. A kórházban méltatlankodik, szereti a hangját hallatni.
A sétát nagy aktivitással kezdi, élvezte a füvet, a szagokat, ide is, oda is kapkodott, csakhogy minél több információt beszerezzen. Pórázhoz könnyen alkalmazkodik.

Ma is voltunk lent nála. Napról napra jobban bontakozik ki, egyre vidámabb. Szombaton a jutifalatot sem fogadta el, stresszelt, ma már a sajtfalatot örömmel elvette. Ma a füves területen szaladt volna, játszani kezdett. A Duna-parton a játszótéren volt a csalddal egy kistestű kutya, Simona felfedezte, érdeklődött iránta rendesen, de határozott rándításra simán továbbindult. Mivel azok tényleg bent a játszótéren voltak, (jogos azért néhány észrevétel ezzel kapcsolatosan) inkább elkerültük őket.

Simona nagyon szeret sétálni, érdeklődik minden számára idegen zaj iránt. Tegnap a kotróhajót bámultuk percekig, meg néhány embert, a földvári híd szinte minden kutyának lenyűgöző a maga zajosságával együtt. Ahogy én tapasztalom, Simona nem volt családtagként kezelve, nem is igen figyel az emberre most még.

Ahogy visszaértünk a kórházhoz a sétából, várakozni kellett a visszaadásra, Simona lecsapta a hátsó felét és nekiállt nézelődni. Szinte érezni lehetett, hogy Ő ezt szokta kinti kutyaként csinálni, ülni a kapuban és nézelődni, ugatni, acsarkodni. Jöttek a kórházba férfiak...szinte kivétel nélkül odacsapta magát eléjük a földre és puncsolt, a simogatásért. De csak a férfiaknak... :mrgreen: :smt017 , már szinte zavarban voltam....

Bent a kórházi váróban feszült volt, három kutya volt bent és rengeteg ember. Nagyon lihegetett, mászkált amennyit a póráz engedett, és majdnem elugatta magát de sikerült visszafojtania. Nem hiszem, hogy lehetett nagyon kutyatársaságban, a helyzetet egyelőre kissé stresszesen éli meg.

Szeretném, sőt nagyon boldog lennék, ha Simona a karácsonyt már nem a kórházban érné meg. Türelemmel, foglalkozással nagyon hamar át lehet lendíteni a nehézségeken, Ő nyitott rá, nem félősen fogadja a változásokat. :smt039 :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Simona - in Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Simona kb 7 éves golden retriever szuka kutya. Kedves, bájos, sok rosszat tapasztalat, vélhetően korábban bántalmazták, és nem lehetett jó sora. Ennek most már vége, gondozásunkba kerülve megígértük neki, hogy soha többet nem kell nélkülöznie.
Simona Győr mellől érkezett hozzánk, vizsgálatait és ellátását megkezdtük, szívférgesség tesztje negatív, de vérében mikrofiláriákat találtak, ez alapján ő bőrférgességgel fertőzött. Ennek kezelését elkezdtük. Féreghajtót, oltásokat kap, vérlaborját megnézve szerencsére nem találtak nála kirívó problémákat az orvosok. Nagyon elhanyagolt, szőre tele van bogánccsal, amit mondhatni csak ecetes ollóval lehet eltávolítani abból.
Simona emberekkel kedves és barátságos, félénk és alázatos. Más kutyákkal még kicsit merev a viszonya, a kórházi boxból kimorog rájuk, pórázon, sétálva kezelhető és tiltható nála mindez, valószínűleg félelmi reakcióról van nála, ami foglalkozással sokkal jobbá válik majd.

Simona gazdát keres, vagy akár ideiglenes befogadót is arra az időre, amíg a végleges gazdi rábukkan, így mielőbb családi környezetben lábadozhatna majd.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Kérjük, aki teheted, segítsd anyagilag új kutyusainkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Simona képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség