Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 15:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csillag - van gazdajelöltje
#13HozzászólásElküldve: 2017.12.19. 22:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Csillag sikeresen gazdisodott. ;)
Bár elsőre nagy izgalommal indult a költözése, a család cicájával nem a legszerencsésebben találkozott elsőre, de ezen szerencsésen sikerült túljutni és tényleg teljes lehet a szerelem.
Saját kis udvar, sokat otthon lévő gazdik, akikkel bármikor összebújhat egy kis simogatásra, szeretgetésre, napi séta, mindez egy gyönyörű helyen, hegyoldalban, túra útvonalon. Tényleg olyan, mint a mesékben. És végre, ennyi év szenvedés után Csillag számára valóra válhatott a tündérmese. ;)
Nagyon sok boldog közös évet kívánok Csillagnak és családjának itt is! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csillag - van gazdajelöltje
#12HozzászólásElküldve: 2017.12.17. 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Csillag ezt a nagy zsák tápot és játékokat kapta, továbbá még egy kutyafekhelyet. Nagyon köszönjük őket!
Kép

Bízunk benne, kedves Adományozónk számára nem gond, ha Csillag hűen önfeláldozó és kedves labrador természetéhez, az általa nem használt fekhelyekből másik gazdikereső retrieverünknek is ad. Így többen örülhetnek és hihetnek tovább a Karácsony csodájában és a segítőkész emberek összefogásában!
Számunkra nagyon megható, mennyien szeretnének ezeknek a kutyusoknak segíteni, amit egyszerűen nem tudunk elégszer megköszönni!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csillag - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2017.12.09. 23:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Csillag és a cica. :)
Kép

Csillag és Réka. Réka megölelte és azt mondta neki, SZERETLEK!
Kép

Kép


...és végül, de egyáltalán nem utolsósorban. :) Csillag karácsonyi ajándéka! Bár Titusz vigyorog benne, de ez csak azért van, mert Csillag szolídan mögém húzódott, amíg a nálunk otthonosabban mozgók zsizsegtek. :) Nagyon köszönjük Zizigazdinak, hogy teljesítette Csillag egyik kérését, és egy fekhellyel ajándékozta meg őt.
Emellett kaptunk két nagy zsák tápot is, amit örömmel fog elmajszolni ő és Titusz is. :D
Szóval ma igazán jó napja volt a lelenceknek.
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csillag - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2017.12.09. 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Csillag hozzám került, ahogy már írtuk, de eddig nem jutottam géphez, hogy a címszavakon túl is hozzak róla valamit...
De most, talán. :)
Fotóztunk, foglalkoztunk a fülével, a hasával, a lelkével, és egész jól alakul. Eleinte félénk volt, nem is kereste olyan nagyon a kapcsolatot, de ez nagyon gyorsan változott. Egyébként más kutyák társaságában jóval felszabadultabb, Titusszal például azonnal barátságot kötöttek. :)
Kedves, lelkes, nagyon alázatos és szerethető kutyus. A pórázon közlekedést és még oly sok mindent tanulnia kell azért, mert ez sosem tanulhatta senkitől.
Nagyon sovány, a szőre még romokban, az alapos kozmetika pont úgy ráfér, mint a jó kaja és némi idő. De gyönyörű lesz, az tuti!
Ma találkozott a macskámmal is, olyan fotó is lesz (csak az még a fényképezőn...), semmi gondja nem volt vele. Réka ölelgette, szeretgette, és közben azt mondta neki, SZERETLEK. :D Cukik voltak. :)
Már kétszer kötöttük a fülét, mert lerázta magáról a kötést, ma végül a varratokat is kiszedtem neki mindenhonnan.
Azért még idő, hogy egészen rendben legyen, de türelemmel csodás kutya válik majd belőle.

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csillag - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2017.12.09. 07:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Én bevallom Csillag naggggyon szerethető - 2 utazás és egy itt alvós buli erejéig volt csak nálam , de rendkívűl megkedveltem.
Igazán szimpi kiskutyus és a szaporítóktól leadott szukák története mindig megríkat :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2017.12.08. 09:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Idézet:
Kedves Jézuska!
Én Csillag vagyok, egy megszeppent, sovány labrador lány. Kihasználtak régen. Nagyon. Kölykök tucatjainak kellett életet adnom rideg, zord körülmények között, majd amikor féltve felneveltem őket, és eljött a hat hetes koruk, mindig elvették őket tőlem. Majd amikor már nem volt több kisbabám, egyszerűen kidobtak és egy újabb rideg helyen, egy sintértelepen találtam magam. Itt elaltatásról beszéltek, hacsak az állatvédők el nem visznek… és nem tudom, mit jelent ez, de nagyon rossz lehet, mert a többiek, akik régóta ott voltak, ilyenkor mindig rettegve húzódtak egy sarokba.
Valami mégis történt. Csoda, azt hiszem, így nem tudom, szabad-e még nekem kérnem bármit is, hiszen az életem megmenekült és ez az elaltatós dolog sem került szóba többet. Meleg és jó helyre kerültem, megműtöttek, megműtötték a fülem, és valami ivartalanításról is beszéltek. Meg szívférgességről, és ezért megultrahangozták a szívemet meg vizsgálatokat csináltak.
Most már állítólag csak gyógyulnom kell és a gazdimat várom. Lehet, Téged?
Addig is viszont kérték, írjak Neked, hátha én is kaphatok valamit Karácsonyra, amitől boldogabbá válik életem első igazi Karácsonya.
Hogy mit kérnék?
- kutyaeledelt, mert sovány vagyok és híznom kell, a felnőtt táp, valami energiagazdagabb is jöhet, de egyáltalán nem válogatok
- Advocate spot on, mert szívférges vagyok, és ez is segít a gyógyulásban
- jutalomfalatok és játékok, hiszen ez minden labrador titkos álmai között szerepel
- azt mondták, ez a szívférgesség olyan, mint egy igazi negyvenéves háború, sokáig tart és nagyon jó stratégiát igényel – ami pártfogóim kezében van, tudják, mit tegyenek – ezért azt hiszem, még egy dolgot kérhetek… ami a háborúkhoz is kell: pénzt, pénzt és pénzt. Ebből fedezni tudják a kivizsgálásom és a gyógyszereim egyaránt
- végül, de nem utolsósorban, ha finom, puha, szuper kutyafekhelyet hoznál nekem, azért is nagyon hálás lennék, mert szeretem ezeket. Korábban sosem volt ilyenem, de most már tudom, milyen csodás belebújni egy ilyenbe!
Köszönöm!
Csillag

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 20:43 
Offline

Csatlakozott: 2017.06.06. 17:03
Hozzászólások: 1980
Előzmény: Picka (#6)

Hogy viselte a hosszú utazást autóban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Csillag leszállítva! Félénk, ha hirtelen felé fordulsz megretten , de csupa jóindulat és reménykedés!
Nagyon szép kutyus lesz!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2017.12.04. 20:15 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Csillag nálam fog éjszakázni, boldogan sétált velem egy kört a Felicavet környékén aztán bepakoltam a kocsiba.
A búrát nem lehet levenni róla, mert akkor leveszi a ruciját- ezért elég kényelmetlen szegénynek.
Vacsizott, lepihent. Holnap reggel szállítom Nyergesre , hogy megkezdhesse a gyógyulást.
Kedves, félénk, csendes, elfogadó, beletörődő - nem érti hogy mi minden történik most vele.
Mennyire elszomorító h mennyire meggyötörtek ezek a szegény kutyák akik a szaporítóktól jönnek.
Hihetetlen hogy évek óta csak jönnek hozzánk ezek a szerencsétlen kutyák és még mindig nincs megoldás a szaporítók elleni hatásos fellépésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2017.12.01. 22:35 
Offline

Csatlakozott: 2017.05.25. 16:15
Hozzászólások: 173
Előzmény: judó (#3)

Annyit mondtak, hogy vérömleny volt benne, ha jól tudom, semmi komoly. Csak olyan kis esetlenül nézett ki így... rózsaszín ruci plusz a kötés a fején :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2017.12.01. 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Láda Erika (#2)
Mi van a fejecskéjével? A fülével van/volt valami?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2017.12.01. 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2017.05.25. 16:15
Hozzászólások: 173
Csillagot is meglátogattam ma a kórházban. Ő még kezelés alatt áll, de mivel már tegnap megvolt az ivartalanítás, így eljöhetett velem egy kicsit sétálni. Kissé félénk kutyus, főleg a hirtelen mozdulatoktól és zajoktól fél. Szívesen jött velem sétálni, egyáltalán nem húzott, szépen lassan szaglászott. Nem volt túl fotogén állapotban, így csak ezt az egy képet csináltam. Szerencsére ez az outfit csak átmeneti :D

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Csillag
#1HozzászólásElküldve: 2017.11.29. 20:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Csillag kb. 6 éves félénkebb természetű labrador retriever szuka, aki a csongrádi sintértelepről érkezett. Szívférges, vizsgálati eredményei viszont kedvezőek, mind a szívultrahangja, mellkas röntgenjei és vérlaborja megfelelő. :)
Valószínűleg szaporító kutyája volt.

Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Kérjük, aki teheted, segítsd anyagilag új kutyusainkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Csillag képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség