Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.23. 08:21

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Debora
#9HozzászólásElküldve: 2017.09.29. 08:49 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Debi elköltözött új gazdijához, ahol egyke kutyusként éli majd mindennapjait. Minden rendben vele. Sok boldogságot Debinek és a gazdinak :smt006

És íme az első képek:

Debi élvezte a fürdést vagy inkább finom falattal motiválták a tisztálkodásra?! :lol:

Kép

Édes a pihenés

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Debora
#8HozzászólásElküldve: 2017.09.28. 12:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Debora a napokban gazdához került. Minden rendben vele, a többiek pedig rövidesen részletesebben is beszámolnak :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Debora - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 18:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.08. 07:49
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: A póráz egyik végén
Debora ott lesz vasárnap Dunakeszin?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Debora - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2017.08.13. 19:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Igyekeztem ma használható képeket készíteni Debiről, hát, nem egyszerű... :D A szemkontaktus továbbra sem az erőssége, és a bizonytalansága sem tűnt el egyik napról a másikra, de lassan-lassan javulgat a helyzet. A szőre szebb lett a gyógysamponos fürdésektől, és már némi súlyt is felszedett, nem teljesen kétdimenziós, csak félig... :?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Debora - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: christiiee (#4)

Szerintem is nagyon szép lesz :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Debora - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 10:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Hoztam híreket Deboráról, na meg képeket! :D

Az első hetünk elég necces volt a kisasszonnyal, menekült, elbújt, és nem lehetett előcsalogatni még étellel sem :( A kutyáimmal problémamentesen összeismerkedett, de feléjük sem nyitott igazán, felénk meg pláne nem... kivétel, ha pórázt tettünk rá. Pórázon szépen sétált, utcán is voltunk vele, nem fél az autóktól, nem rángat, és amég le nem csatoltam, figyelt az emberre is aki viszi :) Az első héten ételt sem fogadott el kézből, csak ha letettük vagy tálban volt. Ez pár nap után változott, főleg hogy gyógyszert kellett szednie, úgyhogy lekenyereztem egy kis sajttal, sonkával, amibe megkapta a bogyóját. Azóta jön hívásra is, ha szólunk neki :)
Cicákkal van együtt a kertben, eleinte nagyon utálta őket, és kergette volna, de hamar megbeszéltem vele, hogy nem kéne.. illetve kapott pár hatalmas pofont és fújást, morgást, köpködést, szerencsére nagyon vagány macskáink vannak, nem elrohannak (akkor tuti kergetné őket), hanem megállnak és támadnak rögtön :D
A kajáját félti, ami érthető, hisz csontkollekció a kutya.. :( így nálunk teljesen elszeparálva eszik, ezen kell majd dolgozni vele. Ami jó, hogy csak állatra morog és támad, én magamon leteszteltem mennyire vészes a helyzet, de meg sem fordul a fejében, hogy az embert is megmorogja. Azért először lemerevedett, mikor beszéltem hozzá evés közben, pláne mikor hozzá is értem, de már nincs gond, eljutottam oda, hogy belenyúlok a táljába, már hátrébb lép és várja hogy tovább ehessen. Gondolom ha rájön, hogy minden nap kap enni és nem kell megverekedni érte, akkor idővel ennél is jobb lesz a helyzet. Ha hallja a kajaosztást, akkor mostmár hangosan reklamál is, hogy ki ne felejtsem a sorból :D (örülök, hogy bátorodik, de a hisztinek nem örülök, mert nálunk nincs hiszti a kajáért, ha hiszti van akkor addig nincs kaja, de hamar tanul, csak nem mindig jut eszébe :D )
A törzshelyét a hátsó kert sarkából a bozótosból áttette a teraszra egy hét után, azóta ki sem lehet robbantani, őrzi a házat, és együtt alszik a cicákkal. Ezt sajnos lefényképezni még nem sikerült, de igyekszem gyorsabbnak lenni náluk :D
Vihartól nem fél, végigaludta a mennydörgést, ráadásul kint a terasz asztal alatt ahova betanyázott, nem óhajtott bejönni a többiekkel a lakásba.
Tegnap este itt a közelben valahol tüzijáték is volt, az sem hatotta meg, mégcsak nem is ugatott.
Gyönyőrű, nagy kutya lesz belőle, ha a szőre rendbejön, és felszed pár kilót.

És akkor a képek, látszik hogy még bizonytalan, néha tanácstalan, mit is akarok tőle azzal a villogó bizével... elég sok képet lőttem, de ezek lettek használhatóak csak.. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2017.07.29. 09:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.08. 07:49
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: A póráz egyik végén
Előzmény: Ameki (#2)
Régen írtam a fórumba, de min. heti rendszerességgel követem a történéseket.
De ezt a kutyát szinte naponta megcsodálom!

Először azt hittem, hogy valami tévedés történt, mert egyes fotókon nem tudnám megkülönböztetni a mi Jamina kutyánktól.
A kinézete, a leírás szerint a habitusa, az egészségügyi státusza bizonyos elemei és legfőképpen a kisugárzása ismerős, nagyon ismerős.

Így ismeretlenül is bele lehet szeretni. TUDOM, hogy valaki i-szo-nyú-an jól fog járni vele. Rajta, emberek!

(Ha lenne módom felelős módon második kutyára: én vinném azonnal!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#1)
De gyönyörű szemei vannak :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Debora
#1HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Debora 7 év körüli golden retriever jellegű lányka. Debrecenben találtak rá állatszerető emberek és átmenetileg befogadták, de megtartani nem tudták, rossz állapota pedig állatorvosért kiáltott.
Debora szombaton érkezett, mára túl van a nagyobb macerákon...
Szőre iszonyatosan néz ki, sovány, ezek reméljük, a jól tartás következtében majd rendeződnek...
Félős, fáradt, az biztos, hogy sokat kell még bátorodnia.
Bár mikrofiláriák vannak (még) a vérében, de nem szívférges, ez jó. Kezelését rövidesen megkezdjük.
Metszőfogai elöl kikopva-kitörve, biztos, hogy sokat küzdhetett értük-ellenük, bolhászhatta magát vagy valamivel letörögette őket. :( Nem tudjuk...
Emlődaganata volt, amit az ivartalanítással egy időben eltávolítottak.
Fülében toklász volt, ezt is kiszedték, amikor altatva volt...
Ízületei sajnos nem a legjobbak, amely jelenleg csak röntgenelváltozást mutatott, sántikálást, fájdalmat szerencsére nem tapasztaltunk nála.

Debora a Felicavet panziójába került egyelőre, de szeretnénk neki türelmes, megértő gazdit vagy akár átmenetileg ideiglenes befogadót találni.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Debora sajnos sok orvosi beavatkozáson kellett, hogy átessen, ezért ha megérintett Téged a sorsa és úgy gondolod, segítenél neki, de befogadni nem tudod, kérünk, támogasd ellátását!

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Debora képtára

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség