Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 17:05

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Remény/Molly
#15HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 11:53 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Molly édes álma a gazdik nappalijában ;)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény
#14HozzászólásElküldve: 2018.02.22. 09:45 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Remény az utóbbi napokban gazdihoz került egy igen kedves családhoz. Kapott egy nővérkét és egy szorgos gazdianyut, akik lesik Remény minden kívánságát :P Reméljük, Kata és Hédi újabb részletekkel szolgálnak majd Reményről, új nevén Mollyról.

Sok-sok boldogságot így együtt! :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 16:52 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Remeny szemet sikeresen megmutottek, nagyon szepen gyogyul a kislany. A gloriaval eleinte nem birt, de mostanra szepen megszokta es ugyesen eszik-iszik vele :)

A dokinal kontrollon kivaloan viselkedett es eljutottunk oda, h a kocsibol mar nem akar kiugrani, behuzodik a csomagtarto egyik sarkaba es onnan figyeli ahogy lecsukodik az ajto.
Ahogy elindulunk lefekszik es amikor felnyilik az sjto akkor is szepen fekszik, megvarja mig rateszem a porazt es utanna “ugorj” hivasra kiugrik a kocsibol majd leul es varja h mi tortenik :)


Rengeteget fejlodott!

Egy altalaban nem tul kedves idos golden anyoval es ket eleg vad malamuttal talalkoztunk ma a seta soran, a goldennel osszeszagoltak, a ket malsmuttal teljesen hidegen hagytsk egymast. Spike ment persze pacsizni veluk meg koldulni a gazdijuktol (nyers koszton vannak, Spike imadja a husgolyokat ami a nasijuk, mindig vamol), de Remeny csak jott par meterre mellettem es szaglaszott, nezelodott.

Nem jatekos, legalabbis eddig sem kutyakkal sem jatekokkal nem jatszott.

Szobatiszta: vacsi utan este 9kor szoktak bejonni es 7.15 korul kimenni reggelizni.
Ha dolga van odaul az ajtoba / nem kapar es nem nyusszog, csak ul :)
De teljesen igaz h egy egeszseges felnott kutya 12 orat kibir urites nelkul, ezt o is tudja :)

Nagyon fog hianyozni, de biztos vagyok benne h az alomgazdi mar csak egy karnyujtasnyira van ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 09:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 09:21 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 08:35 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Huh, reg irtam. Beteg voltam meg nem is tirtent nagyon semmi azt leszamitva, hogy az eso es ho miatt nem tudtunk setalni menni.
Voltsk latogatoink akikre nagyon szepen reagalt, hagyta simizni magat, sot, elfekudt az oldalara a kisasszony! :) ez haladas

Tegnap megvolt a szemmutetje is. Ugy nez ki szegenykem mint egy panda, de nagyon jo a kedve. Inni mar tud gloriastol, de enni meg nem, csak kezbol, majd megtanulja szepen. Viszem ma kontrollra, mosom a sebkornyeket es kapja a gyogyszereket, mindezeket nyugodtan turi.

Edes kislany, Spike nagyon varta haza a mutet utan, egesz kis tancot lejtettek mikor kiugrott a kocsibol a kiscsaj :)

Egyenlore nem tudok masrol beszamolni.
Meg mindig cuki es bujos es imadnivalo.
Jatekosnak nem mondanam.

Remelem a hetvegen nagyokat tudunk majd setalni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2018.02.10. 14:47 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Hosszu het volt, nem tudtam irni, de ma vegre van idom.
Remeny egyre jobban felszabadul, seta kozben teljesen behivhato, akkor is ha epp jatszik egy masik kutyussal. Idegen kutyakkal elfogado, cicakkal tovabbra is neutralis.
Emberekkel kevesbbe gyanakvo, elfogadja h ott vannak korulotte, de nem bujik, nem kovetel simit.

Tolunk viszont folyamatosan... jon, dugja a buksijat, pacsit ad, cukin nez, de sosem eroszakosan.
A varratoktol es a kis rucitol megszabadultunk, kepeket teszek frl a keptarba hamarosan.

Setat, simit, puha fekhelyet (foleg bentit, de kint is jol viselkedik) szeret.
Furminatort birja, beledol/fekszik a kefebe, szereti ha kenyeztetik.
Gyerekekkel kifejezetten baratsagos, hagy mindent nekik.

Ugatni szokott, de nem feleslegesen inkabb csak beszelgetes a szomszed kutyikkal. Es persze a pizzafutarral meg a postassal :)

Imadnivalo urilany. Holnap jonnek gazdijeloltek, szoritok h kolcsonos legyen a szimpatia.

Erdekes h annak ellenere h jol eszik egy kilot hizott csak a mutet ota... :O
Sokkal szebb a kiallasa, a kis gornyegt kutyibol buszke fejtatrtasu kisasszony lett.
Mar csak annyi van hatra h valaki nagyon szeresse elete vegeig.
Nem igenyel fegyelmezest, mert max harmadszorra mindent megert es igy tesz shogy kerjuk tole.
Kutyasuliban remek alapanyag lenne, de nem gondolom sziksegesnek a jaratast, csak h foglalkozzanak vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 23:24 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
MA volt nálunk Szilvi (RR önkéntes, koordinátor) és párja látogatóban. Nagyon hasznos volt hogy jöttek, mert megtudtuk, h Remény (Lédinek hívjuk, mert teljesen tarthatatlan a sok nevető szomszéd között ("ilyen névre én se mennék oda") óbégatni h "Remény, gyere", meg "Remény ül", "Remény pacsi" :D --szóval a csajszi meglehetősen távolságtartóan reagált Szilviékre.
Nálunk és velünk már kezd megnyugodni (nem jön folyton ha megmozdulok a széken vagy elmegyek mosdóba), de másokkal azért még nem olyan megengedő.
Időnként "teszteljük" idegenekre, hiszen jövőhét végén is jönnek át barátok, hiszem h akkor jobb reakciót mutat majd.

Ami nagy lépés előre, hogy ma este a sétakor elengedtük, és bár elment szagolgatni 5-7 méterre, azonnal jött ha szóltunk neki.
Az is jó hogy szaglászik, meg az is h jön ha hívjuk ;)

Pénteken varratszedés, lekerül a csini rózsaszín ruci és szombaton megfurminátorozzuk.
Biztos vagyok benne h elsőre furán fog nézni, de amint rájön h ez kényeztetés, már magától dől hanyatt :)

Egyenlőre ennyi, mert nem sok dolog történt a hétvégén.
A párnájára ma este már rátette a buksiját, haladunk, haladunk...

JA, tettem fel képeket a képtárba! Tessék csekkolni. Ritka édes kutyus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2018.02.02. 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Remény tegnap hatalmas sikert aratott az orvosi rendelőben ahová kontrollra vittem: gyereke, cicák, kutyák között igazi hölgyként viselkedett: szépen ült és feküdt, hagyta magát simogatni és dícsérni, összeszuszmakolt a kutyákkal és ket cicával is.
A sebe szép, kapott fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt.
Átaludta az éjaszakát - még mindig nem a párnáján, de mindegy is :)
Elmentünk este egy kis sétára Spike-al, már Remény is csak lecsapta a nózit a fűbe és akkor emelete csak fel amikor kekszet kért - majd folytatta tovább.

Az autóval nincs nagy barátságban, retteg h hova viszik..., de mivel eddigi 3 fuvarunk alatt mindig jó lett a vége a dolognak, sztem előbb-utóbb ezt is megkedveli majd. Csak be kell tenni, a kocsiban már elfekszik, nem kapar, nem tép semmit.
Spike már annyira imád autózni, hogy bármiylen nyitott kocsiajtón beugrik. Remény visszafogottabb stílus, szerintem fénykorában sem lesz olyan durrbelebalázs mint az én bolondos labim. Közepesen aktív kutyusnak gondolom.

Varratszedés jövőhét pénteken.

Összességében remek kutyus, igazi családi bájos-kedves, imádnivaló, de még nagyon sok munka vár rá és ránk.
Remélem pár hét alatt magabiztossá tehetjük és a sebeivel együtt a hite is helyreáll.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2018.02.01. 10:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:42
Hozzászólások: 923
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: csakata (#5)
Kép

Hozzászólás írásakor fent a gombok között van az Img, azt megnyomva beilleszti az [img]és[/img] párost, közte a kurzorral. Oda, a két img közé kell bemásolni a linket, és akkor megjelenik a kép.

Így kell kinéznie (a http előtti aláhúzás nélkül, muszáj volt beleraknom, különben a képet látnád csak):
[img]_http://gallery.site.hu/d/27794104-3/IMG_5029.JPG[/img]

És még egy: a gallery.site-ról a képen jobb gomb és "Copy image address" paranccsal másoltam a linket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2018.02.01. 09:35 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Remény átesett az ivartalanításon, csóválva fogadott a cuki kis pink rucijában mikor mentem érte munka után :)
Este még nem volt étvágya, kekszet sem fogadott el, de szépen ivott.
Természetesen bent aludt, éjfélig őriztem, aztán Spike vette át a stafétát, reggel már lelkesen reggelizett, 2/3 adagot kapott, napközben kekszet kap és már rendes adag vacsit.
Ma Fehérváron viszem dokihoz, sajnos felhozni nem tudom, mert a munkahelyem nem kutyabarát, de nagyon jó dokihoz viszem :)
Reggel csóválva kísértek ki Spike-al a kapuhoz.
Férjem van vele (betegszabi előnyei - a kutya egész héten napközben is "gazdis" volt :)), azt mondja elnyúlt bent, de még mindíg nem a párnáján, hanem előtte :D
A kinti helyére hétfőn már befeküdt és imádja, de bent a párnával valahogy nincs kibékülve (még)
Hétvégén már egy-egy rövid sétára elvinném, de meglátjuk mint mond a dokibácsi ma

Most még bújósabb, pedig alapból sem semmi a kiscsaj - viszont most Spike nem furakodik, hogy "Hé, én vagyok ám az igazi kutyád!!", hanem előre engedi, majd finoman nekem dől.

[http://gallery.site.hu/u/csakata/IMG_5029.JPG.html]http://www.retriever.hu/nincskep.jpg[/http://gallery.site.hu/u/csakata/IMG_5029.JPG.html]

Légyszi szóljatok ha látjátok a képet erről a linkrő! Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2018.01.31. 09:31 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Képeket itt találtok róla:
http://gallery.site.hu/u/csakata/

Remélem hozzáfértek.

Tegnap megfürdettük őfelségét, eleinte félt, de a sok simi megnyugtatta, aztán megadóan tűrte, végül már hempergett a fél kád vízben :)

A törölgetést jól viselte, tetszett neki a sok törődés, de a hajszárítást csak kb 5 percig bírta, utánna kezdett ideges lenni, így abbahagytuk, de este már nem ment ki reggelre pedig megszáradt.
Most nagyon jó hozzáérni :)

Szobatiszta kutyus, a 15 hónapos kiscsajszimmal egyre jobban összecsiszolódnak, este már simit is engedett neki, igaz csak egy kicsit a fülénél, de sztem szépen haladunk.

A sétáknál még mindig általában visszafut hozzám amikor a póráz (futón viszem, 8 méter) megfeszül. Nem szokta még meg, de ez 1-2 nap kérdése szerintem. Lelkesen szimatol viszont, tegnap már ő "vitt" engem a tegnapelőtti útvonalon és gondosan lepisilt mindet amit előző nap.

Az étvágya jó, nálunk a háztartási keksz a jutifalat, ezt már ő is kéri. Ül és pacsizik mint Spike :)
Persze tegnap vacsit és ma reggelit nem kapott, mert ma van az ivartalanítása, reggel átadtam őt egy kedves doktornőnek a Felicavetnél.
Megyek érte munka után.
Nem akart beszállni a kocsiba - aztán mikor végre betettem Spike is beugrott mellé (bezzeg eddig mindig emelgetnem kellett a 40 kilós kufferét, most meg simán beugrot... :shock: ) No, szóval szépen összeszoktak, Spike sokban segíti Remény rehabilitációjat: megmutatta hova kell wc-re járni, hogyan kell szépen kivárni a kaját, hogyan kunyerálunk jutifalit, nem kezdünk ki a szomszéd cicákkal mert simán lenyomnak minket, és hogy kell helyretenni finoman a szomszeéd tacsit ha már sok belőle.

Remény még kissé izgága, meg kell szoknia a családi létet és azt, hogy mikor milyen sorrendben történnek a dolgok, de nagyon könnyen tanul (az ül-t kétszer mutattuk meg Spike-al és ment neki és használja is ;) ), nagyon meg akar felelni, minden idegszálával azon van hogy szerettesse és elfogadtassa magát.
Remek családi kutyus lesz belőle, de idősekkel nagyon figylemes, kikerüli őket, nincs talp alatt a lépcsőn pl, nem lökdös.

A héten még írok róla!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 09:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: csakata (#2)

Lassan, de biztosan megszokja a jót ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Remény - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2018.01.29. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2018.01.15. 22:29
Hozzászólások: 8
Sziasztok,

Remény vasarnap delutan kerult haza hozzank Fehervarra Tarnokrol.
Spike-al az en csodas 11 eves sarga labimmal rogton elfogadtak egymast, egyetlen hangos szo nelkul kucorogtak a kocsiban.
Remény a nevere nem hallgat, de ha leguggolok es kitarom a kezem azonnal rohan es bujik :)
Csendes, bujos, felos lanyka, egy - egy hangosabb szora (akkor is ha nem neki szol) osszetezzen, lefekszik. Ilyenkor ra szoktuk tenni a kezunket a buksijara vagy a hatara h erezze nincs baj. Erre altalaban megnyugszik es dugja a fejet h lehet am meg mit simizni :)

Elsore nem fogadott el kekszet ill jutifalatot, de a vacsorat (szaraztap) jo etvaggyal elfogyasztotta es az ejszakai nasit is lelkesen ette. Nem kover kutya, sztem kb sulyanal van, kicsit fura is az en robosztus labim utan ot simogatni.

Ma voltunk setalni, futora tettem es nem engedtem el. Az elso par meteren ugy osszegabalyogtak Spike-al hogy csak na, de a kibogozas utan szepen setaltak a jobb es bal oldalamon. Elfutott majd visdza, kb 20 perc utan mar nem futott folyton vissza, hanem nyugodtan szimatolt :)

A vacsit szepen ette, nem habzsolt, de temposan evett. Spike egy pillanat alatt befal mindent, a kis keverekem, Szeti meg orakig nyammog. Remèny az arany kozeput, kozepesen aktiv, de nagyon meg akar felelni.

16 honapos lanyomat keruli, ovatosan szagolgatja, szepen viselkedik vele.
A szomszed cicaival neutralis: jol megnezi oket, de nem kergeti. Neha ugat, feleslegesen, ilyenkor ha megkerem h halgasson akkor elhallgat.

Minden szomszedunk odavan tole h milyen szep es milyen jol mutatnak egyutt Sipke-al.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Remény/Molly
#1HozzászólásElküldve: 2018.01.26. 12:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Remény a Csongrádi gyepiről érkezett kb. 5 éves golden retriever szuka kutya. Aranyos, félénk. Szívféreg tesztje negatív, oltásait rendeztük, ivartalanítása rövidesen megtörténik. Megismerése most kezdődik.
Gazdát keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Remény képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség