Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 11:14

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lufi
#11HozzászólásElküldve: 2017.11.09. 22:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.25. 19:42
Hozzászólások: 271
Lufikáról is szoktam kapni híreket...

Ezekkel a képekkel is még el voltam maradva....

Lufi is megtalálta az álomcsaládot... nagyon szeretik és ő is nagyon szereti őket... bicikliznek , kirándulnak, nyaralnak....
Akkor sincsen egyedül, ha gazdái véletlenül nincsenek otthon... akkor napköziben van a szomszédban... ott is nagyon jó dolga van, még az ágyra is felmehet :)
Egy igazi kis rosszcsont lett... :) ma kaptam az infót, hogy tegnap párizsit lopott az asztalról :D :D :D

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - van gazdajelöltje
#10HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 16:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lufi az utóbbi napokat már boldog gazdis kutyaként tölthette. ;)
Kapott kisgazdikat, sok-sok sétát és foglalkozást, egyedüli kutyaként pedig nem kell osztoznia a sok simogató kézen, aminek külön örült. :)
Remélem Ancsa jön majd még beszámolókkal és képekkel. ;)
Nagyon sok boldog közös évet kívánok itt is Lufinak és a gazdiknak! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: P.Ancsa (#8)

Boldog, vidám falka :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 10:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.25. 19:42
Hozzászólások: 271
Lufi az elmúlt 1 hétben úgy tűnik kicsit felengedett.

Gyorsan tanul és a megtanult dolgokat be is tartja.

A morgolódása is szinte 0-ra csökkent.
Már sokszor úgy látjuk, hogy játszana Lilivel, de még nincsenek teljesen egy hullámhosszon, így a kezdeményezés után, rövid időn belül abba is marad a dolog.

Múlthéten voltunk az állatkórházban oltáson.

Az autózást nagyon jól viseli. Magától nem ugrik be, de ha már bent van, akkor nyugodtan elfekszik vagy nézelődik.
Kép
Kép
Kép
Kép

A kórházban közben kiderült, hogy sajnos a chipje is tönkre ment,amit még az eredeti gazdái rakattak bele, így újat kellett kapnia.

Emellett sokat kellett várnunk, de nagyon nyugodtan viselte az egészet. Érdeklődött a kutyák és a gazdik iránt, türelemmel várakozott.

A kezelőben, meg simán elfeküdt. :)

Kép

Még mindig nagyon szeret hízelegni és szeretne nekünk megfelelni.

Tegnap a patakparton sétáltunk, már nem az utcában gyakoroltuk a szép sétát. A rövid póráz után, kapott egy kis szabadságot, flexi pórázzal mentünk. Nagyon élvezte és így is nagyon szépen sétált. Elment ugyan, kihasználva a szabadságot, de nem húzott, sőt folyamatosan figyelt ránk, és megvárt minket.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ma újabb kutyussal bővült a falkánk, megérkezett a szintén gazdira váró Tappancs. Kezdettől fogva jó volt a viszony. Lufinak tetszett, ahogy Lili és Tapi játszanak. Sokszor szaladt utánuk és úgy tűnt szívesen csatlakozna. Remélem hamarosan megtörik a jég és 3asban is játszanak majd.

Vacsorára várnak a gyerekek :)

Bal oldalon Lili a mi kutyánk, hátul Lufi és jobb oldalon Tappancs.
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 14:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.25. 19:42
Hozzászólások: 271
Lufi 1 hete van velünk. Ezalatt az idő alatt elég sok minden történt.

Kezdettől fogva megfigyelhető volt, hogy nagyon kedves, bújós, hízelgős, szeretetéhes kutyus. Folyamatosan kereste a társaságunkat, bökdösött a szeretgetésért.
Egyébként meg egy nyugodt, szinte állandóan fekvő, pihenő kutyus. Eddig kevésbé volt érdeklődő bármi iránt. Lili kutyusunkkal sem játszottak.

Kapott játékokat, labdákat. Labdázni szeret, de nem szívesen adta oda kérésre sem. Ezért jutifalattal motiváltam, így megkaptam  Játék közben aktívan fut a labda után, de a játék végével visszaváltozik nyugodt, pihengető kutyussá.

Kép

Még mindig látszik rajta, hogy szokja az új helyzetet, nem engedett fel még teljesen, sokszor látszik, hogy nem érti az új szabályokat, vezényszavakat, azáltal, hogy nem ismeri őket.

Könnyen tanul, de rá is fér a tanítás.

Egyelőre még egyszer-egyszer előfordult kisebb morgolódás játékért, vagy simiért Lilivel, vagy velünk szemben, de megfelelő higgadtsággal és határozottsággal kezeltük, aminek már látjuk az eredményét.

Tapasztalat szerint szuka és ivartalanított kan kutyákkal nincs problémája, viszont az ivaros kan kutyákkal vannak fenntartásai, aminek hangot is ad.

Tanuló (fojtó) nyakörvvel nagyon szépen sétál, figyel a sétáltatójára. A kerítésen túli kutyusokkal nem igazán foglalkozik.



Sétára várva :)

Kép
Kép

Tanulgatjuk, hogy ha nyílik egy ajtó, vagy kapu, ne ő legyen az első, aki kiszalad, illetve, ha megkapja a vacsorát, ne essen neki, hanem türelemmel várjon az engedélyre.



Napról napra látszik, hogy érdeklődőbb, aktívabb és alkalmazza az elvárásoknak megfelelően a tanultakat.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 14:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.25. 19:42
Hozzászólások: 271
Előzmény: Picka (#3)

Sajnos igen, azt mondta a gazdi, hogy ez volt az oka, vagyis pontosan azt mondta, hogy szőkős és mikor rákérdeztem, hogy pontosan mit is ért szökés alatt, akkor mondta, hogy hát a nyitott kapun kimegy.

Szerintem ez messze nem szökés, hanem a gazdi részéről odafigyelés, tanítás hiánya. Na meg hogy nekik nincsen 3 gyerek mellett idejük foglalkozni vele.

Pedig annyira nyugodt, szinte állandóan csak fekszik, pihenget, nézelődik, jön-megy. Kiemelkedően sok foglalkozást nem igényel, csak hogy szeressék. Szeret játszani, de gondolom a gyerekek is.

Ezt az érvet igazán én sem értettem.... :(

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 14:15 
Offline

Csatlakozott: 2010.01.06. 09:37
Hozzászólások: 54
gyönyörű!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 13:35 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: Picka (#3)

Ugyanezt akartam írni, csak gondoltam, hátha ez az általános és normális manapság :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Komolyan ez egy érv ????????? az okoz gondot hogy az automata kapu -n kimentek!!!
Kb. 2 nap megtanítani a helyben maradást VAGY addig veszem a fáradságot és beteszem a garázsba a kutyát amíg ki vagy beállok !!!
Ezért adták le ???? Már edzett vagyok, a gazdi kifogásokban hogy miért kell a "cukimuki imádom szeretem DE nem tudom tartani" okfejtésekben... de ez most betett!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lufi - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 22:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.25. 19:42
Hozzászólások: 271
Lufi 1 hete érkezett meg hozzánk, vagyis gazdája hozta el.

Korábban 3 gyermek és egy Westi volt a barátja.

A gazdi elmondása alapján nagyon nyugodt, kedves, barátságos kutyus, aki imádott játszani a kutya pajtival is és a gyerekekkel is.

Napközben kint élt a kertben, de az estéket a garázsban töltötte, a másik kutyussal és egy cicával együtt aludtak.

Teljesen szoba tiszta. Soha semmit nem rágott, nem vett el és nem ásott.

A vihartól, tűzijátéktól félt, ha a kertben volt, de bent a garázsban már nem zavarta.

Azért kellett eljönnie a családjától, mert nem volt elég idő vele foglalkozni és komoly gondot okozott, hogy amikor autóval be akartak állni a kertbe és az automata kapu kinyílt, akkor Lufi útnak indult a Westi barátjával. :(

Megismerése tehát 1 hete kezdődött, de az már az első pillanatban biztos volt, hogy nagyon kedves és hízelgő, kutyus.

A kép magáért beszél, hogy édes, kedves kutyus. (az érkezését követően, rövid időn belül készült)

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lufi
#1HozzászólásElküldve: 2017.05.08. 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lufi goldi 5 éves golden retriever kan. Időhiány miatt vált meg tőle gazdája, korábban ő is találta. Lufi mára ivartalanítva van, oltásai rendezés alatt állnak, szívférgesség tesztje negatív. Megismerése részünkről most kezdődik. Korábbi gazdája szerint jól kijön más kutyákkal, cicával is. Nagyon kedves, embercentrikus és gyerekbarát kutya.

Megismerése folyamatban van.
Gazdát keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Kérjük, aki teheted, segítsd anyagilag új kutyusainkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Lufi képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség