Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 15:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2022.10.04. 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Conrad a leginkább arra vágyik hogy valaki mellett lehessen a nap nagy részében.
Nem a kertben/ nem a kennelben, a gazdi mellett.
Szeretetre vágyó, nagyon jó kutya, aki csak izgatottságában kap szét dolgokat.
Na meg azért hogy kergessem amikor elrohan a mobilommal a szájában - mert addig is tuti vele foglalkozom.
Én megint utazás előtt állok, Conradnak legkésőbb 15/ 16-án sajnos költöznie kell tőlem.
A legjobb lenne már ezen a hétvégén :( a 8-a / 9-e október ) , hogy legyen 1 hét amíg tanácsot tudok adni hozzá.
Ha van valaki aki késztetést érez ennek a gyönyörű mackókutyának a további nevelésére ne tartsa magában!
Óriási sikerélményt jelent, amikor elmúlik a pánik a szemükből, elkezdenek játszani, hallgatnak a nevükre, leülnek amikor leteszed az ételt stb.stb.

A Facebook beírásoknál látom, hogy szerencsére mennyi hozzáértő szakember van a csoportunkban !! Senkinek nem akadt meg Conrad-on a szeme?
A szívetekbe hamar belopja magát :smt060 !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2022.09.27. 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.27. 09:32
Hozzászólások: 459
Előzmény: Picka (#5)
Szia Móni! Szuper, hogy így haladsz Conrad nevelésével. Gratulálok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2022.09.26. 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Conrad szépen működik, reggel este sétálunk, ilyenkor nagyon hangosan szaglálódik :lol: kutyákkal továbbra is nagyon jóban van.
Még a kicsik sem félnek tőle , így azt gondolom valami nagyon megnyugtató rezgést adhat ki és a többi kutya tudja hogy bízhat benne.
A sétákat, hasvakarást, kötélhúzást imádja.
Elég jól megtanulta hogy az éjszaka alvásra való, szerencsére ilyenkor bevonul a kosarába és tényleg majdnem végig alussza az éjszakát.
Az étvágya megjött, nem falánk, de amit kap azt rögtön meg is eszi. a tálját simán el tudom venni tőle és nyúlkálhatok is benne - egyáltalán nem félti.
Conrad, jó kutya, kicsi még dagi, de talán le tudjuk fogyasztani. Mivel mozogni szeret szerintem tavaszra egy dalia lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2022.09.21. 10:06 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Conrad cukker.
Ha itthon vagyok az gond mert akkor mellettem akar lenni 24 órában. Ajtó / nem akadály, kilincset nyitja. Nem szeparációs szorong, mert abszolút veszi a lapot, ha elmegyek.
Távollétemben nincs rumli, az akkor van amikor nagyon örül és valamit fel kell kapnia, hogy ajándékkal a szájában rohangálhasson.
Most már többször is kint hagytam őket, Dudóval együtt és minden OK volt.
Dudo fegyelemben tartja :mrgreen:
Imádja a sétákat, figyel nem veszik el. Nagy lépés előre : bizalmat kapott és tök jól jött póráz nélkül is már.
Labdázni szeret, húzós játékot szereti, rohangálni a kertben szeret. Az étvágya visszajött, most már elfogy a táp is.
Gyógyszereit kapja. Már a hátán is fetrengett, hasat vakartatott - nagyon nagyon szeretni való hatalmas kutty.
Amúgy gyönyörű öblös hangon ugat, csak ha van valami izgi- amúgy csendesen heverésző :P
Nagyon jó lenne ha tőlem költözhetne gazdihoz, jó lenne ha a tanyára már nem kellene visszamennie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2022.09.16. 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Hello Jutka, hát egyszerűen mindenki tud élni. A kíhivások kellenek :mrgreen: .... meg egy asztalos aki helyreállítja a bejárati ajtómat mert a sima festés itt már nem segít.
Conrad annyira szeretne játszani csak sajnos Dudo ebben nem partner. Talán Conrad tömegétől van megszeppenve.

Ma a reggeli sétánál szakértő vélemény hangzott el : labrador és kaukázusi keverék.
Szerencsére a természetét kapta a labrador szülőtől , de a mérete és a hatalmas tömött bundája az lehet hogy valóban valami más behatás.
Az étvágya alakul, a vihart és a sötétet nem kedveli azt veszem észre rajta hogy olyan mintha félne a sötétben. Az esti sétákhoz is több bíztatás kell neki , reggel minden OK.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2022.09.14. 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2016.08.27. 09:32
Hozzászólások: 459
Előzmény: Picka (#3)
Szia Móni! Tiszta haszon, hogy neked is van humorod Conrádhoz. Egyenlőre nem lehet vele egyszerű az élet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2022.09.14. 11:18 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
folytatás:
az ajtó döngetés kissé mérséklődött, határozottan vidám ez a kutyus, szórakoztatni is szeretne.... tehát amit felkap azzal rohan mint a nemnormális és a legjobb mókának tartja hogy kergetem :P
Séta csak és kizárólag pórázon !!! Ott is van egy kis huncutság a szemében... hogy na jó most és elrohanok te meg kergess !
A napi rutin lassan de alakul.
Hatalmas buflákfejű, jó humorú labrador keresi gazdiját!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Conrad - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Conrad ideiglenes gazdája lehetek :mrgreen: ; nem tudom volt-e gyerekkora, de olyan mintha egy 48 kg-os kölyök labit vittem volna haza.
Próbál átbújni bútorok alatt, amit aztán a hátán cipel, játszana mindennel amihez hozzájut, párnák, takarók repkednek a teraszon.
Labdás, apportos. Rendkívűl bújós, hízeleg - nem szereti hogy egyenlőre kint kell maradnia a kertben.

A séták alatt teljesen OK, nem érdeklik a kerítés mögötti acsarkodók, találkozott szukákkal, kanokkal kicsikkel -nagyokkal , mindenkihez barátsággal közelített. Az ivartalanítási sebe ha begyógyul, fellélegzünk. A búra nem a kedvence és ennek hangot is ad.

Nagyon keveset eszik, egyenlőre csak a konzerv kaja fogy szerencsére a gyógyszerét abban be tudom adni.
Ha egy kis izmot felszed talán a mozgása is könnyedebb lesz, most egy kicsit öregesen adja elő, pedig csak 5 éves.

Aki egy gyönyörű, buflákfejű, tömött puha bundájú, óriástappancsos, 48 kg-nyi szeretetre vágyik annak Conrad-ot tudom javasolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Conrad
#1HozzászólásElküldve: 2022.09.09. 07:51 
Offline

Csatlakozott: 2021.11.08. 17:13
Hozzászólások: 530
Conrad 5 éves, sárga labrador retriever kan. Gazdája meghalt, ezért került gondozásunkba. A sok változás kicsit megviselte: bizalmatlan, visszahúzódó. A határozott foglalkozás azonban jót tesz neki, oldódik tőle, egyre barátságosabbá válik. Nagydarab, kövér kutya, ami nem tett jót az ízületeinek sem. Szívféreg- és Giardia-tesztje is sajnos pozitív lett. Alapvetően nyugodt kutya, pórázon szépen közlekedik, alapvető parancsokat ismeri. Vélhetően tetemes túlsúlya miatt jelenleg könnyen elfárad, a hosszabb séta, aktívabb mozgás megterhelő számára. Nagy szüksége lenne mihamarabb egy gazdira, aki biztos pont maradna az életében, és segítene Conradnak abban, hogy lefogyjon, és ismét igazi labiként élhessen, futhasson, játszhasson.

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: https://adjukossze.hu/kampany/retriever-rescue-fajtamento-egyesulet-1082

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

Conrad képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség