Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.24. 13:56

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Masa
#28HozzászólásElküldve: 2018.05.24. 11:10 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Előzmény: Sispem (#27)

Nem. Csak sejteni lehet. De azt sem biztosan.
Masának alapjában véve volt egy kis szívzöreje, plusz lehet hogy valamilyen szívbetegsége. Ennek kivizsgálására már meg volt az időpont.
Reggel felkelt és véres volt a vizelete (volt egy kis inkontinenciája, innen vették észre), majd összeesett nemsokára. Átnézték de nem találtak kullancsot, előjele sem volt babéziának, védekeztek ellene.
Legközelebbi állatorvosig jutottak el, a sajátjukig el sem értek volna. Nem is tudták megkönnyíteni a szenvedéseit, olyan gyorsan elment.
Talán annyit mondott az orvos a gazdiknak, hogy lehet a szíve a babézia tünetét (vörösvérsejt szétesést) már nem tudta elviselni.
Mindent megtettek érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa
#27HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 23:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Szlami (#26)El se hiszem... Azt tudjuk, hogy mi volt a baj?
Nagyon sajnálom, hogy csak ilyen rövid közös idő jutott Masának A Gazdikkal. :smt009 :smt010
Részvétem a gazdiknak és neked is, Orsi. :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa
#26HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 15:44 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Sziasztok!

Ma rossz hírt kaptam Masáról, sajnos reggel elment. A gazdik és az orvos is mindent megtettek érte, de már nem lehetett megmenteni. Gyorsan távozott.

Örülök, hogy ezt a több mint egy évet boldogan, szerető családban tölthette.

Hiányozni fogsz mindenkinek Masi-Drazsi :smt022


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2017.01.28. 18:03 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Sziasztok!

Masa ma szerencsésen elköltözött végleges otthonába.
Már az új híreket is megkaptam: kis izgalommal, de jól telt az út, a biztonságot adó autót 15 perc után készségesen el is hagyta. :lol: Követi új gazdiját mint a matrica - úgy látszik ez bevett szokása. :) Az ismételt találkozó a család kutyájával is rendben ment, aminek kifejezetten örülök!:) Már be van ígérve neki a meccsnézés 3 napon keresztül - értsd: kanapé, meleg és simogatás. :D Szerintem szuper helye lesz!
Amint lesz további infó, jelentkezem, vagy akár már ők itt a fórumon!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2017.01.01. 23:20 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Meg volt 2017. év első nagy rohangálása :) Az eredményt fentebb látjátok... Kicsit túl tolta a futkorászást a lelkem, - aktívabb volt, mint szokott- konkrétan elkúszott a párnáról a vizéig, aztán úgy gondolta, hogy neki most ott jó, ott marad reggelig :lol: majd holnap vissza mászik :)

Örömmel jelentem a tegnapi estét is nyugodtabban végigaludta, mint Jana. Nagy gondot a ház előtt durrogó petárda sem jelentett, néha-néha a nagyobbakra felemelte a fejét, kommentálta egy morgással hogy felkeltették, aztán jól vissza aludt :)
Na, aludni azt szeret, főleg bent a lakásban, a puha párnán, vagy épp a meleg padlón, egyiket sem veti meg. Napokban konkrétan kikergettem mind a kettőt, hogy szívjanak már egy kis friss levegőt is ha lehet, mert kaki-pisi kör után 5 perc és az ajtó előtt vannak :lol: Ilyenkor csak Nyanyáknak hívom őket :)

Karácsonyt otthon töltöttük a szülőknél, ők is jöttek velünk. Meg is kaptuk a mi kis ajándékunkat Masától: önként és dalolva ugrott be az autóba a helyére, úgy, hogy ezt még az elején egyszer-kétszer megmutattuk neki - értsd elmutogattuk , azóta sem, nem erőltettük és most voilá. :smt038 Csendben, a legnagyobb nyugodtságban, remegés nélkül, összegömbölyödve aludt hazáig... Nagyon büszke voltam rá, amellett, hogy megkönnyebbültem, csak egy goldenhátsót kell pakolgatnunk az autóba, Janát - saját kutya - ugyanis a nálunk eltöltött kilenc hónapja alatt sem sikerült megtanítanunk a beszállásra, csak a lelkes "autó mellé lehuppanunk, mosolygunk a liftért a gazdinak" pózra, nem kevés jutifalat ellenére. Remélem azért Masától ezt még az ittléte alatt sikerül ellesnie :)

Jó fej kutty, sokszor elmosolyodunk rajta, reggeli kómás keléseitől a vacsi előtti bakkecske ugrálásáig. Nagy élmény lesz a leendő gazdinak a közös élet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2016.12.27. 18:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Köszönöm kariajit:) :smt049 :smt054 :smt054

Pacsi: Masa


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 15:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Szlami (#20)

Szupi képek és szemmel láthatóan nagyon felszabadult már! Jól haladtok!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 22:20 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
https://www.youtube.com/watch?v=TimQKQA965s

bandázás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Csak egy pár kép ízelítőnek:
Kép
Kép
Kép buckalakókat kerestek:)
Kép
... és a végeredmény...
Kép

Masa képtára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 21:48 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
https://youtu.be/0MxbrWUibTQ
https://youtu.be/2g5c8JSu9jc


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Totál motiválható kajával, szinte a mindene:) Felbuzdulva eme kiváló tehetségén, eszembe jutott, hogy valahogy a szájába kellene rakni egy masszív játékot, amit önmagától is felvesz, és szórakoztatja is: Kapott egy rágókát, aminek a sörtéi közé egy kis májkrémet nyomtunk (tényleg csak az ízijé ;) ). Ritkán láttam ilyen kitörő örömöt tőle, azóta is hurcibálja mindenhova. :) egyre goldenesebb, nem rezzen össze, ha felé nyúlok, ha átölelem, vagy simizem :)
Hétfőn a pórázt is kipróbáltuk, átugrottunk a Fressnapfba már a végére az egymás mellett menés is jól ment, odafelé a gordiuszi csomót próbáltam mindig kibogozni -vagy megelőzni- a pórázból. Csak gyakorlás kérdése a többi :)

Ma kimentünk sétálni egy közeli erdőbe (nagy belátható tér, szabadság, szeretik). Egy óra tömény futkorászás, illat hegyek, újdonságok és pajtik, nálunk egy óra tömény nevetés, elolvadás. Nagyon élvezték, mindenben másolja Janát, így végre büszkén jelenthetem, ha eldobtuk újdonsült játékát (alias Ubi), kitörő örömmel hozta vissza is, ügyesen elengedte, amikor kiakartam venni a szájából. De csak az Ubit... Ubi jó, Ubit szeretjük. Visszafelé már-már rám figyelt, és nézte, hogy mit akarok a pórázzal elérni, harmadik próbálkozásra szerintem nem is rossz... alakul. Természetesen itthon már K.O.
De beszéljenek a friss fotók.

Pacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Előzmény: Fruzsi (#16)

Jaja, bénáztam, de javítva:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 21:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Privátba tetted fel a videókat, így nem látjuk! :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58


https://www.youtube.com/watch?v=NPfvZixrazQ&feature=youtu.be

bandázás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58


https://www.youtube.com/watch?v=NPfvZixrazQ&feature=youtu.be

tele has elnyomta:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 20:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Az ígért videó-, és képözön:)



https://www.youtube.com/watch?v=9D1pGDElavk&feature=youtu.be

ez még az első este készült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Szlami (#11)

Szuper ügyik vagytok Mind! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 11:09 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Sziasztok!

Rég nem jelentkeztem, de most igyekszem minden elmaradt storykat bepótolni)
Csütörtökön hazahoztuk Masát ismét Dunaföldvárról, az utat megint nehezen bírta, mivel csak egyedül tudtam menni. Viszont nem reménytelen eset, mert a jobb útszakaszokon viszonylag nyugodtnak tűnt. Itthon aztán volt boldogság a viszontlátás örömére, nem is kellett sokat könyörögni, hogy kiszálljon !!!magától!!! az autóból. Jutifali hegyek és óvatos simik, aminek természetesen meg is örült. Még kézből csak elvétve veszi el a jutalomfalatot, azért erre a bizalomra még várni kell. Este a vacsoráját is normálisan megette, bent a melegben simik között elaludtak. Kész családi idill, de hát hangolódunk a karácsonyra, vagy miaszösz. Pénteken kimerészkedtünk egy rövid sétára, még nem pórázon, nem akartam még azzal is stresszelni, inkább fedezze fel a környezetet és szaglásszon egy kicsit. Úgyis, ha a Janát hívom, ő mágnesként követi, úgyhogy 2 in 1 irányítás volt.:) Vacsit már kérte, érdekes, hogy a meleg fekhelyét és azt az ajtót, ahonnan a finomság jön, gyorsan megtanulta :lol: . Na, de a szombat, az a bizonyos szombat... Nagy belső hezitálások után, úgy döntöttem, hogy ideje lenne bedobni Masát a mélyvízbe, Janának sem árt egy nagy rohangálás és leszerveztünk egy közös sétát kedves barátunkkal egy közeli réten, ahol szabadon tudnak szaladgálni jól belátható területen. Az ő két kutyusa, majd még három kutyus is csatlakozott, mi, tehát összesen hat!!! kutyussal együtt rohangált, és semmi stresszt(lekuporodást, farok behúzást, morgást) nem vettem észre rajta, sőt kifejezetten örömmel csatlakozott a többiekhez és teljesen nyugodtan tűrte a többiek szaglását is. Ha túl sok volt neki, akkor elment kicsit külön utakra szaglászni, de utána mindig visszacsatlakozott a falkához. Azért este ezt még megfejeltük egy baráti vacsorával, ahova csatlakozott egy túlpörgős panelpatkány tacsi, aki nem csak a kutyák, de még az emberek idegrendszerén is képes zongorázni, de teljesen jól tűrte, sőt ő ment simikért, bújt, felemelt fejjel. Túlcsordult a szívem az örömtől. :smt054 Alakul a molekula...:)
Nem tudom, hogy korábban írtam-e de nem nagyon ismeri a labdát, és egyáltalán azt sem, hogy mit kellene kezdeni vele, ez már az első nap kiderült számunkra. Dobpergés és trombita szó: hétfőn hozott nagy büszkén egy labdát Tominak. :) Kedden már ugatni is hallottam, amíg szabad foglalkozás volt az udvaron:smt041
A szerda összesítve: :smt084 Részletesebben: Azért már hétfőn bontogatta szárnyait, mert a fél 11-es vacsorámra, amit a kanapén hagytam egy kézmosás erejéig úgy rácuppant, hogy ilyen gyorsan - és halkan - még nem láttam mozogni őt. Sejtettem, hogy gáz van, mert túl nagy volt a csend.... AZ a bizonyos csend... :shock: De az szerda... reggel ellopta az autómosó kesztyűt az egyik ládából, azzal rohangált nagy büszkén, farkcsóválva, és még játszott is vele, így az lett az ő mukija. Tudom, tök gáz, de magunkat védve: tele vagyunk labdával, köteles játékkal, stb. rá sem bagózott egyikre sem, de az a kesztyű... abban volt valami:) Tomi kiment aknát szedni, és kitörő örömmel jelezte, hogy idén nem lesz málnánk, mert - talán az egyik vendégeskedő kutyus ügyködött ott anno valamit - a töve felett egyenletes magasságban elrágta az összes ágat... Hazaérve a munkából kaptuk csak az igazi "sokkot", mert térdig koszosan jött elő harmadik hívásra a kertből, így már sejtettük: nem egy harmadik típusú találkozás, de itt történt valami: jahhhh: kráter a szamócásom közepén :smt090 Na, ekkor jöttünk rá, hogy a mi kis kertészünk nyírta ki a málnásunkat is. :smt089 De valahogy annyira nem tudtam rá haragudni, mert hát boci fejjel és nagy farkcsóválások közepette bökdöste a kezemet egy simiért... :smt049 Este sétáltunk egy nagyobbat a mellettünk lévő kiserdőben, megint kesztyű-Mukizott egyet nagy büszkén, FUTOTT!!! :smt041 :smt041 :smt041 Vissza is nyalt a fagyi: alig bírt megmozdulni :lol: . Az állóképességén még javítani kell. Arany lelke kezd kibontakozni, ami így van jól.:)
Szóval ennyi... röviden :smt040
Azért igyekszem képekkel és videókkal is jönni mihamarabb, mert az is van egy csomó, csak még az asztalosunkat kell kinyírnom közben :smt062 :smt065 :smt066 :smt067 :smt068 :smt072 :smt071 :smt070 :smt074 :smt075 Ha esetleg valaki rendelkezik egy megbízható asztalos telefonszámával, akár a világ végén is, kérem ne tartsa magában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Bociszem :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:49 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Cukiságfaktor 1000%-on kimaxolva


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:48 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Ne nagyon kérjetek külön képeket, eddig nem sokat sikerült lőni:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép
Masa & Jana


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:44 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

hazafelé


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 20:43 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Kép

Itt még a kórház előtt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.11.27. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.06.10. 21:08
Hozzászólások: 58
Sziasztok!

Tegnap Masa megérkezett hozzánk, az összeismerkedés Janával, valamint az út is jól ment. Autókázást kifejezetten élvezte. Röviden kellene jellemeznem egy oposszum és egy hernyó keveréke, golden külsővel, tele szeretettel. :) Oposszum mert ha lefagy, halottnak tetteti magát, hernyó, mert kis idővel csodaszép pillangó lesz. Végtelenül kedves, szeretni való kis húsgolyó, aki mindenre kíváncsi, még a mosógépre is:) Érdekes, hogy a lakást nagyon gyorsan bejárta, éjszaka többször is :) . A bennalvásra sem volt kifogása, az udvart is hamar felfedezte. Folyamatosan követ, hogy le ne maradjon semmiről, minden új infót gyorsan szippant fel, szeret TV-zni, és nézegetni magát benne a kis hiú. :)
Viszont hirtelen mozdulatokra megijed, ledermed. Gondolom őt sem kímélték korábbi "gazdái" és nem sok simogatást, viszont annál több fenyítést kaphatott. Ma már csóválva jött egy újabb adag simiért, napról-napra jobban oldódik. Szuper hír, hogy kutya- és macskabarát. Árnyékként követi Janát, Tommal a helyi terrorista kandúrral is problémamentesen ment a megismerkedés. Sok szeretettel és törődéssel igazi családi kutyává válhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masa - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.11.27. 17:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Masa túl van az ivartalanításon és gyorsan el is költözött ideiglenes befogadóhoz.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2016.11.27. 07:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.05.05. 08:58
Hozzászólások: 188
Előzmény: Fruzsi (#1)

pont olyan a tekintete, a testtartása, mint Fügéé volt bő egy évvel ezelőtt... :-(

_________________
nil nocere


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Masa - In Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2016.11.25. 11:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Masa 7 éves golden retriever szuka, Fruzsi golden társával együtt érkezett a gondozásunkba a csongrádi gyepmesteri telepről. Elég leharcolt egyelőre, szőre rossz, füle gyulladt, kedve megtört. A jó hír, hogy nem szívférges. Ivartalanítása, oltásai, ellátása folyamatban van. Elsősorban végleges gazdit keres.
Masa félénkebb Fruzsinál, biztos sok nélkülözésben és még ki tudja, miben volt része. Bátorítás, türelem, megértés kell, hogy újra kivirult golden kislány legyen belőle.

Kérjük, addig is, amíg ráakad Masára az IGAZI végleges gazdi, gondolj Masára és társaira, akik hozzánk kerültek, vagy már nálunk élnek és segítsd a munkánkat! Nélküled nem megy! Csak együtt tudunk az árva golden retrievereken és labrador retrievereken segíteni.

Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Masa képtára

Kép

A gyepin, teljes teltház mellett, két nagytestű kutya egy kennelben:
Kép

Kép

Negatív szívféreg teszt:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség