Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 06:43

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - van gazdajelöltje
#22HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Sispem (#21)
Így van, Szöszi gazdisodott és épp úgy, mint Tessánál, tényleg a nagybetús IGAZIT találta meg.
A gazdik nagyon szeretik őt és Bessy is a szívébe zárta szélvész kisasszonyt :lol:

Szöszi egyébként a család ezermestere, ami az alábbi képeken is látszik. Nem hagyja,hogy gazdi apu egyedül kínlódjon a szekrény összeszerelésen.
Kép
Kép

Ugye milyen ügyesen tudok segíteni?
Kép

Munka után édes a pihenés :smt015
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - van gazdajelöltje
#21HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 13:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Szöszi az utóbbi napokat már az új otthonában, vagyis álom otthonában tölthette. :)
A gazdik már másodszorra találták meg az ideális társat az Egyesület kutyusai között, fogadtak örökbe védenceink közül a meglévő kutyusuk mellé, aminek nagyon örültünk.
Friss gazdis képekkel és hírekkel remélem, hogy rövidesen jelentkezik Éva! :)
Itt is nagyon sok közös évet kívánok a kibővült családnak! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - van gazdajelöltje
#20HozzászólásElküldve: 2016.10.01. 12:49 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Már rég jelentkeztünk, de ez nem azt jelenti, hogy Szöszi unalmas lenne, csak eléggé el voltam foglalva.
Az elmúlt héten Szöszi megkapta a kombinált oltását. Közben az orvosi rendelő teljes személyzetét levette a lábáról. Annyira tud hízelegni ez a kicsi lány, hogy képtelenség neki ellenállni :roll: .

Az előbb fejeztem be a fűnyírást, hogy az esős időszak előtt még rendbe szedjem egy kicsit a kertet. Mivel Szöszi nem régóta van nálam, így ez volt az első találkozója a fűnyíróval. Már azt nagy érdeklődéssel figyelte, amikor a hosszabbítót próbáltam kibogozni. Nem tudom, más hogy van vele, de hiába rakom el szépen feltekerve, a következő használatnál, amikor előveszem, mindig össze van gubancolódva. :evil:
Aztán előkerült a fűnyíró is. Amikor bekapcsoltam, Szöszi furcsán nézte, először hátrált, majd közelebb jött és megszagolgatta. Aztán amikor elkezdtem ide-oda tolni, nem értette a dolgot. Aztán rájött, hogy ez egy jó játék és amíg a füvet nyírtam, végig a sarkamban volt és követett. Ha hátrafelé mentem, ő is hátrált és ez így ment a fordulóknál is. Szerintem kiváló agility-s kutya lenne belőle. :smt026.
Persze a nagy jövés-menésben nagyon elfáradt és most kidőlve fekszik a kanapé mellett.
Az is igaz, hogy ez a fáradtság nem csak a fűnyírásnak köszönhető. Előtte egy nagyot labdáztunk a kertben.
A labda visszahozatalban verhetetlen a kis csaj :lol: . És ami még lenyűgöző, hogy a visszahozott labdát oda is adja... :smt069


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2016.09.24. 07:41 
Offline

Csatlakozott: 2016.06.01. 20:48
Hozzászólások: 9
Milyen jól megvannak :smt007 :smt007 jó nézni őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2016.09.23. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma meglátogattuk Szöszi újdonsült barátnőjét, Bessyt. Szerencsére nem laknak messze tőlünk, így nem kellett sokat autózni.
A két csaj hatalmas játékba kezdett. Képtelenség volt fényképezni őket, pedig ketten is megpróbáltuk a lehetetlent.
Hát ezek sikerültek :mrgreen:

Kép
Kutyagombóc :smt057

Kép
Szöszi legyűrte Bessyt, noha csak néhány pillanatig :mrgreen:

Kép
Fáradhatatlanul...

És most mélyen alszik a nappali közepén :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.09.19. 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Sispem (#16)
Igyekszünk-igyekszünk :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.09.18. 21:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: peva (#15)Ügyesek vagytok, csak így tovább! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 15:17 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Sobrum (#14)
Ha nem én fogtam volna a póráz másik végét, el sem hinném, hogy ezek a képek Szösziről készültek. Én képtelen vagyok egyetlen épkézláb fényképet csinálni róla, mert egy örökmozgó. És amint meglátja, hogy ránézek, egyből a lábamhoz jön és lőttek a fotózásnak. Még jó, hogy a találkozón voltak profi fotósok is :P

És jó híreim is vannak. Mostmár hivatalosan is szobatisztának nyilváníthatjuk Szöszit. :smt026
Rettentő nagy dolog ennél az izgő-mozgó királylánynál.
Az ÜL parancs után a fektetés is kezd a buksijába bele mászni, és 10-ből 5-ször már sikerül is neki :lol: .
De lesz ez még jobb is...

Ma Szöszi a porszívóval is megismerkedett. Eddig mindig a kertben volt, amikor takarítottam, ma viszont az eső miatt bent voltak a kutyák. Amikor a porszívó beindult, leült és elkezdte nézni a berregő masinát. Egyáltalán nem ijedt meg. Aztán rájött, hogy ezzel az izével nem lehet játszani, így elvonult és hagyta, hogy takarítsak ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Szösziről is felkerülnek a hétvégi találkozón készült fotók - eleinte kicsit félénk bájos labilány, aki szeretne rengeteget tanulni és még többet mozogni, játszani, de megelégszik a folyamatos simogatással is :smt060

Szépen egy helyben állok, kedves vagyok, kapok finom falatot? :smt023
Kép

Le is ülök, de kérem ám érte a falatot :lol:
Kép

hú, hátha lepottyant, megnézem
Kép

A falatot nagyon szépen veszi el
Kép

Az egyik kedvencem:
Kép

Magáért beszél a kép :smt006
Kép

További képek a képtárában:
Szöszi képtára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 17:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Szöszi is látogatást tett a tegnapi napon. Szépséges, fiatal neveletlen királylány, akinek a foglalkozás, a mozgás és tanulás reményeink szerint betölti majd az életét egy új, végleges gazdi mellett. :)

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Picka (#11)
Tényleg kár, hogy nem őrjöngtek együtt egy jót, de a beígért dentastix-et bedobtam a közösbe a tombolák közé:).
Szöszinek, úgy látszik a pancsolás jobban éekötötte a figyelmét. Ahogy elnéztem, a többi kutyával nem igazán foglalkozott. Egyedül Döncit próbálta játékra bírni, de be kellett látnia, hogy nem jó helyen kopogtatott :). Dönci értésére adta, hogy nincs nála haverfelvétel, és főleg nem egy ilyen zöldfülű. Persze Szöszi hamar túltette magát a traumán :lol: és inkább elrohant úszni egy jót


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 16:46 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Sajnálom hogy nem "meccselték " le - de annyi minden volt hogy elvitte a figyelmüket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 16:40 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Szöszi nagyon hálás a mai napért. Hogy önfeledten pancsolhatott és szaladgálhatott, a sok kedves ember simogatásáért, amit rettentően élvezett. El is fáradt rendesen...

Még hazafelé elmentem meglátogatni Sharát. Shara nagyon jól van, imádja a gazdikat. Jó volt látni, hogy milyen gyönyörű és elégedett kutya :P

Ezalatt Szöszi egy rövid ideig Mariannéknál vendégeskedett .

Kép
Kép
Vendégségben, fáradtan :).


Kép
És egy sztárfotó a gazdikereső szerkóban Dunakeszin, amiért ezer köszönet Attilának :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Picka (#8)
Azért túlságosan nem ijedtünk meg :mrgreen:
Egyébként mindenképpen én járok jól, max 1 zacskó fogtisztító befektetésével estére kapok egy teljesen kimerült kutyát :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 09:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Marvin már edzőtáborozik :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.09.08. 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Picka (#6)
Rendben, elfogadjuk a kihívást és ha Marvin jól teljesít, övé a zacskónyi fogtisztító :).
De figyelmeztetlek, készítsd fel Marvint a legrosszabbra :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.09.08. 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Marvin jelentkezik az egész napos "Gyűrjük egymást " játékra!!! Boldogan, lelkesen, izgatottan várjuk! :P :P :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Fruzsi (#4)
Hát készülhettek is a találkozóra, mert Szössz (én így hívom, és úgy tűnik, tetszik is neki) három ember energiáját is képes elszívni :twisted:. Meglátjuk, lesz-e olyan kutyatárs, aki kellően lefárasztja vasárnap. A győztesnek 1 zacskó dentastix "üti a mancsát" :mrgreen: .
Egyébként napról napra többet tanulunk. Persze egyelőre csak nagyon kis lépésekben, de haladunk előre.
Igényli az ember figyelmét, szereti, ha vele foglalkoznak. Igaz mindent meg is tesz, hogy így legyen.

Szössz egyre jobban kezdi itthon érezni magát. A pocak sebe nagyon szépen gyógyul.
A gyönyörű szép, rózsaszín body-ját átszabta, így kénytelen voltam egy régi pólómat ráadni. Ez sem igazán tetszett neki (úgy látszik, nem egyforma az ízlésünk), mert mire hazaértem, a póló valahogyan lekerült róla és szőrén-szálán eltűnt. Előbb-utóbb egész biztosan előkerül valamelyik bokor tövéből.
Úgy döntöttem, nem kísérletezem a legújabb kutyaruci divatot megszerettetni a kisasszonnyal.
Most, hogy lekerült róla a "burkolat", látszik, hogy milyen selymes a bundája. A szeme körüli szőr barna árnyalata pedig különleges, bájos tekintetet kölcsönöz neki.
És amit még nem írtam róla... rajong az emberekért és a kutyákért egyaránt. Ez a rajongás néha még elég vehemens, de dolgozunk azon, hogy a lelkesedése finomodjon. Szerintem ezzel is jól haladunk.
Cicákra egyelőre nem tudom teszteni, mert Maci, a westi gondoskodik róla, hogy még véletlenül se jöjjön a környékre egyetlen cica em :smt068.
És mindenki, aki ott lesz vasárnap Dunakeszin, meggyőződhet róla, milyen nagyszerű ez a labi lány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 13:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: peva (#3)

Majd ügyesen-okosan megtanul mindent! :)

Olyan jó lesz őt is látni vasárnap Dunakeszin! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szöszi - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.09.03. 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Túl vagyunk az első éjszakán és napon.
Az éjszaka nyugodtan telt. Még kicsit fájhat Szöszi pocak sebe, mert elég óvatosan fekszik le, igaz, ez az elmúlt 1 napban elé ritkán fordult elő :lol: . Jön-megy és egyfolytában csóvál. Állandóan a sarkamban van. Amíg főztem, állandóan a hátam mögé kellett néznem, nehogy egy rossz mozdulat miatt átessek rajta. :twisted:
Maci már egyszer-kétszer helyre tette Szöszit, amikor megpróbálta eltolni őt tőlem... Myra, mint a többi idinél is duzzog- Persze enyhítendő a szomorúságát, jóval több simit kap, mint szokott (már ha ezt lehet még fokozni).

Ivás közben hozza a labi formáját. Mielőtt iszik a vödörből, a jobb mellső lábával felkavarja a vizet, aztán belenyomja az orrát és csak ezután kezd inni. Ettől persze minden csupa víz lesz. :oops:

Az evés egyelőre csak zabálás formájában ismert a kisasszonynál. Elég komolyan figyelni kell, hogy ne falja fel Myra és Maci kajáját. Ami viszont meglepő, imádja a száraz kaját is...

Ma napközben sikerült néhány fotót is készíteni. A rózsaszínű body-t kéretik nem kinevetni. Nem divathóbort, célszerű eszköz a pocakműtét után :lol:

És jöjjenek a képek:

Kép
Nagy a szerelem :)

Kép
Bemenjek, vagy ne menjek?

Kép
Látod? Tudok ülni !!!

Kép
A ritka pillanatok egyike, amikor éppen fekszik :roll:

Kép
Ugye, milyen csini vagyok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2016.09.02. 21:13 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Szöszit ma este hoztuk haza a Felicavetből.
A műtétje kora délután volt, de este már vidáman csóválva jött velem.
A póráz nem okoz neki problémát, mint ahogy az sem, hogy hozzám bújjon. :smt057 .
Az autóban nyugodtan utazott.
Sajna fényképet, éppen a bújás miatt nem sikerült még csinálni róla. Talán majd holnap ügyesebb leszek.
Myrával és Macival az ismerkedés gond nélkül zajlott.
Nagyon cuki labi kislány. A nevére egyelőre nem hallgat, de ami késik, nem múlik :mrgreen:

Már mind a három kutty húzza a lóbőrt, mozgalmas volt az estéjük :smt015


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szöszi
#1HozzászólásElküldve: 2016.08.31. 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Szöszi 1 év körüli labrador retriever szuka.
Dunaharasztin találták múlt héten, chipje nem volt, gazdája nem kereste. Köszönhetően a helyi állatvédőknek, rövid ideig elhelyezték, sőt, első állatorvosi vizsgálatáról, veszettség oltásáról is gondoskodtak. Köszönet nekik ezért!
Szöszi kedves, tűzről pattant, jófej labilány, más kutyákkal kijön, cicákkal is barátságos. Részünkről megismerése most fog kezdődni.
Ivartalanítása, állatorvosi vizsgálata folyamatban van.

Kérjük, támogasd új kutyáinkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Szöszi képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség