Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 00:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#27HozzászólásElküldve: 2016.09.08. 15:13 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Újabb híreket kaptam Tessáról.
A gazdik azt írják, hogy imád a kertben szöszmötölni, nagyokat sétálni éa azt is imádja, amikor a bundáját fésülik.
Egyetlen dolog, amitől szorong, ha a közeli templom harangja megszólal :lol:
A hét végén pedig megkezdi a kutyasulit is-

Kaptam fényképet is az édes pihenésről..
Kép
Nem kicsit van jó dolga...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#26HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
A gazdik ismét hírt adtak Tessa/Sophieról a messzi távolból.

Sophie jól van. Kicsit nehezen viseli a meleget, azt viszont roppant mód élvezi, hogy rengeteget járja a gazdikkal az erdőt és nagyokat pihenhet az árnyékban, egy hosszú nap után :P
És jöjjenek a képek:

Kép
Engem lehet ám motiválni finom falatokkal...

Kép
Most jobbra, vagy balra...?

Kép
Ugye milyen édi vagyok?

Kép
Ezen a hídon most tényleg át kéne menni?

Kép
Itt nagyon izgi szagok vannak! Milyen félelmetes vadállat járhatott erre?

Kép
Na jó! Most pedig nem megyek sehova! Azért nekem is szükségem van egy kis sziesztára :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#25HozzászólásElküldve: 2016.08.18. 20:58 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
A mai "termés" Tessáról :lol:

Kép
Ugye mi jó barátok vagyunk?

Kép
Így sokkal édesebb a délutáni szieszta :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#24HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ez a kép önmagáért beszél, nincs is mit hozzátenni :smt041
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#23HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 09:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: peva (#22)De jó dolga van ennek a lánynak, jó látni, hogy tényleg betette a kis senekét a tutiba. :smt023
Azért meg külön le a kalappal, hogy a gazdik szó nélkül jöttek, látogatták és nem sajnáltak erre időt és pénzt. Sok ilyet kívánok a többi gazdikeresőnknek is! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#22HozzászólásElküldve: 2016.08.14. 18:09 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Tessa / Sophei gazdái újabb képeket és néhány sort küldtek a messzi Németországból.

Sophie ezalatt a néhány nap alatt nagyon jól beilleszkedett a családba. :smt026. A szomszédok is nagyon megszerették a nyugodt, kiegyensúlyozott kutyust. Állandóan a gazdik közelében van. Tegnap a család barátokkal szervezett közös programot. A barátoknak egy tibeti terrierjük van. A két kutya nagyon megkedvelte egymást, ahogy ez a képen is látszik.
Sophie nyugodtan pihen éjszaka is és reggel puszival ébreszti a gazdikat.
És akkor jöjjenek a képek:

Utazunk :lol:
Kép

Játék az új baráttal :smt057
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#21HozzászólásElküldve: 2016.08.12. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Újabb híreket kaptam a kisasszonyról.
Tegnap este szerencsésen hazaért a kis csapat, közel 12 óra utazás után.
Tessa nagyon jól viselkedett.
A gazdik a következőt írták a levelükben:
"What a very Special dog: friendly, calm and lovely!"
Vagyis Tessa elvarázsolta Őket, mert barátságos, nyugodt és szeretni való. :smt008

Kaptunk képeket is
Kép
Tessa és a fehér háttér (de meddig fehér :mrgreen: )

Kép
Ugye milyen jó dolgom van? Engem itt is szeretnek :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#20HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 18:27 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Most kaptam a gazdiktól egy képet. Még úton vannak, mert nagy a forgalom és sok a baleset, így várhatóan csak 2 óra múlva fognak hazaérni. Amikor megálltak pihenni, a kisgazdi és Tessa rögtön összeálltak egy közös fotóra :lol:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#19HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 14:53 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Fruzsi (#18)
Bizony, bizony, Tessa / Sophie reggel 9-kor útnak indult új otthona felé.
A találkozáskor kiderült, hogy ez a kapcsolat szerelem első látásra. Tessa / Sophie csodálatosan viselkedett, semmi hiszti nem volt, amikor betettük a boxba. Kaptam sms-t a gazdiktól, amikor átlépték az osztrák határt. Tessa / Sophie végig nyugodtan feküdt. Hogy egy kicsit könnyebb legyen az elválás, betettük a boxba a párnahuzatát, hogy az ismerő illatok megnyugtassák.

És most a búcsúzás képei:

Kép
Tényleg elvisztek magatokkal?

Kép
ígérem, jó kutyátok leszek

Kép
Már most érzem, hogy nagyon foglak szeretni Benneteket!

Kép
Nagyon tudok ám bújni!


Nagyon boldog gazdis éveket kívánok, kicsi lány. Megérdemled, hogy felhőtlen, boldog életed legyen :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa
#18HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 10:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tessával kapcsolatban nagyszerű híreink vannak. :)
Ma elindult Messzeföldére, ahol 12 éves kislány, apa és anya lesznek az új családja. A családban van cica és lovacska is egyébként, hatalmas kert, hatalmas földszinti nappali/élettér, amiben természetesen Tessának is része lehet.
Gazdijai nagyon megszerették az első fényképek alapján is, olyannyira, hogy személyesen jöttek el érte és utaznak vele haza.
Éva nagyon pozitív volt velük kapcsolatban, a tegnapi és mai találkozó alapján, így maximálisan nyugodt szívvel adtuk őt örökbe.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.07.31. 20:38 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma Tessának izgalmas napja volt. A fiamék jöttek hozzánk ebédre és hozták az örökmozgó beagle kutyájukat, akit csak "Kisgonosz"-nak hívok, mert mindent tönkretesz, amit csak ér :evil: (és ez nem vicc!!!!!)
Tessa még nem találkozott vele. Kíváncsi voltam, hogyan viselkedik egy idegen kutyával kerítésen belül.
Nem kellett csalódnom, mert körbe szaglászták egymást és utána a meleg miatt lightos-an elkezdtek játszani.
Hamar kifáradtak, a beagle elvonult rosszalkodni, Tessa pedig megkaparintotta a kerti lapátot és közelebbről megvizsgálta, hogy nem romlott-e. :twisted:
Amikor észrevettem a huncutkodást, és el akartam venni tőle, hogy maradjon még belőle valami, nem nagyon akarta átengedni :mrgreen: . Mielőtt elvettem a kisasszonytól a kincsét, azért lefényképeztem :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.07.31. 15:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Alnilam (#15)

Válaszoltunk. :)
Köszönjük a kérdőívet, Sispem Évi rövidesen jelentkezik.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.07.31. 10:56 
Offline

Csatlakozott: 2016.07.30. 10:57
Hozzászólások: 2
Sziasztok,

Írtam Nektek az orokbefogadás e-mail címre is, de írok itt a Fórumon is, nem tudom melyik jut el Hozzátok hamarabb.
Szeretnénk örökbe fogadni egy kutyust, Tessa és Adél az első számú, akik nagyon tetszenek. Szeretném felvenni Veletek a kapcsolatot ez ügyben és kérném a segítségeteket.

Köszönettel,
Timi (Alnilam)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.07.28. 10:58 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Tessa nagyon jól érzi magát.
Mivel túlsúlya sincs és a bundája sem túl vastag, a kánikulát is jobban viseli, mint Myra és Maci (mindkettő küszködik súlyfelesleggel).

A tegnap délutáni kánikulában készítettem róla néhány képet, sugárzik róla az elégedettség :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.07.24. 12:54 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Ma a nagy melegben nem túl aktavak a kutyáim. Tessa, szokásától eltérően a bokrok alatt hűsöl. Nem izeg-mozog, intézkedik, mint általában.
Ahogy a képen is látszik, a bundája már nem ütött-kopott és a lelke is kisimult. A kilók nem mennek fek rá túl gyorsan, de már nincsenek kiálló bordák és csontok. Egy gyönyörű karcsú kutya lett, tele éltettel, tenni akarással. Rendkívül könnyen tanul, várja a feladatokat.

És két kép ma délelőttről:

Kép
A vigyori :lol:

Kép
A pacsi osztó :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Előzmény: Solo (#11)

Bizony, gy bújós kisasszony. És már kerekedik is (a maga módján) :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: peva (#10)

Nagyon édes ez a kutya!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.07.17. 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Amint elállt az eső, Tessával újra sétálni indultunk. Amint meglátja a pórázt, őrült goldi táncba kezd, utána öröm köröket fut a kertben és a végén a lábam előtt hasra vágja magát. Úgy tűnik, szeret sétálni :smt026

Megint találkoztunk Krisztivel és Picurral, csak mos Gergő és Laci is csatlakoztak a közös sétához.
Tessa nagyon szépen sétál. A kerítésen belül acsarkodó kutyák néha még megijesztik, de kezd rájönni, hogy biztonságban van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.07.16. 13:43 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Sajnos ma esik az eső és így a kuttyok a szobát választották.
Elmentem vásárolni és vettem sípolós labdákat. Maci, a labdazsonglőr egyből rárepült az egyikre. És elkezdte sípoltatni. Tessa ugrott egy nagyot, aztán kirontott a kertbe. Néhány perc után visszasompolygott és az ajtóból figyelte, hogy Maci hogyan gyilkolja a labdát. Közben oldalra fordította a fejecskéjét. Sajna a telefonom nem volt nálam, hogy megörökítsem a pillanatot.
Aztán a másik labdát odaadtam Tessának, bevette a szájába, de aztán el is dobta. Szerintem senki még nem labdázott vele, és így fogama sincs mit lehet kezdeni vele. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.07.14. 18:24 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Nagy nap volt a mai Tessa számára. Elmentünk sétálni. Ma egy hete, hogy elhoztuk őt a menhelyről. Eddig nem akartuk megzavarni azzal, hogy sétáltatjuk, de ma nem volt annyira meleg és hát előbb-utóbb el kell kezdeni.
Myra és Maci itthon maradt "őrizni a házat".
Ahhoz képest, hogy ez volt az első alkalom, Tessa nagyon szépen viselkedett. Az első 150-200 méteren még neki-neki lódult, a szagok rettenetesen izgatták. De aztán rájött, mit is szeretnék tőle és gyakorlatilag a másfél órát laza pórázon sétáltuk végig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.07.13. 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Tessának a kaja mellett a simogatás a legfontosabb dolog az életében. Hihetetlen, mi mindent meg megtesz, hogy csakis vele foglalkozzanak. A kertben úgy jön mellettem, hogy a testével teljesen nekem dől, úgy megyek, mintha ő lenne a harmadik lábam.
Nagyon ember centrikus kislány. És mintha egy picit már "gömbölyödne"... na jó ez azért túlzás :twisted: . Holnap lesz 1 hete, hogy eljött velünk a siófoki menhelyről. Úgy látom, hogy a hasánál már nem annyira van behorpadva az oldala. Egy kicsit, mintha kidudorodna. :smt026 egy pocak kezdemény.
Rengeteget eszik, kapja az immunovetet, úgyhogy minden feltétel adott, hogy hamar felerősödjön.
Az biztos,hogy még egy jó időnek el kell telnie, hogy rájöjjön, nem egyszerre kell felfalni a kaját, és hogy senki nem veszi el tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.07.12. 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2016.06.01. 20:48
Hozzászólások: 9
És hogy mosolyog :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.07.11. 09:45 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:smt026 :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2016.07.10. 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Újabb hírek Tessáról:
Ma voltunk általános állapotfelmérésen a kedvenc doki bácsinknál, aki szintén golden mániás. És Ő rögtön azt mondta, hogy Tessa nem mix, hanem fajtatiszta goldi, csak a soványsága megtévesztő :mrgreen:
A vizsgálatokat nagyon szépen tűrte. A hasi ultrahang semmilyen kóros elváltozást nem mutatott ki. Vért vettek tőle (akkor is rettentő hősiesen viselkedett) még csak meg sem rezdült. Igaz, végig átöleltem a nyakát.
Mára teljesen lenyugodott a kisasszony. Már nem szaladgál ide-oda a kertben. Szépen, nyugodtan lepihen és békésen szemléli, hogy Maci osztja az észt a kerítésnél a sok sétáló kutyának :twisted:

Ma már egy kis huncutság belefért. A Myra által a bokorba összegyűjtött plüssök közül ellopott egyet, kihozta a bokorból és elkezdett vele játszani. Annyira jó volt nézni, ahogy megnyugszik a kis lelke. Megértette, hogy nincs több menekülés és éhezés.
Ma a vacsi után leheveredett és egy pici pocija :smt006 már látszott

Csináltam képeket is:

Kép
Megszereztem Myra egyik plüssét :lol:

Kép
Látod, milyen szép vagyok? Kifejezetten jól áll nekem a zöld környezet

Kép
Olyan csodás a világ :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 09:04 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Tessa a második reggelre ébredt nálunk. Sajnos tegnap elkiabáltam a dolgokat, ugyanis reggel két hatalmas tócsát is találtam :evil:
Myra abszolut szobatiszta, Maci pedig a mennyiségek miatt nem jöhetett szóba :mrgreen: . Így kizárásos alapon maradt a kisasszony.
Hiába próbáltam leszidni, ebben pont olyan, mint Shara volt, egyszerűen csak mosolyog és csóvál, hiába mérgelődöm :smt014

Tessa nagyon bújós, ha tehetné, éjjel nappal a lábam mellett lenne. Ha a kertben jövök-megyek, úgy jön mellettem, mint egy iskolázott kutya. A mellső lábai egy vonalban ez én lábammal. kicsit hozzám ér és a tekintete végig az enyémet keresi. Szerintem akár agilityre is alkalmas lesz a későbbiekben, egy aktív gazdi mellett. Az "ül" parancsot kb. fél perc alatt megértette és azóta gyakoroljuk is rendesen. Egyelőre még nem viszem túlzásba a nevelését, szokja csak a kis barátait, a környezetet és engem.
Holnap délután egy általános kivizsgálásra vagyunk hivatalosan a doki bácsinkhoz. Azt még nem tudom, hogy fogadja majd ezt a macerát, de az elmúlt 2 nap tapasztalatai alapján túl sok gond nem lesz a viselkedésével.

A kondíciója javítása érekében már tegnap elkezdtem az Immunovet-et adni neki, hogy megkezdődhessen az izomzatának a visszaépítése. Szerencsére a kedélye nagyon jó, nyitott vigyorgós kislány. Szerintem igazi gyöngyszem. Ráadásul magas, nyúlánk. Ha felszed néhány kilót, igazán impozáns jelenség lesz :lol:.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tessa - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2016.07.08. 20:06 
Offline

Csatlakozott: 2016.05.03. 10:23
Hozzászólások: 321
Bizony, tegnap délután elfuvaroztuk haza Tessát a siófoki menhelyről. Az utazás nyugodtan telt (volna), ha nem hányja össze a kocsit. Biztosan nagyon ideges volt. De amikor hazaértünk, körbejárta a kertet és összeszagolt Myrával és Macival. A két nyugdíjas kutty terápiás kutyaként működik. Sharánál jól vizsgáztak :-D
Tessa egy nagyon alkalmazkodó, szelíd, alázatos és embercentrikus kislány. Katasztrofálisan sovány, legalább 10 kg hiányzik róla, így az orvosi vizsgálatok mellett a legfontosabb, hogy fizikailag összeszedje magát. Ha nincs szervi baja (amiben biztos vagyok), akkor a hízással nem lesz gond, hiszen Shara, a műtét ellenére is 3 kg-t hízott, pedig egyáltalán nem volt szüksége rá :smt005.
Az első éjszaka nyugodtan telt, végig aludt és reggelre sem tartogatott "meglepetést". A türelmet még tanulni kell ,főleg a kajánál. De azonnal leveszi, hogy mit szeretnék. Ma délután megtanultuk, hogyan kell szépen leülni, ha jutifalatot szeretnénk :smt026
Azt még meg kell tanulnia, hogy itt senki sem eszi el előle az ételt, nem kell nélkülöznie, így nyugodtabban is lehet enni. Most még többször kap kaját.
És ezúton szeretnék köszönetet mondani Zoltánnak, Shara gazdájának, hogy vállalta Tessa orvosi vizsgálatának és vérlaborjnak, valamint prémium tápjának költségeit. Ezzel szeretné meghálálni, hogy eg yolyan csodálatos kutyát kapott, mint Shara :P

Ma megint csináltam képeket:

Kép
Ugye, ha ilyen szépen mosolygok? Akkor kapok még olyan fincsit mint az előbb?

Kép
Én itt tényleg jól érzem magam! látszik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tessa
#1HozzászólásElküldve: 2016.07.07. 22:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tessa 5 éves golden retriever jellegű szuka. A siófoki menhelyről érkezett, ahova szörnyű állapotban került be. Nyakán hurok volt, ami benőtt a bőrébe, emiatt kétszer kellett operálni. A második alkalommal átesett az ivartalanításon is. Tessa oltásai rendezettek, rendszeresen féreghajtott. A menhelyen nem találta önmagát, nagyon sovány, aminek azt gondolják lelki oka is van, hiszen ezt a kedves, bájos, "bocsánat, hogy élek" lelkületű kutyalányt nagyon megviselte a menhelyi élet. Most ideiglenes befogadónál lakhat, ahol nyugodtabb környezet, több odafigyelés éri majd, bízunk benne, ez sokat segíti neki. Emellett természetesen átesik egy alapos állatorvosi kivizsgáláson, ezzel egy időben megismerjük őt és gazdikeresővé válik.

Kérjük, aki teheti, segítse anyagilag kutyusainkat!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Tessa képtára

Kép

Kép

Tessa a hozzánk való megérkezése után:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség