Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.26. 11:44

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ralf
#14HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 20:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ralf jól van, szuperül beilleszkedett, folyamatosan a gazdi nyomában van és segít mindenben. :)
Pár kép Ralf mindennapjaiból.
Sétán:
Kép
Kép
Egyik haverjával:
Kép
Kép
És egy vicces alvós kép zárásul:
Kép
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - van gazdajelöltje
#13HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: Sispem (#12)

Hurrá :smt026 Mutasd meg mindenkinek, milyen nagyszerű társ vagy Ralf! Sok-sok boldogságot kutyinak és gazdinak! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - van gazdajelöltje
#12HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 20:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Most már tényleg eljött az ideje, hogy világgá kiabáljuk (bár szerintem már sokan kitaláltátok :P ): RALF GAZDIS! :D
Rövidesen jövök bővebb hírekkel és képekkel, csak utol kell érnem magam... :roll:
A lényeg, hogy Ralf gyorsan beilleszkedett új családjába, minden rendben vele, elfoglalta az új ágyát a lakásban és a fűtött kutyaházat is az udvaron. Nagy a boldogság és összhang, amit ígérem, hamarosan meg is mutatok képekben! ;)
Addig is, nagyon sok boldogságot kívánok itt is Ralfienak és az egész családjának!!! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 11:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ralf szombaton átköltözött hozzánk. Gyorsan vázoltam is neki, hogy egyik fő feladata nálunk, míg rá nem talál az álomgazdi, hogy a sármjával előcsalja Gaiat, ha itt lenne/visszatérne a környékre... :oops: :oops: :oops:
Ralf jó nagyra nőtt, de sajnos még nagyon sovány, hiába szedegette magára már az utóbbi időben a kilókat, még mindig kilátszanak a bordái. Ezen dolgozunk tovább, szerencsére az étvágyával nincs gond. ;)
Ralf gyorsan megismerkedett a lányokkal és a szomszéd kis kan bokacirkálójával is, nem nagyon hozta izgalomba egyikőjük sem. A nyuszikat is megnézte, tudomásul vette a létezésüket és azóta nem foglalkozik velük. :P
A lakásban egyszer emelte volna a lábát, hogy megjelölje Pemzli fekhelyét, de időben rászóltam és azóta fel sem vetődött benne a gondolat. Szobatisztának nyilvánítottam, az esték sem okoznak neki gondot, reggel úgy kell kitessékelni, hogy végezze el a dolgát. ;)
Átesett egy alapos fésülésen, mert ömlik belőle a szőr és tegnap egy alapos fürdetésben is része volt. Nem mondanám, hogy élvezte, de szó nélkül tűrte, hogy fél órán keresztül vizezem-samponozom. :) Most nagyon kellemes selymes a szőre és mézes-kamillás illata van! :D
Sétán eleinte csapongott, meg-megállt, mikor valami ismeretlen dolog történt körülötte, de egyre biztosabban jön láb mellett, nem kell győzködni, hogy jöjjön. Hosszú pórázon sem távolodik el tőlünk, vagy láb mellett jön, vagy nagyon közel és sokszor odafut ellenőrizni, hogy tényleg megvagyunk-e. ;)
Pár kép Ralfról a tegnapi napsütésben:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Pemzlivel
Kép
Ralf nem egy labdás típus. A lányok hozzák-futnak utána, ő megnézi és annyi. Max a szájába veszi pár pillanatra és vigyorog, vagy a zsinóros labdával visszarohanó Pemzli szájából kilógó zsinór részt kicsit meghuzigálja, csak hogy heccelje a feketét, de ennyi. Az hogy fusson érte, meg sem fordult eddig a fejében. :P Kis birkózás inkább játszik nála, akár a csajokkal, akár velem. Óvatosan kekeckedik, rágcsálja a kezemet, ma egy felugrással is megpróbálkozott, de megbeszéltük, hogy ez nem volt jó ötlet. :P
Kép
Ilyen bamba vigyorral tud simit kunyerálni :mrgreen:
Kép
Kép
És nyert :)
Kép
És a fotós is kapott egy puszit a munkájáért :mrgreen:
Kép
Balázst amúgy imádja. Ma először futott igazán mindent beleadva, mikor Balázst kikísértük, Ralf nem akart beletörődni abba, hogy itt hagy minket. Megiramodott utána. Én észre se vettem, nem is számítottam rá, így egy hatalmasat repültem... :oops: Mire a legcifrább káromkodásaim felénél tartottam, már mind a három kutya a nyakamban volt, képen nyalt, hogy meggyőződjenek róla, minden rendben. Ralf úgy érezte, az a legbiztosabb, ha kicsit bele is gyalogol a gyomromba, nehogy megint felboruljak. :roll: :lol:
Itthon imád kutyaágyban fetrengeni
Kép
Akkor pedig nagyon boldog, ha van ki mellé befeküdnie. :)
Kép
A vacsora készítéséhez szükséges asszisztálási feladatokat is szívesen megosztja a csajokkal. :P
Kép
Ralf figyelme még nagyon csapongó, de kajával jól motiválható, ülni már egész ügyesen tud itthon.
Kép
A szabályokat egész gyorsan megértette, a kanapé tabu, de Pemzli puffjára felmászott, nagyon vigyázva, nehogy rálógjon a kanapéra. :) Egy dolog van, ami még tárgyalás alatt áll, az az, hogy akkor sem kell kukázni/kaját keresni a konyhában, ha nem vagyok itthon vagy ha épp mély álomba zuhanok éjszaka. Tárgyalás folytatódik, amint megszületett a megállapodás, beszámolok róla! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ralf kedves, hálás, figyelmes kutya és nagyon vágyik a végleges gazdira!
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.01.05. 08:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Egyébként Ralf kivételes szépségű fotó. Reáék képeit elnézegetve ez kétségtelen. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: gala (#7)

Viccesek a játszós képei! :)

Kép

Kép

Kép

Mozgását tekintve igazán fiatalos! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ralf - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 19:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.10. 22:18
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Tahitótfalu
Sziasztok!

Ralf nálunk töltött pár napot, köztük Szilveszter napját is.
Jól viselte a durrogásokat, nem volt semmi parázás... :smt023

Nagyon emberfüggő, barátságos, nyugodt kutyus. A simogatást és a hasát nagyon szereti. :smt055

Kis cuki pofa :smt049
Kép

Játékos is ;)
Kép


Ralf képtára


byWGR

_________________
http://www.facebook.com/harmoniakutyapanzio
http://www.facebook.com/harmoniakleinhunderettung


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 19:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ralf tegnap elköltözött a kórházból, hála Balázséknak. :)
Most már több képet és hírt kaphatunk róla és remélem, ez mielőbb hozzásegítő őt, hogy végleges otthonra leljen majd! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ralf jól van. Volt egy kis hasmenéses afférja, de ezen is túl van, szóval most már rövidesen költözik végre a kórházból. :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ralf túlesett tegnap az ivartalanításon, minden rendben vele.
A kórházban igyekeztek őt megismerni, amit eddig tudunk, az alátámasztja az eddig tudottakat: jól kijön Raminnal, Ronjával, mivel ők sem együtt érkeztek a menhelyre, úgy véljük, más kutyákkal is gond nélkül kijön. A macska nem érdekelte egyáltalán.
Szeret jelölgetni, ezzel elvágta magát kissé Gabinál, és nem lopta be magát a szívébe, ugyanis tört egy kis borsot Gabi orra alá ezzel. :) :mrgreen: El tudom képzelni.
Pórázon példásan sétál, okos kutyának mondták.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 18:51 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
A szépséges Ralf :)

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#1)

A tegnapi napon megismerkedtem Ralffal is. A három újonc közül Ő a legnyugodtabb. Kedves, bújós, figyelmes, békés, szép kutya. A megismerési képhez képest meglepődtem Ralfot láttán, mert formás, impozáns kutya, én azt gondoltam, hogy jóval kisebb darab. Tiffykével semmi baja sem volt, sőt...... ;) tetszett neki a kutyalány. Keveset sétáltunk, érdeklődött, majd nagyon hízelgett nekünk, majd sétáltunk, érdeklődött és hízelgett nekünk. :mrgreen: Visszakísértem a kórházas helyére, nem nagyon akarta újra elfoglalni ketrecét...ezért gyorsan szeretnénk neki egy JÓ GAZDIT találni!!!

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ralf
#1HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 19:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
A héten összesen öt új kutya került hozzánk.
Köztük volt Ralf is, a bonyhádi gyepmesteri telepre bekerült labrador retriever kan is. Kedves, aranyos, más kutyákkal barátságos kutya, első fotói alapján igazán szép eb és kifejezetten kedves. 6 év körül lehet, de kora becsült, elég nehezen meghatározható, mivel fogai rettentően kopottak, metszőfogai szinte az állkappocsig le lettek koptatva, azonban örlőfogai nincsenek rossz állapotban és a kutya egész alkata, habitusa is egy fiatalabb kutyára vall. Ma megérkezett Dunaföldvárra, ahol átesett egy nagygenerálon: megfürdették, kapott chipet, kap féreghajtót és spot ont, átvizsgálták, ami alapján van egy kis fülgyulladása. Szívférgesség tesztje negatív. Vérlaborja megfelelő.
Rövidesen ivartalanítva lesz.

Megismerése most kezdődik. Gazdát, ideiglenes befogadót keres.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Ralf képtára

Kép

Kép





Tekintettel arra, hogy a héten összesen 7 kutya került a gondozásunkba, közülük öten új kutyák, ketten sajnos visszakerült kutyusaink, ezért kérjük, aki tudja, támogassa tevékenységünket. 1-1 EGÉSZSÉGES kutya ellátása, azaz állapotfelmérése, ivartalanítása, szívférgesség tesztje, chipezése, oltása, parazitamentesítése hozzávetőleg 40.000 Ft-ba került az Egyesületnek, azaz a most bekerült ebek minimum 200.000 Ft költséggel fognak járni. Természetesen az alap dolgokon túl az időseknek vérlabort csinálunk, a visszakerültek is részesülnek parazitamentesítő szerekben, stb. amelyek további anyagi vonzattal járnak.

Kérjük, aki tud, segítsen nekik!
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB

Természetesen, ha valaki szívesebben támogatna például táppal, tárgyi adománnyal egy kutyust, arra is lehetőség van, ezzel kapcsolatban a fórumon, facebookon, vagy e-mailban tudunk pontosítani.

Nagyon köszönjük!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség